فرازی ازخطبه غدیریه رسول اکرم ص در غدیر خم - اخبار روز

رسول گرامی (ص): هر از این امت را ترک کند و به ثواب آن اعتقاد نداشته و از عذابش نهراسد، باکی نیست که او یهودی یا نصرانی یا مجوسی می میرد. اصول ولفیریال ج 2، ص 69 رسول خدا (ص): از ما نیست ی که را ترک کند و به شفاعت ما نمی رسد ی که بنوشد و واجب خود را ترک کند و چنین اشخاصی بر سر حوض کوثر بر م. آه و واویلا، که چشمان پیمبر بسته شد باب وحی و خانۀ زهرای اطهر بسته شد دست فتنه، باز شد بازوی حیدر بسته شد هم عزای مصطفی، هم غربت شیرخداست . . . محـــــــــــــــــــ ـــــــد (صـــــ) .:. واقعه غدیر خم که در آ ین سال زندگی رسول گرامی صلی الله علیه و آله رخ داد و در آن علی علیه السلام به جانشینی آن حضرت صلی الله علیه و آله برگزیده شد، حادثه ای تاریخی نیست که در کنار دیگر وقایع بدان نگریسته شود. غدیر تنها نام یک سرزمین نیست؛ یک تفکر است. غدیر، نشانه و رمزی است که ا. هفدهم ربیع الاول ولادت اکرم(ص)و صادق(ع)و آغاز هفته وحدت را به تمامی مسلمانان تبریک عرض می نماییم. خورشید، محمد است و صادق ماه است / خورشید همیشه با قمر همراه است یعنی که ولادت صادق / در روز ولادت رسول الله است. گرامی باد هفته ی وحدت، که در آن میثاق ها تحکیم می شود، پیمان ها استوار . صبح غدیر دستان هم گرفته که گویا برادرند خوشید و مه ، دوش به دوش و برابرند این مژدگانی از لب جبریل داده شد هر دو رسول و احمد و اعلی و حیدرند در بزم آب و آینه انگار عرشیان تمجید گوی مردم توحید باورند به ادامه مطلب مراجعه فرمایید. برتر ازجهاد: اکرم (ص) فرمودند : قسم به خ که جانم در دست اوست هر آینه انس پدر و مادر به تو در یک شبانه روز از جهاد یک سال بهتر است . نیکی به والدین کفاره گناهان است : شخصی نزد حضرت رسول (ص) آمد عرض کرد : کار زشتی نبوده مگر این که من انجام داده ام آیا برای من توبه ای هست ؟ حضرت فرمود : برو . #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله درمورد. فضایل سوره های قرآن لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 23 فضیلت قرائت سور. بسم الله

غدیر
حارث بن نعمان فهرى پس از مخالفت آشکار خطاب به رسول خدا صلی الله و علیه وآله گفت: "اى محمد! ما را به خدا خواندى پذیرفتم، نبوت خود را مطرح کردى، لااله الاالله و محمد رسول الله گفتیم، ما را به دعوت کردى اجابت کردیم، گفتى، در پنج وقت بخوانید خو م، به زکات و روزه و حج و جهاد سفارش کردى اطاعت کردیم، حال پسر عموى خود را ما ساختى که نمى دانیم این حکم از طرف خداست یا با اراده شخصى شما پیدا شده است؟" ادامه مطلب مهرت به کائنات برابر نمی شود داغی ز ماتم تو فزونتر نمی شود از داغ جانگداز تو ای گوهر وجود سنگ است هر دلی که مکدر نمی شود ظلمی که بر تو رفت ز بیداد اهل ظلم بر صفحه خیال مصور نمی شود تنها جنازه تو شد آماج تیر کین یک ره شد این جنایت و دیگر نمی شود حضرت خدیجه (س) سه سال قبل از هجرت بیمار شد. چون بیماری خدیجه شدت یافت، عرض کرد: یا رسول الله! چند وصیت دارم: من در حق تو کوتاهی ، مرا عفو کن. (ص) فرمود: هرگز از تو تقصیری ندیدم و نهایت تلاش خود را به کار بردی. در خانه ام بسیار خسته شدی و امو را درراه خدا مصرف کردی. عرض کرد: یا رسول الله! . برای خدا صحبت کنید تا از آنچه می گویید در امان باشید. رسول اکرم (صلی الله علیه و آله): ناصح ، دشمن است او ی است که برای رضای خدا مردم را اندرز می دهد. مواعظ عددیه talk for god s sake to be protected رسول اکرم صلی الله علیه و آله: هنگامی که روز قیامت فرا رسد دخترم فاطمه در حالی محشور می شود که لباس های خون آلودی با وی خواهد بود و می گوید: "ای خدای عادل! بین من و قاتل فرزندانم حکم کن!" ی که همیشه با وضو باشد در حاله ای از نور الهی قرار دارد. رسول اکرم (صلی الله علیه و آله): دائم الوضو دشمن است او ی است که در تمام حالات در حال وضو باشد.مواعظ عددیه one who always performs ablution is in a divine halo به مناسبت رحلت ام ا هرا(س)؛ الگویی در هم یدهم رمضان سال دهم بعثت، تاریخی است که شیعیان جهان به دلیل وارد شدن یک مصیبت سنگین بر خانه رسول اکرم(ص) آن را فراموش نخواهند کرد.به مناسبت رحلت ام ا هرا(س)؛ الگویی در هم یسال دهم بعثت بود و (ص) هنوز هجرت خود را آغاز ن د. سختی های فراوان از دشمنان به مسلمانان وارد می شد و رسول اکرم(ص) این مصائب را در کنار وجود آرام بخش همسرش تحمل د. همراهی که قبل از ازدواج و شروع رس آغاز شد و تا آ ین نفس های خدیجه(س) برای رسول الله(ص) ادامه داشت.
«اِمرأه القریش» یا شاهزاده خانم قریش لقب داشت اما با خضوع و فروتنی با مردم برخورد می کرد. همواره به مهربانی مشهور بود و در دیگران نیز به دنبال خصایص خوب می گشت. همین شد که امانت داری و امین بودن محمد جوان(ص) او را جذب کرد.


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مبعث اکرم حضرت محمد صلی الله علیه واله وسلم بر مسلمین جهان مبارک باد . امشب به مناسبت ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) بدنه برج میلاد منقوش به نام آن حضرت شد. مفهوم ک نه سوره توحید بسم الله الرحمن الرحیم به نام خدا جون بخشنده مهربون قل هو الله احد بگو خدا یکیست الله الصمد ما به خدا نیاز داریم ولی خدا به ما نیازی نداره لم یلد و لم یولد خدا بچه ای نداره بچه ی هم نیست ولم یکن له کفوا احد هیچ مثل خدا نیست شعر سوره توحید به نام خدا جون بخشند. حدیث روزخداوند، دلهای بندگان نجیب و برگزیده خویش را شیفته شما قرار داده و در راه زیارت شما اذیتها را به جان می ند و قبرهای شما را آباد می کنند و بسیار به زیارت آنها می آیند.مشرق- حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله خطاب به المؤمنین علیه السلام فرمودند:ای ابا الحسن! خدای متعال، قبر تو و فرزندانت را بقعه ای از بقعه های بهشت و آستانه ای از آستانه های آن قرار داده است.
و همانا خداوند، دلهای بندگان نجیب و برگزیده خویش را شیفته شما قرار داده است که در راه زیارت شما خواری و اذیتها را به جان می ند و قبرهای شما را آباد می کنند و بسیار به زیارت آنها می آیند.

متن حدیث:قال رسول الله (ص):
یا ابا الحسن! ان الله تعالی جعل قبرک و قبر ولدک بقاعا من بقاع الجنة و عرصة من عرصاتها و ان الله جعل قلوب نجباء من خلقه و صفوة من عباده تحن الیکم و تحتمل المذلة و الأذی فیعمرون قبورکم و یکثرون زیارتها.

«بحار الانوار، جلد 97، صفحه 121» #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} ساختار حکومت 22 ص فرمت فایل: ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) قسمتی از محتوای متن تعداد صفحات : 22 صفحه ساختار حکومت (ص) این مق. قدم به قدم تا غدیر (عیدالله اکبر) رسول خدا صلی الله و علیه و اله میفرمایند : روز غدیر خم برترین عیدهای امت من است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد; آن روز برادرم علی بن طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم توسط او هدایت شوند، و آن روزی است که خ. سرود میلاد پیغمبر اکرم و صادق سلام الله علیهما گل ِ خنده،به روی حیدر مبارکه بر مسلمین عید پیغمبر مبارکه صلوات ِ خدا بر احمد،سیّدُنا یا محمد چون جلوه گر شده،آن خورشید وفا آوای کائنات،شد مدح مصطفی خوش آمدی ای،آیت رحمت خ نبیّ اکرم،سَرور ِ کُلّ ما سوایی ختم ِ رسولان،تو محمد تو مص. رحلت اکرم؛ وفات یا شهادت؟ حسن(ع) پس از شهادت پدر خود المؤمنین(ع) در ضمن سخنرانی خود فرمود: اکرم(ص) به من خبر داده که ت در اختیار دوازده از اهل بیت اوست که برگزیده اند. هیچ کدام از ما نیست مگر اینکه یا مسموم می شود و یا مقتول. ختمی مرتبت، به کمال رساننده رحمت و محبت و نفی کننده جاهلی. هان! ای مردمان! علی را برتر بدانید، که او برترین انسان از زن و مرد بعد از من است هرکه با او بستیزد و بر ولایتش گردن ننهد نفرین و خشم من بر او باد. (خطبه ی غدیریه) امروز به میخانه ی مولا مستیم در محضر اهل بیت عصمت هستیم این عید غدیر است و بهار صلوات کز بند غم و غصه و ماتم رستیم عید سعی. رسول اکرم (ص) فرموده ‏اند:«رجب ماه بزرگ خداست و هیچ ماهی در حرمت و فضیلت‏ به پایه آن نمی ‏رسد و قتال با کافران در این ماه حرام است، آگاه باشید که رجب ماه پروردگار است و شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است و اگر ی در ماه رجب حتی یک روز روزه بدارد خدا را از خود خشنود ساخته و خشم . رسول خدا(ص):هیچ مؤمنی نیست مگرگناهی داردکه گاه به گاه آن رامرتکب شودوازآن دوری نکندتا ازدنیابرود. رسول خدا(ص):وقتی خدادردنیاگناه بنده ای رابپوشاند، درآ ت وی رابدان سرزنش نخواهدکرد. رسول خدا(ص):پاداش یکه درحال گشایش بخشش کندازآنکه بخشش رامی پذیردبیشترنیست به شرط آنکه محتاج . حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله:
خداوند، بنده ای را دوست دارد که چون کاری انجام می دهد، آن را درست (استوار) انجام دهد. رسول اکرم صلی الله علیه و آله: هنگامی که روز قیامت فرا رسد دخترم فاطمه در حالی محشور می شود که لباس های خون آلودی با وی خواهد بود و می گوید: "ای خدای عادل! بین من و قاتل فرزندانم حکم کن!" حدیث_روز ربا رسول اکرم (ص) می فرمایند: اِنَّ اَخوَفَ ما اَخافُ عَلى اُمَّتى مِن بَعدى هذِهِ المَکاسِبُ المُحَرَّمَةُ وَ الشَّهوَةُ الخَفىةُ وَ الرِّبا؛ آنچه بیش از هر چیز بر امتم بعد از خود می ترسم، درآمدهای حرام، هواپرستی پنهان و رباست. بحارالانوار، ج 103، ص 54، ح 26 در روز عید غدیر خم به برکت آغاز ولایت و ت المومنین علی (ع)واولاد معصومین آن حضرت سادات مرانک در مسجد جامع مرانک گرد هم می آیندشروع مراسم راس ساعت 9 صبح با مداحی برادر حامد حقوقی امسال در عید غدیر برآن شدیم تا به دیدار سادات در خانه خدا بروی م وبه یاد روزی که آقا رسول الله (ص) دست ع. در روز عید غدیر خم به برکت آغاز ولایت و ت المومنین علی (ع)واولاد معصومین آن حضرت سادات مرانک در مسجد جامع مرانک گرد هم می آیندشروع مراسم راس ساعت 9 صبح با مداحی برادر حامد حقوقی امسال در عید غدیر برآن شدیم تا به دیدار سادات در خانه خدا بروی م وبه یاد روزی که آقا رسول الله (ص) دست ع. رسول اکرم(ص) میفرمایند: هر ی پایان ماه صفر را خبر دهد،بهشت بر او واجب است.اتمام ماه صفر وحلول ماه رییع الاول،ماه شادی و سرور اهل بیت(ع) بر تمام دوستان محترم مبارک باد منبع: http://kanoonshahidbahonarl. / در سال دهم هجرت، رسول خدا صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله به حج رفت و احکام آن را به مردم آموزش داد. به هنگام بازگشت از مکه، در استراحتگاه جُحفه و در غدیر خم، به امر خدا مردمان را گرد آورد و در آن مجمع سترگ، علی علیه السلام را به جانشینی خود به آنان شناساند و فرمود: (من کنت مولا فهذا علی. رسول اکرم صلی الله علیه و اله و سلم رحمه للعالمین است. چقدر عجیب است این دعا(یا نفرین) حضرت در حق قاتلین اباعبد الله الحسین علیه السلام: لا انالهم الله شفاعتی... خداوند شفاعت مرا نصیب آنان نکند!!! الله اکبر. رحمت خدا بر همه چیز وسعت دارد. در دعای کمیل می خوانیم: اللهم انی اسئلک برحم. درباره کتاب تحقیقی در مورد آثار اعتقادی و اجتماعی واقعه غدیر در طول تاریخ. نویسنده در این کتاب خوانندگان را بدین سمت سوق می دهد که غدیر و پذیرش ولایت علی (ع) راهی است که مسلمانان باید بدان بپیوندند تا پایدار بماند. او با معرفی کتاب هایی در این زمینه و ارائه مطالبی در ایجاد گرایش. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} شناخت مختصرى از زندگى لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 40 شناخت مختصرى از زندگى (ص) ول. تشیع مکتب محبت و عشق لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 22 تشیع مکتب محبت و عشق از بزرگترین امتیازات شیعه بر سایر مذاهب این است که پایه و زیر بنای اصلی آن محبت است. از زمان شخص نبی اکرم که این مذهب پایه گذاری شده است محبت و دوستی بوده است. آنجا ک. روز عید غدیر،و»عید اللّه اکبر«،و عید آل محمّد علیهم السّلام و عظیم‏ترین عید است،و حق تعالى هیچ ى را مبعوث‏ نفرموده جز آنکه این روز را عید کرده و حرمت آن را دانسته.نام این روز در آسمان روز»عهد معهود«و در زمین روز»میثاق‏ مأخوذ«و»جمع مشهود«است.روایت شده که از صادق علیه السّلا.
فضیلت های روز و شب

« » روز مقدس و با فضیلتی است و در روایات مروی از معصوم (ع) جزء اعیاد شمرده شده است و حضرت رسول اکرم (ص) آن را «سید الایام» یعنی «سرور روزها» نامیده است. الف) فضیلت های روز 1_ از حضرت رسول اکرم (ص) روایت شده است که روز و شب 24 ساعت است و در هر ساعت آن حق تعالی 600 هزار نفر را از جهنم آزاد کند. 2_ از حضرت صادق (ع) نقل است که هر بین ظهر پنجشنبه تا ظهر روز بمیرد خداوند او را از فشار قبر نگاه دارد. 3_ از همان حضرت (ع) روایت است که دارای حق و حرمتی بزرگ است. پس مبادا حرمت آن را ضایع گردانی. لذا از عبادات خدا چیزی فرو مگذار و با انجام کارهای نیکو به سوی پروردگار تقرب جو و هم محرمات الهی را فرو گذار، چرا که در این روز خداوند ثواب نیکی ها را مضاعف می کند و عقوبت گناهان را محو می نماید. 4_ از همان همام (ع) نقل است که شب از نظر فضیلت همانند روز است. بدرستی که خداوند عالم در شب ، فرشتگان را جهت اکرام مومنان به آسمان اول می فرستد تا حسنات آنها را زیاد کند و گناهانشان را بیامرزد . پس تا می توانید شب را زنده داری کنید و تا صبح به دعا و بپردازید. ادامه مطلب متن تبریک عید غدیر خم غنچه لب های پیغمبر که شد وا در غدیر / بر لبش گل واژه "من کنت مولا" نشست عید غدیر خم مبارک متن تبریک عید غدیر خم از فرط گنه جهان ما شد تاریک ای کاش خدا برای عرض تبریک در عید غدیرخم به نور صلوات عیدی بدهد فرج نماید نزدیک عید سعید غدیر خم مبارک باد متن تبریک عید غ. مهدی بیا که عید اعظم پیمبر است / این بعثت محمد و تبریک حیدر است در اهتزار پرچم قرآن هل اتی / تا موسم ظهور بدستان است . . . عید مبعث مبارک ادامه مطلب