احادیث علی ع از نهج الابلاغه سری دوم - اخبار روز

امتیازات تفسیر المیزان: 1 - مسائل و موضوعات را به طور مشروح و مبسوط آورده و مانند تفاسیر دیگر از آن جمله تفسیر بیضاوی، به خلاصه گوئی نپرداخته است. 2 - موضوعات و مسائلی از علوم اجتماعی را به شکل نو به مباحث تفسیری وارد کرده است. 3 - از افه گرائی پرهیز و به واقعیت ها گرائیده است. 4 - بیا. جعفر صادق علیه‏ السلام در سخنی گهربار چند تاثیر و فایده را که عطسه دارد و بدن را ایمن مى‏ سازد، بیان فرموده اند. مکارم الأخلاق- به نقل از ابو بصیر، از جعفر صادق علیه‏ السلام: فراوانى عطسه ، شخص را از پنج چیز، ایمن مى‏ سازد: نخستین آنها جذام است دوم، بادهاى بدخیمى که در سر و صور. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله درمورد عبدالعظیم لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 12 عبدالعظیم (ع) عبدالعظیم ع. هر روز یک جنایتی در گوشه ای از جهان به دست انی که از غده های عفونی ذهن جامعه ی روییده اند، رخ میدهد.
نمیدانم این سیر قهقرایی تا کی ادامه خواهد داشت؟
اگر نتوانیم این غده های عفونی را فرو بکشیم معلوم نیست در آینده بشر کجا باشد!
مساوی با خدا نیست. همین ماها هستیم و اگر فساد و عف. رگ تاک(نقش دین درتاریخ اجتماعی ایران)جلد اولرگ تاک(نقش دین درتاریخ اجتماعی ایران)جلد اولنگاهى به سیر کمیت اقلیت هاى مذهبى ایران؛ بطور شگفت انگیزى نشان میدهد که اگر ذره اى از مدارا و مسامحه ادعایى درباره آنان حقیقت داشت و از نسل کشى ادامه دارشان در همین یک قرن پیش اجتناب مى گشت، ایران با ترکیب جمعیتى کاملا متفاوت به تاریخ معاصر گام میگذاشت و همین کافى بود که به راهى دیگر از آن که رفت برود! اما ماهیت انسان کش و بویژه شیعه گرى چنین اجازه اى نمیداد که هیچ؛ اگر جز این بود هیچگاه قادر نمیشد تسلط انحصارى خود را بر ایران برقرار سازد.از سوى دیگر، توفندگى این گردباد خون آلود؛ درست در طول دو سه قرن پیش چنان بود که در آستانه ورود ایران به دوران معاصر چنان خانه را روفته بودند که از هیچ جاى آن مجال برآمدن شه و عملى کارساز نبود.همه آنچه در قرآن و احادیث درباره برابرى، برادرى و عد ى آمده، تنها مسلمانان را در نظر دارد و صراحت درباره وم نابودى غیرمسلمانان به حدى است که متولیان در همه فروع و حتى اصول اعتقادات ى شک کرده اند در حالیکه در اینباره حتى نمونه اى هم حاکى از تردید نمیتوان یافت! با شناخت دستور العمل مسلمانان، پرداختن به صحنه هاى مکرر و خونبارى که اعراب و سپس متولیان بر ایرانیان روا داشته اند موردى ندارد؛ زیرا اینان آنچه کرده اند به درستى در خدمت کرده اند.
دریافت فایل
رگ تاک(نقش دین درتاریخ اجتماعی ایران)جلد اول

معاون و رئیس سازمان بهزیستی کشور همزمان با روز آمار و برنامه ریزی در پیامی، گفت: بهزیستی بعنوان متولی سلامت اجتماعی و اصلی?ترین نهاد تی در حوزه رفاه اجتماعی، ضمن تاکید بر سهم علوم آمار و ابزارهای نیرومند آن در پیشبرد اه توسعه?ای کشور در جهت تحقق اه و یت?های محوله، گسترش و تقویت . فلسفه مهریه چیست و چرا مهریه آنقدر مهم است که در عقد نامه نوشته می شود؟مهریه چرا خانم ها مهریه دارند؟
پرسش:فلسفه مهریه چیست و چرا مهریه آنقدر مهم است که در عقد نامه نوشته می شود؟پاسخ:مهریه در لغت به معنای ک ن و که در وقت نکاح بر عهد شوهر است می باشد و در اصطلاح حقوقی نیز مهر یا صداق مالی است که زن بر اثر ازدواج مالک آن می گردد و مرد م م به پرداخت آن به زن می باشد.فلسفه تعیین مهر از نگاه ، تنها جنبه مادى و اقتصادى ندارد بلکه بسیارى از ابعاد معنوى و تربیتى لطیف که حاکى از پیوند محبت و عشق و بقا و تکامل بوده نیز منظور شده است. براى این که هویت معنوى- نه اقتصادى- مهر روشن گردد لازم است برخى دستورات آسمانى که درباره تعیین صداق و تبیین مهر در احادیث آمده است مورد دقت قرار گیرد. براى نمونه اولین ک نى که براى مبدأ نسل کنونى بشر یعنى نکاح آدم و حوا (ع) معین شد آموزش احکام بود، چنان که بر اساس حدیثى که زراره از صادق (ع) نقل مى کند: خداوند به حضرت آدم فرمود: «رضاى من آن است که معارف دین مرا به او بیاموزى، آدم گفت: قبول ». همچنین گاهى رسول اکرم (ص) که صداق برخى اصحاب را تعلیم سوره اى از قرآن قرار مى داد. به هر حال فلسفه مهریه را در امور ذیل خلاصه مى توان کرد. ادامه....

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
اعتراف ابو بکر حضرمی (از علمای اهل سنت عمری) به نزول آیه ی تطهیر در شأن اهل اء علیهم السلام
ابو بکر حضرمی از فقهای اهل سنت عمری است که علاوه بر این که خودش معترف است آیه ی تطهیر در شأن اهل اء نازل شده است، بر این امر تصریح می کند که جمهور علمای اهل سنت عمری نیز معتقدند این آیه در شأن اهل اء نازل شده است. او می نویسد:
وما کان تخصیصهم بذلک منه (صلى الله علیه وآله وسلم) إلا عن أمر إلهی ووحی سماوی. والذی قال به الجماهیر من العلماء وقطع به أکابر الأئمة وقامت به البراهین وتظافرت به الأدلة أن أهل البیت المرادین فی الآیة هم سیدنا علی وفاطمة وابناهما. فانه صلوات الله و سلامه علیه و آله هو الذی فسرها بان اهل بیته المذکورین فی الآیة الکریمة هم : علی و فاطمة و ابناهما؛ بنص احادیثه الصحیحة الواردة عن ائمة الحدیث المعتد بهم روایة و درایة.
و تخصیص اهل اء به آیه ی تطهیر، چیزی جز امر الهی و وحی آسمانی نیست. و چیزی که جمهور علماء آن را گفته اند و بزرگان از ائمه بر آن قطعیت دارند و براهین و ادله بر آن استوار شده و ادله نشان دهنده ی آن است، این که اهل بیت در آیه ی تطهیر سیدنا علی و فاطمه و دو پسرشان (علیهم السلام) هستند. پس خود (صلی الله علیه و آله) همان ی است که این را تفسیر کرده که اهل بیت مذکور در آیه علی و فاطمه و دو پسرشان هستند بر مبنای نص احادیث صحیح وارد شده از ائمه ی حدیث.
رشفة الصادی، تألیف ابو بکر حضرمی، صفحه ۲۳-۲۴، چاپ دار الکتب العلمیة

جایگاه ابو بکر حضرمی نزد اهل سنت عمری:
عبد الرحمن بن محمد بن شهاب الدین، أبو بکر العلویّ الحسینی الحضرمیّ: فاضل.
الاعلام، تألیف زرکلی، جلد ۳، صفحه ۳۳۴، چاپ دار العلم للملایین خلاصه دو کتاب (شکر کنید و رشد کنید) با عنوان مزید نعمت و خلاصه کتاب ( ی فرایند دعا) با عنوان همراه مفاتیح الجنان به صورت کتاب الکترونیک تهیه شده است.
دو کتاب الکترونیکی (مزید نعمت) و (همراه مفاتیح الجنان) که به ترتیب خلاصه ای از دو کتاب (شکر کنید و رشد کنید) و ( ی فرایند دعا) هستند و 72 صفحه و در قطع پ ویی به صورت فایل ی در این فروشگاه قرار گرفته است.در این دو کتاب فقط آیات قرآن و احادیث معصومین ذکر شده و سخنی از نویسنده در آنها نیامده است. لازم به ذکر است که این دو کتاب همه مباحث دو کتاب اصلی را پوشش نمی دهند بلکه فقط مباحث اصلی را ذکر می کنند.
کتاب ی فرایند دعا شما را به یک در زمینه دعا تبدیل خواهد کرد که می توانید با این علم به هر آنچه که می خواهید برسید.در کتاب شکر کنید و رشد کنید به سوالات اصلی و بنیادی ذهن انسان پاسخ داده می شود و تلفیقی از دو کتاب روانشناسی و مذهبی است که مجموعه ای از آگاهی ها و مطالب انگیزش را به شما هدیه می دهد و به همین علت قادر است زندگی شما را متحول کند.

قیمت:3000 تومان

پاو وینت بررسی حجاب زن در
پاو وینت بررسی حجاب زن در در 25 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx
مشخصات فایل
تعداد صفحات25حجم0 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptxدسته بندیمعارف و الهیات
توضیحات کامل
پاو وینت بررسی حجاب زن در در 25 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx
((پیشگفتار)) به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران قم؛ فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است.
اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در کلامی دیگر صراحتاً فاطمه (علیها السلام) را سرور ن اولین و آ ین ذکر می نمایند.
نام، القاب، کنیه ها
نام مبارک آن حضرت، فاطمه (علیها السلام) است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه، مرضیه، نیز ذکر شده است.
فاطمه، در لغت به معنی بریده شده و جدا شده می باشد و علت این نامگذاری بر طبق احادیث نبوی، آنست که: پیروان فاطمه (علیها السلام) به سبب او از آتش دوزخ بریده، جدا شده و برکنارند.
زهرا به معنای درخشنده است و از ششم، صادق (علیه السلام) روایت شده است که: "چون دخت در محرابش می ایستاد (مشغول عبادت می شد)، نورش برای اهل آسمان می درخشید؛ همانطور که نور ستارگان برای اهل زمین می درخشد."
صدّیقه به معنی ی است که به جز راستی چیزی از او صادر نمی شود؛طاهره به معنای پاک و پاکیزه، مبارکه به معنای با خیر و برکت، بتول به معنای بریده و دور از ناپاکی، راضیه به معنای راضی به قضا و قدر الهی و مرضیه یعنی مورد رضایت الهی کنیه های فاطمه (علیها السلام) نیز عبارتند از ام الحسین، ام الحسن، ام الائمه، ام ها و... ام ها به معنای مادر پدر می باشد و رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) دخترش را با این وصف می ستود؛ این امر حکایت از آن دارد که فاطمه (علیها السلام) بسان مادری برای رسول خدا بوده است. تاریخ نیز گواه خوبی بر این معناست؛ چه هنگامی که فاطمه در خانه پدر حضور داشت و پس از وفات خدیجه (سلام الله علیها) غمخوار پدر و مایه پشت گرمی و آرامش رسول خدا بود و در این راه از هیچ اقدامی مضایقه نمی نمود، چه در جنگها که فاطمه بر جراحات پدر مرهم می گذاشت و چه در تمامی مواقف دیگر حیات رسول خدا.
مادر و پدر
همانگونه که می دانیم، نام پدر فاطمه (علیها السلام) محمد بن عبدالله (صلی الله علیه و آله و سلم) است که او رسول گرامی ، خاتم ان الهی و برترین مخلوق خداوند می باشد. مادر حضرتش خدیجه دختر خویلد، از ن بزرگ و شریف قریش بوده است؛ او نخستین بانویی است که به گرویده است و پس از پذیرش ، تمامی ثروت و دارایی خود را در خدمت به و مسلمانان مصرف نمود. خدیجه در دوران جاهلیت و دوران پیش از ظهور نیز به پاکدامنی مشهور بود؛ تا جایی که از او به طاهره (پاکیزه) یاد می شد و او را بزرگ ن قریش می نامیدند.
ولادت
فاطمه (علیها السلام) در سال پنجم پس از بعثت(2) و در روز 20 جمادی الثانی در مکه به دنیا آمد. چون به دنیا پانهاد، به قدرت الهی لب به سخن گشود و گفت: "شهادت می دهم که جز خدا، الهی نیست و پدرم رسول خدا و آقای ان است و شوهرم سرور اوصیاء و فرزندانم (دو فرزندم) سرور نوادگان می باشند." اکثر مفسران شیعی و عده ای از مفسران بزرگ اهل تسنن نظیر ف رازی، آیه آغازین سوره کوثر را به فاطمه (علیها السلام) تطبیق نموده اند و او را خیر کثیر و باعث بقا و گسترش نسل و ذریه اکرم ذکر نموده اند. شایان ذکر است که آیه انتهایی این سوره نیز قرینه خوبی براین مدعاست که در آن خداوند به خطاب می کند و می فرماید همانا دشمن تو ابتر و بدون نسل است.
ازدواج و فرزندان آن حضرت
علی (علیه السلام) از خواستگاران فاطمه (علیها السلام) بود و حضرت رسول بنا بر آنچه که ذکر گردید، به امر الهی با این وصلت موافقت نمود. در روایات متعددی نقل گشته است که اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: اگر علی نبود، فاطمه همتایی نداشت. تحقیق در مورد تعارض سازمانی تعریف، مبانی، انواع و مدیریت تعارض 19 ص
فایل >>>
سایر محصولات :
تحقیق در مورد تعارض سازمانی تعریف، مبانی، انواع و مدیریت تعارض 19 ص
تحقیق در مورد... مقاله درمورد اخلاق ناپسند قوم لوط
مقاله درمورد اخلاق ناپسند قوم لوط... تفسیر سوره حم. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد دانشمندان نیشابور بخشی از متن اصلی : مسلم بن حجاج، ابوالحسن الغشیری النیشابوری آن پیشوا و آن حجت در شناخت احادیث «صحیح» از سقیم، مسکن وی در بالای محله و مجاز بود و تجارتگاه او دَرخان = (کاروانسرا) محمش و زندگیش از ضیاعی که در ناحیة استوا داشت گذران می شد و در شب یکشنبه پنج شب مانده از رجب سال دویست و شصت و یک درگذشت. رحمت خدا بر او باد، گورش در سر میدان زیاد است و کتابهای زیادی نوشته است. کتاب المسند الکبیر علی الرجال، الجامع الکبیر علی الابراب ـ الاسامی و الکنی ـ المسند الصحیح ـ میز ـ العلل ـ الوحدان ـ الأفراد ـ الأقران ـ سؤالات احمدبن حنبل ـ الانتفاع باهر السباع ـ کناب عمروبن شعیب ـ کتاب مشایخ مالک بن انس ـ کتاب مشایخ الثور ـ کتاب مشایخ شعبه ـ کتاب اولاد الصحابه فمن بعدهم من المرثین ـ کتاب ذکر اوهام المحرثین ـ کتاب تفصیل السنین ـ کتاب طبقات عابعین ـ کتاب افراد الشامیین من الحدیث عن الرسول صلی الله و علیه و سلم ـ کتاب «المعمر» فیه ذکر ما اخطأ معمر. (تاریخ نیشابور ـ الحا ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مدتیه تو شبکه های اجتماعی یه عده خانم هی پیام می فرستن که در حقوق زن در نظر گرفته نشده و در حق زن ها اجحاف شده و زن ها در دیده نشدن و ازین جور حرفا.
امان از دست این خانما. ما مردا باید شاکی باشیم که اصلا به ما اهمیت نداده. هرچی عشق و حال برا خانماست اما هرچی دوندگی و کار و عرق ریختن و خون دل خوردن برا ما مرداست. والا موقعی که میخوایم ازدواج کنیم میگن باید مرد ها به زن ها مهریه بدن. مگه ما مردا سر گنج نشستیم که مهریه بدیم خب زن ها به مرد ها مهریه بدن مگه چی میشه؟ بعد ازدواجم باید ماهیانه به زن ها نفقه بدیم. این کجای عد ه که باید هم قبل ازدواج پول بدیم و هم بعد ازدواج؟ مگه چه خبره؟ چرا به فکر ما مردا نیست؟ از این ها بدتر اگه برای خانم ها اتفاقی بیقته طبق دستور نصف دیه زن به مرد میرسه اما اگه برای مرد اتفاقی بیفته دو برابر دیه مرد رو میدن به زن. این کجای عد و انصافه که مرد از زن کمتر بگیره؟ بچه هم که بودیم دختر عزیز دل بابا بود و هرچی می یدن اول میدادن به دختر. تا اعتراض می کردیم میگفتن سفارش پیغمبره. پس ما پسرا چی؟ تازه طبق احادیث میگن بهشت زی ای مادرانه. احتمالا جهنم هم مال ما مرداست. اوج فمنیستی بودن اینجاست که خدا تو سوره های خودش یه سوره (کوثر) برای زن ها فرستاده اما ما مردای بیچاره و بد بخت رو آدم به حساب نیاورده. حالا به ما مردا چی گفته؟ گفته تا میتونین کار کنین و پول بیارین چون مردها باید جی خونه رو بدن نه زن ها و زن ها باید مثل پادشاه ها بشینن و مرد ها براشون پول بیارن.
من پیشنهاد میدم ما مرد ها برای احقاق حقوق از دست رفته خودمون یه تظاهرات ب اکنیم تا حق نادیده گرفته شده خودمون رو از بگیریم. تحقیق در مورد فتو شاپ لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 24 صفحه قسمتی از متن .doc : بنام خدا دبیرستان شاهد شهید رضا پناهی موضوع : فتو شاپ : جناب آقای حیدر اولاد تهیه و تنظیم: مهدی رضاپور فهرست عنوان صفحه - آشنایی با فتوشاپ 1 - طراحی صفحه برای شرکت طراحان هایت پرشاد (شکل 01) 3 - طراحی طرح برای روی جلد cd (شکل 02) 5 - طراحی کارت ویزیت سارونه (شکل 03) 7 -طراحی کارت ویزیت فیوه شبدیز (شکل 04) 8 - طراحی کارت برای صنایع آموزشی و بهداشتی لیلا (شکل 05) 9 -طراحی کارت ویزیت رستوران کولاک (شکل 06) 11 -طراحی پوستر محصولات پروتئین (شکل 07) 12 -طراحی کارت ویزیت سیرنگ (شکل 08) 14 -طراحی یک طرح ذهنی (شکل 09) 15 -طراحی کارت ویزیت املاک تهران امروز (شکل 010) 16 -طراحی پوستر رنگی کولاک (شکل 011) 18 -طراحی یک طرح ذهنی به نام دموکراسی (شکل 012) 20 فتوشاپ: فتوشاپ یک نرم افزار برای طراحی گرافیک و تراکت های تبلیغاتی که امکانات زیادی برای رنگ آمیزی و نوشتار فارسی و لاتین درا و عملکردهای دیگری نیز دارد. در مورد طراحی با فتوشاپ طراحی های بسیاری از جمله کارت ویزیت - تراکت های تبلیغاتی - پوسترهای تبلیغلتی - کارت اعتباری - کارت شناسایی - و دیگر .. می توان نام برد. در فتوشاپ ابزارهای بسیاری وجود دارد که هر یک عملکرد به خصوص دارند مانند: ذره بین - پاک کن - سطل رنگ - خط کش - قلم جادویی - انواع برش و غیره... در مواقعی که برای طراحی مختلف استفاده می شود هر ابزار عملکرد خاص خود را انجام می دهد که باعث پیشرفت و کیفیت و بهتر انجام شدن کار ایفا می کند. قسمت های دیگر فتوشاپ از قبیل layers – chanels – history – paths – actions و غیره … که هرکدام به نوعی در روند کار فتوشاپ نقش مهمی دارد که می توان گفت در layers لایه های مختلفی که برای یک طراحی استفاده می شود را نشان می دهد history به صورتی که کنترل کنندة عملکرد ما در فتوشاپ باشد عمل نموده و وظیفة نگهداری عملکردهای گذشتة ما را ایفا می کند و دیگر عملکردهای مختلفی فتوشاپ داشته که بحث بسیاری دارد که اگر بخواهیم توضیح بدهیم باید فراتر برای آن بنویسیم چون فتوشاپ نرم افزاری حرفه ای و کارا برای گرافیست کارها می باشد.

فایل >>>
سایر محصولات :
تحقیق در مورد فتو شاپ
تحقیق در مورد فتو شاپ ... تحقیق در مورد اخلاق مطهری .
تحقیق در... فایل درس پژوهی علوم تجربی دبستان زمین پویا
فایل درس پژوهی علوم... روشهای تدریس..
روشهای تدریس..... تحقیق در مورد اخلاق ی 6 .
تحقیق در مورد... تحقیق در مورد فایروال 60 ص
تحقیق در مورد... تحقیق در مورد عیب ی الکتریکی 28 ص
تحقیق در مورد... تحقیق در مورد عوامل موثر بر نیترات در سبزیها 10 ض
تحقیق در مورد عوامل موثر... تحقیق در مورد عوامل موثر در تشکیل و ت یب خاکها 16 ص
تحقیق در مورد عوامل موثر در... تحقیق در مورد اخلاق از دیدگاه روسو و ولتر 10 ص .
تحقیق در مورد اخلاق از... فایل درس پژوهی ریاضی پنجم دبستان محیط دایره
فایل درس پژوهی ریاضی پنجم دبستان... روش تعیین ضریب درگیری ویلیام رومی..
روش تعیین ضریب درگیری ویلیام رومی..... تحقیق در مورد عوامل مؤثر در خواص فیزیکی و مکانیکی چــــوب گـــردو
تحقیق در مورد... فایل کارورزی، گزارش فیزیکی، اداری، عاطفی، آموزشی .
فایل کارورزی،... تحقیق در مورد عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط سالم و نا سالم میان دختر و پسر 15 ص
تحقیق در مورد عوامل... تحقیق در مورد عملیات حرارتی سطحی 15 ص
تحقیق در مورد... تحقیق در مورد عملکرد فیزیکی بخش کشاورزی
تحقیق در مورد عملکرد فیزیکی بخش کشاورزی... تحقیق در مورد اخته گوساله نر .
تحقیق در... تحقیق در مورد عسل
تحقیق در مورد... فایل علاقمند دانش آموزان به درس مطالعات اجتماعی
فایل علاقمند دانش آموزان... تحقیق در مورد عفونت های ادراری در ک ن uti
تحقیق در مورد عفونت های ادراری... تحقیق در مورد عزت نفس روش تحقیق
تحقیق در مورد عزت... درس پژوهی 1 ر رهای مساوی..
درس پژوهی 1 ر رهای مساوی..... تحقیق در مورد احادیث .
تحقیق در مورد احادیث... تحقیق در مورد عد در اندبشه باستان
تحقیق در مورد عد ... تحقیق در مورد احداث باغ زیتون .
تحقیق در مورد... تحقیق در مورد ظهور ساختارهای جبری 13 ص
تحقیق در مورد ظهور ساختارهای جبری... تحقیق در مورد طلاق 20 ص
تحقیق در مورد طلاق 20... تحقیق در مورد طلا و اثرات آن بر سلامتی
تحقیق در مورد طلا و اثرات... تحقیق در مورد طرح تولید گوشت مرغ 10 ص
تحقیق در مورد طرح تولید گوشت... فایل افزیش علاقمندی دانش آموزان به درس ریاضی
فایل افزیش علاقمندی دانش آموزان به... ضرورت واهمیت محیط ومساحت دایره..
ضرورت واهمیت محیط ومساحت دایره..... تحقیق در مورد احادیث شجاعت .
تحقیق در مورد احادیث... تحقیق در مورد طراحی قبل از شکل گیری در شکل دهی ف 24 ص
تحقیق در مورد طراحی قبل... تحقیق در مورد طراحی کاشت در محوطه سازی
تحقیق در مورد طراحی کاشت در محوطه... تحقیق در مورد طراحی قطب نمای الکتریکی kmz52 و kmz51با استفاده از 28 ص
تحقیق در مورد طراحی قطب نمای الکتریکی... تحقیق در مورد طراحی گرافیک
تحقیق در مورد... تحقیق در مورد احادیث خمس و زکات .
تحقیق در مورد احادیث... تحقیق در مورد طراحی رباط شوینده
تحقیق در مورد طراحی رباط شوینده... تحقیق در مورد صنعت ژاپن
تحقیق در مورد صنعت ژاپن... تحقیق در مورد اثرات زیانبار خاک .
تحقیق در مورد اثرات... تحقیق در مورد طراحی ایستگاههای آتش نشانی
تحقیق در مورد طراحی ایستگاههای... تحقیق در مورد صنعت شیشه 15 ص
تحقیق در مورد... تحقیق در مورد اثر تبلیغات در اسنک چی توز .
تحقیق در مورد اثر... تحقیق در مورد صنعت برق
تحقیق در مورد صنعت برق... تحقیق در مورد صنایع غذای
تحقیق در مورد صنایع غذای... تحقیق در مورد دامداری
تحقیق در مورد دامداری... تحقیق در مورد داستان زندگی حضرت محمد
تحقیق در مورد داستان زندگی حضرت محمد... تحقیق در مورد اثر آنتی ا یدان های عسل 4ص .
تحقیق در... درس پژوهی علوم تجربی دبستان زمین پوی..
درس پژوهی علوم تجربی دبستان زمین پوی..... پاو وینت در مورد انگیزش در کار (جدید و کاربردی)
تحقیق در مورد ماشینکاری سریع 30 صفحه
تحقیق در مورد مفهوم و قلمرو ضمان معاوضی در کنوانسیون و حقوق ایران 117 ص
تحقیق در مورد مالاریا
تحقیق در مورد معدن چغارت و سه چاهون
تحقیق در مورد شگفتی های قرآن
تحقیق در مورد مالاریا
قانون برگزاری مناقصات و آیین نامه های اجرایی
تحقیق در مورد جن 21 ص
تحقیق در مورد هدایت و تربیت معلم
تحقیق در مورد خدا
کارآموزی شرکت داده پردازی ایران 21 ص
پاو وینت در مورد انگیزش در کار (جدید و کاربردی)
تحقیق در مورد مرگ
تحقیق در مورد شیر
تحقیق در مورد جوش mag
کارآموزی شیمی 222
تحقیق در مورد هرس
تحقیق در مورد کارگزینی
پاو وینت در مورد گرما و سرما (کاربردی و جدید)
تحقیق در مورد همه چیز درباره برنج
تحقیق در مورد هزینه های سفارش کار
تحقیق در مورد مسأله انسان 30 ص
قانون گریزی
تحقیق در مورد مرکبات دزفول a 200
تحقیق در مورد مسیل شهری چیست
تحقیق در مورد چرب
تحقیق در مورد هرس 16 ص
تحقیق در مورد مسجد جامع شبستر
تحقیق در مورد چرایی تهاجم غرب به حجاب
تحقیق در مورد معجزات 11 ص
پاو وینت در مورد مایعات و جامدات (کاردی و جدید)
تحقیق در مورد مرز میان پنهان و آشکار پولشویی 17 ص
تحقیق در مورد حج 15 ص
پاو وینت در مورد قلندریه در تاریخ (جدید و کاربردی)
تحقیق در مورد نگهداری میوه ها و سبزیها 19ص
تحقیق در مورد نگار گری و نقاشی مکتب اصفهان و رضا عباسی
تحقیق در مورد چیست ؟ frame
تحقیق در مورد مدیریت فرایند حوادث 13 ص
کارآموزی قالبگیری 43ص
پاو وینت در مورد کمپوست آسان (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد کفایت دیالیز (کاربردی و جدید)
تحقیق در مورد نیکاراگوئه
کارآموزی سعید البرزی
قالب های شعر فارسی
تحقیق در مورد طراحی سیستم شبکة خدمات پایگاههای اطلاعات 17 ص
تحقیق در مورد شکافهای اجتماعی در ایران
تحقیق در مورد نیشکر 20 ص
تحقیق در مورد نان
پاو وینت در مورد مخازن نگهداری مایعات و گازها (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد پرتوهای مادون قرمز و مرئی (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد مخابرات نوری و فیبر نوری (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد مجموعه قوانین وضوابط جاری سازمان بیمه خدمات درمانی (ویزیت و کلیه خدمات س ایی) (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد مبانی طراحی بوژی(مکانیک تماس چرخ و ریل) (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد متابولیسم چربیها (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد مباحث ویژه در الکترونیک (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد مایعات و جامدات (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد مباحثی در ترمودینامیک تولید آهن (کاردی و جدید)
پاو وینت در مورد گرما و سرما (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد گاهی گذرا به روند مذاکرات هسته ای (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد کنترل کیفی دیسکهای آنتی بیوتیک (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد کمپوست آسان (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد گاز کروماتوگرافی (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد کتابچه راهنمای بخش فک و صورت و طب تسکینی و درد (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد کفایت دیالیز (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد بیومکانیک فنون ورزشی (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد کاشت گلخانه ای توت فرنگی (کاربردی و جدید)
پاو وینت در مورد کاربرد آزمونهای روانیدر صنعت (کاربردی و جدید)

کلمات کلیدی :طراحی کار کار ویزی راک های های بلیغای برای طراحی طراحی پوسر کولاک شکل طرح ذهنی طراحی فوشاپ ndash عملکرد عملکردهای بسیاری طب النبی -1 قال رسول اللّه صلّى اللّه و علیه و آله و سلّم:ما خلق اللّه تعالى داء الا و خلق له دواء الا السام فرمود: خداى متعال، هر دردى که آفرید، درمانش نیز بیافرید، مگر مرگ را که درمان ندارد. -2 قال رسول اللّه صلّى اللّه و علیه و آله و سلّم: اءلذى اءنزل الداء انزل الشفاء. فرمود: خدا. احادیثی تکان دهنده درباره آ ا مان زمانی بر مردم بیاید که هر دین خویش را به سختی حفظ کند. دینداری شان بسان ی ماند که آتش در دست خود نگه دارد. احادیثی تکان دهنده درباره آ ا مان در این مطلب تعدادی از احادیث گوهر بار از اکرم حضرت محمد رسول الله(ص) به نقل از منابع روایی شیعه و سنی آمده است که به روزگار غریبی در آ ا مان و ظهور عصر(عج) مربوط می باشد. مضامین احادیثآنقدر تکان دهنده و به روز هستند که انگار روزگار ما را مرور می کنند:

خدا محمد مصطفی(که درود خدا بر او باد) در روایتی فرمود: روزگاری خواهد آمد که دین خدا تکه تکه خواهد شد. سنت من در نزد آنان بدعت و بدعت در نزد آنان سنت باشد، شخصیت های بزرگ در نزد آنها حیله گر خوانده می شوند و اشخاص حیله گر در نزد مردم، با شخصیت و وزین خوانده شوند. مومن در نزد آنان حقیر و بی مقدار می شود و فاسق به پیش آنها محترم و ارجمند باشد، ک نشان پلید و گستاخ و بی ادب و نشان بی باک و بی شرم و بی حیا شوند، پناه بردن به آنها خواری و اعتماد به آنان ذلت و درخواست چیزی از آنها نمودن، جامه درویشی به تن و مایه بیچارگی و ننگ است. در آن هنگام خداوند، آنان را از باران به هنگام، محروم سازد و در وقت نامناسب بر آنها ببارد. ادامه مطلب #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله شناسایی احکام و دستورات حاکم بر ساخت مساجد لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 15 . فضیلت روز عرفه حدیث اکرم (ص) در مورد روز عرفه : ۱-خداوند در هیچ روزی با اندازه روز عرفه ، بندگان را از آتش دوزخ نمی رهاند. ۲-برخی از گناهان جز در عرفات بخشوده نمی شوند. ۳-گناه کارترین فرد در عرفات ی است که از آن جا باز گردد در حالی که گمان می برد آمرزیده نخواهد شد. روز نهم ما ذی الحجه. تأثیر موسیقی لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 9 صفحه قسمتی از متن .doc : موسیقی سبب افزایش توان مغزمی شود ایرنا-نتایج یک مطالعه جدید برای نخستین بار به شواهد محکمی دست یافته است که نشان می دهد نواختن موسیقی به میزان قابل توجهی سبب تقویت توانایی های ذهن انسان می شود و دقت و توان شنوایی انسان را برای همه انواع صدا، از جمله صدای مکالمات، افزایش می دهد. به گزارش سایت اینترنتی "لایوساینس"، "نینا کراوس" عصب شناس "نورث وسترن" و س رست این مطالعه اعلام کرد: پرداختن به موسیقی سبب افزایش گستره وسیعی از توانایی های ذهنی، از جمله توانایی خواندن متون، توانایی درک تغییرات جزیی در آهنگ صدای مخاطب و نیز توانایی شنیدن صداها در محیطهای شلوغ می شود. وی افزود: نتایج مطالعه جدید اهمیت گنجاندن کلاس موسیقی در مدارس را اثبات می کند. در این مطالعه "کراوس" و همکارانش از ‪ ۲۰‬داوطلب انگلیسی زبان که نیمی از آنها در سنین پایین دست کم شش سال به نواختن یک ساز پرداخته بودند، درخواست د به تماشای یک سینمایی بنشینند. در خلال پخش شدن ، ص مشابه تلفظ لغت "می ‪ "mi‬در زبان چینی به صورت پیوسته و با شدتی مشابه شدت صدای عادی تکلم انسانها، در محیطی که این افراد قرار داشتند پخش شد. در زبان چینی آهنگ بیان لغات در معنای آنها تاثیر می گذارد و لغات مشابه اگر با آهنگهای متفاوت ادا شوند، معانی متفاوتی خواهند داشت. به طور مثال لغت "می" در زبان چینی اگر با آهنگ عادی ادا شود به معنای "چپ نگاه " است، اگر با آهنگی اوج گیرنده ادا شود به معنای "گیج " است و اگر با آهنگی نزولی و سپس صعودی بیان شود به معنای "برنج" خواهد بود. محققان فعالیت مغز این داوطلبان را در حین تماشای ثبت د و متوجه شدند هرچند تمامی حواس آنها متوجه تماشای است و صدای "می" چه از لحاظ زبان شناسی و چه از لحاظ موسیقی معنای مشخصی برای آنها ندارد اما آن دسته از داوطلبان که دارای سابقه نواختن ساز هستند به راحتی و به شکل ناخودآگاه سه نوع مختلف ادا شدن "می" را درک می کنند. نتایج غیرمنتظره این مطالعه نشان داد آواهای مختلف لغت "می" سبب تغییرات در فعالیت بخش "ساقه مغز" می شود که کنترل برخی رفتار غیر ارادی بدن از جمله تنفس و ضربان قلب را بر عهده دارد. در گذشته تصور می شد پردازش موسیقی تنها به بخش "کورت " مغز که فعالیتهایی نظیر استدلال، تفکر و تکلم در آن کنترل می شود، مربوط است اما مطالعه جدید نشان می دهد "ساقه مغز" نیز در پردازش موسیقی شرکت دارد. به گفته "کراوس"، موسیقی احتمالا سبب افزایش سطح فعالیت بخش "کورت " مغز و نیز تنظیم فعالیت بخش ساقه مغز می شود. نتایج این مطالعه در شماره ماه آوریل نشریه "علوم عصب شناسی نیچر"(‪ (nature neuroscience‬منتشر خواهد شد. : تاثیرات موسیقی بر ذهن. آیا همه انسانها نابغه اند؟ آمارها این طور نشان نمی دهد. در حقیقت شاید بیشتر انسانها ذاتا ً با استعداد نباشند. بیشتر مردم تقریبا ً در حد متوسط هستند. شاید تعداد خیلی کمی بالاتر یا پایین تر از این حد باشند. به طور کلی مردم برای یاد گرفتن در تلاش اند و می خواهند بیشتر در مورد دنیای اطرافشان بدانند و آگاه تر شوند. برخی انسانها سریع تر و بهتر یاد می گیرند و این سرعت یادگیری است که نوابغ را از نظر یادگیری از طبقه متوسط جدا می کند. نابغه ها در زمان یادگیری دچار مشکل نمی شوند چون خیلی زود یاد می گیرند ولی دیگران، به کمک احتیاج دارند. روش مناسب در افزایش سرعت یادگیری، موسیقی است. افراد با موسیقی، آموزش می بینند و به خاطر آن مغزشان سریع تر رشد می کند. برخی موسیقیها هنگامی که به طرز صحیحی اجرا می شوند می تواند اثرهای مثبتی بر یادگیری و طرز برخورد و نگرش فرد داشته باشد. موسیقی وسیله ای است قوی و وقتی به مفهوم آن توجه کنیم می تواند تغییرات مثبت و منفی چشمگیری در زندگی مان داشته باشد. اولین و مهم ترین آن یادگیری در ک ن است. اصول یادگیری در سن کم به کودک القا می شود و اهمیت به این اصول می تواند تأثیرات مهمی در آینده یادگیری کودک داشته باشد، البته وقتی موسیقی به روش سودمندی به کار برده شود، این در بسیاری جهات به کودک کمک می کند. روشی که یادگیری را برای کودک آسان تر می سازد، برگزاری کلاسهای موسیقی در فعالیتهای روزمره کودک است. مطالعه ای بر روی ده کودک سه ساله انجام شد که توانایی و سرعت چیدن قطعات پازِل در آنها مورد آزمایش قرار گرفته بود. بعد از گرفتن آزمون اولیه به پنج کودک روزانه سی دقیقه آموزش خوانندگی و به پنج کودک دیگر هفته ای پانزده دقیقه درس پیانو داده شد. درسها برای یک دوره، بیش از شش ماه اجرا شد و بعد از شش ماه همه بچه ها پیشرفت چشمگیری در سرعت چیدن پازل از خود نشان دادند. محققان این مهارت را، در کنار هم قرار دادن قطعه های پازل یافتند، مثل استدلال مشابهی که ان، شطرنج بازان و ریاضیدانان عالی رتبه به کار می برند. این مطالعه بر روی ک نی انجام شد که امتیازات اولیة آنها پایین تر از حد متوسط بود ولی پس از آزمایش، امتیاز آن تقریبا ً دو برابر شد. محققان کار ِ قرار دادن قطعات پازل در کنار هم را استدلال انتزاعی نامیدند. با آموزش موسیقی چنین مهارتهای انتزاعی را در انجام ریاضی و یا برخی کارهای دیگر که فرد باید آنها را در ذهنش به تصویر بکشد، تمرین می کند و به کار می برد. مطالعه ای هشت ماهه توسط فرانسیس. اچ. راشر (frances h. rauscher) از کالیفرنیا صورت گرفت که در آن به نوزده کود تانی ِ حدودا ً بین 3 تا 5 سال، هفتگی آموزشهای پیانو و روزانه آموزش خوانندگی داده می شد. درحالی که به پانزده کود تانی دیگر هیچ آموزش موسیقی داده نشد. در نیمه و پایان این مطالعه، آزمایشی روی آنها صورت گرفت. تنها بعد از چهار ماه امتیازها در آزمون قرار دادن قطعات پازل برای درست یک ع در گروهی که آموزش موسیقی دیده بودند به طور قابل توجهی پیشرفت کرده بود، درحالی که گروه کنترل شده پیشرفتی نداشت گرچه هر دو گروه با امتیازی مساوی شروع کرده بودند. شاید این نوع پیشرفت آن طور که مردم تصور می کنند باعث تغییر و اصلاح نشود ولی نتیجة آن را نمی توان نادیده گرفت. راشر(rasher)، اظهار می کند که آموزش موسیقی می تواند باعث پیشرفت هوشی کودک برای مدت طولانی و شاید هم به طور دائمی شود. در آینده، با استفاده از این مهارتها، تحقق چنین تغییرات و پیشرفتهایی در یادگیری کودک می تواند تأثیرات مهمی بر آنها داشته باشد.

فایل >>>
سایر محصولات :
تأثیر موسیقی
تأثیر موسیقی ... تزئینات در مسجد
تزئینات در مسجد... تحقیق در مورد بیـماری سل گـاوی 12 ص
تحقیق در مورد... تحقیق درباره احداث یک سازه بتن آرمه
تحقیق درباره احداث... ترجمه دو صفحه اول الله
ترجمه دو صفحه... تحقیق در مورد بودجه
تحقیق در مورد بودجه... تأثیر رنگها
تأثیر رنگها... ترجمه خطبه 83
ترجمه خطبه 83... تحقیق در مورد بودجه ریزی عملیاتی 12 ص
تحقیق در مورد بودجه ریزی عملیاتی 12... ترجمان البلاغه کامل 57
ترجمان البلاغه کامل... تحقیق در مورد بهره وری 11 ص
تحقیق در مورد... ترتیب
ترتیب ... تحقیق درباره احداث سالن مرغداری وتاسیسات آن 15 ص
تحقیق درباره احداث سالن مرغداری... تحقیق در مورد بهبود مدیریت
تحقیق در مورد... تربیت دینی ک ن
تربیت دینی ک ن... تحقیق درباره احداث ساختمان مس ی 95 ص
تحقیق درباره احداث ساختمان... تحقیق درباره احداث ساختمان مس ی گزارش کارآموزی 1 و 2 65 ص
تحقیق درباره احداث ساختمان مس ی... تربیت دینی نوجوانان و نیازهای آنها
تربیت دینی نوجوانان و نیازهای آنها... مقاله بررسی کامل قصاص حق انحلالى یا مجموعى؟
مقاله بررسی کامل... تحقیق در مورد بلوتوث
تحقیق در مورد بلوتوث... تحقیق درباره احتیاجات اساسی در تغذیه و رژیم غذایی کاراته کاها
تحقیق درباره احتیاجات اساسی در... تربیت اخلاقی
تربیت اخلاقی... تحقیق درباره احتیاجات روحی کارگر
تحقیق درباره احتیاجات روحی... تحقیق در مورد بلندگوها چگونه کار می کنند 7 ص
تحقیق در مورد... تربیت 28ص
تربیت 28ص... تحقیق درباره احتمال شرطی 28 ص
تحقیق درباره احتمال شرطی 28... تحقیق در مورد بزها رفتار، تنش و مدیریت 18 ص
تحقیق در مورد بزها... تربیت اولیه حضرت علی 24ص
تربیت اولیه حضرت علی 24ص... تحقیق درباره احترام به پدر و مادر از دیدگاه قرآن
تحقیق درباره احترام به پدر... تحقیق درباره غیبت و عیب جویی
تحقیق درباره غیبت و عیب جویی... تحقیق درباره احترام به خو چیست
تحقیق درباره احترام به خو چیست... تحقیق در مورد برنامه نویسی net 23 ص
تحقیق در مورد... تحقیق درباره احادیث ان
تحقیق درباره احادیث ان... تحقیق درباره تواضع و فروتنى 11ص
تحقیق درباره تواضع و فروتنى 11ص... تحقیق در مورد برنامه ریزی نیروی انسانی، کارمند ی و انتخاب 22 ص
تحقیق در مورد برنامه ریزی نیروی... تحقیق درباره احادیث
تحقیق درباره احادیث... تحقیق قرآن
تحقیق قرآن... تحقیق در مورد برنامه disk defragmenter 14 ص
تحقیق در مورد برنامه... تحقیق درباره احادیث وفاداری
تحقیق درباره احادیث... تحریفات در واقعه تاریخی کربلا2
تحریفات در واقعه... مقاله بررسی کامل قسامه تعدد افراد یا تکرار قسم؟
مقاله بررسی کامل قسامه... تحقیق درباره احادیث
تحقیق درباره احادیث ... تحریف ناپذیری قرآن
تحریف ناپذیری قرآن... تحقیق در مورد بررسی علل گرایش جوانان مشهدی به پیامک فارسی و لاتین 34ص
تحقیق در مورد بررسی علل گرایش... تحقیق درباره احادیث علم و دانش
تحقیق درباره احادیث علم و دانش... تحریف سیره و سنت ص توسط معاویه
تحریف سیره و سنت... تحقیق در مورد بخشهای کاتالوگ و اطلاعات قطعات
تحقیق در مورد بخشهای... تحقیق درباره احادیث شجاعت
تحقیق درباره احادیث شجاعت... تجسّم اعمال 10 ص
تجسّم اعمال 10 ص... تحقیق درباره اجوف
تحقیق درباره اجوف... طرح توجیهی تولید فرش دستباف
پایان نامه بررسی تطبیقی فقهی و حقوقی معامله به قصد فرار از دین از دیدگاه مذاهب خمسه
پایان نامه بررسی و مقایسه سبکهای ابراز هیجان و خودپنداره مثبت و منفی در دختران آسیب دیده اجتماعی(دختران فراری)و عادی
پایان نامه بررسی حبس بد ار در اثر عدم پرداخت بدهی از نظر فقهی و حقوقی
طرح درس ریاضی پایه اول دبستان
تحقیق مگس سرکه
تحقیق درباره ی تاریخچه ی میکروسکوپی
تحقیق فرق میان قورباغه و وزغ
تحقیق درباره ی احترام به پدر و مادر
تحقیق مطالعه یک دانش آموز که دچار اختلال در یادگیری است
توضیحات بیشتر -

کلمات کلیدی :ادن قطعات پازل تواند أثیرات مهمی میzwnj تواند أثیرات یاد میzwnj گیرند میzwnj کند میzwnj تواند میzwnj شود موزش موسیقی اشته اشد قرار ادن میzwnj دهد مطالعه دید میzwnj میzwnj موسیقی یادگیری مطالعه موسیقی [ad_1]
بامداد-معنی الله اکبر: تکبیر به معنای یاد (خدا) به بزرگی است و اغلب به صورت الله اکبر بیان می شود و شعاری ی است. الله اکبر را تفسیر فرمائید بزرگی خدا به چه معناست ؟ الله اکبر یعنی خدا برتر از همه موجودات هستی ذهنی ملکی و ملکوتی است. الله اکبر یعنی خدا برتر از آن است که ی بتواند او را توصیف کند. صادق (ع) می فرماید: چون تکبیر می گویی باید همه چیز نزد تو کوچک شود جز او. کلمه الله اکبر مرکب از الله و اکبر است. در قرآن حدود صد نام برای خدا آمده است که الله جامع همه آنهاست. اصولا نام های خدا هر کدام اشاره به صفتی از صفات خدا دارد، نه آن که فقط یک علاوت و نشانه برای خدا باشد. allahu-akbar1-e11 الله اکبر یعنی خدا برتر از آن است که ی بتواند او را توصیف کند وقتی قرآن درباره خداوند می فرماید:«هو العلی الکبیر »و خداست وا بزرگ یا می فرماید : الکبیر المتعال بزرگ و برتر است به هیچ وجه منظور بزرگی مادی نیست بلکه ای بلند مرتبی از مفاهیم معنوی است، چون این مفاهیم به جز مصادیق مادی، مصداق های معنوی نیز دارد. اگر بخواهیم معنای اکبر در الله اکبر را بشناسیم و به بزرگی خداوند توجه پیدا کنیم، اول باید درباره بزرگی جسمانی بین یم و سپس ذهنمان را از عالم جسمانی فراتر ببریم و به بزرگی معنوی معطوف سازیم و باور کنیم که بزرگی به امور آمادگی می یابد تا از عالم ذهن به عالم دیگری که آن را قلب می نامند منتقل شود و به اندازه ظرفیت نورانیت و صفایش با مصداق این مفاهیم آشنا شود. همچنین گفته شده است که ممکن است سوالی به ذهن شما خواننده گرامی خطور کند که خدا بزرگتر است یعنی چه ؟ بزرگتر از چه ی و از چه چیزی در پاسخ می گوئیم خداوند بزرگتر از آن است که انسان بتواند او را توصیف کند الله اکبر من آن یوصف به عبارت دیگر هیچ شه ای نمی تواند تعریف کامل و رسایی از الله داشته باشد و هیچ انسانی نمی تواند او را وصف کند زیرا توصیف هر چیز در صورتی امکان پذیر است که انسان بتواند آن را در ذهن خویش ترسیم کند و عقل و شه انسان قادر به درک آن باشد تا موفق گردد آن را در ضمن جملات و کلماتی توصیف نماید. ذکر الله اکبر: allahu-akbar2-e11 کلمه الله اکبر مرکب از الله و اکبر است گفتن ذکر الله اکبر هنگام بالا رفتن: از صادق (ع) نقل شده است که می‏ فرمود: رسول خدا (ص) در شب هر وقت رو به نشیب می‏ گذاشت سبحان الله می‏گفت و چون رو به بالا می‏ نهاد الله اکبر می‏ گفت. شیوه رسول خدا (ص) ابوحمزه می‏ گوید: صادق (ع) را دیدم که هنگام بیرون رفتن از خانه دو لب خود را می‏جنبانید و بر در خانه ایستاده بود. عرض : دیدم دو لب خود را هنگامی که از خانه به در آمدی جنبانیدی آیا چیزی گفتی؟ آن حضرت فرمود: آری، راستی انسان چون خواهد از خانه خود به در آید، هنگام بیرون شدن سه بار بگوید: الله اکبر و سه بار بگوید: بالله ا ج و بالله ادخل و علی الله اتوکل (بار خدایا، در برابرم در خیر را بگشای و کارم را به خیر به پایان آور و از شر هر جنبنده‏ای نگاه دارم که مهارش را داری، راستی پروردگار من به راه راست است) پیوسته در ضمانت خداوند عزوجل است تا خداوند او را به همان جا برگرداند که در آن بوده است. گردآوری: بخش مذهبی بیتوته منابع: ghadeer.org quran.porsemani.ir نوشته تفسیر ذکر الله اکبر اولین بار در بامداد پدیدار شد.
[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع
مشاهده و تدبر آیه سوره اعراف به همراه لیست تفسیر …این مواعده سه بار در قرآن کریم ذکر شد که هر سه مربوط به جریان موسای کلیم سلام الله تفسیر قرآن ویکی پدیا، دانشنامهٔ آزادتفسیرقرآنواژه شناسی تفسیر تفسیر در لغت یعنی نقاب از چهرهٔ چیزی برگرفتن کلمه ٔ تفسیر مصدر باب ثواب گفتن ذکر سبحان الله چیست؟مردی از علیع پرسید، اى ابو الحسن تفسیر سُبْحانَ‏ اللَّهِ‏ چیست؟ آن حضرت نرم افزار مذهبی اندروید صفحه دومنرم افزار رساله توضیح المسائل یک نرم فزار آندرویدی است که رساله آیت الله العظمی بررسی و تحلیل مبانی تفسیر قرآن به قرآن با تأکید بر تفسیر بررسی و تحلیل مبانی تفسیر قرآن به قرآن با تأکید بر تفسیر المیزانمعرفی ذکر مجرب و آثارشان دعاء ذکر ادعیه ذکر الله لا حول ولا قوة استغفار ذکر نیز مانند تمام امور مهم شرعی دارای چیستی تفسیر موضوعی و تفاوت آن با تفسیر قرآن …موضوع تفسیر موضوعی می تواند درون متنی یا ذهنی و ماوراءالطبیعی و یا از موضوعات عالم احادیث موضوعی، حدیث، حدیث یاد خدا،احادیث ذکر خدا، ذکر الله بانک احادیث موضوعی یاد خدا احادیث این بخش با توجه به منابع ذکر شده در نرم افزار جامع دارالقرآن علامه طباطبائیمدیر دارالقرآن علامه طباطبایی گفت محضر حضرت آیت الله مصباح یزدی رفتم که ایشان نقل ذکر خدا، زمینه ی شکر اوست مسلم است منظور از ذکر خدا تنها یادآوری به زبان نیست، که زبان ترجمان قلب است، هدف این معرفی ذکر مجرب و آثارشان دعاء ذکر ادعیه ذکر الله لا حول الاّ الله و الله اکبر» را تفسیر «سبحان الله تفسیر ذکر الله اکبر سایت خبری تحلیلی بامداد الله اکبر اللهاکبر تفسیر ذکر الله اکبر الله اکبرذکر الله اکبرابوحمزه معنای اکبر در الله اکبرمصداق های معنای دقیق الله اکبر چیست؟ گنجینه پاسخ ها کوئست البته ذکر «الله اکبر» از نظر روایات اهل بیتع تفسیر تفسیر ذکر الله اکبر تفسیر ذکر الله اکبر تکبیر به معنای تفسیر ذکر الله اکبر تکبیر به معنای تفسیر ذکر الله اکبر تکبیر به معنای ذکر تفسیر قرآن از نگاه ی ذکر تفسیر قرآن از نگاه ی ذکر تفسیر قرآن از نگاه ی گرچه چیزی نیست که فلسفه اش بر گرچه چیزی نیست که فلسفه اش بر گرچه چیزی نیست که فلسفه اش بر تفسیر ذکر الله اکبر معرفی ذکر مجرب و آثارشان ذکر «سبحان الله و الحمد الله و لا اله الاّ الله و الله اکبر» را تفسیر اجمالی پیرامون توصیه اذکاری از آیة الله بهجتره الاّ الله و الله اکبر» را زیاد ذکر «سبحان الله و الحمد درباره تفسیر «سبحان الله ثواب گفتن ذکر «سبحان الله» چیست؟ ثواب گفتن ذکر سبحان الله تفسیر سُبْحانَ‏ اللَّهِ غفارى، على اکبر، ى، محمد، ج تفسیر ذکر الله اکبر تکبیر به معنای یاد خدا به تفسیرذکراللهاکبر تکبیر به معنای یاد خدا به بزرگی است و اغلب به صورت الله اکبر بیان می شود و شعاری ی علیع اذان را چگونه تفسیر کرد به نقل از کتاب «عبادت احرار» نوشته سید جواد بهشتی، تفسیر الله اکبر را ذکر نکرده است تعبیر خواب ذکر الله اکبر تعبیر خواب ذکر الله اکبر تعبیرخوابذکر تعبیر خواب ذکر الله اکبر تعبیر خواب ذکر الله اکبر تعبیر خواب ذکر الله اکبر ذکر الله اکبر آکا کلمه الله اکبر مرکب از الله و اکبر است گفتن ذکر الله اکبر هنگام بالا رفتن از صادق ع تفسیر ذکر الله فى المنام ذکر الله


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} مقاله شناسایی احکام و دستورات حاکم بر ساخت مساجد لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 15 . اختصاصی از رزفایل تحقیق در مورد (2) با و پر سرعت . لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 24   ارزش و اهمیت «بر هیچ مسلمانی پوشیده نیست. از ارکان بسیار مهم است که بپا داشتن آن باعث رضایت و خشنودی خدا می گردد. عامل اتصال و ارتباط بندگان با خداست. . باقر علیه السّلام از آباء و اجداد طاهرینش از الموحّدین المؤمنین علیه السّلام نقل می نماید که: «إنّ الله تبارک و تعالی [لمّا] أراد أن یخلق خلقاً بیده و بعد ما مضی من الجنّ و النّسناس غی الأرض سبعة آلاف السّنة» (بحارالانوار محمّدباقر مجلسی، ج 60 ، ص 82 ، تفسیر قمی، علیّ بن ابراهیم ق. image result for ‫آیت الکرسی‬‎

آیا «آیه الکرسی» تا «هو العلی العظیم» می باشد یا تا «هم فیها خالدون»؟
قرائنی در دست است که نشان می‏ دهد، آیة الکرسی فقط یک آیه است که از «اللَّهُ لا إِلهَ إِلَّا هُوَ» شروع می‏ شود، و به «وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ» ختم می‏ گردد، از جمله:
1. تمام روایاتی که در فضیلت آن وارد شده و از آن تعبیر به آیة الکرسی کرده همه نشان می‏ دهد که یک آیه بیش نیست.
.2تعبیر به کرسی فقط در همان آیه اول است و نام‏گذاری به آیة الکرسی نیز مربوط به همین آیه است.
3. در بعضی از احادیث به همین معنی تصریح شده مانند حدیثی که در امالی شیخ از مؤمنان علی علیه السلام نقل شده است که ضمن بیان فضیلت آیة الکرسی از اللَّهُ لا إِلهَ إِلَّا هُوَ شروع فرمود تا وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ. .4 در مستدرک سفینة البحار، از مجمع نقل می‏ کند:
«و آیة الکرسی معروفة و هی الی قوله "وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ‏" آیة الکرسی معروف است و آن تا "وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ" است." (مستدرک سفینة البحار، جلد 9 صفحه 97) 5. در حدیثی از علی بن الحسین علیه السلام می‏ خوانیم که اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: ی که چهار آیه از اول سوره بقره و آیة الکرسی و دو آیه بعد از آن و سه آیه از آ بقره را بخواند، هرگز ناخوشایندی در خودش و نمی‏ بیند و به او نزدیک نمی‏ شود و قرآن را فراموش نمی‏ کند.
(بحار الانوار، جلد 89 صفحه 265)
از این تعبیر نیز استفاده می‏ شود که آیة الکرسی یک آیه است. 6. در بعضی از روایات وارد شده که آیة الکرسی پنجاه کلمه است و در هر کلمه‏ ای پنجاه برکت است.
(مجمع البیان، جلد 1 و 2 صفحه 361)
شمارش کلمات آیه نیز نشان می‏ دهد که تا «وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ» پنجاه کلمه است.
آری در بعضی از روایات دستور داده شده است که تا «هُمْ فِیها خالِدُونَ» بخواند، بی آنکه عنوان آیة الکرسی، مطرح باشد.
به هر حال آنچه از قرائن استفاده می‏ شود این است که آیة الکرسی یک آیه بیشتر نیست. طرح کرامت ارتباط با خدا امیدواری, داستان طرح کرامت ارتباط با خدا پایه پنجم دبستان, طرح کرامت, طرح کرامت ارتباط با خدا از واحد کار توبه, طرح کرامت برای پایه پنجم ابت , طرح کرامت دانش آموزان, طرح کرامت پایه پنجم, طرح کرامت پنجم ابت , طرح کرامت پنجم دبستان امیدواری, سایت درسی فایل, طر. برخی خصایص و ویژگی های زمان (عج) مطابق احادیث و روایات عبارتند از: از خاندان و ذریه است هم نام و هم کنیه (ص) و شبیه ترین مردم به آن حضرت است نهمین فرزند از فرزندان حسین (ع) است اسم پدرش حسن (ع) است مادرش سیده کنیزان و بهترین ایشان است دوازدهمین و خاتم الائمه است دارای دو غیبت صغری و . مجموعه ای از احادیث،روایات و آیات قران کریم در قالب ع - نوشته آدرس ما در اینستاگرام : roshdemanaviترجمه آیات قران از عبدالله یوسف علی است که البته گاهی با تصحیح برخی واژه ها همراه بوده استquran translator: abdollah yusuf ali


1ـ آیه ی تطهیر خداوند می فرماید: و در خانه های خود بمانید و همچون دوران جاهلیت نخستین (در میان مردم) ظاهر نشوید، و را بر پا دارید و زکات را بپردازید و خدا و ش را اطاعت کنید، خداوند فقط می خواهد پلیدی (گناه) را از شما اهل بیت دور کند و کاملا شما را پاک سازد. (سوره ی احزاب، آیه ی 33) علما. #یک_لحظه_سکوت_قدری_تامل

در روایات دینی و احادیث آمده همسایه ها و فامیلها تا چند روز در منزل خود غذا پخته و برای خانواده عزادار ببرند
که متاسفانه در جامعه ما به این شکل اشتباه تغییر یافته که خانواده عزادار علاوه بر غم و غصه فقدان عزیز از دست رفته، همزمان باید به فکر تدارک پذیرایی آن هم برای چندین و چند روز از مهمان ها باشند که با وضعیت اقتصادی فعلی برای بسیاری از خانواده ها بار مضاعفی است که باید در آن شرایط بحرانی به دوش بکشند.
حتی اگر مشکل مالی هم نداشته باشند بار روانی تدارک دیدن و آبرومند ظاهر شدن در انظار هم در آن شرایط یک بار اضافه است،
علاوه بر این از نظر انرژیک، خوردن غذایی که با این شرایط روحی و گاهی هم با ن یتی، تدارک دیده شده، برای سلامتی می تواند مضر باشد.
خدا را شکر سطح سواد جامعه آنقدر بالا رفته که تقریبا همه می دانند که روح فرد متوفی به دعا نیاز دارد نه غذا. درست است که برای متوفی باید خیرات کرد
اما بهتر است این خیرات به افراد نیازمند اختصاص یابد و در زمانی که خانواده متوفی شرایط روحی مناسبی دارند به اختیار خود آن را انجام دهند نه برای ظاهر سازی و حفظ آبرو
اگر امکان آن برای شما وجود دارد در این مراسمات شرکت نکنید
تا به تدریج این قضیه عمومیت پیدا می کند و انگیزه تدارک غذای مراسم ترحیم کاهش یافته و
به مرور این رسم برچیده می شود و
دعای خیر خانواده ای که مشکل مالی دارد شامل حال خواهد بود.
از خودمان شروع کرده، و آن را تبدیل به یک فرهنگ کنیم... ان شاء الله

عشق فقط خدا وبلاگ و کانال عشق فقط خدا
www.deniz.blog.ir [email protected]
تلگرام - سروش - ایتا - آی گپ

تاثیر قرآن و حدیث در ادب فارسی این تحقیق توسط دانش آموزانی گردآوری شده که در اول راه توکل بر خدا و تشویق اساتید فرزانه و پشتکار را سرلوحه کار خود قرار دادند در این فصل شما را از هدف و اهمیت تحقیقمان آگاه خواهیم کرد و در آ این که، ارکان اساسی تحقیقمان را توضیح خواهیم داد تا ابهامات برطرف شود و با دیدی بازتر تحقیق را دنبال کنیم دسته بندی معارف ی فرمت فایل doc حجم فایل 335 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 127 دریافت فایل تاثیر قرآن و حدیث در ادب فارسی فروشنده فایل کد کاربری 8044 تمام فایل ها فهرست مطالب پیشگفتار...............................................................................................................................................ا-ب مقدمه..................................................................................................................................................ب-ج چکیده...................................................................................................................................................ج-د فصل اول: کلیات تحقیق 1-1 مقدمه ........................................................................................................................1
1-2 بیان مسئله..................................................................................................................2 1-3 اه تحقیق..............................................................................................................2 1-4 اهمیت تحقیق.............................................................................................................2 1-5 سئوالات تحقیق......................................................................................................3-2 1-6 فرضیه ها...................................................................................................................3 1-7 کلید واژه ها...........................................................................................................4-3 فصل دوم: پیشینه تحقیق 2-1 مقدمه..................................................................................................................5 2-2 تاریخچه موضوع.............................................................................................. 7-6 2-3 پیشینه نظری...............................................................................................8-7 2-4 پیشینه عملی(نقد کتاب)............................................................................................................9 2-5 ضرورت تحقیق...............................................................................................................................9 فصل سوم: روش تحقیق 3-1 مقدمه..........................................................................................................................................10 3-2 روش های مورد استفاده در تحقیق......................................................................................11 3-3 فنون گردآوری اطلاعات و توضیح آن ها.............................................................................12 3-4 جمع آوری داده ها...................................................................................................................12 3-5 تجزیه و تحلیل داده ها...........................................................................................................13 فصل چهارم: یافته های تحقیق 4-1 مقدمه...........................................................................................................................................14 4-2 قرآن کتاب آسمانی ما.............................................................................................................15 4-3 تعریف ادبیات............................................................................................................................ 15 فرضیه 1: ادبیات فارسی از کلام قرآن بهره های فراوانی گرفته است..................................17-16 4-4 تاثیرات دین در عرصه ی ادبیات........................................................................19-17 5-4 صبر و شکیبایی قرآن در نظم شاعران..........................................................................20-19 6-4 حدیث چیست.....................................................................................................................21-10 4- 6-1-حدیث محبت در ادب فارسی...................................................................................25-21 فرضیه 2: برخی از شعرای متقدم در آیات و احادیث در شعر خود بهره گرفته اند............. 35-27 فرضیه 3: میزان استفاده حافظ از احادیث و قرآن در اشعارش زیاد بوده است..............42-36 فرضیه 4: مولوی داستان یوسف را در اشعار خود بررسی کرده است.............................59-43 فرضیه 5: سنایی در اشعار خود به تصویر پردازی قرآنی پرداخته است.........................66-60 فرضیه 6: شهریار دراشعار خود از نهچ البلاغه بهره برده است........................................98-67 فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری 5- 1مقدمه........................................................................................................................................128 5-2 بحث و نتیجه گیری.................................................................................................... 130-129 5-3 مشکلات تحقیق.....................................................................................................................130 5-4- پیشنهادات تحقیق...............................................................................................................131 فهرست منابع و مآخذ.......................................................................................133-132 پیوست فهرست جداول......................................................................................127-99 ج 1-4- توزیع فراوانی افراد شرکت کننده در تحقیق بر حسب سن ج 2-4- شاخص های تمایل مرکزی و شاخص های پراکندگی سن افراد شرکت کننده در تحقیق ج 3-4- توزیع فراوانی سن افراد شرکت کننده در تحقیق به تفکیک پایه تحصیلی ج 4-4- توزیع فراوانی افراد شرکت کننده در تحقیق بر حسب پایه تحصیلی ج 5-4- توزیع فراوانی شغل پدر افراد شرکت کننده در تحقیق ج 6-4- توزیع فراوانی شغل پدر افراد شرکت کننده در تحقیق به تفکیک پایه تحصیلی ج 7-4- توزیع فراوانی تحصیلات پدر افراد شرکت کننده در تحقیق ج 8-4- توزیع فراوانی تحصیلات پدر افراد شرکت کننده در تحقیق به تفکیک پایه تحصیلی ج 9-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق با تاثیر قرآن در ادب پارسی ج 10-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق با تاثیر قرآن در ادب پارسی به تفکیک پایه تحصیلی ج 11-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق با تاثیر حدیث در ادب پارسی ج 12-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق با تاثیر حدیث در ادب پارسی به تفکیک پایه تحصیلی ج 13-4- توزیع فراوانی علاقه افراد شرکت کننده در تحقیق نسبت به شعرهای استفاده کننده از قران و احادیث ج 14-4- توزیع فراوانی علاقه افراد شرکت کننده در تحقیق نسبت به شعرهای استفاده کننده از قران و احادیث به تفکیک پایه تحصیلی ج 15-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد ماندگاری اشعار شعرای پارسی استفاده کننده از قرآن و حدیث ج 16-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد ماندگاری اشعار شعرای پارسی استفاده کننده از قرآن و حدیث به تفکیک پایه تحصیلی ج 17-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیر قرآن و حدیث در ادبیات پارسی ج 18-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیر قرآن و حدیث در ادبیات پارسی به تفکیک پایه تحصیلی ج 19-4- توزیع فراوانی دیدگاه افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیر قرآن و حدیث در فراگیر شدن ادبیات پارسی در سطح جهان ج 20-4- توزیع فراوانی دیدگاه افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیر قرآن و حدیث در فراگیر شدن ادبیات پارسی در سطح جهان به تفکیک پایه تحصیلی ج 21-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده با شعرای استفاده کننده از قرآن و حدیث در اشعار خود ج 22-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده با شعرای استفاده کننده از قرآن و حدیث در اشعار خود به تفکیک پایه تحصیلی ج 23-4- توزیع فراوانی موافق بودن افراد شرکت کننده در مورد تاثیر استفاده از قرآن و حدیث در ب عبرت برای سایرین ج 24-4- توزیع فراوانی موافق بودن افراد شرکت کننده در مورد تاثیر استفاده از قرآن و حدیث در ب عبرت برای سایرین به تفکیک پایه تحصیلی ج 25-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد نقش قرآن و حدیث استفاده شده در ادبیات پارسی در زندگی بشری ج 26-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد نقش قرآن و حدیث استفاده شده در ادبیات پارسی در زندگی بشری به تفکیک پایه تحصیلی ج 27-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد اشعار استفاده کننده از قرآن و حدیث استفاده شده از طریق رسانه ها ج 28-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد اشعار استفاده کننده از قرآن و حدیث استفاده شده از طریق رسانه ها به تفکیک پایه تحصیلی ج 29-4- تجزیه و تحلیل آماری بین پاسخ های داده شده توسط دو گروه شرکت کننده در تحقیق ( پایه تحصیلی پیش ی ، پایه تحصیلی سوم دبیرستان ) فهرست منحنی ها..........................................................................126-100 منحنی 1-4- درصد فراوانی سن افراد شرکت کننده در تحقیق منحنی 2-4- توزیع فراوانی سن افراد شرکت کننده در تحقیق بر حسب پایه تحصیلی منحنی 3-4- درصد فراوانی پایه تحصیلی افراد شرکت کننده در تحقیق منحنی 4-4- درصد فراوانی شغل پدر افراد شرکت کننده در تحقیق منحنی 5-4- توزیع فراوانی شغل پدر افراد شرکت کننده در تحقیق به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 6-4- درصد فراوانی تحصیلات پدر افراد شرکت کننده در تحقیق منحنی 7-4- توزیع فراوانی تحصیلات پدر افراد شرکت کننده در تحقیق به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 8-4- درصد فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق با تاثیر قرآن در ادب پارسی منحنی 9-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق با تاثیر قرآن در ادب پارسی به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 10-4- درصد فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق با تاثیر حدیث در ادب پارسی منحنی 11-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق با تاثیر حدیث در ادب پارسی به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 12-4- درصد فراوانی علاقه افراد شرکت کننده در تحقیق نسبت به شعرهای استفاده کننده از قران و احادیث منحنی13-4- توزیع فراوانی علاقه افراد شرکت کننده در تحقیق نسبت به شعرهای استفاده کننده از قران و احادیث به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 14-4- درصد فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد ماندگاری اشعار شعرای پارسی استفاده کننده از قرآن و حدیث منحنی 15-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد ماندگاری اشعار شعرای پارسی استفاده کننده از قرآن و حدیث به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 16-4- درصد فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیر قرآن و حدیث در ادبیات پارسی منحنی 17-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیر قرآن و حدیث در ادبیات پارسی به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 18-4- درصد فراوانی دیدگاه افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیر قرآن و حدیث در فراگیر شدن ادبیات پارسی در سطح جهان منحنی 19-4- توزیع فراوانی دیدگاه افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد تاثیر قرآن و حدیث در فراگیر شدن ادبیات پارسی در سطح جهان به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 20-4- درصد فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده با شعرای استفاده کننده از قرآن و حدیث در اشعار خود منحنی21-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده با شعرای استفاده کننده از قرآن و حدیث در اشعار خود به تفکیک پایه تحصیلی منحنی22-4- درصد فراوانی موافق بودن افراد شرکت کننده در مورد تاثیر استفاده از قرآن و حدیث در ب عبرت برای سایرین منحنی 23-4- توزیع فراوانی موافق بودن افراد شرکت کننده در مورد تاثیر استفاده از قرآن و حدیث در ب عبرت برای سایرین به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 24-4- درصد فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد نقش قرآن و حدیث استفاده شده در ادبیات پارسی در زندگی بشری منحنی 25-4- توزیع فراوانی نظر افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد نقش قرآن و حدیث استفاده شده در ادبیات پارسی در زندگی بشری به تفکیک پایه تحصیلی منحنی 26-4- درصد فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد اشعار استفاده کننده از قرآن و حدیث استفاده شده از طریق رسانه ها منحنی 27-4- توزیع فراوانی آشنایی افراد شرکت کننده در تحقیق در مورد اشعار استفاده کننده از قرآن و حدیث استفاده شده از طریق رسانه ها به تفکیک پایه تحصیلی 1-1 مقدمه این تحقیق توسط دانش آموزانی گردآوری شده که در اول راه توکل بر خدا و تشویق اساتید فرزانه و پشتکار را سرلوحه کار خود قرار دادند. در این فصل شما را از هدف و اهمیت تحقیقمان آگاه خواهیم کرد و در آ این که، ارکان اساسی تحقیقمان را توضیح خواهیم داد تا ابهامات برطرف شود و با دیدی بازتر تحقیق را دنبال کنیم. نمودار زیر شما را در دنبال این فصل کمک خواهد کرد. 1-2- بیان مسئله برای آشنایی با تأثیراتی که قرآن و احادیث در ادبیات فارسی برجای گذاشته اند، لازم است معروف ترین و متداول ترین نام کتاب خدا که قرآن است را بشناسیم و آن را تلاوت کنیم و با تأثیراتی که آیات و احادیث به صورت های مختلف : تلمیح، تمثیل، قصه های منظوم و منثور شعرا و نویسندگان ایرانی و فارسی زبان گذاشته اند آشنا شویم. 1-3- اه تحقیق: - بررسی تأثیر قرآن و حدیث در ادب فارسی - بررسی عوامل موثر بر تأثیر قرآن و حدیث در ادب فارسی - تأثیر قرآن و حدیث در اعتلای متون نظم و نثر ادبیات -4- اهمیت تحقیق: در دورانی که قرآن در برخی از کشور های ی فقط برای ب مقام و یا مزایای اقتصادی تلاوت می شود و شعرای آن ها بدون تاثر از قرآن شعر می سرایند بر خود لازم دانستیم به گردآوری این مطالب بپردازیم. امید است توانسته باشیم با انجام این کار به سطح آگاهی خود و دیگران افزوده باشیم. 1-5- سئوالات تحقیق 1- عوامل مؤثر بر تاثیرگذاری قرآن و حدیث در ادب پارسی کدام است؟ 2- تا چه حد شعرای فارسی زبان از آیات قرآن در اشعار خود تأثیر پذیرفته اند؟ 3- از میان شعرای متقدم کدامیک از آیات و احادیث در شعر خود بهره گرفتند؟ 4- میزان استفاده حافظ از احادیث و قرآن در اشعارش تا چه اندازه بوده است؟ 5- داستان یوسف از دیدگاه مولوی چگونه است؟ 6- آیا سنایی در اشعار خئد به تصویر پردازی قرآن پرداخته است؟ 7- آیا شهریار در اشعار خود از نهج البلاغه بهره برده است؟ 1-6-فرضیه ها 1- ادبیات فارسی از کلام قرآن بهره های فراوانی گرفته است. 2- برخی از شعرای متقدم از آیات و احادیث در شعر خود بهره گرفته اند. 3- میزان استفاده حافظ از احادیث و قرآن در اشعار وی زیاد بوده است. 4- مولوی داستان حضرت یوسف را در اشعار خود بررسی کرده است. 5- سنایی در اشعار خود به تصویر پردازی قرآن پرداخته است. 6- شهریار در اشعار خود از نهج البلاغه بهره برده است. 1-7- کلید واژه ها ادبیه:جمع«ادب» است و دانش های متعلق به ادب، در اصل(فنون ادبیه) یا (علم ادبیه) بوده است و بعد(ادبیه) صفت جعلی موصوف را جمع بسته اند. ادب: 1- فرهنگ ، دانش2- دانشی که قدما آن را شامل: لغت، صرف ، نحو ،معانی، بیان، بدیع، عروض و قافیه، انشاء و تاریخ دانسته اند و آن را ادبیات گویند. حدیث: هر چه که از آن خبر دهند و نقل قول کنند. خبری که رسول(ص) و ائمه نقل کنند. پارسی:منصوب به فارسی است. قرآن: اتصال – نزدیک شدن، به هم پیوستن و کتاب آسمانی مسلمانان است. (فرهنگ فارسی معین، جلد 2-1) فصل دوّم پیشینه تحقیق 1-1- مقدمه از آن جایی که برای دانستن درباره ی تأثیر قرآن و حدیث بر ادب پارسی باید با خود ادبیات بیشتر آشنا شده سپس تأثیر قرآن و حدیث را در آن بررسی کنیم، بنابراین بر آن شدیم تا با تحقیق در رابطه با این موضوع اطلاعات لازم را برای شناخت بیشتر آن ب کنیم. ضمن این که خواندن هر کت در ذهن خواننده ابهامات و سئوالاتی ایجاد می کند که گاهی با خواندن دیگر کتب رفع می شود و گاهی به نقد می انجامد که ما با خواندن چندین کتاب نقدهایی از آن ها کردیم، که اگر نقد ما به جا باشد انشاء ا. . . سازنده نیز خواهد بود و اگر بی جاست همین جا از نویسندگان کتاب ها پوزش می طلبیم. نمودار زیر آن چه را که در این فصل به آن می خواهیم بپردازیم، به طور خلاصه نشان می دهد. 2-2 تاریخچه موضوع زبان ایران پیش از ، که مادر و ریشه زبان امروز ایران است، پارسی (فارسی) نامیده می- شود. این زبان از شاخه زبان های هندی و اروپایی به این ترتیب با اغلب زبان های جهان متمدن ( قدیم و جدید ) خویشاوند است. زبان فارسی به سه دوره جداگانه تقسیم می شود : -فارسی باستان : که در دوره هخا رایج بوده و فرمان ها و نامه های شاهان به آن زبان نوشته می شده است. -فارسی میانه : زبان های ایرانی میانه به دو گروه عمده شرقی و غربی تقسیم و هر کدام از این دو گروه به دو شاخه شمالی و جنوبی مجزا شده اند. - فارسی نو : پس از ورود به ایران زبان فارسی تحول تازه ای را پشت سر گذاشت و با استفاده از خط (الفبا) عربی به مرحله نوینی گام نهاد که در اصطلاح ، فارسی نو (دری) گفته می شود. معمولا دوره های تاریخ ادبیات را در گذشته بدون هیچ دلیلی برمبنای سلسله ها تقسیم بندی می د و به این ترتیب ادبیات را تابع جریان های حاکم قلمداد می د مثل ادبیات دوره مغول اما تقسیم دوره های ادبی با تقسیمات ، تاریخی و جغرافیایی همخوانی نداشت و هرگز اصل و مبنا قرار نمی گرفت. در عصر رودکی که دوره دآزمایی نیز نام گرفته شعر دری با تمام ویژگی های زبانی و مضمونی خود، روبه گسترش نهاد. دردوره سامانی رودکی به پدر شعر فارسی مشهور و مورد تمجید شاعران پس از خود هم چون عنصری قرار گرفت. به عصر ناصرخسرو دوره شعر مکتبی نیز گفته می شود و از این هنگام بود که ادبیات عرفانی و مردمی شکل یافت ، زبان دری از خواستگاه خود ، اسان، خارج گردید و به داخل فلات ایران و اندکی بعد به آذربایجان نیز راه یافت و به دلیل آن که زبان رسمی حکومت مرکزی بود شاعران و نویسندگان ناگزیر بودند فارسی را فرا گیرند و با آن به سرودن شعر و تالیف کتاب بپردازند. 2-3- پیشینه نظری 1- قرآن کریم- ترجمه و تفسیر مجتبی فولادوند 2- 1371- فرهنگ قصه های ان(تجلی شاعرانه اشارات داستانی در مثنوی)، مه دخت پورخالقی چترودی در این کتاب اشعاری از مثنوی که با سوره های قرآن و با داستان ها و وقایع قرآنی مطابقت داشته است جمع آوری شده است. 3- 1375 – دیوان ناصر خسرو- جهانگیر منصور مربوط به اشعار جمع آوری شده ی ناصر خسرو می باشد. 4- 1375- فرهنگ معین جلد 1 و 2- محمد معین در لغت نامه ی پارسی معین به توضیح برخی لغات دشوار ادبی پرداخته شده است. 5- 1376- گنجینه سخن جلد 1 و 2 و 3، ذبیح الله صفا به طور مختصر به شرح تاریخچه ی ادبیات پارسی پرداخته شده است. 6- 1377- کلیات خمسه حکیم نظامی گنجوی، نظامی گنجوی مربوط به اشعار جمع آوری شده از نظامی می باشد. 7- 1377- تفسیر نمونه جلد 19- مکارم و همکاران به تفسیر آیات شریف قرآن پرداخته شده است. 8- 1378 ه.ش- مرآت مثنوی- تلمذ حسین در مرآت مثنوی پس از ستایش مولانا و اشاره به شاعران هم عصر وی، اشعار مولانا در شش دفتر او به طور خلاصه بیان گردیده و در پایان اشعاری از وی که با آیات الهی مطابقت داشته اند گردآوری شده است. 9- 1379- نشریه بشارت قسمت پانزدهم- سیدمحمد راستگو در این مجله مفاهیمی درباره ی قرآن کریم بیان شده است و سعی شده است که قرآن برای خواننده ملموس تر شود. 10- 1380- پرتوهایی از قرآن و حدیث در ادب فارسی- محمدرضا راشد محصل به بررسی نقش قرآن و حدیث در ادب پارسی پرداخته شده است. 11-1377 – نشریه بشارت قسمت دهم- سید محمد رضا راستگو در این نشریه اولا به توضیح مختصری از زندگینامه ی حافظ پرداخته شده و ثانیا اشعاری از وی که با قرآن مطابقت داشته اند جمع آوری شده است. 12- 1380- نشریه گلستان قرآن پیاپی 108- ثابت(سهیل) محمودی به بررسی نحوه ی تأثی ذیری ادبیات پارسی از قرآن پرداخته شده است. 13- 1385- قرآن، ادب و هنر- حجت ال محسن عباس نژاد اشعاری از شاعران پارسی زبان که با قرآن و احادیث مطابقت داشته اند جمع آوری شده است. 2-4- پیشینه عملی(نقد کتاب) 1- یکی از معایب کتاب گنجینه سخن نثر دشوار آن است به علاوه این کتاب دارای جملات طویل و بلندی است که فهم و درک آن را مشکل می سازد و هم چنین از ذکر نمودن نام انتشارات خودداری کرده و دارای نگارشی قدیمی می باشد. 2- در کتاب کلیات خمسه نظامی گنجه ای یکی از کاستی ها و معایبی که می توان یافت این است که در هیچ کجای کتاب از نام مصحح کتاب یاد نشده است و هم چنین در جای جای کتاب از کلمات مشکلی استفاده شده است که فهم آن ها برای ما چندی مشکل بود. 2-5- ضرورت تحقیق: در هیچ جا از اشعار شعرای پارسی به چشم نمی خورد که آیات قرآن و احادیث در اشعارشان تأثیر نداشته باشد و تفاوت اشعار شاعران ی با شعرای اروپایی در این است که قرآن به عنوان یک کتاب آسمانی فقط برای تلاوت نبوده بلکه عملاً در اشعار شعرای فارسی زبان ی به عنوان یک فرهنگ ی بر مردم و جامعه تأثیر گذاشته است. پس بر خود لازم دانسته تا تأثیر قرآن و احادیث را در ادب فارسی بشناسیم. مولوی داستان یوسف را در اشعار خود بررسی کرده استتاثیرات دین در عرصه ی ادبیاتصبر و شکیبایی قرآن در نظم شاعران
صبر در باب اهمیت صبر در احادیث معصومین علیهم السلام بسیار سخن رفته است؛ از جمله اینکه: - در مسیر نیل به خوشبختی ها، صبر بهترین مرکب است. رسول اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: اَلصَّبْرُ خَیرُ مَرْکَبٍ مَا رَزَقَ اللَّهُ عَبْداً خَیراً لَهُ وَ لَا أَوْسَعَ مِنَ الصَّبْرِ؛1 صبر بهترین مرکب است که خداوند بهتر و فراخ تر از آن به بنده روزی نکرده است. - نقش کلیدی در ب پیروزی ها دارد. علی علیه السلام فرموده اند: مِفتَاحُ الظَّفَرِ لُزُومُ الصَّبرِ؛2 کلید پیروزی ملازمت و همراهی با صبر است. - گنجینه ای بهشتی است. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: اَلصَّبْرُ کَنْزٌ مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّةِ؛3 صبر گنجی از گنجهای بهشت است. - و موجب ظهور نور و صفا از وجود انسان می باشد. صادق علیه السلام بیان می دارند: اَلصَّبْرُ یظْهِرُ مَا فِی بَوَاطِنِ الْعِبَادِ مِنَ النُّورِ وَ الصَّفَاءِ؛4 صبر آنچه در باطن بندگان از نور و روشنی هست، ظاهر می سازد. بسیاری از ناهنجاری های رفتاری در لحظات دشوار زندگی، ناشی از جهل و ناآگاهی نسبت به موضوع و نتیجه سوء تفاهمات به وجود آمده است. از این رو، یکی از عوامل تقویت صبر و تحمل، سعی و تلاش در راه شناخت موضوع پیش آمده و آگاهی از واقعه می باشد پی نوشت ها : 1) بحار الانوار، محمد باقر مجلسی، مؤسسة الوفاء، بیروت، چ اول، 1404 ق، ج 79، ص139. 2) غرر الحکم و درر الکلم، محمد تمیمی آمدی، ص 283، ح 6330. 3) مستدرک الوسائل، محدث نوری، مؤسسه آل البیت(ع)، قم، چ اول، 1408 ق، ج 2، ص 425. 4) شرح مصباح الشریعة و مفتاح الحقیقة، عبد الرزاق گیلانی، نشر صدوق، تهران، چ سوم، 1366 ش، ص 185. میگه چرا شرع به وجود اومده چرا اصلا اینهمه مجتهد داریم چرا به حرف قرآن عمل نکنیم چرا به حرف احادیث عمل نکنیم چرااا ?
میگم آقا زمون قدیم که تو هنو پدر جدتم نبود مکه ۱۷ تا با سواد داشت بقیش سوسمار خور بودن انتظار داری از این چنین جامعه ای حکم اصیل (واقعی ) بیرون بیاد?
تو این دور. اختصاصی از رزفایل تحقیق در مورد گزیده زندگی و شخصیت دهخدا با و پر سرعت . لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 16   گزیده زندگی و شخصیت دهخدا علی اکبر دهخدا از خبره ترین وفعال ترین ان ادبیات فارسی در روزگار معاصر است که بزرگترین خدمت به زبان. 1. "چرا احترامی که علمای شما برای کتاب صحیح بخاری قائل اند برای کتابِ احمدبن حنبل یا کتاب حاکم نیشابوری قائل نیستند؟! این دو نفر هم از علمای بسیار بزرگ و معتبر و درجه یک عامّه اند و کاملاً هم عقیده و هم مسلک شما هستند! چرا فقط صحیح بخاری و فقط آقای اسماعیل بخاری باید مورد توجه قرا. قضیّه ی اکل شجره ی آدم علیه السلام از آن از اسرار علوم قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است که بسیارى از معارف در آن مرموز است؛ و لهذا در احادیث شریفه علّت تشریع بسیارى از عبادات را همان قضیّه ی آدم و اکل شجره قرار داده‏ اند. من جمله باب وضوء و و غسل و صوم شهر رمضان و سى روز بودن آن و بسیارى از مناسک حجّ. و نویسنده را سال ها در نظر است که در این باب رساله‏ اى تنظیم کنم و اشتغالات دیگر مانع شده؛ از خداى تعالى توفیق و سعادت مى خواهم. ؛ آداب الصلاة (آداب )، متن، ص 76 خودنوشت: در فصل چهارم مقاله ی اول کتاب شریف سرّ الصلاة از رحمت الله علیه، در شرح روایتی مرتبط با امر هبوط، نکته ی لطیفی بیان شده و ربط تشریع و یت امت مسلمان در این رابطه مورد توجه قرار گرفته است. نکته ی ویژه ی قابل توجه آن است که نگاه صرفا عرفانی به این دسته از مطالب باعث شده است که ساخت امت شاهد که یکی از کارویژه های انقلاب ی است، و نمودی از باور «ال هو الحکومه» دارد، در حجاب بماند. چنین نگاهی موجب می شود که نسبت لحظه به لحظه ی خودمان را با مساله ای مثل هبوط درک کنیم و لوازم تدارک عبور از آن را در قالب یک حرکت اجتماعی تمهید نماییم. با این دید، کتاب سر الصلاة را باید از منظر راهبردی مکتب دفاعی عصر غیبت مطالعه کرد. شاید دور از حقیقت نباشد این که اگر رحمت الله علیه فرصت تنظیم این رساله را پیدا می د، امروز در فهم رابطه ی دین و عرفان و سیاست و امر تاریخی انتظار و غیبت، فتح و فرجی می شد که تاریخ را یک قدم اساسی به سرمنزل مقصودش شتاب می بخشید. پاو وینت درمورد مدیریت زمان ppt
فایل >>>
سایر محصولات :
پاو وینت درمورد مدیریت زمان ppt
پاو وینت درمورد مدیریت زمان... اخـلاق
اخـلاق... تحقیق درباره فتحعلی شاه
تحقیق درباره فتحعلی شاه... تحقیق در مورد هوش هیجانی ابزاری نوین در مدیریت بازار 22ص
تحقیق در مورد هو. به هیییچچچچچ وجه حس آپیدن ندارم ااا راستی سلام ن سلام علیکم    از اونجایی که حس آپیدن نیس مسلما حس خبر دادن هم نیس هر اومد نظر داد قربون قدمش دستشم درد نکنه...یه چندتا جوک بذارم روحتون شاد بشه.......     یارو ه برا اولین بار یه میبینه بش میگه یعنی اینقدر سرت درد میکنه؟.