الله مقامه الشریف - اخبار روز

فضیلت های بسم الله الرحمن الرحیم والاترین جمله آسمانی و سرلوحه هر کتاب نازل شده از ساحت قدس ربوبی، همانا این جمله شریفه است. صفوان جمال از صادق (علیه السلام) نقل می کند که: ما انزل الله من السماء کتاباً الا و فاتحته بسم الله الرحمن الرحیم؛ خداوند متعال هیچ کت را از آسمان نازل نفرمود، مگر آن که دیباچه و اول آن بسم الله الرحمن الرحیم بود. مهج الدعوات در کتاب فضل الدعا، ااز صادق (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل می کند که: بسم الله الرحمن الرحیم اسم الله الاکبر أو قال: الاعظم؛ بسم الله الرحمن الرحیم؛ بسم الله الرحمن الرحیم بزرگ ترین اسم خداوند است. یا فرمود: بالاترین اسم بسم الله الرحمن الرحیم است [1]. ادامه مطلب یکی از تفاوتهای اصلی نگرش توحیدی با نگرش غیر توحیدی، مربوط به مساله غیب است. بی تردید اعتقاد به عالم غیب و متافیزیک، خیلی از نگرشهای انسان را تغییر می دهد. غیب در درجه ی اول مختص خدا بوده و در درجه ی بعد به و ائمه (صلوات الله اجمعین) می رسد، چنانکه در احادیث ی از زمان (عجل الله تعا. متن زیر، اولین جلسه از سلسله نشست های "بررسی ابعاد تهاجم اسناد بین المللی و استحالۀ هویت ی ایرانی" است که با سخنرانی جناب حجت ال و المسلمین علی کشوری(دبیر محترم شورای راهبردی الگوی پیشرفت ی) با موضوع تبیین سند 2030 در تاریخ 4 دادماه 1396 در معارف قم برگزار گردید.صوت جلسه را از اینجا . شیخ علی بهجت و آیت الله العظمی بهجت رحمة الله علیه به فرزند آیت الله بهجت (ره) گفتیم: آقای فلانی می گوید: من 25 سال در خانه و مسجد آیت الله بهجت بزرگ شده ام. آیا شما ایشان را می شناسید؟ ادعایشان را تایید می کنید؟

با تعجب گفت: «نمی شناسم. مدعیان زیادند.»

به نقل از کانال نقد
https://t.me/naghdeghaffari
بسم الله الرحمن الرحیم به لطف خداوند و مدد صاحب ا مان (عجل الله تعالی الفرجه الشریف) و پس از بیش از چهل پست و بررسی کورش در بالای چهل کتاب ایرانی - عربی و یونانی [که اکثر قریب به اتفاق کتب همراه با تصاویرشان بوده است] و بررسی آثار باستانی مهم، بحث مربوط به کورش در کتب و منابع تاریخ. از اینجای کار به بعد با توست باید شهر بوی فاطمه (سلام الله علیها) بردارد باید هر طرف را که نگاه کردی ، فرزندان فاطمه (سلام الله علیها) را ببینی که دارند برای یاری شان آماده میشوند چادرت را سر کن ؛ چادر لباس فرم فاطمی هاست اصلا زین پس چادر نشانه آنهایی است که میخواهند در قیام مهدو. امروز با انقلاب ى ما که در خط ایجاد عد در سطح جهان است انقلاب حضرت مهدى ( ارواحنا فداه ) یک گام بزرگ به هدف خود نزدیک شد. نه فقط بوجود آمدن حکومت ى آن عاقبت موعود را به عقب نمى‏اندازد بلکه آن را تسریع هم مى‏کند و این است معناى انتظار . * انقلاب ایران، امتداد حرکت انبیاء و مقدمه‏ ظ. پیرِ منیرمان حفظه الله فرمودند:
"الله هو" ذکری مفید است که از وحدت بوجود می آید اما چیزی که می خواهی ازآن درنمی آید چرا؟ چون نیرو نداری که بیرون بدهی! وقتی می گویی"الله هو" اینجا باید مثل روز روشن شود.
آیت الله ناصر مکارم از مراجع عظام تقلید، با صدور پیامی رحلت آیت الله حاج سید مهدی ابن الرضا خوانساری را تسلیت گفت. راز طول عمر   س. راز طول عمر علماء و مراجع چیست؟ ج.سبک زندگی سالم ی    آیت الله نوری همدانی در دیدار احیاگران طب ی گفت:    ما با طب ی فاصله گرفته ایم  من خودم را با طب ی درمان می کنم     حدود 50 سال است نیازی به بیمارستان ندارم . الان هم سالم هستم.   طول عمر   آ. در کتاب "در محضر بهجت" ج۱ ص ۱۱۸ بیاناتی از آیت الله بهجت در مورد زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بدین شرح منتشر شده است: چه مصائبی بر زمان(عج) که مالک همه کره زمین است و تمام امور به دست او انجام می گردد، وارد می شود، و آن حضرت در چه حالی است و ما در چه حالی؟ او در زندان است و خ. مسجد صاحب ا مان - عجل الله تعالى فرجه الشریف - در 6 کیلومترى شهر مقدس قم واقع شده و همواره پذیراى زائرینى از نقاط مختلف ایران و جهان مى باشد. این مکان مقدس ، تحت توجهات و عنایات خاصه حضرت بقیه الله قرار دارد و خود آقا از شیعیانشان خواسته اند که به این مکان مقدس روى آورند، زیرا این مکان مقدس داراى زمین شریفى است و حق تعالى آن را از زمین هاى دیگر برگزیده است.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] می نویسم… می نویسم در این “ب” بسم الله …………………….بسم ربّ ا هراء(س) می نویسم در این “ب” بسم الله …………………….بسم ربّ الحسین(ع) می نویسم در این “ب” بسم الله …………………….بسم ربّ العالمین می نویسم در این “ب” بسم الله …………………….به یاد انصار الله ……..به یاد اولیاءالله ب.
ولی الله فلاحی ولی الله فلاحی زندگینامه و سمتهای ولی الله فلاحی ادامه مطلب از شخصیت نرگس خاتون خیلی خوشم میاد! یه دختر سیزده ساله که به همه تعلقات پشت می کنه، یه مسیر خیلی سخت رو پشت سر میذاره، خطر هر چیزی رو به جون می ه تا به زمانش برسه..تازه بعد از رسیدن به چی انتظارشو می کشه؟! زندگی سخت در خفا و حصر...خیلی سخت بوده اما چه اراده ای داشتن خانوم!! این زن شای. حسن عسکری (علیه السلام)فرمودند: شیعیان ما دراندوهی دائم به سر می برند تا فرزندم که (ص)نوید ظهورش را داده ظاهر شود بحارالأنوار ج ۵۰ص۳۱۷ با تبریک و تهنیت به مناسبت سالروز آغاز ت حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و با آرزوی تعجیل در ظهور ایشان راجع به این حدیث باید گفت که حس ان. ابو سلیمان دارانی رحمه الله فرمود:
«هر گمانش را نسبت به الله نیک گرداند و حسن ظن داشته باشد ولی از الله نترسد، او فریب خورده است».

أحمد بن أبی الحواری قال: سمعت أبا سلیمان الدارانی یقول: «من حسن ظنه بالله عز وجل ثم لا یخاف الله فهو مخدوع». ‏«صفة الصفوة» (ص : ۴۶۸).‏ مطلع انوار داور فاطمه (سلام الله علیها)
ی قلب پیمبر فاطمه (سلام الله علیها)
مظهر اسرار رب العالمین
گلشن خوشبوی حیدر فاطمه (سلام الله علیها)
آیت نور سماوات و زمین
حق نما مشکوة انور فاطمه (سلام الله علیها)
آیه والشّمس ِ قرآن مجید
گردد از نورش منور فاطمه (سلام الل. «بسم الله الرحمن الرحیم»: «قل هو الله احد» یعنی بگو ای محمد صلی الله علیه و اله وسلم که خداوند خ است یگانه. «الله الصمد» یعنی خ که از تمام موجودات بی نیاز است. «لم یلد و لم یولد» فرزند ندارد و فرزند ی نیست. «ولم یکن له کفوا احد» یعنی هیچ از مخلوقات، مثل او نیست. شب نیمه شعبان، یادآور تولّد اولین و آ ین امید ان و فرستادگان الهی و منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و دارای فضلیتی بس عظیم است و در روایات معصومین(علیهم السلام) بر احیای آن تاکید شده تا آن جا که نبی مکرم (صلی الله علیه و آله) در فضیلت این شب نورانی فرموده . در این مطلب عباراتی از چند تن از فحول علمای شیعه یعنی و علامه طباطبایی و علامه طهرانی و آیت الله بهجت رضوان الله تعالی علیهم، و علامه حسن زاده آملی و آیت الله جوادی املی و آیت الله حفظهم الله را می آوریم.

ادامه مطلب جهت دریافت و مشاهده صفحات روی آن ها کلیک نمائید .... لینک سایت جنگ و درنگ شهید ولی الله کرامت کلایی
شهید ولی الله کرامت کلایی شهید ولی الله کرامت کلایی شهید ولی الله کرامت کلایی شهید ولی الله کرامت کلایی شهید ولی الله کرامت کلایی شهید ولی الله کرامت کلایی
میلاد مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف تصنیف سرخ ترانه های انتظار بر همکاران گرامی مبارک باد مراسم جشن نیمه شعبان چهارشنبه 20/2/96 صحن مسجد ساعت 7:45 بسم الله الرحمن الرحیم اللهم عجل لولیک الفرج
با سلام و احترام محضر حضرت حجه ال و المسلمین سخاوی یزدی (حفظه الله تعالی) و همچنین طلاب عزیز مدرس آیت الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی (رحمه الله علیه)
برادران عزیز طلبه ، فایل های تحقیق و پژوهش خود را در اسرع وقت به این وبلاگ ارسال. استفتائات آیت الله خوئی
حجم: 2.8 مگابایت
استفتائات آیت الله فیاض
حجم: 1.88 مگابایت
استفتائات آیت الله محمد حکیم
حجم: 3.51 مگابایت
استفتائات آیت الله بهجت
حجم: 13.6 مگابایت
استفتائات آیت الله بروجردی
حجم: 3.01 مگابایت
استفتائات آیت الله
حجم: 10.9 مگابایت
استفتائات آیت الله دوزدوزانی
حجم: 3.22 مگابایت
استفتائات آیت الله مکارم
حجم: 10 مگابایت
استفتائات آیت الله سیستانی
حجم: 3.14 مگابایت
استفتائات آیت الله نوری همدانی
حجم: 411 کیلوبایت
استفتائات آیت الله مظاهری
حجم: 4.74 مگابایت
استفتائات آیت الله صافی
حجم: 1.04 مگابایت
استفتائات آیت الله منتظری
حجم: 10.6 مگابایت
استفتائات آیت الله شیخ عبدالکربم حائری
حجم: 3.8 مگابایت
╬ ◄ *♥* ► ╬ برکه ای از عشق ╬ ◄ *♥* ► ╬ * ♥ * ویژه نامه عید سعید غدیر * ♥* ولایت و توحید قال رسول الله صلی اله علیه و آله و سلم: ولایة على بن ابى طالب ولایة الله‏ و حبه عبادة الله و اتباعه فریضة الله ‏و اولیاؤه اولیاء الله و اعداؤه اعداء الله‏ و حربه حرب الله و سلمه سلم الله عز و ج. مرجع عالیقدر آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی دام ظله: «چنین رقم خورده است که تاریخ شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها مشخص نباشد. از این رو برخی روایات معتبر شهادت آن بانوی بزرگ را ۷۵ روز و ای دیگر ۹۵ روز پس از شهادت رسول خدا صلی الله علیه و آله گفته اند و البته هر دو دسته روایات، قرائن و دلایلی بر آن دارند. نیز می بایست تربت پاک آن حضرت سلام الله علیها پنهان و رازگونه باشد و بنابراین بوده، هست و خواهد بود که جهانیان از جای دقیق آن بى خبر باشند. فراتر این که بر اساس ای روایات، مقرر است که زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف نیز در عصر ظهور، قبر مطهر حضرت زهرا سلام الله علیها را آشکار نکنند و تا روز قیامت همچنان رازی سر به مهر باشد. هریک از ما وظیفه داریم به اندازه قدرت درک و شناخت خود نسبت به ساحت مقدس این راز الهی عمل کنیم، به آن تمسک جوییم و آن را واسطه خویش در پیشگاه الهی قرار دهیم تا از این رهگذر به اموری سودبخش دست ی م و البته انی قدر این دستاورد ها را خواهند دانست که آن را به دست آورده باشند». جهت دریافت و مشاهده صفحات روی آن ها کلیک نمائید .... لینک سایت جنگ و درنگ شهید عزت الله پروری
شهید عزت الله پروری شهید عزت الله پروری شهید عزت الله پروری شهید عزت الله پروری
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سوال: آیا انحصار یاران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به 313 نفر، یک نوع تبعیض نیست؟ چرا 313 نفر؟ باید توجه داشت که یاران حضرت، منحصر در 313 نفر نیست، زیرا حضرت، دارای سه گروه یار است که گروه اول آنان؛ 313 نفرند. اینا.
شهید مرتضى عبداللهى؛ در جهت جذب گروه سنى نوجوان به مسیر الهى، بسیار مهربان و دلسوز بود و براى پرورش یار و سرباز زمان [عجل الله تعالى فرجه الشریف] تمام تلاش خود را مى کرد. @labbaykeyazeinab گروه اجتماعی: آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، مرجع تقلید شیعیان و همچنین آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی از اقدام انقل و به موقع آیت الله ایمانی و آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب در مراسم افتتاحیه «شیراز، پایتخت جوانان جهان » قدردانی کرد. ادامه: قدردانی آیت الله العظمی صافی گلپای. لاث من لقی الله عز و جل بهن دخل الجنة من أی باب شاء من حسن خلقه و خشی الله فی المغیب و المحضر و ترک المراء و إن کان محقا. ولادت با سعادت عظیم الشان صلی الله علیه و آله و ششمین اختر تابناک آسمان ت و ولایت حضرت جعفر صادق علیه السلام را به عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و تمامی مسلمانان تبریک و شاد باش عرض میکنیم خورشید، محمد است و صادق ماه است خورشید همیشه با قمر همراه است یعنی که ولادت صادق در روز و. جهت دریافت و مشاهده صفحات روی آن ها کلیک نمائید .... شهید حجت الله کشاورزیان شهید حجت الله کشاورزیان شهید حجت الله کشاورزیان شهید حجت الله کشاورزیان
دریافت
عنوان: شهید حجت الله کشاورزیان
حجم: 1.64 کیلوبایت
توضیحات: شهید حجت الله کشاورزیان
مهمّ تر از دعا براى تعجیل فرج حضرت مهدى ـ عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ـ ، دعا براى بقاى ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار آن حضرت تا ظهور او مى باشد.

در پایگاه اطلاع رسانی مرحوم آیت الله العظمی بهجت آمده است: مهمّ تر از دعا براى تعجیل فرج حضرت مهدى ـ عجّل اللّه تعالى فرج. قال رسول الله صلی الله علیه و آله : لو م الله حق خیفته لعلمتم العلم الذی لا جهل معه و لو عرفتم الله حق معرفته بدعائکم الجبال. اکرم صلی الله علیه و آله وسلم میفرمایند: گر از خدا چنانچه شایسته و حق خداون است بترسید، به دانشی خواهید رسید که در پس آن نادانی و جهل نیست و اگر خدای را چنا. اکرم صلی الله علیه و آله: إذا سَمَّى العَبدُ عَلى طَعامِهِ لَم یَنَلِ الشَّیطانُ مِنهُ ، وإذا لَم یُسَمِّهِ نالَ مِنهُ.[1] «هر گاه بنده براى غذایش «بسم اللّه » بگوید ، به آن دست نمى زند و هر گاه «بسم اللّه » نگوید ، در آن سهیم مى شود .» نکته: یکی از اساتید ما مرحوم حجت ال و المسلمی. دعوتنامه: مراسم جشن باشکوه ویژه میلاد مهدی موعود آقا صاحب ا مان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
روز: ساعت 9:30
قرائت قرآن : سرکار خانم لیراوی
سخنران : مدیریت محترم موسسه سرکار خانم جواهری
مدیحه سرایی : سرکار خانم ملیحه
تواشیح:گروه یاس نبی با مدیریت سرکار خانم زیبایی با ا. الله اکبر لااله الا الله
محمد رسول الله (ص) علی ولی الله (ع) رفتید تا جلوی ظلم گرفته شود
تا حکومت ی شکل گیرد و از نظریه به حقیقت بپیوندد
تا امواج دلهای یکی شده در سطح عالم فراگیر شود
تا بانگ این طالب بدم المقتول بکربلا جهانی شود تا فدک پس گرفته شود
after him شیخ نعمانی رضوان الله علیه روایت کرده است: ۱۷ - على بن أحمد، عن عبید الله بن موسى العلوی، عن محمد بن الحسین، عن محمد بن سنان، عن عمار بن مروان، عن منخل بن جمیل، عن جابر بن یزید، عن أبى جعفر الباقر (علیه السلام) أنه قال: اسکنوا ما سکنت السماوات والارض - أی لا ت جوا على أحد - فإن أمرکم لیس به خفاء، ألا إنها آیة من الله عز وجل لیست من الناس ألا إنها أضوء من الشمس لاتخفى على بر ولا فاجر، أتعرفون الصبح ؟ فإنها کالصبح لیس به خفاء .
جابر جعفى از حضرت باقر علیه السلام روایت کرده است که فرمود: همان طور که آسمان و زمین آرام است، شما نیز آرام بگیرید، یعنى علیه ى به نفع ما قیام نکنید. زیرا امر شما (اعتقاد به اینکه ت حق از آن آل محمد است) چیزى نیست که بر ى پوشیده باشد ولى بدانید که آن از کارهاى خداوند است (و او باید ت ما را ظاهر گرداند) و به دست مردم نیست (که آن ها قیام کنند و آن را براى ما بگیرند) بدانید که حق از آفتاب روشن تر است، و بر مومن و فاسق پوشیده نیست صبح را می یبینید؟ حق ما هم چون صبح روشن است که بر ى پوشیده نیست.
الغیبة، تالیف ابن زینب نعمانی، صفحه ۲۰۷-۲۰۸، حدیث ۱۷

بحار الانوار، تالیف علامه مجلسی، جلد ۵۲، باب ۲۲ فضل انتظار الفرج و مدح الشیعة فی زمان الغیبة وما ینبغی فعله فی ذلک ا مان، حدیث ۴۹، صفحه ۱۳۹-۱۴۰ دریافت اسکن
بحار جلد13 ; ترجمه علی دوانی- باب بیست و هفتم فضیلت انتظار فرج و مدح شیعیان در زمان غیبت و آنچه که شایسته است در آن زمان انجام داده شود. دریافت اسکن
علامه مجلسی اعلی الله مقامه در اینباره در باب فضل انتظار الفرج و مدح الشیعة فی زمان الغیبة وما ینبغی فعله فی ذلک ا مان (فضیلت انتظار فرج و مدح شیعیان در زمان غیبت و آنچه که شایسته است در آن زمان انجام داده شود) هفتاد و هفت روایت به همین مضمون گرداوری کرده اند.