5شهر با بیشترین روسپی در هند - اخبار روز

جریمه 100 میلیارد تومانی نتیجه بازرسی های نوروزی تعزیرات سر ان رئیس طرح نوروزی تعزیرات : از 28 بهمن سال گذشته تا 14 فروردین که گشت های ویژه نوروزی تعزیرات برگزار شد بیش از 100 میلیارد تومان محکومیت داشته ایم. بیشترین تخلفات مربوط به گرانفروشی و بیشترین پرونده ها در استان تهران و کم. بیشترین معادن جیوه دنیا در اسپانیا و ایتالیاست و مهمترین سنگ معدن آن سینابار یا سولفور جیوه است با گوگرد و هالوژنها ترکیب می شود اما با اسیدها به جز اسیدنیتریک بی اثر است جیوه و ترکیبات آن توسط پوست و بلعیدن و تنفس جذب بدن می شود ما یمم مقدار مجاز بخار جیوه در هوای محیط کار 1.0 م.
فروش و بازاری دو مورد از عملکردهاییاست که از بیشترین تعامل را با مشتری دارد. ازآنجاکه این دو از تولیدکننده های اصلی درآمد در تجارت شمرده می شوند یک مشتری آن ها را برای ارزی ب وکار در نظر می گیرد. فروش و بازاری از موتورهای رشد سازمان در آینده و در حال حاضر محسوب می شوند.
ادامه مطلب... فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. http://uupload.ir/files/ha0j_%d8%b1%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%af.jpg رکورد بیشترین بدهی به بانک سرمایه از آن کیست؟ بانک سرمایه به جای اعطای وام های کلان به افراد خاص، می توانست به 665000 نفر وام ۲۰ میلیون تومانی بدهد! بدهی هدایتی: ۱۰۳۱میلیاردتومان farhangiannews1 ابراهیم بای سلامی با ارایه آماری از وضعیت فعلی هتل های ایران، تصریح کرد: « اسان رضوی با 168 هتل، مازندران با 97 هتل که هیچ کدام از آنها پنج ستاره نیستند و تهران با 96 هتل بیشترین تعداد هتل را دارند و استان­های ک یلویه و بویراحمد با 4 هتل، اسان شمالی با 6 هتل و زنجان با 7 هتل کمترین تعد. امروز چهار شنبه 28 مهر ماه ؛ شاخص کل با 242.03 واحد افزایش و افزایش 0.31 درصدی نسبت به روز قبل به 78.091 واحد رسید . ارزش کل معاملات 354 میلیارد تومان بود که از این مقدار نزدیک به 212 میلیارد آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بودند . بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص ک. خبرگزاری فارس: در کنار تولیدات داخلی، ایرانی ها هر سال خودروهای خارجی هم می ند اما کدام خودروها بیشتر مورد علاقه هستند؟ سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از رشد 12.7 درصدی شماره گذاری خودروهای نوشماره در سال جاری خبر داد. وی افزود: طی 11 ماهه امسال شماره گذاری . فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. نسیم پرمخاطب ترین شبکه و مهران مدیری محبوب ترین مجری تعطیلات نوروزی تلویزیونصدا و سیما اعلام کرد بیش از 19 میلیون نفر در جشنواره مردمی نوروزی این رسانه شرکت د و به برنامه های مورد علاقه خود رای دادند. بر اساس نتایجی که اعلام شده، شبکه نسیم بیشترین میزان رای را داشته و در این شبکه مهران مدیری بیشترین رای را به عنوان مجری ب کرده اما «دورهمی» از دیگر برنامه این شبکه یعنی «کودک شو» رای کمتری به دست آورده و دوم شده است.
محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما اعلام کرد: «از اول فروردین 97 که همه شبکه ها در برنامه های زنده خود از مخاطبان خواستند آثار برتر نوروزی در شبکه های مختلف را معرفی کنند، تاکنون بیش از 19 میلیون و 200 هزار نفر از طریق سامانه های معرفی شده، اقدام به انتخاب برنامه های مورد علاقه خود د.»
به گفته او آ ین زمان نظرسنجی جشنواره نوروزی سیما ساعت 12 شب 22 فروردین بود.
رنجبران با تأکید بر این نکته که در این رقابت هنری، فقط نظر مخاطبان ملاک انتخاب قرار گرفت، افزود: «براساس آ ین نتایج که تا ظهر یکشنبه 19 فروردین ارزی شد، 10 برنامه و هنرمند، بیشترین آرای جشنواره نوروزی سین سیما در گروه های 10 گانه را ب د.»
نتایج نظرسنجی به ترتیب شبکه ها، برنامه ها و نفرات برتر این جشنواره به این شرح اعلام شده است:
1- شبکه نسیم: مهران مدیری مجری برگزیده مردمی با 1 میلیون و 400 هزار رأی، برنامه «کودک شو» با 1 میلیون و یکصد هزار رأی، برنامه دورهمی با 935 هزار رای و سروش جمشیدی بازیگر برگزیده برنامه های ترکیبی با 825 هزار رأی، و فریدون آسرایی خواننده تیتراژ برنامه کودک شو با 530 هزار رأی .
2- شبکه یک: سریال پایتخت با 710 هزار رأی سریال برگزیده، ریما رامین فر با 372 هزار رای بازیگر برگزیده سریال های نوروزی و مستند ایرانگرد با 325 هزار رأی، مجموعه مستند برگزیده در مستند های نوروزی.
3- شبکه سه با برنامه «شب فیروزه ای» با 730 هزار رأی و الهه پرسون با 210 هزار رای .
مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی به میزان آرای مردمی به تفکیک هر شبکه را نیز به شرح زیر اعلام کرد:
شبکه یک با 2727903 رای شبکه دو با 1115779 رای، شبکه سه با 3479563 رای، شبکه چهار با 291731 رای، شبکه پنج با 3254901 رای، شبکه آموزش با 201529 رای، شبکه مستند با 229240 رای، شبکه نسیم با 5606960 رای، شبکه افق با 138333 رای، شبکه قرآن با 545669 رای، شبکه نهال با 95130 رای و شبکه امید با 455903 رای. ادامه مطلب... زیست بوم استوایی به خاطر شرایط خاص آب وهوایی ، بارش فراوان بالای 2500 میلی متر در سال وتابش مستقیم اشعه خورشید بیشترین سرعت رشد گیاهی را دارد وتوده زیستی که از آن حاصل می شود از همه زیست بوم ها بیشتر است . برع زیست بوم بیابان با کمترین بارش و گرما وخشکی هوا وشدت تبخیر بسیار بالا کم. رسم آن است که آدم همیشه از دست آن هایی بیشترین آزار به سمتش برسد که بیشترین هم دوستشان دارد... همیشه این ترین هاست که کار دست آدم ها میدهد وگرنه هر آدمی میتوانست به راحتی ناراحتت کند...همین است که آدم باید مراقب آن باشد که چه انی در زندگیش عزیزتر میشوند، که اگر مهم شدند یک روز مجب.
دیابت پر ریسک ترین محل در افراد دیابتی پاهاست. قند از روند ترمیم عروق جلوگیری می کند. بیشترین بیماری که دیابتی ها به آن مبتلا می شوند ن نایی و قطع عضو است. 25% نارسایی های کلی ناشی از دیابت است.
دیابت نوع یک بیشتر در سن مدرسه تا 15سالگی رخ می دهد. اما شیوع نوع دو با افزایش سن زیاد می شود. 6% در کل جامعه، 12% در افراد بالای 30 سال، 16% درافراد بالای 80 سال در معرض بیماری دیابت قرار دارند. پیش بینی می شود تا سال 2025 بیشترین افزایش درجهان سوم یعنی در ایران و پا تان مشاهده شود.ادامه مطلب فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. 1- شوخی زشتی است که بانی بیشترین ترورها و به راه اندازنده ی بیشترین کودتاها و تولیدکننده ی مهلک ترین سلاحها و پشتیبانی کننده ی خطرناک ترین تروریستها، مدّعی ی مبارزه ی بحقِّ جهانی با تروریسم باشد 2- در همه جنایاتی که امروز در فلسطین اتّفاق می افتد، شریک جرم است 3- امروز در دنیا ی .
در سال 2017 شاخص هایی مانند تولید منصفانه، اص کالا، طراحی عالی و… در نظر گرفنه شدند و در این شاخص ها ایران در رتبه 50 در بین 50 کشور جهان قرار دارد. با این حال حضور ایران در بین 50 کشور برگزیده دنیا از لحاظ محبوبیت کالا، نشان از شناخت نسبی مردم دنیا از کالاهای ایرانی است. این شاخص ها شامل کیفیت، پیشرفته بودن از نظر فناوری، ایمن بودن و دوستدار محیط زیست نیز می باشد.
حضور اجناسی مانند خاویار و ما، زعفران و پسته، فرش و صنایع دستی ایرانی در بازار بین المللی در این آمار تاثیر گذار بوده است. بیشترین میزان محبوبیت کالای ایرانی در کشور پا تان با 41% و در فرانسه با 3% کمترین بوده است. طبق نمودار زیر در صد میزان محبوبیت کالاهای ایرانی در کشور های مختلف نشان داده شده است:


طبیعی است که از کالاهای ایرانی هر چه بیشتر در داخل حمایت شود، فرصت بیشتری برای تولید کننده فراهم می شود تا خود را برای رقابت در بازار بین المللی آماده کند.
منبع:ایسنا
زیست؛ بازار زندگی ایرانی… ویژگی مشترک دانش آموزان سال اول ابت عبارتست از: 1-بیشترین یادگیری در این پایه سنی از طریق بازی، اکتشاف و چالش و ایفای نقش در داستان می باشد. 2-دانش آموزان در این سن دوست دارند سؤال کنند. 3-دانش آموزان در این سن علاقه دارند روی مطلبی که یاد می گیرند کار کنند و مشاهداتشان را توضیح ده. در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در زمینه کامپیوتر و ارتباطات، تغییرات عمده ای را در عرصه های متفاوت حیات بشری به دنبال داشته است. انسان همواره از فناوری استفاده نموده و کارنامه حیات بشری مملو از ابداع فناوری های اطلاعات و ارتباطات که از آنان به عنوان فناوریهای جدید و یا.


بررسی توصیف و اولویت بندی عوامل انگیزش شغلی معلمان تربیت بدنی نیشابور براساس نظریه هرزبرگ

بررسی توصیف و اولویت بندی عوامل انگیزش شغلی معلمان تربیت بدنی نیشابور براساس نظریه هرزبرگدسته بندی
تربیت بدنی


فرمت فایل
docx


حجم فایل
348 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
70
دریافت فایلبررسی توصیف و اولویت بندی عوامل انگیزش شغلی معلمان تربیت بدنی نیشابور براساس نظریه هرزبرگ


فروشنده فایل
کد کاربری 4674
تمام فایل ها

بررسی توصیف و اولویت بندی عوامل انگیزش شغلی معلمان تربیت بدنی نیشابور براساس نظریه هرزبرگ


چکیده
هدف از این پزوهش،توصیف و اولویت بندی عوامل انگیزش شغلی معلمان تربیت بدنی بر اساس نظریه هرزبرگ بود.جامعه اماری این پزوهش معلمان تربیت بدنی زن و مرد در مقاطع مختلف تحصیلی نیشابور در سال تحصیلی 84-1383بودند که 100 نفر بودند و همگی در تحقیق شرکت د. این پزوهش که از نوع توصیفی است به شکل میدانی انجام گرفته است.ابزار اندازه گیری یک پرسشنامه محقق ساخته بر اساس نظریه هرزبرگ بودکه به تمامی 100 نفر برای تکمیل ارایه شد که به 91 مورد ان پاسخ داده شد.از امارهای توصیفی و استنباطی برای توصیف و تحلیل داده ها استفاده گردید.نتایج نشان داد که در بین عوامل انگیزشی رشد فکری وارتقاء،قدردانی،پیشرفت،ماهیت مسوولیت ماهیت کار و موفقیت به ترتیب بیشترین اهمیت را در انگیزش شغلی معلمان دارند.در بین عوامل بهداشتی روابط ،حقوق و دستمزد،امنیت شغلی،شرایط کار،قوانین و مقررات و س رستی به ترتیب دارای بیشترین اهمیت هستند.اولویت بندی عوامل انگیزشی در معلمان زن و مرد به طورجداگانه نشان داد که در بین معلمان زن قدردانی،رشد فکری و ارتقاء،پیشرفت،ماهیت کار،ماهیت مسوولیت وموفقیت و درمعلمان مرد رشد فکری و ارتقاء،قدردانی،پیشرفت،ماهیت مسوولیت،موفقیت و ماهیت کار به ترتیب بیشترین اهمیت را دارند.همچنین اولویت بندی عوامل بهداشتی در معلمان تربیت بدنی زن و مرد نشان داد که در معلمان زن روابط ،شرایط کار،حقوق ودستمزد،امنیت شغلی،قوانین ومقررات و س رستی به ترتیب بیشترین اهمیت را در بین عوامل دارند.در معلمان مرد حقوق ،امنیت شغلی،شرایط کار،روابط ،قوانین و مقررات وس رستی به ترتیب اولویت قرار دارند.
در مورد مقایسه برخی عوامل جمعیت شناختی با عوامل انگیزشی،تجزیه و تحلیل داده ها نشان داد که فقط در مورد ت با عوامل انگیزشی تفاوت معنی داری وجود دارد(05/0p < ). در بقیه موارد مانند سطوح مختلف سنی ، مدرک تحصیلی و سابقه خدمت تفاوت معنا داری مشاهده نگردید (05/0p ≥ ).
واژگان کلیدی:
1ـ انگیزش شغلی 2ـ معلمان تربیت بدنی 3ـ نظریه هرزبرگبررسی توصیف و اولویت بندی عوامل انگیزش شغلی معلمان تربیت بدنی نیشابور براساس نظریه هرزبرگتوصیف و اولویت بندی عوامل انگیزش شغلی معلمان تربیت بدنی نیشابور براساس نظریه هرزبرگانگیزش شغلیمعلمان تربیت بدنینظریه هرزبرگفروش شیرآلات اوج مدل دنیل مشکی با بیشترین تخفیف
#شیرآلات
#شیر_اوج
#اوج
شماره تماس فروشگاه هودینگ :
02155593774
55698717
قیمت : 959,000 ت
با تخفیف: 863,000 ت
لینک ید :
https://hooding.ir/5818- فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا.

جاروبرقی بوش مدل bsgl3228gb از محصولات شرکت بوش است که از طراحی بسیار زیبا، کیفیتی بالایی بهره می برد. جاروبرقی 2200 وات بوش مدل gl-30دارای مخزن کیسه ای قابل تعویض از نوع g می باشد عملکرد این جاروبرقی bosch به دو صورت با کیسه و بدون کیسه است. اسیون عالی و برخورداری جاروبرقی gl30 بوش از hepa.
فروش شیرآلات درخشان مدل آکوا گلد با بیشترین تخفیف
#شیرآلات
#درخشان
شماره تماس هودینگ :
02155593774
02155698717
قیمت : 2,173,000 ت
با تخفیف: 1,847,000 ت
لینک ید :
https://hooding.ir/3993- برنامه و ج زمان بندی بازی های المپیک 2016 برزیل اعلام شد. براساس برنامه اعلام شده مراسم افتتاحیه این مسابقات 15 مرداد 1395 برگزار می شود و بازی ها نیز به طور رسمی از 16 مرداد آغاز می شود. مراسم اختتامیه نیز 31 مرداد ماه برگزار می شود. در این بازی ها 301 مدال طلا توزیع می شود که بیشترین سه. معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه پرستاران از جمله اعضای کادر درمانی هستند که بیشترین وقت را در کنار بیماران سپری می کنند، گفت: عمده خدمات درمانی و مراقبتی نیز توسط این عزیزان به بیماران ارائه می شود بنابراین پرستاران با آلام بیماران بیش از بقیه آشنا هستند و در ک. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انوا. به دلیل سه عامل مهم از جمله: رونق تقاضا و افزایش قیمت مقاطع و محدودیت عرضه ، یک موقعیت مناسبی برای صادر کننده های بیلت سی آی اس به وجود آمده است. همچنین در حال حاضر قیمت بیلت سی آی اس در بازار افریقای شمالی و جنوب شرق آسیا روندی افزایشی دارد. از ماه نوامبر سال 2014 تا کنون، قیمت بیلت به بیشترین حد خود رسیده است و عرضه کننده ها نیز اعلام کرده اند که همچنان قصد پایین آوردن قیمت را ندارند.
قیمت فعلی بیلت سی آی اس 430 تا 440 دلارهرتن فوب دریای سیاه شده که 10 تا 15 دلار هر تن نسبت به اواسط جولای بالا رفته است. لازم به ذکر است که در حال حاضر بیشتر کارخانه ها به دلیل آنکه قبلا محصولات خود را پیش فروش کرده اند یا به دنبال فروش در قیمت های بالاتری هستند، پیشنهاد فروش محصولات خود را نمی دهند. . در مصر بیلت سی آی اس در 445 تا 450 دلار هر تن سی اف آر نهایی شده و قیمت های پیشنهادی به 455 دلار هر تن سی اف آر رسیده اند. در جنوب شرق آسیا نیز بازار فعال است و بیلت روسیه 460 تا 465 دلار هر تن سی اف آر می باشد که معادل 445 دلار هر تن فوب است.
بیلت در بازار جنوب شرق آسیا اخیرا بالاتر رفته که در راستای رشد قیمت بازار داخلی چین بوده است. فیلیپین بیشترین فعالیت را دارد. قیمت فعلی بیلت وارداتی 470 تا 475 دلار هر تن سی اف آر است که 15 تا 20 دلار هر تن رشد هفتگی داشته است. بیلت روسیه و ویتنام در 460 تا 465 دلارهر تن سی اف آر نیز معامله شده است. بیلت ایران نیز به 450 تا 460 دلارهر تن سی اف آر جنوب شرق آسیا رسیده است.


شرکت ح ان استیل، دارای نمایندگی رسمی فولاد بهلر آلمان .

جام جم سرا:علی اکبر محزون در گفت وگو با ایسنا، در مورد استان هایی که بیشترین و کمترین نرخ تولد را در کشور داشته اند، اظهار کرد: استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ترتیب 35.9، 25.4 و 23.6 در هزار بیشترین و استان های گیلان و مازندران و تهران به ترتیب با 13، 14.4 و 14.9 در هزار کمترین نرخ .
واقعا با شکوه بود این بنای ساخته شده دست بشر، تخت جمشید. هنوز من در حیرت آ چگونه چنین بنایی می توان ساخت در مدتی که من در شیراز بودم بیشترین زمانم را در تخت جمشید گذراندم و ما بقی را در شاهچراغ به همین خاطر نتوانستم به خوبی در این شهر بگردم این بار که شیراز رفتم حتما به آرامگاه. براساس آ ین گزارش اقتصادی شاپرک، شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ)، تیرماه گذشته بیشترین میزان رشد تراکنش در تمام ابزارهای پذیرش را به خود اختصاص داد. به گزارش را هام به نقل از روابط عمومی بانک سامان به نقل از شرکت پرداخت الکترونیک سامان، سپ در تیرماه با ب ۴/ ۱۷ درصد سهم بازار، د. گزارش بازار چهارشنبه 31 شهریور 95 شاخص کل بورس 178 واحد افزایش یافت و به رقم 76,450 واحد رسید. که نمادهای فارس با 42 واحد، جم با 42 واحد و ومعادن با 23 واحد بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص بورس گذاشتند؛ در مقابل نمادهای پارسان با 19 واحد و فاراک با 14 واحد بیشترین تاثیر منفی را براین شاخص گذاش. کدام جمله در مورد سوتالول صحیح نیست؟ الف) قابل دیالیز ب) مولد qt طولانی ج) بیشترین خطر دیس ریتمی در 4 ساعت اولیه د) جذب خوراکی بهتر از مابقی بتابلوکرهای رایج در ایران
پاسخ سوال: سوتالول شدیدترین مسمومیت را میدهد اما با توجه به دسترسی بیشتر به پروپرانولل شاهد بیشترین مرگ و میر د.