ای خداوند ناخدای من - اخبار روز

خانواده محترم سلطانی و خسروی درگذشت پدر بزرگوارتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت و برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم. در اینجا لازم است از طریق این رسانه از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت . " ت، مسیر شناخت خداوند" ابو حمزة گوید: # _باقر علیه السلام به من فرمود ادامه مطلب آنکه صلاح کارش را،
به خداوند می سپارد؛
در احساسش، رفتارش، و هر آنچه در آرزوها،
نامش را "آینده" می گذارد،
احتیاط می کند!

چراکه خداوند می تواند،
بگیرد!
تمام آنچه پیش از این در رویای خود ساخته ای...

آنگونه که عطا می کند؛
آنچه داشتنش را،
در خیالات خود هم نمی. خداوند متعال را «نور» نامیده اند به خاطر اینکه... ادامه مطلب اختصاصی از فایلکو پاو وینت دینی عمومی پایه پیش ی درس پنجم سنت های خداوند - 21 اسلاید با و پر سرعت .     کدام آیه نشان می دهد که خداوند از روی عدل ، کار نیک را چند برابر و کار بد را فقط به اندازه خودش پاداش و جزا می دهد  ؟ 1) مَن جاءَ بِالحَسَنهِ فلهُ عشرُ امثالها و مَن جاءَ بالس. صادق علیه السلام می فرماید : در شگفتم از ی که برای چهار چیز بیم دارد چگونه به چهار چیز پناه نمی برد. ی که ترس بر او غلبه کرده چگونه بر ذکر حسبنا الله و نعم ال پناه نمی برد . زیرا به تحقیق شنیدم که خداوند عز و جل به دنبال ذکر یاد شده فرمود : پس آن انی که به عزم جهاد خارج گشتند و تخویف ش. خداوند پروا ندارد که به پشه و فراتر [یا فروتر] از آن مثل زند، آنگاه مومنان می دانند که آن [مثل] راست و درست است [و] از سوی پروردگارشان است؛ ولی کافران می گویند خداوند از این مَثل چه می خواهد؟ [بدینسان] بسیاری را بدان گمراه و بسیاری را راهنمایی می کند، ولی جز نافرمانان ی را بدان بیرا. صادق علیه ‏السلام :
نگاه ، تیرى از تیرهاى زهرآلود ابلیس است. هر که براى خداوند عز و جل و نه براى غیر او، چشم خود را فرو بندد خداوند در پى آن ایمانى به او ارزانى دارد که مزه‏ اش را بچشد.
موفق باشید . . .
مَن دَفَعَ غَضَبَهُ دَفَعَ اللّه‏ُ عَنهُ عَذابَهُ وَ مَن حَفِظَ لِسانَهُ سَتَرَ اللّه‏ُ عَورَتَهُ؛ هر خشمش را برطرف سازد، خداوند کیفرش را از او بردارد و هر زبانش را نگه دارد، خداوند عیبش را بپوشاند. نهج الفصاحه ص 767 ، ح 3004 چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید. ( سهراب سپهری ) انسان اگر شه ایی مثبت داشته باشد و حکمت رویداد هارا بپذیرد همه سختی ها و فراز ونشیب های زندگی را به نوعی به نفع خود میبیند. مشکلات نیز خود باعث رشد و تعالی انسان شده و از انسان یه قهرمان میسازد و او را به فولاد آبدیده ای که مقاوم. 24 تیر
اصول برنامه ی خودیاری روی درک و فهم بهتر از خود واقعی است، یعنی اینکه هویت و شخصیت و مقدار ظرفیت و تکلیف خود را از این دنیا بفهمیم. چون بخش بزرگی از ذهنیت ما بابت این بی هویتی و بی شخصیتی و بلاتکلیفی تلف می شود. آیا امروز درک می کنم که برای چه خلق شده ام و در این دنیا تکلیف خ. اطاعت و فرمان برداری از خداوند ـ بعد از شناخت او ـ موجب محبّت به او تعالی می شود و [همچنین موجب] محبت انی که خداوند آنها را دوست دارد، می شود؛ که عبارتند از انبیا و اوصیا، که محبوب ترین ایشان به خداوند، حضرت محمد و آل او علیه و علیهم السلام می باشند؛ و نزدیک ترین ایشان به ما، صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه است.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] خداوند به صراحت به ص می فرماید ولا تمدن عینیک اینطرف و انطرف را نگاه نکن اینها گلهای ناپایدار دنیاست حالا ما که نمی فهمیم مدام چشممان اینطرف و انطرف است و همین سبب ن یتی ما از خداوند می شود. هر فرزندش را ببوسد خداوند عز و جل برای او ثواب می نویسد و هر او را شاد کند خداوند روز قیامت او را شاد خواهد کرد و هر قران به او بیاموزد پدر و مادرش دعوت می شوند و دو لباس بر انان پوشیده می شود که از نور انها چهره های بهشتیان نورانی می شود دعای عرفه سراسر عشق حسین(ع) به خداوند است هر چه به پایان دعای عرفه نزدیک تر می شویم، عشقبازی حسین(ع) با خداوند عمیق تر شده و مفاهیم ابت دعا، در آ بیرونی تر و جذاب تر می شود. حجت ال و المسلمین محمد مهدی ماندگاری، کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اهمیت دعای عرفه گفت: دعای عرفه بخش ها. قربانی حیوان هم مثل دور خانۀ کعبه گشتن یک حرکت کنایی و سمبلیک است. البته اگر خداوند اجازه نمی داد، ما حق نداشتیم حیوانی را برای شکم خودمان بکشیم و رنج دهیم. اینکه قرآن می فرماید با نام خدا حیوانات را بکشید، یعنی با اجازۀ خداوند بکشید./سروش، حج ابراهیمی، برداشت آزاد (ص):هر که با زنى به خاطر ازدواج کند، خداوند او را به مال وى واگذار میکند، و هر که با او به خاطر جمال و زیبائى ‏اش ازدواج نماید، در او چیزى را که خوشایند او نیست، خواهد دید، و هر که با وى به خاطر دینش ازدواج کند، خداوند تمامى این مزایا را براى او جمع می‏کند. فرجام نیک جست وجوی رضوان الاهی در آیه دیگری از ره یافتگان به رضوان الاهی که خالصانه درصدد انجام تکالیف الاهی برآمدند و هدفی جز جلب رضایت معبود نداشتند و چنان که آنان از خدا راضی بودند، خداوند نیز از آنان راضی گشت، سخن می گوید و می فرماید:

رَضِیَ اللّهُ عَنْهُمْ وَرَضُواْ . خداوند شبان من است؛محتاج به همه چیز نخواهم بود.در مرتعهای سبز مرا می خواباند،بسوی آبهای آرام هدایتم می کند و جان مرا تازه می سازد.او بخاطر نام پر شکوه خود مرا به راه راست ی می کند.حتی اگر از دره تاریک مرگ نیز عبور کنم،نخواهم ترسید،زیرا تو ای شبان من،با من هستی!عصا و چوب دستی تو ب. صلى الله علیه و آله : مَن دَفَعَ غَضَبَهُ دَفَعَ اللّه‏ُ عَنهُ عَذابَهُ وَ مَن حَفِظَ لِسانَهُ سَتَرَ اللّه‏ُ عَورَتَهُ؛ هر خشمش را برطرف سازد، خداوند کیفرش را از او بردارد و هر زبانش را نگه دارد، خداوند عیبش را بپوشاند . ( امالى طوسى ، ص 349، ح 721 ) در توحید . پیش از آن که به بحث درباره دلایل وجود خدا و بررسى صفات الهى بپردازیم، لازم است به این پرسش مهم و کلیدى پاسخ دهیم، زیرا اگر پاسخ این پرسش منفى باشد، هر گونه بحث و گفتگو درباره الهیّات، بیهوده وعبث خواهد بود. در این جا دو دیدگاه کلى مطرح شده است، دیدگاه مثبتان و دیدگاه م. ضرورت واگذارى مدیریت و ى به افراد لایق‏
إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَماناتِ إِلى‏ أَهْلِها وَ إِذا حَکَمْتُمْ بَیْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ کانَ سَمِیعاً بَصِیرا (نساء 58) خداوند به . آداب استفاده از تربت یکی از آداب و سنن در نزد شیعه که خیلی هم مورد توجه هست مسئله دعا به درگاه خداوند تعالی است. که خداوند هم در قرآن می فرمایند «أدعونی استجب لکم»[1]بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را در روایت است که می فرمایند «الدعاء مخّ العبادة» و در کتب حدیثی من جمله کتاب کافی ب هست راجع به دعا و اهمیت دعا . دعا طلب کمک خواستن از خداوند تبارک و تعالی است در باب تربت حضرت سیدال ء علیه السلام در هنگام استفاده از تربت علیه السلام و اکل تربت دعاهایی وارد شده است که انسان از خداوند استمداد می گیرد به واسطه این دعاها به جهت رفع مشکل خصوصا شفا گرفتن و رفع درد و الم. ادامه مطلب خداوند در قران می فرماید: من جن و انس را نیاف مگر اینکه مرا پرستش کند(ذاریات). هنگامی که به ناکامیها و ش تهایی که در زندگی متحمل می شویم و درد و رنجی که در این جهان به دوش می کشیم، نگاه می کنیم به معنای واقعی این آیه پی می بریم. ما خلق نشده ایم مگر برای عبادت خدا. اما قصه این است که خدا به عنوان مبدا و منشاء تمام نیکیها و متعالی از هرگونه کجی و کاستی چه نیازی به عبادت ما دارد؟ خداوند در قران می فرماید: عبادت شما به سود خود شماست و خود نیازی به عبادت شما ندارد(زمر). با عبادت خدا ما به تعالی می رسیم. به قول افلاطون، در این جهان ما باید شبیه خدا شویم، یعنی چنان زندگی کنیم که هنگام مرگ صفات نیک خداوند در ما نیز متجلی باشد(افلاطون، جمهوری).
حضرت ابراهیم پدر ایمان است. خداوند او را دوست خویش( خلیل الله) خواند. ابراهیم در کهنسالی که صاحب اسماعیل شد، دلش از عشق فرزند سرشار بود و خداوند خواست که ابراهیم قلبش را از غیر او خالی کند. و او فرزندش را به قربانگاه برد با همه ی ترسها و لرزهایی که در وجود هر انسانی هست. اضطراب، امید و نامیدی، رنج از دست دادن در همه ی ما وجود دارد اما "خداوند عشق است و ابراهیم رنجهایش را در عشق به خداوند فراموش می کند"( ترس و لرز، کگور).
فلبهای ما نیز سرشار از چیزهایی است که در مقایسه با عشق خداوند پوچ و بی معنی است." زندگی این جهان جز بازی و سرگرمی نیست "(انعام) . هر یک از ما در این جهان باید اسماعیل خویش را به قربانگاه ببریم و برای خدا از آن بگذریم. حال یا با میل خویش و با ایمان به خداوند قلب خود را خالی می کنیم یا با درد و رنجی که زندگی بر ما تحمیل می کند، هر آنچه خویشاند ماست وامی گذاریم . قلبهایمان باید خالی شود...انی که به مغفرت و پاداش بشارت گرفتن! یت صلی الله علیه و آله و سلّم از جانب خداوند ، برای بشارت آمرزش الهی به پیروان قرآن و خدا ترسان بوده است که در قرآن هم ذکر شده است. خداوند در آیه 11 سوره یس می فرماید که فقط دو گروه انذار نبی مکرم را می پذیرند: " إِنَّمَا تُنذِرُ مَنِ اتَّبَعَ ال. نتیجه بندگی حسین علیه ‏السلام: مَن عَبَدَ اللّه‏َ حَقَّ عِبادَتِهِ آتاهُ اللّه ‏ُفَوقَ أمانِیِّهِ و کِفایَتِهِ؛ هر که خدا را، آن گونه که سزاوار او است، بندگى کند، خداوند بیش از آرزوها و کفایتش به او عطا کند. بحار الأنوار : ج 71 ، ص 183 جزیره روزی یک کشتی در دریا اسیر طوفان شد از تمام مسافران فقط دو نفر ماندند که به سختی خود را به جزیره ایی رساندند یکی از آنها فردی با ایمان و دیگری بی ایمان بود یک روز بعد از دعاهای زیاد توسط فرد با ایمان از کنار دریا به طرف کلبه آمدند ناگهان دیدند که کلبه شان آتش گرفته مرد بی ای. آ ین دعای حضرت ایوب قبل از سربلندی و سرافرازی این بود که پروردگارا مرا رنج و عذاب رسانید تو نجاتم ده ما هم به تقلید از حضرت ایوب در اوج پریشانی و امتحان و آزمایش همین دعایمان باشد دستهای غیب آماده حمایت و پشتیبانی از انی هستند که در صداقت و ایمان و فداکاری فعال و فداکارند همت و ت. به گزارش نت نیوز؛ منیر قیدی با انتشار متن کوتاهی از داوری شدن نامه ی این در جشنواره ی سی و پنجم فجر انصراف داد. او در این یادداشت، نوشت: « حضور در هر رقابتى و تن دادن به قواعد داورى بخشى مهم از روحیه کمال طلبى و حتى جاه طلبى هر هنرمندى است. اما این حضور […] the post خداوند عزت دهد! appe. سوره حمد : در زمان خاص اگر شخصی آن را بخواند خداوند او را به ارزوی مادی و معنوی می رساند، از بسیاری بلایا و مصائب نجات می یابد و اگر ی موقع خواب ۷ مرتبه بخواند غیر از مرگ همه چیز از او محافظت می شود. سوره بقره : اگر ی به خواندن این سوره مداومت کند از هرگونه سحر و جادو و نظر بد محافظت. خداوند متعال در مدیریّت رزق بندگان، سنّت هایی را قرار داده است. یکی از این سنّت ها، سپردن روزی بعضی افراد به دیگران، برای رساندن به آن هاست. به راستی! ما، واسطه روزی چه انی هستیم؟! تحلیل صحیح شبهات، نمایان گر فهم صحیح دینی و باعث رشد ما خواهد بود. یکی از این شبهات در مورد روزی رس. در دایره المعارف قرآن کریم اولیت و آ یت خداوند اینگونه تفسیر شده است که همه امور به دست خدا بوده و تمامیت هر چیزی به اوست. در قرآن کریم، احادیث و ادعیه « اول» و «آ » که  از اسماء  خداوند هستند، چندین بار ذکر شده اند. به طور مثال خداوند درسوره حدید آیه 3 می فرماید: هُوَ الْأَوّ. هادی علیه السلام فرموده اند وقتی حضرت موسی علیه السلام از خداوند پرسید پاداش صله رحم کننده چیست؟ خداوند فرمود دو چیز به او می دهم. مشرق- هادی علیه السلام فرمودند: آن‏گـاه که خداوند عز و جل بـا موسی بن عمران علیه ‏السلام سخن گفت، موسی عرض کرد: پاداش ی که صله رحم کند چیست ؟ خداون. سپس ضربه ای بر سرش زده می شود که [به اندازه] هفتاد هزار سال سقوط می کند تا به چشمه ای می رسد که بدان «آنیة» گویند، خداوند متعال می فرماید: « از چشمه آنیة می نوشد» (غاشیه/5) و آن چشمه ای است که حرارت و توان پختن اش به نهایت رسیده است و خداوند از وقتی که جهنم را آفریده، در آتش آن دمیده ا. 2 اسفند مسیر زندگی به سمت رُشد و تعالی در حرکت است، وظیفه ی هر انسانی این است که خودش را با این حرکت اجباری تطبیق دهد. تا از قافله عقب نماند. این حرکت قالب، وجه مشترک تمام موجودات در طبیعت می باشد. می گویند خواست و اراده ی خداوند در این راستا متجلی است. امروز اگر من طالب دوستی و عش. “اللهُ اَکبَر”: “خداوند از هر و هر چند بزرگتر است”. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ: “بنام خداوند بخشنده مهربان”. الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ: “ستایش، مخصوص پرودگار جهانیان است”. الرَّحْمـنِ الرَّحِیمِ: “خدای بخشنده و مهربان”. شهید به وجه الله نظر می کند
می دانیم که خداوند متعال خود را از طریق کلماتش به ما نشان داده است. همچنین آل پیغمبر جلوه های خدا نما هستند یعنی با توجه به آنها می توانیم خداوند را بشناسیم و او را ببینیم البته با چشم دل به بالا ترین درجه ی عرفان رسیده اند بنابراین بهتر با خدا در ارت. به نام قدرت مطلق الله دل نوشته ای از مسافر علیرضا ، لژیون یکم ، رهجوی علی خدامی خداوند بی نهایت است و لامکان و بی زمان اما به قدر فهم تو کوچک می شود و به قدر نیاز تو فرود می آید و به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان توکار گشا می شود ناامیدان را امید می شود گمشدگان را راه می. خداوند.....

آنچنانکه سحرگاهان شب تارتر از تاریکی را آرام آرام در حقیقت روشن روز پنهان می گردانی، گرم پنهان تاریکی نفسم در تظاهر به روشنی و پاکیم، آنگاه که می دانم در نزد تو کیستم و در نظر خلق چه می نمایم... در نظر تو کیستم!!! و آنگونه که خداوند روز روشن را در آرامش شب فرو می بری آن سان که دیگر اثری از خورشید و شیدش نیست، تمام جلوی حق و حقیقتم را در تاریکی نفسانیت فرو خورده ام و در خویش غروب کرده ام....
غروب کرده ام...... و حال آنکه بینایی و شنوایی تو می داند که شب و روز از پی هم حاضرند و هیچ یک نیست نمی شوند و من و گمان بی بازگشتی شب و روزم غافل از آنکه باز خواهم گشت همچون شب و روز، دوباره از پی دوباره..... به سمت تو....

خداوند... نزدیکتر از .......

کتاب روی ماه خداوند را ببوس از مضطفی مستور: **وقتی هیچ دلیل قانع کننده ای برای اثبات وجود خداوند و نه برای انکارش نمی شناسم و شک مثل آونگی دایم مرا به سوس ایمان و کفر می برد و می آورد. **کلیدها به همان راحتی که قفل را یاز می کنند قفل هم می کنن. **در ندانستن آرامشی هست که در دانستن نیس.