من یه طلبه ام - اخبار روز


یک طلبه در صفحه اینستاگرامش داستان عبا هدیه گرفتن از انقلاب را روایت می کند.

«محمد حسن صادقی» طلبه ای است که مثل خیلی ها از ی تقاضای یک یادگاری می کند و داستان این یادگاری خود را در اینستاگرامش می نویسد:
«خدا توفیق داد و ماه رمضانی که گذشت، تبلیغ مشهد بودم. هرچه به آ ماه نزدیک می شدیم، دلم بیشتر هوای ی را می کرد، تا جایی که تصمیم گرفتم یک روز بلیت هواپیما بگیرم و به تهران بیایم و همان روز به مشهد برگردم. در همین احوالات و توجیهات عقلی که وظیفه الان تبلیغ است و آقا نیز به تبلیغ ما راضی تر است بودم که ناگهان روز 26 ماه رمضان به ما گفتند که تا روز بیست هشتم برنامه تبلیغ ادامه دارد و در این روز تمام می شود.
کلی خوشحال شدم. ( خوشحالی بابت آقا بود ولی برای دل کندن از رضا علیه السلام جان کندم.) و بلیتی برای تهران گرفتم. روز 28ماه مبارک نصیبم شدم رفتم آقا خیلی خوش گذشت. بعد از خدمت آقا ابراز ارادت و از محضرشان عبایشان را طلب ، فرمودند منزل بروم، همین عبا را می دهم برایتان بفرستند. خلاصه لطف د عبا را برای ما فرستادند.
خیلی مهم است یک انقلاب بزرگ عبای روی دوششان made in iran است، عبای ایرانی روی دوش من است.
از وقتی که این هدیه را گرفتم، به سختی کالای غیر ایرانی استفاده می کنم و اذیت می شوم وقتی می بینم جایی به کالای ایرانی توجه نمی شود.»
درختکاری با لباس ایرانی
روز 15 اسفند، روز درختکاری، در حالی که انقلاب نهالی می کاشتند ع زیر از ایشان تهیه شد که نشان می دهد انقلاب همیشه خودشان پیشگام در استفاده از کالای ایرانی هستند.
ع از: ریحانه

زیست؛ بازار زندگی ایرانی…
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم علم آموزی و تولید علم از تاکیدات جهت پیشرفت امت ی و ایجاد تمدن عظیم ی می باشد.به همین جهت طلبه ای در راه تبلیغ دین موفق خواهد بود که با سلاح علم بتواند را به دیگر مسلمانان معرفی کند.از جمله ی این علوم دانش های حوزوی است. بزرگان حوزه و علمای وارسته به خوبی می دانستند که اگر طلبه در کنار پیشرفت علمی نتواند به خودسازی و تهذیب نفس بپردازد بدون تردید نخواهد توانست به درستی به تبلیغ دین بپردازد و خدای ناکرده امکان این که به دین ضربه بزند کم نخواهد بود از این رو شرکت در درس های اخلاق و داشتن اخلاق همیشه از سفارش های علما به طلاب جوان بوده است و طلاب باید این سفارش به جای علما را آویزه گوش خود نمایند و شرکت در درس های اخلاق علمای پارسا و پرهیزکار را بر خود واجب بدانند . ادامه مطلب با توجه به اینکه نتایج انتخابات معلوم شد و مشخص شد افرادی مثل ج ش از جامعه ت که به قول ایشان یک جوجه طلبه بیش نیستم پاسخ بی تقوایی های خود را گرفتند و حقیر امیدوارم که بزرگان و خانه نشینان و دلسوزان انقلاب و (امثال ناطق نوری ها و غیره) دوباره اصولگرایی واقعی را به مردم نشان دهند ت. اگر آن روزی که مرگ بر بازرگان گفته شد محکم تر می ایستادید
30 سال بعد مرگ بر هاشمی گفته نمی شد

با جمع بندی از نزدیک به 6 دهه زندگی آیت ا... هاشمی رفسنجانی معتقدم که اعتدال، میانه روی، پرهیز از رادیکالیزم و افراطی گری برجسته ترین نقش و ویژگی او بوده است.

آیینه یزد - اگر آن روزی که مرگ بر بازرگان گفته شد محکم تر می ایستادید، 30 سال بعد مرگ بر هاشمی گفته نمی شد

صادق زیباکلام: اگر قرار باشد برای بیش از نیم قرن زندگی چهره ای تأثیر گذار چون مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی یک ویژگی بارز و بی بدیل را جست و جو کنم؛ بی شک در کنار واقع بینی و واقع گرایی به ویژگی بزرگتری اشاره می کنم که نه تنها در جریان انقلاب و تشکیل نظام ایران، بلکه اساساً در روند مبارزاتی که از اوایل دهه 40 آغاز شد و در 4 دهه گذشته از عمر انقلاب رخ نمود، «اعتدال» و «میانه روی» این بزرگترین و اثرگذارترین ویژگی است. اگرچه ممکن است بسیاری با این جمع بندی از قریب به 6 دهه زندگی آیت ا... فقید هاشمی رفسنجانی مخالفت کنند؛ اما من با جدیت معتقدم که اعتدال، میانه روی، پرهیز از رادیکالیزم و افراطی گری برجسته ترین نقش و ویژگی او بوده است.
عدم حمایت هاشمی از تندروی و رادیکالیزم
بگذارید اثبات این اعتقاد را با مرور رویکرد هاشمی رفسنجانی در سال های پیش از انقلاب آغاز کنم. او 14 یا 15 ساله بود که در قامت یک طلبه نوجوان به قم رفت. دورانی که با مرجعیت آیت ا... العظمی بروجردی و سال های پایانی عمر ایشان همزمان بود و می دانیم که آیت ا... بروجردی اعتقادی به مبارزه و فعالیت نداشتند.
بنابراین هاشمی نیز تا پیش از وفات آیت ا... بروجردی طلبه جوانی بود که به تبع بسیاری از ان دیگر مبارزه نداشت. اما بعد از فوت مرحوم آیت ا... بروجرودی در سال 39 و بعد از آنکه (ره) در زمره مراجع قم قرار گرفت و تشخیص داد که باید از رژیم شاه انتقاد و با آن مبارزه کرد؛ هاشمی نیز مانند شمار دیگری از ان قم به ایشان پیوست. اما در طول این دوران 17 ساله یعنی از سال 40-41 تا بهمن 57 کمتر موردی مبنی بر حمایت هاشمی از رادیکالیزم و تندروی مشاهده می شود... همه ی نوشته...
توضیحات تکمیلی طاهرزاده در پاسخ به سوال یک منتقد

ظلم به طرفدارانِ اولیه ی او، ظلم به عد بود/ ت دهم نه به خود رحم کرد، نه به یاران طلبه و دانشجوی عد خواهِ خود

چیزی نگذشت که آقای ابتدا با خانه نشینیِ بسیار بسیار سؤال برانگیز، همه را به حیرت انداخت و باز ی جهت رفع مشکل سعی د از ایشان دفاع کنند و خواستند که لااقل خود ایشان حاشیه سازی نکند و بهانه به دست جریان هایی که سخت با روحیه ی عد ...
 پارادایس پارادایس رایگان پارادایس با نام : پارادایسژانر : اجتماعیمخاطب : بزرگسالنوع : سینماییمحصول : ایرانکارگردان : علی عطشانینویسنده : علی عطشانیتهیه کننده : مهدی علی میرزاییبازیگران : مهران رجبی , جواد عزتی , محمدعلی ان , سامان صفاری , بیتا عطشانی , الیویا بورکارت , ماتیاس متس , کلاتسیدا روبرت , کاترین فلوسخلاصه پارادایس : دو طلبه جوان می خواهند برای شرکت در سمیناری ی پیرامون ادیان به آلمان بروند. رییس حوزه علمیه آن ها که حاج آقا فراستی نام دارد، راه سفر را بر آن ها را می بندد. طلبه های جوان با اغفال حاج آقا فراستی، ویزایی هم برای او می گیرند و او را با خود به آلمان می برند. پارادایس بزودی از رسانه روزبرای درج آ ین اخبار در کانال ما عضو شوید : [email protected] دیگر ها » ایرانی ____________________________________ع های پارادایس : ____________________________________ الان بیمارستان هستم ساعت از نیمه شب هم گذشته. در این اوضاع دوستی که احترامش بر من لازم بود از این جهت که طلبه بود و مدتی با دخترش مهمانم بود و البته به جهت زائر بودنش پیامی دادند که من محتوای پیام رو متوجه نشدم. بعد یکی دو روز ازش سوال کارتون؟ منظورتون؟ جواب یکی دو اسنیکر انچنانی. د ر سال 1339 درخانواده ای متدین پابه عرصه ی گیتی نهاد او اولین فرزند خانواده بود.تحصیلات ابت تا متوسطه را در تهران گذراندسپس وارد گیلان شد اما پس از مدتی از انصراف داده ووارد حوزه ی علمیه گشت .8سال دروس حوزه را با جدیت پیگیری کرد واز محضر اساتید بزرگ بهره برد تا اتمام درس خارج نیز . امروز به معرفی چهار حوزه ی علمیه ی مستقل تهران می پردازیم که طلبه های فاقد شرائط سنی را می پذیرند.
اول حوزه ی علمیه ی حاج ابوالفتح (فتحیه) واقع در تهران خیابان ری نرسیده به میدان قیام کنار مسجد حاج ابوالفتح. دوم حوزه ی علمیه ی مکتب الولایه واقع در تهران پانزده داد بازار کفاشها .

تازه ترین کتاب ها در بخش بزرگسالان
1. لشکر آچار به دست : خاطرات حاج رضا نیک آیین
2. نشاط و شادی در شه و سیره حضرت (ره)
3. جناب آقای دیو (داستان)
4. آموزش دستشویی رفتن به ک ن
5. زندگی واژه ها: گزیده شعرهای آزاد نیمایی
6. برف سرخ: رمانی بر اساس خاطرات رقیه سراجیان، همسر شهید حبیب الله افتخاریان ( ابوعمار )
7. خدمات کتابخانه عمومی برای نوزادان، ک ن و نوجوانان
8. سیزده ساله ها: خاطارتی از رزمندگان نوجوان
9. کودک و حد و مرزهایش: چگونه تصمیم های درست، ک نی شایسته پرورش می دهد؟
10. مشروطه شناسی : شناخت تاریخی تحلیل های نهضت های ی معاصر ایران
11. گُردان : روایت ت یک طلبه بر گردان 300 نفره
12. شش دفتر ( مجموعه اشعار)
13. وقتی مهتاب گم شد: خاطرات علی خوش لفظ
14. درختان بی تاب (شعر)
15. و جمال عبدالناصر
16. کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان
17. خاطرات بهلول
18. آموزش هنر، نقاشی و کاردستی
19. ماهی های پرواز میکنند (داستان)
20. پسرک فلافل فروش : زندگینامه و خاطرات طلبه جانباز شهید م ع حرم محمد هادی ذوالفقاری
21. درد هزار ساله (اشعار آیینی)
22. مثل حبه های قند (اندر مه)
23. نگاهی به رابطه عبد و مولا
24. نقش در تربیت ک ن
25. احکام فراموش شده
26. گل فروش مسلمان (شعر)
27. برلایک رفته
28. سرود سرخ انار (داستان های مذهبی)
29. فیضاً له (شعر طنز فارسی)
30. این نقش ها واقعی است: نقش های شویی
31. خط (ره)
32. آرامش در پرتو نیایش

تازه ترین کتاب ها در بخش نوجوانان
1. آزمایش های درباره محیط زیست
2. آزمایش هایی درباره تکنولوژی
3. آزمایش هایی درباره نور و سایه
4. آزمایش هایی درباره رنگ ها
5. آزمایش هایی درباره ضربه ها و صدا
6. دفتر خاطرات حیوانات
تازه ترین کتاب ها در بخش ک ن
1. غول کوچولو در مهد کودک
2. خانه سبز
3. من جوجه شدم
4. قناعت مظهر روشنایی
حجت ال موسی همدانی، مترجم تفسیر المیزان از قول مرحومه علامه طباطبایی چنین نقل می کنند: «زمانی که در نجف بودم، مبلغی به صورت ماهیانه از تبریز ارسال می شد و چون با مراجع نجف مرتبط نبودم، درآمدی» غیر از همین مبلغ که از تبریز می آمد، نداشتم. یکی دو ماه این مبلغ از تبریز نرسید و من ه. «برگزاری مراسم اربعین حسینی در دهستان فارسینج » در روز اربعین زیارت حسین (ع ) مستحب است واین زیارت ، همانا خواندن زیارت اربعین است که از عسکری (ع ) روایت شده که فرمود: علامات مؤمن پنج تاست : خواندن 51 رکعت در شبانه روز ـ های واجب و نافله و و شب ـ به دست انگشتری دردست راست ، برآمدن پی. بسم الله
بحث این جلسه ما درباره ی صادق علیه السلام است. ما از صادق چه می دانیم؟ خدا مرحوم آیت اللّه کاشانی را رحمت کند که در زمان طاغوت، تلاش کرد که به روز شهادت صادق بها داده شود و تعطیل رسمی شود. مذهب ما جعفری است، باید در این مورد اطلاع بیش تری داشته باشیم و شما طلبه های جوان که در مدرسه ی صادق هستید، خوب است بدانید که در مدرسه ی صادق چه انی بودند. یک خورده خودمان را مقایسه کنیم. شما که خیلی خوب هستید، من نگاه می کنم بیست سال پیش وقتی که سن شما بودم، امکانات شما را نداشتم. امکانات رشد شما خیلی بیش تر است. ادامه مطلب درس شانزدهم: توکل توکل با اسباب منافات ندارد
اگر بگویی من توکلم بر خداست و موتور را بدون قفل در کوچه بگذاری ببرد، این توکل نیست. قفل کن و بعد توکل کن که ان شاءلله قفل را باز نمی کنند. ها قفل را هم باز می کنند. توکل منافات با اسباب ندارد، نمی توان توکل کرد که لقمه غذا خود بخود وار. فعالیت آتشفشانی در کارو اندونزی فعالیت آتشفشانی در کارو اندونزی سخنرانی رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در کنگره سالانه حزب حاکم عد و توسعه ترکیه – آنکارا سخنرانی رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در کنگره سالانه حزب حاکم عد و توسعه ترکیه – آنکارا فردا واپسین روز عزاداری یک ساله برای پادشاه فقید تایلند و روز تشییع اوست. از چند روز پیش دهها هزار نفر در خیابان های بانکوک خو ده اند تا در روز مراسم تشییع بتوانند وارد کاخ شوند. فردا واپسین روز عزاداری یک ساله برای پادشاه فقید تایلند و روز تشییع اوست. از چند روز پیش دهها هزار نفر در خیابان های بانکوک خو ده اند تا در روز مراسم تشییع بتوانند وارد کاخ شوند. آیین اختتامیه نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین – پکن آیین اختتامیه نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین – پکن تابلوی نقاشی" سالوادور موندی" کار نقاش برجسته " لئوناردو داوینچی" در حراج کریستیز لندن تابلوی نقاشی پاک شیشه آکواریوم شهر "دِوون" بریتانیا پاک شیشه آکواریوم شهر نمایی از خانه های شهر "تروندهایم" در نروژ نمایی از خانه های شهر ساخت هرم انسانی در جریان جشنواره ای در کاتالونیا اسپانیا ساخت هرم انسانی در جریان جشنواره ای در کاتالونیا اسپانیا استفاده پلیس اسراییل از ماشین آب پاش برای متفرق تظاهرات طلبه های یهودی علیه قانون ا امی شدن خدمت سربازی اجباری برای طلبه ها/ شهر قدس استفاده پلیس اسراییل از ماشین آب پاش برای متفرق تظاهرات طلبه های یهودی علیه قانون ا امی شدن خدمت سربازی اجباری برای طلبه ها/ شهر قدس ماهیگیری – جمهوری چک ماهیگیری – جمهوری چک بازدید ملکه رانیا همسر پادشاه اردن از اردوگاه پناهجویان مسلمان میانماری در بنگلادش بازدید ملکه رانیا همسر پادشاه اردن از اردوگاه پناهجویان مسلمان میانماری در بنگلادش بدون شرح بدون شرح
موسسه مُبلغ جوان برگزار می کند : اولین دوره داستان نویسی ویژه طلاب خواهر حوزه های علمیه ☘️شهر اصفهان☘️ برگزار می شود.این دوره بصورت کارگاهی وکلاس های مجازی به مدت 4 ماه برگزار وطلاب با شیوه داستان نویسی آشنا میشوند. شرایط : طلبه رسمی حوزه ارسال مدارک (کپی کارت ملی.ارزی یامعرفی نامه .ع ) پرداخت هزینه ثبت نام (10هزارتومان) حضور در کارگاههای ماهیانه مزایا: اساتید کشوری حمایت از تولید داستان پس از اتمام دوره زمان ثبت نام :5 تا 20 تیرماه علاقمندان جهت ثبت نام مشخصات خود را به شماره 09104979355 ارسال کنند. در احترام به دغدغه های حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی؛ وقتی سخن از دل برآید، بر دل هم خواهد نشست . وقتی سخن از یک دل آسمانی و نورانی بر خیزد، قطعا بر دل های فراوانی خواهد نشست و پر اثر خواهد شد. وقتی سخن از دل یک عالم فرزانه و مرجعی عالیقدر بر خیزد، دل ها را به تحول و انقلاب خوا.
زمانی که آیت الله شاه آبادی در 1315، قم را به قصد تهران ترک کرد، جوان را جانشین خود در تدریس اخلاق کرد. کلاس های او علاوه برآن به جایی برای طرح نگرانی ها و دغدغه های مربوط به آن دوره نیز بود. حکومت پهلوی دستور داد که کلاس های درس او از مدرسه? فیضیه به مدرسه? کوچکی بنام مدرسه ملاصاد. شهید محمد طاهری در سال 41 در روستای دهنول از توابع شهرستان نهاوند استان همدان در خانواده ای مذهبی ومتدین چشم به جهان گشود،تحصیلاتت خود را تا سوم راهنمایی ادامه داد وپس از ان به دلیل بضاعت مالی خانواده درس وتحصیل را رها کرد وبه کار وتلاش مشغول گردید. در اردیبهشت ماه سال 62 به استخ. الهی بمناجات فقرائک اقای ... میدونید چرا خدا را به مناجات فقراء قسم میدهند ؟چون فقر انچنان کاری معاذالله میکند که مناجات این فقیر را برای خدا اینقدر دوست داشتنی میکنه که قسم به این مناجات را خدا ترتیب اثر میدهد چه برسه به اصل خود مناجات اقای ...،میدونید خداوند متعال به حضرت ابرا. برچسب ها: گروه مذبی تلگرام،گروه تلگرامی مذهبی،مذهبی و دینی گروه ختم و قرآن و صلوات،گروه تلگرامی ختم صلوات،گروه و کانال تلگرام،کانال و گروه تلگرانی مشاوره،مشاوره مذهبی،مشاوره دینی،مشاوره طلبه پاسخگو،مشاوره رایگان،گروه ختم صلوات،روانشناسی ی!

کاملترین بانک اطلاعاتی گ. برخلاف تمایل علی آموزش زبان انگلیسی در ایران رونق گرفته است از طلاب حوزه علمیه تا نیروی انتظامی برای گسترش آن برنامه ریزی کرده اند. به گزارش«محبت نیوز»با وجود تاکید علی مبنی بر وم آموزش زبان خارجی به جز انگلیسی در سیستم آموزشی ایران حالا خبر می رسد نه تنها طلاب حوزه علمیه قم ب. به عنوان یک اتفاق خوب، امروز به حوزه ی علمیه (واقع در چهارباغ عباسی) رفتم. برنامه ی قبلی برایش نداشتم و کارِ زیبای خدا بود. از حجره ها بوی عطر بیرون می آمد و مدت کمی که آن جا قدم زدم، بوی گل های باغچه، توجه ام را جذب می کرد. بیش تر طلبه هایی که دیدم، کم سن وسال بودند. برای منِ دانشجو. شهید نورعلیئی سر در تاریخ 1345/6/9 در بخش سر شهرستان تویسرکان متولد شد ودر تاریخ 65/2/25 در جزیره مجنون در سن 20 سالگی به دیار معبود شتافت. فرازی از وصیتنامه شهید: ((سپاس مخصوص خ است که مارا به این بارگاه هدایت فرمود واگر خداما را هدایت نمی فرمود ما بیخود راه به استان قدس نمی یافتیم الهی . image result for ‫پول و سلامتی‬‎چند شب پیش داشتم یکی از کتاب های درسیم سال های قبلیم رو میخوندم که بالای کتاب از قول م نوشته بودم: طلبه ها هیچ وقت به سلامتی تون ننازید که به تبی بند هست و هیچ وقت پولتون ننازید که به شبی بنده توی یه جمله تمام حرف ها رو زده بود خوب که فکر دیدم چقدر حرف سنگینی هست اینکه آدم تو زندگیش روی چیز های حساب کنه که قابل اعتماد و حساب باشه امروز دیدم مثل اینکه خدا بیامرزمون حرفش رو از حضرت علی گرفته که فرمود:سزاوار نیست که بنده خدا به دو خصلت اعتماد کند:تندرستی و توانگری که ناگاه اورا بیمار ببینی و در توانگری ناگاه او را تهیدست(حکمت 426 )
شهید عبدالصالح رفعت در سال 1339 در شهرستان تویسرکان متولد شد ودر تاریخ 1364/10/29 در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. فرازی از وصیتنامه شهید: این دنیا فقط محل عمل وازمایش است،محل حساب وکتاب نیست وا ت دیگر زمان عمل نیست ودر عوض وقت حساب وکتاب است. پدر ومادر عزیزم از خداوند مه. image result for ‫پول و سلامتی‬‎چند شب پیش داشتم یکی از کتاب های درسیم سال های قبلیم رو میخوندم که بالای کتاب از قول م نوشته بودم: طلبه ها هیچ وقت به سلامتی تون ننازید که به تبی بند هست و هیچ وقت پولتون ننازید که به شبی بنده توی یه جمله تمام حرف ها رو زده بود خوب که فکر دیدم چقدر حرف سنگینی هست اینکه آدم تو زندگیش روی چیز های حساب کنه که قابل اعتماد و حساب باشه امروز دیدم مثل اینکه خدا بیامرزمون حرفش رو از حضرت علی گرفته که فرمود:سزاوار نیست که بنده خدا به دو خصلت اعتماد کند:تندرستی و توانگری که ناگاه اورا بیمار ببینی و در توانگری ناگاه او را تهیدست(حکمت 426 )
▪️جوانی نزد عالمی آمد و از او پرسید: من جوان هستم اما نمیتوانم خود را از نگاه به دختران منع کنم، چاره ام چیست؟
▫️عالم کوزه ای پر از شیر به او داد و به او توصیه کرد که کوزه را به سلامت به جای معینی ببرد و هیچ چیز از کوزه نریزد...
▪️به یکی از طلبه هایش هم گفت او را همراهی کند و. جوانی نزد عالمی آمد و از او پرسید: من جوان هستم اما نمیتوانم خود را از نگاه به دختران منع کنم، چاره ام چیست؟
عالم کوزه ای پر از شیر به او داد و به او توصیه کرد که کوزه را به سلامت به جای معینی ببرد و هیچ چیز از کوزه نریزد... به یکی از طلبه هایش هم گفت او را همراهی کند و اگر شیر را ری. بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است – از لحاظ مشیت الهی که دراین جهان کانونا بر ای انسان وجن خدواند منان اجر میکند فوق درک فرشتگان چه برسد به انسان به هیچ وجه انسان نمیتواند درک کند- مگر لطف الهی مدد کندکه اندکی انسان درک کند- وانهم اهلیت سنگین میخواهد- شخصیتی غول که امروز . به تو ای آینه از خسته ترین قاب، سلام
گل نیلوفر خو ده به مرداب، سلام

ای دو چشم تو دوتا شیخ ابوالعشوه ی ترک
مست قیلوله و لم داده به محراب، سلام

آ ین نسل به جامانده ی ترسابچه گان
مغ هندوی از آتش زده سرخاب، سلام

ای همه روی تو، ابروی تو از بوی تو مست
چشم آهو. ارزش و اهمیت علم آموزی به علت این که زیبایی مطالعه کاسته نشود تمام مطالب یکجا درج شده است. روزی طلبه جوانی که در زمان شاه عباس در اصفهان درس می خواند، نزد شیخ بهایی آمد و گفت: من دیگر از درس خواندن خسته شده ام و می خواهم دنبال تجارت و کار و کاسبی بروم چون درس خواندن برای آدم، آب و نان نمی شود و ی از طلبگی به جایی نمی رسد و به جز بی پولی و حسرت، عایدی ندارد. شیخ گفت: بسیار خب! حالا که می روی حرفی نیست. فعلا این قطعه سنگ را بگیر و به نانوایی برو چند عدد نان بیاور با هم غذایی بخوریم و بعد هر کجا می خواهی برو، من مانع ب و کار و تجارتت نمی شوم. جوان با حیرت و تردید، سنگ را گرفت و به نانوایی رفت و سنگ را به نانوا داد تا نان بگیرد ولی نانوا او را مس ه نمود و از مغازه بیرون کرد. پسر جوان با ناراحتی پیش شیخ بهایی برگشت و گفت: مرا مس ه کرده ای؟ نانوا نان را نداد هیچ، جلوی مردم مرا مس ه کرد و به ریش من هم خندید. شیخ گفت: اشکالی ندارد . پس به بازار علوفه فروشان برو و بگو این سنگ خیلی با ارزش است سعی کن با آن قدری علوفه و کاه و جو برای اسب هایمان ب ی. او دوباره به بازار رفت تا علوفه ب د ولی آن ها نیز چیزی به او ندادند و به او خندیدند. جوان که دیگر خیلی ناراحت شده بود نزد شیخ آمد و ماجرا را تعریف کرد. شیخ بهایی گفت: خیلی ناراحت نباش. حالا این سنگ را بردار و به بازار صرافان و زرگران ببر و به فلان دکان برو و بگو این سنگ را گرو بردار و در ازای آن، صد سکه به من قرض بده که اکنون نیاز دارم. طلبه جوان گفت: با این سنگ، نان و علوفه ندادند، چگونه زرگران بابت آن پول می دهند؟ شیخ گفت: امتحان آن که ضرر ندارد. طلبه جوان با این ناراحت بود، ولی با بی میلی و به احترام شیخ به بازار صرافان و جواهرفروشان رفت و به همان دکانی که شیخ گفته بود و گفت: این سنگ را در مقابل سد سکه به امانت نزد تو می سپارم. مرد زرگر نگاهی به سنگ کرد و با تعجب، نگاهی به پسر جوان انداخت و به او گفت: قدری بنشین تا پولت را حاضر کنم. سپس شاگرد خود را صدا زد و در گوش او چیزی گفت و شاگرد از مغازه بیرون رفت. پس از مدتی کمی شاگرد با دو به دکان بازگشت. ان پسرجوان را گرفتند و می خواستند او را با خود ببرد. او با تعجب گفت: مگر من چه کرده ام؟ مرد زرگر گفت: می دانی این سنگ چیست و چقدر می ارزد؟ پسر گفت: نه، مگر چقدر می ارزد؟ زرگر گفت: ارزش این گوهر، بیش از ده هزار سکه است. راستش را بگو، تو در تمام عمر خود حتی هزار سکه را یک جا ندیده ای، چنین سنگ گران قیمتی را از کجا آورده ای؟ پسر جوان که از تعجب زبانش بند آمده بود و فکر نمی کرد سنگی که به نانوا با آن نان هم نداده بود این مقدار ارزش هم داشته باشد با من و من و لکنت زبان گفت: به خدا من ی نکرده ام. من با شیخ بهایی نشسته بودم که او این سنگ را به من داد تا برای وام گرفتن به این جا بیاورم. اگر باور نمی کنید با من به مدرسه بیایید تا به نزد شیخ برویم. ان پسر جوان را با ناباوری گرفتند و نزد شیخ بهایی آوردند. ان پس از ادای احترام به شیخ بهایی، قضیه مرد جوان را به او گفتند. او ان را مرخص کرد و گفت: آری این مرد راست می گوید. من این سنگ قیمتی را به او داده بودم تا گرو گذاشته، برایم قدری پول نقد بگیرد. پس از رفتن ان، طلبه جوان با شگفتی و خنده گفت: ای شیخ! قضیه چیست؟ امروز با این سنگ، عجب بلاهایی سر من آمده است! مگر این سنگ چیست که با آن کاه و جو ندادند ولی مرد صراف بابت آن ده هزار سکه می پردازد. شیخ بهایی گفت: مرد جوان! این سنگ قیمتی که می بینی، گوهر شب چراغ است و این گوهر کمیاب، در شب تاریک چون چراغ می درخشد و نور می دهد. همان طور که دیدی، قدر زر را زرگر می شناسد و قدر گوهر را گوهری می داند. نانوا و قصاب، تفاوت بین سنگ و گوهر را تشخیص نمی دهند و همگان ارزش آن را نمی دانند. وضع ما هم همین طور است. ارزش علم و عالم را انسان های عاقل و فرزانه می دانند و هر بقال و عطاری نمی داند ارزش طلب علم و گوهر دانش چقدر است و فایده آن چیست. حال خود دانی خواهی پی تجارت برو و خواهی به تحصیل علم بپرداز. پسر جوان از این که می خواست از طلب علم دست بکشد، پشیمان شد و به آموزش علم ادامه داد تا به مقام ی بزرگ رسید. آری قدر خدا و رضای خدا را جز «اهل الله» ی نمی داند. اهل خدا باش تا بفهمی چه داری. موفق باشی.
برگرفته از:پایگاه اطلاع رسانی،رویش اخلاق و تربیت موضوع: نکته ها و حکایت های ناب اخلاقی بسم الله الرحمن الرحیم سفرنامه اربعین قسمت سوم شب، یازدهم صفر بعد از گذشتن از سیطره شارع بغداد به روبروی حرم حضرت باب الحوائج آقا ابالفضل العباس علیه السلام رسیدم قبل از ورود به حرم یک مرد ایرانی میانسال جلویم را گرفت و با گلایه گفت: حاج آقا من از شماها گله دارم اصلا به فکر مردم نیستید! در اینجا یک پیدا نمیشه که ما مسئله شرعی از او بپرسیم، خیلی زشته که یک طلبه اینجا نباشه!. با مهربانی و لحنی ملایم تر از او جواب دادم: خسته نباشید تازه رسیدید کربلا؟ بار اول است می آیید کربلا؟ گفت: بله بار اولم است. گفتم: معمولا طلبه ها چند روز قبل از اربعین و از مسیر نجف به کربلا به کربلا می رسند، حالا من در خدمتم سو ان را جواب می دهم ان شاءالله. زیارتم که تمام شد احساس آرامش عجیبی پیدا ، خستگی راه از تن و روحم زدوده شده بود. پسر بچه ای ۵ ساله حال و هوای مرا عوض کرد، تی مشکی به تن داشت، چهره گندم گونش خاکی و زیبا، بر پیشانی اش گل مالیده بود. پشت لباسش جمله عجیبی نقش خورده بود: أنا مع الحشد و الحشد مع الحسین علیه السلام . این کودک آمده بود تا با نیروی بسیج مردمی عراق(الحشد الشعبی) همراهی کند و در مقابل تکفیری ها و ی ها قد علم کند. او می دانست که ها راه حسین علیه السلام را با خون خود قرمز نگه می دارند تا هیچ راه را گم نکند. صبح چهارشنبه در بین الحرمین ، جمع ۶نفره نوجونان عراقی را دیدم که به شیوه عجیب اما زیبایی عزاداری می د، تی های چسبان و مشکی بر تن آنها خودنمایی می کرد، پاچه های شلوارها ورمالیده(بال کشیده) بود و سربندهای لبیک یا حسین علیه السلام بر پیشانی ، پا و عصا به دست حلقه زده بودند و با نظم خاصی یک نوحه عربی را تکرار می د. حدود ۳ دقیقه همراه با نوحه خوانی پاهای گل آلود خود را همراه با عصا به شدت به زمین می کوبیدند، صدای پا و عصا آهنگ موزون و زیبایی را ایجاد می کرد، سپس تند راه می رفتند و دوباره حلقه می زدند و نوحه می خواندند، به و سر نمی زدند فقط پا و عصا به زمین می کوبیدند و روی آهنگ پاها، شعری را با سوز عجیبی تکرار می د که دل را به لرزه در می آورد و قلب را به تپش می انداخت. duration: 6:17posted: 2 days agoمسابقات بین المللی قرآن کریم - تی نیوزtnews.ir شمارش مع برای آغاز مسابقات بین المللی قرآن/ تبلیغات میدانی؛ ضعیف! .... دومین مسابقات بین المللی قرآنی طلاب جهان در قم برگزار می شود/ حضور بیش از ۷۰ چهره قرآنی طلبه از کشورهای جهان دومین مسابقات بین ...موقع مجانی یوفر أضخ. یکی از ان تعریف می کرد: «ان روز او را دیدم که لباس سبز را پوشیده بود و خود را مرتب کرده بود. از احوالش پرسیدم، با تبسمی گفت: من دیگر به گردان برنمی گردم، علت را از او پرسیدم، گفت: این چند وقت که در گردان بودم توفیق شهادت نصیبم نشد، به جایی می روم که حتما شهید بشوم. درست ۴۸ ساعت بعد طلبه پاسدار شهید «علی جان جشنی» تا آسمان هفتم پرکشید و به سوی معبود شتافت». با کلیک بر روی تصاویر زیر ما را در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید. تلگرام اینستاگرام
شهید علی جان جشنی
خواب شفاف پدر ساعت 20 روز 6 مهر دراز کشیدم تا اندکی استراحت کنم و اتفاقاً خوابم برد و به مدت 45 دقیقه خو دم و در خواب دیدم که با پدر گرامی در مسحدی نشسته ایم و به صحبت های یک جوان گوش می کردیم که این در لابلای سخنانش مساله ای درباره خمس اشاره و یک مساله را که پدرم جزویاتش را می دانست. به نام خدای مهدی عج
روزی یکی از طلاب مدرسه رفاه (محل اقامت حضرت در روزهای قبل پیروزی) به عرض میکند ؛ شما چرا در بین صحبتهایتان از زمان عج کمتر اسم میبرید؟
بمحض شنیدن این سخن در جا ایستادند و فرمودند:
چه میگوی؟ مگر شما نمیدانید ما آنچه داریم از زمان عج است ؛ آنچه من دارم از زمان عج است ؛ آنچه از انقلاب داریم (انجام میدهیم) از زمان عج است...

برگرفته از کتاب حرفی از هزاران ص 40 و 41(مجموعه پرسش هایی از )


.


فراخوان سلام از تمامی دانشجویان انقل و متدین محصلان در مقطع دبیرستان فارغ حصیلان( در هر رشته ای) خدمتگزاران عرصه تربیت و خانواده طلبه ها و از افرادی که دغدغه ی فرهنگی دارند دعوت می شود برای تکمیل کادر هیئت جواد الائمه علیه السلام کانون فرهنگی راه روشن تشریف بیاورند روزهای ۱۵_. سریال کره ای شاهزاده بزرگ grand prince تا قسمت 12+ تا قسمت 12 شاهزاده بزرگ مشخصات ژانر :تاریخی، درام،عاشقانه تعداد قسمت : 20 شبکه پخش : cstv حجم:200 مگابایت سال تولید:2018
خلاصه داستان لی وی شاهزاده ای خوشتیپ و محبوبه و در شعر و نقاشی خیلی بااستعداده.اون بر خلاف برادر بزرگترش لی کانگ علاقه ای به پادشاه شدن نداره.لی کانگ بسیار جاه طلبه و تمایل داره پادشاه بشه.لی وی و لی کانگ هر دو عاشق دختر زیبایی از یه خانواده معتبر می شوند و ... ادامه مطلب