بیمار شدم خدا به دیدنم آمد - اخبار روز

با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان سنقروکلیایی خانم 45 ساله ی بیمار قلبی ن روستای چرمله سفلی که مسیر روستا به دلیل برف و کولاک قطع شده بود نجات یافت. خداوند کارهایش از روی حکمت است و ما نادانیم یک روز ؛ شخصی بهمراه دوستش که و رئیس یک بخش بیمارستان بود ؛ به بیمارستان آمد و همراه جهت ویزیت بیماران بداخل بخش آمده و دید که در ویزیت خود برای بیماران نوشت : بیمار شماره 1 کباب برگ بخورد و بیمار شماره 2 سوپ بخورد وبیمار شماره 3 غذا نخو.

همپا ی است که در کنار بیمار مبتلا به سرطان اش نفس می کشد، با او زندگی می کند، شب و روزش را با او می گذراند و سعی دارد که دم برنیاورد. ی که در کنار بیمار مبتلا به سرطان روال عادی زندگی خود را فراموش می کند.
به ازای هر نفر مبتلا به سرطان، حداقل سه نفر به شکل مستقیم درگیر هستند.
همپا غیر از هزینه های گزافی که دارد باید مهربان باشد، سعی در کم استرس داشته باشد، بدون قضاوت به صحبت های بیمار گوش دهد، لحظه ای ناامید نشود، اضطراب نداشته باشد و داشتن روحیه بالا مهم ترین ویژگی یک همپاست / منبع اینترنت

به بهانه روز همپا و با امید به روزی که علاوه بر بیمار مبتلا به سرطان نیازهای روحی و جسمی و مالی و حق حیات همپا هم جزو درمان یک بیمار مبتلا به سرطان قرار بگیرد.

سر تعظیم فرود میارم بر تمام مبارزین بیماری سرطان و همپایان بی مانندشان به خصوص خانواده بیماران بخش خون و_ آنکولوژی و درمانگان خون بیمارستان ک ن تبریز

عکاس: محمد حسین عبدالله زاده

symptoms diabetes اگر می خواهید همواره مراقب اطرافیان و دوستان خود باشید. دانستن علائم بیماری شایع دیابت بسیار موثر می باشد . زیرا گاها بیماران دیابتی در اثر ندانستن و غفلت از بیماری که به آن دچار هستند وضعیت وخیم تری پیدا می کنند و بیماری که شاید با چند قرص و رژیم غذایی درست بتواند کنترل شود بر اثر ندانستن شخص بیمار و وخیم تر شدن بیماری،ممکن است اتفاقاتی غیر قابل جبران برای بدن بیمار رخ دهد که در ساده ترین ح ممکن دیگر به هیچ عنوان بدن خود بیمار حتی به مقدار خیلی ضعیف نیز انسلین ترشح نخواهد کرد و بیمار ناچارا باید از انسلین تزریقی برای کنترل قند بدن خود استفاده کند. ادامه مطلب محدوده ی دنیای من
محدوده ی منو توئه
تو پادشاه قلبمی
اینجا قلمرو توئه دیدن تو برای من
مثل نفس کشیدنه
محدوده ی دنیای تو
محدوده ی عشق منه حتی برای دیدنم
تو خواب من سرک بکش
بین منو قلب خودت
یه مرز مشترک بکش دست منو محکم بگیر
دلتنگیامو دور کن
با عش. با صحبت هایی که در این روزها با دوستان داشتم به این نتیجه رسیدم که هر ی خودش رو مدار حق میبینه و وقایع اطرافش رو بر همان اساس تحلیل می کنه. مردمی که من می بینم از قبل ک دای خودشون رو انتخاب د و همه ی تحلیل های مثبتشان به نفع ک دای مورد علاقه شونه. تحلیل های منفی شون رو هم به ک دای طر. نیازی به ناشتا بودن بیمار نیست. ولی بهتر است حداقل چند ساعت بیمار ناشتا باشد. مصرف فنوباربیتال و فنی توئین که جزء داروهای ضد صرع می باشند سبب افزایش سطح آنزیمهای کبدی می شود. حداقل ۳ روز قبل از آزمایش هیچگونه تزریق عضلانی نداشته باشید. دلشان برایم بسوزدوبگویند بیچاره... که کم حرفتر از الان باشم... که تو بیایی به دیدنم خیره خیره فقط نگاهت کنم.... که نشناسمت که عاشقت نباشم..... که فقط بدانی دوستت داشتم و دیگر نمیشناسمت حتی..... که لبخند و چشمانت را فقط دوست داشته باشم ولی عاشقت نباشم.... که دیگر به هیچ چیز فکر نکنم.... که .
ارتودنسی ثابت
مراحل ارتودنسی ثابت و درمان آن
در درمانهای ارتودنسی ثابت می توان ماهی یک میلیمتر دندان را حرکت داد و این امر در بعضی مقاطع درمانی چندان مشهود نخواهد بود. در بعضی از موارد از بیمار براساس نوع ناهنجاری دندان کشیده می شود. در این گونه از بیماران در چند جلسه اول حرکت دندانها بخوبی مشهود است و دندانها به جای فضای خالی حرکت داده می شوند که از نظر بیمار به خوبی قابل مشاهده است. بیمار می بایست ماهی یک بار جهت درمان ویزیت شود. در هر جلسه بعد از فعال کش ها، سیم ها و یا فنرها ممکن است بیمار مقداری درد داشته باشد که به مرور زمان در هفته اول کاهش می یابد. گاهی در بین جلسات معاینه به دلیل حرکت دندانها ممکن است مقداری از انتهای سیم ها از آ ین دندان خارج شود و باعث احساس تیزی و آزار گونه بیمار شود که در این صورت نیاز است بیمار وقت اورژانس گرفته و زودتر از موعد مقرر به مطب مراجعه نماید تا انتهای سیم کوتاه شود. در مرحله ارتودنسی ثابت براکت ها بر روی دندانها چسبانده می شوند و یک سیم از بین براکت ها گذرانده می شود که با کش های بسیار ظریف به براکت ها انداخته می شود. این کش ها می توانند سفید و یا رنگی باشند. این کش ها در هر جلسه تعویض می شود ولی سیم ها ممکن است هر جلسه عوض نشود و براکت ها هم تا انتهای دوره درمانی در دهان باقی می مانند.
ارتودنسی ثابت
در بعضی از موارد نیاز است که از بیمار دندان کشیده شود که براساس نوع ناهنجاری، شدت ناهنجاری، سن مراجعه بیمار، می تواند هر نوع دندانی باشد که معمولاً آسیاهای کوچک فک بالا و پایین می باشد. اما به عنوان یک قانون هرگز نباید دندانهای نیش کشیده شود حتی اگر کاملاً بیرون زده و یا نهفته باشند مگر شرایط به گونه ای باشد که دندان نیش نهفته در موقعیتی قرار گرفته باشد که امکان حرکت دادن آن وجود نداشته باشد. معمولاً دندانهای آسیای کوچک کشیده می شوند و دندان نیش در فضای مناسب قرار داده می شود. گاهی براساس شرایط موجود ممکن است یک دندان ثنایا از فک پایین در قسمت جلو کشیده شود. فواصل دندانی کشیده شده با رفع شلوغی دندانهای دیگر و یا با عقب بردن دندانهای قدامی فک بالا و پایین پر می شوند. فواصل ایجاد شده در اثر کشیدن دندانها با حرکت سایر دندانها در پایان درمان به طور کامل بسته می شود و بیمار مشکلی از نظر داشتن فضا بین دندانها، نخواهد داشت. معمولاً بیماران نگران هستند که در صورت کشیده شدن دندانها فضای آنها خالی می ماند اما در صورتی که دستور کشیدن دندان به درستی داده شده باشد این نگرانی بی مورد است. در اثر درمان ارتودنسی و حرکت دندانها به فضای دندان کشیده شده، ممکن است فضا برای رویش دندانهای عقل محیا گردد. کشیدن دندان عقل یا مولر سوم باعث مرتب شدن دندانهای جلو نمی شود و از فضای دندان عقل یا مولر سوم نمی توان برای منظم دندانهای نیش یا قدامی استفاده کرد. به شرط وجود سلامت لثه ها و بافت های نگه دارنده دندانها امکان حرکت دندانها با ارتودنسی ثابت در هر سنی وجود دارد. گرچه با افزایش سن مختصری سرعت حرکت دندانها کاهش می یابد. ولی به عنوان یک قانون کلی بهتر است بیمار قبل از بلوغ ویزیت شود تا بتوان از رشد فکین در جهت رفع ناهنجاری کمک گرفت. ارتودنسی ثابت به دلیل پیچیدگی و نیاز به ظرافت کاری بالاتر، طولانی بودن مدت درمان، در دوره دندانپزشکی عمومی آموزش داده نمی شود و آموزش آن فقط در دوره تخصصی ارتودنسی انجام می شود. بنابراین بایستی برای درمان با ارتودنسی ثابت فقط به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد. همه چیز بر وفق مراد است و بعضی ها سوار بر مراد. • اس ام اس کاریکلماتور sms karikalamator • لب هایم آ ایمر گرفته و لبخند را فراموش کرده است • اس ام اس کاریکلماتور sms karikalamator • قند خون مزه تلخی به زندگی می دهد. •   sms karikalamator   تعبیر خواب بیمار تعبیر خواب بیمار تعبیر خواب بیمار.
مجموعه: اس ام اس های جالبمتن آرزوی سلامتی برای بیمار
یک سبد یاس سفید در رنگ امید
با هر چه صفا ازسوی خدا
در شکل دعا تقدیم شما
با آرزوی سلامتی برای شما دوست عزیز

اس ام اس آرزوی سلامتی برای بیمار
یقین دارم دعاهایم اثر دارد
فقط گوشه چشمی از نگاه خدا
برای خوشبختی و سلامتی همه انسان ها کافی ست
این نگاه را هر لحظه از زندگی برایت آرزو می کنم.

اس ام اس آرزوی سلامتی
آموخته ام که وقتی ناامید میشوم
خداوند با تمام عظمتش ناراحت میشود
و عاشقانه انتظار میکشد که به رحمتش امیدوار شوم . . .
پس هرگز ناامید نشو و همچنان امیدوار بهترین ها را از خدا طلب کن
خداوند بخشنده ایی عظیم است.
با آرزوی سلامتی برای شما دوست عزیز.

متن آرزوی سلامتی برای بیمار
دعا میکنم غرق باران شوی
چو بوی خوش یاس و ریحان شوی
دعا میکنم در زمستان عشق
بهاری ترین فصل ایمان شوی
با آرزوی سلامتی و شفای کامل از درگاه خداوند بخشنده.

اس ام اس آرزو و نیایش با خدا
به سلامتی اون مریضهایی که از همه چیز دل ب و در انتظار یک دعا و یک آمین هستن!

اس ام اس آرزو برای دوستان
من برایت دعا می کنم که گل های وجود نازنینت هیچگاه پژمرده نشوند
برای شاپرک های باغچه خانه ات دعا می کنم که بال های شان هرگز محتاج مرهم نباشند
و برایت صبر زیبا و امید آرزومندم و شفای عاجل از آن یگانه مهربان

اس ام اس آرزوی سلامتی برای بیمار
زندگی مانند گیتاری است که گاهی نوای غمگین می نوازد
و گاهی نوای شاد.
امیدوارم از این پس آهنگ زندگی ات شاد، تنت سالم و دلت خوش باشد.

آرزوی سلامتی برای بیمار
سلامتی بزرگترین نعمت خداست
از خداوند منان روح و جسمی سالم برای شما دوست گرامی طلب می نمایم
و آرزو دارم بهترین ها در زندگی قسمت و روزی شما شود.

اس ام اس آرزو
دعا میکنم غرق باران شوی / چو بوی خوش یاس و ریحان شوی
دعا میکنم در زمستان عشق / بهاری ترین فصل ایمان شوی . . .
با آرزوی سلامتی و شفای کامل از درگاه خداوند بخشنده

متن آرزوی سلامتی برای بیمار
مهربان و ملایم باش،
اجازه نده دنیا تو را زمخت و خشن نماید…
به درد و رنج اجازه نده تو را بیزار نماید…
به تلخی ها اجازه نده، شیرینی زندگیت را، از تو بربایند…
تو لایق بهترین هایی
با آرزوی سلامتی و شفای کامل از درگاه خداوند

آرزوی سلامتی برای بیمار
امروز برایت اینگونه دعا !
خدایا! بجز خودت به دیگری واگذارش نکن! تویی پروردگار او!
پس قرار ده بی نیازی در نفسش! یقین در دلش!
اخلاص در کردارش! سلامتی در وجودش!
روشنی در دیده اش! بصیرت در قلبش! و روزی پر برکت در زندگی اش
با آرزوی سلامتی و شفای کامل از درگاه خداوند

جمله زیبای آرزو
هیچ وقت دست ازت نکش…هیچ وقت دست از دعا برندار…هیچ وقت دست از تلاش بر ندار…
چون خدا آ جاده منتظر توست…
با آرزوی سلامتی و شفای کامل از درگاه خداوند

اس ام اس آرزو
تنها موجى که هیچ وقت از جوش و وش نمى افته
موجِ خداست همه ى جریانهاى زندگیتو به موجِ خدا بسپار
به امید روزى سراسر از سلامتی و شاد برای شما
گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته رفیق من سنگ صبور غمهام به دیدنم بیا که خیلی تنهام هیچکی نمیدونه چه حالی دارم چه دنیای رو به زوالی دارم آره رفیق ازمرداد به این طرف من دیگه اون آدم سابق نیستم فکرکنم میانسالی من دقیقا از همین موقع شروع شد وچه قدر دقیق مثل مسابفه دو میدانی دقیقا با یک شلیک آغاز شد. همهچیزش عالیه م. در بیمارستانی ، دو مرد بیمار در یک اتاق بستری بودند . یکی از بیماران اجازه داشت که هر روز بعد از ظهر یک ساعت روی تختش بنشیند . تخت او در کنار تنها پنجره اتاق بود . اما بیمار دیگر مجبور بود هیچ تکانی نخورد و همیشه پشت به هم اتاقیش روی تخت بخوابد . آن ها ساعت ها با یکدیگر صحبت می د ؛ ا. " السلام علیک یا روح الله "
image result for ‫ روحج الله‬‎

" من به خال لبت ای دوست گرفتار شدم
" چشم بیمار تو را دیدم و بیمار شدم "

" پشتیبان باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد ." پرشین طب –  دانستنی های پزشکی   به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد بهترین پوزیشن خواب برای افراد بیمار به شما بگوییم. پوزیشن های مختلفی برای خو دن وجود دارد. داشتن خواب شبانه کافی باعث می شود تا در طول روز انرژی لازم را داشته باشید. در صورت تمایل پرشین ط. تصادف وحشتناک آمبولانس باعث مرگ دردناک بیمار شد. لینک خبر این فراخوان برای تهیه هزینه جراحی مورد نیاز یک جوان بیمار است. بذار خیال کنم هنوز پر از تب و ت روزا به فکر دیدنم شبا پر از خو بذار خیال کنم تو دلتنگیات غروب که میشه یاد من میفتی بذار خیال کنم منم اون که دلت تنگه براش اونی که وقتی تنهایی پر میشی از خاطره هاش اونکه هنوز دوسش داری اونکه هنوز هم نفسه بذار خیال کنم منم اونی که بودنش بسه اصلاح طرح لبخند ، تنها با یک جلسه انجام نمی شود و یک فرآیند چند مرحله ای است. بویژه اگر دندانهای بیمار به چندین عارضه مبتلا باشند. برای مثال بیماری که چند دندان خود را از دست است، یکی از دندان های او پوسیده شده و دندان های دیگر او نیز تغییر رنگ داده، به چندین روش درمانی نیاز دارد . روانکاوی، درمانی ریشه ای و بنیادی است که به ردی مشکلات بیمار در زمان های ابت زندگی و ارتباط های اولیه ی وی می پردازد. روانکاو همانند معماری است که ساختمانی کهنه را ویران می کند تا به جای آن بنایی نو بسازد و بیمار باید توان و تحمل این ویرانی و ساخته شدن دوباره را داشته باشد.

با یک ن نا میشود آهنگ گوش کرد

با یک کر و لال می شود شطرنج بازی کرد

با یک معلول ذهنی می شود ید

با یک بیمار سرطانی می شود از زندگی گفت

با یک آدم نشسته روی ویلچر می شود قدم زد


ولی....


با یک آدم بی احساس

نه می شود حرف زد

نه بازی . ناشنوایی خواست به احوالپرسی بیماری برود. با خودش حساب و کتاب کرد که نباید به دیگران درباره ناشنوایی اش چیزی بگوید و برای آن که بیمار هم نفهمد او ص را نمی شنود باید از پیش پرسش های خود را طراحی کند و جواب های بیمار را حدس بزند. پس در ذهنش گفتگویی بین خودش و بیمار را طراحی کرد . با خ. هرگز نخواهم فهمید لبی که می بوسد از لبی که بوسیده می شود چرا غمگین تر است؟ حسن آذری   .......................... . غمخوار من به خانه ی غم ها خوش آمدی با من به جمع مردم تنها خوش آمدی     بین جماعتی که مرا سنگ می زنند می بینمت برای تماشا خوش آمدی راه نجات از شب گیسوی دوست نیست ای من، به . آقا کجایی آقا کجایی تو بیا قدمت رو چشمام آقا کجایی تو بیا خاک پات توتیام آقا کجایی تو بیا یه نگاه دیدنم آقا کجایی تو بیا که اسیرت منم آقا کجایی تو بیا یه شفایی دل رمیده ی منو تو خ اینا همه گذشتمه حرفایی که نوشتمه اما دیگه نمیتونم چون این دمه آ مه آقا کجایی که دم این دم آ ه آقا کجای. روزهای سفید شروع می شوند... من تو را دوست دارم... من تو را دوست دارم و تو این را میدانی... مدت هاست که تو را دوست می دارم... می دانی که دلم برای دیدنت پر می کشد.. یکی از همین روزها آنقدر خوب می شوم که به دیدنم بیایی.. آن روز،روزهای سیاه من تمام می شود... روزهای سفید شروع می شوند... کشف یک چیزهایی توی این دنیا ذوق دارد...نه؟ مثل اینکه تو یک روزی بیایی و مرا کشف کنی،من هم تو را.از مسئلۀ کشف که بگذریم می خواهم بدانم اصلا به این فکر کرده ای برای دیدنم که بیایی میخواهی چه پیراهنی تنت کنی؟ بگذار یک تقلب برسانم.دوست دارم این جوری بیایی .یک جنتلمنگ تمام عیار! ناشنوایی خواست به احوالپرسی بیماری برود. با خودش حساب و کتاب کرد که نباید به دیگران درباره ناشنوایی اش چیزی بگوید و برای آن که بیمار هم نفهمد او ص را نمی شنود باید از پیش پرسش های خود را طراحی کند و جواب های بیمار را حدس بزند.پس در ذهنش گفتگویی بین خودش و بیمار را طراحی کرد . با خ. قیمت ایمپلنت دندانی و دیگر هزینه های درمانی آن چقدر است؟
قیمت ایمپلنت دندانی و دیگر هزینه های درمانی آن چقدر است؟ بعضی از دندانپزشکان درمراحل کاشت ایمپلنت دندانی ، پروتز ها یا رو کشهای ایمپلنت را خودشان میسازند تا هزینه و قیمت ایمپلنت کاهش پیدا کند و در این صورت نیازی به مراجعه به متخصص پروتز نیست و اگر اتفاقا در کلینیک تخصصی ایمپلنت ، پروتز یا روکش دندان ، به همراه جراحی ایمپلنت انجام شود برای بیمار بهتر است و کار ، در زمان کوتاهتری انجام میشود و یک مرکز تخصصی ایمپلنت دندانی پاسخگوی درمان بیمار ایمپلنت خواهد بود.ضمن اینکه در این ح استرس بیمار نیز کاهش پیدا می کند.
implant-b07.jpg
تعیین قیمت ایمپلنت یا هزینه های مرتبط به آن در جلسه مشاوره متخصص ایمپلنت با بیمار انجام میشود و قیمت ایمپلنت های مختلف به بیمار اعلام میگردد و بیمار میتواند از حق انتخاب برخوردار باشد و متناسب با بودجه خود ایمپلنت مناسبی انتخاب نماید.
implant-b06.jpg
قیمت ایمپلنت و هزینه کلی آن بستگی به عوامل مختلفی دارد که به این موارد در زیر خواهیم پرداخت.
الف-کشور سازنده ایمپلنت : برخی کشورها قدمتی طولانی در زمینه ساخت ایمپلنت دارند و از سالهای دور در این زمینه فعالیت دارند و این امر عامل مهمی در تعیین هزینه کاشت دندان می باشد.
implant-b08.jpg
ب-تکنولوژی منحصر به فرد : در بین کشورهای سازنده ایمپلنت ، برخی کشورها دارای تکنولوژی و سبک های مخصوصی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت هستند و به هیچ قیمتی حاضر به فروش این تکنولوژی نیستند.در واقع این مسئله در حال حاضر به عاملی رقابتی در سطح جهان تبدیل شده است و این امر در قیمت ایمپلنت موثر میباشد.
ج-کیفیت قطعات : هرچه کیفیت قطعات ساخته شده ایمپلنت بهتر باشد ، قیمت ایمپلنت بالاتر است.در واقع هزینه تولید ایمپلنت برای شرکت سازنده ایمپلنت دندانی بالاتر است چرا که از بهترین مواد مصرفی در ساخت قطعات ایمپلنت استفاده میکند و این امر ماندگاری قطعات ایمپلنت را برای بیمار بالاتر می برد.
د- ضمانت قطعات ساخته شده : این مورد مهمترین عامل در تعیین قیمت ایمپلنت می باشد.ضمانت ایمپلنت نشان میدهد که شرکت سازنده ایمپلنت به برند و مارک ایمپلنت خود 100 درصد مطمئن است.در این بین برخی شرکت های سازنده ایمپلنت ضمانت نامه کتبی به مرکز تخصصی ایمپلنت و متخصص ایمپلنت ارائه میکند.این مسئله در تعیین هزینه کاشت دندان عامل بسیار مهمی می باشد.
implant-b09.jpg
ه-بودجه تحقیقاتی : برخی شرکتهای سازنده ایمپلنت دندانی ، به مسئله تحقیقات در زمینه ایمپلنت اهمیت بسیار میدهند. در واقع بخش اصلی بودجه شرکت به این مورد اختصاص می یابد و به همین دلیل هر روز شاهد بهبود کیفی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت هستیم.این مورد نیز در تعیین هزینه کاشت دندان نقشی تاثیرگذار دارد.
هزینه کاشت ایمپلنت چقدر است ؟
متخصص ایمپلنت باید با استفاده از بررسی های دقیق و با دقت کافی و در نظر گرفتن روشهای درمانی مناسب و کم هزینه برای بیمار ، هزینه کاشت دندان را به بیمار اعلام کند و اینکه نیاز است چه اقداماتی برای جراحی و پروتز ایمپلنت صورت بگیرد و با درنظر گرفتن بودجه مناسب درمان ایمپلنت انجام شود.
سیستم مناسب ایمپلنت برای بیمار :
هزینه کاشت دندان با سیستمهای مختلف ایمپلنت ، متفاوت می باشد و باید از سیستم های شناخته شده و شرکت های معتبر در زمینه تولید ایمپلنت استفاده کرد زیرا در غیر این صورتایمپلنت های بی کیفیت و غیر استاندارد میتواند صدمات زیادی برای بیمار به دنبال داشته باشد و متخصص ایمپلنت را نیز دچار دردسر کند.

لینک های مرتبط :
ایمپلنت
ایمپلنت دندانی
قیمت ایمپلنت
برند ایمپلنت
ایمپلنت تهران
کلینیک ایمپلنت
کاشت دندان آهنگ جدید علی عبدالمالکی به نام واسه تو
new ali abdolmaleki – vase to

علی عبدالمالکی واسه تو
علی عبدالمالکی واسه تو
با تو خوبه حال با تو خوش به حالم همه چیزم حتی خوابم و خیالم
واسه تو واسه تو واسه تو واسه تو …
تو شبای تیرم ماه سر به زیرم یجور میخوامت میتونم بمیرم
واسه تو واسه تو واسه تو واسه تو …
بیمار توام من کنار توام قرار منی بی قرار توام قلبت دستمه خیلی وابستمه چی دیگه بخوام خب همین بسمه
تو با من خوشی آخ تو با من خوشی میمیرم برات تو منو میکشی …
بیمار توام من کنار توام قرار منی بی قرار توام قلبت دستمه خیلی وابستمه چی دیگه بخوام خب همین بسمه
تو با من خوشی آخ تو با من خوشی میمیرم برات تو منو میکشی …
فقط از لینک زیر میسر است.
آهنگ با کیفیت 320 ناشنوا یی خواست به احوالپرسی بیماری برود. با خودش حساب و کتاب کرد که نباید به دیگران درباره ناشنوایی اش چیزی بگوید و برای آن که بیمار هم نفهمد او ص را نمی شنود باید از پیش پرسش های خود را طراحی کند و جواب های بیمار را حدس بزند.پس در ذهنش گفتگویی بین خودش و بیمار را طراحی کرد . با خ. فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهادات 5-1- نتیجه گیری بیماران صعب العلاج یا لاعلاجی هستند که هیچ امیدی به بهبودی و نجات آنها نیست و حتی تکنولوژی نوین و امکانات پیشرفته پزشکی راه حلی برای نجات این بیماران پیش رو نمی نهد و بیمار از درد و رنجی جانکاه و غیرقابل تحمل در خود می پیچد و ملتمسا. مامانم اینا رفتن قم. تنهام. دارم از شدت دلتنگی برای چایی میمیرم ولی حالشو ندارم درست کنم.
به دیدنم که میای، برام به جای ، چایی بیار، که مزه مزه کنم، نفس کشیدنتو. آه، لعنتی، نفست بوی چایی عطری میده. چمیدونم، بوی میده. بوی مستی میده. حالا ما که مؤمن نیستیم ولی میفرماد: الشای خمر ا. متاسفانه یکی از عوارض جدی بیماری دیابت، درگیری عروق و اعصاب محیطی در طول زمان است. موقعی که عوارض درگیری عصبی در پاهای بیماران دیابتی، ایجاد می شود باید مراقبت های مداوم از پا انجام شود تا از ایجاد زخهای دیابتی در پای اینگونه بیماران پیشگیری شود. درگیری عروق و اعصاب پاها به مر.
پاو وینت-رتبه-بندی-ایمنی-بیمار-در-بیمارستانهای-استان-همدان-در-سال-1394پاو وینت رتبه بندی ایمنی بیمار در بیمارستانهای استان همدان در سال 1394 فرمت فایل ی: .zip
فرمت فایل اصلی: .ppt
حجم فایل: 588
قیمت: 3500 تومانبخشی از متن:
پاو وینت رتبه بندی ایمنی بیمار در بیمارستانهای استان همدان در سال 1394
فرمت فایل: پاو وینت
تعداد اسلاید: 25

امروزه ایمنی و کیفیت به عنوان ابعاد حیاتی پوشش خدمات سلامت شناخته می شوند. از سال 2004 که برنامه ایمنی بیمار سازمان بهداشت جهانی راه اندازی شد تاکنون 140 کشور برای غلبه بر چالش خدمات غیر ایمن تلاش می کنند.
مقدمه فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است. عشق داستان عجیبی نیست وقتی که زیر لب تو می خندی من و از روی سایه می شناسی در و پشت سرت نمی بندی مثل مهمون سر زده ت می شم عین فنجون قهوه هات داغی اما اصلا به روت نمیاری واسه دیدنم چه مشتاقی با تعجب می پرسی چند شنبه است؟ می گی لعنت به این فراموشی اما هر هفته اون لباسی که من یدم برات م. *روزی سقراط حکیم، مردی را دید که خیلی ناراحت و متاثر بود. علت ناراحتی ش را پرسید. شخص پاسخ داد: در راه که می آمدم، یکی از آشنایان را دیدم. سلام . جواب نداد و با بی اعتنایی و خودخواهی گذشت و رفت. و من از این طرز رفتار او خیلی رنجیدم. سقراط گفت: چرا رنجیدی ؟ مرد با تعجب گفت: خوب معلوم اس. زندگی درمانی
زندگی درمانی نام دیگر عرفان درمانی است زیرا ھنگامی که تن و دل و روان آدمی رنجور شد
بایستی راه و روش و آداب زیستن را علاج نمود و تغییر داد تا وجود فرد نجات یابد و احیاء گردد نه
اینکه صرفاً با بدن خود کلنجار رویم و آنرا شیمیائی کنیم.
بجای اینکه وجود بیمار را مور.


پاو وینت اختلالات سطح هوشیاری

فایل پاو وینت با موضوع اختلالات سطح هوشیاری در حجم 68 اسلاید قابل ویرایشدسته بندی
پزشکی


فرمت فایل
ppt


حجم فایل
236 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
68
دریافت فایل پاو وینت اختلالات سطح هوشیاری


فروشنده فایل
کد کاربری 5979
تمام فایل ها

چکیده محتوای فایل:اه سمینار

1-فراگیر بتواند اختلالات هوشیاری تعریف کند و تفاوت آن با اختلالا ت محتوای هوشیاری را بیان کند

2-فراگیر بتواند علل مختلف کاهش سطح هوشیاری را شرح دهد

3-فراگیر بتواند کاهش سطح هوشیاری با منشاء متابولیک را تشخیص و درمان آن را ذکر کند

4-فراگیر بتواند کاهش سطح هوشیاری با منشاء سکته های مغزی را تشخیص و درمان آن را ذکر کند

5-فرا گیر بتواند کاهش سطح هوشیاری با منشاءمسمویت های دارویی را تشخیص ودرمان آن را ذکر کند

6-فراگیر بتواند مراقبت های پرستاری از بیمار دچار کاهش سطح هوشیاری را شرح دهد

هوشیاری شامل اختلالاتی هستند که در آن ها سطح آگاهی و هوشیاری بیمار آسیب می بیند .

سطح هوشیاری: کنفیوز تا کمای عمیق

محتوای هوشیاری: دمانسی

تفاوت کنفوزیونی حاد و دمانسی: سیر زمانی اختلال است .


مفهوم سنکوپ←تحریک سینوس کاروتید توسط دارو یا فشار بر روی آن ←تحریک واگ ←sanوavn ←مهار گره
←کاهش فشار خون سیستمیک←کاهش پرفیوژن بافت مغز برای لحظاتی


faintمنشاء اختلالات کاهش سطح هوشیاری
1-وجود تومورمغزی
2-سکته های مغزی
3-مسومیت های دارویی(آرام بخش ها-خواب آورها-ضد افسردگی ها)
4-مسمویت با والکلیسم مزمن
5-اختلالات متابولیک(افزایش وپرکاری تیروئید وآدرنال)
6-اختلالات الکترویتی(افزایش و کاهش سدیم وکلسیم)


مراحل کاهش سطح هوشیاری
confusion ← disorientation ← delirium ← lethargy ← obtundation ← stupor ← coma ← deep coma
مقیاس کمای گلاسکو gcs:

1. حرکتی 2 . چشمی کلامینمره دهی درgcs:


حرکتی : 6. به دستورات کلامی 5. لوکالیزه درد 4. دور محرک بدون هدف 3. دکورتیکه

دسربره 1. عدم پاسخ

پاسخ چشمی : 4. به خودی خود 3. به دستورات کلامی 2. به درد 1. عدم پاسخ
پاسخ کلامی : 5. گفتگو با هدف 4. پرت و پلا گویی 3. به کار بردن کلمه 2. تولید اصوات 1. عدم پاسخبیمار م.احمدی صبح دیروز به دنبال سقوط از داربست به اوژانس شهید رجایی آورده شد.در بررسی های به عمل آمده معلوم شد بیمار دچار آسیب ناحیه ورنیکه و c2 شده است
هم اکنون بیمارچشمان خود را باز وبسته می کند شما حدس می بیمار چند باشد؟gcsزنیدپاو وینت اختلالات سطح هوشیاریپاو وینت اختلالات سطح هوشیاریاختلالات سطح هوشیاریهوشیاری


ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باید با نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کشور که با نفت بیمار شده است را مداوا کنیم. معاون درمان بهداشت با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون حدود ۳۴۰ هزار بیمار در بیمارستان بستری شده اند، گفت: در این مدت ۷۴ هزار عمل جراحی انجام شده است.