جانباز غلامی اعلام کرد زکات قدرت انصاف - اخبار روز

موسوعة فواصل البسملة لمنتدیات فاطمة

زکات فطره چیست؟ چگونه باید آن را پرداخت کرد؟تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۸ در ماه شوال و عید سعید فطر، سؤالاتی درباره ی تعیین مقدار زکات فطره، نحوه ی پرداخت آن و نیز برخی مسائل دیگر در فضای رسانه ای کشور مطرح می شود.

متن زیر پاسخ های حجت ال والمسلمین محمدحسین فلاح زاده، کارشناس مسائل فقهی در دفتر ی است که به مهم ترین سؤالات درباره ی زکات فطره پاسخ گفته است.

* زکات فطره بر چه انی واجب است؟
یکی از اعمال واجب در روز عید فطر پرداختن زکات فطره است. زکات فطره بر انی واجب است که در شب عید فطر اولاً مکلف باشند و ثانیاً فقیر نباشد و ثالثاً نان خور دیگران هم محسوب نشوند. انی که دارای این شرایط هستند زکات فطره را باید بپردازند.

* زکات فطره را چه زمانی باید پرداخت؟
وقت پرداخت زکات فطره از شب عید است تا ظهر روز عید و به نظر معظم انقلاب و برخی فقهای دیگر بنا بر احتیاط باید قبل از عید زکات فطره را بپردازند. اگر ی برایش این امکان وجود نداشت، یعنی دسترسی نداشت یا امکان پرداختن نبود لااقل جدا کند و کنار بگذارد تا بعداً ادا کند.

* ما به ازای ریالی زکات فطره چگونه تعیین میشود؟
همان طور که می دانیم زکات فطره برای هر نفر معادل سه کیلوگرم گندم، برنج، ما و امثال این ها است که اگر معادل پولی آن هم پرداخت شود اشکالی ندارد.

برای مثال بر س رست یک خانواده ی پنج نفره واجب است که ۱۵ کیلو از اقلامی که در بالا ذکر شد، به عنوان زکات فطره بپردازد. معمولاً هر سال قیمتی اعلام می شود برای این که مؤمنین وظیفه ی خود را بدانند و به راحتی به این وظیفه عمل کنند و زکات فطره را بپردازند.

احتیاط مستحب این است که افراد قوت غالب خودشان را در نظر بگیرند؛ یعنی آنچه که در زندگی، مصرف غالبشان است. مثلاً اگر برنج بیشتر مصرف می کنند بهتر این است که ۳ کیلو برنج بپردازند. البته اگر قیمت بالاتر را انتخاب کنند بهتر است که این موضوع به انتخاب خود افراد بر می گردد.

* زکات فطره چه مصارفی دارد؟
مصرف زکات فطره هم هر چند مصارف همان زکات اموال است و همان مصارفی است که در قرآن هم وارد شده است «إِنَّمَا الصَّدَقَاتُ لِلْفُقَرَ اءِ وَالْمَسَاکینِ وَالْعَامِلِینَ عَلَیهَا» (توبه، ۶۰) اما در مورد زکات فطره احتیاطی هست که می فرمایند که به فقرای مؤمن بپردازند ولذا افراد اگر انی را می شناسند که فقیراند می توانند مستقیماً به فقیر بدهند. در غیر این صورت می توانند به افراد دیگری بدهند که به عنوان وک از طرف آن ها پرداخت کنند و یا به مؤسساتی که مورد اطمینان هستند زکات فطره را بپردازند تا آن را به اهلش برسانند.

نکته ی قابل توجه دیگر این که سادات نمی توانند از غیر سید زکات فطره قبول کنند و یا به تعبیر دیگر انی که خودشان سید نیستند نمی توانند زکاتشان را به سید بپردازند. بنابراین تنها سادات هستند که می توانند زکات فطره را به سادات فقیر بپردازند. لذا افرادی که زکات فطره را به صورت وک ی دریافت می کنند این نکته را مد نظر داشته باشند. همچنین ساداتی که زکات فطره می پردازند بهتر است به افرادی که واسطه هستند این نکته را گوشزد کنند.

* برخی افراد در روز عید فطر، کفاره ی روزه ی خود را نیز می پردازند. این مورد از لحاظ فقهی به چه شکل است؟
البته کفاره مثل زکات فطره وقت معینی ندارد و بعداً هم می توان آن را پرداخت اما هرچه زودتر بهتر. این عزیزان حتماً توجه داشته باشند که کفاره با زکات فطره تفاوت زیادی دارد از جمله این که قیمت کفاره را نمی توان بجای کفاره پرداخت کرد ولذا حتماً باید طعام باشد. بنابراین اگر می خواهند به نهاد و مؤسساتی بپردازند حتماً باید در درجه ی اول قید کنند که کفاره است و نوع آن را هم مشخص کنند که کفاره ی عذری است یا کفاره ی عمدی. چون این دو کفاره هم در کیفیت مصرف با هم تفاوت دارند.

* افرادی هستند که روزه بر آن ها واجب نبوده ولی پرداخت کفاره بر آن ها واجب است. آیا این افراد زکات فطره هم باید بپردازند یا زکات فطره مخصوص روزه داران است؟
زکات فطره تنها مخصوص روزه داران نیست بلکه آن هایی هم که عذری داشته اند و یا عمداً روزه نگرفته اند باید زکات فطره را بپردازند. زکات فطره یک واجب جداگانه ای است و باید ادا شود.

* زکات فطره ی سربازان در پادگان ها، پرستاران در بیمارستان ها، افرادی که در شیفت کاری هستند و امثال این ها برعهده ی کیست؟
اگر مخارج خودشان را خود تأمین می کنند برعهده ی خودشان است و اگر نان خور مثلاً پدر هستند، برعهده ی ی هست که جی آن ها را می پردازد.

* سؤال مبتلا به دیگر این که اگر ی در شب عید فطر مهمان شخص دیگری بود، آیا زکات فطره ی او برعهده ی میزبان و صاحب خانه است؟
اغلب فقها و مراجع تقلید و از جمله معظم انقلاب نظرشان این است که اگر نان خور آن فرد محسوب نشود زکات فطره برعهده ی میزبان نیست بلکه برعهده ی خود فرد است. البته معمولاً مهمانی که یک شب دعوت شده است نان خور محسوب نمی شود.
آزاده و جانباز دفاع مقدس گفت: 19 ماه درسلول انفرادی به متراژ یک و نود در 2 متر بود زندانی بودم که دو ماه به دو ماه درب این سلول باز نمی شد و خوراک ما یک عدد نان س ویچی با یک چای بود. سرتیپ خلبان «غلامرضا یزد» آزاده و جانباز ی در جنگ تحمیلی اظهار کرد: در دوران جنگ تحمیلی من خلبان شکار.
احادیث_با_موضوع_صبر

پیغمبر اکرم (ص) به اصحاب خود فرمود : عملی را بگویم که اگر انجام دهید به قدر فاصله مشرق و مغرب از شما دور میشود.عرض د بفرمائید.فرمود : روزه صورت را سیاه میکند ، صدقه پشت او را میشکند دوستی در راه خدا و کمک به یکدیگر در کارهای نیک را بیچاره می نماید توبه و اس. المؤمنین(ع) یک در ری داشت، ایشان باید زکات را می‌گرفت و تحویل می‌داد. مثلاً وقتی می‌گفتند: دو ریال زکات بگیر، ایشان سه ریال می‌گرفت، یک ریالش را برمی‌داشت، دو ریالش را برای حضرت (ع) می‌فرستاد. تا حضرت (ع) دید این ‌اش خیانت می‌کند، عزلش کرد. گفت: او را بگیرید و یک . قوت غالب من، غم دوری توست.. بگو زکات فطره ام چند؟ یا صاحب ا مان اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد خمس با و پر سرعت . لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات: 16 فهرست: تعریف خمس موارد خمس خمس در زمان اهل بیت علیه السلام مصارف خمس خمس چیست و ریشه ی آن از کجاست؟ سهم سادات از خمس مقایسهٔ خمس و زکات مقایسهٔ خمس. قراربود برگردند.. مادرانشان...همسرانشان ..فرزندانشان چشم انتظار بودند... ایران دست به دعابود... انصاف نبود پایان چشم انتظاری ها این باشد... انصاف نبود...! دلم برایِ اشکهایِ غریبانه شان ، داغ میشود.. شعله می کشد.. میسوزد... آهای دریا... تو چرا کاری نکردی؟! نکند گوش هایت را گرفتی که مبادا . میزان و مبلغ زکات فطریه و کفاره روزه در سال ۹۶ مبلغ کفاره روزه ۹۶,مبلغ کفاره سال ۹۶,کفاره سال ۹۶,فطریه سال ۹۶,مبلغ کفاره روزه سال ۹۶ حداقل مقدار فطریه ۹۶ چقدر است؟ به محض دریافت اولین خبر بروز رسانی می شود. میزان فطریه و کفاره بر اساس نظر مراجع معظم تقلید ـ و بر مبنای دو قوت غالب . جهت سایز اصلی روی تصاویر کلیک نمائید هزینه ... سه صلوات جهت شادی دل حضرت زهرا (سلام الله علیها) حجه ال دهقانی جعفریه نسبت به ادای اول وقت مغرب و عشاء به جماعت تأکیدکرد و گفت: سفارش ائمه اطهار به ادای اول وقت است اگر چه از مستحبات آن بکاهیم و در ماه مبارک رمضان باید نسبت به ادای این فریضه واجب، حساسیت بیشتر داشته باشیم.
جعفریه برگزاری افطاری های ساده در مساجد را یکی از را. 1394/12/2 { دعا کنید واسه ی من که بابام زود تر بمیره از این بی اختیاریاش جلو من گریه ش نگیره } { ما نداریم گله از این ضرب و شتمای پدرم وقتی که آروم میگیره میگه می بخشیم دخترم مادر میگه که این درد شیرین و به جون می م بی بی وساطت که کنه ما هم میریم یه روز حرم } { وقتی که موجش میگیره هیچ نمیکن. واحد شماره چهار طرح کرامت انصاف واحد شماره چهار طرح کرامت انصاف واحد شماره چهار طرح کرامت انصاف مراسم تشییع پیکر آزاده سرافراز محمدحسین انصاری برگزار شد مراسم تشییع پیکر محمدحسین انصاری آزاده و جانباز سرافراز نیروی زمینی با حضور جانشین و معاون هماهنگ کننده نزاجا و جمعی از فرماندهان و پیش وتان و خانواده آن مرحوم در ستاد نیروی زمینی برگزار شد. جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی در این مراسم به نقش آفرینی آزاده و جانباز قهرمان نیروی زمینی در دوران اسارت پرداخت و گفت: انصاری برای دفاع از کشور و نظام مقدس ایران در همان روزهای اول جنگ که رژیم بعثی عراق با تمام توان به کشور حمله کرد در منطقه عین خوش حضور داشت و در همان عملیات به اسارت در آمد. معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی تاکید کرد: جانباز و آزاده قهرمان نیروی زمینی علی رغم تمام شکنجه ها، حضور در سیاه چال ها و زندان انفرادی، مردانه در مقابل دشمن ایستاد. آهنگ جدید ایمان غلامی به نام منو ببخش
new iman gholami – mano bebakhsh

ایمان غلامی منو ببخش
ایمان غلامی منو ببخش
محض عشقمون واسه یه بار حالمو ببین عاشقم بمون شده فقط آرزو همین
چی شده این همه تونست دلت بی وفا بشه غیر ممکنه بازم حالم رو به راه بشه
داره دیوونم میکنه باز این چشای نم زده حال خوش گذشتمو به من دوباره پس بده
تمومه خاطرات تو لحظه به لحظه با منه آدم که از خاظره هاس نمیتونه دل ه
فقط از لینک زیر میسر است.
آهنگ با کیفیت 320 آهنگ جدید ایمان غلامی بنام دلتنگه با بالاترین کیفیت

می و مستر : ایمان غلامی
ترانه : مجید احمدی
لینک و متن آهنگ در ادامه مطلب... ادامه مطلب... آهنگ جدید ایمان غلامی بنام منو ببخش با بالاترین کیفیت
ترانه: مجید احمدی
موزیک و تنظیم: ایمان غلامی
لینک و متن آهنگ در ادامه مطلب... ادامه مطلب... مستند "حاج کاظم" در خلاصه ذکر شده که "آژانس شیشه‌ ای" پس از 15 سال تکرار می‌شود. این بار نه در نقره‌ای بلکه در دنیای واقعی و حاج کاظم دوباره عباس خود را پیدا کرده است. "حاج کاظم" با حضور پرویز پرستویی در یک ساعت به روایت مشکلات اعزام جانبازی هفتاد درصد جهت مداوا به خارج از کشو. ا    شهید محمود باباخانی جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی به خیل    پیوست   جانباز سرافراز هفتاد درصد یادگار هشت سال دفاع مقدس پس از تحمل سالها رنج و جراحت ناشی از جنگ تحمیلی دعوت حق را لبیک گفته و به همرزمان شهیدش پیوست شهید رشید شهر معمولان  متولد 1338 در شهر معمولان فر. 1.دانی که چه چیز تا قیامت با توست اعمال مفید تا نهایت با توست علمی که شود چراغ و شمع دگران با دادن سود بینها یت با توست 2. آرامش آدمی ،ز دین است اخلاق نکو،ورا نگین است عقل و ادب و حیای انسان منجی بشر،ز مکر و کین است 3. بهشت فاسقان در این جهان است بهشت زاهدان در لا مکان است بهشت عاشقا. 2 ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸+43رأی دهید-2 این متن دومین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد. زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالا. تأکید بر پیوستگى زکات با ، تنها در دین مبین مطرح نبوده است، بلکه در ادیان سابق نیز بر این پیوستگى تأکید شده و فریضه زکات در کنار فریضه ، مطرح شده است. با نگاهى به آیات ذیل به خوبى این مدعا قابل اثبات است. ۱ – آیات ۷۱ تا ۷۳ سوره مبارک انبیاء: «و نجّیناه و لوطاً الى الارض ى بارکنا فی. بی انصاف آ نمی دانی یک عاشق حتی به یک ع حسادت می کند ؟
پذیرش در مدارس شاهد چگونه است ؟


اولویت پذیرش در مدارس شاهد با چه افرادی است ؟
نحوه بازی اطلاعات نتایج آزمون شاهد چگونه است ؟
شرایط ثبت نام عمومی مدارس شاهد به چه صورت است ؟
شرایط علمی برای ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد به چه صورت است ؟
آیا فرزندان ی م ع حرم می تو. اقطار از برنامه ریزی سازمان بهزیستی کشور برای استفاده از روش های نوین جهت افزایش کمک های مردمی خبرداد و اذعان کرد: برای افزایش کمک های مردمی، برنامه های در دست اقدام است و به زودی با استفاده از روش های نوین و شبکه های مجازی اقدام به جمع آوری کمک های مردمی در سطح گسترده خواهیم کرد.

فرهاد اقطار گفت: سازمان بهزیستی کشور همانند برخی از نهاد های دیگر کار جمع آوری فطریه، زکات و کفاره را در ماه مبارک رمضان برعهده داشته است.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده، صندوق هایی در مراکز خیریه و موسسات شهرستان ها، استان ها و شهر ها مستقر شد تا جمع آوری فطریه ها، زکات و کفاره با سرعت بیشتری آغاز شود.

رئیس دبیرخانه مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به محدودیت های ایجاد شده برای افزایش صندوق های جمع آوری کمک سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: با توجه به محدودیت های موجود، سازمان بهزیستی کشور نتوانست تعداد صندوق های خود را در سطح استان ها و شهرستان ها افزایش دهد، اما توانستیم میزان فطریه و زکات جمع آوری کرده را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم.

اقطار با ارائه آماری از میزان فطریه و زکات جمع آوری شده از سوی سازمان بهزیستی پس از ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: سال گذشته 15 میلیارد تومان در بخش فطریه و زکات جمع آوری شد که این رقم در سال جاری به 17 میلیارد تومان افزایش یافت.

وی از برنامه ریزی سازمان بهزیستی کشور برای استفاده از روش های نوین جهت افزایش کمک های مردمی خبرداد و اذعان کرد: برای افزایش کمک های مردمی، برنامه های در دست اقدام است و به زودی با استفاده از روش های نوین و شبکه های مجازی اقدام به جمع آوری کمک های مردمی در سطح گسترده خواهیم کرد.
,
رئیس دبیرخانه مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به مبلغ جمع آوری شده در ماه رمضان امسال گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده هر استان به هر میزانی که توانسته است فطریه، زکات و کفاره جمع آوری کند این مبلغ در اختیار همان استان و شهرستان جهت ارائه خدمات به مددجویان و معلولان قرار گرفته و به سایر استان ها واگذار نمی شود.

لینک حبر من و شما و هر موجودی با تمام ضعفها و محدودیت هایی که داریم باز هم تا حدی احساس اختیار و قدرت می کنیم قبلا گفته شد که اختیار و قدرت ما موجودات همه از وجود داشتن ماست ، و حقیقت همان وجود محض است همانا او وجود محض ، نامحدودست و رها از هر قید و بندیست ( مطلق محض ) و نیرو و قانونش همان ره. میلاد علمدار کربلا حضرت ابوالفضل لعباس بن علی (ع) (26ه.ق) بر همه مومنان و مومنات مبارک باد
و روز جانباز مبارک باد
پیوندهای مرتبط ع نسخه قابل چاپ ۱۳۹۵/۰۶/۰۷ دیدار خانواده جانباز شهید رجب محمدزاده با انقلاب خانواده ی جانباز شهید حاج رجب محمدزاده، پیش از ظهر یکشنبه با حضرت آیت الله معظم انقلاب ی دیدار د و مورد تفقّد ایشان قرار گرفتند. انقلاب ی در این دیدار با تجلیل از مقام رفیع و رشک برانگیز . جلسه شورای زکات شهرستان ماهنشان به ریاست حجت ال و المسلمین زاهدی پور شهرستان برگزار شد. بهمن امسال 38 سال از زمینگیر شدن معصومه گذشت. وقتی که تظاهرات سال 57 گلوله به کمرش اصابت کرد او با همه آرزوهای کودکی، جوانی اش خداحافظی کرد. بسم الله الرحمن الرحیم اداره کشور به تنهایی امر مشکل و دشواری است. یعنی به پهنای یک کشور برنامه ریزی برای سازندگی و ادامه و پیشبرد کشور در همه زمینه ها. این پیشرفت به تنهایی حتی اگر دشمنی هم نباشد، امری بسیار سخت و دشوار در عین حال شوق آفرین و روح افزا است.
اما ما در سرزمینی زن. زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. در این وبلاگ قصد دارم یافته های خودم درباره چگونگی افزایش قدرت تحمل با شما به اشتراک بگذارم.
میدانیم وبلاگ نویسی. مدیر سایت انصاف نیوز در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرد. ‏انصاف نیست یک بار بدنیا آمدن و این همه مُردن...
فروغ فرخزاد با سلام خدمت دوستان
شاید این موضوع کمی کهنه شده باشه اما بعضی موارد نیاز به تکرار داره
چند وقتی است ن یدن خودرو داخلی صفر در فضای مجازی طرح شده است و آقای محترم صنعت این موضوع را نقد کرده،
اما واقعا ن یدن خودرو بی کیفیت خدمته یا خیانت؟
حمایت از تولید ملی یه فریضه است و واج. همزمان با اعیاد شعبانیه و در آستانه ولادت حضرت عباس(ع) و روز جانباز آیین گرامیداشت این روز در شهرستان بن برگزار شد. به گزارش خبرنگارزنگ خبروردنجان:فرماندار بن در این مراسم طی سخنانی دستاوردهای بزرگ کشور را مرهون مقاومت ملت بزرگ ایران در مقابل دشمنان و فداکاری‌ها و رشادت‌. پیکر جانباز شهید "علی رزمی" از فرماندهان لشکر ۲۱ حمزه در تهران تشییع شد. ما در سایت ggstore سعی کردیم سرلوحه خود را انصاف و مشتری مداری بدانیم و در سایت immortalgg همین راه را ادامه میدهم تا به همان هدف خود که همان رضایت مشتری است برسیم. افتخار ما انصاف ماست آیدی پشتبانی در گارنا : four تاریخ افتتاح فروشگاه : 96/3/21 برای رفتن به فروشگاه روی ع گارنا شاپ کلیک کنید garena shopping
مجهز به سیستم پرداخت اینترنتیa