سن سیز بیر گون اولماسین اینان - اخبار روز

مقاله درباره رضا (ع) و بنی عباس 33 ص لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 33 رضا (ع) و بنی عباس : تاکنون اجمالاً با نحوه پیدایش ساسله ای بنام بنی العباس آشنا شدیم و دانستیم که اینان انسانهای جاه طلب و دنیا پرستی بودند که منافقانه قدرت را بدست گرفته . بسم الله الرحمن الرحیم (وهنگامی که به آنها گفته شد در زمین فساد نکنید گفتند همانا ما اصلاح گریم.) آه از انی که نفاق را صلاح خود می دانند وکارهای زشت خود را انکار می کنندهرآینه اینان همان فساد گرانند... چگونه هر عمل ناپسندی را مرتکب می شوید و خیلی راحت وبا خاطری آسوده وبا چنان است.

م ع م ع حرم باشیم.
م ع م ع حرم باشیم
شرایط خاصی است و وضعیت، وضعیتی حساس. انگار تاریخ به نوعی دارد تکرار می شود تا فهم و شعور ما را بسنجد و بداند چقدر مرد عمل هستیم.
زمانی، جنگ تحمیلی پیش رو داشتیم و عده ای که مردانه سپر د و از ایران و ایرانی دفاع د، و عده ای که با تمام وجود از فرزندان رزمنده ی ایران زمین پشتیبانی می د و عده ای هم به فکر منافع و حفظ جان و مال خود بودند و علیه جنگ، شعار می دادند!
بعد از جنگ، آنان که جانانه با جان و مال خود از ایران دفاع کرده بودند، بی هیچ ادعایی، خشنودی خدا و سلامت ایران را هدیه خود دانستند و راضی بودند و دیگران، همچنان به نق زدن ها ادامه دادند و م عان ایران زمین را به سهمیه و حقوق آن چنانی متهم د.

اما امروز، دوباره جنگی تمام عیار علیه ایران آغاز شده است؛ اما این بار، بسیار سخت تر و پیچیده تر از گذشته؛ زیرا، دشمن نیابتی می جنگد و ظاهرا از سرزمین های ما دور است.
عده ای باز سپر د و جلو رفتند؛ زیرا تکلیف شرعی و میهنی خود را در دفاع از ایران در آن سوی مرزها دیدند.
و باز عده ای، به نق زدن های منافقانه خود ادامه دادند که « نه نه لبنان، جانم فدای ایران!!» ؛ اما این جان کی باید فدای ایران شود، خدا عالم است!!!
اینان نه در دوران جنگ، مستقیم با حزب بعث جنگیدند و حتی زمانی که عراق، بخش بزرگی از کشور ما را کرده بود- چیزی به وسعت کشور فلسطین ی- در کنج خانه ها خزیدند و الان هم که کشور ایران، هدف اصلی و نهایی عربستانی و غربی است هم در کنج خانه کز کرده اند.
به اینان باید گفت:
از این فرصت استثنایی چرا استفاده نمی کنید و برای ب سهمیه و حقوق آن چنانی به و عراق نمی روید؟
این نکته را قبلا از قلم فرزند شهید همت خواندم. فرصت ب سهمیه برای مدعیانی که فکر می کنند رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس، برای آن به جبهه رفتند. حال همان فرصت برای آن ها هست؛ پس چرا باز در خانه ه اند؟
همه می دانیم هدف اصلی عربستان و متحدانش، ش ت و نابودی ایران است. اکنون که حزب بعث نابود شده و صدامی وجود ندارد، و کشوری نزدیک ما نیست که به طور مستقیم به ما حمله کند، چه کنند؟
آنها به این راهبرد رسیده اند که باید اطراف ایران را از آن خود کنند و ما را از چند سو مورد حمله قرار دهند.
تسخیر عراق به عنوان کشوری که هم مرز ماست و می تواند محل حمله مستقیم باشد از یک سو و تسخیر به عنوان کشوری که در تحریم و حادثه ها همراه ما بود و راه تنفس ما محسوب می شود از سوی دیگر، آنها را به هدف می رساند وکیست که این نکات را نداند؟
همه به خوبی می دانیم با این اوضاع، اگر م ع حرم جلو نمی رفت، تا کنون عراق و ش ت خورده بودند و حکومت شام تشکیل شده بود و با حمایت متحجران عرب ضد ایران و غرب زخم خورده از ایران، طومار ما را در هم می پیچیدند.
م عان حرم، مرزهای دفاع را از مرزهای جغرافیای معمول ایران به آن سوی مرزها کشاندند تا ما امنیتی داشته باشیم بالاتر از فرانسه و بلژیک و دیگر اروپاییان؛ این است که باید م ع حرم بود؛ زیرا م ع حرم، یعنی م ع سرزمین ایران.
و اگر نمی توانیم سلاح به دست بگیریم و مستقیم به مقابله با دواعش بپردازیم، بهتر است با مال و قلم و بیان خود، م ع م ع حرم باشیم و از بزرگی و سلحشوری آنها دفاع کنیم.
با قلم و بیان خود آن ها را حمایت کنیم تا تکلیف شرعی و وظیفه میهنی خود را انجام دهیم و سربلند و با وجدان راحت زندگی کنیم.

بی توجهی به م ع حرم، بی وجدانی در حق ایران و است. پس وقت تصمیم است؛ یا باید م ع حرم باشیم، یا م ع م ع حرم. نارویی ها در بلوچستان: مرکز نارویی ها در بلوچستان بمپور، نیکشهر بنت واسپکه است، در مورد وطن اصلی آنها نیز اقوال مختلفی وجود دارد، برخی نوشته اند: «نارویی چها شت است که در مناطق کنونیشان مانده اند، اصل آن ها را از نارویی های زابلی حرمگی می دانند، هنوز کلاً از اصلشان نبریده اند و. روایتی از اکرم (ص) نقل شده که مولانا آن را در مثنوی آورده و توضیح مختصری داده است: ارحموا ثلاثا: عزیز قوم ذل و غنى قوم افتقر و عالما یلعب به الجهال ‏ فرموده که بر سه گروه از آدمیان باید رحم کرد و جانب حرمت آنها را در موقعیتی که یافته اند نگاه داشت: اول؛ ی که از کاری برکنار می شود، ا. انسان آ ا مانی ۱۴- یکی از برجسته ترین ویژگی جهانی انسان آ ا مان اینست که داعیه نجات جامعه و بلکه کل بشریت را دارد. علیرغم اینکه خود در قعر هلاکت و فلاکت به سر می برد. ولی مطلقاً در فکر نجات خودش نیست. و بدینگونه امروزه در سراسر جهان شاهد ظهور روزمره میلیونها انسان هستیم که داعیه ن. آری این روزها شهرستان نور میزبان دو شهید گمتام است. ی گمنامی که آمده اند تا گمنامی نام آوران دورانشان را به یادمان بیاورند آمده اند به آنانی که لاف مردی می زنند و ادعای ولایت می کنند بگویند که گذاشتن پا روی من سخت تر از گذاشتن پا روی مین است. وبلاگ به یاد ی سلیاکتی این روزها آسما. خوانندگان گرامی را به بخشی از سخنان محمود ت آبادی نویسنده نامدار و گرانقدر ایرانی تحت عنوان «دیدار بلوچ» جلب می نمایم؛ «...بیشتر مردان موقر، آرام و متکی به درون و کم توجه به بیرون از خود در پوشاک های سنگین و پسندیده... من این پوشش را خیلی دوست می دارم، نجابت و اص ی دارد... این چهره . دعوات راوندی می گوید: جواد(ع) فرمود یکی از اصحاب پدرم مریض شد. حضرت رضا به عیادت او رفت و از او پرسید: «چطوری؟» گفت: «بعد از آمدن شما مرگ را به چشم خود دیدم.»(می خواست با این جمله دردی را که از شدت بیماری می کشید، نشان دهد.)
فرمود: «مرگ را چگونه دیدی؟»
گفت: «سخت و دردناک.»
حضرت فرمود: مرگ را ندیدی، آنچه دیدی فقط کاری بود که مرگ در ابتدا با تو می کند و بدین وسیله گوشه ای از احوال خود را به تو نشان می دهد.
مردم دو دسته اند: انی که با مرگ راحت می شوند و انی که با مرگشان دیگران از دستشان راحت می شوند. ایمانت به خدا و ولایت را تجدید کن تا از انی باشی که با مرگ راحت می شوند.
آن مرد هم همین کار را کرد. آنگاه گفت: «ای پسر رسول خدا! اینان فرشتگان پروردگارند که با درودها و هدایا بر شما سلام می کنند. آنها روبروی شما ایستاده اند. اجازه بدهید بنشینند.» رضا(ع) فرمود: «بنشینید ای فرشتگان پروردگار من!» سپس به مریض فرمود: «از آن ها بپرس آیا دستور داشتند که در حضور من بایستند؟» مریض گفت: «از آنها پرسیدم، گفتند اگر هم? فرشتگانی که خدا آفریده در محضر شما باشند، برای شما خواهند ایستاد و تا اجازه ندهید نخواهند نشست. خدای بزرگ به آنان چنین دستور فرموده است.» آنگاه مرد چشمانش را بست و گفت: «سلام بر تو ای پسر رسول خدا، این شمایید که در کنار محمد(ص) و ان پس از او در برابرم ایستاده اید.» این را گفت و جان داد.

http://uupload.ir/files/a0lb_%d8%ad%d8%b6%d8%b1%d8%aa.jpg حضرت آیت اللّٰه فاطمی نیا : حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) میفرمایند : «دلِ مومن از کعبه بالاتر است» هر دلی که حامل محبت المومنین(ع) است حرمتش از کعبه بالاتر است!!! پس ما که در مملکت شیعی زندگی میکنیم از چپ و راست در اطراف ما کعبه است!!! خیلی باید مراقب باشیم دلهای اینان را نشکنیم ، آبروی مومن را نبریم؛ خ نکرده ، دل ش تن باعث ظلمت و بیچارگی انسان میشود و با این کارها انسان عاقبت بخیر نمیشود.
علی شریعتی انسان ها را به چهار دسته تقسیم کرده است:
1ـ آنانی که وقتی هستند، هستند و وقتی که نیستند هم نیستند.
عمده آدم ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آنهاست که قابل فهم می شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند.

2ـ آنانی که وقتی هستند، نیست. چون روز پِنتیکاست فرا رسید، همه یکدل در یک جا جمع بودند که ناگاه ص همچون صدای وزش تندبادی از آسمان آمد و خانه ای را که در آن نشسته بودند، به تمامی پر کرد. آنگاه، زبانه هایی دیدند همچون زبانه های آتش که تقسیم شد و بر هر یک از ایشان قرار گرفت. سپس همه از روح القدس پُر گشتند و آن گونه . میگویند به تو (س.د) عشق نورزم ، این مردم چه می دانند از من ، از آن عشق از تو .. از آن همه زیبایی اینان نمی دانند من تماما چشم و گوشم در حضورت نمی دانند هوا خواه توام جانا ... وصل میخواهم چکار ، دیدنت مرا کافیست و هوایی که تو در آن نفس میکشی و من نیز هم ماه های آ با تو بودن است به گمانم آ . حکیم سنایی ***************************** ملک سلیمان مطلب کان بجاست ملک همان است سلیمان کجاست باد همان خصم قوی گردن است خاک همان دشمن مرد افکن است صحبت دنیا که تمنا کند با که وفا کرد که با ما کند با همه چون خاک زمین پست باش وز همه چون باد تهی دست باش یک درم است آنچه بدان بند ه ای یک نفس است آنچه . حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با بیان هَل مِنْ ناصرٍ ینْصُرنی به عاشورا ابدیت بخشیده اند و به همین علت است که گفته می شود کلُ یوم عاشورا و کلُ ارضٍ کربلا،و انیکه به ندای پاسخ می دهند قرآن لقب صالحین را به آنها می دهد،و با توجه به اینکه یاری و تفدیه از نیازهای صالح شدن می با. 1) طبقه ی اول مخصوص منافقان" است و اینان بدترین گروه از جهنمیان میباشند . 2) طبقه ی دوم لظی" نام دارد ,که جایگاه اشقیا میباشد . 3) طبقه ی سوم حطمه" است که تهمت زنندگان و عیب جویان ومال اندوزان را در خود جای داده است. 4) طبقه ی چهارم سقر" نام دارد که جایگاه کافر و منکر و تارکین و انی که از . تحقیق و بررسی در مورد افلاتون و سقراط 10ص لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 10 افلاتون و سقراطش گویا تاریخ فلسفه را چنین مقدر است که فیلسوفان بزرگش نه تنها راه گشای راه های نامکشوف و نوگشوده بر رهروان خویش باشند، راه بند و راه گیر دیگر راه های. سلام.ستون در محضر بازنشستگان دوهفته نامه سروکاشمر طرفداران خاص خود را دارد. هشتمین حکایت این ستون تقدیم به شما: پذیرای یک پستچی بازنشسته هستیم. حاج محمد خوش‏بین مهر ماه 1323 در روستای ف ن در خانواده‏ای مذهبی دیده به جهان گشود« نُه خواهر و برادر هستیم. پنجمین فرزند خانواده هستم.. در ارتباط مخفی خود با خواب گریه ها
حرفهای عجیبی شنیده ام.


هی ساده، ساده!
از پس آستینِ گریه گمان می کنند:
آسمانِ فردا صاف و هوای رفتن ما آفت ست.
حالا تو هم بلند شو، بگو "ها" وُ برو!


اصلا چکارشان داری؟
اینان که مونس همین دو سه روزِ گُلند و گلبرگند
و این درخ. معلم شهید قلم علی شریعتی انسان ها را به چهار دسته تقسیم کرده است: ١ـ آنانی که وقتی هستند، هستند و وقتی که نیستند هم نیستند. عمده آدم ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آنهاست که قابل فهم می شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند. ٢ـ آنانی که وقتی هستند، نی. علت دین گریزی جوانان چیست

علت دین گریزی جوانان چیست لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 7 علت دین گریزی جوانان چیست و چگونه می‏توان آنها را از این راه منصرف کرد ؟ بررسی عوامل دین گریزی به سادگی نمی‏توان گفت: نسل جوان ما دین گریز و احیانا د. بر هل من ناصرینصرنی
براساس روایات یاغیان و طاغیان در زمان حضرت حجت چهار دسته هستند: دسته اول،افرادی که اگاهانه سدراه انقلاب حضرت می شوند. الؤمنین علی (ع) می فرمایند:وقتی قائم ماقیام د،به سمت کوفه به راه می افتد یک گروه ده هزار نفری جلوی ایشان می ایستند اینان افرادی هستند که معروفند به بتریه اینان یک سلاح به همراه دارند به اقا صاحب ا مان میپگویند از هرجا آمدی به همانجا بازگرد مانیازی به فرزندان فاطمه نداریم و جنگ بین انان درمیگیرد تا ا ین نفر انها کشته میشوند سپس حضرت وارد کوفه میشود بعداز ان حضرت منافقان نهاراهم میکشد وقصر ها را منحدم میکند و جنگ تا جایی ادامه پیدا میکند که خداوند متعال راضی بشود.(این روایت در اینجا به صورت خلاصه امده) ارشاد جلد2 ص384
دسته دوم،ناصبی ها صادق (ع):خدا هیچ چیزی نجس تر از سگ نیافریده اما ناصب ما اهل بیت از ان هم نجس تر اند.علل الشرایع جلد1 ص292 باقر (ع)فرمودند:قائم ما ایمان را دوباره عرضه میکند انان دو دسته میشوند1-انهایی که داخل میشوند به حقیقت میرسند نجات پیدا میکنند والا انهایی که برنمیگردند سرنوشتشان مرگ است. بهار جلد52 ص375
دسته سوم، انهی که بر ظلم براهل بیت رضایت دادند. رضا (ع) میفرمایند:فرزندان قاتلین حسین(ع) از رفتار پدران خود خشنودند و به آن افتخار میکنند و هر ی به چیزی راضی شود مانند ی است که آن را انجام داده است واز این جهت اگر مردی در مشرق زمین کشته شود و ی در مغرب زمین در قتل آن راضی باشد نزد خداوند شریک قاتل است،حضرت قائم با آنها در هنگام وجش قتال خواهد کرد. عیون اخبار الرضا جلد1 ص273 اقا صادق(ع):احدی از انی که با ما جنگیدند و به ماظلم د وبه مظلومیت ماراضی شدند در زمان حجت باقی نخواهند ماند. بهار جلد52 ص24 دسته چهارم،بنی امیّه(که در قالب سفیانی ظهور میکند که این سفیانی ها هم ناصبی وهم راضی به تقل اهل بیت هستند). علی (ع):سوگند به خدا بنی امیه پیوسته بر مردم ستم خواهند کرد تا اینکه هیچ حرامی نمی ماند که ان را حلل کنند و هیچ پیمانی نمی ماند مگر انکه ان پیمان را بشکنند و هیچ خیمه و خانه ای نمی ماند مگر انکه ظلمشان به ان راه یابد. نهج البلاغه خطبه98 علی (ع) بعد از ذکر جنایات بنی امیه میفرماید: خداوند مهدی رابر بنی امیه مسلط میگرداند و آنهارا زیر پای خود قرار میدهد و همچون سنگ اسیاب با انها خواهد بود اینان لعنت شدگانند هرجا یافت شوند باید دستگیر و سخت شکنجه شوند و این سنت خداوند است که در میان پیشینیان نیز جاری بوده است ودر سنت خدا تغییری نیست. بهار جلد51 ص121
«اللهم عجل لولیک الفرج» ی که پیشداوری و گرایش خاصّ دارد، چیزهایی را می پذیرد که با پیشداوری و گرایش او و همسو باشد. بحث و گفتگو با این اشخاص بی فایده است. آنان برای نگهداشتِ ذهنیّت و گرایشِ خود، آسمان ریسمان خواهند کرد و حاضر خواهند بود آشکارترین و ساده ترین امور را به نفع ذهنیّت و گرایشِ خود انکار یا . تحقیق درباره افلاتون و سقراطش فرمت فایل : word ( لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 10 صفحه افلاتون و سقراطش گویا تاریخ فلسفه را چنین مقدر است که فیلسوفان بزرگش نه تنها راه گشای راه های نامکشوف و نوگشوده بر رهروان خویش باشند، راه بند و راه گیر دیگر راه های پیش گشوده نیز باشند، و در کنار راه هایی که با نو آوری ها و شه های بدیع خود می گشایند، راه هایی را نیز با دگم ها و جمود ها و انحراف های فکری خود ببندند. اینان اگر چه در برخی مسیرهای زمانی، تاریخ فلسفه را دهه ها و سده ها پی ...
دریافت فایل تعداد صفحات: 15 کد محصول :4177 حجم فایل:15,24 kb نوع فایل :rar


فایل ورد قابل ویرایش
توضیحی مختصر از متن فایل :
تشویش پایان قرن
در حوالی 188 درنس جوان ادبی و هنری نوع یح روحی پیدا شد. که زائیده بی آرامی در برابر زندگی و بیزاری از تمدنی کهنه و فرسوده بود. اینان که خود را زندانی دن. تحقیق درباره ی سرخپوست 9ص تحقیق درباره ی سرخپوست 9ص لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 10 سرخپوست سُرخپوست بومیان قاره را می گویند.ایشان از نژاد زردند ولی پیشتر می پنداشتند که یک گروه نژادی جداگانه اند.کریستوف کلمب پنداشته بود که اینان هندی ا. به مناسبت آغاز سال تحصیلی رسمی آموزشی با حدیث زیر از اساتید بزرگوارم در طول تحصیل قدردانی می کنم: قَالَ جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ الصَّادِقُ علیهما السلام‏ عُلَمَاءُ شِیعَتِنَا مُرَابِطُونَ‏ بِالثَّغْرِ الَّذِی یَلِی إِبْلِیسُ وَ عَفَارِیتُهُ یَمْنَعُونَهُمْ عَنِ الْخُ. باسمه تعالی
برداشتهایی از اشعار مولانا
ات : ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۵
بحث و جدل

کاملی گر خاک گیرد زر شود
ناقص ار زر برد خا تر شود
چون قبول حق بود آن مرد راست
دست او در کارها دست خداست
دست ناقص دست ست و دیو
زانک اندر دام تکلیفست و ریو
جهل آید پیش او دانش شود
جهل شد علمی. اختصاصی از هایدی تحقیق درباره زندگی آغا محمد خان قاجار با و پر سرعت . لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:22 مقدمه آغامحمد خان فرزند محمد حسن خان قاجار و او نیز فرزند فتحعلی خان فرزند شاهقلی خان فرزند جهانسوزخان بود. مازندران و بارفر. #دل_دیدنی_های_شهرسرب_وسراب(435) « چاپلوسی » و « دست بوسی »! من در این شهرِ « سیراب » از « سراب » بسیاری از « شهروندان کوشا » و « نیرومندان پویا » را دیدم که عمری « می دویدند»؛ اما « به جایی نمی رسیدند»؛ ولی معمولا انی « به قدرت می رسیدند » که « به نُدرت می دویدند»!! در دیاری که « چاپلوس. #دل_دیدنی_های_شهرسرب_وسراب(435) « چاپلوسی » و « دست بوسی »! من در این شهرِ « سیراب » از « سراب » بسیاری از « شهروندان کوشا » و « نیرومندان پویا » را دیدم که عمری « می دویدند»؛ اما « به جایی نمی رسیدند»؛ ولی معمولا انی « به قدرت می رسیدند » که « به نُدرت می دویدند»!! در دیاری که « چاپلوس. #خط_ دوقطبی #خودباوری_و_بیگانه_پرستی در جریانات دور از قدرت در ایران با #جریانی مواجه هستیم که بیگانه را #قبله_آمال خود می بینند و هرچیز و ناچیزی را با آن معیار می سنجند جریانی که رفتار و تفکرات خود را نشانه #باکلاسی و از عوامل #پرستیژ_شخصیتی میدانند.... "حقیقت #قرآنی می‏گوید که اگ. احسان و انفاق یک بانوی باایمان منبع : شهید آیت الله دستغیب(ره)؛ ایمان زنی از مجلّله های مدینه منوّره، برای عشا به مسجد النبی پشت سر پیغمبر حاضر شد. پیغمبر این آیه را در خواند: [وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمَوْعِدُهُمْ أَجْمَعِینَ* لَها سَبْعَةُ أَبْوابٍ لِکلِّ بابٍ مِنْهُمْ جُزْءٌ مَقْسُومٌ] «به درستی که جهنّم وعدگاه اینان است (هر با کفر مرد، جهنّم جای اوست) و هفت در و هفت طبقه دارد. برای هر طایفه ای دری از درهای جهنّم است».[1] ادامه مطلب حکایت نشسته بود بر بساط صبحانه و آرام لقمه برمیداشت گفتم : ظهر شده، هنوز بساط کار خود را پهن نکرده ای؟ بنی آدم نصف روز خود را بی تو گذرانده اند ... گفت : خود را بازنشسته کرده ام. پیش از موعد! گفتم : به راه عدل و انصاف بازگشته ای یا سنگ بندگی خدا به می زنی؟ گفت : من دیگر آن توانای سابق ن. خوشا به حال آنان که نیاز خود را به خدا احساس می کنند، زیرا ملکوت آسمان از آن ایشان است. خوشا به حال ماتم زدگان، زیرا ایشان تسلی خواهند یافت. خوشا به حال فروتنان، زیرا ایشان مالک تمام جهان خواهند گشت. خوشا به حال گرسنگان و تشنگان عد ، زیرا سیر خواهند شد. خوشا به حال آنان که مهربان . برگ_سبز قضاوت در مورد افراد را از شیخ انصاری بیاموزیم نقل کرده اند که از شیخ انصاری درباره مولوی استفتاء می کنند که مولوی چگونه آدمی است؟ شیخ که می خواهد از روی موازین حرف بزند و می داند تک تک سخنان و اعمال ما مورد سؤال قرار می گیرند، در پاسخ می نویسد: من کتاب مثنوی را کم مطالعه .
باسمه تعالی
برداشتهایی از نهج البلاغه
خطبه اول_قسمت ۳۱
مقایسه انسانها و فرشتگان

اگر به مسیری که بخار آب که از روی دریا بلند می شود و سپس با وزیدن باد ابرها متراکم و نهایتا بصورت باران به زمین برمی گردد و موجب رشد و نمو گیاهان می شود دقت کنیم .در می ی م که کلیه گیاها.
سلامدر منهاجیار دو مطلب منتشر شده است که ظاهراً در تضاد با هم قرار دارند.
مطلبی با عنوان «ترویج تشیع نانوشته» در تضاد با مطلبی با عنوان «تبرک و بوسیدن» قرار گرفته است.
در آن مطلب، سؤال کننده، بوسیدن ضریح را که از آیین های تشیع نانوشته است مثال زده است و شما در پاسخ نوشته اید که: پس به روشنی می توان نتیجه گرفت که عمل به آئین ها (همان تشیع نانوشته)، توسط اصحاب منهاج فردوسیان، ترویج و تأیید آن است و موجب دچار شدن به لعنت خداوندگار می شود.
ولی در مطلب دوم با اینکه سؤال کننده، همان مثال را آورده است شما نوشته اید که: بوسیدن ضریح، حدیث ندارد ولی از آنجا که بوسیدن در عرف جامعه، نوعی ابراز علاقه و ارادت محسوب می شود، بدون قصد ورود، اشکال ندارد.
مطلب دیگری که ممکن است از این مطالب نتیجه شود این است که می شود بسیاری از آیین ها مانند شهادت ثالثه، عَلَم گردانی، زنجیرزنی و حتی قمه زنی، پوشیدن مشکی در عزا و بسیاری از موارد دیگر را تحت عنوان «نوعی ابراز علاقه و ارادت عرف» مجاز دانست.
با تشکرـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
باسمه تعالیسلام علیکم
تضادی که توهم شده است، اینگونه حل می شود که در جواب اول، طرف سخن، اصحاب منهاج فردوسیان هستند که اع ان مانند گفتارشان، در نزد غیر منهاجی ها سند محسوب می شود. اینان بار سنگین مسؤولیت هدایت رفتاری جامعه را نیز بر عهده دارند. اما در جواب دوم، طرف سخن، عوام غیر منهاجی هستند. اینان اگر این ابراز علاقه ها را به قصد ورود انجام ندهند، اشکالی بر آنان وارد نیست. عدم قصد ورود به این معنی است که این عمل را جزء دین و تشیع اثنی عشریه نشمارند.موفق باشید بخش اول روایت شهادت اصحاب حسین علیه السلام شب و روز عاشورا بنا بر سنت تاریخی متعلق به حسین (ع) سرور و سالار شهیدان است و راویان به وقایع آن روز بزرگ می پردازند اما در روز عاشورا در کربلا چه گذشت؟ روایت شده عمر بن سعد با انداختن نخستین تیر، رسما جنگ را آغاز کرد و گفت : نزد عبیدالله. خوشا به حال آنان که نیاز خود را به خدا احساس می کنند، زیرا ملکوت آسمان از آن ایشان است. خوشا به حال ماتم زدگان، زیرا ایشان تسلی خواهند یافت. خوشا به حال فروتنان، زیرا ایشان مالک تمام جهان خواهند گشت. خوشا به حال گرسنگان و تشنگان عد ، زیرا سیر خواهند شد. خوشا به حال آنان که مهربان .