توصیه نورانی اهل بیت علیهم السلام - اخبار روز

بسم الله الرحمن الرحیم
تو آنی که در بند آنی
بسیار خوشحال هستم که مودت به اهل بیت علیهم السلام اجر رس خاتم الانبیاء و نشانه ایمانم، محبت به علی بن طالب و فرزندان او شد و چه سعادتی از این بالاتر که دوست داشتن علی عبادت باشد.
چه عبادتی بالاتر از ولایت حضرت حیدر علیه السلام ؟ در. ★ #برگ_سبز * زمان علیه السلام پیغام دادند در قنوت برای من دعا کنید * سال های متمادی در قنوت آیة الله بهاءالدینی آیات نورانی قرآن و دعاهای مرسوم را می شنیدیم تا اینکه ناگهان دعای قنوت ایشان تغییر کرد * در قنوت شان برای زمان علیه السلام این دعا را می خواندند : * اللَّهُمَّ کُنْ لِوَ. همان گونه که در تصاویر زیر مشخص است ساختمان قدیمی بقعه که در قسمت غربی حیاط ساختمان مخابرات قرار داشت به سختی از میان نرده های دیوار مخابرات واقع در خیابان باب همایون قابل تشخیص بود (تصویر پنجم) و در سال های پس از پیروزی انقلاب ی تنها روزهای دوشنبه برای چند ساعت محبین اهل بیت علیهم السلام از طریق در نرده ای تعبیه شده که در تصاویر مشخص است امکان زیارت بقعه مطهر را داشتند (تصویر اول). فضای پیرامون بقعه به وسیله نرده های ف ی و فنس از حیاط مخابرات منفک شده بود (تصویر دوم).
تصاویر مربوط به سال 1390 می باشد.
جهت مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ تر بر روی تصویر مورد نظر کلیک نمائید.
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام
ساختمان قدیم زاده روح الله علیه السلام طلوع نور امر به معروف شعبان تنها ماه قمری می باشد که در آن شهادت یا وفات هیچ یک از معصومین و اولیاء دین علیهم السلام رخ نداده است و به تمام معنی ماهی است که در آن اعیاد ی واقع شده و به نوعی ماه اهل بیت علیهم السلام است و این با وجود این همه اختلافات تاریخی که در موالید و وفیات ائم. ۞ أَلاَ بِذِکْرِ اللّٰهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ ۞ سوره رعد، آیه ۲۸. صادق (علیه السلام) فرمودند؛ ◆ إِنَّاٰ إذَاٰ ذُکِرْنَاٰ ذُکِرَ اللّٰهُ. شرح حدیث؛ ◆ هرگاه ما اهل بیت (علیهم السلام) را یاد کنید، خداوند متعال را یاد کرده اید. √ منابع روایت؛ الکافی، ج ۳، ص ٤٧٦. الوافی، ج ۵، ص ٦. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله عبدالعظیم لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 12 عبدالعظیم (ع) عبدالعظیم علیه الس. غنچه دلتنگ (نگاهی نو به زندگی و شخصیت حسن علیه السلام) نوشته: حسین سیدی انتشارات: دفتر نشر معارف ۲۴۰ صفحه این اثر جلد چهارم از مجموعه ای چهارده جلدی است که هر یک به روایتی نو از سبک زندگی معصومین علیهم السلام پرداخته است. حسین سیدی برای نگارش این اثر به بیش از ۵۰۰ منبع مراجعه کرد. رضا علیه‏السلام نسبت به بردگان بسیار خوب و مهربان بود. عبدالله ابن صلت می‏گوید که یکی از مردم بلخ به او گفته است: به هنگام سفر با رضا (ع) به اسان، من هم در طول سفر با او بودم. روزی به هنگام غذا خوردن، همه‏ی غلامان سفید و سیاه را احضار کرد و آنها دور او جمع شدند. من از آن حضرت پرسید. تصاویری از حرم کریمه اهل بیت (علیهم السلام) مولودی های تصویری حضرت معصومه (س) (تصویری) مدیحه ولادت کریمه اهلبیت حضرت معصومه سلام الله علیها (صوتی) شامل جدیدترین مولودی ها از مداحان مشهور کشور زیارات ائمه اطهار و خاندان معصومین (علیهم السلام) (صوتی) قطعات ادبی در وصف کریمه اهل بی. سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنر خوب زیستن8شهریور سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنر خوب زیستن8شهریور مستقیم سخنرانی حجت السلام لقمانی در برنامه سمت خدا با موضوع هنر خوب زیستن برنامه 8 شهریور 96. ادامه مطلب در مسند حضرت رضا علیه السّلام از حضرت سجاد و او از اسماء بنت عمیس روایت کرده که وى گفت: پس از اینکه حسن علیه السّلام متولد شد حسین بدنیا آمد، روزى حضرت رسول آمدند و به من فرمودند فرزندم را نزد من بیاور، من حسین را خدمت آن جناب بردم، پیغمبر در گوش راستش اذان گفت و در گوش چپ اقامه ف. بسم الله الرحمن الرحیم
جایگاه و منزلت حضرت محسن علیه السلام

صادق(علیه السلام) فرمود:
هنگامی که روز قیامت شود، رسول خدا(صلی الله علیه و آله) خوانده می شود، پس حضرت در حالی که ردای قرمز پوشیده است، طرف راست عرش می ایستد. آنگاه ایراهیم (علیه السلام) خوانده می شود و در حال.
شهادت على (علیه السلام), چگونگی شهادت على (علیه السلام), شب بیست‏ و یکم ماه رمضان شهادت على (علیه السلام)
علامه طبرسى گوید: على علیه‏ السلام شصت و سه سال زندگانى کرد، ده سال پیش از بعثت، و در سن ده سالگى آورد. و پس از بعثت‏ بیست و سه سال با رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم زندگانى کرد، سیزده سال در مکه پیش از هجرت در ... ادامه مطلب در تفسیر این آیه در مجمع البیان طبرسی امده که صادق(ع) می فرمایند:منظور از 2دریا:دریای عصمت حضرت زهرا س و دریای علم و ولایت علی علیه السلام است و منظور از آیه:ی ج منهما لؤلؤ و المرجان(مروارید ریز و درشت از این دو دریا خارج می شود) حسن و حسین علیهم السلام است. بسم الله الرحمن الرحیم فضائل زین العابدین علیه السلام روایت شده است : مادر آن حضرت بنام شهربانو «شاه ن»(1) که دختر یکى از پادشاهان عجم بنام یزدجرد بود در هنگام ولادت و زایمان آن حضرت از دنیا رفت ، و بعد از آن زن دیگرى س رستى و پرورش او را به عهده گرفت ، و علیه السلام او را مادر مى . نام: حسن علیه السلام لقب:عسگری کنیه:ابو محمد نام پدر: هادی علیه السلام نام مادر:سلیل تاریخ تولد:هشتم ربیع الاول سال 232 هجری تاریخ شهادت:ربیع الاول سال260 هجری به دسیسه معتمد(چهاردهمین خلیفه عباسی)در شهر سامراء در سن 20 سالگی به شهادت رسید مرقد شریف:سامراء دوران زندگی آن حضرت:به به . یکی از سفارش‌های مهم و اهل بیت(علیهم‌السلام) شناخت روایت بوده است. آنها از نقل صرف روایات، بدون بررسی و دقت نظر در شناخت اخبار نهی کرده‌اند. مثلاً المؤمنین(علیه‌السلام) فرمودند: «عَلَیْکُمْ‏ بِالدِّرَایَاتِ‏ لَا بِالرِّوَایَاتِ هِمَّةُ السُّفَهَاءِ الرِّوَا. عائشه همسر رسول گرامی (صلی الله علیه وآله) نقش بسزایی در تحولات صدر ایفا نمود. عملکردهای وی در وقایع صدر ، در ترازوی داوری دو طیف شیعه و سنی باعث اختلاف دیدگاه شده است. شیعه به واسطه پیروی از خط ولایت المومنین(علیه السلام) و دیگر اهل بیت(علیهم السلام) هر جا که عملکرد... ادامه مطلب روشن است که اگر در میان مردم ظاهر بودند و به صورت آشکار مردم را راهنمایی و هدایت می د، بسیار بهتر بود؛ ولی آیا دشمنان چنین اجازه ای را به او می‎دادند؟ خدا صلی الله علیه وآله و ان علیهم السلام در موارد متعدد گفته بودند دستگاه ظلم به دست حضرت مهدی علیه السلام برچیده می شود؛ از این رو وجود مقدس او مورد توجه دو دسته از مردم واقع می شد:

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] به نام خدا با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت باقر علیه السلام ،  المسلمین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای  حفظه الله در مردادماه سال 66 در یکی از خطبه‌های تهران به تشریح ابعاد زندگی حضرت محمد باقر علیه‌السلام پرداختند.   ایشان با ذکر این نکته که خط اصلی زندگ. بسم الله الرحمن الرحیم وجوب ولایت اهل بیت علیهم السلام دیلمى رحمه الله در کتاب «ارشاد القلوب» روایتى از سلمان فارسى رضى الله عنه نقل مى‏ کند که گفت: المؤمنین‏ علیه السلام به من فرمود: یا سلمان؛ الویل کلّ الویل لمن لایعرفنا حقّ معرفتنا وأنکر فضلنا. اى سلمان ؛ بدا بحال ى که ما ر. السلام ای وادی کربلا السلام ای سرزمین پر بلا السلام ای جلوه گاه ذوالمنن السلام ای کشته های بی کفن ———————————— عالم همه محو گل رخسار حسین است ذرات جهان درعجب از کار حسین است دانی که چرا خانه ی حق گشته سیه پوش یعنی که خدای تو عزادار حسین است ——————————— پرسیدم:ازحل. تصوف یا صوفی گری با اعتقاداتی افی مثل حلول روح خدا در بشر و الوهیت مولا علی علیه السلام و اعتقادات کمونیستی و مادی گرایی، و غیره خواسته یا ناخواسته کمک کار شیاطینند چون حلول، باطل است. خداوند با آن عظمتش پاک و منزه است که در جسم خاکی بشر حلول کند و ائمه علیهم السلام ما را از غلو . ازجمله شبهات و اشکالاتی که از سوی بد خواهان و دشمنان ائمه (علیهم السلام) وارد اذهان عمومی شده این است که:
چه نیازی است که روی مقبره بزرگان دین، بارگاه و ضریح ساخته شود؟
علاوه بر پاسخ های متعدد و دلایل فراوان عقلی و نقلی بر این مطلب، در این بخش به عنوان مؤید بر جواز ساخت بارگاه، تنها همین را بیان می کنیم که ساخت و حفظ بنا بر روی قبور اولیا و انبیا یک سنت دیرینه انسانی بوده، حتی قبور انبیای بنی هم دارای بنا بودند و بعد از پیروزی ، مسلمانان نه تنها خدشه ای بر این بناها وارد ن د، بلکه در تعمیر و نوسازی آن ها و گماردن افرادی برای خدمت و حفاظت، اهتمام ورزیدند. دلیل دوم بر وجود بارگاه ائمه (علیهم السلام) این است که امروز پس از گذشت بیست قرن از میلا د ، وجود (علیه السلا م) گروهی از شرق شناسان در وجود آن حضرت تشکیک کرده و آن را افسانه تلقی می کنند! و این تشکیک تنها به این دلیل است که امروزه حتی یک اثر واقعی ملموس از (علیه السلام) در دست نیست، البته به عقیده ما (علیه السلام) هنوز زنده است و اصلاً مصلوب نشده تا مقبره ای داشته باشد لکن به خیال یان، آن حضرت مدت سه شبانه روز در قبر مدفون بوده است. همین اشکال درباره انبیاء دیگر نظیر حضرت موسی (علیه السلام)، زرتشت و ... نیز وجود دارد و این از برکات دین است که بعد از هزار و چهارصد سال از وفات اکرم (صلی الله علیه و آله) می گذرد اما تمام آثار و برکات ایشان بدون تحریف باقی مانده است و همین بقاء بارگاه و ائمه (علیهم السلام) نجات دهنده دین است از اینکه گرفتار این اشکال شود که اصل وجود و ائمه (علیهم السلام) افسانه بوده اند. آیین اسلا م، آیین ابدی است و تا روز قیامت باید به عنوان هدایتگر نسل های بعدی باشد، پس برای تأمین این هدف، باید تمام آثار و نشانه های صاحب رس و ائمه (علیهم السلام) به بهترین شکل محفوظ بمانند تا به سرنوشت آیین حضرت عیسی (علیه السلا م) دچار نگردند. حسین سیف الهی؛ امروزه اهمیت علم و دانش بر بشریت مخفی نیست، همه مکاتب بشری و ادیان آسمانی بر ب علم و دانش تأکید دارند و پیشرفت و ترقی در مسیر علم را افتخار آمیز می شمرند. لکن بدون تردید دین مبین بیش از هر دین و آیین دیگری به علم بها داده و انسان ها را به تعلیم و تعلّم فراخوانده است. مشروعیت عزاداری بر ائمه اطهار (علیهم السلام)
چکیده:
تولی و تبری از فروع دین است. تولی و تبری امری قلبی و عملی است، از مظاهر تولی و تبری، عزاداری بر مصائب اهل بیت (علیهم السلام) است. در این مقاله ابتدا به واژه عزا در لغت و اصطلاح پرداخته شده و سپس دلایل مشروعیت عزاداری مورد بررسی قرار گرفته است.
ضرورت بررسی این موضوع در پاسخ به سؤالات ذیل نمود می یابد:
عزاداری مورد تایید و امضاء شرع می باشد یا نه؟
دلایل این مشروعیت چیست و چگونه ثابت می شود؟
ادامه مطلب آشنایی با یاران ایرانی باقر(ع) ورود به ایران و گرایش ایرانیان به این دین مبین، یکی از مهم ترین حوادث تاریخی، برای ملت ایران است. گرچه با شتاب خیره کننده ای در ایران پیش رفت؛ ولی حاکمیت عقیدتی بسیار آرام و ریشه دار صورت پذیرفت و توجه به حق و عد اجتماعی از مهم ترین عوامل گرایش ایر. سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنر خوب زیستن10ابان سخنرانی حجت السلام لقمانی-هنر خوب زیستن 10ابان مستقیم سخنرانی حجت السلام لقمانی پیرامون هنر خوب زیستن،برنامه10ابان ماه 96 سمت خدا... ادامه مطلب
عجیب این است که اگرچه از همه ائمه علیهم السّلام - تا آن جایی که در ذهنم هست - تقریباً دعاهایی مأثور است و ادعیّه ای به ما رسیده است، اما بیشترین و معروفترین دعاها از سه است، که هر سه درگیر مبارزات بزرگِ مدّتِ عمر خودشان بودند: یکی المؤمنین علیه السّلام است که دعاهایی مثل دعای کمیل و دعاهای دیگر از آن بزرگوار رسیده است، که یک عالَم و غوغایی است. بعد ادعیه مربوط به حسین علیه السّلام است، که همین دعای عرفه مظهر آنهاست. این دعا، واقعاً دعای عجیبی است. بعد هم سجاد علیه السّلام است که فرزند و پیام آور عاشورا و مبارز در مقابل کاخ ستم یزید است. این سه ی که حضورشان در صحنه های مبارزات از همه بارزتر است، دعایشان هم از همه بیشتر است؛ درسشان در خلال دعا هم از همه بیشتر است. آن وقت شما همین خصوصیات اخلاقی را در صحیفه سجادیّه نگاه کنید.
- برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری به مناسبت شهادت حسن مجتبی علیه السلام در روز هفتم صفر به مناسبت شهادت سبط اکبر اکرم صلی الله علیه و آله، حسن مجتبی علیه السلام، مجلس عزاداری و سوگواری در دفتر مرجع عالیقدر شیعه آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با حضور معظم له و انب. شهادت حسن مجتبی علیه السلام دوره های زندگی حسن علیه السلام حسن مجتبی علیه السلام در شب نیمه رمضان سال سوم هجری در مدینه چشم به جهان گشود و حدود هفت سال از دوران زندگی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم را درک کرد و پس از آن حضرت حدود سی سال با پدر بزرگوارشان علی بن طالب علیه السلام مل. ✍ صادق علیه السلام می فرمایند: هر پیشوایی را که از جانب خدا تعیین شده انکار کند⛔️واز او و دین او بیزاری جوید ، کافر واز دین بیرون رفته است زیرا کھ آن پیشوا ازجانب خداست دین او دین خداست و ی که از دین خدا بزاری جوید ‼️خونش درآن حال مباح است مگر اینکه توبه کند و به سوی خدا بازگشت. وفد المرجعیه
حضر وفد مکتب المرجع الدینی
سماحة آیة الله العظمى السید #محمد_سعید_الحکیم حفظه الله وابقاه
وعلى رأسهم فضیلة العلامة السید ریاض الحکیم
نجل المرجع الدینی مجلسنا فی حسینیة خدمة أهل البیت علیهم السلام الکربلائیة،
مشارکین المؤمنین فی عزاء سید ال ء علیه السلام وحاملین معهم سلام وتحیات وتعزیات المرجعیة .
الخطیب سید عبدالصاحب الهاشمی
#محرم_1439 مصیبت حسن عسکری سلام الله علیه، خیال می کنم که خیلی خیلی شدیدتر بود از مصائب آباء مطهّرینش علیهم السلام. آیت الله بهجت (ره) در بخشی از سخنان خود در خصوص شهادت حسن عسکری(ع) گفته است: مصیبت حسن عسکری سلام الله علیه، خیال می کنم که خیلی خیلی شدیدتر بود از مصائب آباء مطهّرینش علیهم ا. پس از شهادت حسین ـ علیه السّلام ـ در روز دهم محرم سال 61 هـ .ق اهل بیت ـ علیهم السلام ـ و حرم به اسارت دشمن درآمدند. در بامداد دوازدهم محرم خاندان رسول ـ صلی الله علیه و آله ـ به ی زینب کبری ـ سلام الله علیها ـ و زین العابدین ـ علیه السّلام ـ از کربلا بطرف کوفه حرکت د. پس از ورود به کوفه، و خوشحالی درباریان و ابن زیاد و گرفتن مراسمی به خاطره پیروزی، به طرف شام، محل استقرار یزید حرکت نمودند. وقتی سر حسین ـ علیه السّلام ـ و یارانش و اسراء در مقابل یزید حاضر شدند، تشریفات درباری به همان فراوانی بارگاه ابن زیاد انجام شد. «زحر بن قیس که کاروان را به عنوان ابن زیاد هدایت می کرد سخنرانی طولانی ایراد کرد و در آن به شرح چگونگی شهادت حسین ـ علیه السّلام ـ و یارانش پرداخت.» ادامه مطلب سلام بر تو ای عصمت هشتم! کوچه های توس، هنوز بوی عطرآگین تو را می دهد آوای غریب ملائک هنوز در طواف حریم کبریایی ات به گوش می رسند. السلام علیک یا علی بن موسی الرضا المرتضی (علیه السلام) شهادت رئوف، علی بن موسی الرضا علیه السلام تسلیت...
السلام علیکم یا انصار عبد الله
السلام علیکم یا انصار بنت ولی الله
السلام عیکم یا انصار دخت ساقی الععاشی
السلام علیکم یا انصار عمة حجة بن الحسن

راه های ایجاد محبت اهل بیت (ع) در ک ن و نوجوانانراه-های-ایجاد-محبت-اهل -بیت-(ع)-در-ک ن-و-نوجوانانپایان نامه و پژوهش پیرامون محبت اهل بیت، چکیده: تقدیر و سپاس خداوند حکیم را که بنده حقیر را یاری فرمود که این تحقیق را انجام دهم. موضوع این تحقیق، راه های ایجاد محبت اهل بیت علیهم السلام در ک ن و نوجوانان است و محبت ورزیدن به علیهم السلام و عشق به آنان، یکی از نشانه های محبت خدا و رسول است. ... فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] قرآن ناطق در قرآن کریم قرآن کریم از طرف خداوند متعال ارسال و ابلاغ به امت شده است. این کتاب نیاز به تفسیر و توضیح دارد. در اینجا سخن از قرآن ناطق، علی علیه السلام است. بدون شک یکی از مفسران این کتاب شریف علی علیه ایلام و ائمه اطهار علیهم السلام می باشند. در اینجا به برخی آیات که درباره حضرت علی علیه السلام اشاره و تفسیر شده است می پردازیم. روایات شیعه و سنّی دل دارند، بر این که رسول خدا صلی الله علیه و آله همه معانی و معارف قرآن را به حضرت علی علیه السلام تعلیم داده و آن حضرت نیز بدون کم ترین خطا و اشتباهی همه آن معانی و معارف را دریافت نموده و حتی یک حرف از آن را فراموش نکرده است. و علم قرآن کریم نزد المؤمنین علیه السلام است. در اینجا به برخی از آیات و نکات تفسیری در مورد علی علیه السلام اشاره می شود. ادامه مطلب شنیده ام که امسال بیش از سی میلیون نفر به زیارت آقا علی ابن طالب علیه السلام و سپس به زیارت حسین علیه السلام و بعد از آن زیارت حضرت عباس علیه السلام مشرف شده اند. خوشا به سعادتشان ، گوارای وجودشان ، ذخیره قبر و قیامتشان. .... اما من بمیرم برای جد غریبم آقا حسن مجتبی علیه السلام ، ا.