نینوا - اخبار روز

چهارشنبه، 18اسفند ماه95، نشست کتابخوان (معرفی کتاب) ویژه ماه اسفند توسط کتابدار ،زهره آقایی، با کتابهایی با موضوعات متنوع در بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی در دو گروه دختران و پسران برگزار گردید. گروه پسران: در این نشست درگروه پسران ، حسین فهیمی و محمد مهدی فهیمی، با تل. اختصاصی از رزفایل حضرت یونس با و پر سرعت .   فرمت فایل:  word ( قابلیت ویرایش  و آماده چاپ )      قسمتی از محتوای متن     تعداد صفحات : 11 صفحه نگاهی به زندگانی حضرت یونس (ع) لقب:ذوالنون معنای اسم:یونس در لفظ یونانی به معنای کبوتر است پدر: متی مادر:تنجیس ظهور : ۴۷۲. سلام پنجم ماه صفر،سالروز شهادت رقیه کوچولوی حسین(ع) است. و این پست هم مربوط می شه به کتاب های مرتبط در همین زمینه، که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره. شاعر این کتاب:محمد کامرانی اقدام هست و تصویر گر اون:لیلا بابا خانی و انتشارات حدیث نينوا توی این کتاب یه کبوتری توی کربلا پروا. رئیس سازمان جهادخودکفایی نیروی زمینی از تحویل خودروی مین ریز به یکان های ی این نیرو خبر داد . سرتیپ دوم سید مسعود زواره ای ، رئیس سازمان جهادخودکفایی نیروی زمینی در گفت و گو با خبرنگاران اعزامی به منطقه عمومی رزمایش محمد رسول الله(ص) از تحویل خودروی مین ریز به یکان های ی نزاجا .


باز صدای نوحه جانان از این وادی به گوش می رسد
و ناقوس جانها به لرزه می افتد آنگاه که با بالا رفتن دستهای حسینیان ،
اشکهای زینب فرو می ریزد .

این چه سریست در کالبد هستی که با نام حسین
و ناله بر مظلومیتش، تمام گناهان بخشوده می شود ؟

پایتخت نشینان دیار شور و شعور حسینی،
در سرزمینی کوچک با دلی بزرگ به بلندای بیرق حسین
همنوا با ناله آسمان و زمین، دوشادوش هم،
نوای یالثارات الحسین سر می دهند و یا حسین گویان دل در گرو یار دارند .

یوسف زهرا ؛بیا که حسینیان
چشم به راه دم اییت به سوگ حسین نشسته اند.

بیا و داغ زینب را
در غم از دست دادن برادر یام بخش .

با شمیم ماه خون و قیام ،تکایا و حسینیه ها
با حضور عاشقان ابا عبدالله، جلوه ای دیگر از ارادت و اخلاص را
به نمایش خواهد گذاشت و چه شیرین است آن زمان که کودک بیمار
دیروز با پای سر بر آستانش می گذارد تا شکر گزار شفای تنش،
نذری قربانی کند و چه شیرین تر است آن زمان که مادری به رسم شکر گزاری
از معبود و شفای فرزندش، خادم همیشگی اهل بیتش می شود.

عزاداران ابا عبدالله الحسین ظهری دیگر از غم و اندوه را
به نظاره خواهند نشست و وا اسَفا گویان در میان دسته عظیم حسینیه ،
واگویه های خود را با حسین و معبودش نجوا خواهند کرد.

آیا آزاده ای هست تا مرا یاری کند؟
کجاست آزادمرد دشت نينوا که ببیند آوای بلندش
در طنین فریاد عزادارانش به گوش میرسد؟ حسینیان ...

محرم با همه شور و نوایش آمد ...
هر که دارد هوس کربُ بلا بسم ا...

صلی الله علیک یا اباعبدالله


ویژه نامه محرم حسینی در سایت آیه های انتظاربی اطلاعی بغداد از توافق بارزانی و درباره مناطق آزاد شده توسط پیشمرگ ها دفتر نخست عراق اعلام کرد، توافق میان ت مرکزی و اقلیم کردستان عراق در خصوص آزادسازی نينوا ثابت است و هیچ تغییری در آن به وجود نیامده است. کد خبر:۶۴۱۵۹۳ تاریخ انتشار:۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۳ دفتر نخست عراق اعلام ک. {از عاشورا تا ظهور - شماره 17} پیوندهای عاشورا و ظهور (بخش۵) بخوانیم، تامل کنیم و رسانه باشیم تا همه بدانند. نهضت نينوا، نهال و بذری بود که در عاشورا کاشته شد تا در گذر زمان، رشد کند و در عصر ظهور به ثمر بنشیند. به چند نمونه از پیوندهای عاشورا و انقلاب حضرت مهدی(عج) توجه بفرمایید: ۹- . پیرمرد ریش سفیدی که دستور ، ب سر و سنگسار قربانیان گروه تروریستی در موصل را می داد، با پرداخت مقادیری وجوه نقدی از بازداشت نیروهای عراقی آزاد شد.
«زهیر الجبوری» سخنگوی «بسیج نينوا»، روز گذشته تایید کرد که «ابو عمر» معروف به ریش سفید با پرداخت هفت میلیون دلار، از بازداشت نیروهای عراقی آزاد شد.
ریش سفید معروف یابوعمر اوایل ماه جاری میلادی پس از گزارش های مردمی به دستگاه های امنیتی مبنی بر حضور یک گروه تروریستی در برخی مناطق موصل، دستگیر شده بود.
در ماه مارس سال ۲۰۱۵ میلادی تصاویری از سه مرد متهم به گرایی توسط گروه تروریستی منتشر شد که ابوعمر دستور ب سر آن ها با شمشیر را در میان مردم در یکی از میادین عمومی موصل صادر کرد.

از کربلا از نينوا دین زنده باشد زان پس از آن دم تا بقا دین زنده باشد با هر مُحَرَم با عزا دین زنده باشد با رنگِ خون بر نیزه ها دین زنده باشد با دل نگر بر کربلا بر عمقِ این غم بر عمقِ این غم کن نظر بر عمقِ ماتم ما وارثانِ دینِ یم و قرآن در هر زمان دم میزنیم از دین و ایمان در روز عاشور.
مرزِ بین مــــاندن و رفتـــن ... یعنی : گــذاشتن و گـــذشتن ... یعنــــــــــی : غربتِ رزمندگانِ یگان فاتحین ، فاطمیون ، زینبیون ... یعنــــی : طنین ِ صدای مظلومانه ی لبیک یا زینب ... خانطومان یعنـــی : اقامه ی نمــــاز ِ عشق با وضوی خون ... یعنی : ما رأیت الّا جمیـــــــــلا ... خانطومان یعنـــــی : حجله گاهِ عباس آبیاری ... مجید قربانخانی ... عباس آسمیه ... خانطومـــان یعنی : کربلای محمد آژند ... سکـــــوی پرواز ِ محمد اینانلو ... بابُ الشهادة مهدی حیدری ... معراج ِمیثم نظری ... خانطومان یعنـــــی : میقـــــــات مرتضی کریمی علیرضا مرادی حسین امیدواری ... خانطومان یعنی : یادآوری ِآخـــــرین نگاه ِ رضا عباسی و مظلومیت و گمنامی ِ مصطفی چگینی علی محمدیان ... خانطومان یعنــــی : پیکرهای ارباًاربا ... یعنـــی نينوا ... کـ ر بـ لـ ا ... خانطومان یعنی : مادرانِ چشم به راه ... همسران ِ دلسوخته ... ک ن ِدلتنگ ... خانطــــومان یعنـــــی : حسرت ... آه ... یعنی : مــــــاندن ... مانـــدن ... ماندن ... جا ماندگانیم @molazemanharam69 روایتى از شهید م ع حرم عباس دانشگر بسم رب ال ء و الصدیقین "کنار قدم های جابر سوی نينوا رهسپاریم، ستون های این جاده را ما به شوق حرم می شماریم؛ (بخش پنجم)، ماساژ پاى زائر حسین [علیه السلام]" ... در سال های ۱۳۹۳و ۱۳۹۴عباس و من در اربعین حسینی شرکت کردیم. عباس در بین راه کوله ای سنگین بر پشت و ذکر یا حسین و یا زینب بر لب داشت. همه خسته و کوفته شب هنگام برای استراحت به موکبی رفتیم. پاهای بعضی از دوستان تاول زده بود. نرسیده به موکب همه به زمین پهن می شدند. بعضی ها از فرط خستگی دراز می کشیدند و بعضی ها پاها را ماساژ می دادند. جسم ها خسته بود ولی روحیات در این موکب ها گل می کرد و بگو و بخندها شروع می شد. قلب های بچه ها از عشق و محبت به حسین علیه السلام موج می زد. عباس خود را آماده می کرد و می گفت: "هر که می خواد پاهاشو ماساژ بدم بیاد جلو". می گفت: "پایی که برای حسین (علیه السلام) برداره، اون پا ارزش داره". @labbaykeyazeinab «ابو یعقوب» مسئول اتاق عملیات در جریان درگیری ها در منطقه الشلالات واقع در شمال موصل به همراه یکی از معاونینش به هلاکت رسید. نیروهای امنیتی عراق همچنان دستاوردهای بسیاری در عملیات آزادسازی موصل ب می کنند. منابع محلی در استان نينوا اعلام د «ابو یعقوب» مسئول اتاق عملیات در جری. اَشهَدُ اَنَکَ عشت فقیدا اَشهَدُ اَنَکَ موت سعیدا اَشهَدُ اَنَکَ حسین شهیدا آه اَلسلامُ و عَلی_ ن کربلا_روح قالوا بلی_خون بهایت خدا
رسد از عرش خدا صدا قتلل حسین به کربلا ذبح الحسین به نينوا
یا حسین مولا_حسین۲
مرد حی علی خیرالعمل ، من ناشر شور اهلی من عسل ،من زاده شیر می. کارت ورود به بهشت گروه تروریستی تازگی ها در میان عناصر خود کارت های ورود به بهشت توضیع میکند ع های کارت ورود به بهشت + و کلیپ ویدیو اخبار جدید یک منبع امنیتی در استان نينوا روز اعلام کرد: گروه تروریستی و خطبه های را در عموم مساجد منطقه تلعفر لغو و به عناصر خود برگه ای موسوم به «کارت ورود به بهشت» اعطا کرد. این منبع در گفتگو با سومریه نیوز گفت: تروریست های دلیل لغو در منطقه تلعفر را مشخص نکرده اند. این منبع افزود: بین عناصر خود برگه کوچکی توزیع کرده و ورود بهشت و دستی به حوری بهشتی را به عناصر خود در صورت کشته شدن در درگیری های نظامی وعده داده است. ادامه خبر در ادامه مطلب … به ادعاى منابعى ساعت سفر عملیات آزادسازى شهر تلعفر مشخص شده است و نیروهاى پیشمرگه با نیروهاى حشد شعبى در این عملیات شرکت میکنند. یکى از منابع نزدیک به حزب حاکم در کردستان عراق موسوم به (پ د ک) اعلام کرد، در بازدید چند روز گذشته هادى العامرى از مناطق نزدیک سنجار (شنگال) و دیدار ب. ( قسم )
خالقِ مهرِ فروزان را قسم وان خدایِ حّیِ سبحان را قسم
گر خدایـم آفریـده آدمـم آدمی که گشته انسان را قسم
در بیابان هایِ دشتِ نينوا آفتابِ گرم و سوزان را قسم
چرخشِ شمشیر ها در آسمان تیغ ها بر دستِ شیران را قسم
بر تبسم هایِ خونینِ شهید با لبی خشکیده عطشان را قسم <. به گزارش خبرنگار شلمچه نیوز(سیدعلی کریمیان) از گنبدکاووس، ولی فقیه در نينوا گلستان در جشن عید غدیر مصلی گنبدکاووس: ولایت مدار بودن، ولایت محوری می خواهد که امروز ما شاهد هستیم که هر آنچه عزتی که برای جامعه ما به دست آمده است برای ولایت مداری می باشد. وی افزود: امروز درس و نکته ت.
وقایع روز سوم محرم


عمر بن سعد یک روز بعد از ورود به کربلا یعنی روز سوم محرم با ‏چهار هزار از اهالی کوفه وارد کربلا شد.‏ برخی نوشته اند که قوم بنوزهره نزد عمر بن سعد آمده و گفتند: تو را به ‏خدا سوگند می دهیم که از این کار (مقابله با حسین (ع)) درگذر و تو داوطلب جنگ ‏با حسین مشو، زیرا این باعث دشمنی میان ما و بنی هاشم می شود. عمر بن سعد نزد ‏عبیدالله رفت و استعفا کرد ولی عبیدالله استعفای او را نپذیرفت و او تسلیم شد.

برخی از ‏تاریخ نویسان نوشته اند عمر بن سعد دو پسر داشت یکی به نام حفص که پدر را تشویق و ‏ترغیب به رفتن می کرد تا با (ع) مقاتله کند ولی فرزند دیگرش او را به شدت از اقدام ‏به چنین کاری بر حذر می داشت و سرانجام حفص نیز با پدرش راهی کربلا شد.‏

از وقایعی که در روز سوم محرم الحرام ذکرشده این است که (ع) قسمتی از زمین ‏کربلا را که قبرش در آن واقع است از اهل نينوا و غاضریه به شصت هزار درهم یداری ‏کرد و با آن ها شرط کرد که مردم را برای زیارت قبرش راهنمایی نموده و زوار او را تا سه روز ‏میهمانی کنند.‏


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] به گزارش پایگاه خبری العهد از عراق, فرماندهی ستاد مشترک عملیات عراق افزود: شماری از سرکرده های گروه تروریستی نیز در این تونل ها حضور داشتند.پنهان شدن 250 ی در تونل های شهر موصلتروریست ها پس از موصل و از ترس نیروهای عراقی در این تونل ها مخفی شده بودند.براساس این گزارش, شمار زیادی از عناصر از جمله تعدادی از مسئولان این گروه تروریستی نیز که قصد فرار از بخش شرقی موصل را داشتند, در محاصره نیروهای عراقی قرار گرفته و کشته شدند.شهر موصل عراق یکشنبه گذشته پس از آنکه سه سال در دست گروه تروریستی بود و به دنبال 9 ماه نبرد گروه های عراقی علیه ‏ ، آزاد شد‎.‎نیروهای عراقی طی 37 ماه گذشته گروه تروریستی را که تا دروازه های شهر بغداد نیز رسیده بود، در همه استان ها و از جمله نينوا ش ت داده اند و تنها سه شهر تلعفر در غرب موصل ، الحویجه در جنوب کرکوک و القائم در غرب استان الانبار هنوز در اختیار است. اختصاصی از یارا فایل تحقیق درمورد حضرت یونس با و پر سرعت . لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 11   نگاهی به زندگانی حضرت یونس (ع) لقب:ذوالنون معنای اسم:یونس در لفظ یونانی به معنای کبوتر است پدر: متی مادر:تنجیس ظهور : ۴۷۲۸ سال بعد از هبوط . سلام شهادت زین العابدین علیه ، کربلای عشق را تسلیت می گوییم. ماس دعای فرج
قسمت این بود بال و پر نزنی مرد بیمار خیمه ها باشی حکمت این بود روی نی نروی راوی رنج نينوا باشی
*****

این زهر، دردی از تب دردم دوا نکرد هیچ عقده ای از این گلوی بسته وا نکرد آنچه که آرزوی من آن بود آن نشد سی سال دیر آمد و فکر مرا نکرد طوفان گرفت و دار و ندارم به باد رفت روزی که غم وزید و به ما جز جفا نکرد غم های من ز عصر مصیبت شروع شد وقتی که دشمن آمد و رحمی به ما نکرد در گیر و دار غارت معجر ز دختران خلخال و گوشواره ای آرام وا نکرد رسید و گفتم "علیکن باالفرار" یعنی ی ز آل پیمبر حیا نکرد از کربلا به کوفه و از کوفه تا به شام دشمن ز بی حیایی و ظلمی ابا نکرد اما میان این همه رنج و غم وبلا جایی تلافی ستم "شام" را نکرد بازار داغ برده فروشی شامیان داغی به دل گذاشت که کرب و بلا نکرد در بین کوچه های یهودی نشین شهر ما را ی به اسم مسلمان صدا نکرد دیدم میان بزم حرامیان چوبی که دو لب پدرم را رها نکرد عمری به یاد این همه غم سوختم ولی این زهر، دردی از تب دردم دوا نکرد

یا علی مددی

لبیکاشعار آیینی، مدح و مرثیهسرویس جهان مشرق - اوا بهار سال ۹۳، گروه تروریستی « » در اوج قدرت و البته با خیانت برخی نیروها به واسطه خلاء قدرت به وجود آمده، توانست شهر موصل، مرکز استان نينوا و دومین شهر بزرگ عراق را به خود درآورد. در آن زمان، مساحتی وسیعی در خاک از مرزهای شمالی (استان حلب) تا مرزهای جنوبی (استان های دیرا ور و حمص) به گروه تروریستی درآمده بود و رسیدن به بغداد و تشکیل ت عراق و شام، در دستور کار بود.
شهر موصل، گام نخست تروریست های برای پیشروی به سوی سایر استان های عراق بود و آنان در مدت زمانی اندک توانستند بخش های وسیعی از استان های «الانبار، صلاح الدین، کرکوک و دیاله» را به خود درآورند. تروریست های دربازه زمانی یک ماهه توانستند فاصله ۴۶۵ کیلومتری خود را با پایتخت عراق به ۶۵ کیلومتر کاهش دهند اما با ابتکار عمل و نقش افرینی های نیروهای جبهه مقاومت پیشروی تروریست ها در اوایل پاییز ماه سال ۹۳ متوقف شد تا فرصت لازم برای انسجام دوباره نیروهای عراقی فراهم شود. ** برای مشاهده جزییات بیشتر و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید** پس از تشکیل و ساماندهی نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) و بازگشت آرامش به ساختارهای عراق، عملیات های پا ازی مناطق مختلف ی در دستور کار قرار گرفت.
پا ازی منطقه راهبردی جرف الص ، ش ت حصر شهر آمرلی، آزادسازی بخش های وسیعی از استان صلاح الدین و شهر تکریت، بازپس گیری مناطق ی در استان های کرکوک، اربیل و دیاله نتیجه دو سال عملیات سنگین بود که منجر شد نیروهای عراقی به مرزهای جنوبی استان نينوا نزدیک شوند. با وجود کارشکنی های ت در نهایت اوا مهرماه سال گذشته (۱۳۹۵) آزادسازی، پایتخت خود خوانده گروه تروریستی در شمال عراق در دستور کار قرار گرفت و نیروهای و بسیج مردمی به سوی شهر موصل حرکت د. عملیات موصل در مرحله نخست عملیات، نیروهای عراقی از محورهای شرق، شمال شرق و جنوب شرق به سوی شرق شهر موصل پیشروی د. این عملیات با محوریت عراق، نیروهای مبارزه با تروریسم، پلیس فدرال، پیشمرگه و مشارکت هوایی ائتلاف غرب آغاز شد. ادامه در لینک زیر http://www.mashreghnews.ir/news/744241/%d8%b9% عازمیم ای دوستان! ما به سوی کرب وبلا تا ببوسیم مرقد آن شهسوار سرجدا هر که باشد عاشق قبر علیّ اکبرش گو بیا با ما تو ای زوّاراو ای باوفا تا ببوسی قبر عباس، آن علمدار حسین تا ببینی مُعجز سقّای دشت نينوا گر تو را بر سر هوای اصغر بی شیر اوست جهد کن بشتاب با ما از ره صدق و صفا نالة اطفال. منزل قصر بنى مقاتل علیه‏السلام روز چهارشنبه اول ماه محرم الحرام سال شصت ویک هجرى بر این منزل وارد شدند. عمرو بن مشرقى گفت: با پسرعمویم بر حسین علیه‏السلام وارد شدم و آن حضرت در «قصر بنى مقاتل» بود و بر او سلام کردیم، پرسید: آیا به یارى من مى‏ آیى؟! من گفتم: مردى هستم که عائله زی. ویژه کلیه پایوران و خبرنگاران افتخاری بسیج گلستان؛         مسابقه برترین ع خبری ویژه کلیه پایوران و خبرنگاران افتخاری بسیج گلستان برگزار می شود.  به نقل از روابط عمومی نينوا مسابقه برترین ع خبری برگزار می شود. علاقمندان به شرکت در این مسابقه می توانند اثار خود را در. پاو وینت آماده درس 10مطالعات هشتم از رحلت تا قیام کربلا نينوا  پاو وینت آماده درس 10مطالعات هشتم (از رحلت تا قیام کربلا ( <font style=نينوا ) "> این پاو وینت در 82 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم . با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان با ظرافت خاص جمع آوری شده است

فایل >>>
سایر محصولات :
پاو وینت آماده درس 11 مطالعات هشتم ورود به ایران
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 12مطالعات هشتم عصر طلایی فرهنگ و تمدن ایرانی ی
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 10مطالعات هشتم از رحلت تا قیام کربلا نينوا
پاو وینت آماده درس 10مطالعات هشتم از... پاو وینت آماده درس 15 مطالعات هشتمحملۀ چنگیز و تیمور به ایران
پاو وینت آماده درس 15 مطالعات... پاو وینت آماده درس 14 مطالعات هشتممیراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 16 مطالعات هشتمپیروزی فرهنگ بر شمشیر
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 13 مطالعات هشتم غزنویان، سلجوقیان و خوارزمشاهیان
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 2 مطالعات هشتمتعاون
پاو وینت آماده درس 2 مطالعات هشتمتعاون... نقشه های تاسیسات مکانیکی بیمارستان
نقشه های تاسیسات مکانیکی... پاو وینت آماده درس 17 مطالعات هشتم ویژگی های طبیعی آسیا
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 19 مطالعات هشتمویژگی های منطقۀ جنوب غربی آسیا
پاو وینت آماده درس 19... پاو وینت آماده درس 18 مطالعات هشتمویژگی های انسانی و اقتصادی آسیا
پاو وینت آماده درس 18 مطالعات هشتمویژگی... پاو وینت آماده درس 20 مطالعات هشتمایران و منطقۀ جنوب غربی آسیا
پاو وینت آماده درس 20... پاو وینت درس 21 مطالعات هشتم ویژگی های طبیعی و انسانی اروپا
پاو وینت درس 21 مطالعات هشتم ویژگی... پاو وینت آماده درس 22 مطالعات هشتم ویژگی های طبیعی و انسانی افریقا
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 3 مطالعات هشتمساختار و تشکیلات ت
پاو وینت آماده درس 3... پاو وینت آماده درس 4 مطالعات هشتموظایف ت
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 5 مطالعات هشتمآسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها
پاو وینت آماده درس 5 مطالعات هشتمآسیب... پاو وینت آماده درس 6 مطالعات هشتمقوّه قضائیه
پاو وینت آماده درس 6... پاو وینت آماده درس 24 مطالعات هشتم قارۀ استرالیا و اقیانوسیه
پاو وینت آماده درس 24 مطالعات هشتم... پاو وینت آماده درس 7 مطالعات هشتم ارتباط و رسانه
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 23 مطالعات هشتم قارۀ
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 8 مطالعات هشتم رسانه ها در زندگی ما
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 9مطالعات هشتمظهور در شبه جزیرۀ عربستان
پاو وینت آماده درس 9مطالعات هشتمظهور... پاو وینت آماده درس 9مطالعات هشتمظهور در شبه جزیرۀ عربستان
پاو وینت آماده درس 9مطالعات هشتمظهور... پاو وینت آماده درس 8 مطالعات هشتم رسانه ها در زندگی ما
پاو وینت آماده درس 8 مطالعات... پاو وینت آماده درس 23 مطالعات هشتم قارۀ
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 7 مطالعات هشتم ارتباط و رسانه
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 24 مطالعات هشتم قارۀ استرالیا و اقیانوسیه
پاو وینت آماده درس 24... پاو وینت آماده درس 6 مطالعات هشتمقوّه قضائیه
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 5 مطالعات هشتمآسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها
پاو وینت آماده درس 5 مطالعات هشتمآسیب... پاو وینت آماده درس 4 مطالعات هشتموظایف ت
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 3 مطالعات هشتمساختار و تشکیلات ت
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 22 مطالعات هشتم ویژگی های طبیعی و انسانی افریقا
پاو وینت آماده درس 22 مطالعات... پاو وینت درس 21 مطالعات هشتم ویژگی های طبیعی و انسانی اروپا
پاو وینت درس 21 مطالعات هشتم ویژگی... پاو وینت آماده درس 20 مطالعات هشتمایران و منطقۀ جنوب غربی آسیا
پاو وینت آماده درس 20 مطالعات هشتمایران... پاو وینت آماده درس 18 مطالعات هشتمویژگی های انسانی و اقتصادی آسیا
پاو وینت آماده درس 18... پاو وینت آماده درس 19 مطالعات هشتمویژگی های منطقۀ جنوب غربی آسیا
پاو وینت آماده... پاو وینت آماده درس 17 مطالعات هشتم ویژگی های طبیعی آسیا
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 2 مطالعات هشتمتعاون
پاو وینت آماده درس 2 مطالعات هشتمتعاون... پاو وینت آماده درس 13 مطالعات هشتم غزنویان، سلجوقیان و خوارزمشاهیان
پاو وینت آماده درس 13 مطالعات هشتم... پاو وینت آماده درس 16 مطالعات هشتمپیروزی فرهنگ بر شمشیر
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 14 مطالعات هشتممیراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی
پاو وینت آماده درس 14... پاو وینت آماده درس 15 مطالعات هشتمحملۀ چنگیز و تیمور به ایران
پاو وینت آماده درس... پاو وینت آماده درس 10مطالعات هشتم از رحلت تا قیام کربلا نينوا
پاو وینت آماده درس 10مطالعات هشتم از... پاو وینت آماده درس 12مطالعات هشتم عصر طلایی فرهنگ و تمدن ایرانی ی
پاو وینت آماده درس 12مطالعات هشتم... پاو وینت آماده درس 11 مطالعات هشتم ورود به ایران
پاو وینت آماده درس 11 مطالعات هشتم... پاو وینت آماده درس 1 مطالعات هشتم تعاون
پاو وینت آماده... پاو وینت معمـــاری دورۀ قاجــار
پاو وینت معمـــاری دورۀ... پاو وینت ی مع و مدیریت زمان
پاو وینت ی مع و... اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان آموزشگاهم را با مبانی تعلیم و تربیت ی از دیدگاه (ره) آشنا سازم
اقدام پژوهی چگونه توانستم با مشکل خودخواهی و غرور ..... مقابله کنم و او را با دوستان خود سازگار سازم
اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان آموزشگاه شبانه روزی زینبیه را به پوشیدن چادر تشویق و ترغیب کنم
اقدام پژوهی چگونگی علاقه مندی دانش آموزان به مطالعه سبک زندگی
اقدام پژوهی انتخاب رشته هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش
کنترل کیفیت (m s a, s p c) در شرکت صنعتی مددرویان 52 ص
پاو وینت آماده درس 3 مطالعات هفتم (چرا به مقررات و قوانین نیاز داریم)
تمامی پاو وینت های آماده درس مطالعات اجتماعی پایه نهم
درس 2 مطالعات نهم حرکات زمین 34 اسلاید
پاو وینت آماده درس 1 مطالعات هشتم( تعاون)
پروژه تاثیر تربیت بدنی بر روی فیزیولوژی ن(word)
پاو وینت آزمایـــــــــــــــش بارگــــــــــــــذاری صفـــــــــــــــحه ای
طرح درس 14 کتاب دین و زندگی یازدهم
طرح تدبیر(راهنمای مدیردرارتقای کیفیت مدیریت مدارس ابت ) سال 97 -96
برنامه سالانه بر اساس طرح تدبیر سال تحصیلی سال 97 -96 دبستان
کارآموزی بیمه آسیا
پاو وینت آماده درس 1 مطالعات هفتم ( من حق دارم )
پاو وینت در مورد بررسی اثرات ف ات سنگین بر روی منابع آبی و خاکی
گزارش کارآموزی شرکت صنعتی کوشا – پرسکاری 20 ص
نمونه طرح درس فارسی هشتم براساس برنامه درس ملی
گزارش کاراموزی چرخ دنده تراشی
پاو وینت آماده درس 2 مطالعات هفتم (من مسئول هستم)
گزارش کارآموزی کامپیوتر سایت کامپیوتر آموزش عالی سجاد
گزارش کاراموزی پیمانکاری 40 ص
گزارش کارآموزی ٢ عمران 52 ص
گزارش کارآموزی سد و نیروگاه کارون 3
گزارش کارآموزی احمد زندی
گزارش کارورزی – طراحی فرایند تولید 35 ص
گزارش کارآموزی ساختمان بتونی شرکت سازه گستر پویای البرز 52
گزارش کارآموزی + تأمین اجتماعی 40 ص
قدام پژوهی چگونه توانستم افت تحصیلی را در دانش آموز پایه هشتم (نگین) از بین برده و او را به درس علاقه مند کنم
توضیحات بیشتر -
طرح تدبیر(راهنمای مدیردرارتقای کیفیت مدیریت مدارس ابت )
توضیحات بیشتر -
برنامه سالانه معاونت پرورشی و فرهنگی سال 97-96
توضیحات بیشتر -
برنامه سالانه و تقویم اجرایی دبستان سال 96-97
توضیحات بیشتر -
طرح درس هدیه آسمانی پایه چهارم درس پنجم (همیشه با هم )
توضیحات بیشتر -
نمونه طرح درس فارسی هشتم براساس برنامه درس ملی
توضیحات بیشتر -
طرح تدبیر(راهنمای مدیردرارتقای کیفیت مدیریت مدارس ابت ) سال 97 -96
توضیحات بیشتر -
برنامه سالانه طرح تدبیر
توضیحات بیشتر -
برنامه سالانه بر اساس طرح تدبیر سال تحصیلی سال 97 -96 دبستان
توضیحات بیشتر -
برنامه تدبیر(راهنمای مدیران درارتقای کیفیت مدیریت مدارس دوره ابت )
توضیحات بیشتر -
تمامی پاو وینت های آماده درس مطالعات اجتماعی پایه نهم
توضیحات بیشتر -
گزارش تخصصی طرح پیشنهاد چگونگی برخورد و مواجهه با اختلال بیش فعالی دانش آموزان در ساعت ورزش
توضیحات بیشتر -
مقاله کامل بررسی تولید و مراحل فنولوژی گیاه دارویی سرخارگل (word)
توضیحات بیشتر -
مقاله کامل تحولات زیستی محیطی (word)
توضیحات بیشتر -
مقاله کامل بررسی ویژگی روش آنالیز غیرکروماتوگرافی جیوه (word)
توضیحات بیشتر -
بیوتکنولوژی و علوم پزشکی(word)
توضیحات بیشتر -
پاو وینت در مورد جوانه و برگ
توضیحات بیشتر -
پروژه آزمایشگاه تکنولوژی بتن (بتن سبک)
توضیحات بیشتر -

کلمات کلیدی :قیام کربلا نينوا انلو پاو وینت آماه کربلا نينوا این پاو وینت قیام کربلا رحلت پاو وینت آماه 10مطالعات هشتم انلو پاو وینت پاو وینت مطالب پیشاپیش فرا رسیدن ماه عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش را به پیشگاه منتقم خون آن بزرگوار ، حضرت بقیة الله الاعظم مهدی موعود ارواحنا فداه و تمام شیعیان تسلیت عرض می نمائیم. نينوا: [محل توقیف حسین‏ بن على علیه السّلام‏] (1) نينوا جایى است که حسین علیه السّلام در آنجا منزل کرد، در این هنگام ناگاه سوارى با اسب نجیب، سلاح بر دوش و کمان بر شانه از طرف کوفه نمایان شد همگى توقف کرده منتظر او شدند، وقتى به آنها رسید به حرّ بن یزید و اصحابش سلام کرد ولى به حسین علیه السّلام و یارانش سلام نکرد، نامه ‏اى از عبید الله بن زیاد (ملعون) را تحویل حرّ داد که در آن چنین آمده بود: «وقتى نامه ‏ام به تو رسید و فرستاده ‏ام نزد تو آمد حسین را متوقف کن و در بیابان بى‏ آب و علف و بدون حصار و سنگرى فرود آر، به فرستاده ‏ام دستور داده ‏ام همراه تو بوده از شما جدا نشود تا اینکه خبر اجراى دستورم توسط تو را برایم بیاورد. و السلام» وقتى حرّ نامه را خواند [رو به اصحاب حسین علیه السّلام‏] گفت: این نامه أمیر عبید الله بن زیاد است به من دستور داده در جایى که نامه ‏اش به دستم مى‏ رسد شما را متوقف کنم، این فرستاده ‏اش است، به وى دستور داده تا زمانى که نظر و فرمانش را اجرا نکرده ‏ام از من جدا نشود. أبو الشعثاء یزید بن زیاد مهاصر کندى بهدلى به فرستاده عبید الله [ابن زیاد] نگاه کرده مقابلش ایستاد و گفت: آیا شما مالک بن نسیر بدى از [قبیله‏] کنده هستى؟ گفت: بله [هستم‏]. یزید بن زیاد گفت: مادرت به عزایت بنشیند این چه مأموریتى است که به دنبالش آمده ‏اى؟ گفت: من به دنبالش نیامده ‏ام! از م پیروى کرده به بیعت خویش وفا نموده ‏ام،{#emotions_dlg.e4}{#emotions_dlg.e4} أبو الشعثاء گفت: [نه شما] نسبت به پروردگارت عصیان کرده ‏اى و در هلاکت نفس خودت از ت اطاعت کرده ‏اى! [براى خود] ننگ و نار فراهم ساخته ‏اى. (1) خداى عزّ و جلّ مى‏ فرماید: «و جعلناهم أئمة یدعون الى النار و یوم القیامة لا ینصرون. آنها را انى قرار داده‏ ایم که به آتش دعوت مى ‏کنند و در روز قیامت یارى نمى‏ شوند» و آن [وصف‏] تو است.[1] حرّ بن یزید رفت تا [حسین و اصحابش‏] را در آن مکان بى ‏آب و آبادى وادار به فرود آمدن کند. آنها گفتند: ما را رها کن تا در این آبادى- منظورشان نينوا بود- یا آن آبادى- منظورشان غاضریّه بود- یا آن یکى- مقصودشان شفیّه بود- منزل کنیم. [حرّ] گفت: نه و الله نمى ‏توانم این کار را انجام بدهم، این مرد به عنوان جاسوس به دنبالم فرستاده شده است! زهیر بن قین گفت: اى پسر رسول الله، جنگ با اینها آسانتر از جنگ با آنانى است که پشت سر آنها مى‏ آیند، به جان خودم بعد از اینها به اندازه ‏اى خواهند آمد که توان آنها را نداریم! حسین [علیه السّلام‏] فرمود: من جنگ را آغاز نمى‏ کنم. زهیر بن قین گفت: برویم به طرف این آبادى و آنجا منزل کنیم آنجا دژ و پناهگاه دارد و کنار رودخانه فرات است. اگر جلویمان را گرفتند با آنها مى‏ جنگیم، جنگ با اینها برایمان با انى که بعد از اینها مى‏ آیند آسانتر است. حسین [علیه السّلام‏] فرمود: آن آبادى کدام است؟ [زهیر] گفت: آن [عقر] است. حسین [علیه السّلام‏] فرمود: خدایا از [عقر] به تو پناه مى ‏برم، بعد فرود آمد، و آن روز، پنجشنبه، دومین روز محرّم سال 61 هجرى بود. روز بعد عمر بن سعد بن أبى وقاص (ملعون) از کوفه با چهار هزار [نیرو] بر آنها وارد شد.[2][3] بر قاتلانِ حسین علیه السلام لعنت باد اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم نام کتاب: نخستین گزارش مستند از نهضت عاشورا / ترجمه وقعة الطفّ‏ ص115 نویسنده: ابو مخنف کوفى، لوط بن یحیى‏ مترجم: سلیمانى، جواد محقق / مصحح: یوسفى غروى، محمدهادى‏
[1] ( 1) قصص/ 32. [2] ( 2) تاریخ طبرى، 5/ 408 و 409، ادامه خبر عقبة بن سمعان و ارشاد شیخ مفید، 2/ 83 و 84، ادامه خبر عقبة بن سمعان. [3] ابو مخنف کوفى، لوط بن یحیى، نخستین گزارش مستند از نهضت عاشورا / ترجمه وقعة الطفّ - قم، چاپ: دوم، 1380 ش. امروز چهارشنبه بیست و یکم مهرماه، برای اولین بار در تاریخ اتفاق جالبی افتاده و اون هم اینکه تاریخ شمسی و قمری بعد از سال 61 هجری قمری و 59 هجری شمسی بر هم منطبق شده. اینکه می گم "برای اولین بار" منظور اینه که دهم محرم الحرام سال 61 هجری منطبق بوده بر چهارشنبه 21 مهر سال 59 هجری خورشیدی. مشفق کاشانی شعری با عنوان «خون خدا» درباره واقعه عاشورا سروده است. عباس کی منش مشهور به مشفق کاشانی سال ۱۳۰۴ در کاشان متولد شد و در سال ۱۳۹۳در گذشت. وی شاعری ایرانی بود که تحصیلات خود را تا سطح کارشناسی ارشد در تهران ادامه داد و مدت ۳۷ سال در آموزش و پرورش به کار مشغول بود. مشفق . شیعیان دیگر هوای نينوا دارد حسین روی دل با کاروان کربلا دارد حسین از حریم کعبه ی جدش به اشکی شست دست مروه پشت سر نهاد، اما صفا دارد حسین می برد در کربلا هفتاد و دو ذبح عظیم بیش ازین ها حرمت کوی منا دارد حسین پیش رو راه دیار نیستی، کافیش نیست اشک و آه عالمی هم در قفا دارد حسین بس ک. تور هوایی کربلا
سفر به کربلا با تور هوایی کربلا ارزان قیمت یلداسی ارسیان ....قبله اهل حقیقت کربلاست کربلا،او قبله اهل ولاست گر چه دارد کعبه،مروه با صفا لیک،کی دارد منای کربلا؟ کعبه را گر زمزم است آب حیات کربلا را آب خضر آمد فرات رو نما عارف،صلات رکعتین در خم ابروی محراب حسین
. به گزارش «شیعه نیوز»، ت ترکیه اعلام کرده است نیروهای خود را از ناحیۀ بعشیقه در شمال عراق خارج و به مکانی دیگر منتقل می کند. ت ترکیه اعلام کرده است نیروهای خود را از ناحیۀ بعشیقه در شمال عراق خارج و به مکانی دیگر منتقل می کند. نعمان کورتولموش، سخنگوی ت ترکیه، با اعلام این خبر گفت. کعبه بی نام و نشان می ماند اگر زینب نبود بی امان دارالامان می ماند اگر زینب نبود گرچه دانند انبیا هر یک نشان از کربلا کربلا هم بی نشان می ماند اگر زینب نبود مکتب سرخ تشیع از غدیر آغاز گشت تا ابد بی پاسبان می ماند اگر زینب نبود کاروان مهدویت بر مسیرفتنه ها بی کاروان می ماند اگر زی. در کتاب مقدس بار ها به روزه و روزه داری اشاره شده به عنوان نمونه موسی (ع) چهل روز روزه گرفت (سفر تثنیه 9 :21-7)و یا داود (ع) برای شفای پسرش روزه گرفت (2 سموئیل 12 :25-15). و یا یهوشافاط برای پیروزی بر دشمن در تمامی یهودا اعلام روزه داری کرد (2 تواریخ 20 :3). و یا مردم نينوا برای جلو گیری از عذاب . اس ام اس و پیامک تسلیت محرم 93

محرم شد از غم نگاهم گرفت
به سوزانترین اشک، آهم گرفت
ش ت در گلو بغض سوزان من
و عطر حسین روح و جانم گرفت
فرا رسیدن ماه محرم تسلیت باد
.
.
.
متن ویژه محرم

خلائق خاک بر سر جملگی زاری کنید
محرم ماه خون آمد عزاداری کنید
ز خاک نينوا فریاد می خیزد چنین
حسینم یار می خواهد ، وفاداری کنید
.

.
اس ام اس و پیامک تسلیت محرم 93

ارباب صدای قدمت می آید
هنگامه اوج ماتمت می آید
ما در تب داغ و غم تو می سوزیم
هفت روز دگر محرمت می آید
فرا رسیدن ماه محرم تسلیت باد
.
.
.
اس ام اس و پیامک تسلیت محرم 93

باز در خاطره ها، یاد تو ای رهرو عشق
شعله سرکش افروخته است
یک جهان، بر تو و بر همت و مردانگی ات
از سر شوق و طلب، دیده جان دوخته است
فرا رسیدن ماه محرم تسلیت باد
.
.
.
جملات تسلیت محرم

بر گوش جانم میرسد آوای زنگ قافله
این قافله تا کربلا دیگر ندارد فاصله
از صحن هر حسینیه تا صحن کربلا
صد کوچه وا کنید، محرم رسیده است
فرا رسیدن ماه محرم تسلیت باد
.
.
.
ادامه مطلب برچسب ها: اس ام اس و پیامک تسلیت محرم 93، متن ویژه محرم، اس ام اس و پیامک تسلیت محرم، جملات تسلیت محرم، اس ام اس آغاز محرم، اس ام اس و پیامک محرم 93، جملات ویژه آغاز محرم، پیامک تسلیت محرم 93، اس ام اس تسلیت محرم 93، جملات زیبا ویژه محرم {از عاشورا تا ظهور - شماره 15} پیوندهای عاشورا و ظهور (بخش۳) بخوانیم، تامل کنیم و رسانه باشیم تا همه بدانند. نهضت نينوا، نهال و بذری بود که در عاشورا کاشته شد تا در گذر زمان، رشد کند و در عصر ظهور به ثمر بنشیند. به چند نمونه از پیوندهای عاشورا و انقلاب حضرت مهدی(عج) توجه بفرمایید: ۵- . یک منبع آگاه از موصل گزارش داد که گروه تروریستی هفت نفر از عناصر خود را که از نبرد در منطقه 'کوکجلی' فرار کرده بودند به اتهام نافرمانی به این شکل مجازات کرد. این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: گروه تروریستی عناصر خود را با چاقوهای کند و غیر تیز برای عبرت گرفتن سایرین در مرکز. یزید ملعون، پسر معاویه لشکری انبوه را برای جنگ با " حسین (ع)" راهی دشت نينوا کند. به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه باشگاه خبرنگاران جوان ؛ واقعه کربلا و شهادت " حسین (ع)"، اتفاق جان سوزی است که دل محبین سرور و سالار شهیدان را به درد می آورد. اتفاقات سال 61 هجری نماد مظلومیت، شجاعت.
ماجرای زعفر جنی در روز عاشورا


دربارهٔ زعفر جنی بین مسلمانان اتفاق نظر نیست. به عنوان مثال شعید مطهری در کتاب حماسه حسینی این ماجرا را یکی از تحریفات نهضت عاشورا خوانده، در حالی که در بحارالانوار، شیخ مفید به سند خود از صادق(ع) این ماجرا را نقل کرده است. (توضیح کامل تر در مورد این دو منبع در انتهای مطلب آمده.) صرف نظر از واقعی و یا غیر واقعی بودن موضوع، ماجرای زعفرجنی را آن چنان که بین عامه مردم رایج است در زیر می خوانیم:


هنگامی که واقعه ی جانسوز کربلا در حال وقوع بود، زعفر جنی که رئیس شیعیان جن بود در بئر ذات العلم، برای خود مجلس عروسی بر پا کرده بود و بزرگان طوایف جن را دعوت نموده و خود بر تخت شادی و عیش نشسته بود.


در همین حال ناگهان متوجه شد که از زیر تختش صدای گریه و زاری می آید. زعفر جنی گفت: "کیست که در وقت شادی، گریه می کند؟!" در این هنگام دو نفر از جنیان حاضر شدند و زعفر از آنان سبب گریه را پرسید. آنان گفتند: ای ! وقتی که ما را به فلان شهر فرستادی، در حین رفتن به آن شهر، عبور ما به رود فرات افتاد که عربها به آن نواحی نينوا می گویند.
ادامه مطلببسم الله الرحمن الرحیمامشب به بالین حسین زینب عزادار است

تصویر مرتبط

تصویر مرتبط

تصویر مرتبط

تصویر مرتبط
امشب به صحرا بی کفن جسم شهیدان است شام غریبان است
امشب نوای بی ان بر بام کیوان است شام غریبان است
امشب به دشت کربلا نالان یتیمانند تا صبح گریانند
امشب به روی کشته ها در ناله مرغانند چون نی در افغانند
بر خاک بی غسل و کفن رعنا جوانانند خو ده ند
بر غربت اجسادشان عالم پریشان است شام غریبان است
امشب به بالین حسین زینب عزادار است در غم گرفتار است
امشب سکینه بر سر نعش پدر زار است تا صبح بیدار است
امشب فلک حیران ز حال عترت زار است از دیده خونبار است
زهرا به دور کشته ها با خیل حوران است شام غریبان است
امشب سلیمان زمان در گوشه هامون غلطیده اندر خون
اندر هوای خاتم او بجدل ملعون دیوانه و مجنون
سازد جدا انگشت شه آن بی حیای دون ای چرخ شو وارون
کی خاتم محبوب حق در شأن دیوان است شام غریبان است
امشب تن چاک حسین در نينوا بی سر در بحر خون اندر
خو ده بی غسل و کفن با اکبر و اصغر با یاوران یک سر
اما ز ظلم خولی مردود سگ کمتر در کنج خا تر
در کوفه رأسش در تنور گرم مهمان است شام غریبان است
امشب جناب فاطمه تا صبح در زاری اشک غمش جاری
«کامی» بحال دختران اندر پرستاری اشک غمش جاری
«کامی» کند در مطبخ خولی عزاداری اشک غمش جاری
از ناله های زار او «خائف» نواخوان است شام غریبان است
کتاب گیلان، ج2، ص614
« خائف لاهیجی »
تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی

برچسب ها: شام غریبان، خائف لاهیجی،