مبانی نظری و پیشینه تحقیق - اخبار روز

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره انعطاف پذیری کنشی مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره انعطاف پذیری کنشی دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی فرمت فایل doc حجم فایل 103 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 27 دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره انعطاف پذیری کنشی فروشنده فایل کد کاربری 7243 تمام فایل ها مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره انعطاف پذیری کنشی دارای منابع کامل (فارسی و انگلیسی) دارای رفرنس دهی استاندارد فرمت : doc تعداد صفحات : 28 انعطاف پذیری کنشی در این بخش از فصل دوم به بررسی انعطاف پذیری کنشی، تعاریف انعطاف پذیری کنشی و مدل های آن از دیدگاههای مختلف می پردازیم. تاریخچه مطالعه انعطاف پذیری کنشی مطالعه علمی انعطاف پذیری کنشی در حدود سال 1970 پدیدار شد وقتی که یک گروهی از محققان پیشرو به پدیده ساز گاری مثبت در میان گروهی از ک ن در معرض خطر توجه نمودند(ماستن، 2012). پژوهش های پیش گام در مورد انعطاف پذیری کنشی به یک انقلاب در زمینه فکر در مورد ریشه و درمان آسیب شناسی روانی منجر شد. تلاش های تحقیقاتی مستقیما به سوی درک آسیب شناسی یا نقایص بود تا بر روی اینکه چطور مشکلات آشکار می شوند(رایت، ماستن و نارایان، 2013). از نظر تاریخی، مطالعه انعطاف پذیری کنشی، سه موج را به همراه داشته است (ریچاردسون، 2002) : موج اول بررسی انعطاف پذیری کنشی، در پاسخ به این سوال بود، «چه ویژگی هایی افرادی را در مواجهه با عوامل خطر زا یا شرایط ناگوار موفق بیرون می آیند، به عنوان نقطه مقابل افرادی که در برابر این عوامل تسلیم می شوند، مشخص می کند؟»، بیشتر ادبیات و منابع موجود انعطاف پذیری کنشی، جستجویی برای توصیف کیفیت های تاب آورانه درونی و بیرونی است که به افراد کمک می کند تا در پی بروز شرایط پر خطر و یا پس از عقب نشینی، بتواند سازگار شده و یا کارکرد قبلی خود را بازیابند. کیفیت های تاب آور بودن، پیامدهای نخستین موج بررسی انعطاف پذیری کنشی را بازنمایی می کنند. ......... ..... .. . مبانی نظریپیشینه تحقیقانعطاف پذیری کنشیپیشینه و مبانی نظری تحلیل محتوا

پیشینه و مبانی نظری تحلیل محتوادسته بندی
علوم انسانی


فرمت فایل
docx


حجم فایل
39 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
15
دریافت فایلپیشینه و مبانی نظری تحلیل محتوا


فروشنده فایل
کد کاربری 4674
تمام فایل ها

پیشینه و مبانی نظری تحلیل محتوا
توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و ا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسبمنبع : دارد (به شیوه apa)
نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc
قسمتی از مبانی نظری متغیر:
تحلیل محتوا از تکنیک های مربوط به روش اسنادی در پژوهش علوم اجتماعی می باشد. روش اسنادی به کلیه متدهایی گفته می شود که در آن ها هدف پژوهش با مطالعه، تحلیل و بررسی اسناد و متون برآورده می شود.
چنانچه از نام تحلیل محتوا پیداست، این تکنیک به تحلیل و آنالیز محتوا می پردازد و می کوشد با استفاده از تحلیل داده هایی را در مورد متن است اج کند. با این حال آنچه تحت نام تحلیل محتوا نامیده شده است، گونه خاصی از تحلیل است که با شیوه های دیگری که می کوشند یافته هایی را از متن است اج کنند، تفاوت دارد. هیژمن 8 نوع تحلیل محتوا را شناسایی کرده و توضیح داده است، که عبارتند از: تحلیل معانی بیان، تحلیل اسطوره و روایت، تحلیل گفتمان، تحلیل ساختاری یا نشانه شناختی، تحلیل تفسیری، تحلیل محاوره، تحلیل انتقادی و تحلیل نرماتیو.
گاهی اوقات این گونه های تحلیل محتوا تحت عنوان تحلیل محتوای کیفی به کار می روند، به این معنی که می خواهیم آنچه که در محتوای موضوعاتی در متن قرار گرفته است با دیدگاه و بررسی های علمی و سابقه دیرینه و تحلیل و تفسیر ما بعنوان پژوهشگر چگونه است .
2-7 تعریف تحلیل محتوا
از تحلیل محتوا تعاریف گوناگونی به عمل آمده که بخشی از اختلاف به تاریخچه این تکنیک و روند تکاملی آن بر می گردد و بخشی دیگر از آن مربوط به تفاوت در حوزه گسترده این تکنیک است.
کریپندورف تحلیل محتوا را تکنیکی پژوهشی معرفی می کند که به منظور استنباط تکرا ذیر و معتبر از داده ها در مورد متن آنها بکار می رود (کریپندروف، 1378: 25). او هدف این تحلیل را همانند سایر تکنیک های پژوهشی فراهم آوردن شناخت، بینشی نو، تصویر واقعیت و راهنمای عمل می داند.
برلسون- از پیشگامان تحلیل محتوا- این تکنیک را «پژوهشی برای توصیف عینی، سیستماتیک و کمی محتوای آشکار پیام» معرفی می کند (1959، 18، به نقل از کریپندورف، 1378، 26) .
در تعریفی دیگر تحلیل محتوا تکنیکی پژوهشی دانسته شده که برای استنباط هایی برحسب شناسایی نظام روز و عینی ویژگیهای خاصی در یک متن بکار می رود.
لورنس باردن نیز به نقل از لانذری می نویسد:
«تحلیل محتوا فنی است که توصیف های ذهنی و ت را تلطیف و تصفیه می کند و ماهیت و قدرت نسبی محرک هایی را که به شخص داده می شود، به صورت عینی آشکار می سازد (باردن، 1374، 35) .
دانیل رایف تحلیل محتوا را بطور خلاصه چنین تعریف می کند:
«قراردادن قاعده و محتوای ارتباطات در طبقات (مقوله های) خاص براساس قواعد، و تحلیل روابط بین آن مقوله ها با استفاه از آزمون های آماری» (رایف، 1381، 4) .
کاپلان در این زمینه اظهار داشته که «روش تحلیل محتوا، معناشناسی آماری مباحث است» (کاپلان، 1943، 230، به نقل از: هولستی، 1373، 13).
بار معتقد است که تحلیل محتوا به معنای تحلیل علمی پیام های ارتباطی است. از نظر وی این روش کاملاً علمی است و با وجود جامع بودن، از نظر ماهیت نیازمند تحلیلی دقیق و منتظم است. (بار ، 1959، 8). پسیلی بر این است که تحلیل محتوا مرحله ای از جمع آوری اطلاعات است که در آن محتوای ارتباطات از طریق بکارگیری عینی و منتظم قواعد مقوله بندی به اطلاعاتی که می توانند خلاصه و با هم مقایسه شوند، تغییرشکل می یابد.
استمپل (1981)، تحلیل محتوا را سیستمی رسمی برای انجام کاری می داند که همه ما بطور غیر رسمی آن را انجام می دهیم، یعنی است اج نتیجه ناشی از مشاهده محتوا.
وبر (1991) نیز در رابطه با تحلیل محتوا می گوید «روش تحقیقی است برای گرفتن نتایج معتبر و قابل تکرار از داده های است اج شده از متن

پیشینه و مبانی نظری تحلیل محتوامبانی نظری تحلیل محتواپیشینه نظری تحلیل محتوامبانی نظری وپیشینه تحقیق تحلیل محتواب درآمد از سایت
بانک مقالات و پاو وینت آماده مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی فرمت فایل docx حجم فایل 150 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 58 دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس فروشنده فایل کد کاربری 14636 تمام فایل ها بصورت فایل ورد همراه با منابع 1-2مقدمه........................................................................................... 2-2مروری بر مبانی نظری پژوهش....................................................................... 2-2-1تعریف و اهمیت مهارت های زندگی........................................................... 2-2-2اهمیت مهارتهای زندگی از لحاظ سلامت روانی......................................... 2-2-3 انواع مهارتهای زندگی................................................................................ 2-3 ابعاد مهارتهای زندگی................................................................................. 2-3-1مهارت های ارتباط بین فردی-روابط انسانی............................................... 2-3-2 مهارت های حل مسله- تصمیم گیری....................................................... 2-3-3 مهارت های مربوط به سلامت جسمانی- حفظ سلامتی............................ 2-3-4 مهارت های رشد هویت- هدف در زندگی.............................................. 2- 4مبانی نظری برنامه آموزش مهارتهای زندگی.................................................. 2-5اه آموزش مهارت های زندگی................................................................. 2-6جایگاه مهارتهای زندگی در ............................................................
2-7تعریف و اهمیت سلامت روان................................................................. 2-8 بهداشت روانی و اهمیت پیشگیری اولیه........................................................ 2-9ویژگی های افراد سالم از دیدگاه های مختلف................................................ 2-10دیدگاه های مختلف در مورد سلامت روانی................................................. 2-10-1 دیدگاه روان پزشکی............................................................................... 2-10-2 دیدگاه رفتار گرایی................................................................................. 2-10-3 دیدگاه انسان گرایی................................................................................ 2-10-4 دیدگاه هستی گرایی............................................................................... 2-10-5 دیدگاه شناختی................................................................................. 2-10-6 دیدگاه بوم شناختی............................................................................ 2-11مبانی نظری عزت نفس............................................................................. 2-12توجه به عزت نفس در ک ن...................................................................... 2-13اهمیت عزت نفس............................................................................... 2-14علائم عزت نفس سالم و نا سالم................................................................... 2-15سوابق پژوهش........................................................................................ 2-15-1 تحقیقات و سوابق پژوهشی مربوط به داخل کشور................................. 2-15-2 تحقیقات و سوابق پژوهشی مربوط به خارج کشور................................. 2-16خلاصه فصل......................................................................................... مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس
پیشینه تحقیق و مبانی نظری سازگاری روانشناختی

,پیشینه تحقیق و مبانی نظری سازگاری روانشناختی

پیشینه تحقیق و مبانی نظری سازگاری روانشناختیدسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی


فرمت فایل
doc


حجم فایل
46 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
29
دریافت فایلپیشینه تحقیق و مبانی نظری سازگاری روانشناختی


فروشنده فایل
کد کاربری 4558
تمام فایل ها

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامهتوضیحات نظری کامل در مورد متغیرپیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابهرفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسبمنبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه apa)نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت docقسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه
سازگاری روانشناختی

منظور از سازگاری، انطباق متوالی با تغییرات و ایجاد ارتباط بین خود و محیط به نحوی است که حداکثر خویشتن سازی را همراه با رفاه اجتماعی، ضمن رعایت حقایق خارجی امکان پذیر می سازد، بدین ترتیب سازگاری به معنی همرنگ شدن با جماعت نیست. سازگاری یعنی شناخت این حقیقت که هر فرد باید هدف های خود را با توجه به چارچوب های فرهنگی، اجتماعی تعقیب نماید (راجرز[1]، به نقل از فرید، 1385). وقتی می گوییم فردی سازگار است که پاسخ هایی را که او را به تعامل با محیطش قادر می کند آموخته باشد تا در نتیجه به طریق قابل قبول اعضای جامعه خود رفتار کند تا احتیاجاتی در او شوند. یک فرد در یک موقعیت اجتماعی خاص می تواند خود را به طریق مختلف با آن موقعیت تطبیق دهد یا سازگار کند (مک دانلد[2]، به نقل از فرید، 1385). هرگاه تعادل جسمی و روانی فرد به گونه ای دچار اختلال شود که ح ناخوشایندی به وی دست می دهد و برای ایجاد توازن نیازمند به کار گیری نیروهای درونی و حمایت های خارجی باشد و در این اسلوب ساز و کارهای جدید موفق شود و مسأله را به نفع خود حل کند، گویند فرایند سازگاری به وقوع پیوسته است ( ی نسب، 1373). سازگاری فرایندی در حال رشد و تحول پویا است که شامل توازن بین آن چه افراد می خواهند و آن چه جامعه شان می پذیرد. به عبارت دیگر سازگاری یک فرایند دوسویه است؛ از یک طرف به صورت مؤثر با اجتماع تماس برقرار می کند و از طرف دیگر، اجتماع نیز ابزارهایی را تدارک می بیند که فرد از طریق آن ها توانایی های بالقوه خویش را واقعیت می بخشد. در این تعامل، فرد و جامعه دستخوش تغییر و دگرگونی شده و سازشی نسبتاً پایدار به وجود می آید (به نقل از شادمان، 1383). ابعاد سازگاری، شامل سازگاری جسمانی، سازگاری روانی، سازگاری اجتماعی قرار دارد پیش درآمد رسیدن به سازگاری های روانی، اخلاقی و جسمانی، سازگار شدن از لحاظ اجتماعی است (به نقل از شادمان، 1383).

سازگاری فرایندی است در حا ل رشد و پویا که شامل توازن بین آن چه افراد می خواهند و آن چه جامعه شان می پذیرد است .به عبارت دیگر سازگاری یک فرایند دو سویه است، از یک طرف فرد به صورت مؤثر با اجتما ع تماس برقرار می کند و از طر ف دیگر اجتماع نیز ابزارهایی را تدارک می بیند که فرد از طریق آن ها توانایی های بالقوه ی خویش را واقعیت می بخشد. در این تعامل فرد و جامعه دستخوش تغییر و دگرگونی شده و سازشی نسبتاً پایدار به وجود می آید (به نقل از شادمان، 1383). به طور کلی سازگاری به تسلط فرد بر محیط و احساس کنار آمدن با خود اشار ه دارد. هر یک از ما به محیط و تغییراتی که در آن روی می دهد پاسخ می دهیم . از این رو سازگاری مهارتی است که باید آموخته شود و کیفیت آن مانند سایر آموخته ها، بستگی به میزان علاقه و کوشش فرد برای یادگیری آن دارد. محیط خانواده، مدرسه و وسایل ارتباط جمعی در فراهم ساختن امکان یادگیری سازگاری با محیط نقش و مسئولیت مهمی بر عهده دارند. سازگار شدن با محیط مهم ترین منظور و غایت تمام فعالیت های ارگانیزم است، به طوری که تمام افراد در تمام دوران زندگی خود، در هر روز و هر ساعت سرگرم آن هستند که خود دگرگون شده و دگرگون نشده را با محیط دگرگون شده و دگرگون نشده سازگار کنند. در واقع زندگی چیزی جز عمل سازگاری نیست (به نقل از شادمان، 1383).

ملاک و معیار سازگاری

در فرایند سازگاری مشکلات و مسائل روانی– شناختی بروز می کند. انگیزش و نیازهای اکتس ، نیازهای غالب و متفاوت، ناکامی، تعارض ها، اضطراب ها و رفتارهای دفاعی در این فرایند آشکار می شوند. شاید به همین علت باشد که سلامتی و بهنجاری افراد را به منزله ی سازش و سازگاری با توقعات جهان بیرون در نظر گرفته می شود. ناسازگاری در یک موقعیت گذشته برای سازگاری در موقعیت هایی در آینده لازم و ضروری است. بنابراین بهتر است که توانایی فرد برای سازگاری را در نظر گرفت. بر این اساس هر فردی که بتواند با مسائل و مشکلات خود کنار بیابد با خود و اطرافیانش سازش یابد و در برابر تعارض های اجتناب پذیر درونی از خود سازگاری نشان دهد، انسانی به هنجار تلقی می گردد. چنین فردی واجد توانایی های دفاعی و سازشی است و می تواند بین خود و نیازهای کشاننده ای خود و واقعیت، تعادل برقرار سازد (دادستان، به نقل از شادمان، 1383).

[1]- rogers

[2]-mac donald

پیشینه تحقیقمبانی نظریسازگاری روانشناختی


مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی بازدید ها 0 فرمت فایل docx حجم فایل 150 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 58  مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس گزارش تخلف برای مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس فروشنده فایل کد کاربری 14636 تمام فایل ها کاربر بصورت فایل ورد همراه با منابع 1-2مقدمه........................................................................................... 2-2مروری بر مبانی نظری پژوهش....................................................................... 2-2-1تعریف و اهمیت مهارت های زندگی........................................................... 2-2-2اهمیت مهارتهای زندگی از لحاظ سلامت روانی......................................... 2-2-3 انواع مهارتهای زندگی................................................................................ 2-3 ابعاد مهارتهای زندگی................................................................................. 2-3-1مهارت های ارتباط بین فردی-روابط انسانی............................................... 2-3-2 مهارت های حل مسله- تصمیم گیری....................................................... 2-3-3 مهارت های مربوط به سلامت جسمانی- حفظ سلامتی............................ 2-3-4 مهارت های رشد هویت- هدف در زندگی.............................................. 2- 4مبانی نظری برنامه آموزش مهارتهای زندگی.................................................. 2-5اه آموزش مهارت های زندگی................................................................. 2-6جایگاه مهارتهای زندگی در ............................................................
2-7تعریف و اهمیت سلامت روان................................................................. 2-8 بهداشت روانی و اهمیت پیشگیری اولیه........................................................ 2-9ویژگی های افراد سالم از دیدگاه های مختلف................................................ 2-10دیدگاه های مختلف در مورد سلامت روانی................................................. 2-10-1 دیدگاه روان پزشکی............................................................................... 2-10-2 دیدگاه رفتار گرایی................................................................................. 2-10-3 دیدگاه انسان گرایی................................................................................ 2-10-4 دیدگاه هستی گرایی............................................................................... 2-10-5 دیدگاه شناختی................................................................................. 2-10-6 دیدگاه بوم شناختی............................................................................ 2-11مبانی نظری عزت نفس............................................................................. 2-12توجه به عزت نفس در ک ن...................................................................... 2-13اهمیت عزت نفس............................................................................... 2-14علائم عزت نفس سالم و نا سالم................................................................... 2-15سوابق پژوهش........................................................................................ 2-15-1 تحقیقات و سوابق پژوهشی مربوط به داخل کشور................................. 2-15-2 تحقیقات و سوابق پژوهشی مربوط به خارج کشور................................. 2-16خلاصه فصل......................................................................................... مبانی نظری و پیشینه آموزش مهارت های زندگی و عزت نفس
مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدیریت کیفیت و کنترل کیفیت(فصل 2 )  -مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-مدیریت-کیفیت-و-کنترل-کیفیت(فصل-2-)تاریخچه و سیر تحول نظریه های بهبود کیفیت: در دهه 1910 بازرسی کیفیت و در سال 1924 کنترل کیفیت متداول شد که این دو رویکرد تحت عنوان رویکرد مبتنی بر بازرسی شناخته می شوند... فایل

ادامه مطلب مبانی نظری و پیشینه پژوهشی دلبستگی شغلیمبانی نظری و پیشینه پژوهشی دلبستگی شغلی به صورت word ارائه شده و 28 صفحه با فونت بی نازنین دارد. شامل منابع فارسی و لاتین جدید است و برای پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله ی مناسب است و به صورت کلی حاوی مطالب زیر است: 2-5 پیشینه نظری و تجربی دلب. ادبیات نظری و پیشینه تحقیق سکولاریزاسیون و حجاب (فصل دوم پایان نامه)ادبیات-نظری-و-پیشینه-تحقیق-سکولاریزاسیون-و-حجاب-(فصل-دوم-پایان-نامه) ادبیات نظری و پیشینه تحقیق سکولاریزاسیون و حجاب (فصل دوم پایان نامه) در 44 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده فایل


مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت فرهنگ سازمانی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت فرهنگ سازمانیدسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی


بازدید ها
53


فرمت فایل
doc


حجم فایل
641 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
35
 مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت فرهنگ سازمانی گزارش تخلف برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت فرهنگ سازمانیمبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت فرهنگ سازمانی


فروشنده فایل
کد کاربری 4558
تمام فایل ها

کاربر
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامهتوضیحات نظری کامل در مورد متغیرپیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابهرفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسبمنبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه apa)نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت docقسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه
فرهنگ سازمانی

به ندرت افرادی پ?دا م?شوند که سـازمان? را تجربـه نکـرده باشـند. مدرسـه، باشـگاه، ت?مهای ورزش?، انجمنهای خ?ر?ه و همچنین سازمانهای بزرگ اداری ازجمله ی ا?ن سازمانها هستند به موازات آن که افراد برای فعال?ت و تماس به سازمانهـا وارد مـ?شـوند و بـا آداب لباس پوش?دن در آن سازمان، داستانها?? که مردم در باره نحوه ی کار م?گو?ند، قوان?ن و روشهای اداره ی سازمان، روابط سازمان، نحوه ی تشر?فات و مراسم، وظا?ف، س?ستم پرداخـت، زبان تخصص? آن، طنز و لطا?فی که فقط اعضای داخل? سازمان آن را م?فهمنـد و بـا نظـا?ر آنها آشنا م?شوند. (افجه ای،1380).

فرهنگ سازمان? ?ک متغ?ّر مح?ط? است که به م?زان متفاوت بر تمام اعضـای سـازمان اثر م?گذارد و از ا?ن رو درک درست از ا?ن ساختار برای اداره ی سـازمان و کـار مـؤثر، حـائز اهم?ت است. اعضای سازمان، برای حل مسائل مربوط به انطبـاق ب?رونـ? (بـه عنـوان مثـال بهتر?ن ش?وه برای حضور در عرصه ی بازارهای جهان?) و ?کپارچگ? درون? (بهتر?ن روش برای هماهنگ? و تقو?ت فرا?ندهای درون ?ک سازمان) به عنوان بهتر?ن ش?وه ی حـل مسـائل، فرهنگ مکتوب و حت? غ?ر مکتوب سازمان خود را به اعضای جد?د آموزش م?دهند. از ا?ن رو با برخورداری از ظرف?ت ?زم برای تغ??ر و تبد?ل فرهنگ سازمان? تغ??ر اعمـال، افکـار و احساسات بخش عظ?م? از اعضای سازمان امکان پذ?ر م?گردد(بی ?وسن و زنـگ شـن[1]،ترجمه حسن زاده،1381).

به طور کلّی سازمان یک پدیده ی فرهنگی است.سازمان ها فرهنگ های متعدّد وهرکدام تعدادی ده فرهنگ دارند.فرهنگ سازمانی پدیده ای است که برتمامی ابعاد گوناگون سازمان تأثیر می گذارد و با توجّه به میزان قدرتش می تواند به شکل گیری یا تغییر نگرش و رفتار کارکنان تأثیر سازنده یا م ّب بر جا گذارد. "هم چنان که شمول فرهنگ گسترش می یابد، بر ادراک و تفکّر و احساس افراد و نیز بر اه ،ابزارها و رویّه ها تأثیر می گذارد .هم چنین بر فرایند تصمیم گیری ، حلّ مساله، انگیزش، رضایت و بر میزان خلاقیت و نو آوری کارکنان تأثیر گذار است، بنابر این، در مدیریّت هیچ پدیده ای بی تأثیر از فرهنگ سازمانی نمی باشد"(ر نز[2]، 1991).

تعریف فرهنگ سازمانی

تس، فرهنگ سازمانی را عبارت از الگوی عمومی رفتارها ، تلقی های مشترک و جمعی از ارزش هایی که اکثر اعضای سازمان در آن شریک هستند دانسته است ( تس و ویهریچ[3]،1990).

گریس آرجریس[4]،فرهنگ سازمانی را نظامی زنده می خواند و آن را در قالب رفتاری که مردم در عمل از خود آشکار می سازند ، راهی که واقعاً بر آن پایه می شند و احساس می کنند و شیوه ای که واقعاً با هم رفتار می کنند، تعریف می کند.

لوئیس[5]، فرهنگ سازمانی را چنین تعریف می کند: مجموعه ای از در یافت ها و تفاهم های مشترک ،که زبان و دیگر عمل های نهادی را برای بیان این تفاهمات مشترک به کار می گیرد.

فرنچ و بل[6] ،فرهنگ را الگوی پیچیده ای از باورها ،احساسات، هنجار ها، کارکردها و چیزهایی از این قبیل می دانند که افراد به آنها باورمی آورند و در رفتار خود به عنوان راهنما از آن استفاده می کنند.

هنری[7] وهمکارانش،فرهنگ سازمانی را راه قالب ریزی شده ی فکر ، احساس و پاسخ دادن از آن گونه می دانند که در یک سازمان یا بخش هایی از آن وجود دارد(طوسی،1385).

فرهنگ سازمانی عبارت است از سیستمی از استنباط مشترک، که اعضای یک سازمان نسبت به آن دارند و همین ویژگی موجب تفکیک دو سازمان از یکدیگر می گردد(ر نز،1991،پارسائیان و اعر ،1387).

ریچارد موریس[8] :فرهنگ سازمانی ،اعتقادات نسبتاً ثابت ارزش ها و نگرش هایی است که عمدتاً در بین اعضای سازمان حفظ می شود.

آرتور شا لین[9] :فرهنگ سازمانی، نظام ارزش ها ، باورها، و آداب و رسوم در بین اعضای یک سازمان است که با اختیار رسمی برای ایجاد هنجارهای رفتاری در تعامل می باشد.

جک دانکن[10]:فرهنگ سازمانی ،یک سری ارزش ها، باورها ، تفاهمات وروش های تفکّر است که در بین اعضای سازمان مشترک بوده و توسط اعضای جدید به عنوان روش های صحیح انجام کارها و تفکر جستجو می شود.

اوشی[11]:یک سلسله از نهادها ،تشریفات، اسطوره هایی که منتقل کننده ی ارزش ها و باورهای اساسی آن به کارکنانش می باشد ، فرهنگ سازمانی را تشکیل می دهد.

[1] - lavsen & shen

[2] - robbins

[3] - koontz&weihrich

[4] - argyris

[5] - lewis

[6] - french & bell

[7] - henry

[8] - morris

[9] - sharplyn

[10] - duncan

[11] - o"shea

مبانی نظریپیشینه تحقیقمدیریت فرهنگ سازمانی


مبانی نظری و پیشینه پژوهش ذهن آگاهی یا حضور ذهن (فصل دوم) دید کلی : مبانی نظری و پیشینه پژوهش ذهن آگاهی یا حضور ذهن در 31 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc توضیحات کامل : مبانی نظری و پیشینه پژوهش ذهن آگاهی یا حضور ذهن در 31 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc ویژگی های فایل - 31 صفحه فارسی شا.
پیشینه ومبانی نظری تحقیق بهزیستی روان شناختی
پیشینه ومبانی نظری تحقیق بهزیستی روان شناختی دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 39 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 39 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

پیشینه ومبانی نظری تحقیق بهزیستی روان شناختی
قیمت فایل فقط 19,000 تومان
 ید
پیشینه ومبانی نظری تحقیق بهزیستی روان شناختی
توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و ا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)


همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو مقاله
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب


منبع : دارد (به شیوه apa)
نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:
امروزه دیدگاه جدیدی در علوم وابسته به سلامت به طور اعم و در روان شناسی به طور اخص در حال شکل گیری و گسترش است. در این دیدگاه علمی تمرکز بر روی سلامتی و بهزیستی از جنبه ی مثبت، توضیح و تبیین ماهیت بهزیستی روان شناختی می باشد (ریف وسینگر، 1998).
مفهوم بهزیستی روان شناختی
بهزیستی مفهوم کلیدی و اصلی تفکر گسترده ای است که شامل رضایت معمولی فرد از زندگی، احساسات مثبت و فقدان احساس منفی می باشد. اولین مؤلفه ی آن یک قضاوت شناختی درباره ی این است که زندگی فرد چه طور می گذرد، مؤلفه بعدی شادکامی فرد در سطوح تجارب شخصی است (داینر، اویشی و لوکاس، 2003).
مفهوم بهزیستی شخصی به انواع ارزی های گوناگون (مثبت و منفی) افراد از زندگی شان اشاره دارد که شامل ارزی های شناختی و فکری (مانند رضایت از زندگی، رضایت شغلی، علائق و تعهدات) و واکنش های عاطفی به حوادث زندگی (مانند لذت ها، شادی ها، غم ها و دل تنگی ها) می باشد؛ بنابراین بهزیستی روان شناختی اصطلاحاً چیزی است که برای ارزی گوناگونی که مردم از زندگی خود، اتفاقاتی که برای آن ها می افتد، جسم و ذهنشان و شرایط محیطی که در آن زندگی می کنند، دارند. بهزیستی روان شناختی به درک افراد از زندگی خودشان در حیطه رفتارهای هیجانی و عملکردهای روانی و ابعاد سلامت روانی تعریف شده است. تحقیقات در مورد بهزیستی روان شناختی قلمروهایی از شخصیت، انگیزش و عامل های شناختی (ادراک، اعتمادبه نفس، خوش بینی) را نشان داده است که همه ی این عوامل در رضایتمندی افراد از زندگی مشارکت دارند (داینر،2006).
ویژگی های مهم روانی که فرد واجد سلامت می بایست از آن برخوردار باشد، احساس بهزیستی یا رضایتمندی است. احساس بهزیستی اصطلاحاً این گونه تعریف می شود: احساس مثبت و احساس رضایتمندی عمومی از زندگی که شامل خود و دیگران در حوزه های مختلف است. احساس بهزیستی هم دارای مؤلفه های عاطفی و هم مؤلفه های شناختی است. افراد با بهزیستی بالا به طور عمده ای هیجانات مثبت را تجربه می کنند و از حوادث و وقایع پیرامون خود ارزی مثبتی دارند، درحالی که افراد با بهزیستی روان شناختی پایین، حوادث و موقعیت زندگی شان را نامطلوب ارزی می کنند و بیشتر هیجانات منفی نظیر اضطراب، افسردگی و خشم را تجربه می کنند (می یرز و داینر، 1995). علاوه بر این افرادی که سطوح بالای بهزیستی را تجربه می کنند به طور متوسط بیشتر قابل اعتماد هستند و همکاری بیشتری با افراد دیگر دارند (تو و داینر، 2008).
بهزیستی روان شناختی را می توان واکنش های عاطفی و شناختی به ادراک ویژگی ها و توانمندی های شخصی، پیشرفت بسنده، تعامل کارآمد و مؤثر با جهان، پیوند و رابطه مطلوب با جمع و اجتماع و پیشرفت مثبت در طول زمان تعریف کرد. این ح می تواند مؤلفه هایی مانند رضایت از زندگی، انرژی و خلق مثبت را نیز در برگیرد (کارادماس،2007).
کارول ریف (1998) از ترکیب مفاهیم مطرح شده درزمینه ی روان شناسی مثبت، به یک مدل چندوجهی بهزیستی روان شناختی دست یافت که منجر به ساخت مقیاس هایی با عنوان مقیاس های اندازه گیری بهزیستی روان شناختی ریف گردید. مدل بهزیستی روان شناختی ریف دارای شش بعد است که هر یک از ابعاد چالش هایی را در برمی گیرد که هر فرد در هنگام سیر به سوی کمال، یعنی زمانی که می خواهد شایستگی ها و استعدادهای خود را به منصه ظهور برساند، با آن ها مواجه می شود. این شش بعد در ترکیب با یکدیگر بهزیستی پایدار و عمیقی را منع می سازند که حاصل تحول مثبت فرد از گذشته تا حال می­باشد، به عبارت دیگر این ابعاد رشد و تکامل دائمی و پیوسته ای را منع می سازند که باور به هدفمند و معنادار بودن زندگی، داشتن توانایی برقراری ارتباط با دیگران، توانایی اداره زندگی شخصی و محیط اطراف و احساس خود تعیین گری را در فرد به وجود آورده است. شش وجه بهزیستی روان شناختی عبارت اند:


tov, w., & diener, e
قیمت فایل فقط 19,000 تومان
 ید
برچسب ها : پیشینه ومبانی نظری تحقیق بهزیستی روان شناختی , مبانی نظری تحقیق بهزیستی روان شناختی , پیشینه نظری تحقیق بهزیستی روان شناختی , تحقیق بهزیستی روان شناختی , بهزیستی روان شناختی
پکیج مبانی نظری وپیشینه تحقیق کاملترین پکیج مبانی نظری شامل 735 عدد مبانی با کیفیت وعالی این فایلها باتوجه به فروش خوبی که دارند مناسب برای یه ب وکار خوب با داشتن همچین فایلهای با کیفیت وپر فروش بیکاری معنی ندارد ...
دریافت فایل پیشینه و مبانی نظری توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری مبانی نظری و پیشینه توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری دسته بندی جغرافیا بازدید ها 2 فرمت فایل docx حجم فایل 87 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 40  پیشینه و مبانی نظری توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری گزارش تخلف برای پیشینه و مبانی نظری توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری پیشینه و مبانی نظری توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری فروشنده فایل کد کاربری 14636 تمام فایل ها کاربر بصورت فایل ورد همراه با منابع 2-1- مفهوم عد در فضا 18 2-2- مفهوم عد اجتماعی در فضا 21 2-3- ابعاد عد اجتماعی.. 22 2-3-1- برابری و مساوات.. 22 2-3-2- قانونمندی.. 23 2-3-3- اعطای حقوق. 23 2-3-4- توازن. 24 2-4- تئوری های عد اجتماعی.. 24 2-4-1- عد اجتماعی و عقلانیت.. 24 2-4-2- عد اجتماعی و عد معنوی.. 25 2-4-3- مطلق بودن عد اجتماعی.. 25 2-4-4- عد اجتماعی و رفاه عمومی.. 26 2-5- عد فضایی و عد جغرافیایی.. 27 2-6- عد اجتماعی از نظر مکاتب و دیدگاههای مختلف.. 30 2-6-1- مفهوم عد از دیدگاه . 30 2-6-2- سوسیالیسم و عد اجتماعی.. 33 2-6-3- عد اجتماعی از دیدگاه لیبرالیسم. 35 2-6-3-1- بررسی نظریات تئوری پردازان لیبرالیسم کلاسیک... 37 2-6-3-2بررسی نظریات تئوری پردازان لیبرالیسم نو. 39 2-6-3-3نظریات مربوط به شمندان میانه. 40 2-6-3- 3- 1 جان راو . 47 2-6-3-3 - 2آنتونی کیدنز. 40 2-7- عد در فضا 42 2-8-معیارهای عد فضایی.. 45 2-9- عد اجتماعی و مدیریت شهری.. 46 2-10عد فضایی در شهر... 47 2-11- نظریه توسعه پایدار شهری.. 50 2-12-توسعه پایدار و عد فضایی در شهر. 52 2-13-توسعه پایدار و عد اجتماعی.. 54 2-14- جمع بندی مبانی نظری و پیشینه توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری
مبانی نظری فشار خون، استرس
برچسب ها : مبانی نظری فشار خون، استرس , مبانی نظری فشار خون، استرس , مبانی نظری فشار خون , مبانی نظری استرس , مبانی نظری , فشار خون , استرس مبانی نظری فشار خون، استرس
توضیحات مبانی نظری و پیشینه پژوهش ادراک بینایی و شنوایی در 32 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

صدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و

درود بر شمابه وبسایت فروشگاه فایل خوش آمدیداین فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه پژوهش ادراک بینایی و شنوایی (فصل 2) ، با فرمت قابل ویرایش و همراه با ذکر . مبانی نظری و پیشینه پژوهش خوشبینی (فصل دوم) دید کلی : مبانی نظری و پیشینه پژوهش خوشبینی در 28 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc توضیحات کامل : مبانی نظری و پیشینه پژوهش خوشبینی در 28 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc ویژگی های فایل - 28 صفحه فارسی شامل مبانی نظری، پیشینه تحقیق و منابع (داخ.
تحقیق-اصول-و-مبانی-مدیریت- تی-و-س رستی-سازمان -ها
تحقیق اصول و مبانی مدیریت تی و س رستی سازمان ها
فرمت فایل ی: .zip
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 160
حجم فایل: 256 کیلوبایت
قیمت: 7000 تومان

تحقیق با موضوع اصول و مبانی مدیریت تی و س رستی سازمان ها،
در قالب word و در 160 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه
وظایف مدیریت
نظریه های مدیریت
انتقادهای مربوط به مدیریت گرائی
مدیریت تی نوین
تعریف سازمان
انواع سازمان ها
سازمان های انتفاعی
سازمان های غیرانتفاعی
و ... فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
مبانی نظری و پیشینه عدم توسعه شهرک های صنعتی

مبانی نظری و پیشینه عدم توسعه شهرک های صنعتیدسته بندی
علوم اجتماعی


فرمت فایل
docx


حجم فایل
82 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
23
دریافت فایلمبانی نظری و پیشینه عدم توسعه شهرک های صنعتی


فروشنده فایل
کد کاربری 14636
تمام فایل ها

بصورت فایل ورد
همراه با منابع
مزایای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی
1ـ متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی نیاز به ب مجوز جداگانه از ادارات و سازمان های متعدد از قبیل محیط زیست ، منابع طبیعی ، کشاورزی ، آب، برق ، امور اراضی ، میراث فرهنگی ، خاک شناسی ، ثبت، راه و ترابری ، کار و امور اجتماعی ندارند ، این گونه مجوز ها در زمان تأسیس شهرک صنعتی از دستگاه های ذیربط اخذ می گردد (اساسنامه شرکت های شهرک صنعتی، 1386).
2ـ شهرک های صنعتی از قانون شهرداری ها مستثنی هستند.
3ـ پرداخت نقد و اقساط هزینه های انتفاع از تأسیسات.
4ـ صدور مجوزهای ساخت و ساز و پایان کار در محدوده اختیارات شهرک های صنعتی است و در کوتاه ترین زمان ممکن و بصورت رایگان انجام می شود.
5ـ اداره شهرک صنعتی پس از بهره برداری به هیأت امنای صاحبان صنایع مستقر در شهرک صنعتی واگذار می گردد.
بخشودگی قسمتی از هزینه های انتفاع از تأسیسات برای واحدهایی که زودتر از زمان پرداخت اقساط خود به بهره برداری می رسند (به استثناء شهرک های صنعتی استان تهران).
7ـ امکان اجرا و یا ید سالن های آماده برای تسریع در بهره برداری از واحد تولیدی.
8ـ کاهش هزینه های سرمایه گذاری به دلیل استفاده از خدمات مشترک سازماندهی شده توسط شهرک های صنعتی از جمله آب، برق، تلفن، گاز و تصفیه خانه فاضلاب.
9ـ در شعاع 30 کیلومتری مراکز استان ها و ای بالای 300 هزار نفر، معافیت مالیاتی ماده 132 قانون مالیات های مستقیم فقط مشمول واحدهایی می شود که در شهرک های صنعتی مستقر هستند.
10ـ اتخاذ سیاست های صنعتی و اجرای آن ها موجب تمرکز فعالیت های صنعتی در مناطق محدود نظیر شهرک های صنعتی می شود که می تواند موجب ایجاد تأثیرات مهم بر محیط زیست و سلامتی و ایمنی انسان ها گردد که برخی از این آثار عبارتند از:
الف) کاهش سریع منابع آب زیرزمینی.
ب) کاهش آلودگی آب های زیرزمینی و سطح اراضی ، آلودگی هوا و آلودگی صوتی.
ج) کاهش خاک آلوده و به تبع آن کاهش آسیب رسانی به ذخایر محیط های طبیعی و زیست محیطی
د) پیشگیری از هزینه های فزاینده درمان پزشکی افراد بیمار از طریق مدیریت مسئولانه ، آگاهانه محیط زیست همراه با برنامه ریزی فعالیت شهرک های صنعتی.
و) شهرک های صنعتی می توانند خدمات مدیریت زیست محیطی با هزینه پایین را برای صنایع مستقر در شهرک صنعتی ارائه دهند. بعنوان مثال خدمات مربوط به آب و فاضلاب و تهیه پساب ها و زباله های سمی خطرناک را می توان بسیار ارزان تر و با کارائی بیشتر انجام داد که هزینه سرانه نیز بسیار کم می شود .

مبانی نظری و پیشینه عدم توسعه شهرک های صنعتی


پیشینه و مبانی نظری سرمایه فکری و احتمال وقوع آشفتگی مالی پیشینه و مبانی نظری سرمایه فکری و احتمال وقوع آشفتگی مالی دسته بندی حسابداری فرمت فایل docx حجم فایل 295 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 60 دریافت فایل پیشینه و مبانی نظری سرمایه فکری و احتمال وقوع آشفتگی مالی فروشنده فایل کد کاربری 14636 تمام فایل ها بصورت فایل ورد همراه با منابع 2-1- مقدمه ..................................................................................................19 2-2- تعریف سرمایه فکری .................................................................................19 2-3- سیر تاریخی توسعه مفهوم و کاربرد سرمایه فکری .................................................................................22 2-4- دلایل اندازه گیری سرمایه فکری .............................................................................................25 2-5- اجزای سرمایه فکری .........................................................................................26 2-5-1- سرمایه انسانی ...............................................................................................27 2-5-2- سرمایه ساختاری .................................................................................28 2-5-3- سرمایه مشتری (سرمایه بازار ) ..............................................................................................28 2-5-4- سرمایه نوآوری ..........................................................................................29 2-6- روش های اندازه گیری سرمایه فکری ...................................................................................................29 2-6-1- کیوی توبین ................................................................................................29 2-6-2- حسابداری منابع انسانی ..................................................................................30 2-6-3- ترا مه نامرئی ................................................................................................30 2-6-4- کارت ارزی متوازن ............................................................................................31 2-6-5- سرمایه فکری مستقیم .......................................................................................32 2-6-6- جهت ی اسک ا ...........................................................................................32 2-6-7- حسابداری و هزینه ی منابع انسانی ................................................................................................33 2-6-8- کارگزار تکنولوژی ...........................................................................................33 2-6-9- کنترل دارایی نامشهود ...................................................................................................34 2-6-10- ارزش افزوده اقتصادی ..................................................................................................34 2-6-11- ارزش بازار به دفتر ..........................................................................................35 2-6-12- ارزش نامشهود محاسبه شده ...........................................................................................................36 2-6-13- جستجوگر ارزش ...........................................................................................37 2-6-14- نتایج امتیازی زنجیره ارزش .............................................................................................................37 2-7- فرمول های محاسباتی و روش های کمی جهت محاسبه ارزش سرمایه های فکری .............................38 2-8- طبقه بندی روش های اندازه گیری سرمایه فکری ..................................................................................39 2-8-1- طبقه اول : روش های سرمایه فکری مستقیم .....................................................................................39 2-8-2- طبقه دوم : روش های سرمایه گذاری بازار .......................................................................................40 2-8-3- طبقه سوم : روش های بازگشت روی دارایی ها ...............................................................................40 2-8-4- طبقه چهارم : روش های کارت امتیازی ............................................................................................40 2-9- زنجیره ارزش .........................................................................................................40 2-9-1- فعالیت های اصلی زنجیره ارزش .......................................................................................................41 2-9-2- فعالیت های پشتیبانی زنجیره ارزش .................................................................................................42 2-10- مدیریت دانش ....................................................................................................44 2-11- زمینه های پدیداری مدیریت دانش ......................................................................................................45 2-12- انواع دانش ................................................................................................................45 2-13- مفهوم مدیریت دانش ...............................................................................................46 2-14- مدیریت موفق سرمایه فکری ................................................................................................................47 2-15- الگوی ارزش افزوده اقتصادی ..............................................................................................................48 2-16- آشفتگی مالی .....................................................................................................49 2-17- علل مشکلات مالی ...............................................................................................51 2 - میزان ناکامی ها و ش ت های تجاری ...............................................................................................52 2-19- هزینه آشفتگی مالی ...........................................................................................53 2-20- آشفتگی مالی و منابع نقدی نگهداری شده ...........................................................................................54 2-21- مدل من برای پیش بینی آشفتگی مالی .............................................................................................55 2-22- پیشینه تحقیق ..........................................................................................59 2-22-1- سرمایه فکری .......................................................................................59 2-22-1-1- پیشینه تحقیق خارجی ...................................................................................59 2-22-1-2- پیشینه تحقیق داخلی ...............................................................................63 2-22-2- آشفتگی مالی..................... .........................................................66 2-22-2-1- پیشینه تحقیق خارجی .....................................................................................66 2-22-2-2- پیشینه تحقیق داخلی .........................................................................68 2-23- مقایسه تحقیق با تحقیقات داخلی و خارجی صورت گرفته ....................................................72 پیشینه و مبانی نظری سرمایه فکری و احتمال وقوع آشفتگی مالی
مبانی نظری و پیشینه رابطه کنترل عواطف و سلامت روانی با عملکرد تحصیلی rss feed. مبانی نظری و پیشینه رابطه کنترل عواطف و سلامت روانی با عملکرد تحصیلی مبانی نظری و پیشینه رابطه کنترل عواطف و سلامت روانی با عملکرد تحصیلیدسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 245 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 92 مبانی نظری و پیشینه رابطه کنترل عواطف و سلامت روانی با عملکرد تحصیلی قیمت فایل فقط 12,000 تومان  ید بصورت فایل ورد همراه با منابع 2-1- مقدمه ........................................................................................................................15 2-2- مبانی نظری مربوط به کنترل عواطف...................................................................................16 2-2-1- تعریف عواطف......................................................................................................16 2-2-2- ویژگى هاى رشد عاطفى نوجوان................................................................................16 2-2-3- انواع عواطف در دوره نوجوانى...................................................................................17 2-2-4- مقدمه ای بر کنترل عواطف.........................................................................................18 2-2-5- عوامل عاطفى و همبستگى اجتماعى..............................................................................20 2-2-6- پرورش عواطف ........................................................................................................21 2-2-7- احساسات .............................................................................................................23 2-2-8- راهبردهای کنترل احساسات ناخوشایند.......................................................................24 2-2-9- کنترل بر اساس یادگیری عاطفی..............................................................................25 2-2-10- عوامل تعیین کننده جو عاطفی خانواده........................................................................26 2-2-11- بررسی مفاهیم مربوط به مؤلفه های کنترل عواطف .....................................................27 2-3- مبانی نظری وضعیت روانی.................................................................................................51 2-3-1- تعاریف سلامت روان ................................................................................................51 2-3-2- تاریخچه بهداشت روانی...........................................................................................52 2-3-3- تعاریفی چند از بهداشت روانی..................................................................................53 2-3-4- اصول سلامت روان................................................................................................55 2-3-5- انجمن ملی بهداشت روانی.............................................................................................56 2-3-6- تاریخچه بهداشت روانی در ایران ........................................................................57 2-3-7- دستاوردها..........................................................................................................59 2-3-8- ضرورت سلامت روانی.......................................................................................60 2-3-9- مشخصه های سلامت روانی و شخصیت سالم........................................................63 2-3-10- مفهوم سلامت روان شناختی یا سلامت روان...............................................................64 2-3-11- مفهوم سلامت روان در نظریه های روانکاوی ......................................................66 2-3-12- افراد سالم از نظر روانی ....................................................................................72 2-3-13- مفهوم سلامت روان در نظریه های شناختی............................................................73 2-4- مبانی نظری مربوط به عملکرد تحصیلی .....................................................................75 2-4-1- تعریف پیشرفت تحصیلی ....................................................................................75 2-4-2- عوامل مؤثر در پیشرفت تحصیلی.........................................................................76 2-4-3- نظریه های عملکرد تحصیلی.................................................................................78 2-4-4- عوامل افت تحصیلی..............................................................................................80 2-4-5- انواع ش ت های تحصیلی.....................................................................................80 2-5- پیشینه تحقیقاتی ...................................................................................................... 92 2-5-1- پیشینه داخلی ...........................................................................................................92 2-5-2- پیشینه خارجی.........................................................................................................101 قیمت فایل فقط 12,000 تومان  ید برچسب ها : مبانی نظری و پیشینه رابطه کنترل عواطف و سلامت روانی با عملکرد تحصیلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان وجودی

,مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان وجودی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان وجودیدسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی


فرمت فایل
docx


حجم فایل
38 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
21
دریافت فایلمبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان وجودی


فروشنده فایل
کد کاربری 4674
تمام فایل ها

مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان وجودی
توضیحات: فصل دوم پایان نامه (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : دارد (به شیوه apa)
نوع فایل: word و قابل ویرایش
پایان نامه درباره درمان وجودی:
روش درمان وجودی[1]
تاریخچه درمان وجودی
درمان وجودی گرا ریشه اش در فلسفه اگزیستانسیالیسم است. می توان گفت که مارتین هیدگر[2] (1971) پدر فلسفه وجودی است که بزرگترین تاثیر بر روان درمانی و مشاوره وجودی داشت (به نقل از نلسون[3]، 2006). هر چند هیدگر خودش مستقیما و صریحا در مورد روان درمانی چیزی نگفته است. اما مفاهیم فلسفه اش توسط دو تن از روان پزشکان به نامهای بینسونگرا[4] (1996 81) و بوس[5] (1990-1903) در حیطه درمان به کار گرفته شد و از آن در فهم مشکلات بیماران بهره گرفتند، روش آنها در روان درمانی و استفاده از مفاهیم فلسفه وجودی در درمان نقطه آغازی برای بکار گیری رویکرد وجود گرایی در مشاوره و روان درمانی بود (یالوم[6]، 1980).
مهم ترین عامل موثر در رشد روان درمانی و درمان وجودی به وسیله دو فیلسوف و روان درمانگری در همین سالها به نامهای دیورزن[7] و کنوارد[8] (2005) انجام گرفته است. باید گفت می[9] (1994-1909) در زمینه وجود گرایی نقش مهمی داشت(یالوم، 2001).
در مجموع می توان گفت که شماری از درمانگران یی سعی کرده اند رشته های متعدد وجودنگری را به صورت یک رویکرد بالینی منسجم به هم نزدیک کنند. آنها اساس فلسفی وجود نگری را به صورتی که سورن کی یر کگارد[10]، مارتین هایدگر، ژان پل س ر[11] و مارتین بابر[12] بیان د؛ موضوعات بالینی درمانگران وجودی پیشگام، مخصوصا بینزوانگر، باس و می؛ و تجربیات بالینی خودشان را در نظام روان درمانی مشخصی ترکیب د. شخصیت های اصلی در بین این نظریه پردازان عبارتند از: جیمز بوگنتال[13] (1965، 1987، 1990)، ایروینگ یالوم (1980)، و ارنست کین[14] (1970) که در اینجا کار جمعی آنها را بیان می کنیم.
مفهوم درمان وجودی
وجود درمانی عبارت است از یک رویکرد در مشاوره و روان درمانی که اساسش بر این استوار است که انسان وجودش بر ماهیتش مقدم است. روان درمانی وجودی براساس دیدگاه خود درباره زندگی انسان به اهمیت زندگی آنها می پردازد(نظری و ضرغامی، 1388). روان درمانی وجودی که رویکرد فلسفی درباره مردم و وجودشان دارد به مضامین و موضوعات مهم زندگی می پردازد. این رویکرد بیشتر نوعی نگرش نسبت به برخی از مضامین و موضوعات مهم زندگی می پردازد. این رویکرد بیشتر نوعی نگرش نسبت به برخی مضامین محسوب می شود تا یک رشته فنون و روش. این مضامین عبارتند از: اص ، دروغ، همدلی، مرگ و زندگی، ، مسئولیت پذیری در قبال خود و دیگران، معنای و کنارآمدن با بی معنایی. رویکرد وجودی بیش از رویکردهای دیگر به آگاهی انسان ها در مورد خودشان می پردازد و آنان را به گونه ای هدایت می کند تا آن سوی مشکلات و وقایع را ببینند (سزاس[15]، 2005).
این رویکرد درمانی بیش از سایر دیدگاه ها به بررسی آگاهی انسان از خود و توانایی فرد در نگریستن به ماورای مشکلات خویش و مسائل وجودی می پردازد. انسان نمی تواند به تنهایی و جدای از دیگران زندگی کند. عمق بخشیدن به روابط صمیمانه و صادقانه با دیگران از پیشنهاد های روان درمانی وجودی است. در این رویکرد تلاش نمی شود درد و رنج انسان از بین برود، زیرا زندگی انسان ماهیتا توام با رنج است. در عوض به انسان ها کمک می شود، با پذیرش واقعیت درد و رنج برای دردهای زندگی معنا بیابند که در این صورت دردها لذت بخش خواهند شد (نظری و ضرغامی، 1388).
روان شناسی وجودی سعی داد بیشتر از قرار دادن زندگی زیر یک سیستم عقلی و گروههای سازمان یافته، احساس و روح خود زندگی را جذب کنند. به علاوه روان شناسی وجودی در نظر دارد شه های فلسفی اساسی در فهم روان شناختی ما را در بر گیرد و به مراجعان کمک می کند تا درک کنند با داشتن تنگناهای مختلف هم می توانند روی پای خودشان بایستند (جاکوبسن[16]، 2007).
نگرش آن در مورد انسان:
نگرش وجودی دیدگاه قطعی در مورد طبیعت انسان که توسط روان تحلیل گری سنتی و رفتار گرایی افراطی حمایت شده است را رد می کند روان تحلیل گران انسان را به عنوان محصور شده توسط نیروهای نا هشیار و سایقهای غیر منطقی و حوادث گذشته می بینند و رفتار درمانگران موقعیت های فرهنگی و اجتماعی را موثر می دانند اما درمان گران وجودی با وجود اینکه تعدادی از حقیقت ها را تصدیق می کنند در مورد شرایط انسان، بر مادر ساختن چگونگی مان تأکید می کنند. این رویکرد بر این اساس که ما م پس مسئولیم در قبال اعمال خودمان، پایه ریزی شده است . ما خالق زندگی خویش هستیم و برنامه کار و اه آن را ترمیم می کنیم فرض اساسی وجود اینست که ما قربانیان شرایط محیطی نیستیم، زیرا در حوزه وسیع ما چیزی هستیم که انتخاب کرده ایم باشیم(قاضی، 1383).


[1] existential the y
[2] heidegger, m
[3] nelson, r.
[4] binswanger, l.
[5] boss, m.
[6] yalom, i.
[7] deurzen, e
[8] kenward, r
[9] may, r
[10]soren kierkegaard
[11]jean-paul sarter
[12] martin buber
[13] james bugental
[14] ernst keeen
[15] szasz, t
[16] jacobsen, b

مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان وجودیمبانی نظری و پیشینه با موضوع درمان وجودیروش درمان وجودی

مبانی نظری و پیشینه عوامل تاثیر گذار بر بقای شرکت ها

مبانی نظری و پیشینه عوامل تأثیر گذار بر بقای شرکت هادسته بندی
مدیریت


فرمت فایل
doc


حجم فایل
44 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
35
دریافت فایلمبانی نظری و پیشینه عوامل تاثیر گذار بر بقای شرکت ها


فروشنده فایل
کد کاربری 14636
تمام فایل ها

بصورت فایل ورد
همراه با منابع
ویژگی های خاص شرکت
اندازه شرکت
مفهوم اندازه ی شرکت: اندازه ی شرکت در مطالعات متعدد نمایانگر جنبه های مختلفی از شرکت است. اندازه ی شرکت می تواند نمایانگر اهرم شرکت باشد. اندازه ی شرکت می تواند نمایانگر برتری رقابتی نیز باشد. از آنجایی که سهم بیشتر بازار، نیاز به تولید و فروش بیشتر دارد لذا داشتن منابع مالی کافی و اندازه ی بزرگتر می تواند شرکت را در تولید بیشتر یاری کند تا بتواند مزیت های رقابتی ایجاد نماید. اندازه ی شرکت می تواند توانایی مدیریت و کیفیت طرح های حسابداری باشد و توسعه ی اندازه ی شرکت نشانگر مدیریت قوی است. اندازه ی شرکت می تواند نمایانگر کارایی اطلاعاتی باشد. و در نهایت اندازه شرکت می تواند نمایانگر میزان ریسک کلی شرکت باشد (شورورزی و پهلوان،1389).
اگر چه شروع فعالیت هر شرکت جدید، موجبات اشتغال تعدادی از نیروی انسانی را در پی دارد اما تنها ایجاد بنگاه، بیانگر اشتغال زایی و ا اماً گامی در راستای حل معضل بیکاری نیست. بلکه دوره ی حیات قابل قبول بنگاه ها عامل اساسی در ایجاد اشتغال اثرگذار توسط آن ها محسوب می شود.در میان مجموعه عواملی که دوره ی حیات یک بنگاه اقتصادی را تحت تأثیر قرار می دهد، اندازه ی آن به عنوان یکی از ویژگی های مختص شرکت و مهم ترین عامل تأثیرگذار تلقی می شود. شاید کمتر مطالعه ای را بتوان در این حوزه مشاهده کرد که بررسی تأثیر اندازه بر دوره ی حیات را نادیده انگاشته و آن را به عنوان مهم ترین عامل معرفی نکرده باشد (فیض پور و همکاران، 1390).
در بعضی از مطالعات نقش اساسی در بقا یا ش ت یک بنگاه را اندازه شرکت دانسته اند و نشان می دهند که بین اندازه و رشد و یا ش ت رابطه وجود دارد (دان و همکاران[1]، 2005). ورود بنگاه های جدیدالورود به فعالیت های اقتصادی همواره با عنوان معیاری اصلی برای سنجش عملکرد بخش یا منطقه محسوب می شود، اما همواره این سؤال که اندازه مطلوب برای یک بنگاه اقتصادی در زمان ورود چه اندازه ای است؟ سوالی است که از دیرباز مورد ارزی اقتصاددانان قرار گرفته و برای آن پاسخ های متعددی ارائه گردیده است. درحالی که برخی، اندازه های کوچک را برای بنگاه های اقتصادی در زمان ورود پیشنهاد می کنند، گروه دیگر بر این باورند که بنگاه های بزرگ به دلیل توانایی استفاده از صرفه های ناشی از مقیاس بر بنگاه های کوچک ارجحیت دارند (فیض پور و رادمنش، 1391). به عنوان مثال دان و همکاران (2005) بیان د بنگاه هایی که از نظر اندازه شرکت و سهم در بازار بزرگ هستند دارای بقای بیشتری هستند.

[1] dunne and et al

مبانی نظری و پیشینه عوامل تاثیر گذار بر بقای شرکت ها


پاو وینت درمورد مبانی نظری تلفیق

پاو وینت درمورد مبانی نظری تلفیق لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : پاو وینت نوع فایل : .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد اسلاید : 22 اسلاید قسمتی از متن .ppt : مبانی نظری تلفیق محمدرضا احمدی www.mracpa.tk سعید شیپوریان www.azarhesab.coo.ir مبانی نظری تهیه . مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن مبانی نظری:بررسی ارتباط بین خطای پیش بینی سود هر سهم و بازده غیر عادی سهام

مبانی نظری:بررسی ارتباط بین خطای پیش بینی سود هر سهم و بازده غیر عادی سهام مبانی نظری:بررسی ارتباط بین خطای پیش بینی سود هر سهم و بازده غیر عادی سهام ب صورت ورد ودر40صفحه دارای پیشینه ومنابع کامل فصل .


مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت اقلام تعهدی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت اقلام تعهدیدسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی


فرمت فایل
doc


حجم فایل
96 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
28
دریافت فایلمبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت اقلام تعهدی


فروشنده فایل
کد کاربری 4558
تمام فایل ها

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و ا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسبمنبع : دارد (به شیوه apa)
نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc
قسمتی از مبانی نظری متغیر:
کیفیت اقلام تعهدی
2-5- تعریف اقلام تعهدی
اقلام تعهدی تفاوت بین سود حسابداری و جریان وجوه نقد حاصل از عملیات را بیان می کند. بدین معنی که اقلام تعهدی بزرگ نشان دهنده فزونی سود گزارش شده نسبت به جریان وجوه نقد تولید شده توسط شرکت می­باشد. این تفاوت، نتیجه قیود حسابداری می­باشد که چه زمانی درآمد و هزینه باید شناسایی شوند (اصل تحقق درآمد و اصل تطابق). اقلام تعهدی را می­توان به اجزای اختیاری و غیراختیاری تفکیک کرد. اجزای اختیاری اقلام تعهدی عبارت از اقلامی است که مدیریت می­تواند کنترل­هایی بر روی آن­ها اعمال کند. اجزای غیراختیاری اقلام تعهدی عبارت از اقلام تعهدی است که مدیریت نمی­تواند بر روی آن­ها کنترلی اعمال نماید.
جونز (1991) تفاوت بین سود و جریان وجه نقد حاصل از عملیات را به عنوان اقلام تعهدی شناسایی کرده است . اسلوان (1996) اقلام تعهدی را به عنوان تغییر در سرمایه در گردش غیر نقدی منهای هزینه­های استهلاک تعریف نمود. تعریف اسلوان از تعریف هلی (1985) نشأت گرفته است که دقیقاً با تعریف اقلام تعهدی عملیاتی استفاده شده در بیانیه استانداردهای مالی شماره 95 (fasb 95)، صورت جریانات نقدی مطابقت دارد. برای دستی به یک اندازه­گیری جامع از اقلام تعهدی، عنوان می­شود که در صورت عدم استفاده از حسابداری تعهدی (استفاده از حسابداری نقدی)، تنها حساب­های نقدی در ترا مه منع می­شوند، لذا گزارش سایر حساب­های دارایی و بدهی در ترا مه نتیجه به کارگیری حسابداری تعهدی است (ریچاردسون و دیگران، 2005). بنابراین، اقلام تعهدی بیانگر تغییر در تمام دارایی­های غیر نقدی منهای تغییر در تمام بدهی­های غیر نقدی می­باشد (ریچاردسون و دیگران، 2005).
2-5- 2-12- کیفیت اقلام تعهدی
در این تحقیق به پیروی از مطالعات پیشین (فرانسیس و دیگران،2005)کیفیت گزارشگری مالی رابه عنوان توان صورت­های مالی در انتقال اطلاعات عملیات شرکت وبه طور خاص پیش بینی جریان های نقدی مورد انتظار به سرمایه گذاران تعریف می­نماییم. تحقیق حاضر بر کیفیت اقلام تعهدی به عنوان شاخص تعیین کننده کیفیت گزارشگری مالی تأکید می کند.
تحقیقات تجربی به صورت فزاینده در حال بررسی نقش کیفیت حسابداری به عنوان معیاری از تقارن اطلاعاتی می باشند. برخی از مطالعات یاد شده نشان داده اند که کیفیت اطلاعات حسابداری بر هزینه سرمایه، مدت سررسید بدهی، انتخاب نامطلوب در هنگام اعلام سود و سطح انباشت وجوه نقد اثرگذار می­باشد. تأکید بر اقلام تعهدی در این تحقیقات ناشی از آن دسته از شواهد تجربی (دیچاو، 1994، سوبرامائیان، 1996، امسی نیک ، 2002، باتاچاریا، 2007، ظریف فرد و ناظمی، 1383، ثقفی و ف ، 1386، و عرب مازار یزدی و صفرزاده، 1386) است که نشان می دهد اقلام تعهدی سبب افزایش جریان های نقدی آتی می­گردد. به عنوان مثال از نظر اعتبار­دهندگان، کیفیت پایین­تر اقلام تعهدی منجر به کاهش توانایی آنان در ارزی و برآورد جریان های نقدی می­شود. در نتیجه کیفیت پایین اقلام تعهدی منجر به افزایش هزینه بدهی می­گردد. البته چون اقلام تعهدی مبتنی بر فرضیات و برآوردهای حسابداری می باشد، ممکن است در ارقام تعهدی خطاهایی وجود داشته باشد. این خطاها موجب اخلال در اقلام تعهدی و سبب کاهش سودمندی اقلام تعهدی می گردد. بنابراین، هر چه اندازه مقادیر خطاها کمتر گردد، کیفیت اقلام تعهدی افزایش می یابد(جنت رستمی ،1387).
2-6- 2-13 مدل های موجود برای بررسی کیفیت اقلام تعهدی
مطالعات اولیه برای اندازه گیری کیفیت اقلام تعهدی، از معیار های ساده ای مانند اقلام تعهدی هلی (1985) و تغییرات در مجموع ارقام تعهدی دی آنجلو (1986) استفاده می د (هر چه معیار مذکور بزرگتر باشد، کیفیت اقلام تعهدی کمتر است).
معیار های جدیدتر برای برآورد سطح غیر اختیاری اقلام تعهدی از رگرسیون اقلام تعهدی و متغیر های مالی خاصی که مربوط به اقلام تعهدی غیر اختیاری هستند، مانند تغییرات درآمد، سود عملیاتی و یا جریان نقد عملیاتی استفاده می کنند به طوری که باقیمانده آن رگرسیون نشان دهنده اقلام تعهدی اختیاری است. به طور کلی اقلام تعهدی اختیاری، به عنوان شاخصی برای برآورد کیفیت اقلام تعهدی است. محققانی مانند دیچو از باقیمانده رگرسیون برای برآورد اقلام تعهدی استفاده می کنند(دیچو وهمکاران،1995).
2-13-1- -مدل اسلوان
اسلوان (1996) اقلام تعهدی را این چنین تعریف و اندازه گیری نمود:
accruals= δca – δcl – dep

: تغییر در دارایی های جاری غیر نقدی
: تغییر در بدهی های جاری به جزء بدهی های کوتاه مدت و مالیات پرداختنی
: استهلاک دارایی های مشهود و نامشهود
: تغییر در حساب های دریافتنی

مبانی نظریپیشینه تحقیقکیفیت اقلام تعهدی

چارچوب نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی

چارچوب نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلیدسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی


فرمت فایل
doc


حجم فایل
39 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
35
دریافت فایلچارچوب نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی


فروشنده فایل
کد کاربری 4558
تمام فایل ها

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه apa)

نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه
رضایت تحصیلی

رضایت از یادگیری الکترونیکی سطحی از عملکرد سامانه یادگیری الکترونیکی است که کاربران پس از استفاده از آن مشاهده می کنند. رضایت دانشجویان در محیط آموزش مجازی به عوامل ارتباطات و تعامل، بازخورد، آماده سازی و دسترسی به زمینه هایی برای روشهای تدریس و ب دانش و تشویق را شامل می شود. در محیط های آموزش مجازی برای یک خوب، داشتن تجهیزات قابل اعتماد بسیار مهم است و برای دانشجویان نیز باید شرایط و فرصت هایی فراهم شود تا در بحث ها و دوره های آنلاین مشارکت کنند(آن، شین و لیم[1]،2009). لچر و نوس[2] در رضایت تحصیلی هشت عامل را مؤثر می داند که عبارتند از: اعتماد به نفس، رضایت از برنامه های درسی، آموزشی و کلاس ها، رضایت از کیفیت تدریس و مواد درسی، رضایت از فعالیت های فوق برنامه و فرصت های شغلی، رضایت از کیفیت و ارائه بازخورد توسط اساتید، رضایت از میزان تسهیلات و رضایت از کیفیت و تعاملات و مشارکت دانشجویان. دو بعد رضایت از کیفیت محتوای درسی و مشارکت دانشجویان دارای کمترین تأثیر و اعتماد به نفس، فعالیت های فوق برنامه، فرصت های شغلی و کیفیت تدریس دارای بیشترین تأثیر بر رضایت تحصیلی دانشجویان می باشند(لچر،2010). رضایت باعث برانگیخته شدن علاقه و تمایل بیشتر به جستجو و کنجکاوی، کشف ایده های نوین و گسترش باور و شه و عمل می گردد. عواطفی مثل تنفر، افسردگی، ترس و خشم از شرایط نامطلوب، امکانات آموزشی و محیط نامطلوب باعث کاهش انگیزه و رضایت تحصیلی می گردد(اکمن و فریسن[3]،1986).

بررسی رضایت دانشجو در افزایش آگاهی از فرایند آموزشی و کیفیت آن مفید بوده و گویای توجه و علاقه دانشجویان به یادگیری و آموزش است. عوامل فردی و محیطی می تواند رضایت از تحصیل و پیشرفت دانشجو را تحت تأثیر قرار دهد. فرهنگ و جو مؤسسه از عوامل محیطی است که می تواند روی رضایت از تحصیل اثر بگذارد. از سوی دیگر جو یادگیری و آموزش از جمله محتوی دوره، روش و شیوه های تدریس، بازخورد، حمایت ها و شیوه های ارزشی می تواند رضایت دانشجو را متأثر سازد. علاوه بر این کل برنامه آموزشی، تیم آموزش و سیستم مدیریت از عواملی است که رضایت یادگیرنده را تحت الشعاع قرار می دهد. ویژگیهای فردی نظیر جنس، قومیت، ناتوانی، سن و اه و انتظارات فردی در ایجاد رضایتمندی دانشجو می تواند نقش مهمی داشته باشد(ادراکی ،رامبد و عبدلی ،1390). رضایتمندی دانشجویان از سیستم های آموزش الکترونیکی با عواملی نظیر محتوای درسی، نوع و قالب محتوا، تعداد اعضای کلاس، سودمندی درک شده، کیفیت ارتباطات، دانش منتقل شده همبستگی بالایی دارد و نیز به نوبه خود از خ رآمدی دانشجو، موفقیت های پیشین وی، بازخوردهای اساتید، دانش و مهارت های کامپیوتری تأثیر چشمگیری می پذیرد(اخگر، ناصرزاده، طباطبایی،1390).
به طور کلی می توان گفت رضایت دانشجویان از یک سامانه یادگیری الکترونیکی، عامل مهم در تعیین تمایل آنان به ادامه به کارگیری سامانه است که هشت عامل به نام های خودتوانی اینترنتی یادگیرنده، پاسخگویی به موقع مدرس، انعطاف پذیری و کیفیت دوره یادگیری الکترونیکی، کیفیت فناوری، سودمندی سامانه، سهولت استفاده از سامانه و تنوع در ارزی مورد بحث قرار می گیرند.
[1] .h. an, s.shin & k.lim

[2]. d. letcher & j. neves

[3]. p. ekman & w.freisen

چارچوب نظریپیشینه تحقیقرضایت شغلی


مبانی نظری و پیشینه پژوهش درگیری رفتاری یا درگیری تحصیلی (فصل دوم) دید کلی : مبانی نظری و پیشینه پژوهش درگیری رفتاری یا درگیری تحصیلی در 22 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc توضیحات کامل : مبانی نظری و پیشینه پژوهش درگیری رفتاری یا درگیری تحصیلی در 22 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc و. مبانی نظری و پیشینه پژوهش سرطان (فصل دوم) دید کلی : مبانی نظری و پیشینه پژوهش سرطان در 16 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc توضیحات کامل : مبانی نظری و پیشینه پژوهش سرطان در 16 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc ویژگی های فایل - 16 صفحه فارسی شامل مبانی نظری، پیشینه تحقیق و منابع (داخلی و خا. مبانی نظری تحقیق پان ترکیسم (فصل دوم )مبانی-نظری-تحقیق-پان-ترکیسم-(فصل-دوم-)از اوا قرن هیجدهم میلادی با پیدایش نهضتهای ناسیونایستی و دین بعضی ها آن را به ابتدای قوم، نژاد و دین خود اضافه د که هدف آنان وحدت ، نژادی، دین و غیره بود مانند پان عربیسم ، پان ژرمانیسم ، پان یسم ، پان ترکیسم و... این موارد در قرن بیستم رنگ بیشتری به خود گرفت (1) (دایره المعارف.... فایل مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی (فصل دوم تحقیق) مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی(فصل دوم تحقیق) دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی فرمت فایل docx حجم فایل 51 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 24 دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی (فصل دوم تحقیق) فروشنده فایل کد کاربری 4674 تمام فایل ها مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی(فصل دوم تحقیق) در 24 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc توضیحات: فصل دوم پایان نامه (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب منبع : گلیسی دارد (به شیوه apa) نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه پایان نامه روانشناسی با موضوع طرحواره های هیجانی طرحواره های هیجانی 2-4-1. مفهوم هیجان عواطف از بزرگترین نعمت های الهی اند که در انسان به ودیت نهاده شده، زندگی بدون آن ها، بی روح، تیره و ماشینی می نماید. و سلامت روانی و عقلانی انسان ها تا حد زیدی به سلامت عاطفی و هیجانی وابسته است. وضعیت عاطفی می تواند قضاوت های فرد در مورد رفتارهای خود و دیگران و نیز نحوه برخوردهای اجتماعی وی را تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های هیجانی نقش های متفاوتی ایفا می کنند؛ از جمله اینکه به عنوان وسیله ای برای برقراری ارتباط با دیگران به کار می روند و فرد می تواند از طریق آن ها اطلاعاتی را در مورد احساسات، نیازها و امیال خود به دیگران منتقل نماید. از سوی دیگر نیز ما یا می گیریم پیام های هیجانی دیگران را بخوانیم، بازشناسی کنیم و طبق آن ها رفتاری مناسب انجام دهیم(قدیری، 1384). طی سالیان به خاطر پیچیدگی زیاد هیجان، تعاریف مختلفی از آن ارائه شده است. پل کلینجا و آن کلینجا (1981) تعریفی را ارائه کرده اند که عناصر اصلی تعاریف قبلی را شامل می شود. بر طبق این تعریف هیجان حاصل تعامل بین عوامل ذهنی، محیطی و فرایندهای عصبی و هورمونی است. آنها در تایید این تعریف، نکات زیر را مطرح می کنند: هیجان ناشی از تجاربی عاطفی مثل لذت و ناراحتی است. هیجان ها باعث می شوند تا فرد تبیین های شناختی خلق کند. هیجان ها باعث انواع سازگاری های درونی مثل بالارفتن ضربان قلب می شود. هیجان رفتارهایی را فرا می خواند که اغلب و نه همیشه، بیانی (خندیدن و گریستن)، هدفمند(کمک یا اجتناب ) انطباقی ( حذف چیزی که تهدیدی بالقوه برای بقا محسوب می شود ) هستند(فرانکن[1]، 2005؛ ترجمه اسفند آباد، محمودی و ی پور،1392). [1] ferankan, r
مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی(فصل دوم تحقیق)مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی
پیشینه و مبانی نظری نقش مشارکت مردم در توسعه روستاها rss feed. پیشینه و مبانی نظری نقش مشارکت مردم در توسعه روستاها پیشینه و مبانی نظری نقش مشارکت مردم در توسعه روستاهادسته: جغرافیا
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 148 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34 مبانی نظری و پیشینه نقش مشارکت مردم در توسعه روستاها قیمت فایل فقط 12,000 تومان  ید بصورت فایل ورد همراه با منابع 2-1. تعاریف و مفاهیم مشارکت........................................................................................................................... 24 2- 2 . انواع مشارکت بر حسب موضوع و قلمرو اجرایی ................................................................................. 26 2- 2 - 1 . مشارکت اجتماعی ............................................................................................................................. 26 2- 2 - 2 . مشارکت اقتصادی ............................................................................................................................. 26 2- 2 - 3 . مشارکت ................................................................................................................................ 27 2- 2 - 4 . مشارکت فرهنگی .............................................................................................................................. 27 2- 3 . الگوهای مشارکت 27 2- 3 - 1 . الگوهای مشارکت بر حسب نوع........................................................................................................ 28 2- 3 - 2 . الگوهای مشارکت بر حسب سطوح جغرافیایی................................................................................. 28 2- 3 - 3 . الگوهای مشارکت بر حسب کیفیت و همکاری ............................................................................... 29 2- 3 - 3 - 1 - . مشارکت طبیعی....................................................................................................................... 29 2 - 3 - 3 - 2 . مشارکت ارادی.......................................................................................................................... 29 2- 3 - 3 - 3 . مشارکت خود به خودی ....................................................................................................................................... 29 2- 3 - 3 - 4 . مشارکت بر انگیخته............................................................................................................................................... 29 2-4 . مشارکت و نقش آن در توسعه روستایی................................................................................................................ 30 2 - 5 . مشارکت مسولیت پذیری..................................................................................................................................... 31 2- 6 . ضرورت مشارکت در توسعه روستایی ................................................................................................................. 31 2 - 7 . قدرت و مشارکت ................................................................................................................................................. 32 2 - 8 . مشارکت و پایداری اقتصاد روستایی .................................................................................................................... 34 2-9. مشارکت و کشاورزی پایدار......................................................................................................................... 35 2-10 . مشارکت اطلاعات محور.......................................................................................................................... 36 2- 11 . فرایند مشارکت ............................................................................................................................................ 37 2- 12 . پیش شرطهای ضروری برای مشارکت مردم ....................................................................................................... 37 2- 12 - 1 . وجود یک نظام مردمی ...................................................................................................................................... 38 2- 12 - 2 . ایجاد روحیه دموکراسی و تصمیم گیری جمعی............................................................................................. 38 2- 12 - 3 . تمرکز ز ..................................................................................................................................... 38 2 - 12 - 4 . واگذاری اختیار و قدرت تصمیم گیری به مردم.................................................................................................. 39 2- 12 - 5 . وجود ان قدرتمند محلی............................................................................................................................. 39 2- 12 - 6 . وجود سنتهای فرهنگی و اجتماعی..................................................................................................................... 40 2- 12 - 7 . پذیرش تنوع افکار در بین روستاییان.............................................................................................. 40 2- 12 - 8 . پذیرش سیستم های نظارتی از طرف مردم روستایی...................................................................................... 41 2- 12 - 9 . قراردادن اطلاعات و آگهی های لازم در دسترس روستاییان......................................................................... 41 2- 13 . مشارکت و اعتماد اجتماعی................................................................................................................................... 41 2- 14 . ابزار مشارکت.......................................................................................................................................... 42 2 - 15 . نقاط قوت مشارکت مردمی در پیشبرد اه توسعه روستایی........................................................... 44 2 - 16 . آثار مشارکت در مراحل مختلف برنامه ریز توسعه روستایی .......................................................................... 45 2- 17 . موانع مشارکت......................................................................................................................................... 46 2- 18 . نظریه های توسعه روستایی مشارکتی...................................................................................................... 49 2-19 .روش تحقیق............................................................................................................................................... 52 2-20. تکنیک های تحقیق..................................................................................................................................................................... 52 قیمت فایل فقط 12,000 تومان  ید برچسب ها : مبانی نظری و پیشینه نقش مشارکت مردم در توسعه روستاها برای توضیحات بیشتر و کلیک کنید مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع عملکرد اجرایی مغز
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع عملکرد اجرایی مغز ,مبانی نظری و پیشینه با موضوع عملکرد اجرایی مغز ,عملکرد اجرایی مغز , ,
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع عملکرد اجرایی مغز مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع عملکرد اجرایی مغز دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی فرمت فایل docx حجم فایل 32 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 13 دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع عملکرد اجرایی مغز فروشنده فایل کد کاربری 4674 تمام فایل ها مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع عملکرد اجرایی مغز توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه apa) نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه 2-1. عملکرد اجرایی اکثر پژوهشگران پذیرفته اند که کارکردهای اجرایی، خود تنظیم شونده اند و تـوانایی کـودک را در بـازداری، خود تغییری، برنامه ریزی، سازمان دهی، استفاده از حافظۀ کاری، حل مسأله، هدف گذاری برای انجام تکلیف و فعالیت های درسـی نشان می دهند(ویلکات[1]و همکاران، 2005؛ زلازوو[2] همکاران، 2003). کارکردهای اجرایی و توجه، کانون نظریه های اخیرعصب-روان شناختی کـ ن در مـعرض خطر ناتوانی، به ویژه ک ن ناتوان در یادگیری و ک ن مبتلا به اختلال کمبودتوجه-بیش فعالی است(سیدمن[3]، 2006). کارکردهای اجرایی عصبی-شناختی ساختارهای مهمی هستند که با فرآیندهای روان شناختی مسؤول کنترل هوشیاری،تفکر و عمل مرتبط می باشند.اگرچه کارکردهای اجرایی در درجه اول از چشم انداز عصبی-شناختی مطالعه شده اند ولی در سال های اخیر تحول و آسیب شناسی آنها مـورد عـلاقه صاحب نظران بسیاری بوده است(زلازو[4]و مولر[5]،2002). کارکردهای اجرایی،کارکردهای عالی شناختی و فراشناختی[6] هستند که مجموعه ای از توانایی های عالی شامل خودگردانی [7]، بازداری [8]، خودآغازگری[9] ، برنامه ریزی راهبردی، انعطاف شناختی و کنترل تکانه را بـه انـجام مـی رسانند(ویانت[10] و ویلیس[11]، 1994).در واقع،کارکردهایی همچون سازمان دهی، تصمیم گیری، حافظهء کـاری[12] ، حفظ و تـبدیل[13] ،کنترل حـرکتی، احساس و ادراک زمان[14] ، پیش بینی آینده، بازسازی [15]، زبان درونی و حل مسأله را می توان از جمله مهمترین کارکردهای اجرایی عصب شناسی دانست که در زندگی انجام تکالیف یادگیری و کنش های هوشی به انـسان کـمک مـی کنند(بارکلی ،1998؛ ولش و پنینگتون ،1988؛ به نقل از علیزاده، 1385 [1] willcutt, e. g [2] zelazo, p. d., [3]seidman, l. j [4]zelazo, p. d [5]müller, u [6]metacognitive [7]self-regulation [8]inhibition [9]self-initiation [10] weyandt, w. l [11]willis, g [12]working memory [13]maintanence and shift [14]time sen ion and perseptipn [15]reconstruction مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع عملکرد اجرایی مغزمبانی نظری و پیشینه با موضوع عملکرد اجرایی مغزعملکرد اجرایی مغز


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]


مبانی نظری و پیشینه جهانی شدن و رقابت پذیری

مبانی نظری و پیشینه جهانی شدن و رقابت پذیریدسته بندی
اقتصاد


فرمت فایل
doc


حجم فایل
169 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
38
دریافت فایلمبانی نظری و پیشینه جهانی شدن و رقابت پذیری


فروشنده فایل
کد کاربری 14636
تمام فایل ها

بصورت فایل ورد
همراه با منابع
تأثیر جهانی شدن بر اقتصاد ملی کشورها
جهانی شدن آثار مهم و گوناگونی برای کلیه نظامهای اقتصادی جهان دربر داشته است. جهانی شدن روی تولید کالا و خدمات، اشتغال و نهاده های فرایند تولید، سرمایه گذاری فیزیکی و انسانی، تکنولوژی و انتقال بین المللی آن، و همچنین روی کارایی، بهره وری و رقابت پذیری تأثیر می گذارد
یکی از آثار جهانی شدن بر اقتصاد، رشد عظیم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در حدی به مراتب بیشتر از رشد تجارت جهانی است. این نوع سرمایه گذاری نقش اساسی در انتقال تکنولوژی، باز سازی صنعتی و تشکیل شرکتهای جهانی ایفا می کند و همه اینها آثار مهمی در سطح ملی دربردارند. و دومین اثر جهانی شدن به نو آوری تکنولوژیک مربوط می شود. همان طور که قبلاً اشاره شد، تکنولوژیهای جدید یکی از عوامل پیشرفت جهانی شدن بوده اند، ولی جهانی شدن و فشار رقابت نیز به پیشرفت بیشتر تکنولوژی و انتشار آن در درون کشورها به وسیله سرمایه گذاری مستقیم خارجی کمک کرده است.
سومین اثر جهانی شدن، رشد تجارت خدمات از جمله انواع مختلف خدمات مالی، حقوقی، اداری و اطلاعاتی است که به بخش عمدة تجارت بین الملل تبدیل شده است. در سال 1970، کمتر از یک سوم سرمایه گذاری مستقیم خارجی به صدور خدمات مربوط می شد، ولی اکنون این سهم به نصف افزایش یافته و انتظار می رود که باز هم افزایش یافته و سرمایه فکری را به مهمترین کالا در بازارهای جهانی تبدیل کند. با توجه به رشد خدمات در هر دو سطح ملی و بین المللی، عده ای عصر حاضر را «عصر صلاحیت و شایستگی» خوانده اند که نشانگر اهمیت آموزش مادام العمر و سرمایه گذاری روی نیروی انسانی در کلیه نظامهای اقتصادی ملی است (hamalainen,2003).
از سوی دیگر رقابت پذیری بنگاه، بخش و یا اقتصاد ملی کیفیتی است که از طریق حاکمیت بازار و شکل گیری فعالیت ها بر پایه مزیت نسبی و رقابتی محقق می شود. هرچقدر رقابت پذیری کشوری در سطح جهان بالاتر باشد آن کشور از ادغام در اقتصاد جهانی به واسطه دسترسی سهل تر به بازارهای خارجی بیشتر منتفع خواهد شد. برع وری که از قدرت رقابت پذیری پایین تری برخوردار باشد نه تنها از ادغام در اقتصاد جهانی منتفع نمی گردد بلکه متضرر می شود. با توجه به اینکه فرآیند ادغام اقتصادی کشورها با جامعه جهانی از چند دهه گذشته آغاز گشته و در این مسیر حضور کشورهای در حال توسعه نیز چشم گیر بوده است، دور ماندن کشورمان از این جریان می تواند عواقب نگران کننده تری در مقایسه با پیامدهای ورود به این جریان داشته باشد. ( ب یش، 1381)
در این راستا، شناخت مزیت های نسبی کشور در زمینه های مختلف اقتصادی و معرفی آنها ضروری است. زیرا در صورت الحاق به سازمان تجارت جهانی(wto) و قرار گرفتن در بستر رقابتی، کالاها و خدماتی می توانند رقابت کنند که بر پایه مزیت های اقتصادی کشور تولید شده باشند.

مبانی نظری و پیشینه جهانی شدن و رقابت پذیری


ادبیات و پیشینه تحقیق هوش معنوی برچسب ها : ادبیات و پیشینه تحقیق هوش معنوی , چارچوب نظری هوش معنوی , ادبیات پیشین هوش معنوی , پیشینه تحقیق هوش معنوی , ادبیات پیشین و پیشینه تحقیق هوش معنوی , هوش معنوی , مروری بر ادبیات پیشین هوش معنوی ادبیات و پیشینه تحقیق هوش معنوی
توضیحات مبانی نظری تاب آوری شهری تاب آوری شهری به عنوان درجه، حد یا میزانی است که در آن ا قادر به تحمل تغییر هستند قبل از اینکه به مجموعه جدیدی از ساختارها و فرایندها بازسازماندهی شوند. اهمیت موضوع تاب آوری تا جایی است که، برخی از آن به عنوان الگوی جدیدی در تحولات شهرسازی یاد می کنند. ف. فصل دوم مبانی نظری و پیشینه پژوهش کارآفرینی 2-1 کارآفرینی 2-1-1 تعریف کارآفرینی 2-1-2 مفهوم کارآفرینی 2-1-3 سیر تاریخی مفهوم کارآفرینی 2-1-4 انواع کارآفرینی 2-1-5 کارآفرین و ویژگیهای آن 2-1-6 انواع کارآفرینی و کارآفرینان 2-1-7 تعاریف صاحبنظران از کارآفرینی و کارآفرین 2-1-8 ویژگیهای عمده کارآف. مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلالات وابستگی به  -مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-اختلالات-وابستگی-به-مواد-مخدراعتیاد به به عنوان یک اختلال روان پزشکی به ابعاد زیست شناختی روان شناختی اجتماعی و معنوی یکی از مشکلات عصر حاضر است اعتیاد معمولاً به مجموعه وابستگی فیزیکی و روانی اطلاق می شود ولی در مجموع مفهومی مبهم دارد(بلوم ،1984 (اعتیاد عبارتست از وابستگی به موادی که تکرار مصرف آن با کمیت محض ...  فایل

ادامه مطلب ادبیات نظری و پیشینه تحقیق سلامت روانی و اثربخشی مهارتهای زندگی و ارتباطی (فصل دوم )ادبیات-نظری-و-پیشینه-تحقیق-سلامت-روانی-و-اثربخشی-مهارتهای-زندگی-و-ارتباطی-(فصل-دوم-) ادبیات نظری و پیشینه تحقیق سلامت روانی و اثربخشی مهارتهای زندگی و ارتباطی (فصل دوم پایان نامه) در 76 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش کیفیت روابط در زندگی شویی  -مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-کیفیت-روابط-در-زندگی- شوییازدواج مقدس ترین و پیچیده ترین رابطه میان دو انسان از دو جنس مخالف است که ابعاد وسیع و عمیق و هدف های متعددی دارد. ازدواج پیمان و پیوند مقدسی است میان دو جنس مخالف بر پایه روابط پایای ، عاطفی و معنوی و بر اساس انعقاد قرارداد شرعی، اجتماعی و قانونی که تعهداتی را برای زوجین به وجود می آورد. ... فایل

ادامه مطلب