بیست و چهارمی - اخبار روز

«ازسالیان قبل برای حفاظت چشم افرادی که زمان طولانی پشت رایانه سپری می کنند،روش های مفیدی توصیه شده بودند که از جمله آن ها می توان نگاه به چپ و راست یا بالا و پایین بدون تکان دادن سر،چرخاندن چشم ها از چپ به راست و راست به چپ، نگاه به نوک بینی و نگاه به مناظر دور دست خارج از محل کا. خوبم قلبم به نمی کوبد در سر خیال رفتن و دست از بودن شستن ندارم بغض در گلویم سرطانی نشده است و چشمها....  حال همه ما خوب خوب است آ چند روز دیگر بیست و پنج ساله میشوم بیست و پنج سال تمام نشدنی... همین کلبه ی احزان من روز به روز آزار دهنده تر و روز به روز بزرگتر از قبل می شود خو گرفتن به این تنهایی خیلی سخت است امروز بعد از دیدن یک ع آتش فراوانی وجودم را در بر گرفت و از درون وجودم افسرد کاش از این کابوس بیدار میشدم پایان شب بیست و یکم بهترین اعمال در شب قدر کدام است؟ می توان گفت که استغفار و دعا و و صلوات بر محمد و آل محمد و زیارت حسین علیه السلام و خواندن دعای جوشن کبیر در این شبهای مبارک از بهترین اعمال خیر است و شایسته است فراموش نشود. گفتنی است: شیخ عباس قمی در مفاتیح بعد از اشاره به این مطلب که شبهای بیست و. سریال زیر پای مادر قسمت 22 بیست و دوم دوشنبه 29 داد 96 سریال زیر پای مادر قسمت 22 بیست و دوم , سریال زیر پای مادر قسمت 22 بیست و دوم از شبکه 1 یک سیما , قسمت 22 بیست و دوم سریال زیر پای مادر, قسمت 22 سریال زیر پای مادر با بازیگران سریال زیر پای مادر : کامبیز دیرباز، پریوش نظریه، بهناز جعفری، بهزاد فراهانی، مریم بوبانی، مجید واشقانی، مهدی سلطانی، نوید خداشناس و آتیلا پسیانی خلاصه داستان : «زیر پای مادر» در خلاصه داستان سریال آمده است : این سریال داستانی خانوادگی و چند وجهی دارد و داستان اتفاقات رخ داده میان اعضای یک خانواده را به تصویر می کشد.  سریال زیر پای مادر قسمت 22 بیست و دوم دوشنبه 29 داد 96 لینک با کیفیت عالی (منبع : روزانه) : سریال زیر پای مادر قسمت 22 بیست و دوم دوشنبه 29 داد 96 ====== برای همه قسمت های سریال زیر پای مادر اینجا کلیک کنید برای دیدن ساعت پخش و تکرار سریال زیر پای مادر اینجا کلیک کنید قسمت هفدهم قسمت هجدهمقسمت بیست ویکمقسمت بیست ودومتجسم گروهی1تجسم گروهی2قسمت چهل وششمقسمت چهل وهشتمپنجاه پنجاه ویکمپنجاه ودوم

بیست و پنجمین نشست"تهران امید دارد" با هدف بررسی مجتمع های تجاری چندمنظوره و تاثیر آن بر کیفیت زندگی شهروندان در منطقه یک برگزار می شود. ادامه مطلب... ش تن همزمان بیست استخوان با رایگان ایرانی ش تن همزمان بیست استخوان با کیفیت عالی تیزر و تصاویر جدید درج شد  ش تن همزمان بیست استخوان ش تن همزمان بیست استخوان ژانر : اجتماعی محصول : 1397 کیفیت : 1080p کارگردان : جمشید محمودی بازیگران : محسن تنابنده خلاصه داستان سینمایی ش تن همزمان بیست استخوان : محور داستان این در مورد زندگی تعدادی رفتگر است که مشکلات و سختی هایی که با آن در زندگی مواجه و دست و پنجه نرم میکند رو به تصویر می کشد. این را با کیفیت عالی از روز دریافت کنید.
فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن✨، بر تمامی مسلمین مبارک باد.

این هم هدیه واسه ایی ک میخوان روزه بگیرن .... ترتیل کل قرآن به صورت جزء به جزء با نوای عبدالباسط جزء اول 1 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/01.mp3
جزء دوم 2 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/02.mp3
جزء سوم 3 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/03.mp3
جزء چهارم 4 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/04.mp3
جزء پنجم 5 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/05.mp3
جزء ششم 6 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/06.mp3
جزء هفتم 7 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/07.mp3
جزء هشتم 8 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/08.mp3
جزء نهم 9 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/09.mp3
جزء دهم 10 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/10.mp3
جزء یازدهم 11 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/11.mp3
جزء دوازدهم 12 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/12.mp3
جزء سیزدهم 13 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/13.mp3
جزء چهاردهم 14 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/14.mp3
جزء پانزدهم 15 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/15.mp3
جزء شانزدهم 16 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/16.mp3
جزء هفدهم 17 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/17.mp3
جزء هجدهم 18 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/18.mp3
جزء نوزدهم 19 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/19.mp3
جزء بیستم20 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/20.mp3

جزء بیست و یکم 21 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/21.mp3
جزء بیست و دوم 22 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/22.mp3
جزء بیست و سوم 23 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/23.mp3
جزء بیست و چهارم 24 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/24.mp3
جزء بیست و پنجم 25 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/25.mp3
جزء بیست و ششم 26 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/26.mp3
جزء بیست و هفتم 27 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/27.mp3
جزء بیست و هشتم 28 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/28.mp3
جزء بیست و نهم 29 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/29.mp3
جزء سی ام 30 http://www.sibtayn.com/sound/ar/quran/3abdolbasi6/30.mp3
به اشتراک بزارید ، تلاش همه انی که به هر نحوی در مسیر قرآن گام بر می دارند، و در خدمت کتاب آسمانی هستند، در درگاه حضرت احدیت مأجور و سبب تقرب باشد انشاء الله خدا به همه ما توفیق استفاده از قرآن را مرحمت فرماید و ما را با قرآن محشور فرماید ماس دعا دارم خداوند می فرماید: قسم به آسمان دارای چین ها و راه ها(سوره الذاریات، آیه 7)
در قرن بیست و یکم دانشمندان دست به ساخت بزرگترین نرم افزار الکترونیکی زدند که بتواند تصویر کوچک از فلک را ترسیم کند و نتیجه حیرت آور این بود فلک به تارهای عنکبوتی شباهت دارد. تیم های پرسپولیس و ان در هفته بیست و دوم لیگ برتر عصر پنجشنبه بیست و هشتم بهمن در ورزشگاه به مصاف هم رفتند که تیم تیم پرسپولیس موفق شد با نتیجه 2 بر یک به پیروزی برسد. سریال زیر پای مادر قسمت 21 بیست و یکم شنبه 27 داد 96 سریال زیر پای مادر قسمت 21 بیست و یکم , سریال زیر پای مادر قسمت 21 بیست و یکم از شبکه 1 یک سیما , قسمت 21 بیست و یکم سریال زیر پای مادر, قسمت 21 سریال زیر پای مادر با بازیگران سریال زیر پای مادر : کامبیز دیرباز، پریوش نظریه، بهناز جعفری، بهزاد فراهانی، مریم بوبانی، مجید واشقانی، مهدی سلطانی، نوید خداشناس و آتیلا پسیانی خلاصه داستان : «زیر پای مادر» در خلاصه داستان سریال آمده است : این سریال داستانی خانوادگی و چند وجهی دارد و داستان اتفاقات رخ داده میان اعضای یک خانواده را به تصویر می کشد.  سریال زیر پای مادر قسمت 21 بیست و یکم شنبه 27 داد 96 لینک با کیفیت عالی:منبع : روزانه ( این قسمت از سریال شنبه 27 داد ماه پخش نشد و 28 داد پخش شد) : سریال زیر پای مادر قسمت 21 بیست و یکم شنبه 27 داد 96 ====== برای همه قسمت های سریال زیر پای مادر اینجا کلیک کنید برای دیدن ساعت پخش و تکرار سریال زیر پای مادر اینجا کلیک کنید هشت نفر همدل و هم زبان برای موفقیت می جنگیم تا به اه خودمون برسیم. هر سدی را نابود می کنیم اگر حتی یک لحظه هم جلوی ما را بگیرد. به امید فردا هایی روشن ... گروه بیست و یک با ما یک نمره بالاتر از بیست باشید متن آهنگ بیست هزار آرزو محسن چاوشی


بیست هزار آرزو محسن چاوشی


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سریال آرام می گیریم قسمت 23 بیست و سوم چهارشنبه 20 بهمن 95 قسمت 23 بیست و سوم سریال آرام می گیریم از شبکه دو سیما سریال آرام می گیریم قسمت 23 بیست و سوم با / سریال آرام می گیریم قسمت 23 امشب ادامه مطلب سریال آرام می گیریم قسمت 21 بیست و یکم دوشنبه 18 بهمن 95 قسمت 21 بیست و یکم سریال آرام می گیریم از شبکه دو سیما سریال آرام می گیریم قسمت 21 بیست و یکم با / سریال آرام می گیریم قسمت 21 امشب ادامه مطلب سریال آرام می گیریم قسمت 26 بیست و ششم یکشنبه 24 بهمن 95 قسمت 26 بیست و ششم سریال آرام می گیریم از شبکه دو سیما سریال آرام می گیریم قسمت 26 بیست و ششم با / سریال آرام می گیریم قسمت 26 امشب ادامه مطلب دارم لیست میچینم که حال بدمو خوب کنم:
1. پیاده روی
2. ید درمانی
3. خوندن یه کتاب
4. نوشتن

از اونجایی که هوا خعلی سرده گزینه اول خود به خود حذف میشه... حوصله یدم که ندارم پس اینم حذف به قرینه معنوی میشه؛ با چهارمی شروع ، نوشتم ولی خب مثل این که اونجور که باید تأثیر نداشت :( کلا. بیست و یک سالم شد،خیلی بزرگم.فهمیدم که نباید انتظار داشته باشم مث بچگی زندگی خودش اتفاق بیوفته،خوشحالی خودش بیاد،و همه چی خود به خود باحال و هیجان انگیز باشه،آدم بزرگا باید خودشون این چیزا رو ایجاد کنن،باید ایجادش کنن.منم بخوام یا نخوام آدم یزرگم.دیگه روحم تو یه جسم کوچیک نی. 28صفر رحلت پیغام دار آ ین، خاتم نبوت را نگین، حضرت رسول واپسین، عینیت قرآن کریم، حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله بر مسلمانان جهان تسلیت باد.

اکرم(ص) پس از بیست و سه سال دعوت و مجاهدت و ابلاغ پیام الهی و پس از فراز و نشیب­های فراوان در راه انجام رس بزرگ خویش، سرانجام در رو.


ماه رمضان در کلام ی

ی حضرت آیت اللّه درباره ماه مبارک رمضان
و فرصت دعا و استغفار چنین می فرمایند:

استغفار، شما را از آن حقارت نجات می دهد.
استغفار، ما را از آن بند و زنجیرها و غل ها نجات می دهد.

استغفار، زنگارهای دل نورانی تان را ـ که خدای متعال
به شما داده است ـ از بین می برد و پاک می کند.

دل، یعنی جان؛ یعنی روح؛ یعنی آن هویت واقعی انسان.
این، چیز خیلی نورانی ای است.

هر انسانی، نورانی است؛ حتی انسانی که با ما رابطه
و آشنایی ندارد، در جوهر و ذات خود، نورانیت دارد؛

منتها بر اثر بی معرفتی و گناه و رانی، آن را دچار
زنگار کرده است. استغفار، این زنگار را از
بین می بردو نورانیت می بخشد.

ماه رمضان، وقت استغفار و دعا و انابه است...ویژه نامه روز بیست و هشتم ماه رمضان در سایت آیه های انتظاربیست و پنج برنامه (حدود15دقیقه ای) بصورت تصویری با عنوان نجوای عارفانه سحر ماه رمضان ۱۳۹۶ که سیری در دعای ابوحمزه ثمالی می باشد تقدیم شما می شود. ان شاالله مورد استفاده همراهان قرار گیرد.
تصویری ______ صوتی قسمت اول ______ صوت1 قسمت دوم ______ صوت2 قسمت سوم ______ صوت3 قسمت چهارم ______ صوت4 ق. اولین ویژگی بسیج، « حرکت » است.تفکر با رکود و بی تحرکی تناسب ندارد. دومین ویژگی اینکه حرکتی « سریع و توفنده » است. انی که در جامعه حرکتی کند دارند، هرچند ن نیستند نیز به شمار نمی آیند. ویژگی سومِ حرکتِ بسیج، « فراگیر و جمعی بودن » آن است. اگر فرد یا گروهی کوچک، حرکتی سریع انجام دهن. بیست و یک روز بعد با از یوز دی ال رایگان ایرانی بیست و یک روز بعد با کیفیت عالی لینک قرار گرفت  بیست و یک روز بعد بیست و یک روز بعد مشخصات : منتشر کننده :یوز دی ال نام : بیست و یک روز بعد گروه : اجتماعی محصول سال : 1395 محصول کشور : ایران مخاطب : همه سنین تهیه کننده : محمدرضا شفاه نویسندگان : سیدمحمدرضا دمندان , احسان ثقفی کارگردان : سیدمحمدرضا دمندان بازیگران : حمیدرضا آذرنگ , ساره بیات , مهدی قربانی , رضا ی , سینا رازانی , حسین صدیق , مسعود چوبین , جلال فاطمی خـلـاصــــه داسـتـان : همیشه همینجوریه! آ ین بار هوا ابر شد. باد گرفت. درختا داشتن از جا کنده می شدن. اونقدر بارون شدید شد که سیل شهرو گرفته بود. پرنده ها دور و بر لونه هاشون جیغ می کشیدن. یکی از بچه ها قسم می خورد خودش دیده خورشید یکی دوبار نورش کم و زیاد شده… . بیست و یک روز بعد بیست و یک روز بعد بیست و یک روز بعد پاو وینت بررسی تناسبات در بنای کاروانسرای باغ شیخ ساوه تاریخ ایجاد 23/06/2016 12:00:00 ق.ظ تعدادبرگ: 15 اسلاید قیمت: 3000 تومان حجم فایل: 1598 kb تعدادمشاهده 26 پاو وینت بررسی تناسبات در بنای کاروانسرای باغ شیخ ساوه کلمات کلیدی مرتبط: پاو وینت ,بررسی ,تناسبات ,در بنای ,کاروانسرای ,باغ شیخ ساوه ,. بندر عباس بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com پلیس مبارزه با نیروی انتظامی بندر عباس در حال ریشه کندن در این شهر می باشد بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com مهتادهای زیادی در این شهر در چندین ماه پیش به چشم میخورد مکان های که این مهتادها بیشتر در آنجا ن بودن بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com پارک ها بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com پهل ایسینی بود بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com پهل ایسینی بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com پهلی است که آب فاضلاب بندر عباس از زیر آن به دریا راه می یابد بعضی از مهتاد ها به زیر این پهل حتی زندگی می مأموران مبارز با با خبر شدن و آنها رو از آنجا جمع د الان دیگه خبری از مهتاد در زیر این پهل وجود ندارد بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بعضی ها که به اعتیاد مبتلا هستند جای برای بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com خوردن یا کشیدن بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com سیگاری ندارند به زیر همین بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com پهل ایسینی میرند دور از دید بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com خانوانده خود بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com اما بعضی از جوانان ها و نوجوان ها به پشت محل ایسینی نزدیک به فاضلاب و نرسیده به قبرستان پشت تپه ها ایسینی میرن و سیگاری با خود میبرن بیشتر زمان های چون بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com شب بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar-20.com مغرب بیشتر از دیگر زمان ها به این مکان می آیند لذا از مئسولیت تقاظا داریم که بیشتر به این مکان ها سر بزند

دورهم جمعند هرشب دلبر و دلدارها
خوش به احوال پریشان همه بیدارها

توبه هی ش تم توبه ها را پشت هم …
خسته ام من از خودم ازینهمه تکرارها

درد دین دیگر ندارم …دل به غفلت داده ام
وای اگر اسمم رود در زمره ی بی عارها

ربی ” افنیت شب ” دست خالی آمدم
ورش ته بنده ام سرخورده از بازارها

عاقبت این بنده آلوده لایق می شود
بی نتیجه که نمی ماند همه اصرارها

نا امید از رحمتت هرگز نبودم ، نیستم
بدتر ازمن را تو بخشیدی خدایا بارها

خسته و زخمی بدرگاه تو برگشتم کنون
دیدم از و نفسم لطمه و آزارها

روضه ارباب آزادم کرده از دام بلا
دستگیری می کند ارباب از بدکارها

بعد مغرب بود آب آزاد شد در کربلا
آب خوش پایین نرفت از ین گلو افطارها

حسین رحمانیویژه نامه روز بیست و نهم ماه رمضان در سایت آیه های انتظار


از نسیم سحری روح به جانم دادند
چشمی از خون جگر اشک فشانم دادند

تا شدم هم نفس محفل رندان سحر
لذت و آه و فغانم دادند

باورم نیست که با این همه عصیان و قصور
ره به مهمانی ماه رمضانم دادند

بهترین وقت ملاقات خ است
فیض دیدار به هنگام اذانم دادند

نام آقا نمک سفره ی افطار من است
کرم حضرت یار است که نانم دادند

هر چه قدر دور شدم باز عطایم د
توبه بش تم و هر بار زمانم دادند

ناسپاسی به سر نعمت حق باعث شد
که حواله به سرای دگرانم دادند

مانده بودم که کجا درد دل ابراز کنم
به کرم خانه ی ارباب مکانم دادند

به خدا آرزویی هیچ ندارم دیگر
حرم کرب و بلا را که نشانم دادند

دلم از روز ازل هست گرفتار حسین(ع)
به غلامیّ درش نام و نشانم دادند

در همان روز که هر ز ی بگریزد
از تولّای علی(ع) برگ امانم دادند

به خداوند قسم شور حسین(ع) می گیرم
روز م اگرم اذن بیانم دادند

احسان محسنی فرویژه نامه روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان درسایت آیه های انتظار


از بیست سالگی درست از شروع بیست سالگی پناهگاهم شدی.
حالا حالِ پناهگاه من خوب نیست.
نویسنده و کارگردان «بیست و یک روز بعد» ضمن تشریح روند شکل گیری ایده ، از رفتار جشنواره فجر با این اثر انتقاد کرد. تهیه کننده سینمایی «بیست و یک روز بعد» برخورد با این در سی و پنجمین جشنواره فجر را عادلانه ندانست و از مردم به دلیل حمایت از تشکر کرد. هو به همین راحتی بزرگ شدم. بیست و دو سال تمام. بی آنکه حاصلی از این حیات داشته باشم، جز عشق به تو، و محبت سید ال . بزرگترین اتفاق های زندگی ام یک ساله شدند و حالا من دختر خوشبختی هستم که کیک تولدش را دست در دست تو قسمت میکند. ادامه دارد... بیست انگار لعنتیِ دوست داشتنی ترین سن هست که هر آمد گفت چندساله ای؟ گفتم قرار است بیست ساله شوم چشم هایش درخشید و گفت خوشبخت ترین سال را پیش رویت داری برو که یکنفر منتظرت هست احتمالا نزدیک ایستگاه راه آهن، یا در یکی از کافه های شهر به انتظارت ع هایت را مرور میکند، یا خیابان به خ. عصر روز پنجشنبه رقابتهای هفته بیست و یکم لیگ برتر با برگزاری ۶ بازی آغاز شد که در این بازیها اتفاقات آماری جالبی بوقوع پیوست. خداحافظ بیست و دو سالگی سلام بیست و سه سالگی   پ.ن یک:سال خوبی باش با اتفاق هایی عالی پ.ن دو:فکر می روز تولدم خاص تر از روزهای معمولی باشه اما عادی تر از عادی... زیبا ترین سروده هستی چشم های بی بدیل توست و من عاشق بیت بیت این شعر بیست و چهارم زیبایمان مبارک سینمایی «ش تن همزمان بیست استخوان» با پایان مراحل پیش تولید از امروز مقابل دوربین خواهد رفت. رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای از تغییر زمان الکامپ بیست و سوم از پاییز به تابستان خبر داد. rooze27.96.gif

شرح دعای روز بیست و هفتم توسط آیت الله مجتهدی* دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان

«اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیلَةِ القَدْرِ وصَیرْ أموری فیهِ من العُسْرِ الی الیسْرِ واقْبَلْ مَعاذیری وحُطّ عنّی الذّنب والوِزْرِ یا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحین»
خدایا روزی کن مرا در آن فضیلت شب قدر را و بگردان در آن کارهای مرا از سختی به آسانی و بپذیر عذرهایم و بریز از من گناه و بارگران را، ای مهربان به بندگان شایسته خویش!

* شرح فرازهای دعا

آیت الله مجتهدی تهرانی در شرح فراز «اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیلَةِ القَدْرِ» می گوید: در این بخش از دعا می خوانیم، ای خدا، برتری فضیلت شب قدر را روزی ام کن! از این دعا برخی احتمال می دهند که شب بیست و هفتم ماه رمضان، شب قدر است. در روایات، راجع به شب قدر اختلافاتی وجود دارد. شیعه اعتقاد دارد که به احتمال قوی شب بیست و سوم، شب قدر است و اعمال بیست و سوم مهم تر از اعمال شب نوزدهم و بیست و یکم است. نوزدهم و بیست و یکم، یک غسل مستحبی دارند؛ اما شب بیست و سوم دو غسل دارد. خواندن سوره های «دخان»، «روم» و «عنکبوت» در شب بیست و سوم سفارش شده است.

وی می افزاید: برادران اهل تسنن به بیست و هفتم اعتقاد دارند و این شب را احیاء نگه می دارند و اعمال شب قدر را به جا می آورند. شیعه هم البته شب بیست و هفتم احیاء دارد؛ اما تنها در اول شب.

این اخلاق با بیان اینکه برخی قایل به شب قدر بودن شب نیمه شعبان هستند، ادامه می دهد: اندازه گیری برنامه های ما اعم از سلامتی، عمر طولانی، رفاه، بلا، گرفتاری و هر پیشامدی در شب قدر اتفاق می افتد. شبی که مورد اختلاف است و حتی برخی، عید فطر را برای آن قائلند.
این عالم ربانی در ادامه اظهار می کند: برخی اولیاء، تمام سال را احیاء می گرفتند تا آن شب قدر که معلوم نیست چه وقت است را درک کنند.
آیت الله مجتهدی تهرانی درباره جایگاه شب قدر تصریح می کند: شب قدر بهترین ایام سال است. ملائکه به اذن خدا به روی زمین می آیند تا مقدرات ما را معلوم می کنند. ملائکه می آیند و دور دل ما می گردند؛ اما جای خالی نمی بینند که وارد شوند. فرودگاه دل ما برای فرود ملائکه خالی نیست.
وی می افزاید: گوشه ای از آن جای محبت زن و بچه است. گوشه ای از آن جای محبت پول، ریاست و علاقه های گوناگون است و به همین دلیل ما فضای خالی در دل نداریم تا ملائکه در آن فرود بیایند.

وی در ادامه در خصوص فراز «وصَیرْ أموری فیهِ من العُسْرِ الی الیسْرِ» می گوید: در جمله دوم دعا می خوانیم که خدایا امورات من را از سختی به آسانی مبدل کن! غالب مردم گرفتار هستند. گرفتار همسایه بد، عروس بد، داماد بد و گرفتارهای دیگر و در این دعا از خدا می خواهیم که این گرفتاری ها و سختی ها را برای ما به آسانی مبدل کند.

آیت الله مجتهدی تهرانی همچنین در توضیح فراز «واقْبَلْ مَعاذیری» اظهار می کند: خدایا عذر من را بپذیر! گاهی ی از شما غیبت کرده یا در عصبانیت حرفی می زند و عذرخواهی می کند؛ ما هم با این دعا به در خانه خدا می رویم و از او به خاطر کارهایی که انجام داده ایم عذرخواهی می کنیم. اگر کودکی از پدرش عذرخواهی کند، پدر منقلب می شود حالا که ما از خدا عذرخواهی کنیم، خدا بسیار بیشتر از والدین مهربان است و حتماً می بخشد.

وی با تاکید بر اینکه همیشه از خدا عذرخواهی کنید، در شرح بخش پایانی دعا می گوید: در آ دعای روز بیست و هفتم ماه رمضان می خوانیم «وحُطّ عنّی الذّنب والوِزْرِ یا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحین» یعنی، خدایا گناهانم را محور کن! ای خ که به بندگان صالحت مهربانی! مهربانی خدا بسیار زیاد است. آدم هرگاه رو به خدا عذرخواهی می کند، خدا او را می پذیرد ولو اگر یک عمر نا اهل باشد. در گذشته جوان های منحرفی بودند که در ایام محرم، حسین (ع) از آنها دستگیری می کرد و در آ محرم تمام گناهان خود را ترک می د. در تاریک و در خلوت و تنهایی با خدا صحبت و از او عذرخواهی کنید. خدا دست شما را می گیرد و اصلاح می شوید.

ویژه نامه روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان درسایت آیه های انتظار

تو نیاز ببر_که بى نیاز نیاز دوست دارد.  -مقالات شمس تمام شد. خیال مى همه چیز تمام مى شود، زندگى بود و همه چیز شروع شده. چهل روز گذشت، سه ماه از آن دوشنبه ى بارانىِ کذایى و بیست وشش سال از نیمه شبى که به این دنیا آمدم. گذشت. در مرز بین بیست وشش و بیست وهفت سالگى یا شاید در اولین روز .