جزئیات زمین لرزه تهران - اخبار روز

جوان نیوز: برانکو در اینستاگرام نوشت: سرمای20-°c ، گرمای 40+°c، آلودگی، زمین لرزه ...هرگز ( از تمرین) دست برندارید.
نمیدانم در چند روز اخیر بیش از 40 بار زمین در "ل" لرزیده است یا نه....اما می دانم امروز با زمین لرزه از خواب بیدار شدم و در انتظارش به خواب می روم امده ایم خانه یک همسر شهید....خانه شان حیاطی سرسبز دارد و باد توی آغوش برگها می پیچد و زن مهربان که می نامندش بی هیچ چشم داشتی ما را به خانه .
دانشمندان هشدار دادند باتوجه به کاهش سرعت چرخش زمین، سال آینده شاهد تعداد زیادی ز له ویرانگر خواهیم بود.
ز له های بزرگ و ویرانگر در راه اند

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری موج پرس؛ دانشمندان هشدار داده اند که در سال آینده تعداد زیادی ز له ویرانگر در سراسر جهان افزایش خواهد یافت.
آنها معتقدند تغییرات در سرعت چرخش زمین می تواند فعالیت های لرزه ای شدید را به ویژه در مناطق بسیار گرمسیری ایجاد کند.
به گزارش گاردین، اگرچه چنین نوسان هایی در چرخش زمین کم است – تغییر طول روز با یک میلی ثانیه – ولی می تواند در انتشار مقدار زیادی انرژی زیرزمینی دخیل باشد که این موضوع همچنان مورد بحث دانشمندان است.
«ارتباط بین چرخش زمین و فعالیت لرزه ای» ماه گذشته در مقاله ای از «راجر بیلهام» از کلرادو در «بولدر» و ربکا بنیتک از مونتانا در میسولا که در نشست سالانه انجمن زمین شناسی برگزار شد، برجسته شد.
بیلهام هفته گذشته در این نظرسنجی گفت: “ارتباط بین چرخش زمین و فعالیت ز له قوی است و نشان می دهد که تعداد ز له های شدید در سال آینده افزایش خواهد یافت.”
آنها پنج دوره را شناسایی د که در مقایسه با زمان های دیگر، تعداد زیادی ز له بزرگ در آنها رخ داده بود.
به گفته بیلهام “در این دوره ها بین 25 تا 30 ز له شدید در سال به وقوع پیوسته بود و دربقیه زمان ها به طور متوسط حدود 15 زمین لرزه بزرگ در سال رخ داده بود.”
محققان برای پیدا همبستگی بین این دوره ها از فعالیت های لرزه ای شدید و سایر عوامل، کشف د که وقتی چرخش زمین کمی کاهش می یابد، دوره های افزایش تعداد ز له شدید شروع می شود.
بلهام گفت: سرعت “چرخش زمین کمی تغییر می کند – یک میلی ثانیه در روز گاهی اوقات – که این امر می تواند با ساعت های اتمی بسیار دقیق اندازه گیری شود.
آنها (بیلهام و بنیتک) دریافتند در 150 سال گذشته زمانی که چرخش زمین با چنین مقداری چندین بار کاهش یافته دوره های وقوع زمین لرزه های بزرگ به مدت 5 سال ایجاد شده است.
بیلهام گفت: “این ساده است. زمین به ما سرآمد پنج ساله در زمین لرزه های آینده ارائه می دهد.
روشن است؛ سال آینده ما باید تعداد قابل توجهی از ز له های شدید را شاهد باشیم”.
بیلهام گفت که به نظر می رسد بیشتر زمین لرزه های شدید که به تغییرات در زمان روز پاسخ دادند در استوا رخ می دهد؛ مناطقی گرمسیری که حدود یک میلیارد نفر در آنجا زندگی می کنند. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} پاو وینت چگونگی تاثیر زمین لرزه (ز له)بر روی ساختمان های بتن مسلح 30 اسلاید لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : پاو وینت نوع . دقایقی پیش ز له تهران را دوباره لرزاند ز له 4/2 ریشتری استان های تهران و البرز را لرزاند. این زمین لرزه در مرز استانهای تهران و البرز - حوالی ملارد در ساعت 00:54:33 رخ داد. عمق وقوع این ز له در 12 کیلومتری زمین بوده است. نجار رئیس ستاد بحران کشور:با توجه به شدت ز له ۴.۲ ریشتری تهران بعید می دانیم که خسارت و تلفاتی داشته باشیم و تاکنون نیز گزارشی نشده است.
مردم نترسند و نکات ایمنی را رعایت کنند. ز له در ملارد 4 مصدوم داشت که برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند. سازمان اورژانس اسامی مصدومان ز له 4.2 ریشتری ملارد در شب گذشته را 56 نفر اعلام کرد که اغلب آنها به علت ترس از ز له دچار مصدومیت شده اند. ساده ترین تعریف از زمینلرزه را شاید بتوان به آزاد شدن ناگهانی انـرژی ذخیـره شـده در سـنگهای پوسـته زمین اطلاق نمود. بدیهی است مدت زمان رهایی انرژی بیش از چند ده ثانیه یا حـداکثر چنـد دقیقـه نخواهـد بـود. ولیکن این انرژی در لایه های سخت زمین نیاز به سالیان درازی دارد. ...... ادامه. زمین لرزه ای به بزرگی 4 ریشتر بامداد امروز شهر کازرون در استان فارس را لرزاند. ایسنا نوشت: فرماندار بشاگرد گفت: زمین لرزه صبح امروز گوهران خسارتی نداشته است.


پاو وینت رفتار لرزه ای دیوار برشی صفحه فولادی

تحلیل لرزه ای دیوار برشی نرم سوراخ دار با قطرهای مختلف و نسبت ظاهری مختلف با استفاده از روش اجزای محدود انجام شددسته بندی
پاو وینت


بازدید ها
122


فرمت فایل
pptx


حجم فایل
656 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
27
 پاو وینت رفتار لرزه ای دیوار برشی صفحه فولادی گزارش تخلف برای پاو وینت رفتار لرزه ای دیوار برشی صفحه فولادیپاو وینت رفتار لرزه ای دیوار برشی صفحه فولادی


فروشنده فایل
کد کاربری 2
تمام فایل ها

کاربر
پاو وینت رفتار لرزه ای دیوار برشی صفحه فولادی
پاو وینت رفتار لرزه ای دیوار برشی صفحه فولادی (spsws)


در خط لوله، برخی از تجهیزات ساختمانی مانند بوستر پمپ آبرسانی،فن، کمپرسور و .... دارای ارتعاش و لرزش هایی هستند که باعث ایجاد سروصدا و استهلاک زود هنگام خط لوله و سایر قطعات می شود برای جلوگیری ازانتقال لرزش بوستر پمپ به شبکه لوله کشی استفاده از ضد ارتعاش یا لرزه گیر رایج می باشد. در خط لوله، برخی از تجهیزات ساختمانی مانند بوستر پمپ آبرسانی،فن، کمپرسور و .... دارای ارتعاش و لرزش هایی هستند که باعث ایجاد سروصدا و استهلاک زود هنگام خط لوله و سایر قطعات می شود برای جلوگیری ازانتقال لرزش بوستر پمپ به شبکه لوله کشی استفاده از ضد ارتعاش یا لرزه گیر رایج می باشد.
مقاله-ترجمه-شده-تاثیر-لرزه-های-متوالی-بر-سازه-های-بتنی
مقاله ترجمه شده تاثیر لرزه های متوالی بر سازه های بتنی
فرمت فایل ی: .rar
فرمت فایل اصلی: docx
تعداد صفحات: 12
حجم فایل: 23755 کیلوبایت
قیمت: 6000 تومان

توضیحات:
مقاله ترجمه شده رشته ی عمران با عنوان تاثیر لرزه های متوالی بر سازه های بتنی، در قالب فایل word و در حجم 12 صفحه، بهمراه pdf اصل مقاله انگلیسی.


اثرلرزه های متوالی بر سازه های بتنی در مورد بارگذاری های سایکلیک بحث میکند و برای دوستانی که رشته ز له هستند موضوع بسیار مناسبی هست وترجمه مقاله با کیفیت بالایی صورت گرفته hsj.عنوان انگلیسی مقاله:
seismic sequenceeffectsonthree-dimensionalreinforcedسال چاپ: 2015
محل انتشار:
elsevire - soil dynamicsandearthquakeengineering


بخشی از ترجمه مقاله:

زمین لرزه های تکرار شونده به شدت بر پاسخ غیر الاستیک و غیرارتجاعی سازه ها اثر گذاشته و سبب اثرات نامطلوب بیشتری نسبت به حرکت های واحد زمین بر سازه می شود.مانند آسیب های سازه ای و غیر سازه ای و همچنین افزایش تغییر شکل های مورد نظر در سازه.
اخیرا مطالعات و تحقیقات متعددی در این زمینه انجام شده است. اما ...فهرست کلی مطالب:
خلاصه
مقدمه
شرح سازه ها و مفروضات مدل سازی ها

لرزه های ورودی
نتایج برگزیده

نتیجه گیری
منابع

 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

پاو وینت طراحی و اجرای اتصالات جوشی بر آسیب پذیری لرزه ای سازه های فولادی برچسب ها : پاو وینت طراحی و اجرای اتصالات جوشی بر آسیب پذیری لرزه ای سازه های فولادی , پاو وینت طراحی و اجرای اتصالات جوشی بر آسیب پذیری لرزه ای سازه های فولادی , , پاو وینت طراحی و اجرای اتصالات جوشی بر آسی. تحقیق درباره زمین لرزه (word) 11 صفحه عنوان:زمین لرزه قالب بندی:word تعداد صفحات:11 محتویات تعریف ز له درفرهنگ گیتا شناسی تالیف عباس جعفری آمده است محمود صداقت درکتاب“ زمین شناسی برای جغرافیا ” تعریفی بدینگونه ارائة می دهد در کتاب فیزیکال جئوگرافی آمده است در فرهنگ آ فورد آمده است علل وقوع ز له امواج ز له انواع امواج ز له امواج سطحی بررسی انواع موج ز له امواج طولی (p) امواج برشی (s) امواج لاو (love) : امواج رایلی lr کانون ز له مرکز ز له عمق ز له ز له های کم عمق ...
دریافت فایل بهسازی لرزه ای ساختمانبهسازی-لرزه-ای-ساختمانپروژه بهسازی لرزه ای ساختمان، تسنیمی داد 93، به همراه فایل های ایتبز و اتوکد، در این پروژه هدف بهسازی، بهسازی ویژه در نظر گرفته شده است. با توجه به انتخاب بهسازی ویژه، تحت ز له سطح خطر 2 برای سطح عملکرد ایمنی جانی مورد ارزی آسیب پذیری قرار می گیرد.  فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اختصاصی از فایلکو مقاله درباره زمین لرزه ها با و پر سرعت . لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 25   زمین لرزه ها زمین لرزه تکان ناگهانی زمین می باشد که در اثر ش ته شدن یا جابجا شدن سنگهای زیر سطح زمین بوجود می آید . زمین لرزه ها می توانند باع. اختصاصی از فایل هلپ مقاله درباره زمین لرزه ها با و پر سرعت . لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 25   زمین لرزه ها زمین لرزه تکان ناگهانی زمین می باشد که در اثر ش ته شدن یا جابجا شدن سنگهای زیر سطح زمین بوجود می آید . زمین لرزه ها می توانند ب. گسل جدید در تهران گسل جدید در تهران , در حالی که در شهر تهران نسبت به مدیریت ریسک مخاطرات زمین بی توجهی شده و ساختمان های بلندمرتبه و سازه های حساس در اطراف گسل ها ساخته شده است، رییس پژوهشکده علوم زمین از شناسایی گسل جدید در بین بزرگراه های حکیم و همت با توان لرزه‎زایی بالا خب. پس لرزه 4.9 ریشتری در ساعت ۱۲:۱۷ دقیقه در سفید سنگ مشهد به ثبت رسید. حوادث شهرآرا نیوز: ز له یا زمین لرزه یکی از وحشتناک ترین پدیده های طبیعت محسوب می شود .
به راستی ز له چیست ؟ آیا می توان ز له را پیش بینی کرد ؟ در این قسمت تحقیقی در مورد ز له آورده ایم .
با مطالعه این تحقیق پاسخ خیلی از سوالاتتان در مورد ز له را خواهید یافت .
تحقیق فوق شامل 14 صفحه بوده و در دو قالب ورد و پی دی اف آورده شده و امکان ویرایش آن وجود دارد .
در این تحقیق سر فصل های زیر آورده شده و توضیحات لازم برای هر سر فصل در آن وجود دارد . ز له چیست ؟ ، چرا ز له به وجود می آید ؟ ، رابطه گسل با ز له ، ...

دریافت فایل پاو وینت عملکرد لرزه ای اتصال فولادی ممان گیر تیر به ستون برچسب ها : پاو وینت عملکرد لرزه ای اتصال فولادی ممان گیر تیر به ستون , عملکرد لرزه ای اتصال فولادی , ممان گیر تیر به ستوk , تیر به ستون , اتصال فولادی ممان گیر , عملکرد لرزه ای , پاو وینت عملکرد لرزه ای اتصال فولادی ممان گیر , . ز له ای به بزرگی 6 ریشترحوالی سفید سنگ استان اسان رضوی را لرزاند. نوشته زمین لرزه 6 ریشتری اسان رضوی 4 مصدوم و یک فوتی اولین بار در اخبار پدیدار شد. http://uupload.ir/files/10dm_%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86_%d9%84%d8%b1%d8%b2%d9%87.png زمین لرزه 4 و 8 دهم ریشتری در چیتاب ک یلویه و بویراحمد- ساعت 27 دقیقه بامداد امروز دوشنبه در پی وقوع این زمین لرزه، ها و مدارس بویراحمد و دنا، امروز تعطیل است. عنوان فارسی مقاله: جداسازی لرزه ای پی برای ساختمان های واقع در مناطق با لرزه خیزی کم تا متوسط: طراحی کاربردی جایگزین عنوان انگلیسی مقاله: seismic base isolation for buildings in regions of low to moderate seismicity: practical alternative design برای رایگان مقاله انگلیسی جداسازی لرزه ای پی برای ساختمان های واقع در مناطق با . نمایش «پس لرزه » برگزیده جشنواره کودک و نوجوان همدان از چهارشنبه 6 بهمن ماه لغایت 15 بهمن ماه ساعت 19در تئاتر شهر کرج روی صحنه می رود.

تحقیق بهبود و بهسازی لرزه ای ساختمان های بنائی
تحقیق-بهبود-و-بهسازی-لرزه-ای-ساختمان-های-بنائی تحقیق با موضوع بهبود و بهسازی لرزه ای ساختمان های بنائی، در قالب word و در 14 صفحه، قابل ویرایش، شامل چکیده، مقدمه، رفتار لرزه ای ساختمان های خشتی، ساخت و ساز ساختمان های خشتی، شالوده، دیوار، بازشو، نعل درگاهی، کلاف قائم و افقی فایل

عنوان فارسی مقاله: زمین لرزه 26 دسامبر ،2006 بم (ایران) بازدید مقدماتی با استفاده از داده های دریافت شده از راه دور و سیستم views (به تصویر کشیدن اثرات زمین لرزه ها با تصاویر ای)
عنوان انگلیسی مقاله: the bam (iran) earthquake of december 26, 2003: preliminary reconnaissance using remotely sensed data and the views (visualizing the impacts of earth.
خبر فوری به نقل ازمهر ، زارع پژوهشگاه بین المللی ز له تاکید کرد پس از ز له اخیر، احتمال زمین لرزه ٧ یا بالاتر از ١٥ تا ٢٥ به ٥٥ تا ٦٥درصد رسیده است. اگر گسل های مجاور در وضعیت گسیختگی و آماده به جنبایی باشند، این تغییرات تنش می تواند به القای رخداد زمین لرزه مهمی با بزر تا حدود حداکثر ٧.٥ در آنها بینجامد.وی که راهبری چهارمین زنگ آموزش پردیسان را برعهده داشت در خصوص رابطه تغییر اقلیم و خش الی با وقوع ز له، گفت: در سال های اخیر با توجه به اینکه مسئله گرمایش زمین و تغییر اقلیم مورد توجه جهانی قرار گرفته، توجه به تاثیر تغییر اقلیم در وقوع ز له های بزرگ در مکان هایی که ز له با قدرت بالا برای آن ها پیش بینی نمی شده، بیشتر شده است.
ادامه خبر ⭕️ بجنورد 16 بار لرزید
.
.
پس از وقوع زمین لرزه 4.8 ریشتری که ساعت 22 و 22 دقیقه شب گذشته 94/03/04 در بجنورد به وقوع پیوست این شهرستان شاهد وقوع 15 پس لرزه بوده است.


ز له 4/2 ریشتری استان های تهران و البرز را لرزاند.دقایقی پیش ز له تهران را دوباره لرزانداین زمین لرزه در مرز استانهای تهران و البرز - حوالی ملارد در ساعت 00:54:33 رخ داد.عمق وقوع این ز له در 12 کیلومتری زمین بوده است.نجار رئیس ستاد بحران کشور:با توجه به شدت ز له ۴.۲ ریشتری تهران بعید می دانیم که خسارت و تلفاتی داشته باشیم و تاکنون نیز گزارشی نشده است.مردم نترسند و نکات ایمنی را رعایت کنند. ز له در ملارد 4 مصدوم داشت که برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.سازمان اورژانس اسامی مصدومان ز له 4.2 ریشتری ملارد در شب گذشته را 56 نفر اعلام کرد که اغلب آنها به علت ترس از ز له دچار مصدومیت شده اند. تحلیل های لرزه ای زاویه دار (چند جهته) و اثرات نزدیک گسلتحلیل-های-لرزه-ای-زاویه-دار-(چند-جهته)-و-اثرات-نزدیک-گسلدر این سمینار به عوامل تاثیر گذار در مورد اثرات نزدیک گسل و پارامتری ز له های نزدیک گسل اشاره شده سپس به بررسی تحلیل های لرزه ای همانند تحلیل دینامیکی در زوایای مختلف بر سازه به همراه مثال پرداخته شده است. فایل استفاده از نرم افزارهای seismostruct و seismosignal جهت تحلیل و ارزی داده های لرزه ای یک راهنمای بسیار جامع جهت استفاده از نرم افزار ها ی seismostruct و seismosignal در تحلیل و ارزی داده های لرزه ای دسته بندی عمران فرمت فایل docx حجم فایل 712 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 31 دریافت فایل استفاده از نرم افزارهای seismostruct و seismosignal جهت تحلیل و ارزی داده های لرزه ای فروشنده فایل کد کاربری 2120 تمام فایل ها یک راهنمای بسیار جامع جهت استفاده از نرم افزار ها ی seismostruct و seismosignal در تحلیل و ارزی داده های لرزه ای نرم افزارseismostructseismosignalداده های لرزه
بهترین روش ب درآمد از اینترنت توصیه های تعمیراتی جهت لرزه گیرهای هیدرولیکی 11 ص لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 11 sheet no:5-22 توصیه های تعمیراتی جهت لرزه گیرهای هیدرولیکی : لرزه گیرها، اجزاء مهمی برای ایمینی نیروگاه ها هستند. منظور از استفاده آنها، حفاظت خطوط لوله و تجهیز. سنندج- دو زمین لرزه از ساعت ۱۴ امروز به بزرگی ۴.۱ و ۳.۹ ریشتر شهرستان کامیاران در کردستان را لرزاند.
پاو وینت تحلیل خطر لرزه ای


پاو وینت تحلیل خطر لرزه ای
محقق گرامی، شما برای فایل پاو وینت تحلیل خطر لرزه ای به این صفحه هدایت شده اید.
برای این فایل و مشاهده توضیحات کامل آن روی دکمه زیر کلیک کنید:

مشاهده توضیحات بیشتر و

هر هفته 150 فایل دانشجویی اضافه میکنیم ، در کانال ما عضو شوید و دوستان دیگر رو هم عضو بفرمایید ، به تعداد اعضای کانال فایل رایگان درون کانال قرار میدهبم . آدرس کانال : @searchfile آی دی ادمین جهت سفارش پروژه : @managersadrafileco پاو وینت درس 11 آمادگی دفاعی پایه نهم (ایمنی در برابر زمین لرزه)پاو وینت درس 11 آمادگی دفاعی پایه نهم (ایمنی در برابر زمین لرزه ) این پاو وینت آموزشی , جذاب و قابل ویرایش در 17 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و با کیفیتی بالا و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم. با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و ...
دریافت فایل اسامی مصدومین زمین لرزه ۴.۳ ریشتری شهرستان بروجرد از مجموع ۳۶ مصدوم اعزامی و مراجعه کننده به بیمارستان شهید چمران بروجرد ۳۴مصدوم درمان و ترخیص شدند و۲ مصدوم در بخش های تخصصی تحت نظر می باشند.
مشاهده اسامی مقاله بررسی نحوه عملکرد، و مقاوم سازی سازه های بنایی در هنگام وقوع زمین لرزه در فایل ورد (word) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است فایل ورد مقاله بررسی نحوه عملکرد، و مقاوم سازی سازه های بنایی در هنگام وقوع زمین لرزه در فایل ورد (word) کام. ساعتی پیش پس ز له ای 3.5 ریشتری سفید سنگ را به لرزه درآورد.
شیپ فایل زمین شناسی استان های کشور به تفکیک:
· فایل shp زمین شناسی
· قابل استفاده در کارهای پژوهشی
برای روی استان مورد نظرتان کلیک کنید:
شیپ فایل زمین شناسی استان گلستان
شیپ فایل زمین شناسی استان گیلان
شیپ فایل زمین شناسی استان قزوین
شیپ فایل زمین شناسی استان فارس