آ ین خبرها دربارۀ ابوبکر بغدادی - اخبار روز

عبدالله المحیسنی مفتی سعودی در پی پیام ابوبکر بغدادی مبنی بر حمله نظامی نیروهایش به ترکیه و عربستان گفته است البغدادی بایستی فرمان حمله به ایران را صادر می کرد. المحیسنی در ادامه گفت: البغدادی فرمان حمله به ترکیه و عربستان را در حالی صادر کرده که این دو کشور شاهرگ و پناهگاه اه. وزرای خارجه عربستان و فرانسه امروز ضمن دیدار با یکدیگر در ریاض درباره مسایل مورد اهتمام دو طرف گفت وگو و پس از آن نشست خبری برگزار د. البغدادییک رو مه یی فاش کرد بر خلاف اخبار مربوط به کشته یا مجروح شدن شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی ، او زنده و فعال است.به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، رو مه واشنگتن پست با بیان اینکه ابوبکر البغدادی سرکرده زنده و فعال است، نوشت: وی یک یت محرمانه را مدیریت می کند که شنیدنش لرزه به اندام می اندازد.بیشتر بخوانید:http://javaninews.ir یک منبع امنیتی عراق از زخمی شدن سرکرده بر اثر حملات هوایی در استان الانبار خبر داد. مسلمانان در خصوص واژۀ «پسر» به خطا رفته و لغزش خورده اند؛ همان طور که بسیاری دیگر نیز ، برخی از آنها فکر می کنند منظور ما این است که خدا با مریم رابطۀ داشته، و پسری را به وجود آورده است. ولی منظور کتاب مقدس این نیست… انجیل یوحنا ۱:۱ می فرماید: «در ابتدا کلمه بود.» این «کلمه»، پسر . نیروی هوایی عراق، شب گذشته، صدها اعلامیه در آسمان ای استان موصل پخش کرد تا به مردم دربارۀ آغاز حمله ضد هشدار داد. مقام های اطلاعاتی و عراق از خارج شدن خلیفه از موصل و فرار وی به سمت بیابان خبر دادند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی جزئیات تیراندازی در خسروشهر را تشریح کرد. به مناسبت دومین سالگرد حملۀ ائتلاف عربی به ی عربستان به یمن، سازمان «آ فام» گزارشی ویژه صادر کرد و دربارۀ پیامدهای ادامۀ بحران در این کشور هشدار داد.... دیروز در خبرها اعلام شد که اسامی ۵۰ بد ار عمده بانکی اعلام خواهد شد شایعات دربارۀ قوانین عجیب و سخت گیرانه در کرۀ شمالی زیاد است. در این نوشتار شما را با اقدام هایی آشنا می کنیم که اگر در آن کشور از شما سر بزند با خطر مواجه خواهید شد. مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه , پس از حجة الوداع، محمد به فاطمه گفت که وی اولین نفر از خانواده اش است که پس از وفات به وی ملحق خواهد شد؛ محمد چند روز پس از آن درگذشت؛ فاطمه بسیار غم زده گشت و پس از مدتی درگذشت. بعضی منابع اولیه چنین می نماید که در پ. آ ین خبرها از قانون سازی حقوق بازنشستگانعضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: قانون سازی حقوق بازنشستگان در حال حاضر به تصویب رسیده است و این بار ت از اجرای آن سرباز می زند.
ادامه مطلب مجری سوری و جنجالی شبکه الجزیره که از مخالفان سر سخت بشار اسد، رییس جمهور است، در اظهار نظری که مغایر با مواضع قبلی وی است، گفت که و به شکل عجیبی با هم هماهنگ هستند. فیصل قاسم مجری جنجالی برنامه "الاتجاه المعا " در شبکه الجزیره که به مخالفت با ایران، محور مقاومت و بشار اسد رئیس ج. ا ابوبکر پیش از مرگش از کارهایش در ایام زندگی، اظهار ندامت و پشیمانی می کرد و به گناهان و جنایات خویش اقرار می کرد. ابن قتیبه در تاریخ الخلفاء نقل کرده است که ابوبکر می گفت: اجل و الله انی لا آسی الا علی ثلاث فعلتهن لیتنی کنت ترکتهن، فلیتنی ترکت بیت علی و فی روایه فوددت انی لم اکش. از رضا علیه السلام دربارۀ حق مؤمن بر مؤمن سؤال د. آن حضرت در ضمن فرمایشاتی فرمودند: ادامه مطلب

امّت ی کجا بهتر از حج میتواند پیدا کند که دربارۀ مسجد الأقصی اظهار نظر کند؟ ( انقلاب)

برای مشاهدۀ کامل طرح، روی آن کلیک کنید
انجمن پزشکی کوهستان ایران آ ین خبرها درباره جستجو برای یافتن ۲ مفقودی زیر بهمن در لواسان را اعلام کرد. می گویند گریه نماد این است که در دل خبرها داریهر چه هست مقدس است این اشکو معجزه می کند آرامت می کنداجابتت می کندو زیباترت می کند

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
ابوبکر پیش از مرگش از کارهایش در ایام زندگی، اظهار ندامت و پشیمانی می کرد و به گناهان و جنایات خویش اقرار می کرد. ابن قتیبه در تاریخ الخلفاء نقل کرده است که ابوبکر می گفت: اجل و الله انی لا آسی الا علی ثلاث فعلتهن لیتنی کنت ترکتهن، فلیتنی ترکت بیت علی و فی روایه فوددت انی لم اک. به مردم سفارش کرده که «همواره فال نیک بزنند و از فال بد زدن اجتناب کنند». مرحوم علامه طباطبایی دربارۀ چگونگی تأثیر فال نیک زدن و فال بد زدن می فرماید: ادامه مطلب در خبرها آمده است که برخی مسافران، تجهیزات داخل هواپیماها را سرقت می کنند و می فروشند. ابوبکر بغدادی با توجه به سرمایه گذاری هنگفتی که حامیان روی این سامازن و انش کرده اند، بعید است به این سادگی ظرفیت های بجا مانده از آن را از دست بدهند.به گزارش مشرق، هنوز چند روزی از اعلام رسمی آزادسازی موصل، دارالخلافه خودخوانده نگذشته بود که شبکه عراقی «السومریه» به نقل از منابع محلی در استان نینوا اعلام کرد: گروه تروریستی خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی را تایید کرده است.
به گفته این منبع خبری، شبه نظامیان در بیانیه کوتاهی که در شهر تلعفر در غرب موصل منتشر د، ضمن اعلام خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی، از اعضای خواستند در سنگرها بمانند و پایداری کنند. همچنین اعلام شد به زودی جانشین ابوبکر بغدادی معرفی خواهد شد.
پیش از این، هر گونه اعلام خبر و اظهار نظر در باره سرنوشت بغدادی را ممنوع اعلام کرده بود، اما دو روز پیش از صدور بیانیه جدید، این ممنوعیت برداشته شد.
دیده بان مستقر در انگلیس هم اعلام کرد مدارکی در دست دارد که نشان می دهد ابوبکر بغدادی (که نام اصلی او إبراهیم عواد البدری است) کشته شده است. برخی سایت ها نیز تصویری منتشر د که اعلام شد مربوط به جسد بغدادی است.
پیش از این نیز اخباری از کشته شدن بغدادی منتشر شده بود. وزارت دفاع روسیه هفته گذشته اعلام کرده بود جنگنده های سوخوی ۳۵ در ماه می میلادی گذشته، ی از را در جنوب شهر رقه در بمباران کرد که در اثر آن تعدادی از ان از جمله ابوبکر بغدادی کشته شدند. از دیگر کشته شدگان، ابوالحجی المصری فرمانده در رقه و سلیمان الشواح رئیس دستگاه امنیتی بودند.
البته ائتلاف ضد به ی در ادعای روس ها تردید کرده و اعلام د: نمی توانند صحت چنین اخباری را تایید کنند. یکی از مسئولان وزارت دفاع هم اعلام کرده بود بغدادی پیش از محاصره موصل از این شهر گریخته و به صحرای الانبار و یا رفته و احتمالا در مناطقی میان شهر المیادین و گذرگاه مرزی بوکمال در تردد است. به گفته این مقام پنتاگون، بغدادی اوامر لازم را به پیروانش داده و کار میدانی را به آنان واگذار کرده بود.
هنوز منابع و سایت های رسمی مانند خبرگزاری اعماق خبر مرگ بغدادی را تایید نکرده اند. یی ها هم در این بیانیه تردید دارند و البته اعلام کرده اند امیدوارند خبر کشته شدن درست باشد. برخی نیز از بدل های بغدادی سخن گفته اند که کاملا شبیه او بوده و احتمال دارد فرد کشته شده و یا تصاویر منتشر شده مربوط به یکی از بدل های او باشد. برخی نیز تصاویر را ساختگی خوانده اند.
انی که در کشته شدن بغدادی تردید دارند به این موضوع اشاره می کنند که سرکرده در مجموع در سایه و خفا زندگی می کرد. وی تنها یک بار در ژولای ۲۰۱۴ در مسجد النوری در موصل ظهور کرد و پس از آن هرگز در محافل عمومی دیده نشد. آ ین بار نیز در پاییز سال گذشته یک پیام صوتی از او منتشر شد که پیروانش را به جهاد و مقاومت فراخوانده بود. بغدادی خصوصا طی هشت ماه گذشته کاملا در خفا بوده و حتی عناصر او را نمی دیدند و به همین دلیل به او لقب «شبح» داده بودند.
بغدادی در سال ۱۹۷۱ میلادی در یک خانواده فقیر در سامرا متولد شد. وی دارای دو هسمر و چهار فرزند بود. در بغداد به تحصیل علوم شریعت پرداخت و با توجه به استعدادی که در امور نظامی و سازماندهی داشت مورد شناسایی یی ها قرار گرفت.مدتی در زندان بوکا در مرزهای عراق و کویت بسر برد و همان جا با بعثی ها و نیز افکار القاعده آشنا شده و پس از وج از زندان به این سازمان پیوست و با ابومصعب ا رقاوی بیعت کرد. وی به تدریج پله های صعود را طی کرد و سرانجام در سال ۲۰۱۰ پس از کشته شدن ابوعمر بغدادی، شاخه القاعده در عراق، (که بعدا به تغییر نام داد)، ی این سازمان را برعهده گرفت.
آینده
در بیانیه کوتاه توصیه شده از فتنه و اختلاف پرهیز شود که این تاکید حاکی از تز ل سازمانی در صفوف است. اخباری نیز از اختلافات و سرخوردگی عناصر در تلعفر به گوش می رسد و گفته می شود برخی از عناصر توسط دستگاه امن این گروه بازداشت شده اند. ظاهرا در تلعفر که تنها شهر عراقی باقی مانده در دست است، دست برتر با عناصر خارجی است که با بغدادی میانه خوبی نداشتند و اینک در صدد سیطره بر سازمان هستند. اختلافات تا حدی شدید است که برخی ناظران پیش بینی می کنند میان ی ها کودتا و جنگ خونین داخلی درگیرد.
در مقابل، برخی تحلیلگران معتقدند سازمان اصلی مستحکم است و حتی اگر خبر کشته شدن بغدادی صحیح باشد، تز لی در این سازمان تروریستی به وجود نمی آید، زیرا ی بر عهده یک شورای ۱۲ نفره است که اکثر آن ها هنوز زنده هستند.
همچنین پیش بینی می شود در شرایط بحرانی فعلی، ی به یک کمیته سه نفره س شود که شامل ایاد العبیدی، ایاد الجمیلی و طراد الجربه می باشد. دو نفر اول عراقی و نفر سوم سعودی است. برخی هم از یک شورای ۶ یا ۹ نفره سخن گفته اند که قرار است خلیفه از میان آنان برگزیده شود.
پیش بینی دیگر آن است که پس از مرگ بغدادی، دچار انشعاب شود. حداقل سه شاخه انشع قابل تصور است: شاخه که احتمالا به جبهه النصره بپیوندند. شاخه عراق که به القاعده بازخواهد گشت و شاخه جهانی که در صدد حفظ ساختار فعلی و توسعه آن به فراسوی مرزهای عراق و خواهد بود.
خبرگزاری یی آسوشیتدپرس به نقل از منبعی که نامش را فاش نکرد، نوشته است در تلاش است با کمک گروه های جهانی، زیرساخت های سازمانی جدیدی برای ادامه بقا ایجاد کند. بر پایه این گزارش، به زودی گروهی متشکل از پسمانده های تروریست های ش ت خورده و شماری از گروه ها و سازمان های افراطی بومی در عراق و و دیگر کشورهای جهان، اعلام موجودیت خواهد کرد.
گفته می شود این گروه ها در حال حاضر در شبکه های اجتماعی با یکدیگر در تماس هستند تا بتوانند تشکیلات جدید را ساماندهی کرده و سازمان جدید را در آینده راه اندازی و اعلام موجودیت کنند.با توجه به سرمایه گذاری هنگفتی که حامیان روی این سامازن و انش کرده اند، بعید است به این سادگی ظرفیت های بجا مانده از آن را از دست بدهند، لذا ظهور سازمانی جدید با ی تازه و احتمالا نام جدید، برای ادامه یت های مقابله با جبهه مقاومت، ایجاد فتنه و برافروختن جنگ های نیابتی در منطقه، دور از انتظار نیست.منبع: پایگاه بصیرت زیر طاقِ اتاقِ کودکیهایمان دراز کشیده ام. گلهای حسنی یوسف، قاشقی، کاکتوس مادر هم نشسته اند در گلدانهای سفالی. آسمان هم آبی تر از روزهای گذشته است و امروز بخشنده تر از دیروز آفتاب را هم در خود جای داده. پدر آن طرف تر از من، در هال، خبرها را پیگیری می کند، خبرهایی که به هیچ دردمان . مردم خوزستان در آستانه گرم شدن هوا امیدوارند که شبکه برقی این استان به پایداری کامل برسد. علیرضا داودنژاد به دلیل گرفتگی عروق قلب در بیمارستان بستری شده است. تازه ترین خبرها از فدراسیون فوتبال حکایت از اتفاقات عجیب و غریب در لیگ برتر دارد. پس از آنکه حضرت علی به پیشنهاد ابوبکر و عمر رضی الله عنهما برای خواستگاری فاطمه خدمت رسول خدا صلی الله علیه وسلم شرفیاف شد و از جانب وی جواب مثبت شنید. رسول اکرم صلی الله علیه وسلم به علی رضی الله عنه فرمود: «ای علی برخیز و زره ات را برای تهیه ج ة فاطمه بفروش برسان،» حضرت علی زره . متن زیر تلخیص کلمات شهید مطهری دربارۀ فلسفۀ حجاب است که در کتاب «مسئلۀ حجاب» بیان شده است. ادامه مطلب کلاس های آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم توسط برادر آقای علی محمدی د غدغۀ عد آنقدر همه جا و همیشه مطرح بوده است که برخی از انسان شناسان آن را یکی از معدود مسائلی می دانند که بعدی ذاتی از انسانیت به حساب می آید. اما سرنوشت مسئلۀ عد در تاریخ طولانی و پرفراز و نشیب لیبرالیسم موضوعی است بسیار مناقشه برانگیز که در قرن گذشته، هیچگاه از معرکۀ آراء بیر. منابع امنیتی عراق از زخمی شدن سرکرده در یک حمله هوایی به مواضع تروریست ها در شهر «القائم» خبر دادند. جماعت انصار الله و حزب کنگرۀ مردمی یمن از سازمان ناتو درخواست د تا دربارۀ تسلیحاتی که ائتلاف عربی، به ی عربستان، در یمن استفاده می کند، تحقیق کند.... منتشر شدن خبرهای دروغ و تقلبی در اینترنت و شبکه های اجتماعی باعث شده که شرکت های مختلف برای جلوگیری از گسترش پیدا این خبرها دست به کار شوند. و گوگل از جمله شرکت هایی هستند که در چند وقت گذشته فعالیت های مختلفی برای مشخص خبرهای دروغ انجام داده بودند. با گشت و گذار در اینترنت به ا. بسمه تعالی مقالات علمی طلاب 94-95 گروه علمی پژوهشی مدرسه اباجعفر الباقر علیه السلام مقاله علمی در مورد بررسی دیدگاه های اصولیان دربارۀ شرط متا نویسنده آقای اکبری مطلع مبحث شرط متا از مباحث نسبتا جدید و پیچیده علم اصول به شمار می رود و بحث های فروانی را در بین اصولیان در پی داشته. باقر(ع) در حدیثی به بیان توصیه ای مهم خطاب به محبان و شیعیان دربارۀ دوران غیبت زمان(عج) پرداختند. در خبرها داشتیم که مجتبی محرمی و حمید سوریان در محفلی دوستانه با یکدیگر ملاقات کرده اند. البته بر اساس آ ین خبرها مطهری به بیمارستان هفت تیر شهر ری منتقل شده است تا آزمایش های سی تی اسکن روی گردن و کمرش انجام شود. این خبرها که مشخصا از سوی ایرانی به رسانه ها درج کرده هنوز رسمی نیست و از سوی هیچ تایید نشده و می تواند صرفا یک ادعا باشد این خبرها که مشخصا از سوی ایرانی به رسانه ها درج کرده هنوز رسمی نیست و از سوی هیچ تایید نشده و می تواند صرفا یک ادعا باشد