ادعاهای ضد ایرانی خارجه انگلیس در مجلس عوام این کشور - اخبار روز

امور خارجه عربستان به گستردگی تفکرات افراطی نشات گرفته از فرقه وه ت در جامعه این کشور اعتراف کرد. به گزارش گروه خبرگزاری برنا، عادل الجبیر خارجه سعودی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "روسیه 24" گفت که مسئولان کشورش چند هزار جماعت مساجد را بعد از اثبات افراط گرایی آنها از کار برکنا. تغییرات در وزارت خارجه نهایی شد
وزارت امور خارجه سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: محمدجواد ظریف امور خارجه بعد از ظهر امروز طی مراسمی معاونان جدید خود را بر اساس ساختار جدید معرفی کرد. حمایت از ایرانیان خارج از کشور و استفاده از ظرفیت علمی و اقتصادی آنها ازجمله موضوعاتی است که می تواند به عنوان یک ملاحظه مهم در محاسبات مربوط به تأمین منافع ملی کشور مورد توجه قرار گیرد. ایرانیان خارج از کشور؛ بایستهها، ا امات و وظایف وزارت امور خارجه در سال های گذشته موضوع حم. همشهری آنلاین: لویی ویده گارای امور خارجه مکزیک روز پنجشنبه پس از ملاقات با فرستادگان بلندپایه کاخ سفید، نسبت به سیاست های ایالات متحده آزرده و خشمگین شد. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به سخنان مشاورامنیت ملی رئیس جمهور گفت: ت بجای قدردانی از ایران برای مبارزه مستمر با تروریسم، با تکرار ادعاهای بی اساس و اتخاذ سیاست های ناب دانه عملا به گروه های تروریستی کمک می کند.
وزارت خارجه روسیه و کرملین به اقدام و کشور های اروپایی در ا اج بیش از ۱۰۰ دیپلمات روس واکنش نشان دادند. به نقل از خبرگزاری رویترز،وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه تصمیم اتحادیه اروپا و کشور های عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درباره ا اج دیپلمات های روسیه را اقدامی تحریک آمیز و تقابل جویانه خواند که به وخامت اوضاع منتهی خواهد شد.سرگئی لاوروف، امور خارجه روسیه نیز تأکید کرد ا اج دیپلمات های روسی از کشور های غربی، اقدام غیردوستانه ای است که روسیه به آن پاسخ خواهد داد.یک منبع وزارت خارجه این کشور اعلام کرد روسیه طی روز های آینده به اقدام کشور های اتحادیه اروپا در ا اج دیپلمات های روس به شیوه مشابه پاسخ خواهد داد. وزارت خارجه روسیه و کرملین به اقدام و کشور های اروپایی در ا اج بیش از ۱۰۰ دیپلمات روس واکنش نشان دادند. به نقل از خبرگزاری رویترز،وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه تصمیم اتحادیه اروپا و کشور های عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درباره ا اج دیپلمات های روسیه را اقدامی تحریک آمیز و تقابل جویانه خواند که به وخامت اوضاع منتهی خواهد شد.سرگئی لاوروف، امور خارجه روسیه نیز تأکید کرد ا اج دیپلمات های روسی از کشور های غربی، اقدام غیردوستانه ای است که روسیه به آن پاسخ خواهد داد.یک منبع وزارت خارجه این کشور اعلام کرد روسیه طی روز های آینده به اقدام کشور های اتحادیه اروپا در ا اج دیپلمات های روس به شیوه مشابه پاسخ خواهد داد. محمدعلی عبداله زاده از گزینه های اصلی دیوان محاسبات کشور در مجلس دهم گزینه های کمیسیون بودجه مجلس برای ریاست دیوان محاسبات دوشنبه مشخص می شود غلامرضا اسداللهی مردم تربیت جام در مجلس نهم، امین حسین رحیمی رئیس دیوان محاسبات، اسماعیل جلیلی مردم مسجدسلیمان در مجلس نهم، علی کام. ایسنا/ مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای ی گفت که استیضاح کشور با حدود 70 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است. جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: استیضاح کشور تحویل هیأت رئیسه مجلس شد و ما دستور ارجاع آن را به کمیسیون مربوطه دریافت کرده ایم و با کمیسیو. مردم بوشهر در مجلس، از پیگیری کشته شدن صیاد بوشهری توسط عربستان از وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: اسیر شدن دیگر صیادان توسط گارد عربستان نیز بسیار محتمل هست. عضو مجلس خبرگان ی : برای نهادینه حج در جامعه شمندان فرهنگ سازی کنند حجت ال والمسلمین پورمحمدی عضو مجلس خبرگان ی با اشاره به اقدام سال گذشته عربستان در محروم زائران ایرانی: مسئولان ما از جمله وزارت امور خارجه ، سازمان حج و زیارت و بعثه ی تلاش های فراوانی برای احقاق حق ملت ایران . آشنایی با جغرافیای ،اجتماعی و آموزشی در کانادا
فلات لارنسی نیمی از کشور کانادا را تشکیل می دهد. کانادا کشوری بسیار پهناور و پوشیده از سنگ سختی است که خلیج هودسون را محاصره کرده است.
کشور کانادا دارای دو مجلس است که یکی از انها مجلس سنا می باشد که118 عضو دارد و پس از ان مجلس عو. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به برنامه سفر محمد جواد ظریف به پا تان گفت: سفر ظریف به آباد به منظور شرکت در بیست و دومین نشست وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) که دهم اسفند برگزار خواهد شد، صورت می گیرد.
ا اولین جرقه تشکیل
بیانیه بالفور نامه ای تاریخی بود که در دوم نوامبر 1917 توسط «آرتور جیمز بالفور» خارجه وقت بریتانیا، خطاب به «و ر روتشیلد»، سیاست مدار یهودی تبار و عضو مجلس عوام بریتانیا نوشته شد و در آن از «موضع مثبت» ت بریتانیا برای «ایجاد خانه ملی برای یهودیان در سرزمین فلسطین» خبر داده شد.
بیانیه بالفور سرآغاز تلاش در عرصه بین المللی برای تاسیس کشور به شمار می رود.
افراد مؤثر در صدور بیانیه بالفور
بیانیه بالفور، مدیون تلاش و ل گری حییم وایزمن، رئیس وقت سازمان جهانی صهیونیسم، و ر روتشیلد، عضو مجلس عوام بریتانیا و بانک دار بریتانیایی و هم چنین ناحوم سوکولوف رو مه نگار و زبان شناس لهستانی بود که در مذاکراتی که منجر به صدور بیانیه بالفور شد، نقشی کلیدی داشت.
نقش جامعه ملل جامعه ملل، در پایان جنگ جهانی اول (1918) و پس از سقوط امپراتوری عثمانی، قیمومیت بریتانیا بر فلسطین را به پادشاهی متحده بریتانیا اعطا کرد، با این هدف که قیمومیت بریتانیا «پیش زمینه های مطلوب ، اقتصادی و امنیتی برای تاسیس خانه ملی یهودیان را عهده دار شود و همچنین برای حفاظت از حقوق مدنی و حقوق مذهبی از همه نان سرزمین فلسطین، صرف نظر از نژاد و مذهب» بکوشد.
در اصل، این س رستی قرار بود به صورت موقت و تا زمانی ادامه یابد که فلسطین به استقلال کامل دست می یابد، وضعیتی که در منشور جامعه ملل به رسمیت شناخته شده بود، اما در حقیقت سیر تحول تاریخی این قیمومت منجر به شکل گیری فلسطین به عنوان یک کشور مستقل نشد.
به رغم آنچه که در منشور جامعه ملل آمده بود و خواستار توجه به خواسته های عرب ها و یهودیان فلسطین در اعطای حکم قیمومت شده بود اما تصمیم اعطای قیمومت خواسته های مردم فلسطین را مدنظر قرار نداد. این امر اهمیت بسیاری یافت چرا که ت انگلیس تقریباً پنج سال پیش از دریافت حکم قیمومت فلسطین از جامعه ملل به سازمان صهیونیست ها تعهد داده بود سرزمین ملی یهودیان را در فلسطین تأسیس کند، چرا که ان صهیونیست ها با ارائه شواهد تاریخی مدعی بودند اجدادشان دو هزار سال پیش از پراکندگی یهودیان در فلسطین می زیسته اند.*
در طول دوره قیومیت انگلیس بر فلسطین، سازمان صهیونیست ها تلاش می کرد شرایط تأسیس سرزمین ملی یهودیان را در فلسطین فراهم کرده و مقدماتی ایجاد کند تا یهودیان و عرب ها بتوانند در کنار هم در این منطقه زندگی کنند.
*پی نوشت: میگم یه زمانی نصف آسیا مال ایران بوده، بریم اونجاها دیگه پانشیم، بهونه هم داریم که اجدادمون مثلا تو عراق و تاجی تان و ... بودن جالب اینکه جامعه به اصطلاح متمدن امروزی اینو دلیل می دونه واسه فلسطین! حالا خداروشکر نگفتن یه زمانی حضرت آدم و حوا بهشت بودن، پس بهشت مال ماست، دیگه ای هم نباید بره اونجا!
آشنایی با جغرافیای ،اجتماعی و آموزشی در کانا لات لارنسی نیمی از کشور کانادا را تشکیل می دهد. کانادا کشوری بسیار پهناور و پوشیده از سنگ سختی است که خلیج هودسون را محاصره کرده است. کشور کانادا دارای دو مجلس است که یکی از انها مجلس سنا می باشد که118 عضو دارد و پس از ان مجلس عوام است ک. فرانک و ر اشتاین مایر در دیدار با خارجه چک، از تصمیم قطعی خود برای استعفا از سمت خود به عنوان خارجه آلمان خبر داد. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: فروش سلاح به م ین برای کشتار مردم بیگناه در منطقه بویژه در جنگ نابرابر و ضد انسانی در یمن با ادعاهای خانم «می» هیچگونه سازگاری و همخوانی ندارد. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: فروش سلاح به م ین برای کشتار مردم بیگناه در منطقه بویژه در جنگ نابرابر و ضد انسانی در یمن با ادعاهای خانم «می» هیچگونه سازگاری و همخوانی ندارد.
واکنش وزارت خارجه به نقل قول تحویل سلیمانی توسط ظریف به !واکنش وزارت خارجه به نقل قول تحویل سلیمانی توسط ظریف به !بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست هفتگی خود با خبرنگاران درخصوص سخنان اخیر محمود نبویان، سابق مجلس خطاب به محمدجواد ظریف، خارجه کشورمان گفت که اگر بیان این سخنان از سوی نبویان درست باشد وزارت خارجه اقدام قضایی می کند.به گزارش اقتصادنیوز ، سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر اتهام زنی نبویان به دستگاه دیپلماسی کشور مبنی بر اینکه ظریف با یی ها توافق کرده که در صورت کاهش تحریم ها، قاسم سلیمانی را به یی ها تحویل می دهد، تاکید کرد: «من نمی دانم این شخص کیست که چنین حرفی را مطرح کرده است و اگر این سخنان واقعیت داشته باشد و چنین حرف هایی از سوی این فرد مطرح شده باشد حتما وزارت خارجه اقدام قضایی می کند و کار را با تمام توان و جدیت پیگیری می کند.در چند سال اخیر وزارت خارجه در برابر بی حرمتی ها سیاست صبر و مدارا در پیش گرفته و هرگز فکر نکرده ایم به سیستم قضایی مراجعه کنیم ولی اگر این سخنان درست باشد حتما کار قضایی می کنیم.»واکنش ظریفهمچنین روز گذشته امور خارجه در پست اینستاگرام خود به سخنان اخیر سید محمود نبویان پیشین مجلس شورای ی واکنش نشان داد. به گزارش «ایسنا» ظریف پس از انتشار فایل صوتی منتسب به نبویان، در صفحه اینستاگرام خود تنها به نوشتن یک بیت شعر اکتفا کرد و نوشت: «تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار که رحم اگر نکند مدعی، خدا د.»سیدمحمود نبویان اخیرا در یک سخنرانی گفته است که ایران هسته ای اش را داد تا رابطه بانکی برقرار شود، اما رابطه بانکی برقرار نشده است و یک سال و نیم است که آنها اجرا نمی کنند و برای برقراری رابطه بانکی یک شرط جدید گذاشته اند و گفته اند به شرطی رابطه بانکی را برقرار می کنیم که حاج قاسم سلیمانی را به ما تحویل دهید و رفته اند تعهد این کار را به داده اند و برگشته اند، به خدا قسم عادل الجبیر امور خارجه عربستان سعودی بار دیگر با طرح ادعاهای ضد ایرانی گفت : ایران از طریق حزب الله و با حملات تروریستی منطقه را بی ثبات می کند. خارجه عربستان سعودی می گوید کشورش این آمادگی را دارد که تا 2 سال دیگر به قطع روابط خود با قطر ادامه دهد.

به گزارش شبکه العربیه، عدل الجبیر، عصر گفت:...

ادامه خبر
وزارت خارجه روسیه لغو سفر بوریس جانسون، امور خارجه انگلیس، به مسکو را ناشی از بهانه تراشی های پوچ، بی اساس و نامعقول خواند. وزارت امور خارجه اتریش بار دیگر در این روزها که مناسبات بین دو کشور به دلیل ممنوعیت نشست های تبلیغاتی وزرای ترک در اتریش متشنج شده است هدف حملات ری ترکیه قرار گرفت. خارجه عربستان سعودی در ادامه ادعاهای تکراری و نخ نمای خود علیه ایران، تهران را به حمایت از تروریسم و دخ در امور داخلی کشورهای دیگر متهم کرد! همشهری آنلاین: وزارت خارجه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که سفارت و کنسولگری های این کشور به درخواست های ویزای اتباع ۶ کشور ذکر شده در دومین فرمان مهاجرتی ترامپ - از جمله ایران - رسیدگی می کنند. معاون امور خارجه گفت: ایران با تشخیص دادن این موضوع که منافع او در رعایت نمی شود می تواند به شرایط قبل از برگردد و بر اساس مصوبه مجلس موظف هستیم که کشور را به غنی سازی صنعتی در کوتاه ترین مدت برسانیم به همین علت نگران بدعهدی ها نیستیم. مسئول پیگیری تصادفات جاده ای کشور و عضو هیئت رییسه کمیسیون اصل 90 در مجلس با بیان این که ایران دومین کشور پر تصادف جهان است از قرائت یک گزارش مهم در مجلس شورای ی خبر داد که به مجموعه عوامل حادثه ساز در رانندگی میپرازد و ارگان ها و کارخانه های مختلفی باید درباره آن پاسخگو باشند. دیدار با خارجه عربستان مقدمه ای برای برقراری روابط دیپلماتیک با این کشور نبود محمد جواد ظریف در گفتگوی اختصاصی در خصوص دیدار با خارجه عربستان و مقدمه برقراری مجدد روابط دیپلماتیک اظهار داشت: ا اما چنین موضوعی نیست، چرا که در این جلسات بین المللی افراد با به طور طبیعی با یکدیگر سلام و احوال پرسی می کنند، به ویژه ما و عربستان که به عنوان دو خارجه، سابقه ای طولانی در ارتباط با یکدیگر هم داشته ایم. ظریف در ادامه افزود: به نظر من صحبت در خصوص یک ادبیات دیپلماتیک بیشتر از این جای بحث و سخن ندارد، هر چند ما برای مردم جهان بر اساس تعالیم ، روابط خوب با همسایگان مان را خواستاریم. رئیس دستگاه دیپلماسی ضمن بیان این که با توجه به نگاه عربستان به منطقه، دلیلی بر ادامه سیاست های سعودی ها نمی بینیم، تصریح کرد : اما به هر حال سیاست های دنبال شده ریاض مثبت نبوده و صلح و ثبات را در منطقه به خطر انداخته است. وی ادامه داد: سیاست های عربستان به ویژه مردم یمن را با مشکلات اساسی مواجه کرده، ضمن آن که هیچ فایده ای هم برای ت سعودی به همراه نداشته است و امیدواریم عربستان در سیاست های خود در این باره تجدید نظر کند. ظریف در خصوص تبادل زندانیان ایران و بیان داشت: هنوز گفت وگویی در این زمینه صورت نگرفته، البته متاسفانه ت واشنگتن در ماه های گذشته تعداد قابل توجهی از شهروندان ایرانی را با ادعاهای بی اساس در و کشورهای دیگر دستگیر کرده و یا درخواست بازداشت آن ها را صادر کرده است. امور خارجه کشورمان در پایان تصریح کرد: ما هم امیدواریم به این رفتار خود خاتمه دهد تا شاهد و بازگشت هم وطنانمان باشیم. مردم تربت جام، تایباد و با ز در مجلس شورای ی گفت که استیضاح کشور با حدود 70 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است. وزارت خارجه عراق اعلام کرد که هیأتی از سوی این کشور فردا (یکشنبه) عازم ریاض خواهد شد تا درباره موضوعات مشترک فی م ن با طرف سعودی گفت و گو کند. مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای ی گفت که استیضاح کشور با حدود 70 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است. امور خارجه پا تان، عصر امروز( ) با امور خارجه کشورمان در تهران دیدار و گفت وگو کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه جزئیات سفر رسمی امور خارجه فرانسه به ایران را تشریح کرد. «سامح شکری» خارجه مصر در نشستی با اعضای کمیته روابط خارجه پارلمان این کشور، وجود و برقراری برخی تماسها بین قاهره و تهران را تأیید کرد. بسم الله الرحمن الرحیم امور خارجه کشورمان روز گذشته با لحنی تند به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس پاسخ داد. خب ایشان کجا زندگی کرده است؟ ایران؟ یقیناً خیر ایشان در آینده قرار است در کجا زندگی کند؟ ایران؟ یقیناً خیر خانواده ایشان چطور؟ در ایران بوده اند و قرا است باشند؟ یقیناً خ. بعد از چهار روز که ورود ایرانی ها به # ممنوع شد، وزارت #خارجه گفته اقدام متقابل می کنیم!! + خلاصه اگه دیدین وزارت خارجمون رو دارن #بتن میریزن تعجب نکنین
خارجه سعودی در سخنان خود در نشست اتحادیه عرب، اظهارات ضد ایرانی خود را تکرار کرد.به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، عادل الجبیر خارجه سعودی در سخنان خود در نشست ان خارجه اتحادیه عرب، با تکرار اتهامات خود علیه ایران گفت: دلیل حضور در این نشست این است که ما خطر موشک های ایران را درک کرده ایم.وی مدعی شد: موشک بالستیکی که به ریاض شلیک شد، بیانگر های ایران از طریق حوثی ها است.الجبیر در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود افزود: ما باید برای جلوگیری از سیاست های خصمانه ایران، مسئولیت پذیر باشیم. خارجه سعودی گفت: رفتارهای خصمانه ایران باعث شده است که جامعه بین الملل ایران را اولین کشور حامی تروریسم در جهان اعلام کند.وی افزود: ایران سیاست ترور دیپلمات ها و روی کار آوردن مزدوران خود در منطقه مانند حوثی ها و حزب الله را در پیش گرفته است.الجبیر گفت: باید تصمیم قاطعانه ای برای مقابله با های ایران به امنیت ملی عربی گرفته شود.نشست فوق العاده وزرای خارجه اتحادیه عرب به درخواست عربستان سعودی و با موافقت امارات، بحرین، کویت و به منظور مقابله با آنچه که «دخ های ایران در امور داخلی کشورهای عربی» خوانده می شود، برگزار شده است. پادشاه عربستان در تماس تلفنی با خارجه جدید بر ارتقای سطح روابط اقتصادی و همکاری های نظامی دو کشور تأکید کرد. سخنگوی وزارت خارجه کشورمان قربانی شدن بیش از صد نفر از مردم افغانستان د ی بارش سنگین برف را به ت و مردم این کشور تسلیت گفت. طرح تجزیه ایران به 5 کشور از سوی جمهوری آذربایجان/ طرح تجزیه ایران به 5 کشور از سوی جمهوری آذربایجان/ طرح تجزیه ایران به 5 کشور از سوی جمهوری آذربایجان/ وزارت خارجه: نباید به روند بهبود مناسبات تهران – باکو لطمه ای وارد شود .    برخی بر این باورند که با جسارتی که اخیرا در جلسه.