تجربه کشیدن یک نخ سیگار می تواند بسیاری را سیگاری کند - اخبار روز

اکثر مردم در طول زندگی خود جابه جایی و نقل مکان را تجربه کرده اند و با مشکلات آن تا حدودی آشنایی دارند. آگاه شدن به مسائل و مشکلات باربری می تواند برای افرادی که اسباب کشی را تجربه نکرده اند آموزنده باشد و به آنها در مدیریت زمان و برنامه ریزی مناسب برای اسباب کشی کمک کند.

[. اکثر مردم در طول زندگی خود جابه جایی و نقل مکان را تجربه کرده اند و با مشکلات آن تا حدودی آشنایی دارند. آگاه شدن به مسائل و مشکلات باربری می تواند برای افرادی که اسباب کشی را تجربه نکرده اند آموزنده باشد و به آنها در مدیریت زمان و برنامه ریزی مناسب برای اسباب کشی کمک کند.

[. از شما می پرسم ... آیا روستای من کم جمعیت تر یا کم در آمد تر یا کوچکتر از روستای تجکنار است ؟ آیا شورای ی روستای ما بی برش تر و نا توان تر از شورای ی روستای تجکنار است ؟ آیا مردم روستای ما کم فرهنگ تر و کم توجه تر از مردم روستای تجکنارند ؟ آیا دهیار روستای ما نمی تواند و دهیار روستای . راه های بهبود جریان خون در بدن جریان ضعیف خون می تواند علل پزشکی جدی ای داشته باشد که باید به پزشک مراجعه شود، اما برخی را ارهای طبیعی هم می توانند به بهبود جریان خون کمک کنند.جریان ضعیف خون علامت بسیاری از مشکلات نظیر بیماری قلبی و دیابت است. همچنین می تواند موجب بروز بی حسی یا. گفتم چرا سیگاری شدی?? گفت رفیقم بهم یه پُک تعارف کرد گرفتم باهاش ۵ تاشو روشن باید بلند شی از جات و کشف کنی جستجو کنی... تجربه های جدید رو ب کنی گاهی خطر های کوچیک کنی... عکاسی کنی و درباره حس ها و تجربه هات بنویسی و اونارو به اشتراک بزاری... یادت نره که تو یه کاشفی و لذت زندگیم به کشف و تجربه های جدیده اگه با ی بری خوبه ولی اگه ی نبود تنهایی برو و منتظر نباش ^_^ تحقیق جدید نشان می دهد مصرف دوز بالای ویتامین های b۶ و b۱۲ ریسک ابتلا به سرطان ریه را در مردان سیگاری افزایش می دهد. به گفته محققان ای ی اوهایو، دلیل این ارتباط مشخص نیست اما محققان معتقدند ویتامین ممکن است رشد سلول های سرطانی را که از قبل بواسطه استفاده از دخانیات آغاز شده اند، تشدید کند. به گزارش نامه نیوز مردان سیگاری که دوز بالای ویتامین های b۶ و b۱۲ را در مکمل های فردی خود مصرف می د، در مقایسه با مردانی که مکمل مصرف نمی د ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه بودند. مردانی که روزانه بیش از ۲۰ میلیگرم b۶ در طول ۱۰ سال مصرف کرده بودند سه برابر بیشتر از افرادی که مکمل مصرف نکرده بودند، در معرض ابتلا به سرطان ریه قرار داشتند. همچنین مردان سیگاری که به مدت ۱۰ سال روزانه ۵۵ میکروگرم b۱۲ مصرف کرده بودند چهار برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان قرار داشتند. در این مطالعات، چنین تاثیری در مورد ن مشاهده نشد. تئودور براسکی، س رست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «بدون شک سیگار کشیدن موجب سرطان ریه می شود. اما در مورد تاثیر این ویتامین ها می توان گفت یا این ویتامین ها موجب تشدید سرطان می شوند یا سرطان زایی این دارو را افزایش می دهند.» یافته های این مطالعه مبتنی بر بررسی بیش از ۷۷ هزار فرد بزرگسال در رده سنی ۵۰ تا ۷۶ سال بود که بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ ثبت نام کرده بودند. براساس نتایج این مطالعه، محققان به مردان سیگاری که مکمل های ویتامین b مصرف می کنند تاکید می کنند که باید سیگارشان را ترک کنند. ارتباط مصرف ویتامین b و ریسک سرطان ریه در مردان سیگاری ارتباط مصرف ویتامین b و ریسک سرطان ریه در مردان سیگاری وقتی بابا بهت میگن:اگه یوگی اول سربازی نمیرفت و میرفت ارشد الان میتونست بره امریه بشه و .... . و قلبم میتپه.. خب پدر من ؟؟ الان این  چ کاریه؟؟؟ این گفتن داره؟؟؟؟ تف ب این زندگی.... +بنظر شماهم سیگار خیلی مز فه؟ چرا من نمیتونم با اشخاص سیگاری کنار بیام؟؟ بنظرم افرادخیلیییی غیر قابل. آیا مواد موجود در دود سیگار را می شناسید؟     آیا مواد موجود در دود سیگار را می شناسید؟ براساس نظرسنجی از بزرگسالان و نوجوانان یی مشخص شده است که بسیاری از امریکایی ها آگاهی کمی نسبت به خطرات دود سیگار دارند. بیشترین مشکل محققان و همچنین سازندگان دخانیات حذف ۴۲ درصدی به ۷۲.

مشکل کشیدن خط صاف هم حل شدکانال تلگرامی ما :
http://t.me/joinchat/aaaaaejk1l4n2e09yp0y5w با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را کنید. پروژه مقایسه ی بهداشت روانی دانشجویان سیگاری و غیر سیگاری دسته : علوم اجتماعی فرمت/ورد تعداد صفحات 140 قیمت : 5000 تومان. خیلی از ما عادت هایی داریم که به سلامت مون کمک نمی کنه، مثل دراز کشیدن زیاد پای تلوزیون، خوردن فست فود، سیگار کشیدن و... همه این رفتارها به سلامت مون آسیب جدی میزنه ولی برای انجامشون مجازات نمیشیم.... ادامه مطلب سلام من فربد طهرانی، مشاور موفقیت و ثروت اندوزی خانواده هستم و آموزشهای لازم در این خصوص را در محضر اساتید و بزرگان این علم ب و همچنان در این دریای بزرگ عضو کوچکی هستم و نیازمند ب تجربه و تجربه و تجربه و .... که هر اندازه هم تجربه ب کنم باز هم نیاز است. لینک آپارات خودر ا نیز در پای. ☠☠تاریخچه سیگاری شدنم☠☠ -چرا سیگار کشیدی؟ - ی مواظبم نبود تنها بودم -چرا ادامه دادی؟ -آرومم میکرد خیلی وقت بود داغون بودم -چرا اول یه نخ میگرفتی الان یه بسته؟ -چون تازه فهمیدم چقد درد داشتم و زخمام از کیا بوده -چرا سیگارو رو دستت خاموش کردی؟ -چون یادم بمونه هر چیزیو زیاد به خود.


یشینه تحقیق و مبانی نظری بیماری عروق کرونر قلبی

یشینه تحقیق و مبانی نظری بیماری عروق کرونر قلبیدسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی


فرمت فایل
doc


حجم فایل
37 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
29
دریافت فایلیشینه تحقیق و مبانی نظری بیماری عروق کرونر قلبی


فروشنده فایل
کد کاربری 4558
تمام فایل ها

یشینه تحقیق و مبانی نظری بیماری عروق کرونر قلبی
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه apa جهت استفاده فصل دو پایان نامهتوضیحات نظری کامل در مورد متغیرپیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابهرفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسبمنبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه apa)نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت docقسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه
بیماری عروق کرونر

همه گیر شناسی بیماری قلبی_ عروقی

بر اساس اطلاعاتی که از پژوهش های همه گیر شناسی بر می آید(دنولت ،1997،سارافینو،1384) ،بیماریهای قلبی – عروقی در ایالات متحده ، در راس علل مرگ قرار دارد.و در اکثر ممالک صنعتی نیز چنین است و در کنار سرطان و سکته مغزی از علل اصلی مرگ در جهان است .این بیماریها از عوامل مربوط به رفتارها ،عادات و شیوه های زندگی افراد تاثیر می پذیرند .کاپلان و همکاران (1382)تعداد بیماران مبتلا به بیماری قلبی در را 17 میلیون نفر دکر نموده اند،که 11 میلیون نفر آنها به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا هستند . براساس نظر انجمن قلب هر سال در حدود 5/1 میلیون نفر یی دچار سکته قلبی می شوند و بیش از 3/1 درصد آنان معمولا پیش از رسیدن به بیمارستان جان می بازند .حدودا نیمی از قربانیان سکته قلبی ، زمانی بیش از دو ساعت طول می کشد تا به بیمارستان برسند ، و گاه این زمان تا چندین ساعت هم می رسد (یارزبسکی و همکاران ،1994، به نقل ازخوسفی و همکاران ،1386).

سارافینو (2001)براساس پژوهش های همه گیر شناسی ، بیماری عروق کرونر را بیماری جوامع پیشرفته دانسته چرا که در این جوامع از یک طرف افراد سالمند بیشتر وجود دارند و از طرف دیگر عوامل مخاطره مانند فربهی ، کم تحرکی و تنیدگی بیشتری در آنها مشاهده می شوند .

همگام با آمارهای کشور های صنعتی ، در کشورهای شرق مدیترانه و خاورمیانه – مانند ایران – بیماریهای قلبی یک مشکل عمده بهداشتی و اجتماعی به شمار می رود که ابعاد آن به سرعت در حال افزایش است . در بررسی هایی که بصورت پراکنده انجام شده ، نسبت مرگ ناشی از بیماری های قلبی در ایران ،25 تا 45 درصد گزارش شده است .طبق آمار گزارش شده از منطقه 13 تهران در سال 1380 ، 8/8 درصد مردان و 7/12 ن این منطقه به بیماری قلبی مبتلا بودند . اداره آمار و خدمات ماشینی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در سال 1374 میزان شیوع بیماری های ایسمیک قلب را در کل کشور 28/69 درصد گزارش نموده است .از کل مرگ و میر های کشور در سال 1375، 745550 مورد مربوط به بیماری کرونری قلب بوده که این رقم 89/35 درصد کل مرگ و میرها را شامل می شود(سعیدی ، 1383،خوسفی و همکاران ، 1386).

2-1-2 عوامل خطر بیماری کرونری قلب

عواملی که باعث بروز و یا تشدید بیماری کرونر قلب می شوند ، دو دسته اند ، که در ذیل به آنها پرداخته می شود . البته منطقی است که عوامل روانشناختی به گونه ای عمیق تر مورد بررسی قرار گرفته است .

2-1-2-1 عوامل خطر فیزیولوژیکی:

عوامل خطر کرونری ، عبارت است از یک ویژگی محیطی یا جمعیتی که احتمال ظهور یا بروز بیماری قلبی – عروقی را در فرد افزایش می دهد . مطالعات بسیاری در طی 50 سال اخیر برای شناسایی این عوامل انجام شده است و این مطالعات به شناسایی مجموعه ای از عوامل فیزیکی خطر برای بیماری کرونر قلب منجر شده اند که عبارتند از :

الف . عوامل غیر قابل تعدیل[1] : برخی از عوامل خطر بیماری کرونری قلب غیر قابل کنترل هستند و شامل سن ، جنس ، نژاد و تاریخچه خانوادگی است . میزان شیوع بیماری قلبی با افزایش سن ، به ویژه پس از 45 سالگی بیشتر می شود.در سالهای پیش از سنین کهنسالی ، تعدادبسیار بیشتری از مردان نسبت به ن به بیماری قلبی مبتلا می شوند و بر اثر آن می میرند . اگرچه ن کمتر به این بیماری مبتلا می شوند ، در صورت ابتلا ، احتمال مرگ آنان بیشتر است (بیاضی ، 1376 ، سارا فینو ، 1384).

در سرتاسر طول زندگی و به خصوص دوره جوانی ، مردان بیشتر از ن در معرض ابتلا به chd قرار دارند ، و یکی از دلایل عمده این موضوع ، وجود اثرات حمایتی و محافظت کننده هورمون های نه می باشد(کاچل[2] و همکاران ، 1989، به نقل از بیاضی ، 1376).

ب .عوامل خطر قابل تعدیل[3] : حتی اگر افرادی به خاطر داشتن عوامل غیر قابل کنترل ، جزء گروه های پر خطر بیماری قلبی باشند ،می توانند با تعدیل عادت ها و شیوه های زندگی خود میزان خطر را به حداقل کاهش دهند .بخشی از نقش سن ، جنس و عوامل فرهنگی در تفاوت های موجود در خطربیماریهای قلبی ، مربوط به تفاوت های شیوه زندگی و عوامل زیستی است (aha[4]،1994،به نقل از سارافینو ،1384).

برای مثال ، سیگار کشیدن یک رفتار قابل پیشگیری است . میزان مرگ و میر به خاطر حملات قلبی در بین افراد سیگاری بیشتر از افراد غیر سیگاری است .برای انی که عادت سیگاری کشیدن را ترک می کنند ، میزان مرگ و میر تا حد افراد غیر سیگاری است . برای انی که عادت سیگار کشیدن را ترک می کنند ، میزان مرگ ومیر تا حد افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند کاهش می یابد (همان).

فشارخون بالا، یک عامل خطر عمده برای بیماری قلبی محسوب می شود . عوامل ژنتیکی مرتبط با فشارخون عبارتند از :سن ، نژاد ، تاریخچه خانوادگی ،رژیم غذایی پرنمک وچاقی . علاوه بر این تعدادی عوامل اجتماعی ، محیطی و فرهنگی نیز وجود دارند که با زمینه ژنتیک درافراد مستعد فشارخون بالا تعامل دارند .فشارخون یک شاخص حساس نسبت به استرس روانشناختی است . درجوامعی که دارای تغیرات فرهنگی سریعتری هستند افرادی دارای مشاغل با استرس زیاد ،بیشتر مستعد فشارخون بالا هستند (بیاضی، 1376).

.1 nonmodifiable factors

2. catchel , r.j

3. modifiable factors

4. american health ociation

یشینه تحقیقمبانی نظریبیماریعروق کرونرقلبی


بیست و ششم دی: ش ت در کار نیست مگر دست از تلاش برداری! می دانم که فاصله من تا مصرف روزی یک پاکت فقط یک پک است. بعد از سه ماه قطع مصرف تسلیم وسوسه شده و لغزش . با یک پک شروع و به مصرف روزی یک پاکت و نیم رسیدم. از یک سیگار یک پک کشیدم و پس از آن دوباره به کشیدن سیگار آن هم یک و نیم پاکت در . به گفته محققان، قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار در اولین هفته های تولد می تواند موجب افزایش ریسک بروز آلرژی غذایی در ک ن شود. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} لانچر پی ل pixel launcher اندروید شاید شما هم از جمله کاربرانی باشید که دوست دارید این ظاهر جدید را در گوشی خود تجربه کنید. در این صورت پیشنهاد می کنیم از pixel launcher استفاده کنید. این لانچر می تواند ظاهر جدید طراحی شده توسط گوگل را به گوشی همراه شما بیاورد تا تجربه ای جدید از گوشی خود داشته باشید. در این لانچر امکانات بسیار عالی گنجانده شده است که سرعت کار شما را بسیار افزایش خواهد داد. این ابزارها به شما تجربه ای بی نظیر خواهند داد تا با گوشی تان روان تر و آسان تر کار کنید. ویژگی ها: دسترسی سریع به برنامه جستوجوی گوگل در صفحه اصلی گوشی کشیدن به سمت بالای صفحه برای مشاهده برنامه ها به ترتیب حروف الفبا پیشنهاد برنامه ها که به شما امکان نمایش و مشاهده برنامه های پر استفاده را می دهد کشیدن برنامه ها به مکان دلخواه به عنوان میانبر با گرفتن و نگه داشتن آنها ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] تجربه نخستین بارداری هم برای زن و هم برای مرد با هاب و دلهره و در عین حال شیرینی های ویژه خود همراه است. این تجربه ناب و خاص با احساساتی همراه است که می تواند تا آ عمر همراه زوج بماند؛ بنابراین بسیار مهم است که دوره بارداری با خاطرات خوب و دلنشین همراه باشد و زن و مرد جوانی که در ا. بابت مرافه ای که با حسن آقا کرده بود پیشمان بود. هر روز چکمه میپوشید، دست سگش را میگرفت می آمد لب دریا که شاید حسن آقا دلش رحم بیاید برش گرداند به کار. صبح که حسن آقا دست خالی میرفت، لب دریا بود، بعد از ظهرهم که حسن آقا دست پر از دریا بر میگشت همانجا بود.حسن آقا اما ترجیح میداد کشان کشان تور ماهی ها را از توی قایق پائین بیاورد و روی زمین بکشد اما از عباس کمک طلب نکند.
اتفاقا بارش از آن موقع که با عباس میرفت سنگین تر هم شده بود. اما حسن آقا سفت تر از این حرفها بود.
عباس چی ؟ سیگار میکشید. هی سیگار میکشید. میدید که حسن آقا محض رضای خدا یک ماهی به سگ عباس هم نمیدهد.
فکری شده بود هاراگیری کند. میخواست از حسن آقا انتقام بگیرد. سیگار روشن داشت و کپسول گاز. دلش اما فقط برای سگش میسوخت. سگی که از کنارش تکان نمیخورد...

سلام شیما میگه: ولی نرجس، بهت پیشنهاد میکنم "عشق" رو تجربه کنی. حس دوست داشتن و دوست داشته شدن، خیلی خوبه. به تجربه ش می ارزه... و من... اشک هام دانه دانه میچکه. در سکوت... هر که تاکنون خارش گوش را تجربه کرده باشد، می داند این وضعیت با این که موقتی است، ولی می تواند چه قدر عذاب آور باشد احساس خارش در مجرای گوش می تواند ناراحت کننده، آزاردهنده، و عذاب آور باشد، و کاری می کند که لحظه ای واقعا دل تان می خواهد سرتان را محکم به دیوار بکوبید. به یکدیگر نیاز داریم 14 بهمن «هر ی علیرغم سن، نژاد، ت، عقیده، یا مذهب خود میتواند به ما بپیوندد.» کتاب پایه v اعتیاد ذهن ما را نسبت به هر چیز جدید یا متفاوتی بست. فکر میکردیم به ی یا چیزی نیاز نداریم. چیز با ارزشی را در ی که اهل محله دیگری بود، پیشینه قومی یا نژادی دیگری داشت ی. بحث قلیان و سیگار کشیدن فوتبالیست ها این روزها در رسانه های بیشتر از قبل منتشر می شود.در همین راستا ستاره سابق و محبوب فوتبال ایران "خداداد عزیزی" صحبتهای جالبی را در زیر انجام داده است.

مشاهده
دقت بیشتر در کارتهای چاپ شده پرسنلی می تواند بر اثر تجربه و خدمات قدیمی اتفاق افتاده باشد.. روشهای صحت بیشتر در زمنیه کارتهای چاپ شده پرسنلی می تواند در روشهای تخصصی کارتها موثر باشد . مرکز چاپ کارت های پرسنلی چاپ شده به روش استدلال بر مقالات علمی منتشر شده نتایج مطلوبی در بر دا. به یک جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی رنـج را نباید امتداد داد; باید مثل یک چاقو که چیزها را میبرد و از میانشان میگذرد, از بعضی آدمها بگذری و برای همیشـه تمامشان کنی ! • اس ام اس جدید sms jadid • از منزل کفر تا به دین یک نفس است وز عالم شک تا به یقین یک نفس است ایـن یـک نفس عـزیز را . با کلیک بر روی پرداخت آنلاین، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را کنید. پروژه مقایسه ی بهداشت روانی دانشجویان سیگاری و غیر سیگاری دسته : علوم اجتماعی فرمت/ورد تعداد صفحات 140 قیمت : 5000 تومان. اگر قصد ترک سیگار را دارید و برای ترک سیگار ارده کرده اید پس بهتر است روش ای طبیعی ترک سیگار را امتحان کنید. 5 روش طبیعی برای ترک سیگار آیا داروهای ترک سیگار را امتحان کرده اید و به نتیجه نرسیده اید؟ ما پیشنهادهای بهتری برایتان داریم. همه افرادی که تا به […] نوشته با این 5 روش ط. راه های دریافت تجربه کلن – clan xp 3 راه برای جمع آوری تجربه کلن (clan xp) وجود دارد : 1) با ش ت دادن دشمنان در clan wars با توجه به جایگاه آنها در کلن وار بین 2 تا 5 تجربه دریافت می کنید.(دریافت حداقل 1 ستاره) 2) با دریافت درصدی از کل ستاره ها در clan wars مقدار بیشتری تجربه دریافت می کنبد. 3) با پیروزی . پرسشنامه تمایل به خودکشی در افراد سیگاری محموله بزرگ یک میلیون نخی سیگار قاچاق به مقصد نرسید هرمزگان- فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه از کشف بیش از یک میلیون نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش118 میلیون تومان در شهرستان خبر داد. خبربستک بندرلنگه پارسیان سرهنگ " محمود حافظی " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در . مطالعه جدید که نتایج آن اخیرا در مجله cancer epidemiology, biomarkers & prevention منتشر شده نشان داده است در نی که بیماری های دندان و لثه دارند احتمال بروز سرطان بیشتر است. این آمار بخصوص در ن سیگاری باز هم بیشتر میشود. بیماری های بافت اطراف دندان یا periodontal disease موجب هاب لثه شده و میتوانند در نها. در طول دوران کاریم بـا افـرادی که در زنـدگـی روزمـره خـود سطح استرس بالایی داشتند، در میانشان با یک خصیصه مشترک و بـسیـار عـمـومـی مـواجـه شـدم - اعتمـاد بـنفس پـایین.همچنین دریافتم که اعتماد بنفس می تواند موجب پـدیـد آمـدن سطح بـالایی از اسـترس، بـی خو ، اظطراب و بسیاری از ع. دود سیگار با یه روح بیمار
ع دونفره ی ما روی دیوار
دو سه روزه بیکار
توی خونه بیدار
اشکایی که میچکه روی گیتار ... باز هم گم شدن بین نت های بی انتها… گیتار بهانه ای برای کشیدن سیگار
و سیگار بهانه ای برای زدن گیتار.
من . سیگار . گیتار …
سه یار جدا نشدنی.
راستی هنوز سیگار رو ترک ن
فقط در جیب پشتم پنهان شده
...
باورها از کجا شکل می گیرند؟ منابع شناختی و عاطفی و بینشی شکل گیری باورها چیست؟ برخی از روان شناسان اجتماعی به این نتیجه رسیده اند که «باورها سه ریشه اصلی دارند: تجربه شخصی، اطلاعات حاصل از دیگران و استنتاج، حتی ممکن است باورها محصول همزمان این سه منبع باشند. باورها چگونه شکل م. عنوان فارسی مقاله: اثرات سیگار کشیدن مادر در دوران بارداری بر روی نتایج فرزندان عنوان انگلیسی مقاله: the effects of maternal smoking during pregnancy on offspring outcomes

برای رایگان مقاله انگلیسی اثرات سیگار کشیدن مادر در دوران بارداری بر روی نتایج فرزندان و ید ترجمه فارسی آن با فرمت ورد اینجا کلیک . بالا آمدن اسید معده می تواند به مینای دندان آسیب بزند و ضایعاتی را در قسمت پشتی دهان ایجاد کند. افرادی که از ریفلا معده رنج می برند، دندان هایی زردرنگ دارند و اغلب با آدم های سیگاری اشتباه گرفته می شوند.البته ساییدگی مینای دندان تنها مشکلی نیست که ریفلا معده برای شما به همراه می آورد. دندانپزشکی که بوی بددهان شما را احساس می کند، در صورت ندیدن نشانه ای از عفونت دهانی، می تواند به وجود مشکلات معده شک کند.بالا آمدن اسید معده یکی از این مشکلات است که حاصلش بد بو شدن دهان بیمار است. دلایل مختلفی برای بدرنگ شدن دندان ها وجود دارند که عبارتند از: 1- مواد خوراکی و آشامیدنی : قهوه، چای، نوشابه ها، برخی آبمیوه ها و آب سبزیجات (مثل آب سیب و آب گوجه فرنگی) می توانند باعث لکه دار شدن دندان ها شوند. زردی دندان ها

2- مصرف تنباکو: کشیدن سیگار یا جویدن تنباکو می تواند دندان ها را لکه دار کند. ادامه مطلب
به یاد مى آورم ذهنیتى را که از تجربه ى آن لحظه پدید آمد. تجربه ى آن لحظه بدون پدید آمدن هیچ ذهنیتى نیز در جاى خود کامل بود و چیزى کم نداشت. براى آن تجربه - و براى هر تجربه اى - نیازى نیست که ذهنیتى از آن شکل بگیرد تا تجربه، تجربه شدنى باشد. اما بلافاصله و شاید همزمان با تجربه، ذه. به تازگی فهمیده ام که آنچه انسان را بیش از همه می آزارد درکِ «محدودیت» است. شاید آدمی تنها موجودی است که در سیر تکاملی خود به جایی رسیده است که می تواند از افقی وسیع تر به خود و زندگی و هستی نگاه کند. عُمر کوتاه خود را ببیند. حضورِ قاطعِ مرگ را دریابد. دریابد که چه تجربه ها می شد که.