کوی غم یار بمناسبت رو نمائی از ضریح جدید حضرت ابا عبد الله سلام الله علیه - اخبار روز

این نام ویژه تاریخ نیست، بلکه پیش از ظهور گرامی (صلی ‏الله ‏علیه ‏وآله) نیز این نام در جزیرة العرب رواج داشته است. به عنوان نمونه، نام یکی از دختران هاشم (نیای دوم (صلی‏ الله ‏علیه ‏و آله)) رقیه بود که حضرت عبداللّه‏، پدر اکرم (صلی‏ الله ‏علیه‏ و آله) به شمار می‏آید نخستین ف. بنام خالق عشق
غمنامه حضرت رقیه (سلام الله علیها)
رقیه علیها السلام در عاشورا در بعضى روایات آمده است : حضرت سکینه علیها السلام در روز عاشورا به خواهر سه ساله اى (که به احتمال قوى همان رقیه علیها السلام باشد) گفت : بیا دامن پدر را بگیریم و نگذاریم برود کشته بشود(سلام الله علیها).
حسین علیه السلام با شنیدن این سخن بسیار اشک ریخت و آنگاه رقیه علیها السلام صدا زد : بابا! مانعت نمى شوم . صبر کن تا ترا ببینم (سلام الله علیها) حسین علیه السلام او را در آغوش گرفت و لبهاى خشکیده اش را بوسید. در این هنگام آن نازدانه ندا در داد که :
العطش العطش ، فان الظما قدا احرقنى بابا بسیار تشنه ام ، شدت تشنگى جگرم را آتش زده است . حسین علیه السلام به او فرمود : کنار خیمه بنشین تا براى تو آب بیاورم آنگاه حسین علیه السلام برخاست تا به سوى میدان برود، باز هم رقیه دامن پدر را گرفت و با گریه گفت : یا ابه این تمضى عنا؟
بابا جان کجا مى روى ؟ چرا از ما بریده اى ؟ علیه السلام یک بار دیگر او را در آغوش گرفت و آرام کرد و سپس با دلى پر خون از او جدا شد . (وقایع عاشورا سید محمد تقى مقدم ص 455 و حضرت رقیه علیه السلام تالیف شیخ على فلسفى ص 550) ادامه مطلب
اهانت ابو بکر به پیکر رسول خدا صلی الله علیه و آله
این قتیبه دینوری مورخ و عالم بزرگ اهل سقیفه می نویسد:
اختلاف الصحابة على موضع دفنه صلى الله علیه وسلم فأتمروا فقال قائل: یدفن رسول الله صلى الله علیه وسلم حیث کان یصلی فی مقامه ، فقال أبو بکر [...] : معاذ الله أن نجعله وثنا نعبده !
بعد از شهادت حضرت (صلی الله علیه و آله) در مکان دفن آن حضرت بین صحابه اختلاف افتاد. شخصی گفت: رسول خدا را در همان جایی که می خواند دفن کنیم. ابو بکر گفت: پناه بر خدا که او را به عنوان بت قرار داده و عبادتش کنیم!!!! (نعوذ بالله)
ال ة و السیاسة، تالیف ابن قتیبه دینوری، جلد ۱، صفحه ۵-۶
هیئت عزاداران حضرت زهرا سلام الله علیها اصفهان، شهر، جوی آباد، محله بختیاری ها ،جنب مسجد حضرت ، خیمه گاه فاطمی،احیاءگران فاطمیه سالروز شهادت دخت گرامی حضرت رسول صلی الله علیه و آله حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه تسلیت باد ادامه مطلب شور زیبا
??حضرت معصومه سلام الله علیها??


بی بی جان،بخدا به لطف تو مدیونم
بی بی جان،پای نوکری تو می مونم
بی بی جان،بذا تا همه بگن دیوونم

بی بی جان،تو کریمه ای و من بیچاره
بی بی جان،غم وغصه رو سرم آواره
بی بی جان،این گ قط شمارو داره

قرار قلب زارم ،. گوشه ای از زندگانی موسی کاظم سلام الله علیه ابو الحسن موسى بن جعفر(ع)، هفتم از ائمه اثنى عشر علیهم السلام و نهمین معصوم از چهارده معصوم(ع) است . آن حضرت در ابواء(منزلى میان مکه و مدینه) در روز یکشنبه هفتم صفر سال 128 یا 129 ه.ق. متولد شد. به جهت کثرت زهد و عبادتش معروف به العبد الصالح و. آیا حضرت محسن علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها جزو اصحاب اء و اهل بیت نبوت بودند؟؟

باید عرض کنم:

اولاً فضایلی که در حدیث ا و دیگر آیات و روایات همچون زیارت جامعه که مخاطب اهل بیت نبوت هستند آمده است مخصوص به چهارده نفس مقدس است که معصومند وشامل همه فرزندان مو. سلام گاهی اوقات برای بعضی از مسائل هیچ فردی، جز " مادر " نمی تونه دستت را بگیره و با مهربانی همیشگیش کمکت کنه و تو را از " تردید و استرس " به " یقین " برسونه ... یا حضرت مادر سلام الله علیها ادرکنی ... یا فاطمه زهرا سلام الله ادرکنی ... بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آ تابع له علی ذالک صلی الله علیک یا ابا عبد الله الحسین سلام الله علیه بارالها ظهور ولی ات را به ما بنوشان و همه ظالمین را اگر قابل هدایت نیستند نابود بفرما و نائب حضرت بقیه الله عجل الله تعا. میلاد با سعادت پیام رسان عاشورا ، دختر فاطمه زهرا ، سرّ المومنین ، اسوه ایثار و تقوی ، حضرت زینب کبری سلام الله علیها بر عاشقان و محبّین اهل بیت مبارک باد حضرت زهرا (سلام الله علیها) فرمودند: ای حبیب و نور چشمم! به من بگو عمل آن زن ها در دنیا چه بود که این گونه مجازات می شدند:- زنی که به مویش آویزان شده بود و مغز سرش از گرما می جوشید، به خاطر آن بود که در دنیا موی سرش را از نامحرمان نمی پوشاند. http://uupload.ir/files/64cy_%d8%ad%d8%b6%d8%b1%d8%aa_%d9%81%d8%a7%d8%b7%d9%85%d9%87.jpg حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرمود : از پدرم رسول خدا (صل الله علیه و آله) شنیدم که فرمود : در روز ساعتی است که هر مرد مسلمان در آن ساعت از خدای صاحب عزت و جلال چیزی نیکو خواهد خداوند به او عطا فرماید. گفتم : ای رسول خدا آن چه ساعتی است؟ فرمود : هنگامی که نیمی از قرص خورشید به غروب رود. معانی الاخبار ص 399 alabd110 http://uupload.ir/files/l590_%d8%ad%d8%b6%d8%b1%d8%aa_%d8%b2%d9%87%d8%b1%d8%a7.jpg حضرت زهرا (سلام الله علیها) : همانا سعادتمند کامل و حقیقی ی است که علی (علیه السلام) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد امالی (صدوق) ص۱۸۲ نسیم وحی nasimevahy اَللّهُــمَّ عَجـِّـل لِوَلیِّــکَ الفَــــرَج ازدواج آسان در قرآن تاریخ پخش: 14/05/95 بسم الله الرحمن الرحیم «الهی انطقنی بالهدی و الهمنی قوی» بحث این جلسه ی ما ضمن تبریک به مناسبت تولد حضرت معصومه(سلام الله علیها)، یک حدیث را من برای حضرت معصومه بخوانم، قبلاً هم گفته ام، حالا تکرار کنم. بعد از حدیث وارد بحث بشوم، که بحثمان از. صدای نوفرست - فرا رسیدن سالروز وفات ام المصائب و عقیله ی بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها بر عموم شیفتگان حضرتش تسلیت باد. برگ_سبز کرامت حضرت عباس (سلام الله علیه) به فرد ناشنوا بیانات حضرت آیت الله شبیری زنجانی: و غضب، گوش ما را چنان گرفته که از پند پیران، حرف در آن راه نیابد؛ مگر اینکه از بزرگان، گوشه چشمی به گوش ما بشود؛ چنان که به گوش عظیم سردرودی شد. قصّه اش را مرحوم آشیخ ابراهیم صاحب ا مانی که م. در بسیاری از کتب اهل سنت مانند تهذیب الکمال ، العقد الثمین و نزهة المجالس و... به سقط شدن فرزند حضرت زهرا (سلام الله علیها) به نام حضرت محسن علیه السلام اشاره شده است. متاسفانه مرورگر شما، ق لت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب 5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگره. ::: بیان گوشه ای از زندگانی حضرت طلحه و حضرت زبیر رضی الله عنهما ::: سخاوت و بخشش حضرت طلحه رضی الله عنه: روزی از جانب حضرموت در اثر تجارت ، ثروت کلانی معادل هفتصد هزار درهم به حضرت طلحه رضی الله عنه می رسد. آن شب حضرت طلحه سخت پریشان و آشفته می شود. همسرش....... مقام شفاعت حضرت معصومه سلام الله علیها، شفاعت معمولی که بعضی از مؤمنین نیز از آن برخوردار خواهند بود، نیست؛ بلکه فراتر از آن است. طوری که شفاعت ایشان شامل تمامی شیعیان خواهد شد. ادامه مطلب اکرم حضرت محمّد ـ صلی الله علیه و آله ـ در هفدهم ربیع الاول [1] و در سالی که اصحاب فیل برای اب کعبه معظّمه وارد مکّه شدند به دنیا آمد[2] . از حضرت صادق ـ علیه السلام ـ روایت شده است که ابلیس به هفت آسمان می رفت و خبرهای سماویه را می شنید، وقتی که حضرت عیسی ـ علیه السلام ـ متولّد شد او .


در تاریخ 96/11/17 حضرت حجه ال و المسلمین محمدی پور اروندکنار با حضور در مراسم شب شعر فاطمی سلام الله علیها ویژه دهه مبارکه فجر که در مسجد رحمه الله علیه برگزار گردید حاضر شده و به سخنرانی پرداختند. ایشان در بیانات خود به غصب ولایت المؤمنین علیه السلام و نقش حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از ولایت، وبینش و بصیرت فاطمی و حسینی مطالبی ایراد نمودند.

فضیلت حضرت زینب سلام الله علیها و ثواب گریه بر ایشان در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
مرحوم سید نور الدین جزائری در کتاب شریف "الخصائص ا ینبیة" می نویسد:
روی ان زینب بنت علی بن طالب علیه السلام لما ولدت اخبر بذلک رسول الله صلی الله علیه و آله فجاء الی منزل فاطمة علیها السلام وقال: یا بنتاه! ایتینی بنیتک المولودة، فلما احضرتها اخذها رسول الله صلی الله علیه و اله و ضمها الی صدره الشریف، ووضع خده المنیف علی خدها فبکی بکاءأ عالیا، وسال الدمع حتی جری علی کریمته الشریفة. فقال فاطمة علیها السلام: مم بکاؤک، لا ابکی الله عینیک یا ابتاه؟ فقال صل الله علیه و اله: یا بنیة یا فاطمة! اعلمی ان هذه البنت بعدک وبعدی تیتلی ببلایا فادحه، و ترد علیها مصائب ورزایا مفجعة، فبکت فاطمة سلام الله علیها عند ذلک، ثم ق : یا أبه! فما ثواب من یبکی علیها و علی مصائبها؟ فقال صل الله علیه و آله: یا بضعتی ویا قرة عینی! ان من بکی علیها وعلی مصائبها کان ثواب بکائه کثواب من بکا علی اخویها، ثم اختار لها اسم: زینب.
روایت شده است هنگامی که زینب دختر المومنین علیهما السلام به دنیا آمد، به رسول خدا صلی الله علیه و آله خبر دادند و آن حضرت به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها آمد و فرمودند: دخترم! دختر تازه متولد شده ات را به نزدم بیاور. هنگامی ایشان را آوردند، صلی الله علیه و آله آن کودک را در آغوش گرفتند و به مبارک خود چسباندند و گونه مبارک خویش را به صورت آن نازدانه گذاشتند و بسیار گریستند تا جایی که اشک آن حضرت جاری و بر روی آن بانو ریخت. حضرت زهرا سلام الله علیها عرضه داشتند: علت گریه شما چیست؟ پدر جان خداوند چشم شما را گریان نکند. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: ای دخترم! ای فاطمه! بدان که بعد از ، او به مصیبت های سخت و دشواری مبتلا شده و سختی های زیاد و جانسوزی بر او وارد می شود، در این هنگام بود که حضرت زهرا سلام الله علیها نیز گریه د و خدمت رسول خدا صلی الله علیه و آله عرضه داشتند: ای پدر! ثواب ی که بر او و بر مصائب او گریه کند چیست؟ رسول خدا صلی الله علیه و آله پاسخ دادند: ای ی تن و نور چشمم! ی که بر او و مصیبت هایش گریه کند، ثوابش به مانند گریه بر دو برادرش [ حسن و حسین صلوات الله و سلامه علیهما] می باشد. و سپس نام زینب را بر آن دختر انتخاب فرمود.
الخصائص ا ینبیة، تالیف سید نور الدین جزائری، صفحه ۳۲، چاپ دار الحوراء

السلام علیک یا عقیلة بنی هاشم السیدة زینب الکبرى سلام الله علیها پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله العظمی بهجت رحمت الله علیه دقایقی پیش اطلاعیه ای به شرح زیر صادر نموده است . نَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُون‏ با کمال اندوه و تأسف به اطلاع می رساند: حاجیه خانم اخوان فومنی رحمهاالله، همسر محترم حضرت آیت الله العظمی بهجت قدس سره، دعوت.

یک سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه سلام الله علیها به شوق دیدار برادر و ادای رس زینبی و پیام ولایت به همراه عده اى از برادران و برادرزادگان به طرف اسان حرکت کرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى شد. این جا بود که آن حضرت نیز همچون بزرگوارشان حضرت زینب سلام الله . تصویری از تشرف حضرت آیت الله به حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) در سال ۱۳۶۳ در خجسته سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها جمعی از مداحان و ذاکران اهل بیت علیهم السلام صبح امروز با حضرت آیت الله انقلاب ی دیدار د. دست من و دامان تو یارقیه دختر حضرت ارباب حالِ من گوشه نشین با گوشه ی چشمی ببین شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها را به محضر زمان عج الله تعالی فرجه الشریف تسلیت عرض می کنم . روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها95.12.12 متاسفانه مرورگر شما، ق لت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب 5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آ ین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم. از آیة الله بهجت (ره) پرسیده شد برای برآورده شدن حوائج کدامیک از هایی که برای حاجت ذکر کرده اند خوب است؟ روز پنجشنبه (در روز پنج شنبه از صبح تا غروب هر وقت بتواند چهار رکعت بخواند (دو دو رکعتی ) در رکعت اول بعد از حمد یازده مرتبه سوره قل هواللّه احد و در رکعت دوم بعد از حمد بیست و ی. فصل سوم. همسر المؤمنین علیه السلام حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان همسر مهریه و ج ه ساده در دوران پس از هجرت، در آغاز سنین تکلیف، وقتی فاطمه ی زهرا سلام اللَّه علیها، با علی بن طالب علیه الصّلاةوالسّلام، ازدواج می کند، آن مهریه و آن ج ه ی اوست؛ که همه شاید می دانید که با چه سا. برای نجاتتان توسل به حضرت زهرا(سلام الله علیها) را فراموش نکنید، هر وقت مشکلی برایتان پیش آمد توسل ساده ای به حضرت زهرا(سلام الله علیها) هست،آسان است و بسیار مجرب، مشکلی برایتان پیش آمد از این طریق توسل استفاده کنید... برای نجاتتان توسل به حضرت زهرا(سلام الله علیها) را فراموش نکنید، هر وقت مشکلی برایتان پیش آمد توسل ساده ای به حضرت زهرا(سلام الله علیها) هست،آسان است و بسیار مجرب، مشکلی برایتان پیش آمد از این طریق توسل استفاده کنید... بسم الله الرحمن الرحیم‬‎ السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع) السلام علیک یا فاطمه معصومه(س) ویژه تولد رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیه - دهه کرامت یا اَبَا الْحَسَنِ یا عَلِىَّ بْنَ مُوسى اَیُّهَا الرِّضا یَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ یا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ یا. بسم الله الرحمن الرحیم فضائل حضرت فاطمه سلام الله علیها شیخ طوسى قدس سره در کتاب «امالى» از صادق علیه السلام نقل کرده است که فرمود : إنّ اللَّه أمهر فاطمة ربع الدنیا، فربعها لها وأمهرها الجنّة والنار، تدخل أعداءها النار وتدخل أولیاءها الجنّة، وهی الصدّیقة الکبرى وعلى معرفته. در تاریخ 96/11/17 همراه با دعای توسل مراسم سوگواری حضرت زهرا سلام الله علیها در دفتر محترم اروندکنار برگزار گردید.

درزیارت حضرت غایب_عجل الله وارد شده است السلام علیک ایهاالمهذب الخایف سلام برتوآراسته ی بیمناک بااین که اگرانسان خاین باشد;وشخص مهذب وبی گناه وپاک از ی بیم ندارد ولی آن حضرت با آن حریم پاک ازاظهارخود خایف است بنا براین ازگناه ماوبخاطراعمال ما است که آن حضرت هزار سال دربیابان. علامه مجلسی رضوان الله علیه می نویسد: ابن بابویه (شیخ صدوق رضوان الله علیه) به سند معتبر روایت کرده است که از حضرت صادق علیه السلام پرسیدند: به چه سبب حضرت المومنین علیه السلام حضرت فاطمه سلام الله علیها را در شب دفن کرد؟ فرمود: برای آن که فاطمه وصیت کرده بود که آن دو مرد اعر که هرگز ایمان به خدا و رسول نیاورده بودند ـ یعنی ابوبکر و عمر ـ بر او نکنند. ایضا به سند معتبر روایت کرده است که: از حضرت المومنین علیه السلام پرسیدند از علت دفن فاطمه در شب. فرمود: زیرا که او خشمناک بود بر جماعتی و نمی خواست آن ها بر جنازه او حاضر شوند، و حرام است بر ی که ولایت و محبت آن جماعت داشته باشد که کند بر احدی از فرزندان فاطمه.
جلاء العیون، تالیف علامه مجلسی، صفحه ۲۲۱، نشر هاتف دریافت اسکن
اللهم العن الجبت و الطاغوت و النعثل و اتباعهم

همان گونه که در تصاویر زیر مشخص است ساختمان قدیمی بقعه که در قسمت غربی حیاط ساختمان مخابرات قرار داشت به سختی از میان نرده های دیوار مخابرات واقع در خیابان باب همایون قابل تشخیص بود (تصویر پنجم) و در سال های پس از پیروزی انقلاب ی تنها روزهای دوشنبه برای چند ساعت محبین اهل بیت علیهم السلام از طریق در نرده ای تعبیه شده که در تصاویر مشخص است امکان زیارت بقعه مطهر را داشتند (تصویر اول). فضای پیرامون بقعه به وسیله نرده های ف ی و فنس از حیاط مخابرات منفک شده بود (تصویر دوم).
تصاویر مربوط به سال 1390 می باشد.
جهت مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ تر بر روی تصویر مورد نظر کلیک نمائید.
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ضریح قدیم زاده روح الله علیه السلام   متن سفارش حضرت صاحب ا مان (عج) به مرعشی (ره)   رسولُ اللّه ِ صلى الله علیه و آله : المَوتُ رَیحانَةُ المؤمنِ . خدا صلى الله علیه و آله : مرگ براى مؤمن، همانند یک دسته گل خوشبوى است. کنز العمّال : ۴٢١٣۶   گر در خانه کَس است، یک حرف بَس است ...