روتر سیسکو asr - اخبار روز

نصب و راه اندازی میکروتیک برای نصب و راه اندازی نیاز به یک کارت شبکه مجزا و یا کارت شبکه loopback دارید اگر کارت شبکه داشته باشید میتوانید از ان استفاده کنید در غیر اینصورت می توانید از device manager اقدام به ساختن کارت شبکه سرور مجازی لوپ بک بنمایید بعد از ساختن ان ipp های زیر را به ان اخ. تحقیق در مورد اصول امنیت برنامه های وب لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات: 120 فهرست مطالب: امنیت برنامه های وب و برداشت های اولیه چگونه می توان یک برنامه وب ایمن را ایجاد نمود ؟ نقاط آسیب پذیر حملات روتر و ملاحظات امنیتی آن سرویس ها . امروزه در هر خانه ای یک مودم روتر بی سیم یافت می شود و همه اعضای خانه با گوشی های موبایل هوشمند، تبلت، نوت بوک و کامپیوترهای رومیزی به صورت وای فای از اینترنت استفاده می کنند. به همین دلیل، ترفندهای کار با وای فای مورد توجه و استقبال کاربران قرار دارد. ما برای راحتی خواننده ها، . نحوه ساخت سرور مجازی میکروتیک بروی gns3(بخش سوم) نحوه ساخت سرور مجازی میکروتیک بروی gns3(بخش سوم) برای ساخت یک ازمایشگاه کامل ابتدا از قسمت end devices در سمت چپ اقدام به وارد یک کلود بنمایید این کلود همان شبکه شما می باشد یا کارت شبکه ی شما است که به محیط اینترنت وصل هست بعد از کشید کلود. روتینگ و سوئیچینگ
پروتکل های روتینگ وسوییچینگ اساس و پایه کاری یک ارتباط شبکه را تشکیل می دهند. اگر کمی در خصوص دوره های شرکت سیسکو آشنایی داشته باشید حتما با این دو واژه برخورد کرده اید ، در واقع هر کدام از این فرآیند ها در لایه های مختلفی از شبکه انجام می شوند و به عنوان یک کارشناس شبکه شما باید تفاوت آنها را به خوبی بدانید. فرآیند سویچینگ یا switching در لایه دوم از مدل osi انجام می شود و به معنی رد و بدل packet های data ی شبکه بین تجهیزات یک شبکه محلی یا local است ، زمانیکه صحبت از شبکه محلی می شود یعنی اطلاعات قرار نیست از شبکه شما خارج شود و فقط در شبکه محلی یا lan شما باقی می ماند. بر خلاف فرآیند سویچینگ که در لایه دوم انجام می شود.
پروتکل های مسیری
الگوریتم های روتینگ به ارسال بسته های اطلاعاتی شبکه یا همان packet ها بین شبکه های lan مختلف گفته می شود . سویچ های شبکه با استفاده از ساختار آدرس سخت افزاری کارت شبکه یا همان mac address می دانند که باید packet ها یا بهتر بگوییم frame ها را به سمت کدام مقصد ارسال کنند. یک سویچ برای خود دارای یک ج آدرس سخت افزاری یا mac address table است که در آن تمامی آدرس هایmac ای که به پورت های سویچ متصل شده اند را نگه می دارد ، در لایه دوم از مدل osi ما به بسته های اطلاعاتی frame یا ethernet frameمی گوییم و سویچ با استفاده از مکانیزم mac table قادر به شناسایی مبدا و مقصد ارسالی frame ها می باشد ، با توجه به اینکه سویچ دقیقا سخت افزارهایی که به خود وصل شده اند را با استفاده از این ج می شناسد فقط می توان از فرآیند switching در شبکه های کوچک lanاستفاده کرد. به mac address table برخی اوقات table هم گفته می شود.
مفهوم روتینگ در شبکه (مسیری شبکه) و انواع مسیری :
روتینگ ( routing ) یکی از مهمترین ویژگی های مورد نیاز در یک شبکه به منظور ارتباط با سایر شبکه ها است. در صورتی که امکان روتینگ پروتکل ها وجود نداشته باشد ، کامپیوترها قادر به مبادله داده نخواهند بود .
از روتینگ به منظور دریافت یک بسته اطلاعاتی ( packet ) از یک دستگاه و ارسال آن از طریق شبکه برای دستگاهی دیگر و بر روی شبکه ای متفاوت ، استفاده می گردد . در صورتی که شبکه شما دارای روتر(مسیر یاب) نباشد ، امکان روتینگ داده بین شبکه شما و سایر شبکه ها وجود نخواهد داشت . یک روتر به منظور مسیری یک بسته اطلاعاتی ، می بایست آگاهی لازم در خصوص اطلاعات زیر را داشته باشد:
آدرس مقصد
روترهای مجاور که با استفاده از آنان امکان اخذ اطلاعات لازم در خصوص شبکه های از راه دور، فراهم می گردد .
مسیرهای موجود به تمامی شبکه های از راه دور
بهترین مسیر به هر یک از شبکه های از راه دور
نحوه نگهداری و بررسی اطلاعات روتینگ
کارشناسان نتیتو آماده راه اندازی روتینگ و سوییچینگ شبکه شما هستتند
روتینگ و سوئیچینگ
همگرائی ( convergence )
فرآیند مورد نیاز برای تمامی روترهای موجود در یک شبکه به منظور بهنگام سازی جداول روتینگ و ایجاد یک نگرش سازگار از شبکه با استفاده از بهترین مسیرهای موجود. در زمان انجام فرآیند فوق ( همگرائی ) ، داده کاربر ارسال نخواهد شد .
مسیر پیش فرض ( default route )
یک مسیر استاندارد درج شده در ج روتینگ که به عنوان اولین گزینه در نظر گرفته می شود. هر بسته اطلاعاتی که توسط یک دستگاه ارسال می گردد در ابتدا به مسیر پیش فرض ارسال خواهد شد . در صورتی که مسیر فوق مشکل داشته باشد ، یک مسیر دیگر انتخاب می گردد
مسیر ایستا ( static route )
یک مسیر دائم که به صورت دستی درون یک ج روتینگ درج می گردد. مسیر فوق حتی در مواردیکه ارتباط غیر فعال است در ج روتینگ باقی مانده و صرفا" به صورت دستی حذف می گردد .
مسیر پویا ( dynamic route )
یک مسیر که به صورت پویا (اتوماتیک) و متناسب با تغییرات شبکه ، بهنگام می گردد .مسیرهای پویا نقطه مقابل مسیرهای ایستا می باشند.
routerها یا مسیریاب های شبکه در لایه سوم از مدل osi فعالیت می کنند در این لایه به بسته های اطلاعاتی packet گفته می شود و مکانیزم آدرس دهی دستگاه ها نیز دیگر آدرس سخت افزاری آنها نیست بلکه آدرس logical آنها است که شما آن را به آدرس ip می شناسید ، در یکpacket اطلاعاتی در ساختار مسیری آدرس مبدا و مقصد ارسالی در packet وجود دارد و router با استفاده از همین آدرس می تواند packet را برای رسیدن به مقصد هدایت کند ، router ها هم مانند سویچ ها یک سری رابط یا interface دارند که به آنها کابل هایی از شبکه های مختلف متصل می شود با این تفاوت که در سویچ ها این کامپیوترها و دستگاه ها هستند که به پورت های سویچ وصل می شوند اما در router این شبکه ها هستند که به این پورت ها وصل می شوند ، از همینجا می توان نتیجه گرفت که مسیریاب ها ارتباطات بین شبکه ای را برقرار می کنند . در router نیز مانند switch ها یک ج وجود دارد که به آن ج مسیری یا routing table گفته می شود و مکانیزم کاری شبیه به همان ج mac دارد ، روتر با استفاده از این ج می تواند تعیین کند که بسته های اطلاعاتی بایستی به کجا ارسال شوند. البته این کجا در روترها به عنوان شبکه می باشد و در سویچ ها به عنوان دستگاه ها مطرح می شود. router ها شبکه مبدا و مقصد را شناسایی می کنند اما سویچ ها کامپیوتر یا دستگاه مبدا و مقصد را شناسایی می کنند.
تفاوت روتینگ و سوئیچینگ
مهمترین ابهامی که در خصوص تفاوت بین switching و routing وجود دارد در این است که دوستان ممکن است در شبکه هایی سویچ هایی را مشاهده کنند که عملیات routing را انجام می دهند و این سئوال برای آنها به وجود بیاید که اگر فرآیند کاری switching فقط در یک lan است پس چرا از سویچ ها که دستگاه های لایه دویی هستند به عنوان روتر هم استفاده می شود ؟ دقت کنید دوستان که در حال حاضر در شبکه های بزرگ سازمان از سویچ هایی استفاده می شود که توانایی کار با لایه های بالاتر را دارند و به آنها سویچ لایه سوم گفته می شود ، این سویچ ها می توانند در نقش router در شبکه ها ایفای نقش کنند و البته در ساختار های شبکه های lan مجازی یا vlan استفاده شوند که اکثر سازمان های ما امروزه به این شکل ترافیک شبکه را مدیریت می کنند ، بنابراین یک سویچ لایه سه در واقع یک روتر است و یک vlan در واقع یک lan واقعی محسوب می شود و بنابر همین مفهوم اگر شما در شبکه ای که از نظر شما یک شبکه lan است دو عدد vlan داشته باشید از نظر مفهومی دو عددlan مجازی دارید و برای ارتباط بین این دو vlan باید از router استفاده کنید.   تونل های نقطه به نقطه تونل های نقطه به نقطه مدلی از تونل هستند که در واقع یک نقطه دسترسی یا سرور در آنها تعریف می شود  و دیگر به تعداد نا محدود میتوانیم کلاینت به آن متصل کنیم در ضمن کلاینت ها لازم نیست یک روتر باشند و در واقع اکثر وسایل شبکه از جمله کامپیوترها ، تلفن های ip.   تونل های نقطه به نقطه تونل های نقطه به نقطه مدلی از تونل هستند که در واقع یک نقطه دسترسی یا سرور در آنها تعریف می شود  و دیگر به تعداد نا محدود میتوانیم کلاینت به آن متصل کنیم در ضمن کلاینت ها لازم نیست یک روتر باشند و در واقع اکثر وسایل شبکه از جمله کامپیوترها ، تلفن های ip. نحوه ساخت سرور مجازی میکروتیک بروی gns3(بخش دوم) برای ساخت یک ازمایشگاه کامل ابتدا از قسمت end devices در سمت چپ اقدام به وارد یک کلود بنمایید این کلود همان شبکه شما می باشد یا کارت شبکه ی شما است که به محیط اینترنت وصل هست بعد از کشید کلود به داخل صفحه روی ان کلیک راست و configure را انتخاب. تونل های نقطه به نقطه تونل های نقطه به نقطه مدلی از تونل هستند که در واقع یک نقطه دسترسی یا سرور در آنها تعریف می شود  و دیگر به تعداد نا محدود میتوانیم کلاینت به آن متصل کنیم در ضمن کلاینت ها لازم نیست یک روتر باشند و در واقع اکثر وسایل شبکه از جمله کامپیوترها ، تلفن های ip ، پ. مترجم آدرسهای شبکه ios سیسکو مترجم آدرسهای شبکه ios سیسکودسته: کامپیوتر
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 279 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20
این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، در 20 صفحه تهیه شده استمترجم آدرس شبکه در ساده ترین ح ش بر روی مسیر ی که دو شبکه را به هم متصل می کند عمل می کند قیمت فایل فقط 5,900 تومان  ید مترجم آدرسهای شبکهِ ios ِ سیسکو مترجم آدرس شبکه در ساده ترین ح ش بر روی مسیر ی که دو شبکه را به هم متصل می کند عمل می کند؛ یکی از این شبکه ها (تعین شده بعنوان داخلی ) بصورت خصوصی یا غیر متداول آدرس دهی می شود که باید این آدرس به یک آدرس قانونی و متداول تبدیل شودقبل از اینکه بسته های اطلاعاتی به سمت شبکه دیگر(تعیین شده بعنوان شبکه بیرونی ) فرستاده شود . ترجمه مرتبط با مسیر ی عمل می کند ، بطوریکه اگر ترجمه مطلوب باشد مترجم آدرس شبکه براحتی می تواند بر روی مسیر یاب یک سرویس گیرنده اینترنت فعال شود . استفاده از وسایل ترجمه در rfc 1631 ( request for comment ) ( درخواست برای توضیح ) آمده است - شیوه ترجمه آدرس در مسیر یاب . هدف مترجم آدرس شبکه ایجاد یک عاملیت برای شبکه خصوصی است که عموماً آدرسهای منحصر بفردی دارد و مترجم آدرس شبکه نیز در آن موجود نیست .rfc 1631 یک زیر مجموعه از اصول مترجم آدرس شبکه های ios سیسکو را ارائه میکند . مترجم ios سیسکو ترجمه دوسویه را از طریق استفاده همزمان از منابع داخلی و خارجی ترجمه پشتیبانی می کند . terminology : واژگان فنی شکل 1 – مفاهیم مترجم آدرس شبکه : ● محلی خارجی : آدرس ip میزبان خارجی همانطور که در داخل شبکه ظاهر می شود . این آدرسها اگر مطلوب باشند می توانند از محدوده تعریف شده در rfc 1918 اختصاص داده شوند . ● سراسری خارجی : آدرس ip پیکربندی شده نسبت داده شده به یک شبکه در شبکه خارجی مدخل ترجمه ساده : مدخل ترجمه ای که یک آدرس ip را به دیگری نگاشت می کند . نوع فایل:word سایز:279 kb تعداد صفحه:20 قیمت فایل فقط 5,900 تومان  ید برچسب ها : مترجم آدرسهای شبکه ios سیسکو , مترجم آدرسهای شبکهِ ios ِ سیسکو , مترجم آدرسهای شبکهِ ios ِ سیسکو , شبکهِ ios ِ سیسکو , ِ سیسکو , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه الگوریتم های مسیر ی لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 16 الگوریتم های مسیر ی طراحی الگوریتم اصول عملکرد روترها از الگوریتمهای مسیری ،برای یافتن بهترین مسیر تا مقصد استفاده مینمایند هنگامی که ما در مورد بهترین مسیر صحبت میکنیم،پارامترهایی همانند تعداد hopها (مسیری که یک بسته از یک روتر دیگر در شبکه منتقل میشود).زمان تغییر و هزینه ارتباطی ارسال بسته را در نظر میگیریم. مبتنی بر اینکه روترها چگونه اطلاعاتی در مورد ساختار یک شبکه جمع آوری مینمایند و نیز تحلیل آنها از اطلاعات برای تعیین بهترین مسیر،ما دو الگوریتم مسیر ی اصلی را در اختیار داریم:الگوریتم مسیر ی عمومی و الگوریتمهای مسیر ی غیر متمرکز. در الگوریتم های مسیر ی غیر متمرکز،هر روتر اطلاعاتی در مورد روترهایی که مستقیما به آنها متصل میباشند در اختیار دارد. در این روش هر روتر در مورد همه روتر های موجود در شبکه،اطلاعات در اختیار ندارد.این الگوریتمها تحت نام الگوریتمهای (dv (distance vectorمعروف هستند.در الگوریتمهای مسیری عمومی،هر روتر اطلاعات کاملی در مورد همه روترهای دیگر شبکه و نیز وضعیت ترافیک شبکه در اختیار دارد.این الگوریتمها تحت نام الگوریتمهای(ls(link state معروف هستند.ما در ادامه مقاله به بررسی الگوریتمهای ls میپردازیم. الگوریتمهای ls در الگوریتمهای ls ،هر روتر میبایست مراحل ذیل را به انجام رساند: روترهای را که به لحاظ فیزیکی به آنها متصل میباشد را شناسایی نموده و هنگامی که شروع به کار میکند آدرسهایip آنها بدست آورد. این روتر ابتدا یک بسته hello را روی شبکه ارسال میکند. هر روتری که این بسته را دریافت میکند از طریق یک پیام که دارای آدرس ip خود این روتر میباشد به پیام hello پاسخ میدهد. زمان تاخیر مربوط به روترهای مجاور را اندازه گیری نماید(یا هر پارامتر مهم دیگری از شبکه همانند ترافیک متوسط) برای انجام این کار ،روترها بسته های echo را روی شبکه ارسال میکنند. هر روتری که این بسته ها را دریافت میکند با یک بسته echo reply به آن پاسخ میدهد.با تقسیم زمان مسیر رفت و برگشت به دو،روترها میتوانند زمان تاخیر را محاسبه کنند.(زمان مسیر رفت و برگشت،سنجشی از تاخیر فعلی روی یک شبکه میباشد)توجه داشته باشید که این زمان شامل زمانهای ارسال و پردازش میباشد. اطلاعات خود را در مورد شبکه،برای استفاده سایر روترها منتشر نموده و اطلاعات روترهای دیگر را دریافت کند. در این مرحله همه روترها دانش خود را با روتر های دیگر به اشتراک گذاشته و اطلاعات مربوط به شبکه را با یکدیگر مبادله میکنند.با این روش هر روتر میتواند در مورد ساختار و وضعیت شبکه اطلاعات کافی بدست آورد. با استفاده از این الگوریتم مناسب،بهترین مسیر بین هر دو گره از شبکه راشناسایی کند. در این مرحله،روترها بهترین مسیر تا هر گره را انتخاب میکنند.آنها این کار را با استفاده از یک الگوریتم همانند الگوریتم کوتاهترین مسیر dijkstra انجام میدهند.در این الگوریتم،یک روتر مبتنی بر اطلاعاتی که از سایر روترها جمع آوری نموده است،گرافی از شبکه را ایجاد مینماید.این گراف مکان روترهای موجود در شبکه و نقاط پیوند آنها را به یکدیگر نشان میدهد.هر پیوند با یک شماره به نام costیاweight مشخص میشود.این شماره تابعی از زمان تاخیر،متوسط ترافیک و گاهی اوقات تعداد hopهای بین گره ها میباشد.برای مثال اگر دو پیوند بین یک گره و مقصد وجود داشته باشد،روتر پیوندی با کمترین weight را انتخاب میکند. الگوریتم dijkstra دارای مراحل ذیل میباشد: روتر گرافی از شبکه را ایجاد نموده و گره های منبع و مقصد(برای مثال v1 وv2)را شناسایی میکند.سپس یک ماتریس به نام ماتریس adjacency را میسازد.در این ماتریس یک مختصه مبین weight میباشد.برای مثال[i,j]،وزن یک پیوند بین viو vj میباشد.در صورتی که هیچ پیوند مستقیمی بین vi وvj وجود نداشته باشد این وزن (ویت) بصورت infinity در نظر گرفته میشود. روتر یک مجموعه رکورد وضعیت را برای هر گره روی شبکه ایجاد مینماید این رکورد دارای سه فیلد میباشد: فیلد predecessor:اولین فیلدی که گره قبلی را نشان میدهد.

فایل >>>
سایر محصولات :
الگوریتم های مسیر ی
الگوریتم های... تحقیق درمورد آشنایی با میکرو کنترلرهای avr
تحقیق درمورد آشنایی با... الگوریتم متراکم سازی کامپیوتر 25
الگوریتم متراکم سازی کامپیوتر 25... تحقیق درمورد آشنایی با طبقه بندی مواد اعتیاد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آنی و خطرات آن
تحقیق درمورد آشنایی... الفبای تجارت الکترونیکی
الفبای تجارت الکترونیکی... تحقیق درمورد آشنایی با آلارم های موجود در پست های فشار قوی
تحقیق درمورد آشنایی با آلارم های... تحقیق درمورد آسیب های مینیسیک زانو
تحقیق درمورد آسیب های مینیسیک زانو... اقسام صفات الهی
اقسام صفات الهی... تحقیق در مورد کوانتوم کامپیوتر
تحقیق در مورد کوانتوم کامپیوتر... تحقیق درمورد آسیب های ورزشی
تحقیق درمورد آسیب های ورزشی... اقتدار دین در پالایش جامعه از انحرفات اجتماعی
اقتدار دین در پالایش جامعه از... تحقیق درمورد آسیب شناسی در رشته های ورزشی خاص
تحقیق درمورد آسیب شناسی... افشای رها
افشای رها... تحقیق درمورد آزمایشگاه خاکشناسی عمومی
تحقیق درمورد آزمایشگاه خاکشناسی عمومی... افزایش کارآئی برنامه های وب در asp net 2 0
افزایش کارآئی برنامه های وب در... تحقیق درمورد آجیل و خشکبار
تحقیق درمورد آجیل و خشکبار... افراط در زهد و عبادت
افراط در زهد و عبادت... تحقیق درمورد آبیاری 63 ص
تحقیق درمورد آبیاری 63... اغاز دوران انقلاب
اغاز دوران انقلاب... تحقیق درمورد آبیاری 16 ص
تحقیق درمورد آبیاری... اعجاز قرآن
اعجاز قرآن... تحقیق در مورد کرمهاى کامپیوترى
تحقیق در مورد کرمهاى کامپیوترى... تحقیق درمورد آبیاری قطره ای 32 ص
تحقیق درمورد آبیاری قطره ای 32 ص... اعجار قران 10ص
اعجار قران 10ص... تحقیق درمورد آبیاری قطره ای 8 ص
تحقیق درمورد آبیاری... اعتکاف
اعتکاف... تحقیق درمورد آبیاری سطحی 57 ص
تحقیق درمورد آبیاری سطحی 57... اعتصاب 1
اعتصاب 1... تحقیق درمورد آبخوریهای دستی کله قندی 11 ص
تحقیق درمورد آبخوریهای دستی کله... اعتدال و میانه‏روى در 1
اعتدال و میانه‏روى در ... اصول کار و تعمیر مانیتورهای crt
اصول کار و تعمیر... اصول فقه
اصول فقه... اصول علم اخلاق در تدریس ی
اصول علم اخلاق در تدریس ی... تحقیق در مورد نمایشنامه رویا بازی1
تحقیق در مورد نمایشنامه رویا بازی1... اصول شبکه های مبتنی بر تجهیزات سیسکو
اصول شبکه های مبتنی بر... تحقیق در مورد نقشه برداری 16 ص
تحقیق در مورد... اصول امنیت برنامه های وب
اصول امنیت برنامه های وب... تحقیق در مورد نقش رژیم غذایی در بهبود اختلالات خلقی و عاطفی 10ص
تحقیق در مورد نقش رژیم... تحقیق در مورد موسیقی نظامی
تحقیق در مورد موسیقی... اصول در لینو
اصول در لینو ... تحقیق در مورد مهم ترین انواع dna پلی مراز ها در یوکاریوتها
تحقیق در مورد مهم ترین... اصل حسینع
اصل حسینع... تحقیق در مورد منجی آ زمان در ادیان دیگر دوشنبه یکم مرداد 1386 16
تحقیق در مورد منجی آ زمان در... اصطلاحات چت
اصطلاحات چت... تحقیق در مورد منازل و مراحل آ ت در قرآن
تحقیق در مورد... اسمبل
اسمبل... تحقیق در مورد مقدمه ای بر سیستم فرمان
تحقیق در مورد... اسماعیلیه 14ص
اسماعیلیه 14ص... تحقیق در مورد مقایسه نظام های آموزشی ایران و فنلاند
تحقیق در مورد مقایسه نظام... پرورش کرم ابریشم 13 ص
تحلیل فضا های شهری کاربری درمانی ( بیمارستان) 61 ص
ت و ان دوازده گانه 77 ص
اثرات ورزش بر سلامتی بدن 34 ص
سوره های قران و ترجمه برخی آیات
سوره فلق
سوره فاتحه
سوره المائده آیه 6 12ص
سوره احزاب
فیوز های الکتریکی
توضیحات بیشتر -
حمل و نقل در چاه 19 ص
حمل و نقل 18 ص
حفاظت از محیط زیست 10 ص
حد و پیوستگی 9 ص
تک یاخته ها 33 ص

کلمات کلیدی :میباشد برای مثال های مسیر ی مسیر ی برای مثال هترین مسیر ریافت میکند دست ورد وترهای یگر پاسخ میدهد میباشد لگوریتمهای لگوریتم میکند طلاعات پیوند میدهد ociate level for security ( ccna ) در شاخه امنیت نمایانگر دانش و مهارت مقدماتی فرد جهت امن سازی شبکه های مبتنی بر سیسکو می باشد. با اخذ مدرک ccna securityمتخصص شبکه قابلیت لازم جهت طراحی زیر ساخت امن، تشخیص تهدیدات و آسیب پذیری ها و رفع آنها را ب می نماید. بخش عمده این دوره بر روی فناوری های اصلی مرت. نصب و راه اندازی میکروتیک برای نصب و راه اندازی نیاز به یک کارت شبکه مجزا و یا کارت شبکه loopback دارید اگر کارت شبکه داشته باشید میتوانید از ان استفاده کنید در غیر اینصورت می توانید از device manager اقدام به ساختن کارت شبکه  سرور مجازی  لوپ بک بنمایید بعد از ساختن ان ipp های زیر را ب. نحوه ساخت سرور مجازی میکروتیک بروی gns3(بخش سوم) نحوه ساخت سرور مجازی میکروتیک بروی gns3(بخش سوم) برای ساخت یک ازمایشگاه کامل ابتدا از قسمت end devices در سمت چپ اقدام به وارد یک کلود بنمایید این کلود همان شبکه شما می باشد یا کارت شبکه ی شما است که به محیط اینترنت وصل هست بعد از کشید کلود. مقاله انگلیسی با ترجمه الگوریتم مسیر گزینی بیسیم موقت و شبکه های مش a-survey-on-routing-algorithms-for-wireless چکیده در مورد ترجمه مقاله : a-survey-on-routing-algorithms-for-wireless-ad-hoc-and-mesh-networksیک شبکه ی بی سیم میتواند در هر دو مد ad-hoc و مد زیر ساختار عمل کند. در مد اول، کاربر ح خود مدیرانه داشته و در مد دوم نیز از یک منبع معتبر برای مدیریت شبکه استفاده می شود، مانند روتر های بی سیم، نقاط دسترسی و ایستگاه های پایه. یک شبکه ی ad-hoc عموماٌ از م ی هاپ نیز پشتیبانی می کند، به گونه ای که بسته ی داده ای میتواند از طریق چندین هاپ عبور کرده تا به مقصد برسد. از بین شبکه های مبتنی بر زیر ساختار، یک شبکه ی مِش بی سیم(به صورت مجموعه ای از روتر های بی سیم قرار گرفته شده در نقاط استراتژیک، به منظور فراهم اتصالات کلی شبکه) نیز قابلیت انعطافی را برای این م ی هاپ فراهم می سازد. بنابراین، اینکه بسته های چطور می توانند به صورت کارآمد از طریق شبکه ی بی سیم به مقصد برسند، مسئله ی بسیار مهم است. واژگان کلیدی:شبکه های مِش بی سیم(wmn) ، شبکه های ad-hoc، شبکه های چند هاپ، الگوریتم مسیری توضیحات در مورد این مقاله و ترجمه آن عنوان انگلیسی مقاله: a survey on routing algorithms for wireless ad-hoc and mesh networks عنوان فارسی مقاله: الگوریتم های مسیر ی برای شبکه های موردی(manet) و شبکه های مِش دسته: کامپیوتر – فناوری اطلاعات فرمت فایل ترجمه شده: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 48

جهت مشاهده توضیحات کامل تر و اصل و ترجمه این مقاله اینجا کلیک نمایید. مقاله انگلیسی با ترجمه الگوریتم مسیر گزینی بیسیم موقت و شبکه های مش نقش routerدر مسیری اگر بخواهیم چکیده ای از مطالب راجع به روترها را بگوئیم باید به این نکته اشاره کنیم که روترها کامپیوترهای خاصی هستند که پیام های اطلاعاتی کاربران را با استفاده از هزاران مسیر موجود به مقاصد مورد نظر هدایت می نمایند دسته بندی برنامه نویسی فرمت فایل doc حجم فایل 208.
محققان بخش علوم کامپیوتر و آزمایشگاه هوش روشی را برای شناسایی و بررسی هویت کاربران وای‎فای پیدا کرده‎اند که به وسیله آن برای ورود به شبکه آنها دیگر نیازی به استفاده از کلمات عبور نداشته باشند. اساسا این فناوری برای هر کاربر یک محدوده مشخص در یک ناحیه خاص را در نظر می‎گیرد که همان کار وارد کلمه عبور برای آن شبکه وای‎فای را انجام می‎دهد. تا مادامی‎ که این سیستم تشخیص دهد که شما در این محدوده قرار دارید به شما اجازه می‎دهد به این شبکه دسترسی داشته و از خدمات آن استفاده کنید.بر اساس این تحقیق، سیستم chronos به قدری هوشمند است که می‎تواند تفاوت بین افراد حاضر در یک کافی شاپ و انی که در بیرون مشغول رفت و آمد هستند را تشخیص دهد و روتر موجود در این کافی شاپ تنها به کاربران حاضر در این محیط اجازه دسترسی به اینترنت را می‎دهد.chronos مدت زمانی را که طول می‎کشد تا داده از کاربر به نقطه دسترسی برسد را محاسبه کرده و برای این اندازه گیری‎ها از چندین باند وای‎فای استفاده می‎کند. پس از تعیین محل کاربر، سپس روتر تصمیم می‎گیرد که اجازه دسترسی به اینترنت به کاربر داده شود یا خیر.محققان می‎گویند این فناوری 20 برابر دقیق‎تر از سایر فناوری‎های موجود است. در آزمایشات انجام شده در خانه، chronos قادر بود در 94 درصد موارد موقعیت مکانی کاربر را تشخیص دهد. در یک کافی شاپ این سیستم توانست در 97 درصد موارد مشتریان را از رهگذران بیرون متمایز کند. برای افزایش بیشتر امنیت هات اسپات‎های وای‎فای، می‎توان از chronos برای مقاصد دیگری از جمله دور نگه داشتن روبات‎های پرنده در یک فاصله مطمئن از انسان ها استفاده کرد.تنها اشکال استفاده از این را ار این است که تمام مدت نیاز به دسترسی به موقعیت مکانی کاربر دارد که همین امر به طور بالقوه باعث نگرانی‎هایی در مورد حفظ حریم خصوصی افراد می‎شود.
نقش routerدر مسیری اگر بخواهیم چکیده ای از مطالب راجع به روترها را بگوئیم باید به این نکته اشاره کنیم که روترها کامپیوترهای خاصی هستند که پیام های اطلاعاتی کاربران را با استفاده از هزاران مسیر موجود به مقاصد مورد نظر هدایت می نمایند دسته بندی برنامه نویسی فرمت فایل doc حجم فایل 208 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 50 دریافت فایل نقش routerدر مسیری فروشنده فایل کد کاربری 8044 تمام فایل ها فهرست مطالب صفحه چکیده ......................................................................... 4 مقدمه ......................................................................... 5 تاریخچه ...................................................................... 6 1 فصل اول .................................................................. 8 1-1 مسیر ی و اینترنت ................................................. 8 1-2 غناصر اصلی در یک روتر ........................................ 9 1-2-1 اینترفیس ............................................................. 9 1-2-2 پردازنده ............................................................ 11 1-3 وظائف مسیر یابها ................................................... 12 1-3-1 استفاده از روتر برای ارتباط به اینترنت ................... 13 1-3-2 استفاده از روتر در یک شبکه lan .............................. 14 2 فصل دوم .................................................................. 16 2-1 آشنائی با سخت افزار مسیر یابها .................................... 16 2-2 سخت افزار خارجی مسیر یاب ....................................... 17 2-2-1 بدنه ...................................................................... .17 2-2-2 مؤلفه هائی که در پشت بدنه مسیریاب تعبیه شده اند ........... 19 2-2-3 پورت کنسول ......................................................... 20 2-2-4 پورت های توسعه wan ............................................ 21 2-2-5 flash memory ..................................................... 21 2-3 سخت افزار داخلی ...................................................... 22 2-4 سخت افزار خاص و ویژه هر سری ............................... 24 2-4-1 سری 800 ........................................................... 25 2-4-2 مسیر یابهای سری 1600 ........................................ 25 2-4-3 مسیر یابهای سری 2500 ......................................... 26 2-4-4 مسیر یابهای سری enter price ............................... 27 فصل 3 ........................................................................ 28 3-1 آشنائی با سیستم عامل مسیر یاب .................................. 28 3-2 تهیه نسخه های ارتقاء ios .......................................... 30 3-3 معماری حافظه مسیر یابها ............................................ 31 3-3-1 مسیر یابهای rff .................................................. 32 3-3-2 مسیر یابهای rfr ................................................... 34 3-4 ارتقاء سیستم عامل ios .............................................. 37 3-4-1 ارتقاء سیستمهای عامل ios در مسیر یابهای rff ......... 37 3-4-2 ارتقاء سیستمهای عامل ios در مسیر یابهای rfr ......... 37 3-5 آشنائی با مدها و فرمانها ............................................... .39 فصل 4 ........................................................................... 41 4-1 فراگیری واسط کاربری در سیستم عامل ios .................... 41 4-2 پیام های سیستم عامل ios در هنگام راه اندازی مسیر یاب ... 44 3-4 مسیریابها و لایه شبکه................................................... 45 4-4 protocol routing.................................................... 47 4-5 بسته بندی داده ها.......................................................... 48 4-6 روش های مسیر ی ..................................................... 49 4-7 جداول مسیری ........................................................... 50 کلید واژگان......................................................................... 53 منلبع................................................................................ 57 چکیده اگر بخواهیم چکیده ای از مطالب راجع به روترها را بگوئیم باید به این نکته اشاره کنیم که روترها کامپیوترهای خاصی هستند که پیام های اطلاعاتی کاربران را با استفاده از هزاران مسیر موجود به مقاصد مورد نظر هدایت می نمایند. استفاده از روترها در شبکه به امری متداول تبدیل شده است . یکی از دلایل مهم گسترش استفاده از روتر ، ضرورت اتصال یک شبکه به چندین شبکه دیگر (اینترنت و یا سایر سایت ها ی از راه دور) در عصر حاضر است . نام در نظر گرفته شده برای روترها ، متناسب با کاری است که آنان انجام می دهند : " ارسال داده از یک شبکه به شبکه ای دیگر " . مثلا" در صورتی که یک شرکت دارای شعبه ای در تهران و یک دفتر دیگر در اهواز باشد ، به منظور اتصال آنان به یکدیگر می توان از یک خط leased ( اختصاصی ) که به هر یک از روترهای موجود در دفاتر متصل می گردد ، استفاده نمود . بدین ترتیب ، هر گونه ترافیکی که لازم است از یک سایت به سایت دیگر انجام شود از طریق روتر محقق شده و تمامی ترافیک های غیرضروری دیگر و در پهنای باند و هزینه های مربوطه ، صرفه جوئی می گردد . مقدمه امروزه دنیا به نیروی متخصص و زبده در زمینه ی فناوری اطلاعات نیاز مبرم دارد واین نیاز در هیچ زمینه ای به اندازه ی تخصص در تکنولوژی شبکه و مسیری ، بطور جدی احساس نمی شود. مسیری و هدایت اطلاعات همان عاملی است که جهان را به یک گردهمائی مردمی و د ده کوچک تبد یل کرده است. همیشه تکنولوژی مسیری با پیچیدگی ها و مشکلات خاص خود مواجه بوده و هست . ابزارهای مسیری نسبتاً گران هستند و حیات بسیاری از شرکت ها و سازمانها (بالاخص مؤسسات تجاری) به این ابزارها و ابسته اند، به همین دلیل اغلب شرکت ها و سازمان ها ترجیح می دهند ین مجرب و متخصص را به خدمت بگیرند تا اولاً زمان و هزینه ی زیادی صرف ب تجربه ی این افراد نشود؛ ثالثاً تحویل دادن یک مسیریاب مثلاً پنجاه هزار دلاری به یک فرد زبده و مجرب مخاطره ی کمتری دارد. لذا این مطالب به درد افرادی می خورند که تصمیم دارند معلومات تخصص خود را گسترش بدهند و به یک حرفه ای تبدیل شوند. تاریخچه در دهه ی شصت و هفتاد فقدان ابزارهای مسیری هوشمند مشکل حادی نبود زیرا شبکه هائی که نیاز به ارتباط با یکدیگر داشتند می توانستند از تکنولوژی سوئیچ بسته (هر چند با سرعت و کارائی ناچیز) استفاده کنند. در آن زمان کامپیوترهای شخصی وجود نداشت. پس از آنکه pc بعنوان یک کامپیوتر کوچک، کامل و همه ی منظوره در محیط های کاری (و حتی منزل افراد) پذیرفته شد و جا افتاد، متخصصین این رشته با مسائل جدیدی مواجه شدند. pc یک کامپیوتر مستقل محسوب می شود و همانند یک کامپیوتر mainframe به اتصال مستقیم با کانال اصلی شبکه احتیاج دارد. بعنوان مثال اگر تکنولوژی برقراری ارتباط بین کامپیوتر مبتنی بر «توپولوژی حلقه» (ring) باشد، اتصال 60 کامپیوتر pc (و آن هم با پهنای باند 4mbps) کارائی شبکه را بسیار کم خواهد کرد. پس از ظهور pc و استقبال چشمگیر از این پدیده که نتیجه ی مستقیم قیمت ارزان و قابلیت بالای آن بود، متخصصین شبکه و صاحبان صنایع به ساخت مسیریاب برای اتصال شبکه های کوچک و محلی ترغیب شدند. بدین ترتیب می شد تا شبکه های محلی کوچک و با راندمان بالا طراحی و پیاده کرد و ارتباط م ن آنها را از طریق مسیریاب برقرار نمود. با استفاده از یک مسیریاب دیگر لازم نبود که همه ی ماشین های شبکه از سخت افزار، نرم افزار و پروتکل ارتباطی ی ان استفاده کنند و بدین ترتیب انعطاف لازم در توسعه ی انواع سخت افزار و نرم افزار های شبکه پدید آمد . شبکه های کوچک محلی، کارآمدتر و قابل مدیریت هستند؛ پس می شود یک شبکه ی بزرگ را به چند شبکه ی کوچک ش ت و با استفاده از مسیریاب ارتباط آنها را برقرار ساخت. شاید بتوان بنیانگزاران تکنولوژی مسیری را lerner و bosack دانست. این دو نفر بدون حمایت مالی و با سرمایه گذاری شخصی، تحقق و توسعه ی تکنولوژی مسیریاب را آغاز د. پس از دو سال کار آنها به نتیجه رسید و اولین مسیریاب را عرضه کرده و آن را در استنفورد بکار گرفتند. شرکت سیسکو اولین مسیریاب خود را در اکتبر سال 1984 به بازار عرضه کرد. فصل 1 1-1 مسیری و اینترنت در بدو دهه ی هشتاد که سیل کامپیوترهای شخصی به سمت فروشگاه ها روانه شد شبکه های کوچک (bulletin board service) bbs در پهنه ی کشورها سربرآوردند. از طریق سرویس دهنده های bbs که بطور معمول در محیط های ی بزرگ قرار داشتند (چون قادر به تهیه ی مدیریت تکنولوژی لازم بودند)، کاربران می توانستند از درون منزل خود شماره گیری کرده و (از طریق خط تلفن) به این شبکه ها وارد شوند. جمیع کاربران bbs می توانستند ازطریق شماره گیری به یک ماشین مشخص در شبکه bbs متصل شده و به اطلاعات، اخبار، خدمات گفتگو و گپ زنی (chat) ، خدمات پیام رسانی (سرویس e-mail قدیم) دسترسی داشته باشند. این اجتماع کوچک از کاربرانی که از طریق مودم به یک bbs بزرگ متصل می شدند، حلقه های کوچکی از شبکه اینترنت فعلی را تشکیل دادند. بزرگترین عیب bbs در فقدان ارتباط بین آنها بود یعنی کاربران یک bbs فقط می توانستند از خدمات شبکه ی خود استفاده کنند و امکان ارتباط بین bbs های مختلف وجود نداشت. بیش از پنج سال کاربران نقاط مختلف دنیا بدون آنکه چیزی از تکنولوژی bbs بدانند با وصل به bbs محل خود با غریبه هائی که شاید در کشور دیگری بودند گفتگو می د. سرانجام پس از آنکه محصولات مسیری به بازار و ها عرضه شد، bbsهای مجزا شروع به اتصال و ارتباط با یکدیگر د. بدین ترتیب یک کاربر نه تنها می توانست به bbs خود متصل شده و اطلاعاتی را از این دریافت کند بلکه می توانست به اطلاعات های دیگر نیز دسترسی داشته باشد. 1- 2 عناصر اصلی در یک روتر سیسکو 1-2-1 اینترفیس ( interfaces ) .با استفاده از اینترفیس ها ، امکان استفاده از روتر فراهم می گردد . اینترفیس ها شامل پورت های سریال و اترنت مختلفی می باشند که از آنان به منظور اتصال روتر به شبکه lan استفاده می گردد .هر روتر با توجه به پتانسیل های ارائه شده ، دارای اینترفیس های متعددی است . برای هر یک از اینترفیس های روتر از یک نام خاص استفاده می شود . ج زیر برخی از اسامی متداول را نشان می دهد . نقش routerدر مسیری استفاده از روتر در یک شبکهآشنائی با سخت افزار مسیر یابها
آ ین تجربه ی من در رابطه با استفاده از اینترنت گوشی بر میگرده به زمانی که nokia x-3 داشتم و بخاطر نبودن اینترنت پرسرعت توی روستامون از طریق این گوشی فلک زده و کابلش و kppp با سختی و مرارت های خاصی به اینترنت وصل می شدم اونم edge :) با پیش فرض های سابق ام فکر می با گوشی اندرویدی هم بخوام به .
امروز این پیام رو اینجا دریافت :
چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا میذاری میری؟چرا می. سوئیچ سیسکو catalyst 6800 * یکی دیگر از محصولات قدرتمند کمپانی سیسکو که در رده سوئیچ های lan core and distrtibution روانه بازار شد ، سوئیچ های سری catalyst 6800 می باشد . در این محصول نیز مانند سایر سوئیچ های هم رده آن ، سهولت در امور مدیریتی به چشم می خورد . همچنین امنیت مورد نیاز شبکه که از چالش های قاب. [ad_1]
کد مطلب: 416642اپل تولید روترهای بی سیم را متوقف کردبخش دانش و فناوری الف،2 آذر95اپل بخشی را که در این شرکت برای طراحی و تولید روترهای بی سیم تاسیس کرده بود، منحل کرد تا بیشتر بر روی تولید محصولات مصرفی کاربران متمرکز شده و میزان فعلی درآمدهای خود را حفظ کند.تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰ خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، برنامه ریزی اپل برای تعطیل بخش تولید روترهای بیسیم از سال گذشته میلادی آغاز شد و قرار شد ان شاغل در این بخش به گروه های توسعه محصولات دیگر و از جمله اپل تی وی منتقل شوند.اپل سرمایه گذاری جدی در این زمینه را از سال 2013 آغاز کرد و از سال 2015 نشانه های بازگشت از این تصمیم کم کم هویدا شد. روترها ابزار دسترسی لپ تاپ ها، گوشی ها و دیگر ابزار به وب بدون نیاز به استفاده از کابل هستند.این شرکت در حال حاضر سه روتر بی سیم به نام های airport express، airport extremeو airport time را به فروش می رساند که به ترتیب 99، 199 و 299 دلار قیمت دارند و اپل طی سه سال اخیر از محل فروش این محصولات درآمد چندانی نداشته است.میزان کل فروش این روترها در کنار اپل تی وی و ساعت اپل در سال مالی 2016 بالغ بر 11.1 میلیارد دلار بوده که تنها 5 درصد از کل فروش اپل را شامل می شود. کلمات کلیدی : دانش و فناوری-گوشی های اپل نظراتی که به تعمیق و گسترش بحث کمک کنند، پس از مدت کوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت دیگر بینندگان قرار می گیرد. نظرات حاوی توهین، افترا، تهمت و نیش به دیگران منتشر نمی شود.
[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط با این موضوع
امنیت کدام استاندارد رمزنگاری ارتباطات بی سیم…اگر شما هم تاکنون گذرتان به پنل تنظیمات روتر بی سیم منزل یا محل کارتان افتاده باشد ایستنا فناوری اطلاعات ، آذرماه ارتباطات اعلام کرد وم اخذ مجوز برای کانال های پرکاربر ایستنا اینترنت و شبکهبا عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایستنا به طور آموزش روش هایی برای رفع مشکلات لپ تاپ هاآموزش روش هایی برای رفع مشکلات لپ تاپ ها هر روز تعداد زیادی از کاربران سراغ لپ تاپ ها امنیت کدام استاندارد رمزنگاری ارتباطات بی سیم، ایمن تر اگر شما هم تاکنون گذرتان به پنل تنظیمات روتر بی سیم منزل یا محل کارتان افتاده باشد، گزینه ایستنا فناوری اطلاعات ، آذرماه ارتباطات اعلام کرد وم اخذ مجوز برای کانال های پرکاربر وضعیت ایستنا اینترنت و شبکه پنجشنبه، آذرماه خلق دقیق ترین نقشه آبهای سطحی دنیا با فناوری گوگل ، آذرماه آموزش روش هایی برای رفع مشکلات لپ تاپ ها آموزش روش هایی برای رفع مشکلات لپ تاپ ها هر روز تعداد زیادی از کاربران سراغ لپ تاپ ها می


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] تحقیق درباره: آشنائی با پروتکل های slip و ppp لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 4 آشنائی با پروتکل های slip و ppp مبادله اطلاعات بر روی اینترنت با استفاده از پروتکل tcp/ip انجام می شود . با این که پروتکل فوق یک راه حل مناسب در شبکه های محلی و جهانی را ار. کابل شبکه برای متصل نمودن دستگاه ها به روتر یا سوئیچ از کابل شبکه استفاده می شود. این کابل را با نام «کت ۵» یا category 5 یا cat5 نیز می شناسند. در حال حاضر اغلب کابل های cat5 در واقع cat5e هستند که با استاندارد gigabit ethernet سازگار شده اند. آ ین استاندارد کابلی که در بازار وجود دارد cat7 است که نسب. نت ران نامی قدرتمند در فروش تجهیزات شبکه و دوربین های مداربسته با بهره گیری از تجارب چندین ساله مدیران خود در زمینه فروش محصولات نوین تکنولوژی با کیفیت و اصلی ید راحت را برای مشتریان فراهم آورده است . فروشگاه اینترنتی نت ران مرجع تخصصی نقد و بررسی تجهیزات شبکه و دوربین های مدا. همگان عاشق وای فای خانگی پرسرعت هستند،مگر اینکه نشستن کنار روتر هم انتظار شما را برآورده نکرده و دنبال یافتن دلایل کندی باشید. به راستی مشکل کجاست؟ خبرفوری/ در زندگی امروز موانعی وجود دارد که می تواند سرعت وای فای شما را کاهش دهد و در این مقاله سعی می کنیم مهمترین آنها را بررس. روش نفوذ و جلوگیری از نفوذ به کامپیوتر شخصی دوستان در این آموزش یاد خواهید گرفت چگونه با یک نرم افزار ساده ip scaner و محیط cmd و مرورگر وبتون ipیک شخص رو از لحاظ اینکه آیا پیکربندی مناسبی برای مودم یا روتر adslخودش ست کرده تست کنید.با دیدن این آموزشی یاد خواهید گرفت که در صورت عدم تنظی. سوئیچ دستگاهی است که در شبکه های مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد. کاری که سوئیچ به انجام می رساند این است که داده های ورودی را از هر یک از پورت های ورودی چندگانه ، به پورت وجی خاص هدایت می کند ، به این ترتیب اطلاعات در مقصد مورد نظر دریافت می شوند . در شبکه تلفن سنتی (circuit-switched) . امروز خانم یهو تو بخش داد زد، بچه ها می دونستین رزیدنت دا.. با اینترن ازدواج کرد (: بعد همه انگشت به دهن، حسرت به دل گفتن، دختره اینترنه؟ یعنی رزیدنتی قبول نشد؟ خ گفت: آره اینترنه، رزیدنت نیست. منم که نمی دونستم سوژه ها کی هستن، توجه ن به ادامه داستان و رد شدم. ولی وقتی داشتم میومد. آ ین تجربه ی من در رابطه با استفاده از اینترنت گوشی بر میگرده به زمانی که nokia x-3 داشتم و بخاطر نبودن اینترنت پرسرعت توی روستامون از طریق این گوشی فلک زده و کابلش و kppp با سختی و مرارت های خاصی به اینترنت وصل می شدم اونم edge :) با پیش فرض های سابق ام فکر می با گوشی اندرویدی هم بخوام به . تی پی-لینک td-w8961nd یک مودم-روتر +adsl2 است که از 4 عدد پورت شبکه (rj-45) برای اتصال به صورت باسیم، دو عدد آنتن برای اتصال بی سیم و یک عدد پورت rj-11 برای اتصال خط تلفن بهره می برد. این محصول ترکیبی از عملکردهای یک مودم +adsl2 با سرعت بالا، یک روتر بی سیم و یک ا س پوینت بی سیم می باشد و از نسل سوم . مشاوره و پاسخگویی به مشکلات کامپیوتر و حسابداری، تماس از تلفن ثابت با شماره 9092305943 (تهران) و با شماره 9099071865 (سایر ا)
http://www.hamgampc.ir
https://t.me/hamgamrayane

روش های افزایش سرعت اینترنت بخش اول

دلایل زیادی برای سرعت پایین اتصال اینترنت وجود دارد. این مشکل می تواند مربوط به مو. https://supportforums.cisco.com/discussion/10706181/hardening-access-layer-switches-security امن سازی دسترسی فیزیکی به دستگاه پیاده¬سازی aaa تنظیم timeout برای ارتباطات مدیریتی با دستگاه تنظیم privilege برای lineهای مختلف فعال¬سازی service-p word encryption استفاده از enable secret جلوگیری از دسترسی با telnet و پیاده¬سازی sshv2 استفاده از stringهای پی. امروزه با به روز شدن فناوری و استفاده بیش از حد مردم و اقشار مختلف از اینترنت های پر سرعت و تولید انواع گوناگون مودم های بیسیم و یا باسیم انتخاب بهترین مودم بسیار دشوار شده که در اینجا یکی از مودم های بی سیم که مود توجه کاربران قرار گرفته است را معرفی می کنیم.مودم بی سیم دی لینک مدل dsl-2730u/u1 سفید رنگ طراحی شده است که دارای یک آنتن 5 دسی بلی است.برای آشنایی بیشتر با انواع مودم های وایرلس می توانید از سایت بازار اینترنتی گیلار بازدید کنید تا بهترین ید و انتخاب را داشته باشید.در اینجا با ویژگی های مهم مودم بی سیم دی لینک مدل dsl-2730u/u1 fh با قابلیت فایروال آشنا می شویم.
طراحی مودم بی سیم دی لینک با قابلیت فایروال مودم وایرلس dsl-2730u/u1 به دلیل طراحی و ظاهر زیبا می تواند یکی از گزینه های ید شما باشد زیرا منزل و یا محیط کار شما را شیک و زیبا می کند.رنگ این دستگاه سفید تولید شده و دارای یک آنتن است.از سمت چپ پورت آداپتور برق به چشم می خورد که در کنار آن 4 پورت زرد رنگ شبکه موجود می باشد.در سمت راست مودم بی سیم کلید کوچک خاموش / روشن محصول تعریف شده است.بعد از این کلید های اتصال wifi و wps وجود دارد.در بخش جلوی مودم روتر بی سیم چند عدد چراغ led قابل مشاهده است که هر کدام برای نشان دادن قابلیتی دراین دستگاه تعبیه شده است.برای مثال: اولین لامپ الای دی از سمت چپ ، نشانگر پاور ( خاموش و یا روشن بودن دستگاه ) می باشد و پس از آن 4 عدد led دیگر هستند که پورت های شبکه را نمایش می دهند.بعد از ال ای دی های شبکه ، چراغ led اتصال (wi-fi) و در کنار آن ال ای دی wps طراحی شده است و همچنین آ ین چراغ مودم بی سیم دی لینک مدل dsl-2730u/u1 fh با قابلیت فایروال ، نمایانگر اتصال به اینترنت است که اگر متصل شده باشد چراغ آن سبز رنگ می شود.
عملکرد سخت افزاری مودم وایرلس با قابلیت فایروال این مودم بی سیم با استفاده از +adsl2 پرسرعت به اینترنت متصل می شود.همچنین سرعت انتقال داده مودم بی سیم دی لینک سرعت 150 مگ ت در ثانیه می باشد.لازم به ذکر است که مودم روتر مدل dsl-2730u/u1 ، از استانداردهای 802.11g و 802.11b پشتیبانی می کند اما سرعت انتقتال این مودم بی سیم از مودم های 802.11n بسیار پایین تر است که این امر می تواند از معایب این دستگاه محسوب شود.4 دستگاه به طور همزمان قادر است به شبکه اینترنتی مودم بی سیم دی لینک مدل dsl-2730u/u1 متصل شود و دلیل آن این است که ، این دستگاه از 4 پورت rj-45 تشکیل شده است. این مودم روتر با به کارگیری فایروال و کیفیت ارائه خدمات qos ، با سرعت بالا در برقراری تماس های اینترنتی ، و انجام بازی به صورت آنلاین به شما کمک می کند.
احساس امنیت با مودم بی سیم دی لینک مدل dsl-2730u/u1 مودم بی سیم دی لینک جهت امنیت بیشتر دارای فناوری رمزنگاری های wpa, wpa2, wep می باشد و همانطور که گفته شد این مودم دارای کلید wps است که مودم بی سیم به صورت امنیتی تنظیم می کند.همچنین با بهره گیری از قابلیت فایروال قادر به جلوگیری از ورود غیر مجاز ر ها و دسترسی ها به سیستم و شبکه می باشد.
برخی از ویژگی های مودم بی سیم مدل dsl-2730u/u1 دارای 4 پورت شبکه قابلیت فایروال و تنظیمات امنیتی دارای آنتن قدرتمند سرعت انتقال داده تا 150مگ ت در ثانیه سوئیچ سیسکو catalyst 6500 سوئیچ های سری catalyst 6500 از جمله دیگر محصولات کمپانی سیسکو می باشند . این سوئیچ ها از قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردارند . همانطور که انتظار می رود قابلیت های ویژه ای که این سری از محصولات کمپانی سیسکو دارند فراتر از سایر سوئیچ های رده های پایین تر می باشد ، که از جمله آنها می توان به امنیت بسیار بالایی که سوئیچ catalyst 6500 ارائه می دهد اشاره نمود. این سری از محصولات کمپانی سیسکو ، استقرار و پایداری بالایی را در محیط های باز پشتیبانی می کنند . این بدان معناست که سوئیچ catalyst 6500 جهت سرویس های multigigabit ethernet services بهینه شده اند . این قابلیت منجر می شود که حفاظت از شبکه سهولت بیشتری داشته باشد. image result for ‫سوئیچ سیسکو catalyst 6500‬‎ویژگی ها و مزایا سوئیچ سیسکو catalyst 6500 پشتیبانی از معماری شبکه دیجیتال سیسکو : کمپانی سیســکو تنها کمپانی تولید کننده سوئیچ می باشد که رویکرد نوین digital-ready را ارائه می دهد . این تکنولوژی از edge شبکه شروع می شود و تا جایی که در روند اجرای برنامه ها مشکلی به وجود نیامده ، گسترش می یابد.هوشمند بودن : پشتیبانی ماژول سرویسهای یکپارچه از wireless، تجزیه و تحلیل شبکه، عملیات خ ر و امنیت جامع پشتیبانی می کنند. علاوه برا ین موارد سیستم سوئیچینگ مجازی (virtual switching system ) انعطاف پذیری بیشتر و قابلیت دسترسی بالایی را فراهم می کنند.ایمن بودن : سوئیچ های catalyst 6500 کمپانی سیسکو جهت برآوردن قابلیت هایی از جمله امنیت بالا ، مقیاس پذیری ، دینامیک بودن ، مانیتورینگ شبکه و role-based access control ؛ از تکنولوژی های trustsec و ios flexible netflow برخوردارند .ساده سازی پیکر بندی و مدیریت شبکه : معماری بکار رفته در سوئیچ های سیسکو سری catalyst 6500 مشمول smart operations و catalyst instant access می باشد و از این طریق به قدرت رسیده اند. با این قابلیت پیکر بندی و مدیریت شبکه سهولت بیشتری خواهند داشت .مقیاس پذیری بالا : این رده از سوئیچ ها جهت استفاده در سرویس های 1 گیگابایت الی 10 گیگابایت بهینه شده اند . این محصولات عملکرد بهینه تری را ارائه می دهند که قادر به پشتیبانی نقل و انتقالات با سرعت 720 مگاهرتز می باشد . سوئیچ سیسکو catalyst 6500 سوئیچ های سری catalyst 6500 از جمله دیگر محصولات کمپانی سیسکو می باشند . این سوئیچ ها از قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردارند . همانطور که انتظار می رود قابلیت های ویژه ای که این سری از محصولات کمپانی سیسکو دارند فراتر از سایر سوئیچ های رده های پایین تر می باشد ، که از جمله آنها می توان به امنیت بسیار بالایی که سوئیچ catalyst 6500 ارائه می دهد اشاره نمود. این سری از محصولات کمپانی سیسکو ، استقرار و پایداری بالایی را در محیط های باز پشتیبانی می کنند . این بدان معناست که سوئیچ catalyst 6500 جهت سرویس های multigigabit ethernet services بهینه شده اند . این قابلیت منجر می شود که حفاظت از شبکه سهولت بیشتری داشته باشد. image result for ‫سوئیچ سیسکو catalyst 6500‬‎ ویژگی ها و مزایا سوئیچ سیسکو catalyst 6500 پشتیبانی از معماری شبکه دیجیتال سیسکو : کمپانی سیســکو تنها کمپانی تولید کننده سوئیچ می باشد که رویکرد نوین digital-ready را ارائه می دهد . این تکنولوژی از edge شبکه شروع می شود و تا جایی که در روند اجرای برنامه ها مشکلی به وجود نیامده ، گسترش می یابد. هوشمند بودن : پشتیبانی ماژول سرویسهای یکپارچه از wireless، تجزیه و تحلیل شبکه، عملیات خ ر و امنیت جامع پشتیبانی می کنند. علاوه برا ین موارد سیستم سوئیچینگ مجازی (virtual switching system ) انعطاف پذیری بیشتر و قابلیت دسترسی بالایی را فراهم می کنند. ایمن بودن : سوئیچ های catalyst 6500 کمپانی سیسکو جهت برآوردن قابلیت هایی از جمله امنیت بالا ، مقیاس پذیری ، دینامیک بودن ، مانیتورینگ شبکه و role-based access control ؛ از تکنولوژی های trustsec و ios flexible netflow برخوردارند . ساده سازی پیکر بندی و مدیریت شبکه : معماری بکار رفته در سوئیچ های سیسکو سری catalyst 6500 مشمول smart operations و catalyst instant access می باشد و از این طریق به قدرت رسیده اند. با این قابلیت پیکر بندی و مدیریت شبکه سهولت بیشتری خواهند داشت . مقیاس پذیری بالا : این رده از سوئیچ ها جهت استفاده در سرویس های 1 گیگابایت الی 10 گیگابایت بهینه شده اند . این محصولات عملکرد بهینه تری را ارائه می دهند که قادر به پشتیبانی نقل و انتقالات با سرعت 720 مگاهرتز می باشد . سوئیچ های سری catalyst 6500 از جمله دیگر محصولات کمپانی سیسکو می باشند . این سوئیچ ها از قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردارند . همانطور که انتظار می رود قابلیت های ویژه ای که این سری از محصولات کمپانی سیسکو دارند فراتر از سایر سوئیچ های رده های پایین تر می باشد ، که از جمله آنه. در این قسمت که در واقع قسمت آ مجموعه آموزش میکروتیک در دوره mtcna می باشد می خواهیم تعدادی از ابزار های میکروتیک که جهت تست و عیب ی استفاده می شوند را معرفی کنیم . برای دسترسی به این ابزار از منوی سمت چپ winbox گزینه tools را انتخاب می کنیم لیستی از ابزار های میکروتیک به نمایش در می آید ک. سوئیچ های سری catalyst 6500 از جمله دیگر محصولات کمپانی سیسکو می باشند . این سوئیچ ها از قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردارند . همانطور که انتظار می رود قابلیت های ویژه ای که این سری از محصولات کمپانی سیسکو دارند فراتر از سایر سوئیچ های رده های پایین تر می باشد ، که از جمله آنه. در این قسمت که در واقع قسمت آ مجموعه آموزش میکروتیک در دوره mtcna می باشد می خواهیم تعدادی از ابزار های میکروتیک که جهت تست و عیب ی استفاده می شوند را معرفی کنیم . برای دسترسی به این ابزار از منوی سمت چپ winbox گزینه tools را انتخاب می کنیم لیستی از ابزار های میکروتیک به نمایش در می آید ک.