گزارش رسمی مرکز رشد صادق علیه السلام در نقد سند آموزش - اخبار روز

فوائد صبر و شکیبایى‏ [49] محمّد بن مرازم به نقل از پدرش مى ‏گوید: در خدمت صادق علیه السّلام بودیم که در حیره از نزد ابو جعفر منصور دوانیقى، رخصت وج دریافت کرد و آزاد شد و در همان ساعت اجازه، بى‏ درنگ حرکت کرد و سر شب به پاسبانان گشتى برخورد و یک گمرک چى که در میان پاسبان هاى گشتى ب. تهمت صادق علیه السلام : هرگاه مؤمن به برادر خود تهمت زند ایمان در قلب او آب مى شود همچنان که نمک در آب حل مى شود.  صادق علیه السلام : هر به برادر دینى خود تهمت زند حرمتى میان آن دو به جا نمى ماند. الإمامُ الصّادقُ علیه السلام : إذا اتَّهَمَ المؤمنُ أخاهُ انْماثَ الإیمانُ مِن قلب.  تلاطم نظام هستی در شهادت حسین (ع) – هیئت زوارالحسین(ع)- مقالات عاشورایی
تلاطم نظام هستی در شهادت حسین علیه السلام پیش درآمد حادثه عاشورا را با توجه به ماهیت و اه و پیامدهایش، می توان عظیم ترین واقعه در نظام هستی برآورد کرد، این بدان روست که قهرمان و شخصیت حادثه، شخصیتی همچون حسین بن علی علیه السلام ؛ برترین هدف آن، حفظ اص برترین ادیان، و مهم ترین پیامد آن بقای است. چنین حادثه ای با این ویژگی ها از عصر آدم علیه السلام تا بعثت حضرت خاتم صلی الله علیه و آله سابقه نداشته است؛ که با بعثت نبی گرامی صلی الله علیه و آله در عرصه هستی رخ نمود، در بقایش ریزه خوار خوان قیام حسینی است.
برای بررسی ابعاد عظمت این قیام، مسیرهای متفاوتی را می توان پیمود. اما آنچه اکنون در صدد آنیم، نگاهی است به گزارش های مربوط به گریه نظام هستی بر شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام ، به ویژه گریه آسمان. این گزارش ها، گوشه ای از گزارش هایی هستند که بر مجموعه ای از تحوّلات و رخدادهای عجیب پس از شهادت حسین علیه السلام دل دارند.
این روایات را هم در منابع روایی و تاریخی شیعه و هم اهل سنّت می توان یافت. تعدادی از این خوارق عادات و امور شگفت توسط برخی از ان شیعه علیهم السلام ، همچون المؤمنین علیه السلام ، حسن مجتبی علیه السلام ، سجّاد علیه السلام ، باقر علیه السلام ، صادق علیه السلام ، رضا علیه السلام ، جواد علیه السلام و عصر علیه السلام نقل شده، و تعدادی نیز از سوی برخی از اصحاب آنان همچون ابوذر، میثم تمّار، ابن عباس و ام سلمه گزارش شده اند.  تلاطم نظام هستی در شهادت حسین (ع) – هیئت زوارالحسین(ع)- مقالات عاشورایی

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] . صادق علیه السلام می فرمایند: «... فمن عرف فاطمة حق معرفتها فقد ادرک لیلة القدر; (1) هر به شناخت حقیقی فاطمه علیها السلام دست یابد، بی گمان شب قدر را درک کرده است .» فضیلت سلام به حسین (علیه السلام) فضیلت سلام به حسین (علیه السلام) در زیارت عاشورا شخصی خدمت صادق (ع) رسید . پرسیدند : ای مرد ، چند بار در طول روز به زیارت جدم حسین (ع) می روی ؟ شخص گفت : هیچ . پرسید ای مرد : در طول هفته چه طور ؟ شخص گفت : هیچ . پرسید : در طول ماه ، سال و یا هرچند سال ، چند با. صادق علیه السلام : خداوند متعال به داوود علیه السلام وحى فرمود که: در زمان آسایشت به یاد من باش، تا من هنگام گرفتارى ات دعاى تو را اجابت کنم میزان الحکمه جلد4 صفحه 23 مصاحبه با جناب حجة ال و المسلمین رضوانی، مدرس و مسئول آموزش مرکز بزرگ « مجتمع علمی، فرهنگی و تحقیقاتی صادق(ع) در مرکز بامیان »

روز یکشنبه 21 / 3 /96 برابر(16 رمضان 1438) توفیق رفیق شد با دانشمند محترم جناب حجت السلام و المسلمین غلامرضا رضوانی، مدرس حوزه علمیه و مسئول آموزش «مجتمع علمی، فرهنگی و تحقیقاتی صادق(ع) در مرکز بامیان »، که به تازگی از افغانستان تشریف آورده است گفت¬وگوی صمیمانه ای داشتیم. از آن جایی که محتوای این گفت¬وگوی صمیمانه پُر از نکات مفید و مبتلابه هست که دغدغه خاطر اکثر طلاب و ون جامعه امروز ما می باشد؛ خلاصه ای آن را در چند قسمت با شما در میان خواهم گذاشت.
سلام مهاجر: حاج آقا ! بنده تا اوا 1389 افغانستان بودم، از مرکز « مجتمع علمی، فرهنگی و تحقیقاتی صادق(ع) در مرکز بامیان » – که واقعا جای خالی آن احساس می شد- خبری نبود، این مرکز در چه زمان پایه گزاری گردید، و از چه زمانی شروع به کارهای فرهنگی علمی نموده است ؟
جهت قرائت بقیه ای مصاحبه، لطفا ادامه مطلب را کلیک نمایید ... *************
زین ماتمى که چشم ملائک ز خون تر است ........ گویا عزاى صادق آل پیغمبرست.
شهادت هشتمین نور ادامه مطلب حضرت صادق علیه السّلام فرمود: علیه السّلام گروهی را به جنگ با کفار فرستاد و چون بازگشتند، فرمود: خوشا به حال مردمی که جهاد کوچک را به پایان رسانده و جهاد بزرگتر برایشان باقی است! سؤال شد: ای رسول خدا! جهاد بزرگتر کدام است؟ فرمود: جهاد با نفس! صادق یعنی راستگو و به ششم لقب صادق داده اند چرا که در ت خود راست می گفت در مقابل جعفر کذّاب است که ادّعای ت می کرد ولی واقعی نبود: دروغین! جعفر کذّاب برادر حسن عسکری (علیه السلام) است که پس از رحلت آن حضرت ادّعای ت کرد و او را کذّاب گفتند. علی نقی علیه السلام درباره او فرمود: حذر کن. در تمام مدّتی که ابوشاکر سخن می گفت، صادق علیه السلام حتی یک بار هم چیزی نگفت. شاگردان که حضور داشتند، دو سه بار خواستند چیزی بگویند؛ ولی به آنها اشاره می د که ت باشید. اینک که سخن تو تمام شد، پاسخ انتقادهای تو را می دهم؛ ولی جواب را از آ ین قسمت انتقادها شروع می کنم: گفتی من از ای. بسم الله خلفا می دیدند که ان را از هیچ راهی و به هیچ وجهی نمی توانند وادار به تمکین ند، به همین دلیل بهترین راه و آسان ترین راه را شهادت آن بزرگواران می دانستند، با این که متوجه بودند که شهید ائمه چقدر برایشان گران تمام می شود. خلفای معاصر حضرت کاظم علیه السلام عبارت بو دند از از. 1-پایه‏ هاى قال الباقر علیه السلام: «بنى ال على خمسة اشیاء، على الصلوة و ا کاة و الحج و الصوم و الولایه.» ؛ باقر علیه السلام فرمود: بر پنج چیز استوار است، بر و زکات حج و روزه و ولایت ( ى ى) .(فروع کافى، ج 4 ص 62، ح 1) 2-فلسفه روزه قال الصادق علیه السلام: انما فرض الله الصیام لیستوى به الغ. بوسه بر لب جز برای همسر و فرزند کوچک نیست بر گرفته از کتاب تحف العقول عن آل رسول (ص) تالیف محدث جلیل القدر شیخ ابو محمد حرانی (رحمه الله ) صفحه ی 747)ترجمه :آقای صادق حسن زاده انتشارات آل علی علیه السلام   جعفر صادق علیه السلام در حدیثی ارزشمند به مومنان توصیه فرموده اند که نومیدانه دست از دعا نکشند و در اجابت دعا عجله به ج ندهند. احادیثی از مهدی (عج) علیه السلام مهدى علیه السلام در زیارت ناحیه مقدّسه : لأَندُبَنَّکَ صَباحا و مَساءً و لأَبکِیَنَّ عَلَیکَ بَدَلَ الدُّمُوعِ دَما ؛ مهدى علیه السلام در زیارت ناحیه مقدّسه : هر صبح و شام بر تو گریه و شیون مى کنم و در مصیبت تو به جاى اشک ، خون مى گریم . مهدى علیه .
تا صورت پیوند جهان بود علی(علیه السّلام) بود تا نقش زمین بود و زمان بود علی(علیه السّلام) بود
آن قلعه گشایی که در قلعه ی خیبر برکند به یک حمله و بگشود، علی(علیه السّلام) بود...
پخش و دریافت مداحی
مداح: سید مجید بنی فاطمه به مناسبت سالروز ولادت حضرت زین العابدین علیه السلام ø§ù ø§ù ø²ûŒù† ø§ù„ø¹ø§ø¨ø¯ûŒù†(ø¹)øŒ øªø¬ø³ù ù ø¹ù†ùˆûŒøª ùˆ ùø¶ûŒù„øª علی بن حسین بن علی بن طالب، مشهور به سجاد و زین العابدین (۳۸- ۹۵ق)، چهارمین شیعیان. مدت ت وی ۳۵ سال بود. سجاد(علیه السلام) در واقعه کربلا حضور داشت ولی به علت بیماری، در جنگ شرکت نکرد. لشکر عمر بن سعد پس از شهادت حسین(علیه السلام) او را همراه اسیران کربلا ب وفه و شام بردند. خطبه سجاد در شام باعث آگاهی مردم از جایگاه اهل بیت شد. واقعه حره، نهضت تو ن و قیام مختار در زمان سجاد(علیه السلام) روی داد. مجموعه ادعیه و مناجات سجاد(علیه السلام) در کتاب صحیفه سجادیه گرد آمده است. رسالة الحقوق، رساله ای کوچک درباره تکالیف بندگان در برابر خدا و خلق خدا، منسوب به اوست. بنابر روایات شیعه، سجاد(علیه السلام) به دستور ولید بن عبد الملک با سمّ به شهادت رسید. مدفن وی در قبرستان بقیع کنار قبر حسن مجتبی(علیه السلام)، محمد باقر(علیه السلام) و جعفر صادق(علیه السلام) است. ùˆù„ø§ø¯øª ø­ø¶ø±øª ø§ù ø§ù ø³ø¬ø§ø¯(ø¹ù„ûŒù‡ ø§ù„ø³ù„ø§ù ) زندگی نامه علی بن حسین بن علی بن طالب، مشهور به سجاد(علیه السلام) و زین العابدین(علیه السلام)، چهارمین شیعیان و فرزند حسین(علیه السلام) است و بنا بر قول مشهور، در سال ۳۸ق متولد شده است. بر این اساس، وی بخشی از حیات علی(علیه السلام) و نیز دوران ت حسن مجتبی(علیه السلام) و حسین(علیه السلام) را درک کرده است. اما بنابر روایات دیگر، تولد چهارم شیعیان، حدود سال ۴۸ق دانسته شده است.[۱] نام و نسب مادر علی بن الحسین، از مسائل اختلافی است؛ شیخ مفید نام مادر وی را شاه ن، دختر یزدگرد[۲] و شیخ صدوق، او را دختر یزدگرد، پسر شهریار پادشاه ایران می داند که هنگام وضع حمل او از دنیا رفته است.[۳] کنیه چهارم شیعیان، ابوالحسن، ابوالحسین، ابومحمّد و ابوعبداللّه گزارش شده[۴] و القاب وی، زین العابدین، سیدالساجدین، سجاد، هاشمی، علوی، مدنی، قرشی، علی اکبر است.[۵] سجاد(علیه السلام) در زمان خویش به نام های «علی الخیر»، «علی الاصغر» و«علی العابد» شهرت داشته است.[۶] تاریخ دقیق شهادت سجاد(علیه السلام) روشن نیست؛ برخی آن را ۹۴[۷] و برخی دیگر سال ۹۵ دانسته اند.[۸] درباره روز درگذشت سجاد هم اختلافاتی وجود دارد؛ از جمله شنبه [۹] ۱۲ محرم،[۱۰] و ۲۵ محرم.[۱۱] گزارش های دیگری نیز از جمله ۱۸، ۱۹، و ۲۲ محرم در منابع دیده می شود.[۱۲] شهادت سجاد(علیه السلام)، به دستور ولید بن عبد الملک و با سمّ گزارش شده است.[۱۳] مزار او در قبرستان بقیع کنار قبر حسن مجتبی(علیه السلام)،[۱۴] محمد باقر(علیه السلام) و جعفر صادق(علیه السلام) است. لینک اصلی http://fa.wikishia.net/view/%d8%a7%d9%85 حدیث روز عَن اَبی عَبدِالله قالَ:مَن لَم یاتِ قبِر الحسین(علیه السلام)حَتی یمُوتَ کان مُنتَقِصُ الدّینِ،مُنتَقِص الایمان،وَاِن اُدِخلَ الجنَّةَ کانَ دوُنَ الموُمنینَ فی الجَنَةِ》 (حضرت صادق(علیه السلام)فرمود:هرکه به زیارت قبر حسین(علیه السلام)نیاید تا بمیرد،با دین ناقص ا. مهدویت در شه صادق آل محمد (ص) صادق آل محمد(ص)
چکیده اعتقاد به ظهور منجى ـکه در هندسه معرفتى مسلمانان از آن به «مهدى» یاد مى شودـ از باورهاى مشترک میان ادیان آسمانى است. پیشوایان حقیقى دین مبین از زمان صدر به تبیین مسئله مهدویت پرداخته و بدین ترتیب، کمک شایانى به شیعیان در دوران غیبت عصر علیه السلام کرده اند.
این نوشتار بر آن است تا مسئله مهدویت را با روش نقلى و تا تمرکز بر سخنان صادق علیه السلام واکاوى کرده، در اختیار شیعیان و رهروان مکتب تشیع قرار دهد. بر اساس مهم ترین یافته هاى این تحقیق، دوران صادق علیه السلام به دلیل ویژگى هاى خاص تاریخى مجال بیشترى براى تبیین این مسئله فراهم نموده است، تا آنجا که جزئى ترین مسائل مربوط به مهدویت در این دوران بیان شده، وظایف منتظران در عصر غیبت، حوادث آ ا مان، اتفاقات قیام تا استقرار حکومت و... نیز از تبیین آن حضرت دور نمانده است.
دریافت فایل pdf: ادامه مطلب حدیث روز صادق علیه السلام در سخنی ارزشمند فرموده اند خیر در جهاد و شمشیر است و دوباره را به حال اول باز می گردد.مشرق- جعفر صادق علیه السلام فرمودند:
خداوند عزوجل اکرم(صلی الله علیه و آله) را به مبعوث داشت که پیام حق را به همه مردم برساند. ده سال این مأموریت الهی ادامه داشت و مشرکین نپذیرفتند و آزار و فتنه برای مسلمانان فراهم آوردند تا اینکه فرمان «جهاد» نازل شد.خیر در شمشیر است و در سایه آن و دوباره به حال اول باز می گردد.

متن حدیث:

عَن أبی عَبدالله(علیه السّلام) قال إنّ اللهَ بَعثَ رسولهُ بال إلی الناسِ عَشرَ سِنینَ فأبوا أَنِ یَقبلوُا (وآذُوا و فَتَنوا) حتّی أمرَهُ بالقتالِ فالخَیرُ فی السّیفِ وَ تحتَ ظلِّ السّیفِ وَ الأمرُ یَعودُ کَما بَدَأ.«جامع احادیث شیعه، جلد 13، صفحه 12» بسم الله عبد الله بن فضل هاشمی می گوید: از صادق (علیه السلام) شنیدم که فرمودند: «همانا برای صاحب این امر غیبتی است که چاره ای از آن نیست و در آن هر اهل باطلی در شک و تردید قرار می گیرد.» پس به عرض : فدایتان شوم، این غیبت به خاطر چیست؟ (علیه السلام) فرمودند: «حکمت و جهت غیبت او همان حک. عرض تسلیت / آجرک الله یا صاحب ا مان
عرض تسلیت شهادت جانسوز جعفر بن محمد صادق علیه السلام به پیشگاه مقدس حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه و تمامی مهدی یاوران و منتظران حضرت
ویژه نامه شهادت جعفر صادق علیه السلام
کلام نور : من أحب لله و أبغض لله و أعطی لله فهو ممن کمل إیمانه . جعفر صادق (ع) : هر که برای خدا دوست دارد و برای خدا دشمن دارد و برای خدا عطاء کند ، از انی است که ایمانش کامل است . اصول کافی ، ج 3 ، ص 189
جعل الخیر کله فی بیت و جعل مفتاحه ا هد فی الدنیا . جعفر صادق (ع) : همه خیر در خانه ای نهاده شده و کلیدش را زهد و بی رغبتی به دنیا قرار داده اند . اصول کافی ، ج 3 ، ص 194
خف الله کأنک تراه و إن کنت لا تراه فإنه یراک . جعفر صادق (ع) : چنان از خدا بترس که گویا او را می بینی و اگر تو او را نمی بینی او تو را می بیند . اصول کافی ، ج 3 ، ص 110
کان أمیرالمؤمنین صلوات الله علیه یقول : أفضل العبادة ال . جعفر صادق (ع) : المؤمنین علیه السلام می فرمود : بهترین عبادت عفت است . اصول کافی ، ج 3 ، ص 125
قال الله تبارک و تعالی : ما تحبب إلی عبدی بأحب مما افترضت علیه . جعفر صادق (ع) : خداوند متعال فرموده است : بنده من با چیزی محبوبتر از انجام واجبات به من دوستی نکند . اصول کافی ، ج 3 ، ص 129 آجرک الله یا صاحب ا مان تسلی قلب محزون و رئوف مولا 5 صلوات ذکر بفرمایید ??بسم الله الرحمن الرحیم??

(55)
#اصل_برائت

??گزیده ای از روایات تبری

#زیانکاران


صادق علیه السلام فرمود: مراد از انسانی که در زیان است در آیه :

«إِنَّ الْإِنْسانَ لَفِی خُسْرٍ.»¹

«همانا انسان در خسارت است.»

دشمنان ما اهل بیت هستند.²
صادق (علیه السلام) : هر در هر شب ، سوره واقعه را بخواند، خداوند ، او را دوست مى دارد و محبوب همه مردمانش مى گرداند، و هرگز در دنیا گرفتار درویشى، فقر، درماندگى وهیچ آفتى از آفات دنیا نخواهد شد و از همراهان مؤمنان خواهد بود. این سوره، ویژه مؤمنان است و ى در آن ، شریکش نیست. ثواب الأعمال : 144 / 1 صادق علیه السلام: مَنْ غَضِبَ عَلَیْکَ ثَلَاثَ مَرَّاتٍ وَ لَمْ یَقُلْ فِیکَ سُوءً فَاتَّخِذْهُ لِنَفْسِکَ خَلِیلًا. هر سه بار بر تو خشم گرفت ولى به تو بد نگفت، او را براى خود به دوستى انتخاب کن. معدن الجواهر ص 34 - هادى علیه السلام: اَلغَضَبُ عَلى مَن تَملِکُ لُؤمٌ؛ بر زیردستا. کتاب مقدمه ای بر سواد مالی توسط عادل پیغامی عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد صادق علیه السلام و آقای امین مرادی باصیری دانش آموخته صادق علیه السلام نگارش یافته و انتشارات صادق این کتاب را منتشر نموده است. اس ام اس میلاد جعفرصادق.علیه السلام ♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠ اس ام اس میلاد جعفرصادق (ع) اس ام اس تبریک میلاد اکرم ( ص ) ♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠ بر منتظر بادا مبارک این ولادت تهنیت بر شیعی. اکرم(صلی الله علیه و آله): « بر پسران وقتی محتلم شدند و بر دختران وقتی عادت ماهیانه دیدند روزه واجب می شود.» (منبع : وسائل، جلد1، باب اشتراط کلیف، ص6 صادق (علیه السلام) : « من صام لله عزوجل یوما فى شدة الحر فاصابه ظما و کل الله به الف ملک یمسحون وجهه و یبشرونه حتى اذا افطر. » « هر که د. " صادق علیه السلام فرمود : زمانی که میان دو شخص نزاعی واقع می شود دو فرشته به نزد انان فرو می ایند. و به یکی از ان دو که سفیه است ( و حق را قبول نمی کند. )می گویند : بس است انچه می خواستی گفتی و به انچه گفتی مجازات خواهی شد. و به ان یکی که حلیم است می گویند : افرین صبر کردی و حلم به کار بر. حدیث_روز خیرخواهی خداوند عنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ مَنْ أَرَادَ اللَّهُ بِهِ الْخَیْرَ قَذَفَ فِی قَلْبِهِ حُبَّ الْحُسَیْنِ علیه السلام وَ حُبَّ زِیَارَتِهِ وَ مَنْ أَرَادَ اللَّهُ بِهِ السُّوءَ قَذَفَ فِی قَلْبِهِ بُغْضَ الْحُسَیْنِ علیه السلام وَ بُ. سلام خسته نباشید می خواستم بدونم حقوق دانشجویان صادق و باقر ( اطلاعات ) چقدر است؟ ی هست در این ها درس بخواند ؟ آیا بعد چند سال حقوق افزایش پیدا میکنه ؟ ممنون میشم کمکم کنید .
۲. اگه خواستین به این سوال هم پاسخ بدین: دید شما ( مردم، خانواده ها، دختر ها ) نسبت به این قشر چه جوریه؟ ( م. صادق(علیه السلام) فرمود: خدایا رحمت فرست بر آن صورت هایی که آفتاب، رنگ آن ها را تغییر داده و آن گونه هایی که بر قبر حسین علیه السلام گذاشته می شود... ادامه مطلب مردی خدمت صادق علیه السلام رسید. علیه السلام از او پرسید: «چه شده که برادرت از تو شکایت دارد»؟! پاسخ داد: «من از او طلب داشت و از اینکه حقم را طلب شاکی است» فرمودند... ادامه مطلب به اسناد معتبر از "سالمه" کنیز آزاد شده صادق علیه السلام روایت شده است:
هنگامی که صادق علیه السلام در بستر مرگ افتاده بود، در کنارش بودم. لحظاتی بیهوش شد و چون به هوش آمد فرمود: به حسن بن علی بن حسین (افطس) هفتاد دینار و به فلانی، فلان مقدار و به فلان ، فلان مقدار بدهید. گفتم: آیا. اختصاصی از فایلکو صادق (ع) و پزشکی با و پر سرعت . فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات21 دانش پزشکى صادق علیه السلام و طبیب هندی بدون تردید، علوم حضرات معصومین علیهم السلام اکتسابى نیست و آنچه از ذهن شفاف و نورانى آن بزرگواران انعکاس مى‏یابد، اشعه‏هایى از انوار الهى است که از . ابو حنیفه رئیس مذهب حنفی بود و در مسجد کوفه برای شاگردانش تدریس می کرد . یکی از شاگردان هوشمند صادق علیه السلام به نام فضال بن حسن با یکی از دوستانش گردش می د تا به آن مسجد رسیدند و دیدند جمعی در اطراف ابو حنیفه حلقه زده اند و او برای آنان درس می گوید . فضال به دوست خود گفت : من از ا. related image
جهان سرسبز و م گشت از میلاد صادق منور قلب عالم گشت از میلاد صادق
بده ساقى مى باقى که غرق ع و شادى دل اولاد آدم گشت از میلادصادق میلاد جعفرصادق علیه السلام مبارک . .