توصیه نورانی اهل بیت علیهم السلام - اخبار روز

آقای مطهری می‎گوید...، یا آیت الله مطهری می گوید...، یا شهید مطهری می گوید...، تا به حال چند بار و به مناسبت های مختلف این بحث پیش آمده است و به این مسئله فکر کرده ام که نام علما و بزرگانمان را با این پیشوند ها به کار ببرم بهتر است یا بدون این پیشوندها، از طرفی این پیشوندها نشانه رع. تصویر مرتبط درعزاداری ماه محرم باید به رابطه «حقوقی» و «حقیقی» بامعصومان(علیهم السلام) توجه کنیم
رابطه ی حقوقی این است که موانع ظهور حضرت را برطرف کنیم و رابطه ی حقیقی این است که بدانیم آنان والدین ما هستند. ادامه مطلب عن الحسن علیه السلام قال: ولایه علی (علیه السلام) مکتوبه فی صحف جمیع الانبیا و لن یبعث الله رسولا الا بنوه محمد و وصیه علی (علیه السلام) کاظم علیه می فرمایند: ولایت علی علیه السلام در کتاب های همه ان ثبت شده است و هیچ ی مبعوث نشد مگر با میثاق نبوت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و ت ع. وَ بِکُمْ یُنَزِّلُ الْغَیْثَ

آسمان به زمین آمد!
به پابوست... و چه روح نواز زیارت نامه می بارد .... _________________________________________________________________ پ.ن: 1) از سفارشات و اعمال ویژه در ماه رجب زیارت قبور ائمه علیهم السلام و مشاهد مشرفه می باشد . 2) عبارت عربی از زیارت جامعه کبیره : "و به خاطر. حضرت بی بی حکیمه سلام الله علیها زاده ای پر آوازه،نه تنها درکهگیلویه و بویراحمد؛بلکه در ایران و حوزه های شیعه نشین خلیج فارس، ره جویان حقیقت و معشوقان فرزندان ائمه اطهار علیهم السلام به زی می شتابند و از منبع نورانی و درخشش مرقدش، ب فیض حاصل می کنند. یکی از سنت های خوبی که در میان متدینین برقرار بوده، عرضۀ دین و اعتقاداتشان بر ائمه معصومین علیهم السلام و اولیاء است. این کار پسندیده، حتی از سوی بزرگان و خواص مؤمنین نیز صورت می گرفت. همچنان که از حضرت عبدالعظیم بن عبدالله حسنى روایت شده که گفت: ادامه مطلب فرقه منحرف وه ت بر اساس روایت های جعلی توسط محمدبن عبدالوهاب متولد شد و او به کمک پیروانش و با پشتیبانی آل سعود فتوا به ت یب اماکن مذهبی و قبور مذهبی بزرگان داد.سالروز ت یب بارگاه ائمه بقیع علیهم السلام به دست وه ون + وه ون به دلیل مخالفت با مسلمانان، پس از ت یب تعداد زیادی از قبور ان و بزرگان ، در هشتم شوال 1344 مصادف با دوم فروردین ماه 1306، به ت یب جنت البقیع پرداختند و تمام اشیاء این مکان مقدس را به غارت بردند. بسم الله الرحمن الرحیم فضائل موسی بن جعفر علیه السلام کلینى رحمه الله در کتاب «کافى» از حضرت موسى بن جعفر علیهما السلام نقل کرده است که فرمود : إنّ اللَّه غضب على الشیعة فخیّرنی نفسی أو هم ، فوقیتهم واللَّه بنفسی .(1) همانا خداوند به خاطر گناه شیعه بر آنها غضب کرد و مرا مخیّر نمو.
مقالات عاشورایی صرف شرکت در مجلس حسین علیه السلام به معنای مورد تایید بودن و مورد عنایت بودن نیست زیرا چه بسا افرادی با اغراض ی در این مجالس شرکت می کنند. صرف شرکت در مجلس حسین علیه السلام به معنای مورد عنایت بودن نیست - مقالات عاشورایی – هیئت زوّارالحسین(ع) گریه بر حسین علیه السلام شاه بیت اعمال است. دستگاه حسین علیه السلام نقطه اتصال خوبی برای وصل شدن به خداست. در کتاب کامل ا یارات روایت آمده است که گریه برای حسین علیه السلام، اولیای دین مثل صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت زهرا علیها السلام را خوشحال می کند. شاد دل ایشان مانند مرحمی است که بر دل ایشان گذاشته می شود. بر این اساس می توان به اهمیت مجالس روضه اهل بیت علیهم السلام اذعان بیشتری داشت.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] تایید ضرب المثل ایرانی «باد آورده را باد می برد» از سوی صادق علیه السلام به زبان فارسی
محدث جلیل القدر محمد بن حسن صفار روایت کرده است:
حدثنا محمد بن احمد، عن ابى عبد الله علیه السلام قال: دخلت علیه قوم من اهل اسان فقال ابتدا من غیر مسألة من جمیع مالا من مهاوش اذهبه الله فی نهابر. فقالوا: جعلنا فداک لانفهم هذا الکلام. فقال: هر مال که از باد آید بدم شود.
گروهی از اهالی اسان خدمت صادق علیه السلام رسیدند. قبل از اینکه آنها چیزی بپرسند، صادق علیه السلام فرمودند: منْ جَمَعَ مَالًا مِنْ مَهَاوِشَ أَذْهَبَهُ اللَّهُ فِی نَهَابِرَ. آنها به صادق علیه السلام عرض د: فدایتان شویم، معنی این جمله را نمی فهمیم. صادق علیه السلام به زبان فارسی به آنها فرمودند: هر مال که از باد آید به دم شود. (به لهجه اسانی قدیم یعنی بادآورده را باد می برد).
بصائر الدرجات، جلد ۲، صفحه ۱۴۲-۱۴۳

پی نوشت: تسلط بر تمامی زبان ها و گویش ها و لهجه ها یکی از فضائل اهل بیت علیهم السلام بوده است.
اعتراف ابن حجر مکی به تولد و قائم بودن زمان علیه السلام ابن حجر مکی از علمای بزرگ اهل سنت عمری و از دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام در کت که بر ضد شیعیان نوشته است می نویسد:
ولم یخلف غیر ولده أبی القاسم محمد الحجة ، وعمره عند وفاة أبیه خمس سنین ، لکن أتاه الله فیها الحکمة ، ویسمى القائم المنتظر .
حسن عسکرى (علیه السلام) فرزندى غیر از ابو القاسم م ح م د حجت نداشته است که عمر آن حضرت در زمان وفات پدرش پنج سال بوده است ولى خداوند به او حکمت آموخت و قائم منتظر نامیده شده است.
الصواعق المحرقة، تالیف ابن حجر مکی، جلد ۲، صفحه ۶۰۱، چاپ مؤسسة الرسالة
سخنرانی فاطمی نیا با موضوع فضائل انسانی از دیدگاه اهل بیت علیهم السلام محرم 1395 به مدت10 شب شب اول ١٢ مهرماه ١٣٩۵ شب دوم ١٣ مهرماه ١٣٩۵ شب سوم ١۴ مهرماه ١٣٩۵ شب چهارم ١۵ مهرماه ١٣٩۵ شب پنجم ١۶ مهرماه ١٣٩۵ شب ششم ١٧ مهرماه ١٣٩۵ شب هفتم ١٨ مهرماه ١٣٩۵ شب هشتم ١٩ مهرماه ١٣٩۵ ( شب تاسو. #کلامکم_نور #آداب_شوهر_داری #آداب_غذا_خوردن زیبا شدن و طراوت چهره از جناب المؤمنین علیه السلام منقول است: حضرت عیسى علیه السلام به شهرى رسید که مرد و زنى فریاد مى د و با یکدیگر نزاعى داشتند، از سبب آن پرسید. مرد گفت: این زن من است و صالحه است و عیبى ندارد، اما من او را دوست نمى دارم. اگر المومنین -علیه السلام- به شنیدن غش کند؛ مملکت علی -علیه السلام- در روز سوم جمادی الثانی (شهادت حضرت زهرا علیها السلام) باید چه د؟! (آیت الله العظمی وحید اسانی دام ظله) از جمله مسایلی که جزء لاینفک زندگی به حساب می آید و در جامعه به خصوص مدارس و پایگاه های بسیج و کانون های مساجد و هیئت های مذهبی رواج بسیاری دارد بحث مهم دوستی است. در این مسئله که در تعبیر عامیانه به آن رفاقت می گویند ما مثل تمام مسایل و جوانب زندگی نیاز به الگو و ره نمود و اصطلاح. سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنر خوب زیستن1اذر سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنر خوب زیستن1آذر مستقیم فایل صوتی سخنرانی حجت السلام لقمانی با موضوع هنر خوب زیستن، برنامه سمت خدا. ادامه مطلب
به گزارش حزب الله سایبر صومعه سرا، طبق روال هر سال هیئت مداحان متوسلین به حضرت زهرا سلام الله علیها ویژه برنامه شهادت جعفرصادق علیه السلام را همراه با مداحی مداحان اهلبیت علیهم السلام در منزل حاج ابراهیم نوروزی واقع در صومعه سرا - کوچه حسینی پناه - بالاتر از کوی - روبروی گلبرگ هشتم و در روز چهارشنبه 28 تیرماه 1396 بعد از فریضه مغرب و عشاء برگزار می کند.
فایل psd لایه باز ضریح و حرم رضا و حسین علیهم السلام
لینک ید و با یدتان از ما حمایت کنید بسم الله الرحمن الرحیم فضائل المومنین علیه السلام رسول خدا(ص) فرمود: «خداوند به من وحى کرد: اگر همه مردم روى زمین به ت على(ع) معتقد بودند، من آتش جهنم را خلق نمی ». منابع : شیخ صدوق، الامالی، ص 657، تهران، کتابچی، چاپ ششم، 1376ش؛ شیخ حر عاملی، الجواهر السنیة فی الأحادیث القدسیة (کلیا. باید اعتراف کنیم که زندگى ائمه ، علیهم‏السلام، بدرستى شناخته‏نشده و ارج و منزلت جهاد مرارت‏بار آنان حتى بر شیعیانشان نیز پوشیده مانده است. على‏رغم هزاران کتاب کوچک و بزرگ و قدیم و جدید درباره زندگى ائمه ، علیهم‏السلام، امروز همچنان غبارى از ابهام و اجمال، بخش عظیمى از زند. بإسم رب الجمیل
جواد علیه السلام در طول زندگی پربار اما کوتاه خویش بر آن بود تا ارتباط با مردم را حتی در سخت ترین شرایط حفظ کند و با بذل و بخشش به فقرا و م ین کرامت اهل بیت علیهم السلام را به اثبات رساند. وی این سیره خویش را به امر پدر بزرگوارش آغاز و به انجام رساند . رضا علیه السلام در یکی از نامه های خود به حضرت جواد علیه السلام می نویسد : " به من خبر رسیده است که ملازمان تو ، هنگامی که سوار می شوی از روی بخل تو را از درب کوچک بیرون می برند تا از تو خیری به ی نرسد . تو را به حق خودم بر تو، سوگند می دهم که از درب بزرگ بیرون آیی و به همراه خود زر و سیم داشته باش تا به نیازمندان و محتاجان عطا کنی. " و این آغاز یک حرکت مردمی ، معنوی و انسانی بود که به استحکام پایگاه مردمی حضرت منجر شد و دستگاه بنی عباس را از نام " جواد " به معنای بخشنده به هراس وا داشت سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنر خوب زیستن1شهریور96 سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنرخوب زیستن1شهریور96 مستقیم سخنرانی حجت السلام لقمانی در برنامه سمت خدا با موضوع هنر خوب زیستن ،1شهریور 96. ادامه مطلب شهادت سیّد ال علیه السّلام،و روز مصیب و حزن ائمه طاهرین علیهم السّلام و شیعیان ایشان است، و در این روز سزاوار است شیعیان مشغول کارى از کارهاى دنیا نگردند،و براى خانی خود چیزى ذخیره نکنند،و مشغول گریه و نوحه و مصیبت‏ باشند،و عزادارى حضرت حسین علیه السّلام را بر پا کنند و اشتغ.
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)به حول قوه الهی سایت هیئت زوارالحسین علیه السلام نصب و راه اندازی شد.ع ها و گزارشات جلسات هفتگی و مراسم های هیئت زوارالحسین علیه السلام ومطالب ومقالات مذهبی را میتوانید در سایت رسمی هیئت زورالحسین علیه السلام مشاهده فرمایید.آدرس سایت هیئت زوارالحسین علیه السلام: www.zavvar-hosein.ir قَالَ الْجَوَادُ عَلَیْهِ السَّلَام ‏: عَلَیْکُمْ بِطَلَبِ الْعِلْمِ فَإِنَّ طَلَبَهُ فَرِیضَةٌ وَ الْبَحْثَ عَنْهُ نَافِلَةٌ وَ هُوَ صِلَةٌ بَیْنَ‏ الْإِخْوَانِ‏ وَ دَلِیلٌ‏ عَلَى‏ الْمُرُوَّةِ وَ تُحْفَةٌ فِی‏ الْمَجَالِسِ‏ وَ صَاحِبٌ‏ فِی السَّفَرِ وَ أُنْسٌ ف. 40 .قالَتْ علیها السلام : امّا وَاللّهِ، لَوْتَرَکُوا الْحَقَّ عَلى اهْلِهِ وَاتَّبَعُوا عِتْرَةَ نَبیّه ، لَمّا اخْتَلَفَ فِى اللّهِ اثْنانِ، وَلَوَرِثَها سَلَفٌ عَنْ سَلَفٍ، وَخَلْفٌ بَعْدَ خَلَفٍ حَتّى یَقُومَ قائِمُنا، ّاسِعُ مِنْ وُلْدِ الْحُسَیْنِ عَلَیْهِالسَّلا. همان گونه که در تصاویر زیر مشخص است ساختمان قدیمی بقعه زاده روح الله علیه السلام که در قسمت غربی حیاط ساختمان مخابرات قرار داشت به سختی از میان نرده های دیوار مخابرات واقع در خیابان باب همایون قابل تشخیص بود (تصویر پنجم) و در سال های پس از پیروزی انقلاب ی تنها روزهای دوشنبه برای چند ساعت محبین اهل بیت علیهم السلام از طریق در نرده ای تعبیه شده که در تصاویر مشخص است امکان زیارت بقعه مطهر را داشتند (تصویر اول). فضای پیرامون بقعه به وسیله نرده های ف ی و فنس از حیاط مخابرات منفک شده بود (تصویر دوم).
تصاویر مربوط به سال 1390 می باشد.
جهت مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ تر بر روی تصویر مورد نظر کلیک نمائید.
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلامساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلامساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلامساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلامساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلامضریح قدیم زاده روح الله علیه السلامساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام با آب طلا نام حسین قاب کنید با نام حسین یادی از آب کنید خواهید مه سربلند و جاوید شوید تا آ عمر تکیه بر ارباب کنید. پرسیدم از هلال چرا قامتت خم است ؟ آهی کشید و گفت ماه محرم است… السلام ای وادی کربلا السلام ای سرزمین پر بلا السلام ای جلوه گاه ذوالمنن السلام ای کشته های بی کفن ??بسم الله الرحمن الرحیم??

(55)
#اصل_برائت

??گزیده ای از روایات تبری

#زیانکاران


صادق علیه السلام فرمود: مراد از انسانی که در زیان است در آیه :

«إِنَّ الْإِنْسانَ لَفِی خُسْرٍ.»¹

«همانا انسان در خسارت است.»

دشمنان ما اهل بیت هستند.²
سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنرخوب زیستن19مهر سخنرانی حجت السلام لقمانی با موضوع هنر خوب زیستن،برنامه19مهرماه 96 سمت خدا. ادامه مطلب 1- سیاهپوشی : از نظر فقهی پوشیدن لباس سیاه مکروه است ولی در عزاداری حسین (علیه السلام ) و ائمه معصومین (علیهم السلام ) استثناء شده است زیرا این کار نشانه حزن و اندوه و نمودار شعائر و حماسه ها است . 2- تسلیت گویی :اصل تسلیت گفتن در شرایط مصیبت و اندوهی که بر ی وارد شده در مستحب است. اکر. آن روز هم مثل همیشه ، کلاس درس صادق (علیه السلام ) شلوغ بود . با این که شاگردان همه از دانشمندان و علمای بزرگ بودند ، اما وقتی پای حرف های (علیه السلام ) می نشستند، سراپا گوش می شدند و چنان غرق بحث و درس می شدند که گذشت زمان را متوجه نمی شدند. (علیه السلام ) لحن صدایش را آهسته کرد و فر. ماه محرم، ماه حزن و اندوه آل محمدعلیهم السلام است،که همه انبیاء وملائکه و شیعیان و دوستان اهل بیت علیهم السلام محزون اند . باید گفت : ماه حزن واندوه تمام عالم است،چرا که همه ساله از اول محرم تا روز عاشورا پیراهن سیدال ء علیه السلام را از عرش خدا رو به زمین می آویزند و حزن واندوه . ضمن عرض تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول ماه شادی اهل بیت علیهم السلام . درمورخ 95/9/14توسط خیر محترم آقای خسرو شهریاری محمدی یک جفت گوشواره طلا جهت بازسازی حرمین مطهر ین جوادین علیهما السلام به وزن شش گرم و پنجاه سوت به ارزش6/680/000 ریال اهدا که قبض رسید مخصوص زیورآلات به خیر محترم تق. بسم الله حضرت سید احمد (علیه السلام) ملقب به شاهچراغ و سیدالسادات الاعاظم، فرزند بزرگوار موسی کاظم (علیه السلام) و برادر بزرگ رضا (علیه السلام) است. پسران هفتم علیه السلام بنا به مشهور نوزده نفر می باشند. حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام) و حضرت محمد بن موسی (علیهما السلام) از یک . روز دختر بر همه دختران خوب ایران زمین مبارک منم تشنه ام ... تشنه یک جرعه آب حرم ... و دلتنگ م لرضا ... السلام علیک یا علی بن موسی الرضا علیه السلام دهه کرامت مبارک السلام ای حضرت سلطان عشق یاعلی موسی الرضا ای جان عشق السلام ای بهر عاشق سرنوشت السلام ای تربت باغ بهشت میلاد شمس الشموس . تفسیر ایه177 سوره بقره-حجت السلام قرائتی
تفسیر ایه177سوره بقره-حجت السلام قرائتی فایل صوتی تفسیرحجت السلام قرائتی، ایه 177سوره بقره... ادامه مطلب ائمه معصومین علیهم السلام در بحث و مناظرات به خوبی و انصاف عمل می د. روزی ابوحنیفه[1] برای ملاقات با صادق علیه السلام به خانه آمد و اجازه ملاقات خواست. اجازه نداد. ابوحنیفه می گوید: دم درب، مقداری توقف تا این که عدّه ای از مردم کوفه آمدند و اجازه ملاقات خواستند. به آنها اجازه داد. . رفتار رضا (علیه السلام) در خانواده ارزش و اهمیت والای رفتار صحیح با اعضای خانواده در کلام و سیره عملی اهل بیت (علیهم السلام) به خوبی نمایان است. رضا (علیه السلام) در رفتار با همسر و فرزند، راه درست را به اهل ایمان نشان داده اند. توصیه ها و رفتارهای عملی رضا (علیه السلام) در این بار.