starcalendar 2 4 - اخبار روز

اخبار روز با عنوان starcalendar 2 4 به صورت خودکار توسط سیستم خبرخوان جمع آوری شده است. جبهه خلق متشکل از ائتلاف هشت حزب چپگرا و ملی گرای تونس "دخ آشکار سفیر سعودی در حاکمیت ملی" این کشور را محکوم کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از سایت عربی ۲۱، جبهه خلق در بیانیه ای مخالفت محمد بن محمود العلی سفیر سعودی در تونس با عضویت مبارکه براهمی پارلمان و ع. متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی گفت: با استفاده از روش imrt در رادیوتراپی کمترین آسیب به بافت سالم بیمار وارد شده و بهترین درمان را برای تومور از طریق رادیوتراپی شاهد خواهیم بود. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حمیدرضا دهقان منشادی، متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی در آستانه برگزاری چهارمین سمینار تومور های سر و گردن اظهار داشت: در این سمینار موضوع رادیوتراپی های نوین از جمله درمان به روش imrt که در واقع نوعی نقطه زنی در درمان رادیوتراپی تومور است مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

وی افزود: سرطان درمان های مختلفی شامل جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی دارد که پرتو درمانی نیز شامل روش های مختلف بوده که یکی از روش های نوین در این زمینه روش imrt است.

این متخصص رادیوتراپی وآنکولوژی ادامه داد: این روش سبب می شود که اشعه ای که از دستگاه رادیوتراپی خارج می شود تمرکز حداکثری روی تومور و مناطق اطراف آن که احتمالا بخشی از تومور را شامل می شود، داشته باشد و در واقع با استفاده از این روش بافت طبیعی و نرمال اطراف تومور دوز کمتری از اشعه به آن وارد شده لذا آسیب کمتری می بیند.

دهقان منشادی عنوان کرد: این روش رادیوتراپی در کلینیک خصوصی روشنا یا باران انجام می شود که دستگاهی یی بوده و علی رغم تحریم ها در ایران وارد شده و در درمان رادیوتراپی برای بیماران یک روش درمانی نوین به شمار می رود.

وی بیان داشت: هزینه استفاده از این روش بستگی به بیماری و نوع تومور دارد و حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان برای بیمار هزینه دارد البته برخی از بیمه ها همچون بیمه تکمیلی و بانک ها خدمات حمایتی را پذیرفته و مذاکره با بیمه های تامین اجتماعی در حال انجام است.

این متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی گفت: بسیاری از بیماران پس از بهبودی با آسیب های احتمالی و مشکلات ناشی از رادیوتراپی مواجه می شوند که استفاده از این روش حداقل آسیب و مشکلات را برای بیمار به همراه دارد به طور مثال فردی که دچار تومور سر و گردن بوده در صورتی که از روش های دیگر رادیوتراپی استفاده شود، نخاغ، غدد بزاقی و فک آن ها در معرض آسیب است برای همین بسیاری از بیماران با تومور های سروگردن که رادیوتراپی شده اند پس از درمان، دچار مشکلاتی، چون خشکی دهان و اختلال در بلع می شوند که با این روش عوارض به حداقل خواهد رسید.

این متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی خاطر نشان کرد: همچنین بیشتر مواقع افرادی که دچار تومور های لگن هستند با انجام رادیوتراپی ممکن است دچارعوارضی، چون خونریزی، درد از و یا مشکل در دفع شوند در حالی که استفاده از این روش رادیوتراپی حداقل آسیب ها را به بیمار وارد می کند.

وی گفت: همچنین افرادی که دارای تومور روده و پانکراس هستند چسبندگی روده از عوارض احتمالی رادیوتراپی برای آن ها است، ولی بهره مندی از روش imrt حین درمان تومور، آسیب های حداقلی را برای این گروه از بیماران به همراه خواهد داشت. و عربستان تلاش می کنند فتنه گران را وارد صف تظاهرات کنند تا به لحاظ امنیتی گروه های مقاومت عراق را تحت فشار قرار دهند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از المیادین، سخنگوی نظامی گردان های حزب الله عراق با تأکید بر حمایت گروه های مقاومت از مطالبات مشروع تظاهرکنندگان عراقی گفت: و عربستان قصد دارند با وارد فتنه گران به صف تظاهرات، گروه های مقاومت عراقی را به لحاظ امنیتی تحت فشار قرار دهند.


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]