منظور از سیاه چاله چیست - اخبار روز

اداره راهداری در اقدامی جالب توجه اقدام به پر چاله ها و لکه گیری خیابان واقع درسه راه گوگ تپه-قره قاسملواز توابع شهرستان بیله سوار نمود.
طرف اومده بود تو مهد و از محصولات آرایشی و بهداشتی شرکت و مؤسسه ای که براش فعالیت می کنه، تبلیغ می کرد. یعنی انقدر پوستش اب و پر از چاله چوله بود که برام عجیب بود چطور می گفت من شش ماهه از این محصول x استفاده می کنم و راضی م -_- به قول یه دوستی "این راضیه ش بود مرضیه ش کدوم بود؟!" :
دلم ؛
چو حلقه و گره زدم به تابِ گیسوان تو !
و جانِ خود به شیشه و چو دیوِ قصه ها
به دستِ تو س بودم و
چه حیف !
پر از خیانت و دغل ،
تو بوده ای و من ؛
چه ساده بوده ام !
نگاهِ تو ؛
حریص و هرزه بود .
و من ز غم ،
حریفِ باده بوده ام .
برو !
سرت به سنگ می خورد .
دل سیاه و هر.
چاره ای نداشتمباید زبان شعر می آموختم زبان چشمانت شعر بود و عشقباید شعر میگفتمباید عشق مینوشتماما! منِ غافل کجا و شاعری کجا!منِ فارغ کجا و عاشقی کجا!
چشمانت اما آموزگارم شدخواندم وصل راشنیدم فصل رانوشتم سوز راسوختم همه روز را حال این آن منم همینجاشاعری عاشق یا عاشقی شاعریا شاید هیچکداممن گم کرده ام خود را تنها تو را میجویمتنها تو را میبی پنجره ی چشمان تو نفس میگیرمدر سیاه چاله ی چشمان تو میمیرم
راهم بُدیچاهم شدی چاره ام بُدیبیچاره ات شدمعاقل بُدیدیوانه ات شدمشمع بُدیپروانه ات شدمدلبرم بُدی بیدلت شدملیلی بُدی مجنونت شدمرفتی اما!آواره ات شدم همش بحث بحث بحث. هر کدوم از خانومای فامیل و که می بینم ی رو برای ازدواج پیشنهاد میکنن، هر قدرم براشون دلیل میارم فایده نداره و فقط باعث اعصاب خوردی خودم و بقیه میشه.یه موردی که خیلی رو اعصابم راه رفت خالم بود که چند نفرم باش همدست شدن و حرف حرف خودشون بود، مجبور شدم دعواشون کنم. آ. منظور از پیک آپ پاسپورت یا پیک آپ ویزا چیست؟
برای گرفتن ویزا نیازی به حضور شخص نیست و میتونین پاسپورت خود را از طریق یه واسطه به سفارت تحویل بدین. که به این روند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگشت ان به شما پیکاپ گفته میشه. در اینجا توضیحات لازم رو در مورد پیک آپ بهتون میدیم: پیک آپ پاسپورت یا پیک آپ ویزا چیست؟ پیک آپ پاسپورت پیکاپ پاسپورت یا پیک آپ ویزا چیست ؟ ادامه مطلب آب اشامیدنی:ما آب اعراب:ما آشتی:سلم اثر برتراند راسل:تکامل فلسفی من اثر جلال آل احمد:یک چاه و دو چاله اثر جمال زاده:راه ۀب نامه ادیت :ویراستن از ادات تشبیه:سا از ای استان فارس:مرودشت از نوشابه ها:ماالشعیر  [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
نه شب تمرکز درست حس دارم برای کار ، نه صبح اگه بیدار بشم، نه حالا که لنگ ظهره... حواسم پرت شده به چاله ای که توش افتادم. با اینکه وجب به وجبش رو حفظ شدم دیگه، اما هنوز انگار نشناختمش. دارم ازش comfort zone می سازم یه جورایی. لعنتی.

اگه خواسته باشی یه موضوع رو فراموش کنی باید چیکار کرد؟ خودم که چند تا را ار در نظر گرفتم .از چاله افتادم در چاه!!! ولی به یه نتیجه رسیدم ،اگه در زندگی در راه درست گام برداریم یعنی اون کاری که خدای خوب و مهربون برامون در نظر گرفته انجام بدیم ,هیچ موقع در دردسر نمی افتیم . انسانها آشنا میشوند هم دیگر را می جورند تا هم را بفهمند از عمیق ترین و سیاه ترین چاله چوله های همدیگر سر در بیاورند بعد ک خوب همدیگر را شناختند از هم زده میشوند بعد در بهترین ح با هم خداحافظی میکنند ک خیلی کارهای دیگر را نکنند وقتی می پرسی چرا ب هر قیمتی ازدواج میکنید ک ناسازگار. «تاریخچه زمان» یا تاریخ مختصر زمان«تاریخچه زمان» یا تاریخ مختصر زمانکتاب «تاریخچه زمان» یا تاریخ مختصر زمان با عنوان فرعی «از مه بانگ تا سیاه چاله ها» اثری مشهور از استیون هاوکینگ است. پروفسور استیون هاوکینگ( مسلم فیزیک نظری که در جهان علم از او به انیشتن زمان یاد می شود؛ لوکازین(lucasian) ریاضیات کمبریج(این مقام قبلا به نیوتن و بعدها به پی.آ.ام.دیراک دو پژوهشگر پدیده های کلان و دگیتی تعلق داشت)؛وی به علت ابتلا به بیماری ای.ال.اس.یاموتورونرون (بیماری سلولهای حرکتی دستگاه عصبی مرکزی و محیطی) معلول گردید و در سال 1985 به علت ابتلا به ذات الریه ناچار به عمل جراحی تراک استومی(جرای روی نای) شد که توانایی سخن گفتن و آ ین رشته ارتباط با دیگران را از وی گرفت؛ وی سپس با استفاده از برنامه ارتباطی بنام مرکز زنده living center اه موسسه وردزپلاس سانی ویل کالیفرنیا و سنت سایزر ا موسسه اسپیج پلاسبا دنیا ارتباط برقرار می کند و کتاب حاضر با استفاده از این تکنولوژیها نگاشته شده). این کتاب به عنوان پرخواننده ترین کتاب کیهان شناسی شهرت یافته است و به بیش از ۳۳ زبان زنده دنیا تا سال ۱۹۹۳ ترجمه و چاپ شده است. همچنین در یکصد و هشتاد و چهارمین هفته چاپ آن، به دلیل طولانی ترین حضور در فهرست پرفروش ترین کتاب های نشریه س تایمز، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.این کتاب در سال ۱۳۶۹ با نام تاریخچه زمان، از انفجار بزرگ تا سیاه چاله ها در ایران به چاپ رسیده است. هاوکینگ در این کتاب با زبانی ساده به بازگویی داستان جهان پرداخته است.
دریافت فایل
«تاریخچه زمان» یا تاریخ مختصر زمان

جلوگیری از آب در چاله آسانسور کاشت میلگرد در گیلان کاشت میلگرد با قیمت مناست آببندی نما چاله آسانسور کاشت انکر بولت کاشت شمیایی کاشت مکانیکی آببندی است فروش نفوذگر در گیلان و مازندران فروش آنی گیر در گیلان و مازندران فروش مواد ترمیمی در گیلان و مازندران فروش کتراک در گیلان و . باران بند آمده. شال و کلاه می کنم، هندزفری را می گذارم درونِ گوش هایم، آهنگی که همین چند روزِ پیش کرده ام را انتخاب می کنم و از خانه می زنم بیرون. می روم روی دیوارِ کوتاهی که کنارِ کوه های اطرافِ خانه کشیده اند و شروع می کنم به دویدن. هوا معرکه ست و حال و هوا معرکه تر. بیست دقیقه ای آرام و بی وقفه می دوم تا می رسیم به هم. اینطور وقت ها لازم نیست یکدیگر را خبر کنیم. همین که باران بند بیاید یعنی بیست و چند دقیقه ی دیگر حوالیِ چهارراهی که یک راهش به بزرگترین پارکِ شهر ختم می شود می بینمت! قدم ن خودمان را به پارک می رسانیم. سمتِ چپش سرسبز و پر چاله چوله است. به بزرگترین چاله که می رسیم می ایستم. نگاهت می کنم و از آن خنده هایی که پشتش شیطنت لم داد ه تحویلت می دهم و قبل از این که بخواهی بگویی دیوانه نشو دختر می پرم وسطِ چاله. دستِ راستت را می گیری جلوی صورتت و می خندی. می گویم: «معطل نکن جانا. بیا. خدا می داند چند طلوعِ دیگر باید بگذرد تا آسمان دوباره هوای گریه به سرش بزند.» تو هم می پری وسطِ چاله. خیسِ خیسِ می شویم. من می دوم و تو دنبالم می کنی. عقربه ها فلج می شوند. دنیا قیام می کند و آسمان اشکِ شوق می ریزد. می رسیم به دکه ی نزدیکِ درِ ورودی و زیرِ آلاچیقِ نقلیِ کنارش می نشینیم. هم بستنی دارد هم چایِ هل دار. بستنی می یم! آدم یا کاری را شروع نمی کند یا اگر شروع کرد تا تهش می رود. اینجا انتهای دیوانگی ست. بادِ شدیدی می وزد و پنجره را محکم به هم می کوبد. از خواب می پرم و می آیم کنارِ پنجره. آسمان ابری ست اما مثلِ تمامِ روزهای استخوان سوزِ دی یک قطره هم نمی بارد. تقویم بغض می کند و اشک می ریزم. فردا هم که بگذرد بهمن تمام می شود. مگر اسفند به دادِ این چشم های منتظر برسد... متاسفانه مرورگر شما، ق لت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب 5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آ ین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد. param name="autostart" value="false"> بزرگترین اجرام در کیهان شاید برای شما هم چنین سوالی پیش آمده باشد که بزرگترین ها در دنیای پیرامون ما کدام اجسام می باشند. اگر تاکنون در اهرام مصر و یا برج دبی ایستاده باشید عظمت و بزرگی این سازه ها شما را حیرت زده خواهند نمود. اما آنچه در این مقاله به برسی آن خواهیم پرداخت به چن. معنی فاصله ها چیست برایم بنویس درد این واژه سرا چیست برایم بنویس تو تماشاگر من بلکه نه من فاصله ای علت دوری ما چیست برایم بنویس همه جا غرق دعا میشوم از آمدنت معنی اشک و دعا چیست برایم بنویس خون دل خوردنت از بار گناهان من است.. معنی شرم و حیا چیست برایم بنویس مثنوی نه ، غزلی نه ، ن. معنی فاصله ها چیست برایم بنویس درد این واژه سرا چیست برایم بنویس تو تماشاگر من بلکه نه من فاصله ای علت دوری ما چیست برایم بنویس همه جا غرق دعا میشوم از آمدنت معنی اشک و دعا چیست برایم بنویس خون دل خوردنت از بار گناهان من است.. معنی شرم و حیا چیست برایم بنویس مثنوی نه ، غزلی نه ، ن. تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه,دیدن گرگ در خواب,گرگ در خواب,تعبیر گرگ,خواب دیدن گرگ,تعبیر خواب گرگ در خواب,تعبیر خواب گرگ زرد,تعبیر خواب گرگ و سگ,تعبیر خواب گرگ سفید و خا تری,تعبیر خواب گرگ وحشی,تعبیر خواب گرگ شدن,تعبیر خواب گرگ و روباه,تعبیر خواب حمله گرگ به انسان,تعبیر خواب جنگیدن با گرگ,تعبیر خواب کشتن گرگ,تعبیر خواب گله گرگ,تعبیر خواب گرگ قهوه ای,تعبیر خواب فرار از گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ به ان,تعبیر خواب گاز گرفتن گرگ,تعبیر دیدن گرگ سفید در خواب,تعبیر خواب گرگ سیاه بزرگ,تعبیر خواب گرگ سفید مرده,تعبیر خواب گرگ سیاه وحشی,تعبیر خواب گرگ سفید بزرگ,تعبیر خواب حمله گرگ سیاه,تعبیر خواب فرار از گرگ سفید,تعبیر خواب فرار از گرگ سیاه,تعبیر خواب گرگ سفید رنگ,تعبیر خواب گرگ مشکی,تعبیر خواب گرگ سیاه و سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه ابن سیرین,تعبیر خواب کشتن گرگ سیاه,,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه و قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سیاه سفید,تعبیر خواب کشتن گرگ خا تری,تعبیر خواب گرگ سفید ابن سیرین,تعبیر خواب گرگ سفید و قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سفید چیست,تعبیر گرگ سیاه در خواب,تعبیر خواب حمله گله گرگ,تعبیر خواب زدن گرگ,تعبیر خواب گرگ منوچهر مطیعی,تعبیر خواب حمله گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ,تعبیر حمله گرگ در خواب,تعبیر خواب گرگ خا تری,تعبیر خواب فراری دادن گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ به گله ان,تعبیر خواب دوستی با گرگ,تعبیر خواب گاز گرفتن توسط گرگ,گاز گرفتن دست توسط گرگ در خواب,تعبیر گرگ سیاه در خواب چیست,گرگ در خواب چه تعبیری دارد,گرگ در خواب تعبیر,حمله گرگ در خواب,گرگ سیاه در خواب,کشتن گرگ در خواب,دیدن گرگ در خواب چه تعبیری دارد,دیدن گرگ در خواب به چه معناست؟,دیدن گرگ در خواب نشانه چیست,دیدن گرگ در خواب یعنی چه,تعبیر دیدن گرگ در خواب,دیدن گرگ در خواب چی تعبیر دارد
تعبیر خواب گرگ سفید و سیاه و دیدن گرگ در خواب
تعبیر خواب گرگ دیدن گرگ در خواب تعبیر خواب
تعبیر خواب گرگ,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه,دیدن گرگ در خواب,گرگ در خواب,تعبیر گرگ,خواب دیدن گرگ
تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه,دیدن گرگ در خواب,گرگ در خواب,تعبیر گرگ,خواب دیدن گرگ,تعبیر خواب گرگ در خواب,تعبیر خواب گرگ زرد,تعبیر خواب گرگ و سگ,تعبیر خواب گرگ سفید و خا تری,تعبیر خواب گرگ وحشی,تعبیر خواب گرگ شدن,تعبیر خواب گرگ و روباه,تعبیر خواب حمله گرگ به انسان,تعبیر خواب جنگیدن با گرگ,تعبیر خواب کشتن گرگ,تعبیر خواب گله گرگ,تعبیر خواب گرگ قهوه ای,تعبیر خواب فرار از گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ به ان,تعبیر خواب گاز گرفتن گرگ,تعبیر دیدن گرگ سفید در خواب,تعبیر خواب گرگ سیاه بزرگ,تعبیر خواب گرگ سفید مرده,تعبیر خواب گرگ سیاه وحشی,تعبیر خواب گرگ سفید بزرگ,تعبیر خواب حمله گرگ سیاه,تعبیر خواب فرار از گرگ سفید,تعبیر خواب فرار از گرگ سیاه,تعبیر خواب گرگ سفید رنگ,تعبیر خواب گرگ مشکی,تعبیر خواب گرگ سیاه و سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه ابن سیرین,تعبیر خواب کشتن گرگ سیاه,,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه و قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سیاه سفید,تعبیر خواب کشتن گرگ خا تری,تعبیر خواب گرگ سفید ابن سیرین,تعبیر خواب گرگ سفید و قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سفید چیست,تعبیر گرگ سیاه در خواب,تعبیر خواب حمله گله گرگ,تعبیر خواب زدن گرگ,تعبیر خواب گرگ منوچهر مطیعی,تعبیر خواب حمله گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ,تعبیر حمله گرگ در خواب,تعبیر خواب گرگ خا تری,تعبیر خواب فراری دادن گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ به گله ان,تعبیر خواب دوستی با گرگ,تعبیر خواب گاز گرفتن توسط گرگ,گاز گرفتن دست توسط گرگ در خواب,تعبیر گرگ سیاه در خواب چیست,گرگ در خواب چه تعبیری دارد,گرگ در خواب تعبیر,حمله گرگ در خواب,گرگ سیاه در خواب,کشتن گرگ در خواب,دیدن گرگ در خواب چه تعبیری دارد,دیدن گرگ در خواب به چه معناست؟,دیدن گرگ در خواب نشانه چیست,دیدن گرگ در خواب یعنی چه,تعبیر دیدن گرگ در خواب,دیدن گرگ در خواب چی تعبیر دارد
خواب دیدن گرگ ابتدا به صورت موردی شامل ¤¤تعبیر خواب گرگ,تعبیر خواب گرگ دیدن,تعبیر خواب گرگ خا تری,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ و سگ,تعبیر خواب گرگ زرد,تعبیر خواب گرگ ابن سیرین,تعبیر خواب گرگ مرده,تعبیر خواب گرگ دیدن چیست,تعبیر خواب گرگ دیدن,تعبیر خواب دیدن گرگ سیاه,تعبیر خواب دیدن گرگ سفید,تعبیر خواب کشتن گرگ سیاه,تعبیر خواب حمله گرگ سیاه,تعبیر خواب دیدن حمله گرگ,تعبیر خواب دیدن گرگ سیاه در خواب,تعبیر دیدن گرگ سفید در خواب¤¤ بیان شده است و سپس تع ر خواب انواع گرگ توسط عالمان غربی و شرقی تعبیر خواب بررسی شده است.تا انتها تعبیر خواب گرگ در خواب با ما همراه باشید.
تعبیر خواب پیچیدن مار دور اعضای بدن
تعبیر گرگ اگر خواب ببینید گرگی را می کشید ، علامت آن است که دشمنان موذی خود را ش ت خواهید داد .
گرگ در خواب شانس و خوشبختی
تعبیر خواب گرگ حضرت یوسف ع
تعبیر خواب گرگ سیاه دشمن است و باید از او دوری کرد
تعبیر خواب گرگ سفید گرگ سفید در ادبیات و داستان های کهن، حیوانی غارتگر و تاراج برنده ی زحمات انسان شناخته شده است.
تعبیر خواب گرگ محمد بن سیرین
تعبیر خواب گرگ ی را بدرد این است که زنش را طلاق می دهد.
تعبیر خواب گرگ ی را بکشد و گوشتش را بخورد رسیدن ارث به ان فرد است.
تعبیر خواب فرار از گرگ شما از یک گرگ وحشت می کنید ان شما را خواهند کرد.
تعبیر خواب گله گرگ اطرافیان از اعتماد شما سوءاستفاده می کنند یا گرگ هایی که به صف راه میروند : همسایه هایبیرحم
تعبیر خواب گرگ جعفر صادق ع
تعبیر خواب گرگ بر سه چیز حکایت می کند
زن و کنیزک و خادم
تعبیر خواب گرگ لوک اویتنهاو
تعبیر خواب زوزه گرگ این است که ی می خواهد از شما جلو بزند
تعبیر خواب گرگهایی که به صف در حرکتند همسایه های بیرحم است
تعبیر خواب گرگ آنلی بیتون
تعبیر خواب گرگ این است که یکی از زیردستان شما خیانت کرده اسرارتان را فاش می کند
تعبیر خواب مار,دیدن مار در خواب,تعبیر خواب مار سیاه,تعبیر خواب نیش زدن مار
تعبیر خواب حمله گرگ به انسان تعبیر خواب جنگیدن با گرگ تعبیر خواب کشتن گرگ
تعبیر خواب کشتن گرگ ش ت دادن دشمنان موذی است
یعنی توانایی مقابله با خشم ، عصبیت و رفتار های نابهنجار را دارید .
تعبیر خواب حمله گرگ به ان بیانگر در خطر بودن منافع جمع، در اثر بی فکری و بی توجهی به خطرات است .
تعبیر خواب گرگ وحشی، نشانه ی انفعال شما در برابر عوامل استرس زا است.
یک گرگ می دود : با دشمنان باهوش و بسیار حیله گر طرف خواهید شد .
یک گرگ اهلی : شما را زیاد لوس کرده اند .
یک گرگ لباس پوشیده : باید با دقت و عاقبت شی تصمیم بگیرید .
دوگرگ باهم بازی می کنند : دوستان شما دورو هستند
یک گرگ بهمراهی بچه هایش : ناکامی و پایان یک ماجرای عشقی
یک گرگ مرده : موانع غیر قابل عبور برسر راهتان پدیدار می شوند .
یک گرگ را بدام می اندازید : فراوانی پول
تعبیر خواب گرگ دیدن گرگ در خواب tabire khab
تعبیر خواب گرگ سیاه و سفید و دیدن گرگ در خواب
برچسب ها:تعبیر خواب گرگ قهوه ای,تعبیر خواب گاز گرفتن گرگ,تعبیر خواب گرگ زرد,تعبیر خواب گرگ و سگ,تعبیر خواب گرگ سفید و خا تری,تعبیر خواب گرگ شدن,تعبیر خواب گرگ و روباه
منبع:ابزار وبلاگ و فال حافظ تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه,دیدن گرگ در خواب,گرگ در خواب,تعبیر گرگ,خواب دیدن گرگ,تعبیر خواب گرگ در خواب,تعبیر خواب گرگ زرد,تعبیر خواب گرگ و سگ,تعبیر خواب گرگ سفید و خا تری,تعبیر خواب گرگ وحشی,تعبیر خواب گرگ شدن,تعبیر خواب گرگ و روباه,تعبیر خواب حمله گرگ به انسان,تعبیر خواب جنگیدن با گرگ,تعبیر خواب کشتن گرگ,تعبیر خواب گله گرگ,تعبیر خواب گرگ قهوه ای,تعبیر خواب فرار از گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ به ان,تعبیر خواب گاز گرفتن گرگ,تعبیر دیدن گرگ سفید در خواب,تعبیر خواب گرگ سیاه بزرگ,تعبیر خواب گرگ سفید مرده,تعبیر خواب گرگ سیاه وحشی,تعبیر خواب گرگ سفید بزرگ,تعبیر خواب حمله گرگ سیاه,تعبیر خواب فرار از گرگ سفید,تعبیر خواب فرار از گرگ سیاه,تعبیر خواب گرگ سفید رنگ,تعبیر خواب گرگ مشکی,تعبیر خواب گرگ سیاه و سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه ابن سیرین,تعبیر خواب کشتن گرگ سیاه,,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه و قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سیاه سفید,تعبیر خواب کشتن گرگ خا تری,تعبیر خواب گرگ سفید ابن سیرین,تعبیر خواب گرگ سفید و قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سفید چیست,تعبیر گرگ سیاه در خواب,تعبیر خواب حمله گله گرگ,تعبیر خواب زدن گرگ,تعبیر خواب گرگ منوچهر مطیعی,تعبیر خواب حمله گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ,تعبیر حمله گرگ در خواب,تعبیر خواب گرگ خا تری,تعبیر خواب فراری دادن گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ به گله ان,تعبیر خواب دوستی با گرگ,تعبیر خواب گاز گرفتن توسط گرگ,گاز گرفتن دست توسط گرگ در خواب,تعبیر گرگ سیاه در خواب چیست,گرگ در خواب چه تعبیری دارد,گرگ در خواب تعبیر,حمله گرگ در خواب,گرگ سیاه در خواب,کشتن گرگ در خواب,دیدن گرگ در خواب چه تعبیری دارد,دیدن گرگ در خواب به چه معناست؟,دیدن گرگ در خواب نشانه چیست,دیدن گرگ در خواب یعنی چه,تعبیر دیدن گرگ در خواب,دیدن گرگ در خواب چی تعبیر دارد
تعبیر خواب گرگ سفید و سیاه و دیدن گرگ در خواب
تعبیر خواب گرگ دیدن گرگ در خواب تعبیر خواب
تعبیر خواب گرگ,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه,دیدن گرگ در خواب,گرگ در خواب,تعبیر گرگ,خواب دیدن گرگ
تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه,دیدن گرگ در خواب,گرگ در خواب,تعبیر گرگ,خواب دیدن گرگ,تعبیر خواب گرگ در خواب,تعبیر خواب گرگ زرد,تعبیر خواب گرگ و سگ,تعبیر خواب گرگ سفید و خا تری,تعبیر خواب گرگ وحشی,تعبیر خواب گرگ شدن,تعبیر خواب گرگ و روباه,تعبیر خواب حمله گرگ به انسان,تعبیر خواب جنگیدن با گرگ,تعبیر خواب کشتن گرگ,تعبیر خواب گله گرگ,تعبیر خواب گرگ قهوه ای,تعبیر خواب فرار از گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ به ان,تعبیر خواب گاز گرفتن گرگ,تعبیر دیدن گرگ سفید در خواب,تعبیر خواب گرگ سیاه بزرگ,تعبیر خواب گرگ سفید مرده,تعبیر خواب گرگ سیاه وحشی,تعبیر خواب گرگ سفید بزرگ,تعبیر خواب حمله گرگ سیاه,تعبیر خواب فرار از گرگ سفید,تعبیر خواب فرار از گرگ سیاه,تعبیر خواب گرگ سفید رنگ,تعبیر خواب گرگ مشکی,تعبیر خواب گرگ سیاه و سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه ابن سیرین,تعبیر خواب کشتن گرگ سیاه,,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ سیاه و قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سیاه سفید,تعبیر خواب کشتن گرگ خا تری,تعبیر خواب گرگ سفید ابن سیرین,تعبیر خواب گرگ سفید و قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سفید چیست,تعبیر گرگ سیاه در خواب,تعبیر خواب حمله گله گرگ,تعبیر خواب زدن گرگ,تعبیر خواب گرگ منوچهر مطیعی,تعبیر خواب حمله گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ,تعبیر حمله گرگ در خواب,تعبیر خواب گرگ خا تری,تعبیر خواب فراری دادن گرگ,تعبیر خواب حمله گرگ به گله ان,تعبیر خواب دوستی با گرگ,تعبیر خواب گاز گرفتن توسط گرگ,گاز گرفتن دست توسط گرگ در خواب,تعبیر گرگ سیاه در خواب چیست,گرگ در خواب چه تعبیری دارد,گرگ در خواب تعبیر,حمله گرگ در خواب,گرگ سیاه در خواب,کشتن گرگ در خواب,دیدن گرگ در خواب چه تعبیری دارد,دیدن گرگ در خواب به چه معناست؟,دیدن گرگ در خواب نشانه چیست,دیدن گرگ در خواب یعنی چه,تعبیر دیدن گرگ در خواب,دیدن گرگ در خواب چی تعبیر دارد
خواب دیدن گرگ ابتدا به صورت موردی شامل ¤¤تعبیر خواب گرگ,تعبیر خواب گرگ دیدن,تعبیر خواب گرگ خا تری,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ قهوه ای,تعبیر خواب گرگ سفید,تعبیر خواب گرگ و سگ,تعبیر خواب گرگ زرد,تعبیر خواب گرگ ابن سیرین,تعبیر خواب گرگ مرده,تعبیر خواب گرگ دیدن چیست,تعبیر خواب گرگ دیدن,تعبیر خواب دیدن گرگ سیاه,تعبیر خواب دیدن گرگ سفید,تعبیر خواب کشتن گرگ سیاه,تعبیر خواب حمله گرگ سیاه,تعبیر خواب دیدن حمله گرگ,تعبیر خواب دیدن گرگ سیاه در خواب,تعبیر دیدن گرگ سفید در خواب¤¤ بیان شده است و سپس تع ر خواب انواع گرگ توسط عالمان غربی و شرقی تعبیر خواب بررسی شده است.تا انتها تعبیر خواب گرگ در خواب با ما همراه باشید.
تعبیر خواب پیچیدن مار دور اعضای بدن
تعبیر گرگ اگر خواب ببینید گرگی را می کشید ، علامت آن است که دشمنان موذی خود را ش ت خواهید داد .
گرگ در خواب شانس و خوشبختی
تعبیر خواب گرگ حضرت یوسف ع
تعبیر خواب گرگ سیاه دشمن است و باید از او دوری کرد
تعبیر خواب گرگ سفید گرگ سفید در ادبیات و داستان های کهن، حیوانی غارتگر و تاراج برنده ی زحمات انسان شناخته شده است.
تعبیر خواب گرگ محمد بن سیرین
تعبیر خواب گرگ ی را بدرد این است که زنش را طلاق می دهد.
تعبیر خواب گرگ ی را بکشد و گوشتش را بخورد رسیدن ارث به ان فرد است.
تعبیر خواب فرار از گرگ شما از یک گرگ وحشت می کنید ان شما را خواهند کرد.
تعبیر خواب گله گرگ اطرافیان از اعتماد شما سوءاستفاده می کنند یا گرگ هایی که به صف راه میروند : همسایه هایبیرحم
تعبیر خواب گرگ جعفر صادق ع
تعبیر خواب گرگ بر سه چیز حکایت می کند
زن و کنیزک و خادم
تعبیر خواب گرگ لوک اویتنهاو
تعبیر خواب زوزه گرگ این است که ی می خواهد از شما جلو بزند
تعبیر خواب گرگهایی که به صف در حرکتند همسایه های بیرحم است
تعبیر خواب گرگ آنلی بیتون
تعبیر خواب گرگ این است که یکی از زیردستان شما خیانت کرده اسرارتان را فاش می کند
تعبیر خواب مار,دیدن مار در خواب,تعبیر خواب مار سیاه,تعبیر خواب نیش زدن مار
تعبیر خواب حمله گرگ به انسان تعبیر خواب جنگیدن با گرگ تعبیر خواب کشتن گرگ
تعبیر خواب کشتن گرگ ش ت دادن دشمنان موذی است
یعنی توانایی مقابله با خشم ، عصبیت و رفتار های نابهنجار را دارید .
تعبیر خواب حمله گرگ به ان بیانگر در خطر بودن منافع جمع، در اثر بی فکری و بی توجهی به خطرات است .
تعبیر خواب گرگ وحشی، نشانه ی انفعال شما در برابر عوامل استرس زا است.
یک گرگ می دود : با دشمنان باهوش و بسیار حیله گر طرف خواهید شد .
یک گرگ اهلی : شما را زیاد لوس کرده اند .
یک گرگ لباس پوشیده : باید با دقت و عاقبت شی تصمیم بگیرید .
دوگرگ باهم بازی می کنند : دوستان شما دورو هستند
یک گرگ بهمراهی بچه هایش : ناکامی و پایان یک ماجرای عشقی
یک گرگ مرده : موانع غیر قابل عبور برسر راهتان پدیدار می شوند .
یک گرگ را بدام می اندازید : فراوانی پول
تعبیر خواب گرگ دیدن گرگ در خواب tabire khab
تعبیر خواب گرگ سیاه و سفید و دیدن گرگ در خواب
برچسب ها:تعبیر خواب گرگ قهوه ای,تعبیر خواب گاز گرفتن گرگ,تعبیر خواب گرگ زرد,تعبیر خواب گرگ و سگ,تعبیر خواب گرگ سفید و خا تری,تعبیر خواب گرگ شدن,تعبیر خواب گرگ و روباه
منبع:ابزار وبلاگ و فال حافظ رز سیاه نماد چیست گل رز مشکی چیست رز سیاه در طبیعت وجود ندارد ولی در افسانه ها در معانی مختلفی بکار می روند. گل هایی که معمولاً رز سیاه نامیده می شوند، در حقیقت گل های با رنگ قرمز بسیار تیره هستند. زبان گلها در قرن نوزدهم زبان گلها بسیار مورد توجه قرار گرفت .در این زبان رز سیاه بی. که چی چرا نباید ی قدرمو بدونه.چرا نتونم برا خودم زندگی کنم کاش میشد تنهایی زندگی کرد. امان از فرهنگی که ادم رو مجبور میکنه برا دور شدن از خانواده وارد یه یه خانه دیگه( مثلا خانه بخت) ، من که این روزا میگم از چاله به چاه افتادن / یاکوب ادوارد پولاک که به دعوت کبیر برای تدریس پزشکی در دارالفنون به ایران آمد، سفرنامه ای از خود به جای گذاشت. او در این سفرنامه اطلاعات ارزشمندی از ای مختلف ایران به ویژه طهران ارائه می دهد. جلوگیری از آب در چاله آسانسور کاشت میلگرد در گیلان کاشت میلگرد با قیمت مناست آببندی نما چاله آسانسور کاشت انکر بولت کاشت شمیایی کاشت مکانیکی آببندی است فروش نفوذگر در گیلان و مازندران فروش آنی گیر در گیلان و مازندران فروش مواد ترمیمی در گیلان و مازندران فروش کتراک در گیلان و . یکی از دیدنی های حیرت انگیز شهرستان چابهار، کوه های گِل افشان آن است که مهم ترین آنها در ۹۵ کیلومتری غرب بندر کنارک و در دشت کهیر نرسیده به روستای(بندر) تنگ در زمینی مسطح واقع شده است. اطراف این کوه را بیابانی وسیع فرا گرفته که ظاهرا این بیابان نیز همچون خود کوه ماحصل اتفاقاتی درون زمین است. اطراف کوه به فاصله حدود 200 متر از کوه، چاله ای به عمق حدود 2 متر ایجاد شده که برای رسیدن به کوه باید وارد این چاله شد.در بالاترین نقطه کوه چاله ای به قطر کمتر از یک متر و به عمق حدود نیم متر وجود دارد که با گل پوشیده شده است. در فواصل زمانی حدود یک دقیقه، مقداری گل با صدای خاصی شبیه به ترکیدن یک حباب، از چاله خارج و به اطراف پراکنده می شود. احتمالا تمام این کوه در طول سالیان دراز بر اثر فعالیت این چشمه ایجاد شده باشد.
نظرهای گوناگونی در مورد علت وجود این چشمه ها ذکر شده که آنوبانینی محتمل ترین آنها را بیان می نماید. به علت زیاد این منطقه به اقیانوس هند و همچنین شکل خاص پوسته زمین در این ناحیه، پوسته اقیانوس با شیب بسیار تندی در زیر این منطقه به داخل زمین فرو می رود که باعث به وجود آمدن فشارهای زیادی به پوسته زمین می گردد. فشار به وجود آمده باعث وج آب و به همراه آن گل و لای می شود. این عامل یکی از علت های بوجود آمدن گل افشان ها و چشمه های آب معدنی فراوان در این منطقه به حساب می آید.
سرد بودن گل و عدم وجود بخار به همراه آن تاییدی بر صحت ادعای ذکر شده است. زیرا در مناطقی که پدیده های مشابهی به علت گرمای زمین و فعالیت های آتشفشانی رخ می دهد، وج آب گرم به همراه بخار طبیعی تر است. رساله ی استیون هاوکینگ پس از 51 سال منتشر شدرساله ی استیون هاوکینگ (stephen hawking) یکی از پایان نامه های شگفت انگیز با موضوع سیاه چاله هاست که پس از 51 سال در دسترس عموم قرار گرفته است.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] یک مجسمه هشت متری که گفته می شود متعلق به رامسس دوم فرعون مصر است، در چاله ای آبی در قاهره پیدا شده است. منظور از فرانشیز در بیمه بدنه چیست ؟ کلا" منظور ازفرانشیز بخشی از خسارت است که بعهده بیمه گذار است که در بیمه بدنه در خسارت سرقت کلی 20% ودر خسارتهای دیگر : ✅حادثه اول 10% حداقل 500.000ریال ✅حادثه دوم 20% حداقل 1000.000ریال ✅حادثه سوم 30% حداقل 1.500.000ریال می باشد. پاو وینت بررسی بیماری بلاست برنج ، لکه سیاه سیب ، لکه اجری بادام و پوسیدگی قهوه ای
به صفحه فایل پاو وینت بررسی بیماری بلاست برنج ، لکه سیاه سیب ، لکه اجری بادام و پوسیدگی قهوه ای خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
فروشگاه آنلاین ماشین آلات کشاورزی
بزرگترین نمایشگاه و فروشگاه آنلاین ماشین آلات کشاورزی با قیمت روز در ایران , فروش انواع ماشین آلات کشاورزی سنگین , نیمه سنگین و سبک , نمایندگی فروش ماشین آلات کشاورزی محصولات شرکت های خارجی و داخلی
لینک کوتاه:
https://bit.ly/2cc0qy7 (فروشگاه ماسین آلات کشاورزی) , https://goo.gl/3x1nc6 (ماشین آلات کشاورزی)انواع ماشین آلات کشاورزی
جهت مشاهده لیست کامل محصولات بر روی دسته بندی مد نظر کلیک کنید.اره موتوری


اره برقیعلف د کن
موور


موور
چاله کن


چاله کنچمن زن
چیزل


چیزلنهرکن
مرزکش


مرزکشتریلی تراکتورکاه د کن
سم پاش


سم پاشتانکرآهن
یونجه چین


یونجه چینکود پاشروتیواتور
دروگر


دروگرکلتیواتور
آیا دوست دارید اطلاعات علمی خود را بالا ببرید. بهتری کار کتاب علمی است و مطالعه ی آن در هر لحظه است. کتاب " نظریه ی همه چیز " است. در این کتاب شما با استیون هاوکینگ همراه می شوید و از انفجار بزرگ تا سیاه چاله ها برایتان می گوید. فیدیبو درباره ی این کتاب اینگونه می گوید: استیون . + چی کار داری می کنی؟ - چرا این کارو ؟ + چیزی نشده که حالا. عادیه! - عادی نیست! + عادیه! - عادی نیست! + حداقل باید وانمود کنی که عادیه. - چرا گذاشتم این اتفاق بیفته؟ +چه اتفاقی؟ تقصیر تو نبود.
-اگه اشتباه کرده باشم چی؟
+چرا این جوری می کنی؟ اتفاقی نیفتاده.
-اتفاقی نیفتاده؟! واقعا فک. بررسی،کارآموزی یک ساختمان مس ی ،پاو وینت تاریخ ایجاد 12/08/2017 12:00:00 ق.ظ تعدادبرگ: 81 اسلاید قیمت: 2000 تومان حجم فایل: 3143 kb تعدادمشاهده 2

بررسی،کارآموزی یک ساختمان مس ی ،پاو وینت
فهرست مطالب

-اتصال دودکشها

-اسکپ سنگ نما

-توجه به پله گرد محل سنگ پله و چشمه پله

-بازدید از نوار پیچی لوله گاز

-بالابر داخل چاله آسانسور

-دیوار بالای ورودی یک واحد

-بتن کرمو داخل چاله آسانسور

-پارکینگ کارگاه

-پله ورودی

-پیچ خیلی تند پله

-پیش بینی محل نصب نرده راه پله

-ت یب محل ورودی

و….
کلمات کلیدی مرتبط:
بررسی،کارآموزی یک ,ساختمان مس ی ،پاو وینت , ,-اتصال دودکشها , ,-اسکپ سنگ نما , ,-توجه به پله گرد محل سنگ پله و چشمه پله , ,-بازدید از نوار پیچی لوله گاز , ,-بالابر داخل چاله آسانسور , ,-دیوار بالای ورودی یک واحد , ,-بتن کرمو داخل چاله آسانسور , ,-پارکینگ کارگاه , ,-پله ورودی , ,-پیچ خیل, مقالات مرتبط در این دسته بررسی ،اتصالات درسازه ها ، پاو وینت بررسی ،کرسی چینی و شناژ ، پاو وینت بررسی ،راهنمای طراحی، ساخت و بهره برداری،سدهای پسماند،پاو وینت بررسی ،مراحل و انواع پی و فونداسیون سازه ها ،پاو وینت بررسی ،مراحل ساخت ساختمان ، پاو وینت بررسی ،سقف کاذب،پاو وینت بررسی ،سقف کرمیت و مجوف بادکنکی ، پاو وینت بررسی ،بتن آرمه چیست؟ ،پاو وینت بررسی ،طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو ، پاو وینت بررسی ،بتن عبور دهنده ی نور ، پاو وینت بررسی ،انواع پل و اجرای آن ، پاو وینت بررسی ،بتن الیافی ، پاو وینت بررسی ،سقف پیش تنیده ccl ، پاو وینت ûŒø§ø¯ûŒ ø§ø² ø§ùˆù„ûŒù† ù‚ù‡ø±ù ø§ù†ûŒ ùùˆøªø¨ø§ù„ ù ù„ûŒ ù¾ø³ ø§ø² ø§ù†ù‚ù„ø§ø¨
وبسایت رسمی فوتبالی- غروب شنبه چهاردهم مهرماه شصت ونه ، یکی از خاطره انگیزترین روزهای دهه سیاه شصت برای نسل ماست . روزیکه تیم ملی دوست داشتنی ما توانست برای اولین بار بعداز انقلاب قهرمان آسیا شود.نسلی که بعداز انقلاب یا درگیر جنگ بود یا درگیر تحریم و دو المپیک و دوجام جهانی را از دست داده بود. نسلی که در چاله چوله های و امجدیه جادو می د و هر به عشق انها یومها لبریز از عاشقان فوتبال می شد.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] کاشت بولت در گیلان و مازندران جلوگیری از آب در چاله آسانسور کاشت میلگرد در گیلان کاشت میلگرد با قیمت مناست آببندی نما چاله آسانسور کاشت انکر بولت کاشت شمیایی کاشت مکانیکی آببندی است فروش نفوذگر در گیلان و مازندران فروش آنی گیر در گیلان و مازندران فروش مواد ترمیمی در گیلان و م. تحریم ایراناگر «قانون مقابله با فعالیت های بی ثبات ساز ایران ۲۰۱۷» در کنگره تصویب شود و ترامپ آن را امضا کند، به معنای واقعی با یک «سیاه چاله تحریم» روبه رو می شویم.به گزارش مشرق، گفته شده که سیاه چاله ناحیه ای از فضا-زمان است که به دلیل نیرومندی اجازه نمی دهد هیچ چیزی از درونش فرار کند و تمام ذرات و چیزهایی که اطرافش باشند را به درون خود می کشد. حکایت سیاه چاله حکایت طرح تحریمی جدید است که در سنای در حال بررسی است. این طرح که کمیته روابط خارجی آن را تصویب کرده و در مرحله بررسی در سنا قراردارد «قانون مقابله با فعالیت های بی ثبات ساز ایران 2017» نامگذاری و با کد s.722 فعلا کدگذاری شده است، از تحریم های جدید را وضع می کند که می توان از آن به «سیاه چاله تحریم» یاد کرد. یعنی مانند سیاه چاله که همه چیز را با خود به درون سیاه چاله می کشد، این قانون نیز توانایی این را دارد که همه چیز را با خود به سیاه چاله تحریم بکشاند.بر اساس خبرهای منتشر شده این طرح هنوز در سنا رای گیری نشده است و قرار است دو بخش دیگر به این طرح اضافه شود. یک بخش درباره تحریم هواپیمایی ماهان و بخش دیگر درباره تحریم های روسیه است.اما خاصیت سیاه چالگی این قانون به کدام بخش برمی گردد؟طبق پیش نویس طرح که در سایت کنگره قرار دارد، بخش 5 این قانون به وضع تحریم های جدید علیه پاسداران انقلاب ی مربوط است. در این بخش نمایندگان کنگره از ت خواسته اند که 90 روز پس از تصویب قانون فوق، پاسداران انقلاب ی ایران را مشمول دستور اجرایی 13224 نماید.دستور اجرایی 13244 در سال 2001 توسط جرج بوش رئیس جمهور وقت صادر شد. در این دستور تحریم های مهمی علیه سازمان هایی که از نظر تروریستی محسوب می شوند، وضع شده است. طبق این دستور اجرایی اگر یک نهاد یا سازمان یا فردی به عنوان تروریستی شناسایی شود، مشمول تحریم های ثانویه بانکی و غیر بانکی می شود. این مرحله از تحریم برای پاسداران انقلاب ی ایران چیز جدیدی نیست. چرا که در حال حاضر هم حتی بعد از که ادعا شده تحریم ها برداشته شده است، پاسداران انقلاب ی در لیست تحریم های ثانویه بانکی و غیربانکی قرار دارد. یعنی هم اکنون نیز در لیست sdn قرار دارد. در حال حاضر اگر ی با پاسداران همکاری کند مشمول برخی تنبیهات از سوی می شود که موقتی هستند.اما آنچه که وضعیت را بسیار متفاوت می کند و سبب می شود به این قانون لقب «سیاه چاله تحریم» بدهیم، این است که طبق دستور اجرایی 13224 هر آن که به یک سازمان شناسایی شده ذیل این دستور اجرایی، خدماتی ارایه دهد (هر نوع خدمتی اعم از خدمت بانکی یا غیر بانکی) مشمول تحریم های ثانویه بانکی می شود. به این صورت که آن فرد یا نهاد ارایه دهنده خدمت خودش نیز در لیست تحریمی یا همان sdn قرار می گیرد. یعنی دیگر خبری از یک تنبیه موقتی نیست، بلکه آن شخص یا نهاد به طور کامل در لیست تحریمی قرار می گیرد.این قانون وقتی در کنار قانون ifca-2013 قرار می گیرد شرایط را بسیار سخت تر می کند. چرا که در قانون ifca-2013 هر فرد یا نهاد ایرانی یا فرد یا نهادی که به واسطه ایران در لیست تحریمی sdn قرار بگیرد، مشمول تحریم های ثانویه بانکی نیز می شود. در نتیجه آن هیچ ی در دنیا نباید چه مستقیم و چه غیرمستقیم با این فرد و نهاد همکاری کند، در غیراینصورت با تنبیهات جدی امریکا روبه رو می شود.به عبارت ساده تر این قانون دایره لیست تحریمی sdn را بسیار بسیار گسترده تر می کند. عدد دقیق آن قابل محاسبه نیست. چرا که تمامی پاسداران با تمامی نهادهای مرتبط در لیست سازمان های تروریستی قرار گرفته و مشمول دستور اجرایی 13224 می شوند. حال هر فرد یا نهادی که با این ها همکاری داشته باشد، در صورت شناسایی توسط وزارت خارجه در لیست تحریمی sdn قرار می گیرد. شما تصور کنید تمام بخش های تی و غیر تی که با پاسداران روابط همکاری دارند پتانسیل لازم برای قرار گرفتن در لیست تحریمی را دارند. این وضعیت حتی از وضعیت قبل از هم بدتر است. تا قبل از حدود 600 فرد و نهاد در این لیست تحریمی قرار داشت و 400 نفر و نهاد را از لیست خارج کرد. اما با تصویب و اجرای این قانون می توان پیش بینی قرار گرفتن چند هزار فرد و نهاد در لیست تحریمی sdn را متصور دانست.این اتفاق بسیار مهم است و اثرات بسیار وسیعی در اقتصاد کشور خواهد داشت. تا به حال هیچ نهاد رسمی یک کشور جهان در لیست سازمان های تروریستی قرار نگرفته است. (شما می توانید در این صفحه افراد و سازمان های که تا به حال از سوی ت به عنوان افراد و سازمان های تروریستی شناسایی شده اند را مشاهده کنید: https://www.state.gov/j/ct/rls/other/des/143210 )تعاملات ریالی هم هدف قرار گرفته انداتفاق دیگری که با تصویب و اجرایی شدن این قانون خواهد افتاد، تعمیق شکاف ایجاد شده میان نهادهای ایرانی است که پس از به وجود آمده است. با تقسیم نهادهای ایرانی به تحریمی و خارج شده از تحریم، شکافی را ایجاد کرد که در نتیجه این شکاف برخی رفتارهای «خودتحریمی» در اقتصاد کشور مشاهده می شد. به طور مشخص همکاری هایی که لازمه اش برقراری روابط بانکی خارجی بود، با محدودیت های فراوان مواجه شد. اما این شکاف خطرناک با این قانون بسیار تشدید می شود. چرا که در و در پی نوشت شماره 16 ضمیمه دوم آن، قید شده است روابط داخلی نهادهای ایرانی تحت تاثیر تحریم های ثانویه بانکی قرار ندارد. به عبارت دیگر روابط ریالی از خطر تحریم مصون سازی شده بود. هرچند در عمل به دلیل پیچیدگی روابط بانکی این بند خیلی راه گشا نبود، اما سبب شده بود که همکاری های داخلی میان نهادهای تحریمی و غیرتحریمی تاحدی مصون بماند و یک آرامش روانی برای همکاری داخلی نهادهای تحریمی و غیرتحریمی ایجاد کرده بود. اما در قانون جدید دیگر مصونیتی ولو روی کاغذ برای روابط داخلی یا ریالی میان نهادهای ایرانی با یکدیگر در نظر گرفته نشده است و آنها را نیز هدف قرار داده است. این مساله علاوه بر اینکه نقض صریح است، سبب افزایش شدید شکاف ایجاد شده میان نهادهای تحریمی و نهادهای غیرتحریمی ایرانی خواهد شد.اگر «قانون مقابله با فعالیت های بی ثبات ساز ایران 2017» در کنگره تصویب شود و رئیس جمهور یعنی ترامپ آن را امضا کند، به معنای واقعی با یک «سیاه چاله تحریم» روبه رو می شویم که افراد و نهادهای ایرانی فراوانی را با خود به درون لیست تحریم خواهد کشاند.آیا این اقدام سنای به دلیل مماشات طرف ایرانی در نبوده است؟منبع: فارس
هزار مرحله دارد رسیدن ات به خود ات.که نیست مختصِ هیچ آش یا سُوکا* نُخود اتگشوده می شود آ به دستِ مرگ، کُد ات
نبود قصدِ من آزار و نا امیدیِ تو
به قولِ مردم کوچه; [دوباره بُغ کردی].دوباره مِیلِ دُخان از لبِ چُپُق کردیو تازگی هوسِ لاته* در افق کردی...
سیاه چَرده ندیدم به این. رویداد غیرمنتظره ای در حال وقوع است. در سال ۱۹۳۵ در نظریه آلبرت اینشتین و نیتان روزن به وجود کرمچاله ها اشاره شد، طوری که این کرمچاله ها با گرانش فوق العاده خود باعث خم شدن فضا-زمان شده و همانند پل رابط، دو نقطه از فضا را به هم وصل می کنند. نظریه کرمچاله ها همچنان مفهومی ناشناخته برای علم است، طوری که عامل انتشار امواج گرانشی تازه ثبت شده به طور عجیبی ناشناخته است و ما قادر به تشخیص این موضوع نیستیم که آیا برخورد سیاهچاله ها باعث ایجاد این امواج شده و یا برخورد کرمچاله ها؟ حتی احتمال می رود اجرام نظری موسوم به (ecos) فازبال ها(fazballs) یا گراواستارها(gravastars) که جایگزین سیاهچاله ها هستند بتوانند عامل انتشار این امواج باشند. این دو محقق به این موضوع اشاره می کنند که اگر بتوان تفاوت بین سیگنال های منتشر شده از برخورد سیاهچاله ها را با سیگنال های منتشر شده از برخورد (eco) ها تشخیص داد، دید ما را در تشخیص اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است، بهتر خواهد کرد.به گفته دانشمندان فیزیک نظری “پابلو بواِنو” و “پابلو کانو” از لیوون بلژیک: گیرنده های ما سیگنال گرانشی نهایی را به ثبت رسانده اند، این سیگنال با مراحل نهایی برخورد دو سیاهچاله مطابقت قابل توجهی دارد و بعد از فروپاشی کامل این رویداد بعنوان خاصیتی از خود، افق رویداد را باقی میگذارد. به گفته محققان اگر افق رویداد تشکیل نمی شد، آن نوسانات هرگز به وجود نمی آمدند و در عوض سیستم منظمی را از خود بجای میگذاشتند. برای درک بهتر موضوع میتوانید رفتار امواج صوت در یک چاه را متصور شوید.موضوع بحث برانگیزی که وجود دارد، بروز رفتار مشابه در حین برخورد دو سیاهچاله با یکدیگر و (eco)ها با یکدیگر است. به همین دلیل بودن یا نبودن سیستم ها برای تشخیص تفاوت بین این دو رویداد ا امی است. این سیستم ها ممکن است که وجود داشته باشند، اما بدلیل عدم وجود مدل های ریاضی برای محاسبات و تشخیص آن ها، قابل رویت نیستند. بر همین اساس محققان سعی در ایجاد مدل ریاضی مبنی بر کرم چاله های در حال چرخش هستند؛ این کرم چاله ها همانند نوعی از سیاه چاله ها هستند که سیاچاله کر (kerr black hole) یا سیاه چاله چرخان(rotating black hole) نامیده میشوند.به گفته “بواِن” کرم چاله ها فاقد افق رویداد هستند، اما با خم فضا-زمان راه میبانبری را برای سفر به مکان دیگر ایجاد می کنند. همچنین آنها با تغییرات چرخشی، امواج گرانشی تولید می کنند. اگر کرم چاله ها باعث به وجود آمدن سیگنال امواج گرانشی باشند پس این نتیجه را میتوان گرفت که سیاهچاله ها باعث ایجاد سیگنال های امواج گرانشی لایگو باشند.وجود سیاهچاله ها را نمیتوان نقض کرد، این اجرام میتوانند در مقیاس و شکل های دیگری در کیهان وجود داشته باشند(همانند سیاه چاله های فوق العاده عظیم). اما موضوع زمانی جالب می شود که علت انتشار سیگنال امواج گرانشی لایگو چیز دیگری باشد و در این صورت است که باید در مورد وجود سیاهچاله ها تجدید نظر شود. با وجود این همه تحقیق نتایج این تیم همچنان نامشخص است. با وجود تفاوت واضحی که در سیستم های موجود در مدل هستند، نمودار مدل چرخش کرم چاله ها تفاوت زیادی با چیزی که تا به الان مشاهده شده ندارند.این به آن معنی است که سیگنال مورد نظر برای اثبات نظریه محققان هنوز دیده نشده است و این امر میتواند باور محققان را به مرور زمان تغییر دهد. “بواِتو” میگوید: موجودیت سیستم ها در سیگنال های ligo یا virgo میتواند اثباتی انکار ناپذیر در عدم وجود سیاه چاله ها در اخترفیزیک باشد. زمان گویای این واقعیت خواهد بود که آیا سیستم ها وجود دارند یا نه؟ و اگر جواب مثبت باشد، کشف بزرگی در تاریخ فیزیک رخ خواهد داد. "سوسان اسکات” از بین المللی استرالیا گفت: وجود مدارکی برای موجودیت سیاه چاله ها و عدم وجود مدرکی برای اثبات کرم چاله ها، علم را با مشکل بزرگی روبرو می کند؛ وجود سیاهچاله ها واقعا عجیب است. هزاران مدرک وجود دارد که موجودیت و شکل گیری آنها از فروپاشی ستاره های پر جرم را اثبات کند.
اما کرم چاله ها بدون داشتن هیچ روشی برای ایجاد شدن فقط در نظریه های علمی- تخیلی وجود دارند. حتی اگر به طریقی ساخته شوند، به دلیل بی ثباتی شدیدی که دارند نمیتوان مدرکی از وجود آنها ثبت کرد.واقعیت این است، نظریه پردازانی که عامل وجود امواج گرانشی لایگو را برخورد کرم چاله های در حال چرخش میدانند، رویداد عجیبی را توصیف می کنند. دهه هاست که از نظریه نسبیت عام این استدلال قابل فهم است که کرمچاله ها به طور عجیبی وجود دارند. اسکات افرزد: پس منصفانه است که از امکان وجود کرمچاله ها، هیجان زده شویم. و این خیلی عجیب خواهد بود که متوجه شویم موجودیت لایگو در نتیجه برخورد کرم چاله های در حال چرخش است و خیلی دلگرم کننده است که اگر در آینده بتوانیم این امکان را رد کنیم.کشف امواج گرانشی واقعا شگفت انگیز است و شگفت انگیزتر خواهد شد زمانی که بتوانیم ابزار ِ آینده را تقویت کنیم و باری دیگر به این رویداد نگاه بیندازیم. اما شاید در مورد کرم چاله ها نباید هنوز منتظر کشفیات جدیدی باشیم. به گفته اسکات: شناخت کرم چاله ها میتواند موج تحول عظیمی را در نجوم امواج گرانشی ایجاد کند و نجوم را بعنوان کلیت معرفی کند، اما ما هیچ مدرک و دلیلی برای اثبات و ارائه این موضوع نداریم. هدف از انتشار این مقاله این است که مبنا و مسیر تحقیقات در آینده مشخص شود؛ هیچ ومی ندارد که کرم چاله ها اثبات شوند، شاید این تحقیق راه ما را در شناخت هر چه بهتر سیاهچاله ها یاری دهد. جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریۀ physical review d منتشر شده است. منبع: sciencealert.com تور ارزان استانبول (خلیج شاخ طلایی استانبول) پیوند دریای سیاه و دریای اژه میشه منطقه خلیج شاخ طلایی استانبول که بی اندازه این خلیج زیبا است و یکی از تفریحات استانبول حساب میشه تور ارزان استانبول شما را به راحتی به این مکان تفریحی می رساند. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که من.