تقدیر طلاب و ون مشهد از مواضع اخیر آیت الله العظمی مکارم - اخبار روز

آیا به اوراق مشارکت مدت دار و سود آن خمس تعلق می گیرد؟ پرسش آیا به اوراق مشارکت 4 ساله که یداری شده ولی فعلاً اصل پول در دسترس نیست، خمس تعلق می گیرد؟ به سود آن چطور؟ پاسخ اجمالی 1. اوراق مشارکت در حکم سرمایه است. پس اگر به اصل پول، خمس تعلق گرفته باشد و بعد از آن، س گذاری کنند، اصل پول و سود آن خمس دارد. ولی اگر پول س ، از درآمد همان سال بوده و س گذاری کند، چنانچه سال خمسی بر آن بگذرد خمس دارد. و برخی از فقها[1] نیز می گویند، اگر اصل پول و سود حاصله سر سال خمسی قابل وصول نباشد، جزو درآمد سال وصول است که ‏به هنگامی که امکان برداشت باشد، اگر تا سر سال خمسی صَرف در مؤونه نشود، خمس دارد.
2. سود اوراق مذکور جزو درآمد سال به شمار می آید، پس اگر قبل از سال خمسی هزینه شود خمس ندارد ولی اگر چیزی از آن باقی بماند خمس دارد.
در هر حال، چنانچه دسترسی به این سرمایه ندارد یا قبل از دریافت سرمایه، در پرداخت خمس آن دچار زحمت می شود، می تواند زمانی که اصل پول را دریافت کرد، خمس را بپردازد.
ضمائم:
پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:[2]
حضرت آیت الله العظمی (مد ظله العالی):
اگر اصل پول و سود حاصله سر سال خمسی قابل وصول نباشد، جزو درآمد سال وصول است که ‏به هنگامی که امکان برداشت باشد، اگر تا سر سال خمسی صَرف در مؤونه نشود، خمس دارد.
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):
اصل پول پس از وصول باید تخمیس شود و اما سود آن چنانچه از هنگام دریافت تا سال خمسی صرف در مؤنه نشود خمس دارد.
حضرت آیت الله العظمی مکارم (مد ظله العالی):
1. اگر به اصل پول، خمس تعلق گرفته باشد و بعد از آن، س گذاری کنند هم اصل پول خمس دارد و هم سود آن.
2. اگر پول س ، از درآمد همان سال بوده و س گذاری کرده، چنانچه سال خمسی بر آن بگذرد خمس دارد و سود آن نیز اگر قبل از سال خمسی هزینه شود خمس ندارد ولی اگر چیزی از آن باقی بماند خمس دارد.
( البته در هر دو صورت اگر در پرداخت خمس در زحمت باشند می توانند زمانی که اصل پول را دریافت د بپردازند)
حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):
1. خمس دارد.
2. سود جزو درآمد سال است.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی):
در فرض سؤال، اوراق مذکور در حکم سرمایه است و مادامی که دسترسی به آن ندارد خمس آن واجب نیست.
حضرت آیت الله هادوی تهرانی (دامت برکاته):
1. اگر به اصل پول، خمس تعلق گرفته باشد و بعد از آن، س گذاری کنند اصل پول و سود آن خمس دارد.
2. اگر پول س ، از درآمد همان سال بوده و س گذاری کرده، چنانچه سال خمسی یا یک سال بر آن بگذرد خمس دارد و سود آن نیز اگر قبل از سال خمسی هزینه شود خمس ندارد ولی اگر چیزی از آن باقی بماند بعد از یک سال یا رسیدن سال خمسی، خمس دارد. لینک به سایت استفتائات [1]. آیت الله . [2]. استفتا از دفاتر آیات عظام: ، سیستانی، مکارم ، صافی گلپایگانی، نوری همدانی (مد ظلهم العالی) توسط سایت کوئست.
هتل تارا مشهد توضیحات
هتل های مشهد هتل 4 ستاره مشهد هتل تارا مشهد امکانات هتل تارا مشهد هتل تارا مشهد هتل تارا مشهد جزء هتل های 4 ستاره است که در خیابان معروف قرار گرفته است . دارای 116 اتاق می باشد . این هتل حدودا 6 دقیقه با حرم مطهر رضوی و ورودی صحن شیخ طوسی و تور مشهد شهریور 96 همچینین 30 دقیقه با ایستگاه راه آهن مشهد فاصله دارد. تور مشهد شهریور 96 امکانات هتل شامل: برخی امکانات هتل تارا مشهد شامل پذیرش 24 ساعته، رستوران، تا ی سرویس، صندوق امانات، تور مشهد شهریور 96 جکوزی، کافی نت، پارکینگ، لاندری، گشت شهری، سونا و... برای میهمانان تور مشهد است. تور مشهد تابستان 96 هتل تارا مشهد تصویر هتل تارا مشهد آیت الله ناصر مکارم پرسش: احتراماً بفرمایید تکلیف و روزه انی که در مناطقی از کره زمین زندگی می کنند که طول شب یا روز در آن مناطق بسیار طولانی است چگونه است؟ پاسخ آیت الله مکارم : «در مورد روزه مناطقی که روز یا شب آنها خارج از متعارف است (مثلاً بیش از ۱۸ ساعت) باید روزه خود را مطابق مناطق معتدله در آن زمان بجا بیاورد؛ مثلاً همان زمان را در تهران یا قاهره در نظر بگیرد که طول شب و روز چقدر است؟ ــ زیرا آن مناطق طلوع و غروب و نصف النهار دارند ــ سپس با افق خود آن را تطبیق کند؛ و به تعبیر دیگر، اگر در آن فصل از سال در منطقه معتدله مورد نظر، طول روز ۱۴ ساعت است، آنها هم ۱۴ ساعت روزه می گیرند، به این معنا که از طلوع فجر آنجا شروع می کند و ۱۴ ساعت روزه می گیرد و در زمستان که روزهای منطقه معتدله مورد نظر مثلاً ۱۲ ساعت است، باید از طلوع فجر آنجا شروع کند و ۱۲ ساعت روزه بگیرد (مطابق مثال بالا) و اما در مورد در جاهایی که روز زیاد کوتاه نیست، مطابق طلوع و غروب و ظهر آن محل بجا آورد؛ و اگر طول روز زیاد کوتاه باشد، مطابق آنچه در روزه نوشتیم عمل می کند.» یادداشت ها: ـ پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم (دسترسی در 1396/3/22) یوم الله 22 بهمن تجلی گاه عزم و اراده ی ملتی است که با فریاد رسای ایمان و اعتقاد، مشت بر دهان طاغوت کوبید و تاج و تخت نشینی دوهزار ساله­شان را به س ه گرفت. موجود - م - نویسنده : حضرت آیت الله مکارم - نشر : ایران - چاپ هجدهم - تهران - 1377 ش - 468 ص - رقعی - گالینگور -
http://uupload.ir/files/w54w_%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%88%d9%85.jpg مرحوم آیت اللّه مرعشی قدّس سره بارها برای طلاب می فرمودند: علّت آمدن من به قم این بودکه پدرم، آقا سید محمود مرعشی - که از زهّاد و عبّاد معروف نجف بود - چهل شب در حرم المؤمنین علیه السلام، بیتوته نمود که آن حضرت را ببیند. پس شبی در ح مکاشفه، حضرت علی علیه السلام را مشاهده کرد که به ایشان فرمود: سید محمود چه می خواهی؟ عرض می کند: می خواهم بدانم قبر فاطمه ی زهرا سلام اللّه علیها کجاست؟ تا آن را زیارت کنم. حضرت فرموده بودند: من که نمی توانم برخلاف وصیت آن حضرت قبر او را معلوم کنم. عرض می کند: پس من هنگام زیارت چه کنم؟ حضرت فرموده بودند: خداوند متعال، جلال و جبروت حضرت فاطمه را به فاطمه ی معصومه سلام اللّه علیها عنایت فرموده اند؛ پس هر که بخواهد به زیارت حضرت فاطمه زهرا نایل شود، به زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام اللّه علیها برود. نسیم وحی nasimevahy اَللّهُــمَّ عَجـِّـل لِوَلیِّــکَ الفَــــرَج نیروهای رژیم صهیونیستی یکی از مواضع حماس را در جنوب غزه هدف قرار دادند.... یک رو مه یی نوشت ترامپ طرحی برای ش ت ندارد و مواضع غرب ستیزانه را تشدید می کند. پرسش . چنانچه مرد مهریه زن را به هر علتى نپردازد، آیا براى وج از منزل نیاز به اذن شوهر است؟ همه مراجع (به جز تبریزى و مکارم): آرى، باید از شوهر اجازه بگیرد.[1] آیات عظام تبریزى و مکارم: بنابر احتیاط واجب، باید از شوهر اجازه بگیرد.[2] [1]. فاضل، جامع المسائل، ج 1، س 1665 ؛ نورى، استفتائات، . آیت الله مکارم در جلسه درس خارج «مضاربه» با موضوع «مسائل نو شرکت»، شرکت های جدید و شرکت تضامنی را مورد بحث قرار داد. خبرآنلاین/ متن اظهارات وی را درباره شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص و عام در زیر می خوانید: بحث در انواع شرکت های جدید است که کدام، جنبۀ شرعی دارد و کدام ند. اختصاصی از یارا فایل jprdr nvl,vn (ره) با و پر سرعت . لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 10   (ره)   آیت الله العظمی حاج آقا روح الله مصطفوی بنیانگذار ، در بیستم جمادی الثانی سال 1320 ه.ق. در میان خانواده ای در شهر خمین قدم به عرصه وجود نهاد. پدرش آ.
 6 موشک به مواضع تروریست ها در شلیک کرد shia muslim پاسداران 6 فروند موشک بالستیک به سمت مواضع تروریستها در دیرا ور شلیک کرده است. به گزارش مصاف، در آ ین ساعات روز یکشنبه 28 داد ماه، نیروی هوافضای پاسداران انقلاب ی با چند فروند موشک بالستیک میان برد، مواضع تروریست های تکفیری (مقرّ فرماندهی و مراکز و پشتیبانی) را در منطقه دیرا ور مورد اصابت قرار داد.

بنا بر اطلاعیه منتشر شده از سوی پاسداران این اقدام بخشی از انتقام از تروریست ها بابت حملات تروریستی اخیر آنها در تهران بوده است.

بنا بر اطلاعات رسیده به خبرنگار فارس، در این عملیات، 6 فروند موشک به سمت مواضع تروریست ها در دیرا ور شلیک شده و این موشک ها با عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اه تعیین شده اصابت کرده است.

منبع: فارس ور ترکیبی مشهد 44957051 صبحانه بوفه + ناهار + شام تور مشهد هتل آپارتمان از 310000 تور مشهد هتل 3 ستاره از 340000 تور مشهد هتل 4 ستاره از 420000 تور مشهد هتل 5 ستاره از 550000 تور زمینی هوایی مشهد آدرس سایت : www.amordadtour.com آدرس اینستاگرام :ins : amordadtour آدرس اینستاگرام :https://telegram.me/amordadtour هتل درویشی مشهد، ه. هتل دیپلمات مشهد هتل دیپلمات مشهد از بهترین هتل های سه ستاره مشهد می باشد. این هتل دارای 7 طبقه و 60 اتاق و سوئیت است. از مزایای هتل دیپلمات مشهد قرار نداشتن در طرح ترافیک و نزدیک بودن به راه آهن می باشد. فاصله هتل دیپلمات تا حرم 200 دقیقه و همچنین تا فرودگاه نیز 20 دقیقه می شود. از ام. دفاع آلمان اعلام کرد نیروهای این کشور هرگز در حملات هوایی احتمالی به مواضع شرکت نخواهند کرد. ویدئو گردی مواضع صریح و کاملا روشن ی در مورد اتفاقاتمسجد حظیره در سفر انتخاباتی به یزد 96/2/9 مواضع صریح و کاملا روشن ر لینک های : کیفیت 178p کیفیت 240p اختصاصی از اینو دیدی کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم مکارم با و پر سرعت . کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم مکارم نسخه پی دی اف با کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم مکارم http://uupload.ir/files/z56o_%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b6_%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%ac%d8%b9.jpg اعتراض مراجع عظام به سند۲۰۳۰ پس از آیات عظام نوری همدانی، مکارم ، شبیری زنجانی آیت الله العظمی سبحانی نیز مخالفت شدید خود را با سند۲۰۳۰ ابراز د jahateagahi همزمان با ظهر شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و با حضور آیت الله علم الهدی مشهد، با پیکر دو شهید م ع حرم وداع شد. حمله موشکی نیرو های یمنی به مواضع ائتلاف سعودی در نجران
حمله موشکی نیرو های یمنی به مواضع ائتلاف سعودی در نجران رسانه های نزدیک به مبارزان یمنی از حمله موشکی به مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در منطقه «جبل السدیس» در استان نجران عربستان خبر می دهند.شماری زیادی از مزدوران سعودی از جمله افسران ارشد در این حمله موشکی کشته و زخمی شدند.

برچسب ها: حمله موشکی نیرو های یمنی به مواض دستور حمله عراق به مواضع در صادر شددستور حمله عراق به مواضع در صادر شد شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: حیدر عبادی، نخست و فرمانده نیرو های مسلح عراق، دستور داد مواضع در هدف قرار بگیرد. دفتر نخست ی عراق اعلام کرد هواپیما های عراقی، مواضع در داخل را بمباران د.بر اساس گزارش ها، نیروی هوایی عراق به دستور عبادی مواضع فرماندهان گروه تروریستی را در جنوب منطقه «دشیشه» در هدف حمله قرار داد. ادامه مطلب:http://javaninews.ir
هتل مدینه الرضا مشهد هتل مدینه الرضا مشهد نزدیک ترین هتل 5 ستاره مشهد به حرم رضا (ع) می باشد. این هتل یکی از بزرگترین هتل های مشهد بوده که با 325 اتاق شامل 205 اتاق دوتخته و 72 اتاق سه تخته و بقیه اتاق ها بصورت آپارتمان های یک خوابه و آپارتمان های دوخوابه در خدمت مسافران تور مشهد می با. توپخانه های رژیم صهیونیستی برای ششمین بار در 10روز اخیر مواضع در قنیطره را هدف قرار دادند. ور ترکیبی مشهد 44957051 صبحانه بوفه + ناهار + شام بلیط از 80000 تور مشهد هتل آپارتمان از 310000 تور مشهد هتل 3 ستاره از 340000 تور مشهد هتل 4 ستاره از 420000 تور مشهد هتل 5 ستاره از 550000 تور زمینی هوایی مشهد آدرس سایت : www.amordadtour.com آدرس اینستاگرام :ins : amordadtour آدرس اینستاگرام :https://telegram.me/amordadtour هتل درو. یمن و انصارالله شب گذشته با شلیک چندین گلوله توپ مواضع شبه نظامیان سعودی در منطقه «حریب نهم» استان مأرب را منهدم کرد. هتل آپارتمان همتا مشهد , هتل آپارتمان مشهد رزرو هتل هتل مشهد هتل آپارتمان مشهد هتل آپارتمان های مشهد هتل آپارتمان همتا یکی از یکی از هتل آپارتمان های خیلی خوب شهر مشهد می باشد که در خیابان رضا 3 در فاصله 4 دقیقه ای حرم مطهر قرار دارد . این هتل آپارتمان در سال اخیر بازسازی شده است . آیت الله العظمی مکارم در دیدار جمعی از خانواده و بانوان نخبه علمی: پذیرش fatf سیاهی مطلق است حامیان این کنوانسیون پاسخ شفاف دهند قبول این سند، سیاهی مطلق است و اگر قبول نکنیم، اتفاقی ایجاد نخواهد شد و تحریم ها به روال قبل ادامه خواهد یافت؛ درحالی که پذیرش این سند خودباختگی، برد.
تسلیت ایت الله العظمی صانعی در پی حادثه نفتکش سانچی ورق بزنید a post shared by آیت الله العظمی صانعی (@ayatullah.saanei) on jan 14, 2018 at 7:30am pst تور ترکیبی مشهد
تور ( هوایی + زمینی ) مشهد با بهترین نرخ
تور مشهد نوروز 96 با بهترین نرخ
44957051
صبحانه بوفه + ناهار + شام
تور مشهد هتل آپارتمان از 290000
تور مشهد هتل 3 ستاره از 360000
تور مشهد هتل 4 ستاره از 420000
تور مشهد هتل 5 ستاره از 550000
تور زمینی هوایی مشهد
آدرس . یکی از سؤالات متداولی که برای روزه‎داران وجود دارد، این است که آیا براى فرار از روزه می‎توان مسافرت کرد؟ باشگاه خبرنگاران/ یکی از سؤالات بسیار متداولی که برای روزه‎داران گرامی همیشه مطرح بوده است، این است که آیا می‎توان در ایام ماه مبارک رمضان به خاطر سختی روزه مسافرت کرد و. به حول و قو ه الهی و در راستای آشنا سازی طلاب با فرهنگ کتابخوانی، کتاب مهدویت نوشته رحیم کارگز معرفی شد. این جلسه که در تاریخ 30 آذر ماه 1395 در سالن اجتماعات برگزار شد. طلاب حوزه علمیه بروجن با بخش ها و فصل های این کتاب آشنا شدند./معاونت پژوهش/ آیت الله مکارم :اخیرا در سخنان یکی از ت مردان بیان شده بود، علی(ع) ولایت و ت را با آرای مردم دانسته و گفته، دموکراسی میراث علی (ع) است این حرف، حرف عجیبی است؛ زیرا شما یک ذره از نهج البلاغه را دیده اید و خطبه های دیگر و آیات قرآن را ندیده اید (ع) از سوی خداوند تعیین می شود نه آرای مر. عضو انصار الله از شلیک دو موشک بالستیک به منطقه علیق در استان عسیر خبر داد. علی ا بیری عضو انصار الله از شلیک دو موشک انصار الله به مواضع رژیم سعودی در منطقه علیق استان عسیر خبر داد. وی افزود: منطقه علیق در استان عسیر و حد فاصل اتوبان بین المللی عربستان و یمن است که امروز مورد اصا. تحقیق شهر مشهد تحقیق شهر مشهد مساجد در شهرستان مشهد کاخها و باغها در شهرستان مشهد موزه ها در شهرستان مشهد کاروانسراها در شهرستان مشهد ها و آب انبارها در شهرستان مشهد عمارات وتپه های باستانی در شهرستان مشهد مجموعه آثار کلات نادری مشهد نگاهی کوتاه به شهرستان قائن نگاهی کوتاه ب. دستور حمله عراق به مواضع در صادر شد شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: حیدر عبادی، نخست و فرمانده نیرو های مسلح عراق، دستور داد مواضع در هدف قرار بگیرد. دفتر نخست ی عراق اعلام کرد هواپیما های عراقی، مواضع در داخل را بمباران د.بر اساس گزارش ها، نیروی هوایی عراق به دستور عبادی مواضع فرماندهان گروه تروریستی را در جنوب منطقه «دشیشه» در هدف حمله قرار داد. ادامه مطلب:http://javaninews.ir

برچسب ها: جوان - نخست عراق- مواضع داع روی سخنم در اینجا بیشتر با طلاب است و شاید بعضی از انی دیگر که دغدغه فرهنگی این ملت را دارند؛ نمی دانم شما ها که دغدغه فرهنگی را دارید و یا حداقل نام آن را به دوش می کشید چه مقدار با صحیفه رحمة الله علیه انس دارید .... ولی این را می دانم که یک طلبه اگر در حال حاضر بخواهد برای این ملت. مراسم تشییع آیت الله سیدابراهیم خسروشاهی با حضور جمعی از مردم، بازاریان، طلاب و ون برگزار شد. «خُذِ الْعَفْوَ وَ أْمُرْ بِالْعُرْفِ وَ أَعْرِضْ عَنِ الْجاهِلین» (سوره اعراف، آیه 199) از صادق علیه السلام روایت شده که این آیه را جامع ترین آیه دربارۀ مکارم اخلاقی معرفی د. آنجا که فرمودند: ادامه مطلب ردیف نام تصویر نشانی تلفن 1 هتل پارس مشهد اسان رضوی - مشهد بلوار آباد - نبش خیابان صیاد 05138689201 2 هتل پردیسان مشهد مشهد، بزرگراه شهید کلانتری، جنب پارک صدا و سیما 05138791820 3 هتل توریست توس مشهد مشهد - ابتدای بزرگراه آسیایی - بعد از پل قائم 0516659690-1 4 هتل جواد مشهد مشهد ،خیابان رضا، رضا 3 0. مرگ کارگران در کارخانه مشهدمرگ کارگران در کارخانه مشهد , روز گذشته ۴ کارگر به داخل دستگاه خمیر کاغذ کارخانه پسماند در جاده قدیم مشهد به نیشابور سقوط د و دقایقی بعد جان باختند.
هر ۴ نفر توسط اورژانس تحت مراقبت های ویژه قلبی ریوی قرار گرفتند و بلافاصله به بیمارستان امدادی مشه.