تندیس - اخبار روز

ندارم آرامشی    رفتی،   خوب حالا که چی...   بارباراچت،باربارا،تنديس باربارا،فرزین باربارا شعله ی سرخ نگاهت که به جانم افتاد غزلی بود که در روح و روانم افتاد مثل موجی که شب از تاب و تعب می افتد شب عشقت از اوج هیجانم افتاد مثل فرمانده ی زخمی که دلش می گیرد نفسم آمد و در لشکر جانم افتاد تو بخندی همه ی شهر به هم می خندند ناله ی عشق به روح نگرانم افتاد عشق تنديس نگاهی ست که ع. واما تنديس بلورین بهترین کتاب اخیر تعلق میگیرد به: نام کتاب:خاطرات یک بچه چلمن نویسنده:جف کینی مترجم:سارا اسفندیار پور انتشارات:حوض نقره خاطرات یک بچه چلمن مجموعه کتاب هایی با چنیدین جلد و خاطرات پسری است که در هر جلد اتفاقات خود را با تصویر های بعضا کمیک روایت میکند ....لذت ببر. درآیین اختتامیه سومین جشنواره بانک محبوب من که در دانشکده مدیریت تهران برگزار شد از بانک صادرات ایران که بر اساس نظر سنجی مخاطبان جایگاه برتر را ب کرده بود، با اعطای تنديس ویژه تقدیر شد. دهمین نشست کتابخوان کتابخانه ای کتابخانه ی عمومی حافظ با حضور اعضای کتابخانه برگزار گردید و تعداد شش نفر از اعضا آ ین کتابهای خوانده شده خود را ارائه دادند. عناوین کتابها : 1- ی 2-گیاه شناسی 3-خودی نشان بدهید 4-مسافر کربلا 5-میهمانی از ملکوت 6-تنديس مظلومیت 1⃣در فروشنده یک مرد ایرانی م به همسرش را رها میکند. 2⃣ زن نماد سرزمین است. 3⃣ قطر تامین کننده مالی فروشنده است. 4⃣ قطر تامین کننده مالی است. 5⃣ تنديس جایزه اسکار، شوالیه ای است شمشیر در دست که نماد جنگ های صلیبی علیه مسلمانان است. (منبع:http://www.oscars.org/oscars/statuette) میثم زریباف

مجسمه
مجسمه مامایاف روسیه

جنگ یکی از نفرت انگیزترین پدیده هایی است که بشر مسببش شده ، همیشه پیکان تیز جنگ در درجه ی اول به سوی مردم است، سالها بعد از جنگ ها هم هنوز ملت جنگ زده با آسیب هایش دست و پنجه نرم می کنند.
اوج این پدیده ی خونین به زمان جنگهای جهانی اول و دوم باز می گردد؛ همه ی دنیا درگیر خون و خونریزی بودند و همچنان هم آثار حمله ها و صدمات در برخی نقاط جهان دیده می شود، یکی از جنگ های بسیار وحشتناک جنگ جهانی دوم در روسیه اتفاق افتاد و استالین گراد نام داشت ، جنگی میان روس و آلمان ها که منطقه ی ولگوگراد روسیه را با خاک ی ان کرد.
عواقب و سختی های این جنگ آن قدر عظیم بود که هنوز از ذهن روس ها پاک نشده است، به یاد این جنگ خونین تنديس بزرگی در شهر استالین گراد ساخته شده است که کارناوال می خواد به آن سر بزند، همراهمان باشید تا با دومین مجسمه ی عظیم جهان آشنا شویم.
بزرگ ترین تنديس زن جهان
آشنایی با مجسمه ی سرزمین مادری
سازه ی مامایف گورکان ( mamayev kurgan ) یا سرزمین مادری ( motherland call ) یک مجسمه ی عظیم و غول پیکر است و در ایران با نام مجسمه ی مام میهن شناخته می شود و معماری فوق العاده ای دارد، این مجسمه #معروف ترین تنديس زن دنیا است.
در زمان ساخت ، این تنديس بلندترین مجسمه ی جهان بوده و در آن هنگام در گینتس هم به عنوان غول پیکرترین مجسمه ی دنیا ثبت شده بود، اما در حال حاضر در رتبه ی دوم بعد از #مجسمه ی قرار گرفته است.
این تنديس ، زنی را به تصویر کشیده که در یک دست شمشیر دارد و آماده ی دفاع از سرزمینش است و دست دیگرش باز و آزاده است و نمادی از دعوت دشمنان و آمادگی برای مقابله با آنان می باشد، همین که این مجسمه به صورت زن ساخته شده نکات زیادی دارد از جمله این که روس ها با هم متحد هستند و با همه ی اقشار به جنگ دشمنان می روند و یا در جنگ زن و بچه های بی گناه زیادی از بین رفتند و نابود شدند.
این مجسمه 52 متر ارتفاع دارد و اگر نوک شمشیرش را در نظر بگیریم 82 متر می شود و طول شمشیر آن 30 متر است، این یادبود جنسش بتنی و شمشیرش از فولاد ضد آب است، میزان بتن مصرف شده در این بنا 7,900 تن است و تنديسی بسیار غول آسا و سنگین می باشد ، برای آن که بتوان از نزدیک تنديس را مشاهده کرد باید 200 پله را پیمود اما آن قدر بالا رفتن از پله ها و لذت بردن از اطراف مجسمه شیرین است که زیادی پله ها را احساس نمی کنیم.پس از پیمودن پلکان به پای تنديس خواهیم رسید.
بزرگ ترین تنديس زن جهان
200 پله برای رسیدن به مجسمه
از نزدیک نظاره گر تنديس سرزمین مادری باشید
داستان جنگ استالین گراد و ساخت مجسمه سرزمین مادری
یکی از شهرستان های جنوبی روسیه استالین گراد نام دارد که در قدیم با نام ولگوگراد شناخته می شد ، این ناحیه در جنگ جهانی دوم در جنگ با آلمان ها تلفات زیادی داد اما در نهایت پیروز میدان شد ، در این جنگ خونین استالین گراد با خاک ی ان شد و خاطراتی هولناک در ذهن روس ها باقی گذاشت، این نبرد یکی از با استراتژی و قوی ترین حمله هایی بود که آلمان در جنگ جهانی دوم انجام داد، این حمله در 12 سپتامبر سال 1942 میلادی رخ داد و تا 2 فوریه سال 1943 میلادی هم اوامه داشت.
روس ها برای مقابله با این حمله ی عظیم سد دفاعی بزرگی متشکل از سیم خاردار و مین در دامنه ی تپه های این منطقه ساختند اما با این حال آلمان ها توانستند به این ناحیه نفوذ کنند و حتی راه آهن منطقه را هم تسخیر نمایند، در پایان روز دوم این جنگ 10?000 نفر از روسیه کشته شده بودند ولی آنها با تمام قوا از کشورشان دفاع می د، همچنان کش مکش برای تسخیر تپه های استالین گراد ادامه داشت و هر روز یکی مالک این منطقه می شد.
استالین گراد در پایان جنگ آن قدر ویران شده بود که در هر متر مربع آن چیزی حدود 500 تا 1250 تراشه و ده ف پیدا می شد، روسیه تا مدت ها توان بازسازی خساراتش را نداشت و فصل ها می گذشت اما هنوز این ناحیه در تاریکی و سیاهی بود و آثار بمب و خم همه جا دیده می شد.
25 سال بعد از پایان جنگ استالین گراد روس ها که هنوز زخم این جنگ برایشان تازه بود تصمیم گرفتند یادبودی از مقاومتشان در این جنگ بسازند و در نهایت در ماه اکتبر سال 1967 میلادی شروع به ساخت تنديس سرزمین مادری د، از سال 1949 میلادی به بعد های زیادی از این جنگ خونین ساخته شد.
جنگ روسیه
گشتی در اطراف تنديس مامایف
1 ) گورستان مامایف
در حال حاضر در اطراف این تنديس قبرستانی از پیکر های غیر نظامیانی که در جنگ استالین گراد کشته شده اند تشکیل شده است و 35?000 قبر مردم بی گناه و 15?000 قبر سربازان جنگ در این گورستان وجود دارد.
در این گورستان که از معروف ترین گورستان های روسیه است پیکر برخی مشاهیر شوروی هم وجود دارد مثل واسیلی چوئیکوف ( vasily chuikov ) که شوروی در جنگ استالین گراد بود و یا واسیلی زایتسلف ( vasily zaytsev ) که تک تیرانداز این جنگ بود و 225 نفر را در این جنگ برای دفاع از سرزمینش کشت، پیکر این تیرانداز در سال 2006 میلادی نبش قبر شد و در مکانی دیگر در این قبرستان خاک شد.
قبرهای سرزمین مادری
2 ) کلیسای گورکان
در محوطه ی مجسمه ی زن سرزمین مادری یک کلیسای بسیار زیبا به نام کلیسای گورکان ( mamayev kurgan ) وجود دارد که از نظر معماری و قداست اهمیت زیادی دارد در آن برای روح شهیدان دعا می خوانند و به نیایش با خداوند می پردازند.
کلیسای مادر لند
3 ) موزه ی جنگ
در این محوطه ی وسیع موزه ای هم وجود دارد که موزه ی استالین گراد معروف است، در این موزه آثار باقی مانده از جنگ نگهداری میشود، اشیایی مانند مدال های افتخار فرمانده هان یا وسایل و لباس های آنان و بقایای برخی اسلحه های قدیمی.
مدال های فرماندهان روس
آشنایی با دیگر تنديس های استالین گراد
در محوطه ی مجسمه ی سرزمین مادری 11 مجسمه ی دیگر هم وجود دارد که به برجسته ترین آن ها اشاره می کنیم.
1 ) تنديس مادر غمگین
از معروف ترین مجسمه های محوطه ی تنديس استالین گراد تنديسی از یک مادر است که فرزند مرده اش را به آغوش کشیده و نمادی از درد و رنج مردم جنگ زده و بی گناه است.
مجسمه ی مادر غمگین
2 ) تنديس تفنگ دار
مجسمه ای که ژنرالی تنفنگ به دست را به نمایش در آورده هم در این محوطه قرار گرفته که یادبودی از روسیه در جنگ جهانی دوم است.
تنديس تفنگدار
3 ) سرباز بی نام
تنديسی از یک سرباز گم نام که فقط تابلویی در زیر پایش نصب شده است، روی آن تابلو نوشته شده که تو گم نامی اما کاری درخشان و ابدی انجام داده ای.
سربازان دیگری که در صف پشت به پشت هم ایستاده اند و قهرمانانه از وطنشان حفاظت می کنند هم بر روی کتیبه ای نقش بسته که متاسفانه امروزه تا حدودی ت یب شده است.
سربازان جنگ استالینگراد
4 ) تنديس کمک و همیاری
چند مجسمه که در آن سربازان در حال کمک به هم رزمانشان هستند و پیکر زخمی همراهانشان را بر دوششان حمل می کنند در محوطه ی گورکان قرار دارد و نمادی از سختی و رنج های روسیه است.
نمادی از کمک سربازان
5 ) دیوار خاطره
تنديسی از یک دیوار کهن هم در این محوطه وجود دارد که خاطرات جنگ و برخی نام ها رویش نقش بسته است ، این تنديس و خسارات آن جنگ خونین را نشان میدهد.
دیوار خاطره
6 ) سربازان
تنديسی از سربازان به صف کشیده به صورت نمادین در همین ناحیه وجود دارد که تعاون و ایستادگی سربازان روس را به تصویر کشیده است و نمایان گر آمادی سربازان این کشور در مقابل دشمنان است.
تنديس سربازان صف کشیده
7 ) ابه ی یک ساختمان
ابه ای از یک ساختمان بزرگ که بر اثر حملات هوائی آلمانی ها ت یب شده بود هم در گوشه ای از این محوطه هنوز پا برجاست، این ساختمان مستطیل است و قسمت درونی آن تا حد زیادی ویران شده و از بین رفته است.
بنای ت یب شده روسیه
آشنایی با طراح تنديس مادری
مجسمه ی غول پیکر مجسمه ی سرزمین مادری توسط فردی به نام ویکتوروویچ ( yevgeny viktorovich vuchetich ) که یک هنرمند و مجسمه ساز مشهور شوروی بود طراحی شد، او در سال 1970 میلادی برنده ی جایزه ای از لنین شد و در سال های 1946 تا 1950 میلادی پیاپی به عنوان هنرمند مردمی و سوسیالیست کار برنده ی جوایز متعددی شد و در نهایت طرح این مجسمه توسط نیکیتین ( n. v. nikitin ) ساخته شد.
ویکتوروویچ
بازدیدکنندگان در استالین گراد
سالانه بیش از دو میلیون گردشگر برای بازدید از این تنديس به استالین گراد می آیند آنها با آمدنشان یاد ی جنگ 65 سال پیش را زنده نگه می دارند، علاوه بر بازدید از تنديس گردشگران می توانند در پارک بزرگی که مجسمه ی سرزمین مادری در آن قرار دارد گردش و تفریح کنند و از دیگر مجسمه های کوچکی که در پارک قرار دارد دیدن نمایند، این مجسمه آن قدر طرفدار دارد که در زمستان سرد استالین گراد باز هم گردشگران برای دیدن این تنديس می آیند.
برای رسیدن به پای جسمه ی غول پیکر توریست ها باید 200 پله ی پارک را طی کنند اما آن ها با شوق این کار را انجام می دهند و خستگی در چهره هایشان پیدا نمی شود.
بازدیدکنندگان سرزمین مادری
نمایی از مناظر اطراف
محوطه ای که مجسمه ی سرزمین مادری در آن قرار گرفته است بسیار وسیع است و در ساخت آن تلاش شده تمامی نقاط خاطراتی از جنگ را بیان کنند در عین حالی که محیط زیبا و آرام و به دور از دلهره ی جنگ باشد.
در رو به روی تنديس سرزمین مادری حوضچه ای بزرگ قرار گرفته که تمامی اطراف آن با تنديس های دیگر آرائیده شده اند و ادامه ی محوطه مانند پارکی تفریحی می باشد.
اطراف مجسمه ی غول پیکر
تنديس سرزمین مادری کجاست ؟
گردش و تفریح در روسیه اگر به زبان روسی مسلط نیستید کار آسانی نیست و بهتر است از تورهای گردشگری این کشور استفاده کنید و این تورها هم بنا به مدت اقامت و امکاناتی که انتخاب می کنید هزینه های مختلفی دارد اما اگر قصد دیدار از این تنديس شگفت انگیز را دارید خوب است بدانید لازم به تهیه ی بلیت جداگانه برای بازدید از این تنديس یا گشت و گذار در محوطه ی زیبایش نخواهید داشت و بازدید از این ناحیه رایگان می باشد.
برای رسیدن به این مجسمه ی زیبا می توانید از قطار و اتومبیل شخصی و تا ی استفاده کنید، برای استفاده از قطار کافی است در ایستگاه ولگوگراد که فاصله ی کمی با این پارک دارد پیاده شوید.
برای رفتن با تا ی یا اتومبیل شخصی هم باید وارد بزرگراه پوکوکو ( pokoccobckoro ) شوید و تابلوهای راهنما را در ناحیه ی دسترسی محلی دنبال کنید تا به ورودی پارک مامایف کورگان ( mamayev kurgan ) شوید.
آدرس: روسیه، ولگوگراد یا استالین گراد، مامایف گورکان.
بزرگ ترین تنديس زن جهان
توصیه کارناوال
روسیه کشوری بسیار زیبا است و مناظر طبیعی خیره کننده ای دارد علاوه بر طبیعت زیبا ، آثار کهن و تمدنی غنی دارد پیشنهاد می کنیم دیدار از آثار باستانی این کشور را از دست ندهید زیرا پشت تک تک آن ها داستانی جذاب نهفته است.
مادر لند
سخن آ
امروز کارناول به روسیه رفت و سری به یکی از بلندترین مجسمه های دنیا زد ، تنديسی که پس از مجسمه ی بلندترین مجسمه ی جهان است، اگر تجربه ی #سفر به روسیه را دارید تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید، منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.


+تور نوروزی روسیه
+عجایب هفت گانه روسیه
+مجسمه یاد بود مادر
+معرفی جاذبه های گردشگری"/> من اگه خدا بودم ، همه چیز را مساوی بین بندگانم تقسیم می‌ ... این انصاف نیست ... که یک نفر جان بکـَنَـد و دیگری بیخیال‌ترین آدمِ روی کره‌ی زمین باشد . که یک نفر تنهایی را تا آ عمر بغل کند و دیگری رنگ به رنگ آدم عوض کند . یک جای کار می‌لنگد ، جور در نمی‌آید . واقعاً این انصاف . سینا رمضانی عضو شماره 1154 مرکز شماره 1 مهاباد در مسابقات استانی ژیمناستیک در بخش نوجوانان که مردادماه در ارومیه برگزار شد، به مقام دوم رسید و لوح تقدیر، مدال و تنديس مسابقات را از آن خود کرد. سینا از جمله اعضای فعال و کتابخوان کانون می باشد. و اسمش در کندوی دانش ( طرح توسعه کتابخ. پرویز پرستویی
پرویز پرستویی

نام :پرویز
نام خانوادگی:پرستویی
تاریخ تولد :1334/4/2
محل تولد :همدان
تحصیلات :دیپلم و لیسانس هنری
تاهل :متاهل
فرزندان :یک پسر و یک دختر

بیوگرافی پرویز پرستویی

بیوگرافی پرویز پرستویی

پرویز پرستویی متولد 2 تیر 1334 روستای چارلی کبودرآهنگ؛ استان همدان بازیگر سینما؛ تئاتر و تلویزیون است. دارای مدرک درجه سه هنری (معادل لیسانس) از وزارت فرهنگ و ارشاد ی است.
پدرش کشاورز بود و زمانی کــه پرویز 3 ساله بود بــه تهران مهاجرت کرد. دوران کودکی و نوجوانی را در یک خانه اجاره ای کوچک در محله دروازه غار سپری کرد. او در مدرسه صادقیه ی در کوچه گمرک تحصیلات ابت خود را بــه پایان رساند.
بهروز پرستویی فرزند پرویز پرستویی بازیگر است.
پرستویی بــا پــس انداز یازده هزار تومان خانه ای در حوالی ترمینال جنوب ید. مدتی بــه ورزش علاقه نشان داد و دروازه بان تیم کارگران بود. پــس از ایــن زمان بــه مرکز رفاه نازی آباد رفت و شروع بــه آموختن تاتر کرد. پرویز پرستویی در سال 1360 و زمانی کــه 26 سال سن داشت بــه عــنــوان در دادگستری تهران مشغول بــه کار شد؛ امّا پــس از مدتی بــه خاطر ناهمخوانی ایــن شغل بــا روحیاتش بــه اداره تاتر رفت و تــا پایان در آنجا مشغول بــه کار شد.
فعالیت های هنری پرویز پرستویی:
فعالیت هنری را از سال 1348 بــا اجرای نمایش در مراکز رفاه؛ کاخ جوانان و کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان آغاز کرد. در سال 1353 بــرای بازی در نمایش « دکه » و یک سال بعد بــرای بازی در نمایش « تسلیم شدگان » جایزه کاخ جوانان را گرفت. بــرای نخستین ش “دیار عاشقان” دیپلم افتخار بازیگر نقش مکمل را در دومین جشنواره فجر دریافت کرد.
او همچنین برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در چهاردهمین جشنواره فجر بــرای « لیلی بــا من اســت » و برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در شانزدهمین جشنواره فجر بــرای آژانس شیشه ای شد.
سال 1380 سال خوبی بــرای او نبود. آب و آتش بــا بازی نه چندان دلچسب و انتخاب نامناسب او و تکه شده « موج مرده » بــا تکرار نقش حاج کاظم « آژانس شیشه ای » چهره موفقی از پرویز پرستویی بــه جا نگذاشت.
پرویز پرستویی در سال 1381 نچندان موفق « عزیزم من کوک نیستم » را بــا بازی خوبش بر سینماها داشت کــه در همان سال یکی از دو جایزه بهترین بازیگر مرد را از « جشن ماهنامه دنیای تصویر » دریافت کرد.
پرویز پرستویی در سال 1382 بار دیگر چشمها را بــه ســوی خود خیره کرد. بازی معرکه و ماندگار او در نقش رضا مارمولک در مارمولک (کمال تبریزی) سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران جشنواره بیست و دوم فجر (بهمن 1382) و تنديس بهترین بازیگر نقش اول مرد هشتمین جشن خانه سینما (شهریور 1383) را بــرای او بــه ارمغان آورد.
شناسی
های سینمایی:
1 – بادیگارد (1394)
2 – بوفالو (1393)
3 – دو (1393)
4 – امروز (1392)
5 – بیداری بــرای سه روز (1392)
6 – میهمان داریم (1392)
7 – س (1390)
8 – من و زیبا (1390)
9 – سیزده 59 (1389)
10 – بیست (1387)
11 – کتاب قانون (1387)
12 – صد سال بــه ایــن سالها (1386)
13 – پاداش سکوت (1385)
14 – بــه نام پدر (1384)
15 – بید مجنون (1383)
16 – کافه ترانزیت (1383)
17 – دوئل (1382)
18 – مارمولک (1382)
19 – بانوی من (1381)
20 – دیوانه ای از قفس پرید (1381)
21 – عزیزم من کوک نیستم (1380)
22 – آب و آتش (1379)
23 – موج مرده (1379)
24 – شوخی (1378)
25 – عشق شیشه ای (1378)
26 – مومیایی3 (1378)
27 – روبان قرمز (1377)
28 – آژانس شیشه ای (1376)
29 – روانی (1376)
30 – مرد (1376)
31 – لیلی بــا من اســت (1374)
32 – آدم برفی (1373)
33 – حکایت آن مرد خوشبخت (1369)
34 – سازمان 4 (1366)
35 – شکار (1366)
36 – مار (1366)
37 – پیشتازان فتح (1363)
38 – دیار عاشقان (1362)
مجموعه های تلویزیونی:
1388-1389 آشپزباشی
1385 زیر تیغ
1379 خاک سرخ
1376 زیر چتر خورشید
1375 آوای فاخته
1372 آپارتمان
1370 علی
1367-1369 رعنا
1368 طالب
تئاتر:
آرایشگر – کار گروهی اجرا در دبیرستان ها 1348
نمایش فنز
وصیت نامه جامی
سرنوشت پــس از مرگ
بازت از زندگی سلمان
شل و کور
ماجرای یک محل – پرویژ
توکانی در قفس – نیما یوشیج
خانه بارانی
چشم در برابر چشم – علاالدین رحیمی
مرد متوسط و تله
رول – ایرج کمانی
دکه
خانه روشن – غلامحسین ساعدی
جان نثار – بیژن مفید
تسلیم شدگان – نادر ابراهیمی
میلاد – علاالدین رحیمی
مهت بــرای محرومین – یوجین اونیل
آن ســوی تسلیم – نادر ابراهیمی
صبح طلوع می کــنــد – ابراهیم مکی
خون می خواهم خون – آنتوان چخوف
غربت – مهاجر
کوچ – بهزاد فراهانی
عروس – بهزاد فراهانی
شبی در حلبی آباد – بهزاد فراهانی
پتک – بهزاد فراهانی
سنگر – بهزاد فراهانی
مریم و مردآویج – بهزاد فراهانی
تنبور نواز – هادی مرزبان
بلبل سرگشته – علی نصیریان
آتش افروزان – ما فریش
معرکه در معرکه
عشق آباد – داود میرباقری
فنز – محمد رحمانیان
کتل خاکی
و…
تئاترهای تلویزیونی
میلاد – علاالدین رحیمی 1356
شبی در حلبی آباد – بهزاد فراهانی 1359
سنگر – بهزاد فراهانی
های کوتاه
سید عبداله – عبداله باکیده 1354
چنگال – اسداله نیک نژاد 1355
مجال – انسیه شاه حسینی 1378
دکلمه ها
بی بی جان – رسول ان
عشق اســت – دارینوش
دوستت دارم – دارینوش
بابایی – دارینوش
سلام؛ خداحافظ – دارینوش
جوایز و افتخارات
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش دوم بــرای دیار عاشقان از جشنواره فجر 1362
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول بــرای لیلی بــا من اســت از جشنواره فجر 1375
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشنواره فجر 1376
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشنواره دفاع مقدس 1377
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشن دنیای تصویر 1377
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشن خانه سینما 1377
تنديس بهترین بازیگر کمدی بــرای مرد – آدم برفی از جشنواره شهرکرد 1378
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشنواره یوگسلاوی 1379
تنديس بهترین بازیگر برگزیده پــس از از جشن دنیای تصویر 1379
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای عزیزم من کوک نیستم از جشن دنیای تصویر
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای مارمولک از جشن دنیای تصویر
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای بــه نام پدر از جشن دنیای تصویر
سیمرغ بلورین بازیگر برتر بــرای مارمولک از جشنواره فجر
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول بــرای بید مجنون از جشنواره فجر
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول بــرای بــه نام پدر از جشنواره فجر
تنديس بهترین بازیگر نقش اول مرد هشتمین جشن خانه سینمابرای مارمولک (شهریور 1383)
تنديس بهترین بازیگر سی ساله انقلاب از نظر منتقدین سینمایی
تنديس فرهیختگان استان همدان
دیپلم افتخار جشنواره بین المللی تاجی تان بــرای بیست
تنديس -کمیسیون کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه 1391
تنديس بهترین بازیگر نقش اول از فستیوال بین المللی مجموعه های تلویزیونی رم -ایتالیا
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش دوم از کاخ های جوانان بــرای بازی در نمایش دکه-یوسف تیموریان
تنديس ودیپلم افتخار بهترین بازیگر از نگاه منتقدین تاتر بــرای نمایش فنز- محمد رحمانیان

ع پرویز پرستویی

ع پرویز پرستویی

همسر پرویز پرستویی

همسر پرویز پرستویی پرویز پرستویی
پرویز پرستویی

نام :پرویز
نام خانوادگی:پرستویی
تاریخ تولد :1334/4/2
محل تولد :همدان
تحصیلات :دیپلم و لیسانس هنری
تاهل :متاهل
فرزندان :یک پسر و یک دختر

بیوگرافی پرویز پرستویی

بیوگرافی پرویز پرستویی

پرویز پرستویی متولد 2 تیر 1334 روستای چارلی کبودرآهنگ؛ استان همدان بازیگر سینما؛ تئاتر و تلویزیون است. دارای مدرک درجه سه هنری (معادل لیسانس) از وزارت فرهنگ و ارشاد ی است.
پدرش کشاورز بود و زمانی کــه پرویز 3 ساله بود بــه تهران مهاجرت کرد. دوران کودکی و نوجوانی را در یک خانه اجاره ای کوچک در محله دروازه غار سپری کرد. او در مدرسه صادقیه ی در کوچه گمرک تحصیلات ابت خود را بــه پایان رساند.
بهروز پرستویی فرزند پرویز پرستویی بازیگر است.
پرستویی بــا پــس انداز یازده هزار تومان خانه ای در حوالی ترمینال جنوب ید. مدتی بــه ورزش علاقه نشان داد و دروازه بان تیم کارگران بود. پــس از ایــن زمان بــه مرکز رفاه نازی آباد رفت و شروع بــه آموختن تاتر کرد. پرویز پرستویی در سال 1360 و زمانی کــه 26 سال سن داشت بــه عــنــوان در دادگستری تهران مشغول بــه کار شد؛ امّا پــس از مدتی بــه خاطر ناهمخوانی ایــن شغل بــا روحیاتش بــه اداره تاتر رفت و تــا پایان در آنجا مشغول بــه کار شد.
فعالیت های هنری پرویز پرستویی:
فعالیت هنری را از سال 1348 بــا اجرای نمایش در مراکز رفاه؛ کاخ جوانان و کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان آغاز کرد. در سال 1353 بــرای بازی در نمایش « دکه » و یک سال بعد بــرای بازی در نمایش « تسلیم شدگان » جایزه کاخ جوانان را گرفت. بــرای نخستین ش “دیار عاشقان” دیپلم افتخار بازیگر نقش مکمل را در دومین جشنواره فجر دریافت کرد.
او همچنین برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در چهاردهمین جشنواره فجر بــرای « لیلی بــا من اســت » و برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در شانزدهمین جشنواره فجر بــرای آژانس شیشه ای شد.
سال 1380 سال خوبی بــرای او نبود. آب و آتش بــا بازی نه چندان دلچسب و انتخاب نامناسب او و تکه شده « موج مرده » بــا تکرار نقش حاج کاظم « آژانس شیشه ای » چهره موفقی از پرویز پرستویی بــه جا نگذاشت.
پرویز پرستویی در سال 1381 نچندان موفق « عزیزم من کوک نیستم » را بــا بازی خوبش بر سینماها داشت کــه در همان سال یکی از دو جایزه بهترین بازیگر مرد را از « جشن ماهنامه دنیای تصویر » دریافت کرد.
پرویز پرستویی در سال 1382 بار دیگر چشمها را بــه ســوی خود خیره کرد. بازی معرکه و ماندگار او در نقش رضا مارمولک در مارمولک (کمال تبریزی) سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران جشنواره بیست و دوم فجر (بهمن 1382) و تنديس بهترین بازیگر نقش اول مرد هشتمین جشن خانه سینما (شهریور 1383) را بــرای او بــه ارمغان آورد.
شناسی
های سینمایی:
1 – بادیگارد (1394)
2 – بوفالو (1393)
3 – دو (1393)
4 – امروز (1392)
5 – بیداری بــرای سه روز (1392)
6 – میهمان داریم (1392)
7 – س (1390)
8 – من و زیبا (1390)
9 – سیزده 59 (1389)
10 – بیست (1387)
11 – کتاب قانون (1387)
12 – صد سال بــه ایــن سالها (1386)
13 – پاداش سکوت (1385)
14 – بــه نام پدر (1384)
15 – بید مجنون (1383)
16 – کافه ترانزیت (1383)
17 – دوئل (1382)
18 – مارمولک (1382)
19 – بانوی من (1381)
20 – دیوانه ای از قفس پرید (1381)
21 – عزیزم من کوک نیستم (1380)
22 – آب و آتش (1379)
23 – موج مرده (1379)
24 – شوخی (1378)
25 – عشق شیشه ای (1378)
26 – مومیایی3 (1378)
27 – روبان قرمز (1377)
28 – آژانس شیشه ای (1376)
29 – روانی (1376)
30 – مرد (1376)
31 – لیلی بــا من اســت (1374)
32 – آدم برفی (1373)
33 – حکایت آن مرد خوشبخت (1369)
34 – سازمان 4 (1366)
35 – شکار (1366)
36 – مار (1366)
37 – پیشتازان فتح (1363)
38 – دیار عاشقان (1362)
مجموعه های تلویزیونی:
1388-1389 آشپزباشی
1385 زیر تیغ
1379 خاک سرخ
1376 زیر چتر خورشید
1375 آوای فاخته
1372 آپارتمان
1370 علی
1367-1369 رعنا
1368 طالب
تئاتر:
آرایشگر – کار گروهی اجرا در دبیرستان ها 1348
نمایش فنز
وصیت نامه جامی
سرنوشت پــس از مرگ
بازت از زندگی سلمان
شل و کور
ماجرای یک محل – پرویژ
توکانی در قفس – نیما یوشیج
خانه بارانی
چشم در برابر چشم – علاالدین رحیمی
مرد متوسط و تله
رول – ایرج کمانی
دکه
خانه روشن – غلامحسین ساعدی
جان نثار – بیژن مفید
تسلیم شدگان – نادر ابراهیمی
میلاد – علاالدین رحیمی
مهت بــرای محرومین – یوجین اونیل
آن ســوی تسلیم – نادر ابراهیمی
صبح طلوع می کــنــد – ابراهیم مکی
خون می خواهم خون – آنتوان چخوف
غربت – مهاجر
کوچ – بهزاد فراهانی
عروس – بهزاد فراهانی
شبی در حلبی آباد – بهزاد فراهانی
پتک – بهزاد فراهانی
سنگر – بهزاد فراهانی
مریم و مردآویج – بهزاد فراهانی
تنبور نواز – هادی مرزبان
بلبل سرگشته – علی نصیریان
آتش افروزان – ما فریش
معرکه در معرکه
عشق آباد – داود میرباقری
فنز – محمد رحمانیان
کتل خاکی
و…
تئاترهای تلویزیونی
میلاد – علاالدین رحیمی 1356
شبی در حلبی آباد – بهزاد فراهانی 1359
سنگر – بهزاد فراهانی
های کوتاه
سید عبداله – عبداله باکیده 1354
چنگال – اسداله نیک نژاد 1355
مجال – انسیه شاه حسینی 1378
دکلمه ها
بی بی جان – رسول ان
عشق اســت – دارینوش
دوستت دارم – دارینوش
بابایی – دارینوش
سلام؛ خداحافظ – دارینوش
جوایز و افتخارات
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش دوم بــرای دیار عاشقان از جشنواره فجر 1362
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول بــرای لیلی بــا من اســت از جشنواره فجر 1375
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشنواره فجر 1376
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشنواره دفاع مقدس 1377
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشن دنیای تصویر 1377
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشن خانه سینما 1377
تنديس بهترین بازیگر کمدی بــرای مرد – آدم برفی از جشنواره شهرکرد 1378
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول بــرای آژانس شیشه ای از جشنواره یوگسلاوی 1379
تنديس بهترین بازیگر برگزیده پــس از از جشن دنیای تصویر 1379
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای عزیزم من کوک نیستم از جشن دنیای تصویر
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای مارمولک از جشن دنیای تصویر
تنديس بهترین بازیگر نقش اول بــرای بــه نام پدر از جشن دنیای تصویر
سیمرغ بلورین بازیگر برتر بــرای مارمولک از جشنواره فجر
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول بــرای بید مجنون از جشنواره فجر
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول بــرای بــه نام پدر از جشنواره فجر
تنديس بهترین بازیگر نقش اول مرد هشتمین جشن خانه سینمابرای مارمولک (شهریور 1383)
تنديس بهترین بازیگر سی ساله انقلاب از نظر منتقدین سینمایی
تنديس فرهیختگان استان همدان
دیپلم افتخار جشنواره بین المللی تاجی تان بــرای بیست
تنديس -کمیسیون کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه 1391
تنديس بهترین بازیگر نقش اول از فستیوال بین المللی مجموعه های تلویزیونی رم -ایتالیا
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش دوم از کاخ های جوانان بــرای بازی در نمایش دکه-یوسف تیموریان
تنديس ودیپلم افتخار بهترین بازیگر از نگاه منتقدین تاتر بــرای نمایش فنز- محمد رحمانیان

ع پرویز پرستویی

ع پرویز پرستویی

همسر پرویز پرستویی

همسر پرویز پرستویی نشریات دریافتی مهر ماه 1395 (تاریخ دریافت17/07/1395) ردیف عنوان توضیحات 1 9 دی شماره 237 2 بزنگاه شماره 25 3 زن روز شماره 2526 4 سلامت شماره 588 5 عصر ارتباط شماره 772 6 تنديس شماره 332 7 کیان ورزشی شماره 3109 8 تجارت فردا شماره 192 9 فناوری نانو شماره 227 10 خودرو امروز شماره 310 11 شماره 512 12 پنجره شماره 279 سومین کنگره بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار امرروز 20 اسفند ماه از ساعت 19 روبروی گورستان م ان انگلیسی واقع در منطقه بهمنی بوشهر با حضور شخصیت های ملی و بین المللی برگزار شد و هزاران نفر از مردم انقل در مراسم شرکت د. امروزبرف میاد ، بعد سه چهارسال داره درست وحس برف میاد :) هواسرده ، عکاسی ، برف بازی شجریان گوش ، ماهی پختم ، وقتی بالاسرقابلمه بودم ، نارنگی خوردم ، چای با هل دم ، اتو م ، طراحی ، مجله "تنديس " خواندم ، انگار زندگی وافکارم واسه یک روز متوقف شده ومیذاره که نفس بکشم + باید یه دفترب م و. میدان بزرگ _ سر به هوا با همان تنديس قدیمی قامتش اما زیر آوار خاطره ها خم نمیشود... با دست های رنگ و رفته چشم ازباران برنمی دارد انگار سگ های ولگرد بویش را از هزاره ی هفتم خوب حس می کنند... سرمنزل تمام راه ها و کویر ها... خوابگاه ترس خورده ی هر که به سمت شمال و جنوب خیز بر می دارد... انگ. شعردر مقام مادر
مادر ای تنهاترین شب زنده دار مادر ای محبوبه شب در بهار مادر ای دشت شقایق در کویر مادر ای عطر حقایق در مسیر مادر ای پاکیزه دامن کوه درد مادر ای رخساره ی تو زرد زرد مادر ای گیسو طلایی ؛ نازنین مادر ای ماه خیالم ؛ مه جبین مادر ای روشنگر تار مادر ای آرامبخش بیقرار م. ماه رمضونِ بی روحیه و گمونم هر چی هست از کوتاهیِ شب هاست. بقول حبیب شبِ کوتاه دو ریال ارزش نداره و همونطور که تو لیستِ زیر می بینید بصورت غیر مستقیم ماه رمضون هم لحاظ شده: خارجی های سینما فرهنگ، ش ت عشقی، شام بریم بیرون، کارای ناجور، ی کلاسیک با نقاب و دستکش بی انگشت، تلسکوپ، رص. دوتا عاشق ومعشوق خنک بت وسرخ بت ...... بتهای بامیان بت بزرگ بامیان که بزرگ ترین تنديس در جهان ثبت گردیده بود 53 متر ارتفاع داشت و صلصال نام داشت. بت کوچک که به7 نام شمشال یاد میگردید 35 متر ارتفاع داشت. بت های کوچکتر دیگری نیز در دل کوه در اطراف آنها تراشیده شده بودند که همچنان از عهد . نکاتی برای سفارش پرینت 3 بعدی: 1- طراحی اجسام در نرم افزارهای سه بعدی سپس ارسال اصل فایل سه بعدی و یا در نرم افزارهای غیر رایج گرفتن وجی با اولویت فورمتهای متناسب با پرینت 3 بعدی 2- برای پرینت 3 بعدی باید از مواردی مانند مجسمه و تنديس چهره افراد اسکن سه بعدی گرفت. نظرات وپیشنهادات ومشکلات وانتقادات خودرا نسبت به چت روم وناظران ومدیران ارائه کنید,گفتمان شما دوستان عزیزدرحال بررسی قرار خواهدگرفت...,,وپاسخ داده خواهد شد
روی بنرها کلیک کنید

میلاد اسوه شکیبایی، تنديس تقوا و پارسایی، مشعل حق و حقیقت، جلوه جمال الهی و جلال کبریایی، الهام بخش اخلاص و معرفت حضرت جوادالائمه محمدِتقی، علیه السلام ، بر عاشقان شجره طیبه ولایت و ت و رهپویان راه حقیقت مبارک باد. هر ی حال مرا پرسید بگفتم عالی ام اشک ها پنهان شده در خنده ی پوشالی ام نردبان هر و نا شدم اما چه سود ؟ دار قالی هستم و حالا جدا از قالی ام خوب فهمیدم ک خوش بودند از غم های من آن رفیقانی که غمگینند از خوشحالی ام دیگر آن چاقوی دست نارفیقان نیستم خسته از دیروز های خونی و جنجالی ام بی د. احد عظیم زاده ویکی پدیا - بیوگرافی و زندگینامه احد عظیم زاده
در بخش دانستنی های جالب ع و ویکی پدیا احد عظیم زاده و خانواده اش را در مجله اینترنتی جونا مشاهده می کنید.
احد عظیم زاده ویکی پدیا
احد عظیم زاده ویکی پدیا
احد عظیم زاده بزرگترین تاجر فرش در ایران است. احد عظیم زاده متولد سال 10 آذر 1336 در شهر ده اسفنجان و بزرگترین صادر کننده فرش ایران است.
احد عظیم زاده در سال 1380 با دریافت تنديس طلایی از کشور انگلستان، به عنوان بهترین تولید کننده فرش های دستباف ایرانی معرفی شد.
در همین سال، نمایشگاه دائمی فرش در خیابان پاسداران تهران افتتاح شد و عظیم زاده همزمان با این اتفاق شرکت خانه فرش عظیم را ثبت کرد. ادامه مطلب... شرکت آرتاویل تایر با نام تجاری گلدستون واحد نمونه کشور در سال 1392 اعلام شد و در روز صنعت و معدن ، علیرضا انصاری مدیر عامل شرکت مفت به دریافت لوح و تنديس واحد نمونه صنعتی کشور از طرف جناب آقای نعمت زاده محترم صنعت ، معدن و تجارت گردید.
شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر با نام تجاری گلدستون با سی سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع تایر و تیوپ و فلپ در استان اردبیل برای چندین سال پیاپی به عنوان تولید کننده نمونه استانی سال 92 انتخاب و بدنبال آن از طرف وزارت صنعت ، معدن و تجارت در روز دهم تیرماه ، از میان کل واحد های صنعتی کشور به عنوان واحد نمونه صنعتی کشور در سال 92 برگزیده شد
به گزارش روابط عمومی ، علیرضا انصاری مدیر عامل شرکت مفت به دریافت لوح و تنديس واحد نمونه صنعتی کشور از طرف جناب آقای نعمت زاده محترم صنعت ، معدن و تجارت گردید. آرتاویل تایر با چشم انداز تولید ملی – تفکر جهانی نسل جدید لاستیک های رادیال را با استاندارد بین اللملی و تکنولوژی روز تولید و به بازار عرضه می نماید. آموزشگاه جهانگردی تنديس برگزار میکند: بازدید آموزشی از بافت قدیم (محور زندیه و اسحاق بیگ) مربوطه: جناب سیامک بصیری زمان : 17 اسفندماه 95 ساعت شروع : 14:30 از مقابل ارگ کریم خان 32333831 میلادسجادآمده پرنورگشته آسمان/باشد مبارک مقدمش برمسلمین وشیعیان/درخانه مولاحسین تنديس ایمان آمده/پورعلی ومصطفی خورشیداندرک شان/شهرمدینه بهراوبرکت وعزت آمده/زهرا برای حضرتش بسیارگشته شادمان/هم حجت خوب خداهم مظهرفیض ودعا/پیغام عاشورائیان بااورسیده درجهان/ازنسل زین العابدین گنج ولایت آمده/درجشن میلادش بگوتبریک برصاحب زمان/
برگزاری مسابقه مجری گری ویژه برادران وخواهران به سه نفربرترجوایزارزنده ای(کارت هدیه+لوح تقدیر+تنديس)اهدا خواهد شد. برای نام نویسی وثبت نام به دفترفرهنگی دانشکده مراجعه بفرمایید. تاریخ برگزاری دوره:24/9/1395 تاریخ برگزاری مسابقه نهایی:28/9/1395 کانون فرهنگی دانشکده سما روز یکشنبه هفته جاری «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور در مراسم اعطای تنديس و نشان امین الضرب به کارآفرینان برتر با بیان اینکه «فاینانس کنندگان می گویند اگر تحریم ها برگشت چه باید بشود و این جذب فاینانس را در پسا مشکل کرده» گفت: «اکنون بعد از گذشت یک سال از اجرای هنوز برای . #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد مجسمه لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .docx ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 12 صفحه ق. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد مجسمه لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .docx ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 12 صفحه ق. برند مولفی موفق به ب تنديس برند محبوب از سوی مصرف کنندگان شده است. امری که بر کیفیت بالای این محصول تاکید کرده و این محصول را محصولی قابل اعتماد می سازد. از میان سیصد و پنجاه هزار مادر، اکثریت بر این کیفیت صحه گذاشته اند. بردشیر«شیرسنگی» بردشیر از دو کلمه برد به معنای سنگ وشیر که رو هم به معنی شیر سنگی معنا میدهد که در این کلمه بیش از انکه به پیکر تراش خورده ، یک حیوان از جنس سنگ دل کند به خصایص شیر گونه متوفی اشاره داردیعنی سنگ مزاری که به شیر آرمیده در گور تعلق دارد و نوعی سنگ مخصوص شیرمردان اس. آیین پایانی بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان با حضور مسئولین استان و هنرمندان، شامگاه پنج شنبه ۸ مهر ماه در مجتمع بزرگ فرهنگی هنری زاهدان برگزار شد. هیأت داوران بیست و ششمین جشنواره استانی تئاتر سیستان و بلوچستان ، حسین مسافر آستانه، علی اصغر دشتی، و سلمان. انواع طراحی مخصوص با قلم و کامپیوتر برداری و بیت مپ پذیرفته می شود: -طراحی لوگو -طرح های چاپی و شال و روسری و لباس -طراحی لیزری مخصوص برش لیزر -طراحی سنتی، ایرانی -طراحی باستانی و گردشگری -طراحی تنديس و آرم و نشانه و نماد -طراحی اشکال برش روی چوب -طراحی اولیه معرق و مینیاتور -طراحی . #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد مجسمه لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .docx ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 12 صفحه ق. نشریات دریافتی مهر ماه 1395 (تاریخ دریافت16/07/1395) ردیف عنوان توضیحات 1 زن روز شماره 2528 2 همشهری جوان شماره 570 3 کیهان ورزشی شماره 3111 4 همشهری سرنخ شماره 287 5 پنجره شماره 281 6 تجارت فردا شماره 194 7 سلامت شماره 590 8 ماشین شماره 405 9 نوآور شماره 145 10 خودرو امروز شماره 312 11 آینده سالم شماره 12 12 تن. وقتی شکفتی تو احسان به میان امد در کوچه باغ دل بلبل به زبان امد تب دار تراز بیمار غمخوار تر از همراه نامی برای تو از اس مان امد ان کوه صبری ک شد ساحل یک ایثار اواز بلند موج از بی کران امد امید دل بیمار دست های پرستاری امید به امید امید به میان امد اسودگی بیمار تسکین تن پر درد نقش ر. نقشه اتوکد پارک لاله تهران:
related image شرح مختصر: این فایل حاوی اتوکد نقشه پارک لاله تهران می باشد که با فرمت dwg در یک شیت جامع و کامل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید. پارک لاله که تا پیش از انقلاب ۵۷ پارک فرح نام داشت، از بوستان های بزرگ شهر تهران است. این پارک در سال ۱۳۴۵ به در خواست فرح پهلوی از پادشاه بنیان شد. پیش از آن یک منطقه نظامی بود که برای اسب دوانی و رژه مورد استفاده قرار داشت و جلالیه نامیده می شد. مساحت این پارک ۳۵ تار است. در این پارک گونه های متفاوت گیاهی موجود است که مهمترین آنها عبارتند از: چنار، اقاقیا و کاج تهران. تاریخچه
اراضی پارک لاله از گذشته در اختیار بوده است. زمین مزبور معروف به میدان اسب دوانی جلالیه و برای رژه از آن استفاده می شد. اراضی مربوطه را در ازای مطالبات وزارت دارایی به آن وزارت خانه انتقال داد. وزارت آبادانی و مسکن وقت یت یافت برای این منطقه طرحی تهیه نماید. قسمت شمال پارک برای تاسیسات فرهنگی عمومی و قسمت جنوبی صرفاً برای پارک درنظر گرفته شد. طرح آن بوسیله طراح معروف فرانسوی «ژوفه» و سایر طراحان پارک سازی و همکاران ایرانی تهیه گردید. سایر عملیات اجرایی به عهده شهرداری گذاشته شد. شهرداری عملیات اجرایی را طبق طرح ادامه داد تا در سرانجام در سال ۱۳۴۵ پارک فرح تاسیس گردید. پس از پیروزی انقلاب ی در بهمن ۱۳۵۷ نام این پارک به لاله تغییر یافت. موقعیت جغرافیایی
این پارک در محدوده منطقه ۶ شهرداری تهران واقع شده است و از شمال به خیابان فاطمی، از جنوب به بلوار کشاورز، از غرب به خیابان کارگر و از شرق به خیابان حجاب محدود می شود. در همسایگی این بوستان، موزه هنرهای معاصر، موزه فرش ایران و هتل لاله واقع شده است. امکانات و فضاها
بخش جنوب شرقی این پارک به شیوه پارک های ژاپنی طراحی شده و دارای آب نما و جویبارهای ما یچ است. در خیابان های شمالی پارک محوطه میزهای شطرنج جای داده شده است. زمین های ورزشی پارک شامل زمین های بسکتبال و والیبال نیز در بخش شمالی جای گرفته است. در این پارک همچنین یک مرکز تئاتر عروسکی، یک کتابخانه زیر پوشش کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان و یک مسجد دایر می باشد. مجسمه ها و تنديس های گوناگونی نیز در این پارک وجود دارد که نامدارترین آنها تنديس خیام و تنديس ابوریحان بیرونی است.
تنديس خیام از آثار ابوالحسن صدیقی است که در سال ۱۳۵۱ و در کشور ایتالیا (به سفارش انجمن آثار ملی) ساخته شده است. این تنديس پس از جابجایی به ایران به این پارک منتقل شد و در بازدید همگانی قرار گرفت و پس از آن چندین بار به دستان فریدون صدیقی (فرزند آفریننده اثر) بازسازی شد. نقشه gis بلوار کشاورز -پارک لاله تهران برای دریافت فایل لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید. اا
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق و بررسی در مورد عجایب هفتگانه لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 9 عجایب هفت گان. فایل و وکتور آماده برش و طراحی یا سماوات این طرح جهت انجام طرح های مذهبی در فوتوشاب و کورل با بزرگنمایی نامحدود و همچنین آماده جهت برش با دستگاه لیزر و سی ان سی جهت تهیه انواع تابلو های مذهبی و تنديس ها می باشد. ...
دریافت فایل