معرفی صادق علیه السلام - اخبار روز

صادق علیه السلام: قالَ رَجُلٌ لِلنَّبی صلی الله علیه و آله: یا رَسُولَ اللهِ عَلِّمنی. فَقالَ : إذهَب فَلا تَغضَب؛ مردی به اکرم صلی الله علیه و آله عرض کرد: ای رسول خدا چیزی به من بیاموز، حضرت فرمود: برو و خشمگین مشو. از حضرت صادق علیه السلام نقل شده است: «روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله ، در خانه حضرت زهرا علیهاالسلام بود و حسین علیه السلام در دامان ایشان قرار داشت. ناگاه رسول خدا صلی الله علیه و آله به سجده افتاد. سپس فرمود: ای فاطمه! پروردگار بی همتایت به من فرمود: آیا حسین را دوست داری؟ عر.

قال الصادق علیه السلام: «اِن اَحبَبتَ اَن یَزیدَ اللّه‏ فى عُمُرِکَ فَسُرَّ اَبَوَیکَ»[۱]
از صادق (علیه السلام) نقل شده که فرمودند: اگر دوست داری که خداوند در عمر تو بیافزاید، پس پدر و مادرت را شاد کن. «مَنْ نَظَرَ إِلَى أَبَوَیْهِ نَظَرَ مَاقِتٍ وَ هُمَا ظَالِمَانِ لَ. صادق علیه السلام فرموده اند عقل، راهنماى انسان، بینا کننده و کلید کارهاى اوست، هر گاه عقل با نور یارى شود، دانا، حافظ، تیزهوش و فهیم مى‏ شود. آثار و برکات سوره 1) بهبود بیماری های قلبی در تفسیر البرهان به نقل از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم آمده: اگر سوره فصلت را در ظرفی بنویسد و سپس بشوید و بعد آن آب را با چیزی مخلوط کند و پس از خشک شدن آن را پودر کنند و به بیمار بخورانند به اذن خداوند خوب می شود 2) بهبود بیماری های چ. حسین علیه السلام: سزاوار است غمزده ای به زیارت من نیاید، مگر این که خداوند او را خوشحال نزد خانواده اش بازگرداند. جعفر صادق علیه السلام نقل می فرماید که حسین علیه السلام فرمود: من کشته اشک هستم. درحالی شهید شدم که اندوهگین بودم. و سزاوار است غمزده ای به زیارت من نیاید، مگر این ک. از صادق علیه السلام روایت شده که فرمودند: به خدا سوگند، هرگاه دو شیعه قهر کرده و از هم جدا شوند، من از یکى بیزارى میجویم و نفرینش کنم، و اکثراً با هر دو چنین کنم (از هر دو بیزارى میجویم). ‏مُعَتِّب (یکی دیگر از اصحاب حضرت صادق علیه السلام) عرض کرد: قربانت شوم، (سبب این بیزاری جستن . مادر حضرت رقیه علیه السلام ، مطابق بعضى از نقلها، (ام اسحاق ) نام داشت که قبلا همسر حسن علیه السلام بود، و آن حضرت در وصیت خود به برادرش حسین علیه السلام سفارش کرد که با ام اسحاق ازدواج و فضایل بسیارى را براى آن بانو بر شمرد. و به نقلى ، مادر رقیه علیه السلام (ام جعفر قضاعیه ) بوده . http://uupload.ir/files/1bto_%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85_%d8%b5%d8%a7%d8%af%d9%82.jpg صادق (علیه السلام) : دعای روزه دار موقع افطار مستجاب میشود. و روزه هاتون مقبول درگاه حق دعا برای تعجیل فرج فراموش نشود مارو از دعای خیر خودتون بی نصیب نکنید سفره_افطاری_ساده سَئَلَ عَنْ عَلِىٍّ رَجُلٌ اَىُّ الاعمالِ اَحَبُّ اِلَى اللّه ِ عَزَّوَجَلَّ. قـالَ علیه السلام: اِنْتِـظارُ الْفَـرَجِ. مردى از على علیه السلام سئوال کرد: محبوب ترین اعمال پیش خدا کدام است؟ امـام علیه السلام فرمود: انتـظار فـرج... بإسم رب الجمیل
یکی از شاخصه های دوران صادق علیه السلام تحول علمی و احیای ناب محمدی صلی الله علیه وآله است و علیرغم وجود بدعت ها، انحرافات، مکتب های انحرافی، نحله ها و فرقه ها و نهضت ترجمه ای که برای از بین بردن به راه افتاده بود صادق علیه السلام با سعه صدر و صرفاً بر پایه منطق و استدلال در حوزه های حکمت، عرفان، فلسفه، کلام، ارتباطات، حدیث، فقه، اخلاق و علوم طبیعی گفت وگو می کرد. درسی که ما امروز می توانیم از سیره صادق علیه السلام بگیریم این است که با وجود فرازو فرودها و تحولات اجتماعی، و فرهنگی در مبارزه با بدعت ها و انحرافات مکتب های ساختگی باید با حکمت و برهان و منطق، حقایق ناب محمدی صلی الله علیه وآله را مطرح کنیم .
منطق ، منطقی پیروز است. صادق علیه السلام ر مورد زیارت مزار حسین علیه السلام فرمودند: هر که او را زیارت کند، خداوند نیازهایش را برآورد و آنچه از امور دنیا که برایش اهمیت داشته را کفایت فرماید و همچنین زیارت حسین(ع) رزق بنده را زیاد می کند، و آن چه برای زیارت هزینه کند، برمی گردد. متن حدیث: عنْ أَبِی عَبْ. حدیث (1) صادق علیه السلام: اِنَّ مِن تَمامِ الصَّومِ اِعطاءُ ا َّکاةِ یَعنى الفِطرَة کَما اَنَّ الصَّلوةَ عَلَى النَّبِى (ص) مِن تَمامِ الصَّلوةِ؛ تکمیل روزه به پرداخت زکاة یعنى فطره است، همچنان که صلوات بر (ص) کمال است. من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص183 - وسائل الشیعه، ج 9، ص 318 حدیث (2) صا. http://uupload.ir/files/cw5e_%d8%af%d8%b9%d8%a7%db%8c_%d8%b1%d9%88%d8%b2%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg صادق (علیه السلام) : دعای روزه دار موقع افطار مستجاب میشود. و روزه هاتون مقبول درگاه حق دعا برای تعجیل فرج فراموش نشود مارو از دعای خیر خودتون بی نصیب نکنید سفره_افطاری_ارسالی شما clad_ s دوای بلغم صادق علیه السلام 100% گیاهی درصد جوابدهی ورضایت مصرف کنند گان بالای 50% موارد مصرف بعنوان مکمل درمان چاقی برای لاغر بدن درمان کمکی چربی خون کاهش عوارض ms طول مدت درمان یسته به مقدار بلغم 3 تا 5 بسته باید مصرف شود قیمت برای مصرف کننده 6هزار تومان تعبیر «سفینة النّجاة = کشتی نجات» برای اهل عصمت علیهم السلام که همگی نور واحد، مصباح الهداة و سفینة النّجاة می باشند، از رسول اکرم صلوات الله علیه و آله و سپس دیگر ان علیهم السلام می باشد. چرا "کشتی"؟! از صادق علیه السلام به شرح ذیل است: «کلنا سفن النجاة لکن سفینة جدی الحسین (علی. بسم الله الرحمن الرحیم صادق علیه السّلام فرمودند:«لولا ان المؤمنین علیه السّلام تزوجها لما کان لها کفو الی یوم القیامة علی وجه الارض آدم فمن دونه؛ به راستی اگر المؤمنین علیه السّلام فاطمه علیها السلام را به ازدواج خود در نیاورده بود، تا روز قیامت بر روی زمین از آدم تا پس از آ. جمعی در محضر صادق علیه صلوات الله الرازق نشسته بودند. سخن از شیعه و پیروان خاندان رس به میان آمد. (علیه السلام) فرمود: پیروان ما در لحظات آ عمر، چیزهایی را می بینند که چشمها با دیدن آن، روشن می گردد و شاد می شوند)). یکی از حاضران پرسید: چه چیز را می بینند؟ این سؤال را ده بار تکرار کر. جزوه درس «نو ردازی» برای و تلویزیون جزوه ۴۸ صفحه ای پی دی اف مبحث نور در برنامه سازی تلویزیونی از منابع درس کارگاه رسانه (فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی) صادق علیه السلام حسن سولار ... دریافت فایل صادق علیه السلام فرموده اند عقل، راهنماى انسان، بینا کننده و کلید کارهاى اوست، هر گاه عقل با نور یارى شود، دانا، حافظ، تیزهوش و فهیم مى‏ شود. ویژه مراسم سالروز شهادت حضرت جعفر صادق علیه السلام با سخنرانی: حجت ال والمسلمین دکیش یکشنبه ۱۷تیر بعداز مغرب و عشاء در مسجد صاحب ا مان عجل الله تعالی فرجه مجموعه فرهنگی ولایی شهید هادی خوش خلقت varethin_ir «اَللَّهُ الَّذِی أَنْزَلَ الْکِتابَ بِالْحَقِ ّ وَالْمِیزانَ» (سوره شوری، آیه 17)
«خداوند ی است که کتاب را به حق نازل کرد و میزان (سنجش حق و باطل و خبر قیامت) را».
از صادق علیه السلام نقل شده که در مورد این آیه فرمود: مراد از میزان، مؤمنان علیه السلام است. همچنین مراد از «میزا. صادق علیه‌السلام در سخنی ارزشمند چهار شرطی که رعایت آن در م لازم است را بیان فرموده‌اند. به این مطلب امتیاز دهید 0% 0% به گزارش سرویس دینی جام نیـوز ، صادق علیه‌السلام در سخنی ارزشمند چهار شرطی که رعایت آن در م لازم است را بیان فرموده‌اند.   جعفر صادق علیه‌‏السلام . از معلی بن خنیس روایت است که گفت : به محضر صادق علیه السلام در روز نوروز وارد شدم که فرمود: می دانی امروز چه روزی است ؟ گفتم : فدایتان شوم ، این روز روزی است که عجم آن را بزرگ می دارند و در آن هدیه می دهند . ابوعبدالله صادق علیه السلام گفت : قسم به بیت عتیقی که در مکه است ( کعبه ) این ن.
مکاشفات المؤمنین(ع) (شماره1)
قطب الدین کیذرى در شرح نهج البلاغه در ضمن مکاشفات المؤمنین علیه السّلام از صادق علیه السّلام روایت مى‏کند که على علیه السّلام فرمودند: من در یکى از باغ هاى فدک بودم که حضرت رسول آن باغ ها را به فاطمه‏ داده بودند، زنى‏ نزد من آمد در حالى که بیلى . کانال زمان عجل الله ⁉⁉⁉⁉⁉ ⁉آیا می دانید که: ✔- صادق (علیه السلام) فرمودند: چهل و شش هزار ملائکه و شش هزار جنّ، حضرت مهدی (علیه السلام) را یاری می کنند! (نجم الثاقب، باب سوم) ⁉آیا می دانید که: ✔- وصّی حضرت موسی (علیه السلام) «یوشع بن نون» از یاران حضرت مهدی (علیه السلام) است! (بحارا. حدیث روز صادق علیه السلام در سخنی گران بها چهار کاری که نشانه فروتنی مقابل پدرومادر است را بیان فرموده اند.مشرق- جعفر صادق علیه‏ السلام - درباره آیه «و از روی مهربانی، در برابر آنان خوار و فروتن باش»- : نگاهت را جز از سر مهر و دلسوزی به آنان خیره مکن و صدایت را از صدای آنها بلندتر مگردان و رو دست آنها نیز بلند نشو و خود را از آنها جلو مینداز.متن حدیث: عنه علیه السلام فی قولِهِ تعالی: «و اخْفِضْ لَهُما جَناحَ الذُّلِّ مِنَ الرَّحمَةِ»:لا تَملَأْ عَینَیکَ من النَّظَرِ إلَیهِما إلاّ بِرَحمَةٍ و رِقَّةٍ، و لا تَرفَعْ صَوتَکَ فَوقَ أصواتِهِما، و لا یَدَکَ فَوقَ أیدیهِما، و لا تَقَدَّمْ قُدّامَهُما."اصول کافی، جلد ۲، صفحه ۱۵۸"
تصویر مرتبط
احیاء خط اهل بیت علیهم السلام قال الصادق علیه السلام: تزاوروا و تلاقوا و تذاکروا و احیوا امرنا. صادق علیه السلام فرمود:
به زیارت و دیدار یکدیگر بروید، با هم به سخن و مذاکره بنشینید و امر ما را (کنایه از حکومت و ی) زنده کنید. بحار الانوار، ج 71، ص .352 سئل عن الصادق علیه السلام: انی ارید ان اتزوج امراة و ان ابوی اراد غیرها. قال: تزوج ی هویت ودع ی هوی ابواک. ی از صادق علیه السلام سؤال کرد: من می خواهم با زنی ازدواج کنم ولی پدر و مادرم مایلند با دیگری ازدواج کنم. علیه السلام فرمود: با زنی که خودت مایل هستی ازدواج کن، و زنی را که پدر . برگی از زندگی نامه فرمانده شهید حاج رضا محمدی قرقی حاجی که کربلایی شد. سفری از شهادت تا ولادت جعفر صادق علیه السلام اوا مهرماه 1355 مصادف با شهادت جعفر صادق علیه السلام از مشهد مقدس به همراه تعدادی از دوستان در قالب یک گروه 30 نفره بصورت آزاد و با گدرنامه های غیر ایرانی برای انجام مناسک حج ابراهیمی عزم سفر به سرزمین وحی را نمودند.

ادامه مطلب صادق علیه السلام : خداوند متعال به داوود علیه السلام وحى فرمود که: در زمان آسایشت به یاد من باش، تا من هنگام گرفتارى ات دعاى تو را اجابت کنم میزان الحکمه جلد4 صفحه 23 گوهرناب محبوبیت تسبیحات حضر ت زهرا سلام ا...علیها تسبیحات یکی از تعقیبات ، گفتن تسبیحات حضرت زهرا علیها السلام است که بسیار فضیلت دارد، بلکه برتر از سایر تعقیبات محسوب می شود. از صادق علیه السلام نقل شده است که فرمودند: «تسبیح حضرت فاطمه علیها السلام بعد از هر نزد من از هزار رکعت در هر روز محبوب تر است.» همچنین صادق علیه السلام درباره تسبیح فاطمه زهرا علیها السلام فرمودند: «چون به خوابگاه خود رفتی، سی و چهار بار الله اکبر، سی و سه بار الحمد لله و سی و سه بار سبحان الله بگو و آیة الکرسی و دو سوره معوذتین را با ده آیه اول سوره صافات و ده آیه از آ ش بخوان. و نیز آن بزرگوار به یکی از یاران خود به نام ابو هارون فرمودند: «ما دسالان خود را به تسبیح حضرت زهرا فرمان می دهیم همچنان که آنان را به برگزاری می نماییم. صادق (علیه السلام) می فرمایند: هر شب را با گفتن تسبیحات فاطمه(سلام الله علیها) بخوابد، از شمار مردان و نى است که بسیار یاد خدا مى کنند./پایگاه اطلاع رسانی حوزه مؤمنین در عصر ظهور حضرت مهدی علیه السلام مقام رفیع خلافت و حکومت از طرف خداوند را از آن خود خواهند کرد. از حضرت صادق علیه السلام روایت شده که فرمودند ... ادامه مطلب حضرت صادق علیه السّلام فرمود: علیه السّلام گروهی را به جنگ با کفار فرستاد و چون بازگشتند، فرمود: خوشا به حال مردمی که جهاد کوچک را به پایان رسانده و جهاد بزرگتر برایشان باقی است! سؤال شد: ای رسول خدا! جهاد بزرگتر کدام است؟ فرمود: جهاد با نفس! پیشاپیش عید سعیدغدیرخم وبرگزیده شدن حضرت علی علیه السلام به جانشینی رحمت ص تبریک عرض می کنیم على علیه السلام : کُلُّ یَومٍ لا یُعصَى اللّه ُ فیهِ فَهُوَ عِیدٌ ؛ على علیه السلام : هر روزى که در آن خداوند نافرمانى نشود ، عید است . ازعلی آموزاخلاص عمل شیرحق رادان منزه ازدغل بدبختیِ قصه فقط غصه چادر خاکی نیست یک دختر سه ساله! یک حسین 5 ساله! یک شاهد 8 ساله! یک گوش ! و غربت یک ابر مرد و یک چاه پر درد و... +احترام به نام فاطمه علیها السلام صادق علیه السلام به شخصی که نام دخترش را فاطمه گذاشته بود، فرمود: «حالا که نام او را فاطمه گذاشته ای، پس دشنامش مده، نفر. بسم الله خلفا می دیدند که ان را از هیچ راهی و به هیچ وجهی نمی توانند وادار به تمکین ند، به همین دلیل بهترین راه و آسان ترین راه را شهادت آن بزرگواران می دانستند، با این که متوجه بودند که شهید ائمه چقدر برایشان گران تمام می شود. خلفای معاصر حضرت کاظم علیه السلام عبارت بو دند از از. در تمام مدّتی که ابوشاکر سخن می گفت، صادق علیه السلام حتی یک بار هم چیزی نگفت. شاگردان که حضور داشتند، دو سه بار خواستند چیزی بگویند؛ ولی به آنها اشاره می د که ت باشید. اینک که سخن تو تمام شد، پاسخ انتقادهای تو را می دهم؛ ولی جواب را از آ ین قسمت انتقادها شروع می کنم: گفتی من از ای. اجر و مزد گریه برای حسین علیه السلام و یاران باوفایش بسیار عظیم و بزرگ است و خداوند خود ضامن آن است. وارث: اجر و مزد گریه برای حسین علیه السلام و یاران باوفایش بسیار عظیم و بزرگ است و خداوند خود ضامن آن است. در ادامه به برخی از احادیث ائمه اطهار درباره فضیلت گریه بر مصیبت عظمای ک. http://uupload.ir/files/u0ct_%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85_%d8%b5%d8%a7%d8%af%d9%82.jpg صادق علیه السلام: علَیکَ بِالسَّخاءِ و حُسنِ الخُلُقِ فإنّهُما یُزَیِّنانِ الرَّجُلَ کما تُزَیِّنُ الواسِطةُ القِلادَةَ؛ بر تو باد بخشندگى و خوش خویى؛ زیرا همان گونه که گوهرِ درشتِ وسط گردنبند مایه زیبایى آن است، این دو خصلت نیز مایه زینت مرد هستند. میزان الحکمه جلد5 صفحه 139 tebyanonline