سر چشمه تمام خوبیها - اخبار روز


هفتم اسفند امسال در سومین همایش مدیریت آب در مزرعه، مختار هاشمی را برای نخستین بار دیدم. پیشوند های نامش را نگفتم که ، سید و شیخ است؛ چرا که همچون برخی انسان های شریف دیگر، بی دلیل معقول و صرفنظر از عنوان هایش، ناگهان بر دلم نشست. به یاد آوردم که نامش را در ماجرای قربانی شدن "کانی بل" شنیده بودم و تلاش هایش برای نجات "چشمه خدا" از شر "سد داریان".
مختار هاشمی اکنون با کردستان و مؤسسه ای تحقیقاتی در نیوکاسل همکاری دارد و از مشارکت در همایش های مرتبط هم فروگذار نمی کند.
وی تحصیلاتش را در انگلستان از سال 1991 در رشته ی عمران آغاز کرده و در رشته های هیدرولیک و منابع آب نیو کاسل در سال 2012 به پایان رسانده است. در کلیپ زیر روایتش را از ماجرای کانی بل بشنوید.
مصاحبه با مختار هاشمی
امید که سخنانش گوش شنوایی بیابد و کوشش های او و همفکرانش به نجات کامل "چشمه خدا" بینجامد. اگر می خواهید در باره ماجرای "کانی بل" بیشتر بدانید، نوشتار زیر را هم بخوانید.نجات چشمه خدا

در تور تایلند بازدید از زمرد تایلند (شهر زیبای چیانگ مای) را فراموش نکنید

یکی از جاذبه های گردشگری تور تایلند شهر زیبای چیانگ مای است که به زمرد تایلند مشهور است. این شهر در رودخانه پینگ و در در فاصله 700 کیلومتری شهر بانکوک قرار گرفته است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی تایلند آب و هوای خنکی دارد. چیانگ مای در سال 1296 توسط پادشاهی به نام منگرای بنا شده است. اگر می خواهید بدانید بهترین زمان برای سفر به این شهر چه فصلی است، باید بگوییم بین ماه دسامبر تا ماه مارس این شهر بهترین آب و هوا را دارد.
از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا می توان به معابد زیبا و باستانی بیشماری که در هر گوشه شهر به چشم می خورند، اشاره کرد. علاوه بر معابد زیبا، می توانید از موزه ملی چیانگ مای، پارک ملی (doi inthanon)، د ده بافت ابریشم و کتان (san kamphaen)، د ده چتر و سایبان bo sang، باغ وحش chiang mai، کمپ فیل ها، غار chiang dao و چشمه های آبگرم fang نیز دیدن کنید.
چشمه های آبگرم fang
برای علاقمندان به آبگرم و درمان های طبیعی بازدید از چشمه های آبگرم fang که حدود 50 چشمه جوشان با دمای 90 تا 100 درجه سانتیگراد هستند را توصیه می کنیم. این چشمه ها در فاصله 163 کیلومتری شمال چیانگ مای قرار دارند.
کمپ فیل ها
یکی دیگر از تفریحات جالبی که در تور تایلند می توانید تجربه کنید، فیل سواری است. در شمال چیانگ مای در کنار رودخانه محلی وجود دارد که چندین کمپ فیل دارد و در آن هر روز صبح نمایش فیل ها به اجرا در می آید. گر به تو افتدم نظر چهره به چهره رو به رو شرح دهم غم تو را نکته به نکته مو به مو از پی دیدن رخت همچو صبا فتاده‏ام خانه به خانه در به در کوُچه به کوچه کو به کو می رود از فراق تو خون دل از دو دیده ام دجله به دجله یم به یم چشمه به چشمه جو به جو دور دهان تنگ تو عارض عنبرین خطت غنچه به غنچه . گر به تو افتدم نظر چهره به چهره رو به رو شرح دهم غم تو را نکته به نکته مو به مو از پی دیدن رخت همچو صبا فتاده‏ام خانه به خانه در به در کوُچه به کوچه کو به کو می رود از فراق تو خون دل از دو دیده ام دجله به دجله یم به یم چشمه به چشمه جو به جو دور دهان تنگ تو عارض عنبرین خطت غنچه به غنچه . چشمه هفت رنگ مُجِن
چشمه هفت رنگ مُجِن از چشمه های کم نظیر کشور است که در 25 کیلومتری شمال شاهرود در میان شکاف دره های دامنه قله 4000 متری شاهوار واقع شده است. این دره در ادامه به دو دره کوچک تر تقسیم می شود. در یکی از دره ها آب سفید رنگی جاری است که مناسب آشامیدن می باشد. در دره دیگر چشمه های رنگی جریان دارند. این چشمه های رنگی در جداره و کف رودخانه تابلوهای نقاشی زیبایی را خلق می کنند که چشمان هر بیننده ای را مسحور زیبایی خود می نمایند. قبل از رسیدن به چشمه های معدنی بوی خاصی در منطقه به مشام می رسد. یکی از چشمه ها از کانسار (معدن)های گوگردی عبور می کند و به همین جهت از فاصله دوری بوی گوگرد حس می شود. در اطراف، چشمه هایی در حال جوشش هستند که دارای مواد معدنی جیوه دار بوده و از آن ها بخار جیوه متصاعد می شود که به آسانی قابل تشخیص است. در مسیر آب این چشمه ها با رنگ های گوناگون با هم ترکیب شده و تقریباً آب صابون مانندی را تشکیل می دهند و در نهایت با آب سفید چشمه تلاقی یافته و هر قدر از محل دورتر می شوند، رنگ آن ها به سفیدی متمایل شده تا جایی که جهت استفاده کشاورزی در منطقه گرآب (گرو) اثری از رنگ و بوی آن ها یافت نمی شود. آب گوگردی این چشمه ها خاصیت درمانی داشته و از قدیم اهالی منطقه جهت بهبود بیماری های پوستی و استخوانی از آب این چشمه ها استفاده می نمودند.
جنگل ابر
جنگل ابر [شاهرود]، استان سمنان قسمتی از قدیمی ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی است با گونه های گیاهی و جانوری نادر، یکی از زیباترین نقاط ایران و شمال شرق کشور می باشد. این جنگل با ۳۵ هزار تار وسعت در ادامه جنگل های سرسبز شمال کشور به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته به این نام مشهور است. در این جنگل ابرها آنقدر به درخت ها نزدیک اند که به نظر می رسد جنگل بر روی ابرها سوار است و می توان در میان ابرها گشت و گذار کرد و به باور بسیاری از گردشگران یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعت ایران محسوب می شود.
این جنگل ۱۱۴اُمین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت. در جلسه شورای عالی محیط زیست در ۲۹ بهمن سال ۱۳۹۳ جنگل ابر منطقه حفاظت شده اعلام شد و در فهرست مناطق چهارگانه سازمان حفاظت از محیط زیست درآمد.
با سلام بعد از ماه مبارک رمضان و خستگی یه ماه تصمیم گرفتیم با تعدادی از دوستان به قله شاهوار صعود کنیم مسیر رو هم از چشمه پریخانی انتخاب کردیم قله شاهوار به ارتفاع3950متر بلندترین قله استان سمنان است که در جاده ازادشهر به شاهرود کیلومتر15 جاده مجن به سمت گرگان است این قله دارای چند مسیر صعود دارد که مسیر نرمال ان معروف به چشمه پریخانی میباشد تعداد 10نفر اماده صعود به قله شدیم روزپنج شنبه استارت کار در ساعت 15:00زده شد ودر ساعت18:00به چشمه پریخانی رسیدیم و کمپ را برقرار کردیم صبح روز بعد هم در ساعت05:00اماده صعود به قله زیبای شاهوار شدیم و در ساعت09:30به قله زیبای شاهوار صعود کردیم. مسیر چشمه پریخانی
محل کمپ شب مانی چشمه پریخانی صبح روز بعد در مسیر قله مسیر تخت معروف به زمین فوتبال صعود به قله زیبای شاهوار این صعود را تقدیم به گرامی شادروان علی اسماعیلی مدیر باشگاه البرز که در حادثه ای ناگوار دار فانی را وداع گفت تقدیم کردیم روحش شاد

در پایان تشکر میکنم از همه دوستان که این صعود با موفقیت انجام شد.

با ویکی روان همراه باشید. یک گنجشک با عجله و با تمام توان به آتش نزدیک می شد و برمی گشت ! پرسیدند : چه می کنی؟ پاسخ داد: در این چشمه آبی هست و من مرتب نوک خود را پر از آب می کنم و آن را روی آتش می ریزم… گفتند: حجم آتش در مقایسه با آبی که … the post گنجشک و آتش appeared first on ویکی روان. دریاچه سد ور

دریاچه سد ور (سیاه رود) از جمله دریاچه های نزدیک تهران است که در مرز استان مازندران و تهران قرار دارد. دریاچه ور به واسطه ی سد ور ایجاد شده است و موقعیت آب و هوایی بسیار خوبی دارد. دریاچه شکلی شبیه به مثلت دارد و طول و عرض آن در حدود ۲۰۰ متر است. عمق دریاچه در حدود ۱۵ متر است.دریاچه سد ور
دریاچه این سد به معجز چشمه و سد سیاه رود هم شناخته می شود. معجز چشمه چشمه ای است در این سد که قسمت عمده آب سیاه رود و سد از این چشمه تامین میگردد.

روستای ور یکی از بزرگ ترین روستاهای استان تهران و از توابع شهرستان فیروزکوه است. این روستا در کنار رود فرح رود، در دامنهٔ جنوبی کوه معراج، که کوهی در رشته کوه البرز است، قرار دارد.

دسترسی محلی دریاچه سد ور
دریاچه سد ور در کنار روستای ور است. روستای ور در دهستان قزقانچای، بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه واقع در ۴۷٫۵ کیلومتری دماوند، ۳۹ کیلومتری شمال غربی فیروزکوه و ۲۶ کیلومتری شمال راه شوسه فیروزکوه به تهران، ۱۶۵ کیلومتری شمال شرقی تهران، در استان تهران قرار دارد. ورودی بخش ارجمند در جاده تهران به فیروزکوه، ۱۰ کیلومتر مانده به فیروزکوه، فرعی سمت چپ جاده (شمال جاده)، مشخص است.منبع: تفرجنامه   همسایه این پیرمرد یک چشمه نفتی است، همسایه عجیبی که حد و مرزی برای خود نمی‌شناسد و دامنه‌هایش تا در و دیوار خانه کناری‌اش کشیده شده. شاید روزگاری که پیرمرد آجر آجر خانه را با دست‌های خودش روی یکدیگر قرار میداد هرگز گمان نمی‌کرد روزگاری از در و دیوار خانه‌اش ن. به نام واجب الوجود در تاریخ 95.6.11 گروه تصمیم گرفت که مسیر سبک جانپناه شنل در رشته کوه پراو را فتح نماییم .بدین منظور ساعت شش صبح روز موعود در میدان فرودگاه دیدار نمودیم و با ماشینی در بستی که سر مقصد بگو مگویی هم با او داشتیم .به محیط بان پراو در تنگه کنش رفتیم . واز مسیر دره مشهور .
به گزارش خبر فوری، مهرعلی باران چشمه درباره آ ین وضعیت خدمت سربازی احمد نوراللهی و اظهارات کمالی مبنی بر اینکه دو ماه آموزشی این بازیکن بخشیده می شود، گفت: من مصاحبه آقای کمالی را دیدم و خواندم، ایشان نگفتند که بخشیده می شود. خدمت اصلی سربازی نوراللهی تمام شده، اما خلاء آموزش دارد. در حال هماهنگی و پیگیری هستیم که پس از طی آموزش بتواند به ورزش خود ادامه بدهد. به قول کمالی، نیت به همکاری و حل مشکل احمد نوراللهی وجود دارد.
رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح در واکنش به این موضوع که گفته می شود «نوراللهی باید به آموزش تیراندازی برود»، عنوان کرد: مدت آموزش یک مدت مشخص است که باید آن را طی کند و تیراندازی هم از جمله برنامه های آن است.


ادامه خبر
از فاجعه در چهل چشمه جلوگیری کنیم!
از حفاظ دور چشمه ها خبری نیست!!از فاجعه جلوگیری کنیم!
حادثه خبر نمی کند...با اینکه حواشی چشمه های زیبای چهل چشمه به زیبایی تزئین و بتن ریزی شده است اما متأسفانه حواشی آن به علت نداشتن نرده های محافظ ممکن است فاجعه آفرین باشد و ک نی که کنار چشمه تردد می کنند در صورت سقوط به آب جان خود را از دست بدهند که دیگر جبران آن کار آسانی نخواهد بود!چون عمق آب هم زیاد است مسئولان باید به فکر چاره باشند.* در خصوص کاشت درخت های خوب با توجه به شرایط اقلیمی منطقه نیز باید دور شی شود و در حواشی چشمه درخت های خوبی کاشته شود.* هشدارهای راهنمایی و رانندگی هم در حد استاندارد نیست و کامیون ها و تریلی ها با سرعت بسیار بالایی در جاده مجاور حرکت می کنند که خطرات این موضوع در فصل زمستان با توجه به یخبندان بوده جاده صدچندان می شود!

http://s6.picofile.com/file/8255494718/p o_2016_06_12_09_56_52.jpg

http://s7.picofile.com/file/8255494642/p o_2016_06_12_09_56_49.jpg
http://s7.picofile.com/file/8255494626/p o_2016_06_12_09_56_46.jpg
http://s7.picofile.com/file/8255494584/p o_2016_06_12_09_56_39.jpg
از فاجعه جلوگیری کنیم!
عناوین یادداشت ها از فاجعه جلوگیری کنیم! (یکشنبه 23 داد 1395 توسط اکی نیوز)عناوین یادداشت های چهل چشمه (شنبه 22 داد 1395 توسط اکی نیوز)دو ع بسیار زیبا از قرخ بولاق (چهارشنبه 12 اسفند 1394 توسط اکی نیوز)نتایج آرای دهمین دوره مجلس شورای ی استان قزوین اعلام شد (چهارشنبه 12 اسفند 1394 توسط اکی نیوز)ع هوایی پمپ بنزین آبگرم (دوشنبه 27 مهر 1394 توسط اکی نیوز)تصویر هوایی چهل چشمه زیبا (دوشنبه 27 مهر 1394 توسط اکی نیوز)نقشه هوایی شهر آبگرم (دوشنبه 27 مهر 1394 توسط اکی نیوز)تصویر هوایی از آبگرم زیبا (چهارشنبه 15 مهر 1394 توسط اکی نیوز)چشمهٔ آب گرم جادهٔ تا تان آوج (دوشنبه 2 شهریور 1394 توسط اکی نیوز)چشمه علی ( 18 فروردین 1394 توسط اکی نیوز)چهل جشمه (یکشنبه 28 دی 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر ای چهل چشمه (چهارشنبه 12 آذر 1393 توسط اکی نیوز)شنا و بازی ک ن در چهل چشمه (شنبه 29 شهریور 1393 توسط اکی نیوز)دو ع از یک زاویه (چهارشنبه 12 شهریور 1393 توسط اکی نیوز)چهل چشمه (دوشنبه 10 شهریور 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر جدید چهل چشمه زیبا (یکشنبه 9 شهریور 1393 توسط اکی نیوز) یوسفی ی با پشتکار و درایت بالا (دوشنبه 19 داد 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر تازه از چهل چشمه (یکشنبه 4 داد 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر زیبای چهل چشمه ( 9 اردیبهشت 1393 توسط اکی نیوز)چهل چشمه به قطب گردشگری تبدیل می شود ( 9 اردیبهشت 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر جدید از چهل چشمه ( 9 اردیبهشت 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر نجات چهل چشمه ( 9 اردیبهشت 1393 توسط اکی نیوز)قزوین الموت (چهارشنبه 14 اسفند 1392 توسط اکی نیوز)چشمه های آب گرم قزوین ( 15 بهمن 1392 توسط اکی نیوز)علی بولاغی ( 15 بهمن 1392 توسط اکی نیوز)[ بدون عنوان ] ( 15 بهمن 1392 توسط اکی نیوز)قرخ بلاغ ( 12 آذر 1392 توسط اکی نیوز)قرخ بولاغ (شنبه 25 آبان 1392 توسط اکی نیوز)دهانه غار عبّاس آباد (شنبه 25 آبان 1392 توسط اکی نیوز)تصویری دیگر از چهل چشمه ( 9 مهر 1392 توسط اکی نیوز)

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] گنجشکی با عجله و با تمام توان به آتش نزدیک می شد و برمی گشت ! پرسیدند : چه می کنی؟ پاسخ داد: در این چشمه آبی هست و من مرتب نوک خود را پر از آب می کنم و آن را روی آتش می ریزم… گفتند: حجم آتش در مقایسه با آبی که تو می آوری بسیار زیاد است و این آب فایده ای ندارد. گفت: شاید نتوانم آتش را خا. سؤالها خود به خود بوجود نمی آیند و به طور کلی به دو دسته عقلی و قلبی تقسیم می شوند پرسشهای عقلی در زمینه مسائل قلبی و فطری را شبهات می گوییم که می تواند شبهه در مورد دین باشد یا عشق یا زیبایی.... شبهاتی که سوفسطائیان به دست وپای فلاسفه یونان باستان کلاف می د مشهور است با دقت در عقل . مو قرمز(رقعی)چشمهمو قرمز(رقعی)چشمهمو قرمز(رقعی)چشمهمو قرمز(رقعی)چشمه 0 نظر / نوشتن نظر23,000 تومانقیمت بدون مالیات: 23,000 تومانناشر: چشمهمدل: 64609قطع: رقعینوع جلد: شمیزتعداد صفحات : 295شابک 9786002297198سال چاپ : 1396نوبت چاپ: 3مترجم: عین له غریبمولف: ارهان پاموک
سبد ید بـــــــــــه نــــــــــام خــــــــــــــدا


موضوع : ( سرچشمه همه خوبیها)
ادامه مطلب مبادا در کوفه بمانی و فریاد هل من ناصر ینصرنی حسین را بی ‏پاسخ بگذاری؛ حسین اکنون منتظر لبیک توست… لبیک یا حسین (ع) ز نور روى تو روشن چراغ ایمان است زیاد روى تو دلها ستاره باران است ز آفتاب جمال تو دیده نورانى است ز مهر توست که دنیاى ما بهاران است تو سبز مثل زلال ستاره ‏ها هستى . اهل آبایی چه و نیسه چشمه او زلال نیسه او کوگل کهینه صب بخونن دی بلال پیز و نی بهاری خشک و یه بلی کل تراش و ینه او چویلل پلپلی دندرل پازن سه ساله خین و من دل ایکنه بز و تشنی ناعلاجه کهرشه ول ایکنه کلغیه ی کهزیر کهیی پر دمش نیسی ولا خنده سر لو خشک بایم منده تا بارون بیا ناز نیسی دور چ. این گفت و سخن ها(رقعی)چشمهاین گفت و سخن ها(رقعی)چشمهاین گفت و سخن ها(رقعی)چشمهاین گفت و سخن ها(رقعی)چشمهاین گفت و سخن ها(رقعی)چشمه 0 نظر / نوشتن نظر300,000ریالقیمت بدون مالیات: 300,000ریالناشر: چشمهمدل: 65067قطع: رقعینوع جلد: شمیزتعداد صفحات : 383شابک 9786002297648سال چاپ : 1396نوبت چاپ: 1مترجم:مولف: محمود ت آبادیسبد ید مرد باید گرسنگی بکشد تا بفهمد که نرخ آن چند است
تا بفهمد که در جهان شما هرکه باشد گرسنه در بند است
فرق بین گرسنه ها مگذار بین پیر وجوان وکودک با
آن اسیری که در فلسطین است بایتیمی که در سمر قند است
خیر وخوبی همیشه شیرین است در میان تمام آدمها
آن ی فکر خیر وخوبی هست که دلش ق. #گزارش_صعود #قله_بزغوش ۱۹شهریور۹۵ خانم ها: آقازاده،محمودزاده،خواجه،پوروثوق ،رستمی ،بانو،اکبری آقایان:توانامنش،رحیمی،توحیدکیا ،سمرقندی،اسماعیل زاده ،خلیلی،احمدیان،شیرین دلی،ظرافتی،دیباور،آقاوردیزاده ،آقا یونس راننده مینی بوس:آقای جواد احمدی #گزارش #محمد_خلیلی #بنا. توزیع ابزار ایرانیان توری حصاری مخصوص حصار کشی دور باغ و زمین توری چشمه 7.5 سانت 32000 ریال توری چشمه 5.5 سانت 38000 ریال توری گ ون مخصوص سد سازی و سنگ چین و درست دیواره های محکم در ع بالا یک مدل استفاده از توری گ ون را مشاهده میفرمایید ما آماده سفارش با هر سایزی و ابعادی از جانب مشتریان. روز بی روز ی، روزان دلم بر ره توست چشمه ی وصف معلم به تو ره زاده ی توست
جان به دامن علم و هنرت تن دادم طغیوان را به زبحر دل و جانت خواهم
علم را خیز بلا در ره جانسوز خودم
به تو دادم و کزو جان ز همی جان دادم
میر را بر ره خیز و دل و جان عقلا تن بدادم و تو را یاد کنم بر هر جا
چ. گنجشکی با عجله و تمام توان به آتش نزدیک می شد و برمی گشت! پرسیدند : چه می کنی ؟ پاسخ داد : در این چشمه آبی هست و من مرتب نوک خود را پر از آب می کنم و آن را روی آتش می ریزم ! گفتند : حجم آتش در مقایسه با آبی که تو می آوری بسیار زیاد است ! و این آب فایده ای ندارد! گفت : شاید نتوانم آتش را خام. گنجشکی با عجله و تمام توان به آتش نزدیک می شد و برمی گشت! پرسیدند : چه می کنی ؟ پاسخ داد : در این چشمه آبی هست و من مرتب نوک خود را پر از آب می کنم و … آن را روی آتش می ریزم ! گفتند : حجم آتش در مقایسه با آبی که تو می آوری بسیار زیاد است ! و این آب فایده ای ندارد! گفت : شاید نتوانم آتش را خ. روزی روزگاری که تکنو لوژی نبود ماشین نبود . هر وقت از حاشیه رود خانه بسمت ونک می آمدیم هر از گاهی صدای غرش تراکتور سکوت منطقه وصدای دلنشین رود خانه را بهم می زد و چقدر انتظار داشتیم که اون تراکتور تو مسیر ونک باشد ولی متاسفانه بطرف باغ غریب خان در حرکت بود .وما همچنان می بایست مس. =================== داستانهائی مانند آدم و ابراهیم که کعبه را ساختند, افسانه ای بیش نیستند. زیرا اولا نه آدمی وجود داشت و نه ابراهیمی و دوما تا 3 یا چهار قرن قبل از هیچ کعبه را نمیشناخت. زیرا وجود نداشت. در کنابهای انجیل و تورات هم نامی از کعبه نیامده است. بنا بر این چه انی در دل صحرای عربس. جاذبه های طبیعی که در شهر مشهد قرار دارند، شامل ییلاقات ش ز، طرقبه، زشک، روستای کنگ، نغندر، جاغرق، چالیدره، پارک جنگلی آباد، باغ وحش آباد، آبشار ارتکند، پارک جنگلی نه دره در دو کیلومتری جنوب مشهد، فریزی، سد ارداک، هفت حوض، چشمه گیلاس و چشمه گراب هستند[1] [2].
________________________________. خورشید سر زد از سحرت أیها الرئوف
از سمت چشم های ترت أیها الرئوف

تو ابر رحمتی که به هر گوشه سر زدی
باران گرفت دور و برت أیها الرئوف

جاری ست چشمه چشمه قدم گاه تو هنوز
جنت شده ست رهگذرت أیها الرئوف

تو آفتاب رأفتی و کوچه کوچه شهر
در سایه سار بال و پرت أیها الرئوف
. از حفاظ دور چشمه ها خبری نیست!!از فاجعه جلوگیری کنیم!
حادثه خبر نمی کند...با اینکه حواشی چشمه های زیبای چهل چشمه به زیبایی تزئین و بتن ریزی شده است اما متأسفانه حواشی آن به علت نداشتن نرده های محافظ ممکن است فاجعه آفرین باشد و ک نی که کنار چشمه تردد می کنند در صورت سقوط به آب جان خود را از دست بدهند که دیگر جبران آن کار آسانی نخواهد بود!چون عمق آب هم زیاد است مسئولان باید به فکر چاره باشند.* در خصوص کاشت درخت های خوب با توجه به شرایط اقلیمی منطقه نیز باید دور شی شود و در حواشی چشمه درخت های خوبی کاشته شود.* هشدارهای راهنمایی و رانندگی هم در حد استاندارد نیست و کامیون ها و تریلی ها با سرعت بسیار بالایی در جاده مجاور حرکت می کنند که خطرات این موضوع در فصل زمستان با توجه به یخبندان بوده جاده صدچندان می شود!

http://s6.picofile.com/file/8255494950/p o_2016_06_12_09_57_04.jpg
http://s6.picofile.com/file/8255494984/p o_2016_06_12_09_57_07.jpg
http://s7.picofile.com/file/8255495050/p o_2016_06_12_09_57_12.jpg
http://s7.picofile.com/file/8255494992/p o_2016_06_12_09_57_10.jpg


عناوین یادداشت ها عناوین یادداشت های چهل چشمه (شنبه 22 داد 1395 توسط اکی نیوز)دو ع بسیار زیبا از قرخ بولاق (چهارشنبه 12 اسفند 1394 توسط اکی نیوز)نتایج آرای دهمین دوره مجلس شورای ی استان قزوین اعلام شد (چهارشنبه 12 اسفند 1394 توسط اکی نیوز)ع هوایی پمپ بنزین آبگرم (دوشنبه 27 مهر 1394 توسط اکی نیوز)تصویر هوایی چهل چشمه زیبا (دوشنبه 27 مهر 1394 توسط اکی نیوز)نقشه هوایی شهر آبگرم (دوشنبه 27 مهر 1394 توسط اکی نیوز)تصویر هوایی از آبگرم زیبا (چهارشنبه 15 مهر 1394 توسط اکی نیوز)چشمهٔ آب گرم جادهٔ تا تان آوج (دوشنبه 2 شهریور 1394 توسط اکی نیوز)چشمه علی ( 18 فروردین 1394 توسط اکی نیوز)چهل جشمه (یکشنبه 28 دی 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر ای چهل چشمه (چهارشنبه 12 آذر 1393 توسط اکی نیوز)شنا و بازی ک ن در چهل چشمه (شنبه 29 شهریور 1393 توسط اکی نیوز)دو ع از یک زاویه (چهارشنبه 12 شهریور 1393 توسط اکی نیوز)چهل چشمه (دوشنبه 10 شهریور 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر جدید چهل چشمه زیبا (یکشنبه 9 شهریور 1393 توسط اکی نیوز) یوسفی ی با پشتکار و درایت بالا (دوشنبه 19 داد 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر تازه از چهل چشمه (یکشنبه 4 داد 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر زیبای چهل چشمه ( 9 اردیبهشت 1393 توسط اکی نیوز)چهل چشمه به قطب گردشگری تبدیل می شود ( 9 اردیبهشت 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر جدید از چهل چشمه ( 9 اردیبهشت 1393 توسط اکی نیوز)تصاویر نجات چهل چشمه ( 9 اردیبهشت 1393 توسط اکی نیوز)قزوین الموت (چهارشنبه 14 اسفند 1392 توسط اکی نیوز)چشمه های آب گرم قزوین ( 15 بهمن 1392 توسط اکی نیوز)علی بولاغی ( 15 بهمن 1392 توسط اکی نیوز)[ بدون عنوان ] ( 15 بهمن 1392 توسط اکی نیوز)قرخ بلاغ ( 12 آذر 1392 توسط اکی نیوز)قرخ بولاغ (شنبه 25 آبان 1392 توسط اکی نیوز)دهانه غار عبّاس آباد (شنبه 25 آبان 1392 توسط اکی نیوز)تصویری دیگر از چهل چشمه ( 9 مهر 1392 توسط اکی نیوز)خاتون بولاغی منطقه ای بکر و زیبا در آبگرم (شنبه 6 مهر 1392 توسط اکی نیوز) گفتم تو چرا دورتر از خواب و سر ؟ گفتی که منم با تو ولیکن تو نق ، اما تو نق فریاد کشیدم تو کجایی؟تو کجایی؟ گفتا که طلب کن تو مرا تا که بی چون همسفر عشق شدی، مرد سفر باش هم منتظر حادثه هم فکر خطر باش هر منزل این راه بیابان هلاک است هر چشمه سر ست که بر خاک است در سایه هر سنگ اگر گل به زم. گشت یکی چشمه ز سنگی جدا غلغله زن ، چهره نما ، تیز پا گه به دهان بر زده کف چون صدف گاه چو تیری که رود بر هدف گفت : درین معرکه یکتا منم تاج سر گلبن و صحرا منم چون بدوم ، سبزه در آغوش من بوسه زند بر سر و بر دوش من چون بگشایم ز سر مو ، شکن ماه ببیند رخ خود را به من قطره ی باران ، که در افتد . آبشار فدامی داراب، چشمه ای که در دل گرمای سوزان از دل کوه می جوشد. این آبشار در فاصله 130 کیلومتری جنوب شرق داراب، در شهر فدامی و در ارتفاع حدود ٨٠٠ متری از سطح دریا قرار دارد. چشمه ی فدامی پس از آنکه حوضچه ای به عمق حدود 20 متر را پر کرد سر ریز می کند. این چشمه حدود یک متر مکعب در ثانیه آبدهی دارد و پس از گذر از بستر یک کیلومتری به پرتگاهی می رسد که هنگام سقوط زیباترین آبشار منطقه را تشکیل می دهد. آبشار فدامی به عنوان منحصر به فردترین آبشار ایران مطرح است.یکی از وی ژگیهای آن وجود چهار نوع آب شور و شیرین و سرد و گرم است که در فاصله ۲۰ متری آبشار شیرین با هم مخلوط می شوند و است طبیعی زیبایی را پدید می آورند. ادامه مطلب دریاچه چورت در شمال شرقی مازندران قرار دارد و وسعتی حدود دو و نیم تار دارد. این دریاچه بعلت زمین لرزه ای در حدود 70 سال پیش و بسته شدن مسیر چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ایجاد شده است. درختان پاییزی در کنار آب آرام این دریاچه و درختانی که پس از ز له در آن مستغرق باقی مانده ان. روستا 2 اغشت مطالعات روستا 2 پروژه روستای اغشت روستا 2 اغشت : روستای اغشت از توابع دهستان برغان می باشد و در بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ در واقع شده است. فاصله روستا تا مرکز دهستان 12 کیلومتر است. این روستا به رودخانه «گلین رود»، از جنوب به روستا های «تکیه اغشت» و «باغبان کلاه» و از غرب و شمال غرب به روستاهای «آجین دوجین» و «ولیان» و از شرق به دره «سیبان دره» و دره «ورده» محدود می شود. مطالعات وضع طبیعی روستا ، روستا 2 اغشت اقلیم اقلیم روستا با زمستان های سرد و تابستان های معتدل به صورت کوهستانی معتدل می باشد. اغشت دارای آب و هوای نیمه خشک داخلی است که نوعی آب و هوای مدیترانه ای است ومنطقه ای است ییلاقی با مناظر بسیار زیبا که با این مشخصات سبب مهاجرت و مهاحرت های فصلی افراد از ای اطراف مانند تهران و کرج شده است. آب منبع تامین آب شرب روستای اغشت 3 حلقه چشمه به نام های سیرود، انجیر باغ و آن دست است که عمدتا در حاشیه ی شمالی روستا پراکنده است. در سال (1383) به دلیل بارش زیاد برف و باران، چشمه های روستا پر آب بوده وسطح زیر کشت روستا را بالا برده است. نحوه استفاده آب چشمه برای کشاورزی به این صورت است که اهالی روستا چشمه های موجود را از طریق ز شی به هم دیگر متصل کرده اند و در نهایت آب چشمه ها در یک مسیر جریان یافته و توان آب یاری آن افزایش میابد البته درصد کمی از اراضی کشاورزی روستا (حدود 10 تار) از رود انه ی شاهرود میشود.با توجه به اینکه شیب عمومی روستا از شمال شرق به جنوب غرب میباشد و آبرسانی اغشت نیز از این شیب تبعیت میکند. دیر بازیست کز غمی سنگین شعرها هم سیاه می پوشند از دل خاک دیده شیعه اشک ها چشمه چشمه می جوشند هر زمانی که رهگذر نسیم بویی از خاک یار می آرد نم نم اشک روی گونه ما باز هم عاشقانه می بارد دل هوای بقیع می گیرد از غم هاب می سوزد بر سر تربت غریب حسن مثل یک آفتاب می سوزد نور حق شمس ایزدی ای. جوینده طلاژان ماری گوستاو لو ک یو جوینده طلا(رقعی)چشمهنویسنده: ژان ماری گوستاو لو ک یومترجم: پرویز شهدیناشر: چشمهشابک: 9786002293695کد کتاب: 64845قطع کتاب: رقعینوبت چاپ: 1زمان چاپ: 1396قیمت: 240,000 ریال کشف زیرخاکی و گنج چشمه ها
شمه های دست ساز به چشمه هایی گفته میشود که تفاوت بسیاری با چشمه های طبیعی دارند و با حفاری در چشمه آب آن خشک میشود و یا به صورت قل قلی و یا تایمی آب آن کم و زیاد میشود . این نوع چشمه ها دست ساز هستند که طراحی خاصی در آن بکار رفته از بعضی از این چشمه های دست ساز به عنوان محل نگهداری غذا استفاده میشده و از بعضی هم محل نگداری دفینه ساختار آنها به این صورت بود که چاهی عمیق را حفر می د و قبل از اینکه به آب برسند در وسط آن اتاقکی راطراحی می د و اتاق را به صورت پلمپ درست می د و فقط یک سوراخ در اتاقک ایجاد می د و از سوراخ لوله های سفالی به هم متصل می د و آب را جهت میدادند حال در پایین بنده ع ی را میکشم که بهتر بتوانید متوجه شوید ....
تذکر مهم : برای آشنایی با اسرار گنج ی و آموزش دفینه ی به کتاب های (پکیچ آموزش گنج ی در ایران، چشم طلایی ، اسرار کاوش ، میراث زرین و به ویژه پکیچ آموزش گنج ی در ایران) در فروشگاهی که لینک و بنرش در داخل وبلاگ وجود دارد، مراجعه کنید... مجموعه کامل آموزش گنج ی در ایران (پکیچ زیرخاکی و گنج مشک آبادی)‎ کاملترین و تنها اثر منحصر به فرد است که تمام منابع موثق آموزشی و کاربردی را یکجا دارد. کاملترین منبع تمام منابع گنج ی است.
منبع مقاله : http://iranikan.blog.ir/
http://seeiran.ir/wp-content/uploads/2013/08/%da%86%d8%b4%d9%85%d9%87-%da%af%d9%88%d8%b1%da%af%d9%88%d8%b12.jpg از چشمه ها جزء قدیمی ترین آثارها و پرکاربردترین محل برای مخفی دفینه ها در باستان یاد شده . مردم از آب به عنوان آشامیدن , و خاصیت های درمانی که اکثر چشمه ها داشتند استفاده می د و همین باعث میشد که اهمیت زیادی در گذشته داشته باشد و باعث معروفیت آن چشمه میشد هر چقدر چشمه معروف تر و مورد استفاده بیشتری میان قبایل قرار می گرفت پس جای خوبی برای مخفی دفینه ها در کنار آن بود چون کاملا شناخته شده بود و شخصی که اموال خود را در اطراف آن مخفی میکرد خیالش راحت بود که مکان را از یاد نمیبرد و در قدیم هم مکانی را نداشتند که اموال خود را از گزند دشمنان و راه ن و… در امان نگه دارند پس شروع به دفن ثروت خود در این مکانهای معروف میشدند . همه چشمه ها طبیعی نیستند و تعدادی از آنها به صورت دست ساز طراحی میشدند . ما چشمه ها را به دو دسته تقسیم میکنیم طبیعی و غیر طبیعی و یا همان دست ساز . 1- چشمه های طبیعی که خود جوش و به صورت طبیعی از دل زمین بیرون می آمدند و هیچگونه دستکاری در آن نشده بوده پس قضیه آن در علم فنون دفن دفینه کاملا متفاوت با دست ساز بوده است و برای مخفی دفینه از اطراف آن استفاده میشده . 1- به صورت سنگی بالا و پایین سر چشمه که رنگ آن کاملا متفاوت با رنگ سنگ های دیگر بود . معمولا به رنگ او ایی و یا کبود بود که دفینه زیر آن قرار میگرفت . 2- به صورت تپه ای کوچک یا بزرگ که دفینه داخل این تپه جاساز میشد . 3- به صورت تک درختی در کنار چشمه که باز دفینه زیر درخت قرار میگرفت . 4- به صورت چند درخت که دفینه بین نزدیکترین درخت به چشمه قرار میگرفت . 5- به صورت تنور به شکل سه ضلع و یا ستاره داوود که دفینه در نوک مثلث و یا تنور سوم قرار میگرفت . اینها در کنار چشمه های طبیعی بود حال میپردازیم به چشمه های دست ساز 1_ چشمه های دست ساز به چشمه هایی گفته میشود که تفاوت بسیاری با چشمه های طبیعی دارند و با حفاری در چشمه آب آن خشک میشود و یا به صورت قل قلی و یا تایمی آب آن کم و زیاد میشود . این نوع چشمه ها دست ساز هستند که طراحی خاصی در آن بکار رفته از بعضی از این چشمه های دست ساز به عنوان محل نگهداری غذا استفاده میشده و از بعضی هم محل نگداری دفینه ساختار آنها به این صورت بود که چاهی عمیق را حفر می د و قبل از اینکه به آب برسند در وسط آن اتاقکی راطراحی می د و اتاق را به صورت پلمپ درست می د و فقط یک سوراخ در اتاقک ایجاد می د و از سوراخ لوله های سفالی به هم متصل می د و آب را جهت میدادند حال در پایین بنده ع ی را میکشم که بهتر بتوانید متوجه شوید . حال که آب را مسیر میدادند کف چاه را باز می د و آب که از زمین جوش میزد به داخل چاه دست ساخت با فشار به بالا می آمد و چون در مسیر چاه اتاقک دست ساز وجود داشت به صورت سردابه عمل میکرد و در آن جمع میشد و با فشار از داخل لوله های سفالی به هر مسیری که خواستند آن را انتقال میدادند و برای همین است که وقتی این چشمه ها را دست میزنید خشک میشوند چون یک بار این اتاق که چشمه برای اولین بار جوش زده هواگیری شده و وقتی سر چشمه دست میخورد به داخل دالان هوا نفوذ میکند و چشمه کاملا غیر فعال میشود تقریبا شبیه کار روبین و یا موتور آب کشاورزی میباشد که وقتی هوا میگرد آب را بالا نمیکشد . در ضمن شما در اکثر چشمه ها میبینید که از داخل چشمه سفال ش ته و یا حتی هسته های میوه ها بالا میزند این برای همان چیزی که بنده در بالا گفتم است . قنوت سرخ خورشید به رنگ گونه های تو دمیده ست این گونه به لب آشنای تو دمیده ست فانوسِ نگاهِ جاده های خیس شب پوش این جاده به انتظار پای تو دمیده ست می بوسمت آن نگاه عاشقانه ی مست کز ظلمت روشن حِرای تو دمیده ست این خاک روشن ترین تجلّیِ الهی ست نوروز و بنفشه از نوای تو دمیده است غم نال. خدایا دوس دارم این طلوع عاشقی رو من این عاشقیه روز ، رخش رو وقتی می تابه خورشید اون روخش رو من این روز ، رخش رو دوس دارم نسیمو ، عشق پاک این هوارو صدای بلبل مست بهار و قدم زدن تو زیبایی روزو من این روز ، رخش رو دوس دارم تمام ابر های آسمونو من این بارونو نم نم صداشو من این رنگین کمو.