غبارروبی مضجع مطهر حضرت رضا علیه السلام - اخبار روز

وجود مبارک سیدال علیه السلام وقتی تنها شد، یک تنه به میدان رفت، ناقل هم حُمید بن مسلم است که وقایع نگار لشگر دشمن بود، می گوید چنان حضرت با هیبت و عظمت هجوم می آورد که لشگر ما مثل گروهی از ملخ ها که می گریزند، به هم می ریختند و اصلا نشان نمی داد که این مرد تشنه است و این همه داغ دی. هتل آپارتمان ترنم مشهد از نزدیک ترین هتل های مشهد (دو دقیقه پیاده روی) به حرم مطهر رضا (علیه السلام) هست که در میدان بیت المقدس واقع شده. برخی از واحدهای هتل آپارتمان ترنم مشرف به بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) می باشد. از امکانات این هتل میشه به اینترنت، یخچال، تلوی. قال الصادق علیه السلام : اِبنُ أبى یَعفورَ: رَأیتُ عِندَ أبى عَبدِاللّه علیه السلام ضَیفا، فَقامَ یَوما فى بَعضِ الحَوائِج، فَنَهاهُ عَن ذلِکَ ، و قامَ بِنَفسِهِ إلى تِلکَ الحاجَةِ، و قالَ علیه السلام : نَهى رَسولُ اللّه صلى الله علیه و آله عَن أن یُستَخدَمَ الضَّیفُ؛ ابن أب. #داستانک_معنوی خیلی زیباست هم نشین حضرت داوود (علیه السلام) در بهشت صادق (علیه السلام) فرمود روزى خدا به حضرت داوود (علیه ‏السلام) وحى کرد خلاده دختر اوس را نوید بهشت ده و به آگاهى او برسان که همسر و هم نشین تو در بهشت خواهد بود. حضرت داوود (علیه‏ السلام) به این دستور عمل کرد و به . حضرت حسن بن علی المجتبی - سلام الله علیه- در حدیث لوح

حضرت محمد بن علی الجواد - علیه السلام- در حدیث لوححضرت علی بن محمد الهادی - علیه السلام- در حدیث لوح

فاضل بزرگوار سید جعفر مزارعى روایت کرده : یکى از طلبه هاى حوزه باعظمت نجف از نظر معیشت در تنگنا و دشوارى غیر قابل تحملّى بود . روزى از روى شکایت و فشار روحى کنار ضریح مطهّر حضرت المؤمنین (علیه السلام)عرضه مى دارد : شما این لوسترهاى قیمتى و قندیل هاى بى بدیل را به چه سبب در حرم خود .
گوشه ای از زندگانی بابرکت جواد(ع)


تولّد محمدتقی علیه السلام
حضرت محمدتقی علیه السلام میوه دل ثامن الحجج علیه السلام در دهم رجب 195 ق در مدینه منوّره زاده شد و بر شاخسار ت شکوفا گشت. پدر بزرگوارش حضرت رضا علیه السلام و مادرش بانوی گرامی و بافضیلتی به نام «سبیکه» است که رضا علیه السلام او را «خیزران» نامید. حضرت همواره از ایشان به نیکی یاد کرده او را با تع ری چون بانویی پاک دامن و بانوی بافضیلت نام می بردند.
دوران ت محمدتقی علیه السلام
از ماه رمضان سال 202 یا آ ماه صفر 203 ه ، که رضا علیه السلام در توس به شهادت رسید، فرزند آن حضرت، محمدتقی علیه السلام به مقام ت و پیشوایی امت مسلمان رسید.
جواد در سه سالگی
صفوان بن یحیی، از یاران مخلص رضا علیه السلام ، می گوید در مدینه به حضور آن حضرت شرف یاب شدم و عرض : پیشی از آن که خداوند ابوجعفر (جواد) را به شما عنایت فرماید، درباره بعد از شما پرس وجو می کردیم و شما می فرمودید خداوند به من پسری عنایت خواهد فرمود. اکنون خداوند پسری به شما عنایت کرد و چشم ما به وجود وی روشن گردیده است. تکلیف ما پس از شما چیست و ما چه ی خواهد بود؟
ادامه مطلب http://uupload.ir/files/eyzd_%d8%a7%d9%82%d8%a7%d9%85%d9%87_%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b2_%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86.jpg اقامه باران در حرم مطهر رضا علیه السلام این ، ظهر امروز در صحن اقامه شد آ ین اخبار مشهد در شهرآرانیوز نحوه شهادت رضا(ع) در نحوه به شهادت رسیدن نقل شده است که مأمون به یکی از خدمتکاران خویش دستور داده بود تا ناخن های دستش را بلند نگه دارد و بعد به او دستور دادتا دست خود را به زهر مخصوصی آلوده کند و در بین ناخن هایش زهر قرار دهد و اناری را با دستان زهر آلودش دانه کند و او دستور مأمون. از سؤالات اساسی در ماجرای آتش زدن خانه حضرت علی(علیه السلام) و اهانت به آنبزرگوار این است که: آیا (چنان که شیعیان می‏گویند) به ساحت حضرت فاطمه زهراعلیهاالسلام نیز جسارت د؟ و بر آن حضرت صدماتی وارد شد که منجر به شهادت او وفرزندش گردید یا خیر؟ برای خواندن کامل این مطلب وارد بخش ا.
یکی دیگر از علمای معاصر حضرت سجاد زین العابدین علیه السلام شخصی است به نام «سعید بن المسیّب» که افتخار شاگردی حضرت را داشت و خود را جزو اصحاب حضرت می دانست، ولی در اثر بی تقوایی و کج فهمی موفق نشد بر سجاد علیه السلام بگذارد و نیز از اقتدا به باقر علیه السلام محروم گردید، او با اینکه آگاه به مقام ت هم بود تا آنجا که می گفت وقتی باقر علیه السلام بر بدن مطهر سجاد علیه السلام می خواندند تمام زمین و زمان، و مکان همزمان با تکبیر آن همام، الله اکبر می گفتند. او این سخنان را در وقتی گفت که از او سؤال شد چرا هنگامی که سجاد علیه السلام به شهادت رسیدند و بدن مطهرشان را (که اولین تشییع علنی و آشکار در تاریخ اهل بیت علیهم السلام در مدینه بشمار می رفت) برای خواندن به بقیع آوردند، به باقر علیه السلام اقتدا نکردی؟ او در جواب گفت: به مسجد النبی رفتم دو رکعت کنم، چراکه از حضرت سجاد علیه السلام شنیده بودم دو رکعت در مسجد النبی هنگام خلوت سبب آمرزش گناهان گذشته و آینده است، خواستم این دو رکعت را در خلوت مسجد بخوانم که ثوابش بیشتر است! ولی همین که خواستم دو رکعت را بجا آورم از تکبیر گفتن زمین و زمان، و مکان همراه با تکبیر باقر علیه السلام در بر پدر خود بیهوش شدم و از توفیق مسجد النبی، و نیز از توفیق اقامه بر بدن مطهر سجاد علیه السلام محروم گشتم.(1)
اینجاست که حضرت زهرا سلام الله علیها با تعبیر «حضنة ال » از آن خواص و نخبگان یاد می کنند و می فرمایند: شما افرادی هستید که ادعا می کنید: در دامان شما رشد و نمو کرده و صاحب فتوا خود را معرفی نموده و مردم ناآگاه حلال و حرام خود را از شما می گیرند، با این ادعا شما در مقابل ظلم بزرگی که به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام شد بی تفاوت هستید و خود را به بی اطلاعی می زنید.
عالم بی تقوا بهتر است در عالَم نباشد. عالم بی تقوا روز به روز از خدا دور می شود و خود را از معصومین علیهم السلام که چراغ هدایت بشریت اند دور می کند.

(1). رجال کشی، صفحه 116، سعید بن المسیّب
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برگرفته بخشی از کتاب روشنگری در کلام مرجعیت
سخنرانی مرجع عالیقدر حضرت آیت اللّه العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازى مدظله العالی، در 28 صفر 1434 هجری قمری
باقر (ع) دارای ملکات فاضله اخلاقی، دینی و علمی و همانند خورشیدی پر فروغ، بر سپهر دانش پرتو افکن بود به گونه-ای که بیشترین حدیث از آن حضرت و فرزندشان است و این بزرگ ترین گواه در شخصیت علمی ایشان به شمار می رود. آن حضرت سر انجام توسط هشام، در شهر مدینه به شهادت رسیدند و در بقیع دفن . حضرت موسی علیه السلام

حضرت موسی علیه السلام لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 9 کودکی بر روی آب موسی از بنی بود ولقب وی کلیم الله است واز سومین پیغمبر او لوالغرم است بعداز نوح و ابراهیم وموسی کتاب و شریعتی بزرکداشت ومیخواست بنی اسر ائیل . بسم الله جستاری بر زندگی ام البنین علیها السلام پیوند دو گوهر مؤمنان علی علیه السلام پس از شهادت تن و ریحانه حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم ، برادر خود عقیل را که از دانشمندان نسب شناس بود، فرا خواند و از او خواست تا برایش همسری از تبار دلاوران برگزیند. عقیل، فاطمه کل ّه را برای حضرت علی علیه السلام برگزید که خاندانش، بنی کلاب، در شجاعت بی مانند بودند. حضرت علی علیه السلام این انتخاب را پسندید و عقیل را به خواستگاری نزد پدر ام البنین فرستاد. پدر خشنود شد و این وصلت مبارک صورت گرفت. ادامه مطلب اختصاصی از اینو دیدی مقاله درباره نگاهى به شخصیت و عملکرد حضرت عباس علیه‏السلام با و پر سرعت . لینک پرداخت و در "پایین مطلب"  فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)  تعداد صفحات:31 نگاهى به شخصیت و عملکرد حضرت عباس علیه‏السلام ولادت و نام‏گذارى کودکى و نوجوانى شرکت در جن.

حرم مطهر هلال بن علی علیه السلام _ شهرستان آران و بیدگل اخلاق _سخنرانی آتش برگ ......... اما باقرعلیه السلام: کانَ أثَرُ السُّجُودِ فِی جَمیعِ مَواضِعِ سُجُودِهِ فَسُمِّی السَجّادُ لِذلِکَ ا ثر سجده در تمام مواضع هفت گانه سجده او نمایان بود ؛ از این جهت "سجّاد" نامیده شد شهادت سجاد(ع) در برخی نقل‏ها سال ۹۲ ق و در نقلی دیگر سال ۹۴ و در منابعی دیگر سال ۹۵ ذکر شده است.. بسم الله الرحمن الرحیم شازده حسین علیه السلام قزوینی ها میزبان زاده ای هستند به نام زاده حسین و به لفظ محلی خود قزوینی ها: «شازده حسین». بقعه متبرک این زاده در ورودی و داخل شهر قزوین، تقریبا از سمت جنوب شرق این شهر واقع است. مشهور است که زاده حسین علیه السلام از فرزندان بلافصل ر. به اطلاع می رساند به مناسبت شهادت رئیس مذهب جعفری، جعفر صادق علیه السّلام مراسم عزداری امروز پنجشنبه 29 تیر 1396 به شرح زیر برگزار می گردد:
شروع مراسم با مغرب و عشا در مسجد جامع سپس حرکت قافله عزاداری به صورت هیأت زنجیرزنی از درب حسینیه سیدال ء علیه السّلام به سمت مرکز فرهنگی ح. حضرت ام البنین هرروز نوۀ خود عبدالله بن عباس را با خود همراه می کرد و به بقیع رفته و برای حضرت ابوالفضل علیه السلام نوحه و مرثیه می گفت. مردم نیز گرد ایشان جمع شده و گریه می د. ازجمله مرثیه های این بانوی بزرگوار این اشعار سو ک بود: ادامه مطلب
نفرین صادق علیه السلام به ی که مصیبت شهادت حضرت محسن علیه السلام را بشنود، و چشمانش گریان نشود!
قال المفضل بن عمر: فَبَکَی الصَّادِقُ علیه السلام حَتَّی اخْضَلَّتْ لِحْیَتُهُ بِالدُّمُوعِ. ثُمَّ قَالَ لَا قَرَّتْ عَیْنٌ لَا تَبْکِی عِنْدَ هَذَا الذِّکْرِ.
مفضل بن عمر گوید: هنگامی که حضرت صادق علیه السلام، ماجرای هجوم به خانه المومنین و شهادت حضرت محسن بن علی علیهما السلام را به یاد می آوردند، آنقدر گریه می د که محاسن مبارکشان از گریه تر می گشت. و می فرمودند: روشن مباد آن چشمی که در این مصیبت نگرید.
بحار الانوار، تالیف علامه مجلسی، جلد ۵۳، صفحه ۲۳

حضرت صادق علیه السلام: اگر ی خواهد حضرت علی علیه السلام را در خواب ببیند در موقع خواب این دعا را بخواند:
اللهم انی اسالک یا من له لطف خفی و ایادیه باسطه لا تقبض اسالک بلطفک الخفی ما لطفت به لعبد الا کفی ان ترینی مولای المومنین علی بن طالب فی منامی.
رحلت حضرت ابوطالب - علیه السلام- نحوه شهادت رضا(ع) در نحوه به شهادت رسیدن نقل شده است که مأمون به یکی از خدمتکاران خویش دستور داده بود تا ناخن های دستش را بلند نگه دارد و بعد به او دستور دادتا دست خود را به زهر مخصوصی آلوده کند و در بین ناخن هایش زهر قرار دهد و اناری را با دستان زهر آلودش دانه کند و او دستور مأمون. احادیثی گهربار از حسن مجتبی علیه السلام مرواریدهایی از زبان حسن علیه السلام لقب حسن مجتبی علیه السلام آیا علی علیه السلام, حسن علیه السلام را به عنوان جانشین معرفی د؟ نام همسران و فرزندان حسن علیه السلام داستان ها و حکایت هایی از حسن علیه السلام داستان هایی از زندگانی حسن علی. حضرت ابوالفضل العباس حضرت ابوالفضل علیه السلام فرمانده و پرچم دار حسین علیه السلام در روز عاشورا بود. آن حضرت قامتی رشید، چهره ای زیبا و شجاعتی کم نظیر داشت و به سبب سیمای جذابش او را قمربنی هاشم می گفتند. در حادثه کربلا فرماندهی سمت چپ حسین علیه السلام را عهده دار بود و علاوه . مسابقه روزانه - 13 اسفند
شروع مسابقه: یکشنبه، 13 اسفند 1396
پایان مسابقه: ساعت 24 یکشنبه، 13 اسفند 1396

توضیحات:
برای یافتن پاسخ سوال امروز به مقاله " ام البنین کِل (مادر عباس و عبدالله و عثمان و جعفر) " راسخون مراجعه کنید.


جوایز:
10 نفر برنده دهه (به ازای هر روز 1 نفر ) : هر نف. این سوال که با آن که چند فرزند دختر داشت چرا حضرت زهرا را بیشتر دوست می داشت و به او بیشتر اعتبار می داد. سوالی است که درباره حضرت معصومه علیه السلام نیز صادق است که چرا حضرت موسی بن جعفر علیه السلام با داشتن دختران بسیار به حضرت معصومه علیه السلام توجه می کرد و در میان آن ها این . تحقیق در مورد حضرت ابوالفضل علیه السلام 29 صفایل تحقیق در مورد حضرت ابوالفضل علیه السلام 29 ص را از سایت ما کنید.جهت بروی دکمه آبی رنگ دریافت فایل کلیک کنید. تحقیق در مورد حضرت ابوالفضل علیه السلام 29 ص لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ویرایش و آماده پرین. کوچه ورودی حرم حضرت رقیه (س) صحن با صفا و غریب حضرت رقیه (س) زیارتنامه حضرت رقیه (س) اذن ورود به حرم حضرت رقیه (س) در ورود حرم حضرت رقیه (س) السلام علیک یا بنت رسول الله (ص) السلام علیک یا بنت الحسین (ع) السلام علیک یا شهیده الصغیره السلام علیک یا رقیه (س) بدون شرح! ارسال چهل و دومین محموله سیمان خا تری صادراتی شهرستان نایین جهت بازسازی حرمین مطهر وملکوتی ین جوادین علیهما السلام تحت عنوان گرامیداشت یاد و خاطره ی مظلوم منا به شهرکاظمین ارسال شد. بحمد الله با همت بلند خیر گمنام و به نمایندگی آقای حاج صفر علی خنجری میزان بیست و پنج تن سیمان . وی یگانه فرزند عسکری علیه السلام یازدهمین شیعیان است. مهدی(عج) در سحرگاه نیمه شعبان 255 ق در سامرّا چشم به جهان گشود و پس از پنج سال زندگی تحت س رستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال 260 ق به دنبال شهادت حضرت عسکری علیه السلام ـ همچون حضرت عیسی علیه السلام و حضرت یحیی علیه .  ولادت با سعادت حضرت عیسی علیه السلام بنده پاک خداوند و برگزیده او ، بر مقیمان طور توحید و معرفت ، مبارک باد . .??
ولادت با سعادت حضرت عیسی علیه السلام بنده پاک خداوند و برگزیده او ، بر مقیمان طور توحید و معرفت ، مبارک باد .
سقط حضرت محسن علیه السلام در کلام عبد الجلیل قزوینی
عبد الجلیل قزوینی رازی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه قرن ششم هجری قمری می نویسد:
گویند که: «عمر (لعنه الله) در بر شکم فاطمه (سلام الله علیها) زد و کودکی را در شکم او داشت که رسول (صلی الله علیه و اله) آن را محسن (علیه السلام) نام نهاده بود.» اما جواب آن است که این خبریست درست، و برین وجه نقل کرده اند، و در کتب شیعی و سنی مذکور و مسطور است.
النقض، تالیف عبد الجلیل قزوینی رازی، صفحه ۲۹۸

بر قاتل حضرت محسن علیه السلام لعنت تربت حضرت سید الشّهداء بر اساس روایات موثّق آثار فراوانى دارد، از آن جمله : 1 - طبق روایات رسیده سجده بر تربت حضرت حسین علیه السلام موجب قبولى است ، که صادق علیه السلام مى فرماید: السُّجُودُ عَلى تُربَة الحُسین علیه السلام یَ ِقُ الحُجبُ السَّبعة . سجده بر تربت حسین علیه السلام . حسین علیه السلام با شنیدن این سخن بسیار اشک ریخت و آنگاه رقیه علیها السلام صدا زد : بابا! مانعت نمى شوم . صبر کن تا ترا ببینم (سلام الله علیها) حسین علیه السلام او را در آغوش گرفت و لبهاى خشکیده اش را بوسید. در این هنگام آن نازدانه ندا در داد که : العطش العطش ، فان الظما قدا احرقنى ب. بی بی سکینه خاتون خواهر گران قدر حضرت معصومه (سلام الله) و بزرگوار رضا (علیه السلام) می باشد که محل مزار مطهر ایشان در شهرستان ملارد واقع است دختر گرامی موسی کاظم (علیه السلام) و خواهر بزرگوار رضا (علیه السلام) می باشد که در ۱۶ کیلومتری غرب شهر ملارد در کنار جاده ترانزیتی ملارد- ا. سالروز میلاد فرخنده حضرت هادی علیه السلام بر ارادتمندان آن حضرت مبارک باد.
میلاد حضرت هادی علیه السلام
اَلتَّوَاضُعُ أَنْ تُعْطِیَ اَلنَّاسَ مَا تُحِبُّ أَنْ تُعْطَاهُ
فروتنی آن است که با مردم چنان رفتار کنی که دوست داری با تو چنان باشند. الکافی، ج۲، ص۱۲۴ مقدمه از جمله مواردی که بسیار در روایات بر آن تاکیده شده است، زیارت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام می باشد، در این باره، اهل بیت علیهم السلام به سفارش و تشویق مردم به صورت زبانی اکتفا ننموده و خود نیز هر وقت فرصت را مهیا دیده اند به زیارت آن حضرت رفته و به صورت عملی نیز اهم. حال و هوای برفی صحن و سرای حرم مطهر رضا علیه السلام دقایقی پیش.