افلم یسیروا فی الارض فت لهم قلوب یعقلون بها amp - اخبار روز

محتوای سوره : شمس به معنی خورشید می باشد. سوره با سوگند های متعدد آغاز می شود.این سوره که مشهور به تهذیب نفس و تطهیر قلوب از ناپاکی ها و ناخالصی می باشد ،ضمن اینکه بیشتزین سوگندهای قرآن را به طورجمعی درخود جای داده است . درآغاز به یازده موضوع مهم ازعالم خلقت و ذات پاک خداوند برای . هرچند اصحاب قائم (عج) از نژاد خاص، قبیله ای باسابقه یا کشوری معروف گزینش نمی گردند، زیرا این نهضت یک قیام عد گسترانه است و در راستای تحقق ناب، نژادپرستی در آن جایی ندارد و یاران زمان علیه السلام از سراسر جهان و دورترین ا و به تعبیر روایات از «اقالیم الارض» و «اقصی البلاد» گرد ه. و عن زین العابدین على بن الحسین عن ه عن جدّه علیهم السلام قال: قال رسول الله صلى الله علیه و آله و سلّم: الائمة من بعدى اثنا عشر اوّلهم انت یا على و آ هم الذى یفتح الله على یدیه مشارق الارض و مغاربها . 1 از حضرت زین العابدین على بن الحسین علیهما السلام روایت شده که فرمود: شنیدم از پ. متن دعای تحویل سال : یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ. حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ ترجمه و معنی فارسی دعای تحویل سال : ای تغییر دهنده دلها و دیده‏ ها * ای مدبر شب و روز * ای گر. اختصاصی از فایل هلپ تحقیق و بررسی در مورد آدم ربایی با و پر سرعت . لینک پرداخت و *پایین مطلب*   فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت)   تعداد صفحه 42 برخی از فهرست مطالب   تعریف آدم ربایی تعریف گروگان گیری تاریخچه تقنینی تاریخچه عملی مبانی و منابع داخلی جرم آدم ربایی از د. بسمه تعالی موضوع:انتقال دانش آموز تاریخ:1395/1/14 پیوست:ندارد مدیریت محترم دبیرستان..........،جناب آقای.......... سلام علیکم احتراما به استحضار می رساند طی ورود دانش آموز جدید(فُــلانــی)به کلاس هشتم ب،این کلاس به گند کشیده شده و آمار اعمال ناپسند در کلاس ما افزایش یافته است. لذا اینجانب. فردا دادگاه رسیدگی به پرونده دو متهم نفتی که پیش از این حکم آن ها در دیوان عالی کشور نقض شده بود، برگزار می شود. آیا از جعبه سیاه پرونده نفتی فردا رمز گشایی می شود؟ پرونده نفتی با مهره هایی مانند بابک زنجانی، مهدی شمس و حمید فلاح هروی یکی از برزگترین پرونده هایی است که قوه قضائیه به آن رسیدگی کرده است. دادگاه این متهمان پیش از این در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی در بیست و شش جلسه برگزار شد. مهدی شمس که نامش به عنوان متهم ردیف دوم در پرونده فساد نفتی مطرح است، در جلسات دادگاه خود را لندن، ای اقتصاد، دارای تابعیت مضاعف ایرانی انگلیسی و ن انگلیس معرفی کرد.
افساد فی الارض به دلیل اخلال در نظام اقتصادی، مشارکت در کلاهبرداری یک و دو دهم میلیارد یورویی از اتهامات شمس براساس کیفرخواست قرائت شده، اعلام شده است. پولشویی و مشارکت در عواید حاصل از جرم به مبلغ یک میلیارد و200میلیون یورو و پولشویی و مشارکت در عواید حاصل از کلاهبرداری شرکت نیکو به مبلغ 767میلیون و 500هزار یورو از اتهامات عنوان شده دیگر در کیفرخواست برای این متهم است. حمید فلاح هروی که نامش به عنوان متهم ردیف سوم در پرونده فساد نفتی مطرح شد، خود را بازنشسته ،دارای مدرک ی صنایع با تابعیت ایرانی و بدون سابقه کیفری و ن تهران معرفی کرد. افساد فی الارض از طریق مشارکت در اخلال با علم به ضربه زدن به نظام ، مشارکت عامدانه، مشارکت در ارتکاب جرایم مرتبط با جعل، مشارکت در کلاهبرداری یک میلیارد و دویست میلیون یورویی از شرکت hk با استفاده از جعل، مشارکت در کلاهبرداری از تأمین اجتماعی و همچنین مشارکت در پولشویی از اتهامات حمید فلاح هروی براساس کیفر خواست قرائت شده است. بعد از برگزاری بیست و شش جلسه دادگاه، سرانجام برای اتهام افساد فی الارض متهمان پرونده، حکم صادر شد که با اعتراض وکلای متهمان به حکم صادر شده پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد.
بعد از بررسی پرونده از سوی قضات دیوان عالی کشور، حکم بابک زنجانی تایید، اما حکم دو متهم دیگر پرونده نقض شد که بر این اساس دادگاه برای رسیدگی به پرونده این دو متهم، فردا در شعبه هم عرض به ریاست قاضی مقیسه برگزار شود. آیا جعبه سیاه پرونده نفتی فردا در دادگاه حاضر می شود؟ در این بین خبر هایی در خصوص دستگیری فرد دیگری به نام علیرضا منفرد در این پرونده مطرح شد که از آن به عنوان جعبه سیاه پرونده نام می برند و در حال حاضر، اما و اگر ها در مورد حضور این متهم جدید در دادگاه مطرح است. حجت ال محسنی اژه ای، سخنگوی دستگاه قضا هم در خصوص احتمال حضور متهم جدید پرونده فساد نفتی در دادگاه اعلام کرده بود که بازپرس و به این متهمان چند ماهی است که دسترسی دارند و اگر لازم باشد، فرد مذکور در دادگاه حاضر می شود.
حال باید منتظر ماند و دید در دادگاه فردا کدام یک از متهمان پرونده حاضر و چه مواردی مطرح می شود؟ ........شهادت دریچه من از دنیا،شهادت منتهای حرکت یک مسلمان،شهادت آرزوی قلوب عارفان......خدایا به من چنان خلوصی عنایت فرما که در همه لحظات جز تو نبینم و جز تو نین م...... وصیت: ای مادرم مبادا از رفتن فرزندت به جبهه ها جلوگیری کنی که فردا در محضر خدا نمی توانی جواب زینب را بدهی -------------------. بمناسبت باز گشت حسین ع ازسفر کوفه وشام. زینب ای شیرزن کرببلا زینب ای قافله سالار بلا زینب ای مف زنهای جهان زینب ای دخت علی وزهرا زینب ای عالمه آل رسول زینب ای شافعه روز جزا زینب ای دختر والای علی زینب ای زین اب واخت واخا زینب ای صابره اندر محنت زینب ای عابده در صبح ومسا گرنبودی س. بسم الله
«دحو الارض» مطابق با بیست و پنجم ماه ذی القعده، روزی است که خداوند با نظر به کره زمین، به جهان خاکی حیات بخشید، از این روز، بخش هایی از کره زمین ـ که سراسر از آب بود ـ شروع به خشک شدن کرد تا کم کم به شکل یک چهارم خشکی های امروزی درآمد. مطابق روایات، اولین نقطه ای که از زیر آب سر برآورد، مکان کعبه شریف و بیت الله الحرام بود. «دَحو» به معنای گسترش است و برخی نیز آن را به معنای تکان دادن چیزی از محلِ اصلی اش تفسیر کرده اند، منظور از «دحوالارض» (گسترده شدن زمین) این است که در آغاز، تمام سطح زمین را آب های حاصل از باران های سیل ِ نخستین فراگرفته بود، این آب ها، به تدریج در گودال های زمین جای گرفتند و خشکی ها از زیر آب سر برآوردند و روز به روز گسترده تر شدند ادامه مطلب “… ولینصرن الله من ینصره ان الله لقوی عزیز. الذین ان مکناهم فی الارض اقامواالصلوه …”(حج / 40-41) و خداوند انی را که او را یاری کنند، یاری می کند. خداوند قوی و ش ت ناپذیر است. (یاران خدا) انی هستند که هرگاه در زمین به آنها قدرت بخشیدیم، را بر پا می دارند. در این آیات به یاوران خدا وعد. حضرت رسول اکرم(ص) فرمودند: "ان لقتل الحسین حراره فى قلوب المؤمنین لاتبرد ابدا." به راستى که با شهادت حسین(ع) آن چنان شور و حرارتى در دل مؤمنین ایجاد شده که هیچگاه به سردى نخواهد گرایید. مستدرک الوسایل، ج10،ص318، باب 49 از ابواب المزار، ح13. شب اول ـ مسلم بن عقیل علیه‏ السلام شب دوم ـ و. تربیت الهی انسان، نیازمند مقدمات و زمینه هایی است تا والدین بتوانند در این امر موفق شده و فرهنگ را در وجود فرزندانشان ماندگار کنند. والدین باید همچون باغبانی دانا و دلسوز، بستر رشد گل های باغ خود را بشناسند و با بهره گیری از زمینه های مناسب، شاهد شکفتن گل های باغشان باشند تا ع. سلام انقلاب ی جرقه خورشید است انفجار نور است . سخنان ش چون کتاب زبور است . مبادا ی شویم وبه جای انقل بودن جاودان بودن در دنیا را پیشه خود قرار دهیم. اخلاد الی الارض فراموش نشود. که در سوره اعراف آیه 176 به بلعم باعور برمی گرددبرخی مسئولین دست از مسلمانی بلعم باعور گونه بردارند. ادا. دلیل نبوّت، نجات مردم است. «لِیُخْرِجَکُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ» 1 دلیل ، یاد او و تشکر از اوست. «وَأَقِمِ الصَّلَاةَ لِذِکْرِی» 2 دلیل روزه، تقواست. «کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَى الَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ » 3 دلیل حج، ح. بشارت بادت اى قلب پریشان‏ که ایّام فراق آید به پایان‏ زند بر شام هجران، صبح فیروز چو گاه ربیعى فصل نیروز یف استتار روى یارم‏ که بگسستى ز جانم پود و تارم‏ بدان شد نوبهار وصل امّید بهارى کز دل‏وجان هوش ببرید عجب گلشن‏سرایى گشته دنیا وطن کرده مگر فردوس اینجا هرآن جایى که باشد . ۱- در جوانی با بانوی بیوه ی چهل ساله به نام خدیجه ازدواج کرد و تا زمانی که خدیجه زنده بود، با ی ازدواج نکرد. در حالی که ایشان می توانست زن جوان تر و حتّی به رسم مانه، نِ متعدّد اختیار کند. او تا سنّ پنجاه سالگی با خدیجه که ۱۵ سال از او بزرگتر بود، سر کرد. ۲- ازدواج های حضرت بعد از رحل. گرامی (ص) می فرماید: زمانی بر مردم خواهد آمد که چهره شان چهره انسانی و قلوبشان، قلوب ی است. مانند گرگ های بیابان خون می ریزند، از کارهای بد یکدیگر را نهی نمی کنند، اگر آنها را تبعیت کنی، تو را به تردید می اندازند، اگر برایشان حرفی بزنی، تو را تکذیب می کنند و اگر از نزد آنها بروی، . #برشی از یک کتاب
موضوع #کلام
کتاب # ت_و_دموکراسی
نویسنده #سید_محمد_صادق_ _جزائری
مفهوم شیعی ت٬ بر خلاف تصور آن نزد اهل سنت٬ بر تقسیم بندی همه ی انسان ها به دو گروه انسان هادی و هابط (سقوط یافته) مبتنی است. انسان هابط٬ انسانی است که مورد خطاب «اهبطوا الی الارض» قرار گرفته . نبوت و ت بر مقام «خلافت الهی» استوار است، از این رو لازم است که اوصاف حضرت حق در انسان کامل به عنوان مظهر تام او به منصه ظهور برسد. «خلیفه الله» تنها شخصی است که می توان عصمت مطلق را بازتاباند و تجلی بخشد. او همان انسان کاملی است که مظهر جامع همه اسمای حسنای الهی و اوصاف خداوندی است.انسان کامل، مظهر فیض کامل خداست و تمام موجودات دیگر از فرشته تا جن و بشر و سایر موجودات به واسطه وجود او از انوار الهی فیض می برند: ببقائه بقیت الدنیا و بیمنه رزق الوری و بوجوده ثتبت الارض و السماء.(مفاتیح الجنان، «دعای عدیله.)

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] بسم الله نورالله وجود آن حضرت نور است و او از نور است و به نور هدایت مى کند و پیروانش در نور هستند، تاریخ ولادتش هم نور است. تاریخ ولادتشان نیمه شعبان سال دویست و پنجاه و شش بوده و این تاریخ با کلمۀ «نور» از نظر عدد حروف به حساب ابجد مطابق است.(5) در روایات آمده است که در آیۀ شریفۀ . حلول ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن، روشنی قلوب و تزکیه نفوس مبارک باد. « رمضان » در لغت از « رمضاء » به معنای شدت حرارت گرفته شده و به معنای سوزانیدن می باشد. چون در این ماه گناهان انسان بخشیده می شود، به این ماه مبارک رمضان گفته اند. اکرم(ص) می فرماید: «انما سمی الرمضان لانه یرم. حضرت رضا علیه السلام فرمود: چون سگ بر روى تو فریاد کرده و حمله نماید، این آیه را بخوان .

یا معشر الجن و الانس ان استطعتم ان تنفذوا من اقطار السموات و الارض فانفذوا لاتنفذون الا بسلطان .
اشعار ورود ایران ی که ماه شب تار بی قراران شد انیس جان و شفابخش قلب یاران شد نفوذ چشم و کلامش به جان اثر می کرد همان که دلبر و دلدار رهسپاران شد نه قلب پیر و جوان پر شد از محبت او صمیم قلب مصفای نو نهالان شد به سردی دی و بهمن که ناله یخ میزد صفای آمدنش گرمی بهـاران شد وجود مردم ایران ز دوریش غمناک حبیب اهل دل و پیر این جماران شد در آن زمان که ستم سیاهی بود امید بخش قلوب امید واران شد چنان که روز ورودش بهشت زهرا رفت گل همیشه بهاری به لاله زاران شد خوشا صفای زمانی که ماه بهمن بود تو آمدی و دل انقلاب خندان شد «حمید» اگر چه نبودی به دیدنت لایق ولی به غمزه چشمت ز جان نثاران شد شعر: حمیدرضا فاطمی سرودهای 12 بهمن, اشعار 12 بهمن 1357
چند جایی خواندم و شنیدم که در یت می گویند برای این که کلام خدا را دری اول ایمان بیاور و از دریچه ایمان به کلام خدا بنگر. این منش کشیشان ی چقدر با یت عیسی هم خوانی دارد یا چه میزان در بین خودشان پذیرفته شده مربوط به کلام امروزم نیست. جان کلام اینجاست چرا را که پایان هر آیه استدلالی. #دل_دیدنی_های_شهرسرب_وسراب(412) از « ساحل شرف » تا « جزیره هدف » ! من « مدیران سازمان » و « ان جهان » را آن گاه موفّق دیدم که پیش از فشردن دست کارکنان و شهروندان ، « دل ها را تسخیر » و « مشکل ها را تدبیر » کنند! وقتی می تواند « مُثمر ثَمَر » و « مَنشا اَثَر » باشد که در جان ها « محبوب » و پ. #دل_دیدنی_های_شهرسرب_وسراب(412) از « ساحل شرف » تا « جزیره هدف » ! من « مدیران سازمان » و « ان جهان » را آن گاه موفّق دیدم که پیش از فشردن دست کارکنان و شهروندان ، « دل ها را تسخیر » و « مشکل ها را تدبیر » کنند! وقتی می تواند « مُثمر ثَمَر » و « مَنشا اَثَر » باشد که در جان ها « محبوب » و پ. اَللّـهُمَّ اَرِنیِ الطَّلْعَةَ الرَّشیدَةَ ، وَ الْغُرَّةَ الْحَمیدَةَ

خدایا بنمایان به من آن جمال ارجمند و آن پیشانى نورانى پسندیده را

وَ اکْحُلْ ناظِری بِنَظْرَة منِّی اِلَیْهِ

و سرمه وصال دیدارش را به یک نگاه به دیده ام بکش

وَ عَجِّلْ فَرَجَهُ وَ سَهِّلْ مَخْرَجَهُ ، وَ اَوْسِعْ مَنْهَجَهُ وَ اسْلُکْ بی مَحَجَّتَهُ

و شتاب کن در ظهورش و آسان گردان وجش را و وسیع گردان راهش را و مرا به راه او درآوراَللّـهُمَّ اکْشِفْ هذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هذِهِ الاُْمَّةِ بِحُضُورِهِ ، وَ عَجِّلْ لَنا ظُهُورَهُ

ای خدا غم و اندوه دوری آن بزرگوار را به ظهورش از قلوب این امت برطرف گردان و برای آرامش دل های ما به ظهورش تعجیل فرما

انهم یرونه بعیدا و نریه قریبا برحمتک یا الرحمن الراحمین

اینان ظهورش را دور پندارند ولى ما که نزدیک مى بینیم به مهرت اى مهربانترین مهربانان

العجل العجل یا مولای یا صاحب ا مان

شتاب کن شتاب کن ای مولای من ای صاحب زمان
آمین یا رب العالمین ْآورده اند که جابر بن عبدالله انصاری که یکی از اکابر صحابه بود در آ عمر به ضعف پیری و عجز مبتلا شده بود. محمد بن علی بن الحسین علیه السلام المعروف بالباقر به عیادت او رفت و او را از حالش سؤ ال فرمود. گفت : در ح ی ام که پیری از جوانی و بیماری از تندرستی و مرگ را از زندگانی دوست تر دار. اقتصاد مقاومتی، اقتصاد پیش روی ایرانبا ظهور انقلاب ی ایران، شکل جدیدی از حکومت در دنیا پدیدار شد که هم مردمی بود و هم ی. حکومتی که بنای سازگاری با هیچ یک از ابرقدرت های شرق و غرب را نداشت و به هیچ قدرتی جز قدرت ایمان و پشتوانه مردم خویش وابسته نبود. ظهور این نوع جدید حکومتی، آن ه. در جلد دوم طرائف الحکم چاپ اول صفحه 21 از حضرت المومنین علیه السلام روایت شده که حضرت پیغمبر صلى اللّه علیه و آله در هر موقع که غم و اندوهى بر آن حضرت روى مى داد این دعا را مى خواند و فرمود: هیچ از مسلمین این دعا را سه بار نخوانده مگر آن که در خواست خود را بدست آورد.