اهمیت بحث و کار فرهنگی - اخبار روز


رینگ گردشگری شمیران با هدف آشنایی شهروندان و گردشگران از جاذبه های تاریخی ، مذهبی ، فرهنگی شمال تهران در ایام نوروز ب ا می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سعید کارگران معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با بیان خبر فوق اظهار داشت: در نوروز 97 رینگ گردشگری پیاده و شمیرانگردی با اتوبوس های ویژه گردشگری (هاپ آن هاپ آف ) در شمال تهران ب ا می شود و گردشگران می توانند با تورهای پیاده روی و اتوبوس های گردشگری از جاذبه های منطقه دیدن کنند. ادامه مطلب... ا مروزه "میراث فرهنگی" بخشی حاکمیتی، مفهومی، اداری – اجرایی است. تا زمانی که در سال های اواسط دهۀ ۶۰ خورشیدی، سازمانی وابسته به وازت فرهنگ آموزش عالی بود، این مفهوم در ساختار حاکمیتی ایران وجود نداشت. در زمان پهلوی دوم، به جای سازمان میراث فرهنگی کنونی، یازده مؤسسه/سازمان وجو. بدون شک یکی از چالش های اصلی کشور و این استان که به کرات به آن اشاره کرده ایم و مورد تحلیل قرار گرفته موضوع فرهنگ و پایین بودن شاخص های فرهنگی از تهاجم فرهنگی ، ناتوی فرهنگی ، مقابله فرهنگی مدنظر ی در این اوا ” ولنگاری فرهنگی” نیز به آن اضافه شده رنج می برد. فرهنگ یک مقوله پیچید.
چرا-باید- -فرهنگی-مورد-حمایت-حقوقی-واقع-شوندچرا باید فرهنگی مورد حمایت حقوقی واقع شوند فرمت فایل ی: .zip
فرمت فایل اصلی: word
تعداد صفحات: 219
حجم فایل: 129
قیمت: 15000 تومانبخشی از متن:
بخشی از متن اصلی :
مقدمه
چرا باید فرهنگی مورد حمایت حقوقی واقع شوند؟
این نخستین و اصلی ترین پرسش پایه گذار نوشتار حاضر است که تلاش برای شرح و بسط و نیز یافتن پاسخی متناسب با آن، بندبند و بخش بخش این نوشته را شکل می دهد: اهمیت های فرهنگی بر چه مبنایی استوار است که آنرا شایستة تضمین و تامین حقوقی می نماید، چه مبنایی این ها را به قلمرو جاودان های اساسی وارد می کند و چرا این ها به عنوان مساله ای برای نظام حقوق اساسی و در بطن آن مطرح می شوند؟ بنابراین پرسش از اهمیت و جایگاه های فرهنگی، مساله اساسی این نوشتار است با ابتناء بر این پیش فرض که اساس اهمیت های فرهنگی را می توان در دو مبنای ارزش جستجو کرد: نخست در خود ارزش ذاتی های فرهنگی و دیگری در ارزش کارکردی آن یعنی ارزشی که برای دیگر مقوله ها دارد که این مقوله ها عبارتند از «حوزة عمومی» و حقوق اساسی، و این ارزش ها مبنای اهمیت صیانت از های فرهنگی قرار می گیرند. از این روی پرسش اصلی، خود به سه پرسش دیگر تقسیم می شود:
پرسش نخست از ارزش ذاتی های فرهنگی است و اینکه اساساً های فرهنگی چه سرشتی دارند و چه مبنای نظری پشتیبان آنهاست، در چه چهارچوبی جای می گیرند و آیا در اصل چهارچوبی به نام « های فرهنگی» وجود دارد؟ فرهنگی بودن این ها به چه معنای و اساساً ارتباط میان فرهنگ و حقوق اساسی چه می تواند باشد؟ فرهنگ که عرصه ای گسترده، باز و بی مرز در علوم انسانی است و حقوق اساسی که عرصة قطعیت حقوقی. فرهنگ که عرصه معناست و حقوق اساسی که عرصة شکل و چهارچوب، اما در اصل، انگیزه اصلی این پرسش از های فرهنگی چگونه شکل یافت و چگونه این ها به عنوان یک «مساله» مطرح گشتند؟ رابطه میان مردم و حکومت در بخش فرهنگ جامعه چه می تواند باشد وحقوق اساسی چگونه این رابطه را تنظیم می کند؟ این ها در کدام دسته از نسلهای های بشر قرار می گیرند و آیا مقوله ای به نام «حق فرهنگی» قابل تصور است؟ سرانجام اینکه که امین ها، فرهنگی محسوب می شوند و به چه کار می آیند؟
این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمتword در اختیار شما قرار می گیرد
تعداد صفحات : 219 فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است. موزه پرستاری و اهمیت تاریخ پزشکی
مراقبت دلسوزانه و غمخوارانه‏ ی پرستاری متعهد هدیه ‏ای است که مردم شمال شرق پنسیلوانیا نسل پشت نسل آن را تجربه کرده ‏اند. پرستاران مهربان و دلسوز جان ده‏ها هزار نفر را از بیماری‏های طاقت‏فرسا نجات داده ‏اند. اکنون اهالی این منطقه می‏توان. نشست خبری دهه تکریم مساجد پیش از ظهر امروز(دوشنبه 17 اردیبهشت ماه) با حضور حجت ال والمسلمین مجتبی صداقت معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد و اصحاب رسانه در مجتمع فرهنگی محراب برگزار شد.

*کارکردهای مسجدی نیاز به غبارروبی دارند

در ابتدای این نشست حجت ال . وزارت ارشاد درباره جلوگیری از اکران «عصبانی نیستم» باید توضیح دهدمهدی شیخ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای ی در واکنش به درخواست 200 تشکل دانشجویی که خواستار اکران «عصبانی نیستم» شده بودند، می گوید که وزارت ارشاد باید در مورد جلوگیری اکران این که تمامی مراحل قانونی را طی کرده بود توضیح دهد. او همچنین اعتقاد دارد که جلوگیری از اکران یک سینمایی با فضاسازی ها می تواند بدعتی نادرستی را در مسائل فرهنگی ایجاد کند. ادامه مطلب... همزمان با هشتم شوال سالروز ت یب قبرستان بقیع به دست وه ون، نمایشگاه ع و اسناد بقیع به همت روابط عمومی بعثه ی درفرهنگسرای شهر تهران آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه که تحت عنوان "جنت البقیع" با مشارکت موسسه فرهنگی هنری مشعر و فرهنگسرای شهر تهران در خانه فرهنگ کوثر در منطقه 12 شهرد. بررسی بعد تئوریک و کاربردی پروپوزال
نخستین گام در نگارش پروپوزال طرح یک پرسش پژوهشی و در ادامه پاسخ دادن به آن است. در ادامه از دو بُعد باید سوال مطرح شده را مورد بررسی قرار داده و به آن پاسخ دهید؛

بعد تئوریک و اهمیت نظری مسئله
بعد کاربردی مسئله


اهمیت نظری مسئله پروپوزال: در این قسمت پژوهشگر باید با بررسی نظریات و تئوری های موجود در باب مسئله پژوهش, اهمیت مسئله را در میان مسائل موجود در نظریات مختلف با تکیه بر اسناد معتبر مشخص نماید. در واقع در این قسمت پژوهشگر باید اهمیت مسئله را از بعد نظری و کنکاش در نظریات و تئوری ها مطرح نماید.
اهمیت کاربردی انجام پروپوزال: در این قسمت پژوهشگر باید از طریق بررسی جوانب اساسی مسئله پژوهش در عمل به فواید و نتایج کاربردی حاصل از انجام پژوهشدر باب مسئله مورد نظر بپردازد. لازم به ذکر است که در این قسمت پژوهشگر باید اثرات مثبت حاصل از انجام پروژه و اثرات منفی حاصل از عدم انجام پژوهش را با درنظر گرفتن حیطه و چارچوب نظری و عملی پژوهش مطرح نماید.
پس از بیان اهمیت و ضرورت مساله و ارائه آن بر اساس ملاحظات فوق به منظور بازبینی آن می توان به ارزشی آن بر اساس موارد زیر پرداخت:

چرایی انجام پژوهش
ارزش حاصل از انجام پژوهش
نتایج حاصل از انجام پژوهش


پروپوزال گان نخستین پروژه شما و به منزله نقطه آغاز پایان نامه تحصیلی شماست که مهم ترین قسمت از تحصیلاتتان به شمار خواهد آمد و طرح یک پرسش پژوهشی مرتبط با پایان نامه که نقش ستون فقرات آن را ایفا می کند, نگارش پایان نامه را از یک امر بار به مسئله ای حائز اهمیت و چالش برانگیز برای شما تبدیل می کند.
انجام پروپوزال
سفارش پروپوزال
تاکید دوباره بر تسریع روند پرونده ثبت جهانی «هیرکانی»


تاکید دوباره بر تسریع روند پرونده ثبت جهانی «هیرکانی»
به گزارش مجله محیط زیست صلح ؛
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، جلسه هماهنگی بین دستگاه های سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری سازمان میراث فرهنگی و کمیته ملی یونسکو به منظور تصمیم گیری در رابطه با تدوین پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در دفتر معاونت میراث فرهنگی کشور برگزار و محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی با اشاره به اهمیت پرونده جنگل های هیرکانی در فهرست آثار طبیعی جهانی گفت: با توجه به اینکه ارزیابان یونسکو برای بررسی پرونده جنگل های هیرکانی سال 2018 وارد کشور می شوند، لازم است همه ی فعالیت ها و مقدمات تدوین پرونده با مشارکت دستگاه های مربوطه انجام شود.
طالبیان همچنین با اشاره بر وم تدوین پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکانی، بر ضرورت مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری سازمان میراث فرهنگی و کمیته ملی یونسکو در تهیه این پرونده تاکید شد.
او ادامه داد: در این جلسه قرار شد کمیته هماهنگی بین دستگاه ها هر چه سریع تر برگزار و همچنین شورای راهبری نیز برای تسریع روند پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکانی و اجرایی برنامه های پلان مدیریت درج شده در پرونده قبل و بعد از ثبت جهانی تشکیل می شود.
معاون میراث فرهنگی اظهار کرد: زمان تعیین شده برای جمع بندی نهایی پرونده آبان ماه سال جاری در نظر گرفته شده است و مرجع ملی ارسال پرونده و سایر هماهنگی های اداری به عهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خواهد بود.
به گزارش ایسنا، 24 داد امسال نیز جلسه ای در شهرستان آمل در استان مازندران برگزار شد که اصلی ترین هدف نشست کارگروه که با حضور «تیلمن یگر» ارزیاب اتحادیه جهانی حفاظت از آثار طبیعی (سوکو) برگزار شد، ارائه را ارهای مناسب برای مراحل اجرایی و فراهم آوردن موارد درخواستی یونسکو در مهلت تعیین شده اعلام شد.
به گفته طالبیان در آن زمان، مهلت تعیین شده از سوی یونسکو برای تکمیل پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکانی تا اوایل سال 2018 میلادی (زمستان 96) است و پس از این مهلت، بررسی پرونده ارسالی و بازدید میدانی کارشناسان یونسکو از محدوده های مورد درخواست ثبت جهانی آغاز می شود و حداقل تا سال 2019 میلادی جنگل های هیرکانی شمال ایران به عنوان سومین اثر میراث طبیعی کشور در فهرست آثار یونسکو ثبت خواهد شد.
انتهای پیام
بازنشر مطالب و اخبار گروه خبری
ایسنا
اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار صلح برای ما ارسال نمایید.
خبریار صلح
قوانین خبریار صلح

در صورت تمایل اعلام نمایید تا اخبار و گزارش ها با نام خود شما منتشر گردد.
شما می توانید از بخش خبریار صلح، اخبار و گزارش های خود را ارسال نمایید.
شما می توانید اخبار و گزارش ها را به ایمیل [email protected] ارسال نمایید.
لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی اکیدا خودداری فرمایید.
از ارسال کاریکاتورهای توهین آمیز یا تصاویر موهن اکیدا خودداری فرمایید.
رعایت کپی رایت در مطالب ارسالی ا امی است.
در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربر خاطی بلافاصله حذف می گردد.

گروه وبگردی و خبریار صلح

معنای «مدیریت فرهنگی» در این تاریخ
امروزه مدیران فرهنگی حکم فرماندهان جهبه جنگ نرم را دارند که با توجه به کثرت کار و فزونی فشار و کمبود نیروهای خدوم، خبره و دغدغه مند به صورت جهادی خود را وقف مدیریت فعالیت های فرهنگی کرده اند. هدف ما این است که به تد ر و سیاست هایی برسیم تا مدیران فرهنگی از وظایف خانوادگی و نقش مهم آن ها در تربیت فرزندان و همدلی با همسر و همراهی با اعضای خانواده غافل نمانده و از این جهت آسیبی به آنان نرسد. از شما شمند گرامی تقاضا داریم با پاسخ به پرسش های زیر ما را در حل این مسئله یاری کنید.
1. تعریف شما از مدیریت فرهنگی به شکل جهادی چیست؟
2. با توجه به تعریف شما از مدیریت جهادی اولویت مدیران میان «مدیریت فعالیت های فرهنگی» و «ایفای نقش ها و مسئولیت های خانوادگی» کدام است؟ به عبارت ساده تر کفه ترازو به سمت کدام یک از موارد فوق می باشد؟ آیا اولویت رسیدگی به امور خانوادگی است؟ یا مدیریت فعالیت فرهنگی؟ یا اینکه هر دو به یک میزان در درجه اهمیت می باشند؟
3. اگر بین این دو مهم تضاد یا تقابل یا تداخل و یا شرایط ویژه ای در یکی از این دو پیش آید اولویت و ارجعیت با کدام است و چگونه باید مدیریت شود؟

پاسخ اصغر طاهرزاده: 1ـ به نظر می آید که در این تاریخ مدیریت فرهنگی عبارت است از «تلاش برای فهم حقیقت انقلاب ی به عنوان جبهه ی توحیدی در مقابل جبهه ی استکبار». 2ـ وقتی انسان شخصیت فرهنگی مناسبی پیدا کرد در خانه و اجتماع دارای یک نقش و یک تأثیر می شود و نباید به شکلی عمل کند که تضاد بین حضورش در خانه و اجتماع پیش آید. 3. آری بالا ه ارجحیت با اجتماع است ولی به شرط حفظ فضای فکری و فرهنگی خانه. یکی از آموزه های عبادی است که از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. تع ر و آموزه های زیر نشان دهندة اهمیت و اهتمام بالای نسبت به آن است. ستون دین؛ فاصله بین کفر و ایمان؛ اولین موضوع پرسش شونده در قیامت و شرط قبولی اعمال؛ تکلیفی که هرگز ساقط نمی شود؛ راه رستگاری؛ بهترین عمل؛ را. کتابخانه جعفر صادق (ع) توسط خیر محترم جناب آقای حاج حمیدرضا شاه حسینی تاسیس در آبان ماه سال 1391 توسط جناب آقای ایاذی معاونت محترم اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افتتاح گردید. کتابخانه جعفر صادق در بهمن ماه 1394 پیرو دستور قالیباف ،شهردار تهران مبنی بر یکپارچه سازی مدیریت کتابخا. ۱-دلی۱-دلیلنجذاب روشنفکران به انقلاب ی نقص در فاعل نبود بلکه نوعی ح خاص در قابل بود. ۲-تهاجم فرهنگی با تبادل فرهنگی متفاوت است تبادل فرهنگی خوب ولازم است هدف تبادل فرهنگی باور فرهنگ ملی و کامل است ۳-اگر ازصراط مستقیم دور افتادید به هدف نخواهید رسید ۴-مانباید تابع ذائقه خلق شده . این شهید 26 ساله پیش تر از اعضای فعال بسیج دانشجویی آزاد ی تبریز بود که بعد از اتمام تحصیلات در رشته مکانیک وارد پاسداران انقلاب ی شد. او هجدهمین شهید م ع استان اذربایجان شرقی است. پیکر مطهر او صبح امروز چهارشنبه 17 ابان ماه 96 وارد معراج ی تهران شد و به زودی برای انجام مراسم تشییع و تدفین به زادگاهش در تبریز منتقل خواهد شد.

زیر سه ساعت قبل از شهادت شهید م ع حرم، وحید فرهنگی ضبط شده است. یعنی ساعاتی که این شهید م ع حرم در بیمارستان بقیه الله تهران بستری بود.انتهای پیام/
تست سرد «ذوالفقار» درحضور دفاع/ تولید سلاح مدرن با 2 میلیون تومان
سلاح انفرادی جدید ذوالفقار


بطور معمول کار طراحی و ساخت سلاح در ایران بر عهده نهادهای نظامی است که مجموعه هایی نظیر وزارت دفاع و سازمان های جهاد خودکفایی نیروهای مسلح این وظیفه را بر عهده دارند، اما این بار یک موسسه فرهنگی هنری به همت جوانان متخصص اقدام به طراحی یک سلاح انفرادی کرده است.

موسسه فرهنگی «مصاف ایرانیان» در روز قدس از یک سلاح انفرادی با نام «ذوالفقار» رونمایی کرد که مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت.

این موسسه با مدیریت علی اکبر رائفی پور از سال 1391 بطور رسمی فعالیت خود را در زمینه دشمن شناسی و مهدویت و با هدف زمینه سازی ظهور آغاز کرده و تا کنون در زمینه های مختلفی فعالیت داشته است. پایان نامه تعیین اهمیت نسبی مولفه های بازار گرایی درعملکرد بانک


پایان نامه تعیین اهمیت نسبی مولفه های بازار گرایی درعملکرد بانک


فرمت فایل : doc
حجم : 120


صفحات : 28


گروه : علوم انسانی

توضیحات محصول :
پایان نامه تعیین اهمیت نسبی مولفه های بازار گرایی درعملکرد بانک

بیان مسأله اساسی تحقیق به طور کلی (شامل تشریح مسأله و معرفی آن، بیان جنبه‏های مجهول و مبهم، بیان متغیرهای مربوطه و منظور از تحقیق) :

بازارگرایی به عنوان کاربرد و مفهوم عملیاتی بازاری از آن رو مورد توجه سازمان­­­­­­های عصر حاضر قرار دارد که مشتری، اکنون به دلیل پیشی­گرفتن تولید و خدمات بر تقاضا و افزایش رقابت میان تولید­­­­­کنندگان و عرضه­کنندگان انتخابگر شده است .(نیکومرام و حیدرزاده، 1385)

امروزه شناخت و پیش­بینی نیازهای مشتریان برای بنگاههای اقتصادی جهت ب مزیت رقابتی و بخش­بندی بازار ضروری است. ­­مشتری عامل کلیدی و محوری در تقویت چابکی سازمان قلمداد می­شود و جهت­گیری کلیه اه استراتژی­ها و منابع سازمان حول محور جذب و نگهداری مشتری می­باشد. تقویت وفاداری مشتریان برای شرکت­هایی که دغدغه حفظ و توسعه جایگاه رقابتی خویش را در بازار دارند چالشی استراتژیک محسوب می­شود. به این معنا که با افزایش وفاداری مشتریان می­توان انتظارداشت سهم بازار وسوددهی بنگاه­اقتصادی ارتقامی­یابد. درک بازار با برنامه­ریزی واتخاذ استراتژی­های مناسب جهت وفادار مشتریان وافزایش نرخ وفاداری آن­ها، منافع بلندمدت برای بنگاه اقتصادی را سبب می­شود. (حمیدزاده و غمخواری، 1388)

افزایش روزافزون رقابت، تبدیل بازارهای ­محلی به بازارهای ­جهانی، تنوع نیازها و خواسته­های مشتریان، تنوع­فرهنگی و اجتماعی و... در بازارهای مختلف، تغییر رویکردهای بازاری تاکتیکی فروش به رویکردهای بازاری استراتژیک را یک ضرورت ساخت (تغییر افق زمانی کوتاه مدت به بلند مدت). اینکه یک بنگاه چگونه می­تواند توان رقابتی خود را افزایش داده و به مزیتی رقابتی دست یابد نیازمند عملیاتی­سازی مفهوم بازاری بود. لذا در جهت عملیاتی­سازی آن بازارگرایی به عنوان یکی از موضوعات اصلی پژوهش در بازاری استراتژیک مطرح شد.


قیمت محصول : 14000 تومان
 در راستای اجرای دقیق دستورالعملهای فرهنگی اداره آموزش وپرورش ناحیه 1شهرری، جلسه اخلاق اداری با حضور ولی زاده معاونت ابت ، جهت تقویت روحیه معنوی و اخلاق اداری کارکنان در این اداره برگزار شد . در این جلسه شریف کارشناس مسوول ابت و جمعی از کارکنان حضور داشتند . ابتدا معاونت ابت ، . تحقیق پیرامون اهمیت امور اقتصادی در فرآیند تاریخی

تحقیق پیرامون اهمیت امور اقتصادی در فرآیند تاریخی اهمیت امور اقتصادی در فرآیند تاریخی 60صفحه پروفسور جان کنت گالبریت . (john k. galbraith ) ممتاز ها وارد و برنده جایز نوبل در اقتصاد که درک عمیقی از تحولات اقتصادی – اجتماعی و فرهنگ. میراث فرهنگی به همه آثار باقی مانده از گذشتگان گفته می شود که دارای ارزش فرهنگی باشند. میراث فرهنگی همه آثار ملموس از قبیل بناهای باستانی یا آثار ناملموس مانند آداب و رسوم یک منطقه را نیز شامل می شود که نسل امروز در تلاش برای حفظ آن برای آیندگان هستند.
تست سرد «ذوالفقار» درحضور دفاع/ تولید سلاح مدرن با 2 میلیون تومان
سلاح انفرادی جدید ذوالفقار


بطور معمول کار طراحی و ساخت سلاح در ایران بر عهده نهادهای نظامی است که مجموعه هایی نظیر وزارت دفاع و سازمان های جهاد خودکفایی نیروهای مسلح این وظیفه را بر عهده دارند، اما این بار یک موسسه فرهنگی هنری به همت جوانان متخصص اقدام به طراحی یک سلاح انفرادی کرده است.
موسسه فرهنگی «مصاف ایرانیان» در روز قدس از یک سلاح انفرادی با نام «ذوالفقار» رونمایی کرد که مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت.
این موسسه با مدیریت علی اکبر رائفی پور از سال 1391 بطور رسمی فعالیت خود را در زمینه دشمن شناسی و مهدویت و با هدف زمینه سازی ظهور آغاز کرده و تا کنون در زمینه های مختلفی فعالیت داشته است. مقاله درمورد و تنوع فرهنگی 5 ص

مقاله درمورد و تنوع فرهنگی 5 ص لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 7 و تنوع فرهنگی نسبت میان و تنوع فرهنگی از مباحث مهم حوزه علوم انسانی در محافل علمی و خصوصاً در دهه های گذشته بوده است. در این خصوص دیدگاه های م.
همانطور که می دانید امروزه در سازمان ها disaster recovery از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بدین معنی که سازمان ها باید بتوانند به روش های مختلف از دیتای خود محافظت نمایند تا در صورتیکه disaster رخ دهد بتوانند با سرعت بالا دیتای خود را بازگردانند. در طرح های disaster recovery یکی از مفاهیمی که ا. مردم اصفهان در مجلس گفت: در ت یازدهم و ت های قبلی کمترین توجه برای تأمین منابع مالی مسائل فرهنگی صورت گرفته است؛ نوع نگاه کارشناسان فرهنگی در ت یازدهم حداقلی است و از بودجه فرهنگی کشور کم می شود. با عنایت به اهمیت آموزش به طور عام و آموزش های غیر رسمی به طور خاص در این مجال بصورت اجمالی آموزش های غیر رسمی ارائه می گردد. امروزه مقوله ی آموزش و اهمیت و اثرات آن در سازمان ها بر ی پوشیده نیست. انواع و اقسام مختلف شیوه های آموزشی و نحوه و میزان اثرات آن بر آموزش گیرندگان مباحث . ی که زبانِ باز و دلِ روشن و مغزِ فعّال دارد، میتواند مقابل تهاجم فرهنگی را بگیرد. با چه؟ با سنگر فرهنگی، با حصار فرهنگی و با سلاحِ دور زنِ فرهنگی. ابزار فرهنگی لازم است.

1) هر ی در این عصر بخواهد مرد موفقی باشد و عنصری باشد که در جامعه فهمیده شود و دارای طرز تفکری موفقیت آمیز باشد،باید در جامعه تعیین کند که برچسب فکریش چیست.هرفردی باید صف اجتماعی خود را به عنوان مذهبی،روشنفکر،معتقد به فلان ایدئولوژی و...مشخص کند.

2) وقتی به جامعه نگریسته می .
تاثیر رسانه‏ها در تغییر تفکرات جوامع بشری 88 ص
تاثیر رسانه‏ها در تغییر تفکرات جوامع بشری 88 ص دسته: روانشناسی و روانپزشکی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 45 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 88

تاثیر رسانه‏ها در تغییر تفکرات جوامع بشری 88 ص
قیمت فایل فقط 15,000 تومان
 ید

چکیده:
رسانه ها به عنوان یکی از نهاد های اجتماعی کارکرد انتقال میراث فرهنگی و اجتماعی و ارزش های جوامع را برعهده دارند. در عصر کنونی با توجه به نقش بارز آنها در جامعه و اطلاع رسانی پیرامون موضوعات اجتماعی، ، فرهنگی و... سعی می کنند الگوهای نوینی را به جوامع وارد کنند تا جایگزین فرهنگ ها و ارزش ها و الگوهای سنتی شوند. در این رهگذر رسانه ها به عنوان عاملان تغییر و تحول در ارزش ها و هنجارها مطرح هستند، به طوری که سنت ها را به مبارزه می طلبند و به صورت یک عامل مؤثر در دگرگونی نگرش ها و رفتارهای نسل جدید عمل می کنند. همین امر می تواند منجر به شکاف نسلی و عدم انتقال تجربیات نسل گذشته به نسل فعلی شود. نسل فعلی، هر آنچه را که از رسانه می خواند، می شنود و می بیند، ملاک نگرش، عمل و رفتار خود قرار می دهد. در دوران کنونی نقش نهادهای اجتماعی همانند خانواده، مدرسه و همسالان در اجتماعی نسل ها تضعیف و در مقابل روز به روز بر اهمیت و نقش رسانه ها افزوده می شود. این مقاله با توجه به داده های نظری و نظر صاحب نظران به تبیین موضوع شکاف نسلی از طریق رسانه ها و نقش این دستگاه ها در انتقال ارزش ها و معیارهای نو به جوامع می پردازد.


مقدمه
رسانه ها در دوران کنونی بخشی ...


قیمت فایل فقط 15,000 تومان
 ید
برچسب ها : تاثیر رسانه‏ها در تغییر تفکرات جوامع بشری 88 ص
http://www.tebyan-babol.ir/main.asp?id=155886 برگزاری جلسه هم شی گروههای تبلیغی در ساری علیرضا قنبری کارشناس تشکل های دینی اداره تبلیغات ی ساری،از برگزاری جلسه هم شی گروههای تبلیغی در ساری خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی ساری، علیرضا قنبری کارشناس تشکل های دینی اداره تبلیغات ی ساری.


مبانی نظری و پیشینه شبکه های اجتماعی اینترنتی و گرایش به ارزش های غربی

مبانی نظری و پیشینه شبکه های اجتماعی اینترنتی و گرایش به ارزش های غربیدسته بندی
علوم اجتماعی


فرمت فایل
docx


حجم فایل
494 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
86
دریافت فایلمبانی نظری و پیشینه شبکه های اجتماعی اینترنتی و گرایش به ارزش های غربی


فروشنده فایل
کد کاربری 14636
تمام فایل ها

بصورت فایل ورد
همراه با منابع
کارکردهای فرهنگی شبکه های اجتماعی اینترنتی
ابزارهای نوین فناوری ارتباطی از پدیده های مهم فرهنگی و اجتماعی، و حتی و اقتصادی و از اجزای بسیار مهم سازنده جریان های فرهنگی و اجتماعی عصر ما به شمار می آیند که تأثیری شگفت آور بر جوامع گوناگون و افکار عمومی می گذارند. از این رو، و بر اساس دیدگاهی جامعه شناسانه، باید آن ها را از اجزای مهم جامعه برشمرد. این ابزارها از کارکردهای مثبت ذیل بهره می برند:
دگرگونی پذیرش فرهنگی: به این معنی که فرد خود و رفتارش را با ارزش های اجتماعی و هنجارها همگون می سازد.
زدودن تأ فرهنگی: که هماهنگی بین تغییر ناهمزمان عناصر فرهنگی را از بین می برد.
نسبی گرایی فرهنگی: که امکان برخورد و چالش فرهنگ ها و دانش ها و علوم را امکان پذیر می کند.
افزایش تراکم فرهنگی: که در برخورد با سایر فرهنگ ها و هنگامی به وجود می آید که عناصر افزوده شده به فرهنگ بیش از عناصر حذف شده آن باشد.
همگن سازی (ابرفرهنگ): که گویای تأثیر فناوری ها در سوق دادن جهان به سوی همگونی آرایه ها و چهره ها و فرهنگ هاست.
دموکراتیزه فرهنگ و افزایش مشارکت : که در پی استفاده از فناوری ها ایجاد می شود (همان: 103).
نقدگرایی: که درچی استفاده از فناوری های نوین رواج یافته است.
دگرایی: که بیانگر این موضوع است که قدرت دیگر ریشه در سنت ندارد، بلکه ریشه در د دارد که نمود کامل آن قانون است.
اما کارکرد اجزای اجتماع همواره مثبت نیست و بر حسب اتفاق برخی عناصر ممکن است دارای کارکرد منفی باشند و آن نتایج منفی ممکن است باعث ت یب و از هم گسیختگی نظام اجتماعی شوند. به دیگر سخن گاهی اوقات عنصری در نظام اجتماعی می تواند از جهتی دارای کارکردی مثبت و از جهتی دارای کارکردی منفی باشد. از همین رو، و بر پایه نظر گروهی از شمندان و صاحب نظران، افزارهای فناوری ارتباطی نیز دارای ای از کارکردهای منفی اند:
تهاجم فرهنگی: که منجر به تعاملی نابرابر بین کشورهای دارای فناوری و فاقد آن می شود.
اسطوره سازی (جهانگرد، 1381: 21ـ18).

مبانی نظری و پیشینه شبکه های اجتماعی اینترنتی و گرایش به ارزش های غربیمدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: قطار گردشگری مشهد به خواف راه اندازی می شود. ابوالفضل مکرمی فر در گفت و گو با ایسنا بیان کرد با توجه به وجود میراث فرهنگی و گردشگری ارزشمندی همچون آسبادهای نشتیفان که هم اکنون مقدمات ثبت جهانی آن آغاز می شود. به زودی قطار گردشگری مشهد به خواف راه اندازی می شود. وی اظهار داشت که ما تلاش می کنیم به منظور توزیع سفر در استان و شناخت قابلیت های تاریخی و گردشگری موجود در آن، قطار گردشگری به ای طبس، بجستان و سبزوار و همچنین ایی که امکان سفر ریلی از مشهد وجود دارد را برقرار کنیم.
گفتنی است مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به برگزاری تور قطار گردشگری روز ملی عطار در روز گذشته گفت: این تور گردشگری به منظور پاسداشت مفا نیشابوری و عطار برگزار شد که گردشگران علاوه بر بازدید از آرامگاه عطار و خیام از سایر جاذبه های گردشگری شهر نیشابور نیز بازدید کنند و خاطرات به یاد ماندنی را در ذهنشان به ثبت برسانند.
منبع:http://تورکیش-تورمشهد.com/mashhad-tour/ جای خالی خلاقیت و رویکرد انتقادی در نظام آموزش و پرورش کشور دانش آموزانی که حفظ می کنند و تسلیم می شوند جوان آنلاین ،در آغاز مهر ماه هر سال شور و شوق رفتن به مدرسه مخصوصاً بچه های سال اول ابت یکی از بهترین، شیرین ترین و خاطره انگیزترین لحظات از عمر انسان است که... در آغاز مهر ماه .

آن طور که معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان البرز، «مهناز طاهری» می گوید، منبری 700 ساله با نام « منبر ارنگه » با عنوان نخستین اثر منقول استان البرز، در فهرست میراث ملی به ثبت رسید.«مهناز طاهری» در مصاحبه ای که با ایسنا داشته، پیرامون ساخت این منبر در سال 704 هجر.
آن طور که معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان البرز، «مهناز طاهری» می گوید، منبری 700 ساله با نام « منبر ارنگه » با عنوان نخستین اثر منقول استان البرز، در فهرست میراث ملی به ثبت رسید.«مهناز طاهری» در مصاحبه ای که با ایسنا داشته، پیرامون ساخت این منبر در سال 704 هجری ق. نشست ویژه مرکز فرهنگی شهر کتاب روز دوشبه هفته آینده به «درهای باز، سفر بین فرهنگی ایران و آلبانی» اختصاص دارد