به یاد ماندنی بودن بهومیل هرابال نویسنده چک - اخبار روز

ای تلخ من ! ترک تو تسکینم نداد بی تو بودن هم شبیه با تو بودن مشکل است ...! #فروغ_فرخزاد همه ی احکامش بر اساس حکمت است
یکی از دلایل نصف بودن ارث زن این است که مرد ج آور زندگیست زیبا بودن ظاهر دلیل بر خوب بودن نیست... به خوب بودن قانع نباشیم؛ بهتر بودن را دنبال کنیم. دیروز اینقدر سرد بود که نگووو و کمی تا قسمتی برفی اگر گفتی چه انی دیروز خوشحال تر از همه بودن ؟ کشاورزها ؟؟ البته اونا خوشحال بودن اما خوشحال ترین .. نه کی ؟ دامداران ؟ خب اونا هم مثل کشاورزان بودن کی ؟؟؟ خخخخ ..نه عزیزم بچه مدرسه ای ها هم نه oـــــــo اره دیگه ... همون اول بگو دخترا. سلام... یک روز به یاد ماندنی شد. با بچه های کلاسم جشن گرفتیم.... خیلی خوشحال بودم چون می دانستم یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین روزهای تحصیلی آنها ست. (گاهی لبخند یادم می رفت ؛ شاید سرو صدای ما کلاس های دیگر را اذیت می کرد.) - جای آنهایی که در ع نبودند،(در قلب ما هستند) ،خالی...

به نام خدا خدا عشق است اگر خطا کنم نهایت قهرش بین دو اذان است
باز صدایم می کند

در طوفان زندگی با خدا بودن بهتر از نا خدا بودن است


یا حق من از اضافی بودن متنفرم.از بودن هم. جاهایی که فک کردید اضافه اید یا اید برید.نمونید. به نام خدا خدا عشق است اگر خطا کنم نهایت قهرش بین دو اذان است
باز صدایم می کند

در طوفان زندگی با خدا بودن بهتر از نا خدا بودن است


یا حق صبحت بخیر آدم رنگی عزیز امروز هم یه روز جدیده برای بهتر بودن و شاد بودن یادتون باشه برای شاد بودن دنبال دلیل نباشید خودتون دلیل بسازید
قاعده ای هست که تا به امروز تغییر نکرده: مردهای نویسنده را ابتدا "نویسنده" می بینند, بعد "مرد". اما زنهای نویسنده را ابتدا "زن" می بینند, بعد "نویسنده".
#بعد_از_عشق ص62 #الیف_شافاک
اولین مطلبم برای رو مه ی جدید رو نوشتم و فرستادم. من دنبال قلم بودم، موقع نوشتنش سر از پا نمی شناختم! آخه بهم گفته بودن «نویسنده محدودیتی نداره! هر چقدر می خواید بنویسید، و به هر سبکی که مایلید!». و حال من غرق شده ام. درست می گفت که من یک قدم به نیستی نزدیک شده ام. من می خواهم در مرز نیستی به عیش پردازم، اما انگار جاذبه اش زیاد است، مرا کشید و در آن غرق شدم. پوچی بود. هیولای نیستی..... و حال تبدیل به غلامی شده ام برای عروسک خودم. به خاطر جایگاهی که میان اذهان دارم باید نباشم. نبو. http://uupload.ir/files/o2o3_%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%a8%db%8c%d8%a7%d8%af.jpg ع به یاد ماندنی از دوست عزیز آقای حسین حسن پور که در سال ۵۸ گرفته شده تکنیک مواشی گری زیبایی می باشد loulemancity مطالعه آدمی را کامل می کند؛ گفت وگو آدمی را آماده می کند، و نوشتن آدمی را آدم می کند. -کتاب جستارها، اثر فرانسیس بیکن یادم باشه که کامل بودن چیزی نیست که من واسه خاطرش اینجام. یادم باشه من حق دارم اشتباه کنم، ناقص و بد باشم. اگه بد بودن بد بود که بدی وجود نداشت. به نظرِ من بد بودن (.
(تمبر منتشر شده توسط ت بازرگان) ویژگی دوم ملّی بودن، مصدقی بودن است. مراد از مصدقی بودن هم دقیقا تامل روی شه های مصدق است نه تراشیدن بت از او. به همین جهت رجوع میکنیم به دو اصلی که مصدق در نطق دوره ی ششم مجلس شورای ملی در مخالفت با وزارت وثوق ال ه، بر آن ها تاکید صریح دارد:
یک. دموکراسی باید طبق شرایط جامعه اجرا شود، یعنی دموکراسی وارداتی مورد قبول نیست.
دو. جامعه ی ما باید روی دو اصل استوار باشد، یکی اصل ی بودن و دیگری اصل ایرانی بودن ( یت و ایرانیت). تفکر مصدق بر این دو اصل استوار بود و بر اجرایشان اصرار ورزید و همچنین در دوره ی چهاردهم مجلس هم باز مطرحشان کرد. هر وقت چیزجدیدی آوردند گفتیم خوب است،
دانه جدید
درخت جدید
غذای جدید
لباس جدید
ابزار جدید

چماق جدید بودن را توی سرمان کوبیدند و گفتند خوب است ما شدیم متحجر و آنها متجدد


این وسط ی نبود که با علم به آن چیز جدید بگوید خوب است یا نه.

خب حالا تو به من بگو "جدید بود. عاشق ی بودن با وابسته به او بودن دو موضوع کاملا متفاوت با یکدیگر است‎   عاشق ی بودن با وابسته به او بودن دو موضوع کاملا متفاوت با یکدیگر است. با خواندن این مقاله تفاوت بین عاشق بودن و وابسته بودن را می دانید.    اگر برای شما هم مهم است که بدانید عاشق همسرتان هستید یا تنها . اگر یک روز مجبور شوم که تو را ترک کنم کوچک بودن عشقم را نه، بزرگ بودن ناچاری ام را باور کن... "آتیلا ایلهان"
دلخون تر از انـــار ... اناری تر از دلم ... این فصل ِ با تو بودن و دور از تو بودن است ... خوب بودن جرئت می خواد.
+بعضیا ندارن...

متداول ترین مشکلاتی که در زمینه ی نوشتن با دست وجود دارد به شرح زیر می باشد
✅نقص:
1- کج نویسی بیش از حد
✴️ علل:
الف- بسیار نزدیک بودن بازو به بدن
ب- بسیار سفت گرفتن انگشت شست
ج- دور بودن خیلی زیاد نوک قلم از انگشتان
د- صحیح نبودن جهت کاغذ
هـ- درست نبودن جه. سلام چیزی که خیلی وقته مد شده و افتخار محسوب میشه نگی یا مردانگی هست! و ایی که این مورد توشون دیده نشه مس ه میشن یا مورد توجه جنس مخالف قرار نمی گیرن. واضح بگم: دخترا لاک زدن٬ با ناز و عشوه حرف زدن و راه رفتن٬ چشم خمار و خط چشم کشیدن و امثال این ها رو دخترانگی میدونن و آقایون سی پک د. بسم الله الرحمن الرحیم در این قسمت میخواهیم کورش را در این کتاب بررسی کنیم : نام کتاب : فارسنامه . نویسنده : ابن بلخی . ادامه مطلب نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور اعضای فعال کتابخانه برگزار گردید.در این نشست کتابهای ذیل معرفی گردید.
1هامی همیشه بیدار نویسنده تونی معرفی کننده مریم خدرلو
2بالی خوش لباس نویسنده تونی معرفی کننده زهرا سلمانی
3رفبق خدا نویسده نرجس رحیمی نژاد معرفی کننده نرگس صفی لو
نشست کتابخوان کبری سومین ام است، خیلی مهربان است خیلی زیاد درست مثل باقی ها! ویژگی خوب اخلاقی کم ندارد کبری؛ مثل غمخوار بودن، ه ن خوب بودن و خوش صحبت بودن، آواز خوب خواندن، غذاهای خیلی خوشمزه پختن، دست و دلباز بودن، غصه خور همه بودن حتی اگر تنها کار ممکن باشد که بتواند برای ی انجام دهد، دوست .   زمانی که همسران همکار بودن با هم را تجربه میکنند ، چالش های کمتری در خصوص یکپارچه کار و زندگی خود خواهند داشت و همچنین در موقع بروز مشکلات کاری می توانند از حمایت های عاطفی یکدیگر برخوردار شوند. همکار بودن همسران با هم با چالش های زیادی همراه است اما فوایدی چون درک متقابل [&. دلم تنگ است برای با تو بودن بهار سبز زیبـای تو بودن دلم تنگ است هوای یار دارد دلی پرخون برای زار دارد دلم تنگ است برای فصل گرمـا نگاه عاشقانه در دل ماه دلم تنگ است برای خانه یار برای خاطرات تلخ،این بار... برفتی و ندیدی ناله ام را صدای هقهقه شب گریه ام را دلم دربستر سرما اسیر است غم. کاش خدا روی سقف آسمان می نوشت که ای آدم ها، انسان باشید! اینطوری هر روز صبح آدم ها تا چشم باز می د و بیدار میشدند، "بیدار می شدند"! نیازی به تفسیر نبود! نیازی به اثبات نبود! هیچ دچار تشویش نمی شد! هیچ دینی دچار خود بزرگ بینی نمی شد! و هیچ انسانی به اسم دین کشته نمی شد! هر روز صبح همه خ. همیشه برای عالی بودن تلاش کن، نه کامل بودن.
strive for excellence, not perfection. زن بودن چقدر زیباست اگر تمام من در دستان نیرومند تو باشه ، اگر تو تکیه گاه من باشی ،؛اگر مثل کوه پشتم وایستی ! شاید بمیرم، بی تو بودن کار دشواری،ست امــــا بمیـــرم بـــهـــتـــر از معشوقه آزاری،ست متین شریفی می دونید؟ شاید هم تقصیر خودمان نیست، ما به خاطر شرایط، مریض می شویم و بعد به مریض بودن عادت می کنیم، به خسته بودن، به افسرده بودن، به ش ته شدن! آنقدر عادت می کنیم که یادمان می رود که چطور می شود سالم بود و تمام دنیایمان می شود همون که بهش عادت کرده ایم! ادامه مطلب رمان بیلی باتگیت خوب نوشته شده و داستان زندگی پسری به اسم بیلی هست که وارد دار و دسته ای گانگستری میشه و در آ با کشته شدن رییس گروه گانگسترها پول زیادی را که مخفی کرده بودن برمیداره و باهاش زندگی خوبی برای خودش و مادرش و بچه اش درست می کنه. این بچه حاصل رابطه ی بیلی با زن شوهر دار. بنظر من خداوند «بودن» است. «بودن» در همه موجودات یکی است. اما «بودن» من از «بودن» یک حیوان دور تر از «بودن» من نسبت به «بودن» انسان دیگری است. بودن دو انسان بهم نزدیک تر است تا بودن دو موجود نا همنوع نسبت به هم. پس بودن با وجودی که اصل ماست و اصل جهان است اما دور و دارد. فاصله بودن . صدای های حضور رادر میان بغض های هر شبم می شنوم.
ولی تمام جعه های خوب من تهی زآمدنت.
غروب شد،سحر برفت،سکوت آمد و برفت ونم نم سپید اشک روی گونه ام روان،
آمد وبرفت تو باز هم نیامدی .
خسته ام!
ز بهر سالهای بی امان سالهای سبز انتظار وخسته از ستم،از گناه های شیعیان وباز هم... کره ای: هیچ چی مثل منتظر بودن واسه عشقت عذاب آور نیست
یی: هیچ چی مثل منتظر بودن واسه یه ساندویچ گرم عذاب آور نیست
یونانی: هیچ چی مثل منتظر بودن واسه یه دسته چک عذاب آور نیست
انگلیسی: هیچ چی مثل منتظر بودن واسه یه مهمونی بزرگ عذاب آورر نیست
برزیلی: هیچ چی مثل منتظر بودن . اونا زیاد باهم تفاهم نداشتن در حقیقت به ندرت سر چیزی تفاهم داشتن و دائم در نزاع بودن و هر روز با هم دعوا می اما با وجود اختلافاتشون در یه چیز مهم مشترک بودن اونا دیوونه هم بودن ! :) - - - - - نور : تو یه پرنده ای ! الی : آره . . . حالا بگو تو هم یه پرنده ای ! نور : اگه تو یه پرنده ای منم یک پرن. به نام خدا این اردوی درسی حدود ده روز ادامه داشت و شبا تو مسجد میخو دیم. (همون اتاق بزرگ بالای مسجد). اکثر بچه ها کتاباشونو بالش و پتو آورده بودن. فرداش منم همین کارو . تو اون مدت دوستای جدیدی پیدا کرده بودم که همشون مذهبی بودن. یا در واقع مذهبی شده بودن. ادامه مطلب دوست داشتنی بودن برای موفقیت شما در کار بسیار مهم است، چون می تواند به کلی عملکرد شما را تغییر دهد. دوست داشتنی بودن تا حد زیادی با اجتناب از رفتارهایی سروکار دارد که دوست داشتنی بودن را کاهش می دهند و عمل به رفتارهایی است که باعث افزایش این خصلت می شوند.