بنویس از ما به سکوت و صدا تو که گفتن می دانی - اخبار روز


آقایی که باجاناق یکی از آقایان هست!و انقلاب را از بار معنای تاریخی تهی می داند!از یکی چون من بشنود که
بنده!هرچند قلم به دست نیستم ولی خوب فهمیده ام که بالاترین نوشته ها سکوت است!
اما چه سکوتی؟
سکوتی که مثل قارچ نیست!
حالا اینکه چه نسبتی بین سکوت و قارچِ،به عهده ای شما!
1. «میگه: دیگه گویا دوستم نداری. میگم: هوووم. این هوووم گفتن به معنی تایید حرفش نیست. سر می چرخاند به سمتم که: ببین شما همه تون مثل همین. از یه جا به بعد مردها رو مقطعی دوست دارید. تو لحظه. بعدش دیگه دوستشون ندارین. میگم: هووووم! و این هوووم گفتن به معنی تایید حرفش است. اما خب قطعا او حر. من اونقد مومن نیستم که بگم تک تک واجبات و دونه دونه ی محرمات رو رعایت می کنم یا اونقد دلم پاکه که صدام مستقیم می رسه به خدا.
خودم می دونم چه اندازه گنا ارم و تا چه حد ستمکار.
واقعا نمی دونم بهشتی که خدا وعده داده یا جهنمش چطوریه!؟ از جهنم خدا نمی ترسم و در آرزوی بهشتشم نیستم، فقط از خدا می ترسم و دلم می خواد انسان خوبی باشم تا دوستم داشته باشه، هرچند تلاشم بی نتیجه باشه.
ولی به نظرم نه بهشت و نه جهنم نباید یک مکان باشن. اونا یه ح ن، یه حال و هوا! همون جایی که سه چهار سال پیش برام شبیه بهشت بود حالا شده جهنم.
وقتی اونجام حالم خوب نیست. از ثانیه ثانیه هایی که اونجام متنفرم. از جایی که نمی تونم خودم باشم و از بس پشت سرم بد گفتن که یه آدم مز ف ازم ساختن، یه جوری که ی ندونه فکر می کنه پلیدتر از من وجود نداره.
دارم می رسم به ترس های اول سال. بهشون گفتم من از اینا می ترسم. من از ابروم می ترسم. اینکه به راحتی پشت سرم دروغ بگن. اینکه ابرو واسم نذارن. من نمی تونم مثه اونا باشم، مقابلشون کم میارم.
گفتن فکر کن وجود نداره. محلش نذار.
نگفتن حالا من محلش نذارم، مگه اون بی خیال میشه!؟
خدایا تو از حال بنده هات آگاهی، مگه نه!؟ تو خ .. + بنویس از ما به سکوت و صدا.. بنویس_ چارتار یک دقیقه سکوت به خاطر تمام آرزوهایی که در حد یک فکر ک نه باقی ماندند! به خاطر امید هایی که به نا امیدی مبدل شدند به خاطر ی که با اندوه سپری کردیم! به خاطر قلبی که زیر پای انی که دوستشان داشتیم له شد! به خاطر چشمانیکه همیشه بارانی ماندند! یک دقیقه سکوت! به احترام انی که شادی خود را ب. یک دقیقه سکوت! به خاطر تمام آرزوهایی که در حد یک فکر ک نه باقی ماندند! به خاطر امید هایی که به نا امیدی مبدل شدند به خاطر ی که با اندوه سپری کردیم! به خاطر قلبی که زیر پای انی که دوستشان داشتیم له شد! به خاطر چشمانیکه همیشه بارانی ماندند! یک دقیقه سکوت! به احترام انی که شادی خود را . گل یاس، تلفیقی از اشتیاق و سکوت است و تو ای شهید، چقدر شبیهی به یاس. زندگی ات، در اشتیاق به خدا سپری شد و کلامی دم نزدی. شهادتت در سکوت اتفاق افتاد و خدا، عطر نام تو را در تمام عالم پراکند. پس از شهادتت نیز، در سکوت، فرش بهشت زیر پای دوستدارانت پهن می کنی و به اشتیاق مهمانشان می کن. دارم سخنی با تو و گفتن نتوانم وین درد نهان سوز نهفتن نتوانم تو گرم سخن گفتن و از جام نگاهت من مست چنانم که شنفتن نتوانم شادم به خیال تو چو مهتاب شبانگاه گر دامن وصل تو گرفتن نتوانم با پرتو ماه ایم و چون سایه دیوار گامی ز سر کوی تو رفتن نتوانم دور از تو من سوخته در دامن شب ها چون شم.


فکـــر، صورت است.سکـــوت، فاقد صورت است.برای همین است که ما با فکر نمی توانیم به آن واقف شویم.وقوف به سکوت، به معنای سکوت داشتن است.سکوت داشتن ، همان آگاه بودنِ بدون فکر است.ما در زمان سکوت، عمیق تر از هر زمان دیگری، خــودمان هستیم. موقعی در ســکوتیم، ی هستیم که قبــل از به خودگرفتن این صورت جسمی و ذهنی که شخص نامیده می شود بوده ایم.همچنین ی هستیم که همچنان بعد از میان رفتن صورت خواهیم بود.د ر هنگام سکوت ما آگاهیِ شرطی نشده و جاودانه ایم.
#ڪتابمُلْکی دیگر مَـلَـکوتی دیگر#اڪهارت تلی

کانال تلگرامی اکهارت تلیکانال تلگرامی اکهارت تل انال تلگرامی اکهارت تولکانال تلگرام الکهارت تولی
سکوت خیلی دردناکه از اون دردناک تر اینه که هیچ حرفی برای بیان احساسات نداری برای بیان اون چیز هایی که به ذهنت فشار میاره نداری سکوت گاهی خیلی بلنده ، بلندتر از فریاد سکوت یه عالمه حرفه یه عالمه حرف که وقتی میاد گفته بشه بغض سد میشه برای گفتنش واسه همین اشک میشه از چشم میباره سکو. کتاب سکوت شیشه ای رمان رمان سکوت شیشه ای سکوت شیشه ای رمان شیشه ای رمان سکوت ادامه مطلب اگر دلت گرفته سکوت کن این روزها دیگر ی معنای دلتنگی را نمی فهمد. زویا پیرزاد . . بعد کمی که می گذره می بینی چقدر حال بهتری داری ازین سکوت. م.ب سکوت را همیشه بمنزله رضایت تفسیر نمیتوان کرد بسته به شرایط موجود گاه ،رنج و درد و اندوه است خصومت دیرینه است ادامه مطلب پرسش ها   برایم بنویس، چه تنت هست؟ لباست گرم است؟ برایم بنویس، چطوری می خو ؟ جایت نرم است؟ برایم بنویس، چه شکلی شده ای؟ هنوز مثل آن وقت ها هستی؟ برایم بنویس، چه کم داری؟ بازوان مرا؟   برایم بنویس، ح چطور است؟ خوش می گذرد؟ برایم بنویس، آن ها چه می کنند؟ دلیریت پا برجاست؟ برا. چرا به همه ادما عادت کردیم حال بدمون نشون بدیم حتی اگه حالمون خوبه . حال بد نشون میدیم . خسته ایم افسرده ایم مشکل داریم چرا اینا میگیم بهشون ! چرا خوشحالشون میکنیم ! ی از حال بد ما ناراحت نمیشه اتفاقا خیلی هم خوشحال میشه ش ت ما میبینه ....
و چرا میگیم از چی خوشحالیم . چرا جزئیات خو. میدونی مادربزرگ، خیلی دلم میخواد که شب ها زود بخوابم تا صبح ها هم زود بیدار بشم. ولی نمیتونم. کار خیلی سختیه. تلاش میکنم که بتونم اما انگار تلاشم هنوز کافی نیست. یه چیزی که هست، سکوت و آرامشی که توی شب، آ شب و نیمه شب تجربه میکنم، برام خیلی دوست داشتنی و خواستنیه. این سکوت و آرامش . بسم الله الرحمن الرحیم ... به مهربانی ات مثل همیشه چشم دوختم خدای مهربانم ! تو را می خوانم ... صدایت می کنم ... همیشه ..................... همیشه .......... ! ............. تنها تویی که نیازم را می دانی ... باز هم تنها تویی که می دانی ...... تنها تکیه گاه زمین و آسمانم تویی ! اما این بار خدای مهربانم ... به شکلی . سلام بابای خوبم سلام ای مرد شیرین زبانم حرفی ندارم برای اظهار آخه تو که نیستی و من که شما را ندارم دیگه چه چیزی برای گفتن برایم باقی گذاشته ،تنهای چیزی که برایم باقی مانده دلتنگی و سکوت است.حسرت دیدارت ، حسرت بوسیدنت و در آغوش گرفتن حسرت در کنارم بودنت مرا به لکنت انداخته است . . موضوع انشا: سکوت موضوع انشا، انشاء، زنگ انشا، چه بنویسیم، چگونه انشا بنویسم، نوشتن انشا - enshay.blog.ir
شاید از خود بپرسید سکوت چیست؟اصلا ما انسان ها در چه مواقعی وچرا سکوت میکنیم.
سکوت پر از آرامش است،سکوت مسکنی برای قلب هاست ،فرصتی برای دوباره شیدن،خیلی از حرف ها در سکوت خلاصه میشود.
شاید شنیده باشید که میگوید ،سکوتِ پر از فریاد،وبگوییدیعنی چه سکوت است دیگرفریادش چیست،بعضی از انسان هاطوری رفتارو برخورد میکنندکه ادم میشکند،ش تنی پر فریاد اما این ش تن را در سکوت خود غرق میکنند.
انسان هاظلم میکنند،بی عد ی میکنند،دروغ میگویند،دل میشکنند،نابود میکنند،خورد میکنندغرورت را شخصیتت را وتو در برابراین همه بی لطفی سکوت می کنی، سکوتی تلخ ،تلخ تر از طعم یه قهوه تلخ در تلخ ترین روز از عمرت....
صبرکن،آرام بگیر،سکوت کنکه اگرسکوت نکنی تت میکنندلبانت را میدوزند به ریسمان سکوت که مباداحرفی بزنی،حرفم که بزنی بهت تهمت دروغگویی میزنندپس سکوت کن ،سکوت کن در برابرنامردی های دنیا.  انشا، موضوع انشا، انشاء، زنگ انشا، چه بنویسیم، چگونه انشا بنویسم، نوشتن انشا- www.enshay.blog.ir دری شعرونه/ له ۹۴.۲.۱۴ تر۹۵.۶.۲۰ وقتی پای تو در میان باشد تا پای خستگی حرف می زنم دل قناعت اش کم است 95.6.20 **************************** حیف که شود کوچه تاریک را تنها گذر مرگ را کمی با پای زندگی قدم می زنم ۹۵.۶.۱۹ **************************** آدمم گاهی از خودم می ترسم آدم ها بم هایی اند که که نمی دانی چه وقت و در . دارم سخنی با تو و گفتن نتوانم این درد نهان سوز، نهفتن نتوانم تو گرم سخن گفتن و از جام نگاهت من مست چنانم که شنفتن نتوانم شادم به خیال تو چو مهتاب، شبانگاه گر دامن وصل تو گرفتن نتوانم چون پرتو ماه آیم و چون سایه دیوار گامی به سر کوی تو رفتن نتوانم دور از تو، من سوخته در دامن شبها چ. سکوت آغاز سفر است بیان آن معانی,که در کلمه ها نمیگنجد دلم سفر میخواهد نه در مسیر زمان دلم پر گشودن میخواهد با کلمه هایی که از موسیقی سکوت تو جاری میشود و آرام آرام میبرد مرا به راز شکوفایی دانه ایی که در خواب زمین رویای جنگل را میکارد دلم سفر میخواهد به آشنایی های دلی که با نواخ.
تمرینات "افت" یا زمین خوردن ، به عنوان پیش نیازی ضروری در ورزشهای رزمی قبل از هر مرحله ای اموزش داده میشه. یعنی قبل از یادگرفتن سایر تکنیکها (حمله وضربه و... ) باید طرز درست زمین خوردن رو با کمترین آسیب یاد بگیریم!سکوت و س به موقع در محافل و مجالس هم همینطوره! قبل از یادگیری هر نوع اداب گفتگو و معا و رفتاری ، باید اول سکوت رو یاد بگیریم. بعد از اینکه یاد گرفتیم حرف نزنیم، حرف زدنو یاد خواهیم گرفت.سکوت به غیر از مزایایی مثل بهتر شنیدن ، بهتر فکر ، ذخیره انرژی و...به خودی خود هم مفیده! یعنی حتی اگه تازه کار هستیم و از "سکوت" فقط " ت بودنش" رو بلدیم همین هم خییلی کمک کنندس . نتایجش در همون اولین تجربه ها جالب توجهه.مخصوصا مواقعی که ظاهرا همه چیز علیه ماهست . حتا ممکنه با گذر زمان 180 درجه اوضاع رو به نفع ما تغییر بده. مواقعی که مخ قفله ، حرفی برا گفتن نداریم و را اری به ذهن نمیرسه ، سکوت همه کارها رو ردیف میکنه.سکوت عزت میاره. لازم نیس برا اثبات خودمون حرف بزنیم. گاهی برای پرزنت خودمون فقط سکوت کفایت میکنه. در جمع افرادی که ک نه میخان فقط داشته هاشونو (چه مادی چه اطلاعاتی) به رخ بکشن سکوت و بی توجهی ابهت میاره. بهتر میتونه مرد عمل بودنمون رو ثابت کنه.اداب معا هنریه که برا مسولین اموزشی و فرهنگی ما اهمیتی نداشته . تو هیچ کتاب و کلاسی یاد ندادن. درست نشستن، راه رفتن ، غذا خوردن ، برخورد صحیح، خنده به جا و به اندازه و...سکوت وحی نیس، اکتس ه. سکوت کاری، سکوتاخلاقی، سکوتدینی، سکوتمصلحتی و ... رو یاد بگیریم تا مثلا در مصاحبه ها و جلسات کاری یا خانوادگی همه رو مدیریت کنیم و درگیر حواشی نشیم. یاد بگیریم همه اعضای بدن رو ت بار بیاریم. جوری نشه که با محرکها فوری به هیجان بیایم، دستامون بلرزه، عرق کنیم، تمرکزمون به هم بخوره و رفتاری عجولانه با عواقب نسنجیده رخ بدهپ ن:+ نقل از مدیر جوان: ادما از لحظه ای شزوع به بزرگ شدن میکنن که شروع به انالیز خودشون میکنن+ پست مرتبط: سکوت # مستقیم بدون حاشیه # تنگنای فکری
قلمت را بردار بنویس از همه خوبیها، زندگی ، عشق ، امید و هر آن چیز که بر روی زمین زیبا هست گل مریم ، گل رز بنویس از دل یک عاشق بی تاب وصال از تمنا بنویس از دل کوچک یک غنچه که وقت است دگر باز شود از غروبی بنویس که چو یاقوت و شقایق سرخ است بنویس از لبخند از نگاهی بنویس که پر از عشق به ه. فقط همین دندونپزشکم نفهمیده بود گیج میزنم که به حول و قوه اللهی فهمید :دی و با قهقه گفت عزیزم از هر سمتی سرتو بزاری بخو واقعا رو تعادل دندونات هیچ تاثیری نداره... تمام سکوتمو امروز فریاد زدم جلو ع ت اقرار هنوزم عاشقتم ولی نه لبخند زدی نه اخم کردی سردی نگاهت فریادمو بغض کرد دوست داشتم جوابمو می دادی حتی اگه ازم متنفر بودی اما ع و قاب کهنه قدیمی حرفی برا گفتن دیگه نداشت سال هاست عادت کرده به گریه های وقت و بی وقت من و آغوشم دوستت دارم برات ت. یک تجربه می گه ,پیش هیچ پسری از هیچ پسر دیگه ای نه تعریف کنید. نه بد و نه خوبش رو بگید خصوصا اگر یک درصد احتمال رقیب باشن و خصوصا اگر دوست صمیمی باشن (پسرا در عین اینکه هوای همو دارن خودکشی می کنند تا ثابت کنند دوسشون آدم بدیه و اون چیزی نیست که تو ذهن تواه,پس سکوت کن ,سکوت کن ,سکوت خ. بیت المقدس خطیبان و مفتیان سعودی سکوت پیشه کرده و به جای پرداختن به مسئله فلسطین از شاه و ولیعهد عربستان ستایش د.
چکیده هدف از مطالعه حاضر، بررسی تجربی اثر ابعاد سکوت سازمانی بر رفتارهای شهروندی سازمانی است. این مطالعه، سکوت سازمانی را به عنوان یک مفهوم چندبعدی لحاظ می کند و اثرات این ابعاد بر رفتارهای شهروندی سازمانی را مقایسه می کند. نمونه تحقیق شامل ۴۶۲ نیروی کار تمام وقت یک شرکت خ. در زندان ساواک بودی.بعد انقلاب شد کنار ما و ،جنگ شد اون جا هم بودی،صلح شد گفتن یه پایه اش شما بودی، بعد گفتن پسته، بعد گفتن بنز، بعد گفتن سرخ ،  سو قصد شد به جانت،همسرت سپر بلا شد دخترت زندان ، پسرت زندان از خودت هیچ وقت دفاع نکردی،از پسر و دخترت دفاع نکردی، اما تو از مردم دفاع. بسم الله الرحمن الرحیم ... به مهربانی ات مثل همیشه چشم دوختم خدای مهربانم ! تو را می خوانم ... صدایت می کنم ... همیشه ..................... همیشه .......... ! ............. تنها تویی که نیازم را می دانی ... باز هم تنها تویی که می دانی ...... تنها تکیه گاه زمین و آسمانم تویی ! اما این بار خدای مهربانم ... به شکلی . ‏فرو ریختن در سکوت غم انگیز ترین ها در سکوت موج های سهمگین زیر دریاها مرگ خاموشی است و بی کلام رفتنت مردن در موج های سهمگین
سکــوت: یعنی پوشیدن جامه ی ابهت و بردباری برای چیدن پی د ی واژه ی آری. سکوت: یعنی درهم ش تن واژه های غول آسای نفاق و زاری. یعنی برخواستن از کابوس و رسیدن به بیداری. سکوت یعنی اینکه دوستت دارم وتو خبر نداری. یعنی فقط تو بپرسی و من بگویمت آری. سکوت که همیشه نیست تب تلخ ترس ونداری و . اگر طرفدار اشعاری با مضامین اجتماعی هستید کتاب شعر یک رو مه نگار را بخوانید.

کیوان مهرگان در «من سکوت انسانم» اشعاری با رنگ و بوی شخصی و عاشقانه دارد که می تواند لحظه های خوشی برایتان بسازد. مثل این شعر:« در چشمانت وضو می گیرمو به استقبال پاییزمی رومسالروز حادثهاز خود حادثه بزرگتر است »
"من سکوت انسانم" توسط نشر ثالث راهی باز کتاب شده است.

هیچ نشانی نیستجز ردپایی که دیری استاز این جا رفته استهیچ ص نیستجز پچ پچ نسیمبا برگ های زرد و پژمرده ی کشتزاراین جا فقط سکوت است

برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید ادامه مطلب یک دقیقه سکوت به خاطر تمام آرزوهایی که در حد یک فکر ک نه باقی ماندند! به خاطر امید هایی که به نا امیدی مبدل شدند به خاطر ی که با اندوه سپری کردیم! به خاطر قلبی که زیر پای انی که دوستشان داشتیم له شد! به خاطر چشمانیکه همیشه بارانی ماندند! یک دقیقه سکوت! به احترام انی که شادی خود را ب. به صدای سکوت تا به حال فکر کردین؟بعد از نوشتن این پست، دنبال پیدا جواب این سوال میگشتم که:" آیا واقعا صداها داخل جو می مونن و میشه بازی شون کرد؟" تا اینکه رسیدم به یه تیتر عجیب : "صدای سکوت!" تصور کنید که برای چند ساعت همه ی صداهای اطرافتون قطع بشه و سکوت مطلق بوجود بیاد. لازمه بدونین سکوت مطلق یعنی 0 دسیبل! و این درحالیه که صدای یک خونه ی کاملا آروم حدود 40 دسیبل هستش. فکر می کنین چه اتفاقی میوفته؟ احتمالا صدای رد شدن خون از رگ ها، صدای ضربان قلب، صدای دستگاه گوارش و صدای تک تک نفس هاتون رو می شنوین. به نظر من خیلی هیجان انگیزه. این تصویر یه اتاقک بدون پژواکه با آلودگی صوتی 9 دسیبل. ت ترین نقطه ی جهان.

سکوت همونقدر که هیجان انگیزه می تونه ترسناک هم باشه. بخصوص برای آدم هایی مثل من که تو اوج شلوغی هم مغزشون یه لحظه خفه نمیشه. در شرایط بدی هستم. بین انسان های اشتباه و خیلی سطحی.... بزرگترین چالش فکری من این روزها این است که آیا این بدی من است که اینطور منزوی و جدا مانده ام یا این فضای نامتعارف و اشتباهی که در آن هستم؟ چطور آدم ها می توانند اینطور غیر واقعی با هم معا کنند؟ نمیفهمم و دارم عذاب می کشم. سکوت . علیرضا منصوریان بعد از اتفاقات بازی با العین سکوت کرد ولی امشب گفت وگویی را انجام داد. ادامه مطلب سکوت شب میشکند ان هنگام ک ات و پرندگان زندگی اغاز میکنند و من در انتظار امدنت هماغوش با رستاخیزی تابناک شب را به سپیده پیوند میزنم تا صبحدمان در عشقی متعالی متولد شوم