روز بارانی - اخبار روز

درختی که طبیعت را نجات می دهد
آرنگاپیناتا نام درختی است که در مناطق استوایی و جنگل های بارانی رشد کرده و علاوه بر حفظ محیط زیست، سوخت زیستی هم تولید می کند. ویلی اسمیتس زیست شناس متخصص گیاهان جنگل های استوایی پس از 30 سال مطالعه بر روی زیست بوم جزایر جنوب شرقی آسیا، در پروژه خود در حال پرورش یک درخت به نام آرنگاپیناتا در جنگل های اندونزی است، که دارای ظرفیت های تولید انرژی، تامین غذای مردم بومی و همچنین حفاظت از محیط زیست است. اسمیتس معتقد است که این نخل مای ریشه دار یک نوع قند عالی درجه یک و همچنین یک الکل سوختی به نام اتانول تولید می کند. علاوه بر این، این درخت از جنگل های بارانی محافظت می کند.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] یکی دو سالم بود که تب شدیدی . والدین و اطرافیان برای پایین آمدن و قطع شدن ش هرکاری د اما من کاملا درح مرگ بودم. بعد آنطور که افسانه ها می گویند، به خاطر یک نذر یا هر دلیل دیگری زنده ماندم؛ اما تا الان که ربع قرن از عمرم میگذرد، هرگز دوباره دوچار تب نشدم و این خودش شبیه معجزه است. از. یا مجیب المضطر


سرت را بالا بگیر آفتابگردان
به خورشید خیره شو
خارهای دور و بر باغچه لیاقت نگاه مهربان تو را ندارند
نگاهت را به آفتاب هدیه کن
اینجا آسمانِ چشم ی برای بغض های تو ، بارانی نمی شود
سرت را بالا بگیر آفتابگردان


م.ناصری
ــــــــــــــــــــــــ.
اتفاق عجیبی که امروز تو افتاد که من موقع بخش موزیک اگه بارون بباره (مهدی احمدوند) ... باران همراه با آهنگ میبارید و وقتی آهنگ تموم میشد بارون هم برای چند لحظه بند می اومد بعد دوباره آهنگُ که بخش می بارون می اومد و من برای اولین بار بود احساس می خدا بارونش رو با آهنگ که گوش میدم ست کرده و وقتی آهنگ تموم میشه بارون هم بند می اومد خلاصه روزه قشنگی بود ...
متاسفانه مرورگر شما، ق لت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب 5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آ ین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
ع های خانوادگی علی ضیا ، خواهر ، پدر و مادرش + بیوگرافی کامل

علی ضیا , ع های علی ضیا , علی ضیا مجری کاشانی
علی ضیا با انتشار تصویر آتلیه ای خودش نوشت :
درست پشت همین دوربین که به ان خیره شده ام تو را دیده ام دیده ام و عاشقت شده ام بیا مثل روزهای قدیم بی دلیل زیر بارانی که نمی بارد قدم بزنیم و به هیچ چیز فکر نکنیم به هیچ چیز جز خودمان من به تو تو به من فکر کنیم و هیچ نگوییم و خیابان کش بیاید و شب تمام نشود a.z هزار و یک شب ع از محمد رضا پیرزاده عزیز

*************************************
منبع : علی ضیا به نقل از سایت نم تان
************************************* تنها یک تصادف در جاده های بارانی سرهنگ هادی امیدوار، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی اسان رضوی در گفت وگو با شهرآراآنلاین: با ورود سامانه جدید بارشی به استان تنها یک تصادف در جاده قوچان- درگز به علت برودت هوا رخ داده است که در این حادثه دو تن مجروح شدند و به بیمارستان انتقال پید. ایرباس 330 سری 200، ساعت 17:40 امروز در حالی در فرودگاه مهرآباد بر زمین نشست که آسمان تهران بارانی و مه آلود است. دیدی لا لا لند ما را د فقط با یک اشتباه کوچک که نقش هایمان جابجاست. اشکالی ندارد فقط ذره ای دیوانگی لازم است تا به رویاهایمان برسیم... با پاهایی در آغوش یکدیگر در یک شب بارانی ندا اسماعیلی محمد زارعی ایدا بهادری
مینا مقبلی مریم ی محمود بارانی خلیل الله صیادی دست هایت قفل میشود دور تنم ..کدام سقوط میتواند من را بترساند وقتی اینگونه سفت و سخت مرا بخواهی؟
مقاله استفاده از فناوری ردی ایزوتوپ n15 در مقایسه محصول نیتروژن کود اوره، در سیستم های مختلف آبیاری، در زراعت چغندرقند با word دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است فایل ورد مقاله استفاده از فناوری ردی ایزوتوپ n15 در مقایسه محصول نیتروژن ک. اولین بهمن ماه تهران برفی و بارانی شد. امروز حال و هوای میدان در یک روز بارانی تهران دیدنی بود. سلام علی آل یاسین... یوسف من! ها که میگذرد بوی ظهورت می آید ودگرباره ندبه ات را خواهیم کردبه امیدی که بیایی... باز ای دیگر گذشت وآسمان چشمان منتظران عاشق درفراق محروم ماندن ازدیدن معشوق ابری وبارانی شد.دردلهای مضطربشان غوغایی ب ا شد وبازداستان همیشگی فراق وآه وسوز دل. مهدی جان آس.

به آتش میکشی ما را و خود درگیر بارانی
تو از حال دل عاشق،پری سیما چه میدانی


گلویم گیر صدها اعتراض ناگهانی شد
ش ت این بغض بی صاحب ازین حال پریشانی


کمی از ح آشفته بر خیز ای گل بی دل
که روح عاشق ما را به دور خود بگردانی


تمام زندگانی را به زندان تو سر. همین!
هوا م است ولی چه بی تابانه بی تاب هواتم! نگاهی سبز پشت آیینه دلت شهری ست که در آن می شود خدا را دید گرچه عمر ی ست نیستی با من می شود می شود شما را دید از همان روزهای دور تو را دیده ام در حروف قرآنی در تمام ستاره ها، هر شب در دل برکه های بارانی هر کجا مسجد و ی هست قبله اش ایستاده ای چون نور می شود دید چشمهایت را چشمهایی پر ا. صادق بارانی در چهارمین سال حضورش در پیکان تعویض شد و در دقیقه 90 جای خود را به آرمان قاسمی داد. دومین بهمن ماه تهران برفی و بارانی شد. من حسادت می کنم حتا به تنها بودنت

من حسادت می کنم حتا به تنها بودنت
من به فردِ روبه رویی، لحظه ی خندیدنت

من به بارانی که با لذت نگاهش می کنی
یا نسیمی که رها می چرخد اطراف تنت

من حسادت می کنم هتا به دست گرم آن_
شالِ خوشرنگی که می پیچد به دور گردنت

وقتی انگشتان تو در گیسوانت می دود
من به رد ِ مانده از اینجور سامان دادنت

اینکه چیزی نیست، گاهی دل حسادت کرده به_
عطر پاشیده از آغوش تو بر پیراهنت

هیچ ای کاش در دنیا به تو حسی نداشت
من حسادت می کنم هتا به قلب دشمنت

کاش هر غیر من، ای کاش هتا آینه
پلک هایش روی هم می رفت وقت دیدنت..

الهام_نظری
حاشیه دفترش نوشت
آدم عاشق به آسانی نمی میرد
یک روز سردِ بارانی
دستش را می گذارد روی قلبش
واجازه می دهد
دلش آرام آرام بگیرد

نوشت
من از این . و رمضان وهوای بارانی... تولّدم شده امّا .... خودت که میدانی .... من از تحمّل تنهاییم دلم خون است چه حاجتست به افطار و رسم مهمانی؟ چه حاجتست بگویم که شکر ، من خوبم؟ چه حاجتست بپرسی؟ تو که نمیدانی؟ کنایه میزنی وک نه میخندی خدا کند نرسد لحظه ی پشیمانی... نگاهت میکنم وخنده میزنی بر لب تو . انگار شناختن آدم ها کار سختی هم نیست، از نوع کفشی که می پوشند بگیرید تا رنگ لباس شان، همگی می توانند ویژگی های شخصیتی شان را آشکار کنند. ادامه مطلب بازیکن تیم فوتبال پیکان گفت:پرسپولیس تیم خوبی است اما ما بدون توجه به وضعیت این تیم برای برد و ب 3 امتیاز بازی خواهیم کرد. فروشگاه اینترنتی بارانی نه
بارانی یکی از پوششهایی هستش که تون فصل پاییز خیلی طرفدار داره و ید بارانی خوب و ارزان میتونه خیلی بهمون کمک کنه.. ید از فروشگاه اینترنتی هم تو وقتمون صرفه جویی میکنه هم هزینه مون رو کاهش میده و هم انتخابمونو راحت میکنه چون تنوع زیادی رو میتونیم تو این فروشگاهها پیدا کنیم...
اگر شما هم جزو طرفداران بارانی هستید، بد نیست که پیش از ید یا استفاده از آن نگاهی به این توصیه ها بیندازید... 1) تیره ب یم یا روشن؟ اگر توانایی مالی دارید و شرایط اقتصادی خانواده به شما اجازه می دهد، بهتر است که یک بارانی روشن و یک بارانی تیره داشته باشید.
پوشیدن بارانی های تیره رنگ در روزهای بارانی مناسب تر است زیرا آلودگی و گل ولای احتمالی که ممکن است در اثر پاشیده شدن آب باران به زمین و به لباس بپاشد، ظاهر آن را چندان نامناسب نمی کند ضمن اینکه می توان به محض رسیدن به محل مقصد، با یک دستمال مرطوب، کثیفی های سطح بارانی را پاک کرد. اگر رنگ بارانی روشن باشد، مجبور می شوید تمام روز را با لباسی کثیف، سر کنید. پوشیدن بارانی های روشن برای روزهای خنک پاییزی که خبری از ابر و باران نیست، مناسب تر است و تنوعی هم در نوع پوششتان ایجاد می کند.
2) چند وقت یکبار بشوییم؟
در ح عادی بارانی ها باید پس از هر 5 یا 6 بار استفاده شسته شوند. اگر بارانی شما رنگ روشنی دارد و احساس می کنید که زودتر چرک و آلوده می شود، بهتر است برای جلوگیری از انتقال آلودگی آن به سطح سایر لباس ها و حتی بدنتان، هرچه سریع تر آن را بشویید.
اگر هم باران گرفت و شما و لباستان را خیس آب کرد، باید به محض رسیدن به منزل بارانی خود را در رختکن آویزان کنید و به هیچ وجه پیش از شستن، آن را نپوشید زیرا آب باران می تواند باعث انتقال آلودگی های محیطی به سطح لباس های بیرونی مانند بارانی شود و دوم اینکه وقتی با بارانی خیس داخل تا ی، مترو یا اتوبوس می شوید، آلودگی های سطح صندلی این وسایل نقلیه عمومی به بارانی می چسبد و اگر آن را نشویید، علاوه بر انتقال آلودگی، باعث بد بو شدن بارانی هم خواهد شد؛ به خصوص اگر بارانی آستر پشمی، کرکی یا پشم شیشه ای هم داشته باشد.
3) چطور بشوییم؟ بارانی ها جزو لباس هایی هستند که معمولا به دلیل داشتن آستری، شستن آنها در منزل کمی سخت است بنابراین بهتر است آن را برای شستشو به خشک شویی بدهید. در غیر این صورت، تشتی پر از آب ولرم و شوینده ای ملایم و مایع مانند شامپو آماده کنید. سپس کف را بشویید و آب بکشید و بارانی تان را روی زمین پهن کنید. حالا کمی آب کف روی بارانی بریزید و به آرامی سطح لباس را با یک دستمال حوله ای یا دستمالی نرم و نخی تمیز کنید.
این کار را برای سطح داخلی بارانی هم انجام دهید. در نهایت آن را با چوب لباس از جالباسی رختکن یا جای دیگری آویزان کنید و با دوش های به اصطلاح تلفنی، از بالا به پایین آب بکشید. برای پیشگیری از اب شدن پارچه یا از بین رفتن ظاهر بارانی، هرگز آن را داخل ماشین لباسشویی نیندازید یا با روش های سنتی، آن را نشویید. برای خشک شدن بارانی هم بهتر است پس از آبکشی، آن را همانطور با چوب لباسی اش در فضای آزاد بگذارید تا خشک شود. در این صورت پس از شستن، چروک هم نخواهد شد.
4) بهترین جنس برای آستر بارانی چیست؟
معمولا بارانی ها 3 نوع آستر دارند؛ آستر برخی از آنها فقط یک لایه پارچه با جنس صناعی و پلاستیکی است. این بارانی ها بیشتر به درد افراد چاقی که دوست دارند لباسشان آنها را لاغرتر نشان بدهد، می خورد. البته افرادی هم که زیاد سرمایی نیستند، می توانند این نوع بارانی ها را بپوشند. گاهی بین پارچه اصلی (که معمولا چرم، برزنت، نایلون یا ورنی است) و آستر نایلونی بارانی، لایه ای از پشم شیشه قرار می گیرد تا لباس برای روزهای سرد پاییزی و حتی زمستانی مناسب تر شود.
این بارانی ها برای سرمایی ها مناسب ترند. البته شستن بارانی هایی با لایه پشم شیشه کمی سخت تر از انواع دیگر است و کار شستشوی آنها باید به خشک شویی س شود. گروه سوم بارانی ها، آنهایی هستند که یک لایه پشم، پوست یا خز به داخل پارچه اصلی آنها دوخته شده و علاوه بر گرم تر ، کمی هم لباس را سنگین و البته رسمی می کند. هنگام ید این بارانی ها دقت کنید حتما لایه پشمی، پوستی یا خزی به پارچه اصلی دوخته شده باشد و از لایی چسب برای این کار استفاده نشده باشد زیرا استفاده از لایی چسب باعث باز شدن آستر گرم این بارانی ها پس از چندبار شستشو خواهد شد.
نکته دیگری که باید هنگام ید بارانی به آن توجه کنید این است که آستر بارانی نباید از پایین به لایه رویی بارانی دوخته شده باشد در این صورت هنگام شست وشو، آب در قسمت پایینی آن جمع می شود و آب رفتن یا اب شدن احتمالی آستری باعث کیس ایستادن پایین بارانی خواهد شد.
5) کلاه دار ب یم یا بدون کلاه؟ پوشیدن بارانی های کلاه دار در روزهای بارانی باعث می شود دیگر نیازی به چتر نداشته باشید اما برخی افراد دوست ندارند هر روز سنگینی کلاه را تحمل کنند. آنها می توانند بارانی هایی که کلاه های دکمه ای یا زیپ دار دارند ب ند تا در صورت نیاز بتوانند آن را از بارانی جدا کنند. جای خالی اَتـــ همیشه بارانی ستــــــ ...
خسته و دلتنگ این روزها مثل همیشه نیست ، این روزها هیچ ص از خش خش برگها نیست این روزها باران نمی بارد ، دلم گرفته و ابری به آسمان نمی آید... این روزها مثل گذشته ها نیست ، تو هم مثل آن لحظه ها که گذشت ، دلت به یاد من نیست... دلتنگ پاییزم و خسته از فصل های بی روحی که گذشت ، خسته از روزهای. آب و هوای تمیز و شاداب بهاری با خنکای ملایمی که دارد می تواند با پوشیدن ژاکت های نه بهاره سبک و زیبا هم شما را گرم نگه دارد هم جذ ت بیشتری به پوشش ظاهری شما بدهد. مخصوصا اگر هوا بارانی شود ضرورت استفاده از بارانی یا ژاکت سبک ضد آب بیشتر حس می شود. انواع ژاکت های نه ژاکت های نه جین: ژاکت های بهاره جین بهترین انتخاب هستند زیرا با هر پوششی به راحتی ترکیب می شوند این نوع ژاکت های نه بهاره را با شلوار جین (با هر رنگی)، سرهمی های نه، و انواع مخلف پیرهن ها و رنگ ها ترکیب می کنند. ژاکت های بهاره جین ظاهر کلاسیک زیبایی دارند و نکته قابل توجه اینکه هیچگاه از مد نمی افتند. ژاکت های نه کتان: ژاکت های بهاره کتان سبک و رنگارنگ و کت های تک نه برای فصل بهار انتخاب های شیک و جذ هستند. کت های تک نه در ایران بصورت مانتو نیز استفاده می شود و ترکیب آن ها با جین آبی بسیار متناسب میشود. این ژاکت های بهاره طرح های متنوعی دارند و اگر بدنبال طرح های شلوغ و رنگی آن ها هستید بهتر است پیرهن و شلواری با رنگ خنثی پیدا کرده، و با آن ها ست کنید. بارانی های بلند: بارانی های بلند معمولا جنس ضد آب دارند که در مقابل باران های تند آب را کمتر به خود جذب کنند. بارانی هایی به رنگ کرم، سرمه ای و طوسی بیشتر در فصل بهار استفاده می شود. ژاکت های نه چهارخانه شیک: یک ژاکت نه استاندارد باید مصرف عمومی داشته باشد. به عنوان مثال وقتی برای مصاحبه شغلی آماره میشوید یک ظاهر زیبا و رسمی برای شما بسازد و وقتی در وسیله نقلیه عمومی هستید جلب توجه منفی نکند، اگر این مسائل برای شما مهم است پس انتخاب درستی کرده اید. ژاکت های چهارخانه با سرشانه های برجسته و رسمی، میتوانند یک انتخاب صحیح برای تیپ بهاری شما باشند. این ژاکت ها را با شلوار های جین و شلوار های پارچه ای چهارخانه نیز ست می کنند. کت های چهارخانه خا تری قدمت زیادی در صنعت مد دارند و با ظاهر کلاسیکی که ارائه میدهند تقریبا در هر مکانی به خوبی جلوه میکنند. این سبک کت را با بیشتر پیرهن های نه میتوان ترکیب کرد.
افتضاحم... تنشم... مثل دو شب مانده به عید!! علیرضا-آذر صبح با دیدن هوای بارانی فکر کارها و مطالعه انبار شده دیروز را از سرم بیرون و با آرامش بهاری خواب را ادامه دادم و غافل.... خواهر جان و دخترش سه ساعت از وقتم را برای کمک در کارهایی قبل از عیدشان گرفتند. پدر به خاطر هوس کله پاچه در هو. ید اینترنتی ید لباس ید شلوار ید کاپشن ید بارانی ید اینترنتی ید لباس ید شلوار ید کاپشن ید بارانی فروشگاه های اینترنتی یک پیشرفت بزرگ در دنیای امروزس میباشدخصوصا در فصل سرما و زمستان ید در خانه و استفاده بهینه اززمان و موقعیت میتواند برای ما امتیاز خوبی باشد و دیگر سرمای زمستان را در خیابان ها تحمل نکنیم . ید اینترنتی ید لباس ید شلوار ید کاپشن ید بارانی ید لباس ترک ید اینترنتی فروشگاه اینترنتی ید لباس ترک ید اینترنتی فروشگاه اینترنتی همه ما برندهای لباس ترک را جزو بهترین لباس ها میدانیم ولی دسترسی داشتن به این محصولات در کشور ما کمی مشکل میباشد اما فروشگاه اینترنتی لباس به شما این امکان را میدهد تا به بهترین برند های لباس ترک دسترسی داشته باشید .....  ید اینترنتی ید لباس ید شلوار ید کاپشن ید بارانی ید اینترنتی دامن نه ید اینترنتی دامن نهو همچنین فروشگاه اینترنتی لباس با دسته بندی انواع برند های لباس ترک و دسته بندی قیمت های مختلف برای سلیقه هایمختلف باعث میشود که شما یدی بهتر و دلچسپتر در خانهخود داشته باشید  ید اینترنتی دامن نه
ید اینترنتی لباس نه ید اینترنتی لباس نه فروشگاه اینترنتی لباس برای مردانه و نه بسته های مخصوصی دارد که خانوم های عزیز میتوانندبا مراجعه به این بخش ها از جدیدترین های دنیای مد دیدن کنند و همینطور میتوانند مشاوره رایگان با کارشناسانداشته باشند .  ید اینترنتی لباس نه ید اینترنتی لباس مردانه ید اینترنتی لباس مردانه اقایان میتوانند با مراجعه به فروشگاه اینترنتی لباساز بیسن هزاران برند محتلف ترک و اروپایی لباس مورد نظر خود را پیدا کرده و دیگر دغدغه ید و نداشتن وقت کافی برای این کار را نداشته باشند شما میتوانید با ید اینترنتی لباس مردانه از تخفیفاتویژه پاییز این فروشگاه اینترنتی استفاده کنید .  ید اینترنتی لباس مردانه ید اینترنتی ید لباس ترک لباس شب لباس ارزان لباس حراجی ید اینترنتی ید لباس ترک لباس شب لباس ارزان لباس حراجی زمان در دنیای امروزی بسیار دست نیافتنی شده استخصوصا اگر بخواهیم آن را صرف ید و گشتن در بین فروشگاه های بیرون اما فروشگاه اینترنتی لباس دیگر این مشکل را حل کرده است وشما میتوانید در خانه یا در محل کار خود به راحتی به دنیایمد و لباس دسترسی داشته باشید .  ید اینترنتی ید لباس ترک لباس شب لباس ارزان لباس حراجی
می نویسم! وقتی واقعیتی ناگفتنی بود/ یا باید سکوت کرد/ یا باید شعر گفت بیژن جلالی دستانم می لرزد دیگر نمی خواهم بنویسم.... خسته ام از این نوشتن ها و از این دفتر ناخوش زندگی، سر آن دارم که بگریزم از اینجا، اینجا مانده ام آزرده ام فریادی شده ام با زمین و زمان سرِ جنگ دارم زندگی راهی ن. فردا پنجشنبه 28 بهمن ماه شاهد بارش باران در آسمان سراسر کشور خواهیم بود. در هوای بارانی ، عطرتو میپیچد
ومن بی قرار در حوالی تو میچرخم بارش باران و جاری شدن رودخانه های فصلی در بستک جلوهای بی نظیری را به تصویر کشیده است. تو بارانی یا یک مه غلیظ در ابتدای صبح پاییزی یا که نه تو آن خوابِ خوشِ صبحگاه ای نمی شود از تو دل کند مگر با یک بوسه عاشقانه اما طولانی...
#علیرضا_اسفندیارى

باز از رایحه ی تازه بارانی تو.
شده ام ، خادم زوار اسانی تو.
شو ق پرواز تو دارد ، دل کفتر شد ه ام.
ریزه خوارت شده ، در دام مسلمانی تو. این روزها، باران مهمان ای مختلفی از کشورمان است وهم اکنون شاید بسیاری از خوانندگان ما صدای ریزش این قطرات پر خیر و برکت را در بام نفت ایران می شنوند. وقتی بارون میباره من نمیتونم درس بخونم.خیلی سخته:/ یعنی اگه ما یه شهری شمالی زندگی میکردیما احتمالا من دیپلمم نمیتونستم بگیرم: :))
همواره به همسر خود در به تن پ و یا بارانی اش کمک کنید..

همین کار ساده در جلب محبت او مؤثر است..

رامین رضاییان و علی علیپور دو بازیکن مهم پرسپولیس بعد از تمرین بارانی امروز به تهران بازگردانده شدند.