آ ین خبرها از موصل و یاران ابوبکر البغدادی نابلس آزاد شد - اخبار روز

 البغدادیدر حالیکه نهاد موسوم به دیده بان هلاکت ابوبکر البغدادی سرکرده گرو تکفیری- وه را تأئید کرده است؛ پنتاگون اعلام کرد که نمی تواند این خبر را مورد تأئید قرار دهد.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
ابوبکر البغدادیو مه الشرق الاوسط فاش کرد، بیانیه ای را صادر کرده که در آن از بازگشت قریب الوقوع ابوبکر بغدادی خبر داده است. بنابر این گزارش، عناصر مسؤولیت حمله به سرهنگ فاضل السبعاوی، رئیس پلیس منطقه الشریعه وابسته به شهر ا اب و ترور ولید نوری الجحشی، شیخ عشیره جحیشات و یکی از ان نیروهای اهل سنت عض حشدالشعبی را برعهده گرفت. سخنگوی بسیج مردمی عراق روز از آماده شدن نیروهای الحشد الشعبی برای عملیات دیگر در آزاد سازی منطقه غرب موصل خبر داده است. ترکیه که در ادامه تغییر مواضع خود در خصوص مسائل منطقه ای، رویکرد جدیدی را آغاز کرده است، خواستار استفاده از مدل عملیات آزاد سازی موصل عراق برای استان الرقه شد. قدم بزرگ امروز پنجشنبه نیروهاى مشترک عراق در منطقه موصل القدیم و آزادسازى "بازار السمک" در المیدان، "محله عوجات"، "بانک ١١٢" در خیابان غازى، "بازار الصفافیر"، "خیابان النجفى" و محاصره "سوق الصغیر".

فقط در خلال ٤٨ ساعت گذشته ١٥٠ نفر از دواعش در محله المیدانِ منطقه موصل القدیم به هلاکت رسیده اند.
منتظر اعلام آزادسازى کامل موصل باشید✊️ نقشه آنلاین آ ین پیشرویها در شهر موصل :
https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer?mid=1m-_ymjr9xwok7kmikocufsae1ac&hl=en&ll=36.34561872420814%2c43.13374042510986&z=16 در ادامه پیشروى ها در محور شمال غربى شهر موصل، امروز نیروهاى پلیس اتحادى توانستند با تسلط بر ٥ کیلومتر مربع مناطق مشیرفة٢، الکنیسة و دیرمیخائیل در این محور را از کنترل خارج و پرچم عراق را در این مناطق به اهتزاز در بیاوردند. تمرکز امروز عملیات غرب موصل در جنوب این نیمه بود، بعد از اینکه دیروز روستاى استراتیژى البوسیف توسط "پلیس اتحادى" آزاد شد، امروز این روستا پا ازى شد و یکى از کارگاه هاى ساخت خم در این روستا کشف شد. طبق بررسى ها و اخبار رسیده، دلیل تمرکز عملیات در جنوب، کنترل فرودگاه و پادگان الغ. نیروهای مبارزه با تروریسم عراق در ادامه حضور در منطقه قدیمی موصل به اطراف مسجد جامع در مرکز بخش قدیمی موصل حمله د و وارد درگیری های شدید با شدند. همزمان با از سرگیری عملیات عراق در غرب موصل از روز یکشنبه، مقام های عراقی تحقیقات درباره کشته شدن "صدها" غیرنظامی در منطقه "موصل الجدید" را آغاز د. برجا ماندن یک کشته و ۲ زخمی در انفجار غرب بغداد و دستور به اهالی غرب موصل برای ت یب دیوار بین منازل خود از جمله اخبار و تحولات عراق و آزادسازی موصل است. کشف بزرگترین مرکز آموزشی در موصل و دفع یورش تکفیری ها از سوی نیروهای عراقی از مهمترین اخبار موصل است. رد پای ابوعزرائیل پشت سر ابوبکر البغدادی شکارچی ی ها فرمانده ای توانا در عراق است که به تنهایی توانسته نزدیک به 2000 تن از تروریست ها با به هلاکت برساند. ابوعزرائیل به دلیل توانایی های بالا در فرماندهی جنگ تبدیل به اسطوره بسیاری از رزمندگان جبهه مقاومت در مقابل تروریست های ی شده. عناصر بیش از ۳۰ تن از نان موصل را به اتهام تلاش برای فرار قتل عام کرد. بعد از شهر موصل به دست ، حتی جانوران باغ وحش این شهر نیز از جنایات عناصر این گروه تروریستی در امان نماندند. یک شیر و یک س تنها حیواناتی هستند که پس از آزادسازی شرق موصل از دست عناصر زنده مانده اند. خبرگزاری فارس: پلیس فدرال عراق امروز پنجشنبه مرحله دوم عملیات آزادسازی بخش غربی موصل را آغاز کرد. یک منبع نظامی عراق اعلام کرد که نیروهای این کشور حملات گسترده ای را نیز برای بازپسگیری فرودگاه موصل و اردوگاه الغزلانی ... بعد از شهر موصل به دست ، حتی جانوران باغ وحش این شهر نیز از جنایات عناصر این گروه تروریستی در امان نماندند. نیروهای عراقی 2 پرنده بدون سرنشین را در موصل سرنگون د. تروریست های شب گذشته 106 نفر را در بخش غربی موصل با شلیک گلوله به سرشان کرده اند. در حالی که پیشتر تلویزیون تی عراق در خبری فوری از "پایان در موصل" خبر داده بود حیدر العبادی نخست عراق نیز خبر پایان را در موصل تایید کرد. ستاد تبلیغات جنگ از آزادسازی محله باب سنجار در ساحل راست شهر موصل در عراق خبر داد.... آزادسازی محله باب سنجار در غرب موصل به گزارش خبرچه به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، ستاد تبلیغات جنگ امروز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که عبدال یارالله فرمانده عملیات "نینوا ما می آییم" تاکید کرد که نیروهای لشکر نهم زرهی امروز محله باب سنجار را آزاد د......

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] فرمانده نیروهای «سرایا الجهاد» عراق با بیان اینکه « » در کرانه راست موصل متحمل ضربات سنگین شده اعلام کرد: همه معبرها و گذرگاه های این گروه در کرانه راست موصل مسدود شده است. ابوبکر البغدادیو مه الشرق الاوسط فاش کرد، بیانیه ای را صادر کرده که در آن از بازگشت قریب الوقوع ابوبکر بغدادی خبر داده است. بنابر این گزارش، عناصر مسؤولیت حمله به سرهنگ فاضل السبعاوی، رئیس پلیس منطقه الشریعه وابسته به شهر ا اب و ترور ولید نوری الجحشی، شیخ عشیره جحیشات و یکی از ان نیروهای اهل سنت عض حشدالشعبی را برعهده گرفت. مراسم جشن عروسی حسین زینو و شهد احمد عابد پسر و دختر آواره موصلی در اردوگاه آوارگان الخازر در شرق موصل برگزار شد. حسین و شهد ماه گذشته از خانه و کاشانه خود در موصل آواره شدند. حسین 25 و شهد 15 ساله هستند. از زمان بازپس گیری شرق موصل از ، نیروهای عراقی مشغول پا ازی این شهر از بازمانده های هستند. سیدحسن موصل را در توییت خود تبریک گفت. سیدحسن موصل را در توییت خود تبریک گفت. یک شیر و یک س تنها حیواناتی هستند که پس از آزادسازی شرق موصل از دست عناصر زنده مانده اند. پس از جنگ موصل، از چیزی جز ویرانه از دومین بزرگ عراق باقی نمانده است بسیج مردمی عراق ده ها تروریست ی را در جنوب غرب شهر موصل به هلاکت رساند. علمای اهل سنت بر صحت روایتی که طبرانی بر پشیمانی ابوبکر از هجوم به خانه وحی آورده: «از ابوبکر روایت شده که هنگام فرا رسیدن مرگش گفت: من بر چیزی افسوس نمی خورم مگر برای سه کاری که مرتکب شدم... تا آن جا که گفت: ای کاش! خانه فاطمه را نگشوده آن را رها می ، اگرچه از روی جنگ بر من بسته شده . سعد بن عباده بن دلیم از اصحاب محمّد پیغمبر و از انصار بود. او پیش از ورود محمّد به یثرب، رئیس طایفه خزرج بود. او در پیمان عقبه اوّل با محمّد بیعت کرد. وی توسط هشام بن عمرو دستگیر شد و تحت شکنجه قرار گرفت، اما با وساطت مطعم بن عدی و حارث بن حرب آزاد شد. [۱] پس از فوت محمّد ، سعد پسر عب. نخست عراق در سخنانی در موصل، تحولات چند روز اخیر این شهر را پیروزی بزرگ توصیف کرد. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ راشاتودی در خبری فوری اعلام کرد حیدر العبادی، نخست عراق برای اعلام پیروزی کامل وارد موصل شد. همچنین شبکه اسکای نیوز عربی در خبری فوری اعلام کرد حیدر العبادی، نخست عراق تحولات موصل را پیروزی بزرگ توصیف کرد. به نقل از صفحه رسمی نخست عراق در اعلام کرد: حیدر العبادی وارد شهر موصل شد و به مبارزان قهرمان و ملت عراق به مناسبت این پیروزی بزرگ تبریک گفت. همچنین اعلام کرد انتظار می رود العبادی امروز در خصوص پیروزی علیه در موصل سخنرانی کند. پایگاه النشره نیز گزارش داد تلویزیون رسمی عراق آزادسازی موصل را به طور کامل اعلام کرده است. شبکه العراقیه در خبری فوری اعلام کرد: حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم اکنون برای آگاهی از گزارش عملیات آزاد سازی موصل در مقر فرماندهی عملیات با فرماندهان امنیتی جلسه تشکیل داده است. انتهای پیام/ در پی ساختمان های تی در غرب موصل، نخست عراق برای بازدید از مناطق جنگی و نیروهای حاضر در این مناطق وارد شهر موصل شد. واکنش جالب به حمله به ایران


پ.ن.1: موصل هم آزاد شد. تو عراق محو شد و کلا از ایران دور شد. پیشنهاد می کنم تو جاده های ورودی و وجی موصل، جنایت های و فداکاری های حشد الشعبی و عراق و رزمندگان ایرانی زده بشه، تا آیندگان نتونن جلادهای ی رو شهید جلوه بدن...

پ.ن.2: اللهم عجل لول. نیروهای عراقی که در غرب موصل در حال جنگ با گروه هستند، قصد دارند پلی معلق روی رودخانه دجله بسازند. کاشان - ایرنا - بادرود آزاد سازی موصل عراق را نتیجه همبستگی ت و ملت این کشور بر محور مرجعیت بزرگ شیعه در این کشور دانست. ادامه مطلب دونالد ترامپ رئیس جمهور روز شنبه رو مه نیویورک تایمز را متهم کرد تلاش را برای کشتن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه به ش ت کشانده است.
کاربران فضای مجازی با پست های خود در شبکه های اجتماعی خوشحالی شان را از آزادسازی موصل نشان دادند. عملیات بزرگ آزادسازی شهر موصل واقع در استان نینوا حدود هشت ماه پیش یعنی در روز ۱۶ اکتبر سال ۲۰۱۶ با دستور مستقیم «حیدر العبادی» نخست و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق کلید خورد. گفتنی است، وزارت دفاع عراق امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دیگر هیچ منطقه ای در موصل تحت باقی نمانده است. حالا کاربران فضای مجازی با پست های خود در شبکه های اجتماعی خوشحالی شان را از آزادسازی موصل نشان دادند.کاربری نوشت:"موصل آزادشد .موصل با مقاومت آزاد شد نه با مذاکره با یان ." کاربری نوشت:" موصل آزاد شد « ت دروغین» ساقط شد. اهتزار پرچم عراق بر فرار ساختمان های محله «موصل القدیمه»"
.کاربری نوشت:"موصل آزاد شد میگن شاه عربستان زنگ زده موصل با بغدادی حرف بزنه"کاربری نوشت:"حمله به عراق باعث شد بسیج مردمی عراق شکل بگیرد الان حزب الله فقط یک کشور نیست . با چندین کشور و با چندین حزب الله رو به روست" کاربری نوشت:"تلویزیون عراق دقایقی قبل از پایان کار در موصل خبر داد.با تسلط نیروهای عراقی بر مسجد نوری موصل، تلویزیون تی عراق رسما اعلام کرد که حکومت بر موصل به پایان رسید. به نقل از وزارت دفاع عراق گزارش داد هیچ منطقه ای در موصل در دست باقی نمانده است.نیروهای عراقی توانستند 37 زن و کودک را که در منطقه باب الجدید موصل در اسارت بودند آزاد کنند.منابع خبری به نقل از عراق می گویند که نیروهای پراکنده که در موصل هستند توان عملیات انتحاری را ندارند. نیروهای عراقی مرکز فرماندهی در موصل را تصرف و مسجد جامع النوری و مناره الحدبا را از تروریست ها آزاد د."کاربری نوشت:"آزادسازی موصل از چنگال جنایتکار و حامیانشان بر همه مسلمین مخصوصا نیروهای مقاومت مردمی عراق حشدالشعبی مبارک باد
خداقوت حشدالشعبی قهرمان"کاربری نوشت:"به مناسبت ازادی موصل" کاربری نوشت:"سمه تعالی . موصل آزاد شد /از قول من به کلیه رزمندگان که با دشمنان مبارزه می کنند تبریک بگویید. و مسلمانان متعهد، به این پیروزیهای چشمگیر شما چشم دوخته اند، و از یاد هیچ یک از ما نخواهید رفت.
(ره)؛ ۲۵ آبان ۱۳۶۱ "کاربری نوشت:"اگر م عان حرم نبودند... فاصله موصل با نزدیکترین شهر در ایران ۱۷۵ کیلومتر است؛ تقریبا اندازه فاصله تهران تا قم." تنگ تر شدن حلقه محاصره در غرب موصل، شرایط زندگی را برای غیرنظامیان سخت تر می کند.