فرازی ازخطبه غدیریه رسول اکرم ص در غدیر خم - اخبار روز

السلام علیک یا رسول الله یا رحمة للعالمین(ص)... الشلام علیک یابن رسول الله یا جعفر بن محمد الصادق(ع)... فرخنده میلاد حضرت رسول اکرم(ص)، رئیس مکتب و حضرت جعفر صادق(ع) رئیس مذهب جعفری را ابتدائاً به پیشگاه مقدس حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء و به تمامی محبین و شیعیان ایشان تبریک و تهنیت عرض می کنیم... به مناسبت این عید سعید به دو حدیث از دو مولود هفدهم ربیع تبرک می جوییم:
حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند: «مژده می دهم به شما مهدی که مبعوث می شود در میان امت من در وقت اختلاف مردم و تز ل ایشان. پس زمین را پر از عدل و قسط گرداند چنانکه از ظلم و جور پر شده، همه اهل آسمان ها و اهل زمین از او راضی می باشند و اموال را میان مردم باالسویه قسمت می کنند.»1
صادق (ع) فرمودند: «خدای تعالی چهارده هزار سال پیش از خلق جمیع مخلوقات، چهارده نوری خلق کرد، آنها ارواح ما بودند.» عرض د: یابن رسول الله! آن چهارده نفر کیانند؟ فرمود: «محمد و علی و فاطمه و حسن و حسین و ائمه که از اولاد حسین اند؛ آ ین ایشان قائم است که بعد از غیبتش قیام نماید و دجال را می کشد و زمین را از هرگونه جور و ظلم پاک گرداند.»2 1) کشف الغمه، راوی: ابو سعید خدری
2) کمال الدین، شیخ صدوق (ره)، ج2 ، ص 335 ح 7
کارشناس تشکل های دینی اداره تبلیغات ی شهرستان سبزوار ازب ائی گردهمائی مسئولین هیئات مذهبی به مناسبت عید غدیر خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی شهرستان سبزوار،مهدی برغمدی با اعلام این خبر گفت: به مناسبت عیدغدیرخم و سالروز ت و ولایت حضرت علی بن طالب(ع)،گردهمائی مسئو. چکیده‏ 1 . ظهور انتهاى تفصیلى صراط مستقیم غدیر است. 2 . ظهور تجلى کامل تعالى بشر است. 3 . بدون غدیر بی ‏محتواست، و غدیر بدون ظهور تجلیگاه جهانى نخواهد داشت. 4 . براى جبران غدیر از دست رفته توسط سقیفه باید دست بیعت با وارث غدیر براى عصر ظهور داد. رسول اکرم صلی الله علیه و آله در کلامی گهربار بهترین خلق خدا در حسب و نسب را معرفی فرموده اند. وارث : اکرم حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند: ای مردم آیا شما را به بهترین خلق خدا ( در حسب و نسب ) از پدر و مادر آگاه سازم؟ ای مردم آیا شما را به بهترین خلق خدا ( در حسب و نسب. تحقیق تربیت علی نهج البلاغه
تحقیق تربیت علی نهج البلاغه
تحقیق تربیت علی نهج البلاغه لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 16 تربیت علی (ع) مقام نهج البلاغه اَلحَمدُلِلّهِ رَبِّ العالَمینَ بارِئِ الخَلائِقِ اَجمَعینَ وَالصَّلوهُ وَالسَّلام عَلی عَبدِ اللهِ مُحَمَّدٍ والِهِ اطّاهِرینَ . مورد اتفاق است که رسول اکرم صلی الله علیه و آله علی علیه السلام را از کودکی پیش خود آورده بود و در خانه ی خودش او را تعلیم و تربیت کرد . علی با اخلاق غیر پیغمبر ار همان اول آشنا نشد . راجع به این که چطور شد رسول اکرم علی را از همان اول ا ...
دریافت فایل تحقیق تربیت علی نهج البلاغه

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
18 ذی الحجه؛ عید غدیر خم
روز عید غدیر خم، از سوی رسول گرامی ، برترین عید امت لقب گرفته است. حضرت فاطمه علیهاالسلام نیز در حدیثی، غدیر خم را اتمام حجت خداوند با مسلمانان می داند تا در برگزیدن جانشین رسول گرامی صلی الله علیه و آله به انحراف نیفتند.
روز عید غدیر خم
عید غدیر خم روز 18 ذی الحجه می باشد که توسط مسلمانان شیعه برای جانشینی صریح حضرت علی بن طالب (ع) در مقام ت پس از حضرت محمد (ص) جشن گرفته می شود. به اعتقاد شیعیان بر طبق خطبه حضرت محمد(ص) در غدیر خم علی (ع) را بعد از خود با حدیث { مَن کُنتُ مولاه فَهذا علیّ مولاه أللهم والِ من والاه و عادِ من عاداه } جانشینش برای تمامی مسلمانان اعلام کرد.

جغرافیای غدیر خم
«غدیر خم» نام ناحیه ای در میان مکه و مدینه است که بر سر راه حاجیان قرار دارد و به خاطر وجود برکه ای در این محل که در آن آب باران جمع می‎شده است، به این نام شهرت یافته است. غدیر در 3-4 کیلومتری جحفه واقع شده و جحفه در 64 کیلومتری مکه قرار دارد که یکی از میقات های پنجگانه است. در جحفه راه اهالی مصر، مدینه، عراق و شام از یکدیگر جدا می شود. غدیر خم به سبب وجود آب و چندین درخت کهنسال، محل توقف و استراحت کاروانیان بود؛ اما گرمایی طاقت فرسا داشت.

خلاصه واقعه غدیر خم
گرامی-صلی الله علیه و آله- در سال دهم هجرت برای انجام فریضه و تعلیم مراسم حج به مکه عزیمت کرد. این بار انجام این فریضه با آ ین سال عمر عزیز مصادف شد و از این جهت آن را «حجة الوداع » نامیدند. افرادی که به شوق همسفری و یا آموختن مراسم حج همراه آن حضرت بودند تا صد و بیست هزار تخمین زده شده اند.

مراسم حج به پایان رسید و اکرم -صلی الله علیه و آله- راه مدینه را، در حالی که گروهی انبوه او را بدرقه می د و جز انی که در مکه به او پیوسته بودند همگی در رکاب او بودند، در پیش گرفت. چون کاروان به پهنه بی آبی به نام «غدیر خم » رسید، پیک وحی فرود آمد و به فرمان توقف داد. نیز دستور داد که همه از حرکت باز ایستند و بازماندگان فرا رسند.

کاروانیان از توقف ناگهانی و به ظاهر بی موقع در این منطقه بی آب، آن هم در نیمروزی گرم که حرارت آفتاب بسیار سوزنده و زمین تفتیده بود، در شگفت ماندند. مردم با خود می گفتند: فرمان بزرگی از جانب خدا رسیده است و در اهمیت فرمان همین بس که به یت داده است که در این وضع نامساعد همه را از حرکت باز دارد و فرمان خدا را ابلاغ کند.

به ت رسیدن حضرت علی (ع), 18 ذی الحجه عید غدیر خم, واقعه غدیر خم
در غدیر خم اکرم (ص)، حضرت علی بن طالب (ع) را «ولی» پس از خود معرفی کرد

فرمان خدا به رسول گرامی طی آیه زیر نازل شد:
یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللَّـهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّـهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْکَافِرِینَ.
«ای ، آنچه را از پروردگارت بر تو فرود آمده است به مردم برسان و اگر نرسانی رس خدای را بجا نیاورده ای و خداوند تو را از گزند مردم حفظ می کند».
سپس (ص) علی علیه السلام را به جانشینی خود معرفی کرد و فرمود: «هر من مولای اویم، علی مولای اوست». البته جانشینی علی علیه السلام سال ها پیش در مکه و در جمع خاندان هاشم انجام گرفته بود، ولی در غدیر، به اطلاع عموم رسید.

غدیر و سرنوشت
بدون شک واقعه غدیر خم، نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده داشته است. در این واقعه، صلی الله علیه و آله مهم ترین مأموریت دوران یِ خود را به انجام رساند؛ مأموریتی که انجام آن، به منزله رساندن پیام رس حضرت بود، و کوتاهی در مورد آن، به از بین رفتن زحمات چندین ساله ایشان می انجامید؛ چنان که خداوندمتعالی درآیه 67 سوره مائده می فرماید: «هان ای ! آنچه را از سوی پروردگارت به تو نازل شده است، تبلیغ کن و اگر چنان نکنی، پیام و رس او را انجام نداده ای وخداوند تو را از مردم حفظ می فرماید». حدیث امروز: فرصت هایی که نباید از دست داد رسول اکرم حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله فرمودند: خدا در زندگیتان، نسیم های حیات بخشی را جای داده، با آمادگی فراوان، آن فرصت ها را دری د و از آنها استفاده کنید. و نیز فرمودند: مومن باید از نیرویش به نفع خود و از دنیایش برای آ تش و از ج. 1) اکرم(ص) فرمودند: با هم غذا بخورید و پراکنده نباشید، که برکت با جماعت است.
2) اکرم(ص) فرمودند: مومن کم خوراک است و منافق پرخور.
3) اکرم(ص) فرمودند: هر غذا بخورد و دیگری به او نگاه کند، و به او ندهد، به دردی بی درمان مبتلا می شود.
4) اکرم(ص) فرمودند: هر کم بخورد، سالم می ماند و هر زیا. «علی بن إبراهیم، قال: نزلت فی أمیر المؤمنین (علیه السلام) لقول رسول الله (صلى الله علیه و آله): «أنا مدینة العلم، و علی بابها و لا تأتوا المدینة إلا من بابها».(البرهان،ج1،ص409)؛ آنچه از معنی علم در آیات و روایات،مد نظر بوده مغایر با معنی متعارف بیرونی است بلکه مراد از علم در شریعت د. مرتضی مطهری مرتضی مطهری درباره «خورشیدگرفتگی و درگذشت فرزند (ص)» می نویسد: «رسول اکرم پسری از ماریه قبطیه داد به نام ابراهیم بن رسول الله. این پسر، که مورد علاقه اکرم است، در هجده ماهگی از دنیا می رود. رسول اکرم که کانون عاطفه بود قهراً متأثر می شود و حتی اشک می ریزد و می فرماید: دل می سوزد و اشک می ریزد، ای ابراهیم ما به خاطر تو محزون ایم، ولی هزگر چیزی برخلاف رضای پروردگار نمی گوییم. تمام مسلمین ناراحت و متأثر ]می شوند[ به خاطر اینکه غباری از حزن بر دل مبارک پیغمبر اکرم نشسته است. همان روز تصادفاً خورشید من ف می شود و می گیرد. مسلمین شک ن د که گرفتن خورشید هماهنگی عالم بالا به خاطر پیغمبر بود؛ یعنی خورشید گرفت برای اینکه فرزند پیغمبر از دنیا رفته است.
این مطلب در میان مردم مدینه پیچید و زن و مرد یک زبان شدند که دیدی! خورشید به خاطر حزنی که عارض پیغمبر اکرم شد گرفت، در حالی که پیغمبر به مردم نگفته ــ العیاذ بالله ــ که گرفتن خورشید به خاطر این بوده است. این امر سبب شد که عقیده و ایمان مردم به پیغمبر اضافه شود و مردم هم در این گونه مسائل بیش از این فکر نمی کنند. ولی پیغمبر چه می کند؟ پیغمبر نمی خواهد از نقاط ضعف مردم برای هدایت مردم استفاده کند، می خواهد از نقاط قوت مردم استفاده کند. پیغمبر نمی خواهد از جه و نادانی مردم به نفع استفاده کند، می خواهد از علم و معرفت مردم استفاده کند. پیغمبر نمی خواهد از ناآگاهی و غفلت مردم استفاده کند، می خواهد از بیداری مردم استفاده کند ]...[ آمد بالای منبر صحبت کرد، خاطر مردم را راحت کرد، گفت: اینکه خورشید گرفت به خاطر بچه من نبود. مردی که حتی از سکوتش سوء استفاده نمی کند باید این گونه باشد؛ چرا؟ برای اینکه احتیاج به چنین چیزهایی ندارد.» (مطهری، 1383: 121 ــ 122) یادداشت ها: ـ مطهری، مرتضی (1383). سیری در سیره نبوی. چاپ بیست وهفتم. تهران: انتشارات صدرا. ابن عباس می گوید روزی خدمت رسول اکرم صلی الله علیه و آله بودم . فرزندش ابراهیم را روی زانوی چپ و حسین علیه السلام را روی زانوی راست خود نهاده بود. یک دفعه ابراهیم و یک دفعه حسین علیه السلام را می بوسید. جبرئیل بر رسول خدا صلی الله علیه و آله نازل شد ، سلام خدا را رسانید و گفت : «خدا. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد مردم مدینه رسول اکرم 70 ص لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تع. رحلت رحمت للعالمین آمده ناله از قلب جبریل امین آمده از ملایک همه، آید این السلام علیک، یا رسول الله ***** آه و واویلتا م کبری شده روز تنهایی حیدر و زهرا شده حضرت فاطمه، دارد این السلام علیک، یا رسول الله ..................... شیخ عباس قمی در منتهی الآمال نوشته اند : در احادیث معتبره وارد شد. در تقویم کشور ها، روز ها را به مناسبت های مختلف نام گذاری می کنندمثل ؛
روز عشق ، روز استقلال کشورها ، روز قدس ، روز کریسمس و...
در قرآن مجید هم برای آ ت بیش از هفتاد نام نام گذاری شده که آیت الله
جوادی آملی در کتاب« معاد در قرآن» به آنها اشاره کرده است . اما در قرآن برای دنیای ما
هم بیش از هزار سال پیش، روزهای بزرگ و به یاد ماندنی را در تقویم مسلمانان نام گذاری
کرده است که یکی از آن روزهای بزرگ «روز یاس کفار»نام گذاری شده است.
وقتی جریان غدیر علنی شد و حضرت علی علیه السلام رسما و با تشریفات ویژه ای به
جانشینی منصوب شد ، کفار (شامل مشرکین و منافقین هم می شود) ناامید
شدند و آیه الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَرُوا مِنْ دینِکُمْ1
معمولا کلمه«یاس و نا امیدی» متضاد «طمع و امیدواری »بکار می رود . حال
باید پرسید که چطور کفار با منصوب شدن علی علیه السلام در روز غدیر ناامید
شدند و خداوند این روز را روز نامیدی کفار نام نهاد؟
کفار برای نابودی نقشه های بسیاری کشیدند ، در ابتدا رس
او را به کاهن، شاعر و مجنون متهم د که بی اثر بود. بعد یاران ایشان
را شکنجه د و کشتند که باز اثر نکرد. بعد گفتند که هنگامی که اکرم (ص)
قرآن می خواند در کنار آن سر و صدا کنید تا دیگران نشوند:
(وَ قالَ الَّذینَ کَفَرُوا لا تَسْمَعُوا لِهذَا الْقُرْآنِ وَ الْغَوْا فیهِ لَعَلَّکُمْ تَغْلِبُونَ)2 بعد تصمیم
گرفتند که ایشان را ترور کنند که کارشان به نتیجه نرسید و (ص) مهاجرت کرد.

تنها امیدی که باقی مانده بود این بود که منتظر بودند عمر رسول خدا تمام شود و رس


او پایان پذیرد همان طور که خداوند از زبان ایشان می فرماید: (نَتَرَبَّصُ بِهِ رَیْبَ الْمَنُونِ) 3


مخصوصا که فرزند پسری هم نداشت که بعد از او کار او را ادامه دهد.


اما تمام این نقشه ها به نفع اکرم (ص) تمام شد. زیرا در میان اتهام هایی


که به او وارد می د هرگز نگفتند که ، زانی و مانند آن است بلکه به سراغ کاهن،


شاعر و مجنون و مانند آن رفتند به این دلیل بود که همگان می دانستند سرقت، خیانت


در امانت و مانند آن هرگز از رسول خدا (ص) سر نزده است. همچنین هر چه یارانش را


کشتند تعداد آنها بیشتر شد و ذا سایر دسیسه هایی که د.


امید آ آنها که فوت اکرم (ص) بود هم با انتصاب مؤمنان علی علیه السلام
خنثی شد.زیرا علی علیه السلام بعد از رسول خدا (ص) کار او را ادامه می داد.از این
رو روز غدیر بدترین روز برای مشرکین و منافقین بود و ناامید شدند.

نمونه خشم آنها درجریان حارث بن نعمان کهیکی از مشرکین است.
http://media.kenanaonline.com/p os/1238310/1238310941/large_1238310941.jpg?1364734294
1-مائدة، آیه ی 3.
2-فصلت، آیه ی 26.
3-طور، آیه ی 30.
رسول خداوند حضرت محمد صلی الله علیه و آله در غدیر خم در معرفی المؤمنین علیه السلام به جانشینی خود فرمود: من کنت مولاه فهذا علی مولاه.... در حالی که بر اساس روایات رسول گرامی در آن روز خطبه ای غرّاء و مفصل در باره المؤمنین و فرزندان و جانشینان وی و اهل بیت علیهم السلام و نیز در بار. سرویس معارف- رجانیوز: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخورد علی(ع) با ان بیت المال گفت: این افرادی که حقوق های میلیونی گرفتند و های میلیاردی د، را باید در شلاق زد. حسن رحیم پور ازغدی در سخنرانی پیش از خطبه های قم با اشاره به نزدیک ترین افراد به انبیاء اظهار کرد: رسول اکر.
عید غدیر
غدیر خم نام ناحیه ای میان مکه و مدینه است که در حجةالوداع، علی بن طالب را «ولی» پس از خود اعلام کرد. 18 ذی الحجه، سال روز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر خم شهرت دارد.
------------------------------------------
ادامه مطلب... عیدِ غدیر 18 ذی الحجه در تقویم قمری می باشد که توسط مسلمانان شیعه برای جانشینی صریح علی ابن طالب در مقام ت پس از محمد مسلمانان جشن گرفته می شود. که به اعتقاد شیعیان بر طبق خطبه محمد در غدیر خم علی را بعد از خود با حدیث { مَن کُنتُ مولاه فَهذا علیّ مولاه أللهم والِ من والاه و عادِ م. 25- در مسجد غدیر عن عبد الله(ع) قال: انه تستحب الصلوة فی مسجد الغدیرلان النبی(ص) اقام فیه المؤمنین(ع)و هو موضع اظهرالله عزوجل فیه الحق. وسائل الشیعه 3: 549. صادق(ع) فرمود: خواندن در مسجد غدیر مستحب است، چون اکرم(ص) در آنجا مؤمنان(ع) را معرفی و منصوب کرد. و آنجایی است که خدای بزرگ، حق را آ. چون نامه ی اعمال مرا پیچیدند بردند به میزان عمل سنجیدند بیش از همه گناه ما بود ولی آن را به محبت علی بخشیدند در غدیر خم، ولایت شد قبول / برد بالا دست مولا را رسول رفت بالا دست خورشید غدیر / شد و مقتدای ما، سرآغاز ت و ولایت برشما مبارک باد . . . - حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) ضمن خطبه ای در بیان وظایف مردم در ماه رمضان فرموده اند: به بزرگسالان خود احترام کنید و نسبت به ک ن خویش ترحم و عطوفت نمایید. منبع: میون الاخبار الرضا ص 164 2- از وصایای حضرت علی (علیه السّلام) نزدیک وفات، این بود که در خانواده ی خود به ک ن ع. «غدیر خم» نام ناحیه ای در میان مکه و مدینه است که بر سر راه حاجیان قرار دارد و به خاطر وجود برکه ای در این محل که در آن آب باران جمع می‎شده است، به این نام شهرت یافته است. غدیر در ۳-۴ کیلومتری جحفه واقع شده و جحفه در ۶۴ کیلومتری مکه قرار دارد که یکی از میقات های پنجگانه است. در جحف. راوی می گوید: روزی رسول خدا ص با حسن ع و حسین ع که در حال بازی بودند، برخورد نمود. سپس آنها را گرفت و بر دوش خود سوار کرد و هر کدام را روی یک دوش خود قرار داد. مردی جلو رفته و گفت: نوجوانان عزیز، چه مرکب خوبی سوار شده اید؟[1] رسول خدا ص فرمود: این دو چه سواران خوبی هستند، این دو پسر نوج. اختصاصی از سورنا فایل مقاله بعثت (صلی الله و علیه و آله و سلم),مقاله بعثت با و پر سرعت . لینک پرداخت و در "پایین مطلب"     فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)     تعداد صفحات;34 همانطور که از روایات ی و مطالعات تاریخی برمی آید، مسأله بعثت (صلی الله علیه و آله و سلم) در اد. چه فرقی میکند آن سوی دنیا باشم یا فقط چند کوچه آن طرف تر.....!! پای عشق که در میان باشد دلتنگی دمار آدم را در میاورد.......... میـــــدونی بازیچـــــــه یعنــــــی چــی؟ یعنـــــی « عشقت » از لـــج « عشقش » با تو بـــــاشه دلتنگـم نـہ براے هـَر ـے براے هیچـکـَـس دلتنگـم براے آنـکـہ ه. برگ_سبز جواب ناسزاگو بسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیم روایت شده که روزی ابوبکر با رسول اکرم (ص) نشسته بود. مردی آمد و شروع کرد به وی ناسزا بگوید. ابوبکر از او روی برگرداند و توجهی نکرد، لیکن او ناسزا گفتن خود را شدت بخشید. ابوبکر خشمگین شد و دشنام های او را پاسخ داد. در این هنگام .
هجدهم ذوالحجه سالروز واقعه ی غدیر به ولابت رسیدن علی ابن طالب(ع) و انتصاب به حق المومنین به جانشینی رسول لله بر تمامی جهانیان مبارک بادبسم الله الرحمن الرحیم چهل حدیث غدیر 1- عید خلافت و ولایت روى زیاد بن محمد قال: دخلت على ابى عبد الله(ع) فقلت: للمسلمین عید غیر یوم الجمعة والفطر والاضحى؟ قال: نعم، الیوم الذى نصب فیه رسول‏الله(ص) المؤمنین(ع). مصباح المتهجد: 736. زیاد بن محمد گوید: بر صادق(ع) وارد شدم و گفتم: آیا مسلم. قال رسول الله صلّی الله علیه و آله : طُوبی لمن ادرک قائمَ اهلِ بیتی و هو مقتدٍ به قبلَ قیامِهِ یأتِمُ به و بائمةِ الهُدی من قبلِهِ و یَبرَأُ الی الله من عدوِّهم اُولئِکَ رُفقائی و اکرمُ اُمَّتی علیَّ. اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند: خوشا به حال ی که زمان قائم اهل بیت مرا را در. اختصاصی از نیک فایل مقاله و تحقیق درباره غدیر از گلوى شقایق با و پر سرعت . لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 23   غدیر از گلوى شقایق با اینکه بیشتر مسلمانان صحت‏حدیث غدیر و اعلام ولایت مؤمنان على - علیه السلام - را پذیرفته‏اند و غالبا آن. میلاد رسول اکرم و هفته وحدت بر همه مسلمانان جهان مبارک. رسول اکرم صلی الله علیه و اله و سلم رحمه للعالمین است. چقدر عجیب است این دعا(یا نفرین) حضرت در حق قاتلین اباعبد الله الحسین علیه السلام: لا انالهم الله شفاعتی... خداوند شفاعت مرا نصیب آنان نکند!!! الله اکبر.   اگر به طور اتفاقی رهگذری از کوی این وبلاگ گذر کرد... ماس دعا دارم. ماس د. ** اکرم : اَلا اِنَّ خَیرَ الرِّجالِ مَن کانَ بَطىءَ الغَضَبِ سَریعَ الرِّضا؛ بدانید که بهترین انسان ها انى هستند که دیر به خشم آیند و زود راضى شوند. ** علی ع: الْحِلْمُ یُطْفِئُ نَارَ الْغَضَبِ وَ الْحِدَّةُ تُؤَجِّجُ إِحْرَاقَه‏ بردبارى آتش خشم را فرو مى نشاند و تندى آن را شع. روز چهارشنبه 15 اردیبهشت مصادف با 26 رجب المرجب در مرکز فرهنگی هنری جاورسیان جشن با شکوهی با حضور 62 نفر از اعضای دختر مرکز برگزار شد در این جشن که از ساعت 10:30 آغاز شد و 120 دقیقه به طول انجامید برنامه های متنوعی چون تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، معرفی واقعه بعثت، اجرای سرود، خوانش. خورشید ، محمد است و صادق ماه است / خورشید همیشه با قمر همراه است یعنی که ولادت صادق / در روز ولادت رسول الله است سوره مبارکه صف آیه 6: و هنگامى را که عیسى پسر مریم گفت اى فرزندان من فرستاده خدا به سوى شما هستم تورات را که پیش از من بوده تصدیق مى ‏کنم و به فرستاده‏ اى که پس از من مى . اکرم (ص) به همه مردم دلسوز و مهربان بود، و رحمت و عطوفت اکرم (ص) اختصاص به مسلمانان ندارد، بلکه سیره آن حضرت سرشار از محبت و دوستی است که می توان آن را بعنوان یک اصل اساسی معرفی کرد که مشمول همه افراد جامعه می شود. رسول اکرم (ص) : از فتنه و آزمایش در آ ا مان نگران نباشید ، چرا که موجب نابودی #منافقان خواهد شد.
میزان الحکمه مردی خدمت اکرم صلی الله علیه وآله رسید و عرض کرد آیا به من اجازه میدهید که آرزوی مرگ م؟ حضرت فرمود: مرگ چیزی است که چاره ای از آن نیست و مسافرتی است طولانی که سزاوار است برای ی که بخواهد به این سفر برود ده هدیه با خود ببرد.(ایا هدایا را اماده کردی) ✅ پرسید آن هدایا کدامند؟ رسول اکر. میلاد رسول اکرم (ص) و جعفر صادق (ع) را خدمت همه ی شما عزیزانم وخانواده های محترمتان و همه ی مسلمانان جهان تبریک عرض می کنم. نور حیّ سرمدی یا رسولَ الله از همه سرآمدی یا رسولَ الله سیدی خوش آمدی یا رسولَ الله تو رسولِ دو سرایی،جلوه ی روی خ جان مایی مصطفایی ای امید عالمین یا محمد مح. جهت دریافت و مشاهده صفحات روی آن ها کلیک نمائید .... لینک سایت جنگ و درنگ شهید رسول غلام رضایی ثالث
شهید رسول غلام رضایی ثالث شهید رسول غلام رضایی ثالث شهید رسول غلام رضایی ثالث شهید رسول غلام رضایی ثالث شهید رسول غلام رضایی ثالث شهید رسول غلام رضایی ثالث شهید رسول غلام رضایی ثالث