آ ین خبرها از موصل و یاران ابوبکر البغدادی نابلس آزاد شد - اخبار روز

فرمانده نیروهای «سرایا الجهاد» عراق با بیان اینکه « » در کرانه راست موصل متحمل ضربات سنگین شده اعلام کرد: همه معبرها و گذرگاه های این گروه در کرانه راست موصل مسدود شده است. واکنش جالب به حمله به ایران


پ.ن.1: موصل هم آزاد شد. تو عراق محو شد و کلا از ایران دور شد. پیشنهاد می کنم تو جاده های ورودی و وجی موصل، جنایت های و فداکاری های حشد الشعبی و عراق و رزمندگان ایرانی زده بشه، تا آیندگان نتونن جلادهای ی رو شهید جلوه بدن...

پ.ن.2: اللهم عجل لول. توئیت جالب کارشناس در مورد موصل! علی علیزاده در صفحه توییتر خود پیامی جالب در خصوص موصل منتشر کرد. توئیت جالب کارشناس در مورد موصل!به گزارش خبرنگار حوزه ون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز گذشته با انتشار بیانیه وزارت دفاع عراق مبنی بر اینکه دیگر هیچ منطقه ای در موصل تحت نیروهای نیست و وجود در عراق برای همیشه پایان یافته است، واکنش های متعددی در شبکه های اجتماعی از سوی کاربران به این خبر نشان داده شد.خوشحالی مردم از این موضوع از یک سو بخشی از واکنش ها بود و از سویی دیگر طنزهایی در خصوص بیرون راندن از عراق و آزادسازی موصل تب این پیام را در شبکه های اجتماعی داغ کرد، علاوه بر مردم ون نیز واکنش های متفاوتی به آزاد سازی موصل نشان دادند.علی علیزاده کارشناس شبکه که پس از مصاحبه در برنامه جهان آرا شبکه افق پیام های توییتری اش بسیار مورد توجه قرار گرفت این بار نیز در پست توییتری خود واکنش جالب در خصوص آزادسازی موصل نشان داده است.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] نیروهای داوطلب مردمی عراق حمله تروریست های به غرب موصل را دفع د. یک شیر و یک س تنها حیواناتی هستند که پس از آزادسازی شرق موصل از دست عناصر زنده مانده اند. یک ماه پس از شرق موصل از دست نیروهای ، روز گذشته عملیات آزادسازی مناطق غربی این شهر هم آغاز شد. پس از جنگ موصل، از چیزی جز ویرانه از دومین بزرگ عراق باقی نمانده است یک ژنرال ارشد امریکایی می گوید نیروهای تا چند ماه آینده از موصل و رقه عقب رانده خواهند شد. گرو در دستوری اعلام کرده است که هیچ یک از اعضای این گرو دیگر حق وج از موصل و رفتن به سوی را ندارند.
کاربران فضای مجازی با پست های خود در شبکه های اجتماعی خوشحالی شان را از آزادسازی موصل نشان دادند. عملیات بزرگ آزادسازی شهر موصل واقع در استان نینوا حدود هشت ماه پیش یعنی در روز ۱۶ اکتبر سال ۲۰۱۶ با دستور مستقیم «حیدر العبادی» نخست و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق کلید خورد. گفتنی است، وزارت دفاع عراق امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دیگر هیچ منطقه ای در موصل تحت باقی نمانده است. حالا کاربران فضای مجازی با پست های خود در شبکه های اجتماعی خوشحالی شان را از آزادسازی موصل نشان دادند.کاربری نوشت:"موصل آزادشد .موصل با مقاومت آزاد شد نه با مذاکره با یان ." کاربری نوشت:" موصل آزاد شد « ت دروغین» ساقط شد. اهتزار پرچم عراق بر فرار ساختمان های محله «موصل القدیمه»"
.کاربری نوشت:"موصل آزاد شد میگن شاه عربستان زنگ زده موصل با بغدادی حرف بزنه"کاربری نوشت:"حمله به عراق باعث شد بسیج مردمی عراق شکل بگیرد الان حزب الله فقط یک کشور نیست . با چندین کشور و با چندین حزب الله رو به روست" کاربری نوشت:"تلویزیون عراق دقایقی قبل از پایان کار در موصل خبر داد.با تسلط نیروهای عراقی بر مسجد نوری موصل، تلویزیون تی عراق رسما اعلام کرد که حکومت بر موصل به پایان رسید. به نقل از وزارت دفاع عراق گزارش داد هیچ منطقه ای در موصل در دست باقی نمانده است.نیروهای عراقی توانستند 37 زن و کودک را که در منطقه باب الجدید موصل در اسارت بودند آزاد کنند.منابع خبری به نقل از عراق می گویند که نیروهای پراکنده که در موصل هستند توان عملیات انتحاری را ندارند. نیروهای عراقی مرکز فرماندهی در موصل را تصرف و مسجد جامع النوری و مناره الحدبا را از تروریست ها آزاد د."کاربری نوشت:"آزادسازی موصل از چنگال جنایتکار و حامیانشان بر همه مسلمین مخصوصا نیروهای مقاومت مردمی عراق حشدالشعبی مبارک باد
خداقوت حشدالشعبی قهرمان"کاربری نوشت:"به مناسبت ازادی موصل" کاربری نوشت:"سمه تعالی . موصل آزاد شد /از قول من به کلیه رزمندگان که با دشمنان مبارزه می کنند تبریک بگویید. و مسلمانان متعهد، به این پیروزیهای چشمگیر شما چشم دوخته اند، و از یاد هیچ یک از ما نخواهید رفت.
(ره)؛ ۲۵ آبان ۱۳۶۱ "کاربری نوشت:"اگر م عان حرم نبودند... فاصله موصل با نزدیکترین شهر در ایران ۱۷۵ کیلومتر است؛ تقریبا اندازه فاصله تهران تا قم." فرمانده نیروهای «سرایا الجهاد» عراق با بیان اینکه « » در کرانه راست موصل متحمل ضربات سنگین شده اعلام کرد: همه معبرها و گذرگاه های این گروه در کرانه راست موصل مسدود شده است. نیروهای عراقی که در غرب موصل در حال جنگ با گروه هستند، قصد دارند پلی معلق روی رودخانه دجله بسازند. بعد از اینکه روسیه اعلام کرد احتمال می دهد خلیفه خودخوانده کشته شده یک سرکرده به صورت ضمنی اعتراف کرد ابوبکر البغدادی کشته شده است. در تاریخ 8 تیر نیز، حجت ال ولی فقیه در نیروی قدس پاسداران به هلاکت رسیدن البغدادی سرکرده را تایید کرد و اعلام داشت که «مرگ این تروریست قطعی است».  نظر مسئولان ایرانی درمورد سرنوشت سرکرده به گزارش افکارنیوز، تا موصل از چنگال تروریست های خون آشام ی چند قدم مانده است؛ احتمالا همین امروز( شنبه 17 تیر 96) خبر کامل این شهر که مقر در عراق محسوب می شود، اعلام خواهد شد؛ اما اوضاع برای ی ها در نیز اسفناک است و آنها کنترل «رقه» پایتخت خودخوانده شان را رفته رفته از دست می دهند، در این میان اما سرنوشت «ابوبکر البغدادی» سرکرده تروریست های تکفیری ی در هاله ای از ابهام قراردارد؛ برخی منابع از به درک واصل شدن او خبر می دهند و برخی نیز از زخمی شدنش سخن می گویند.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ستاد تبلیغات جنگ از آزادسازی محله باب سنجار در ساحل راست شهر موصل در عراق خبر داد.... آزادسازی محله باب سنجار در غرب موصل به گزارش خبرچه به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، ستاد تبلیغات جنگ امروز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که عبدال یارالله فرمانده عملیات "نینوا ما می آییم" تاکید کرد که نیروهای لشکر نهم زرهی امروز محله باب سنجار را آزاد د.......

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] این فرمانده سابق اضافه کرد که پنهان شدن ابوبکر بغدادی این فرضیه را در بین عناصر تشدید کرده که او یا کشته شده و یا مجروح شده است. مدارس شرق موصل پس از دو سال ، اکنون مجددا در حال پذیرش دانش آموزان عراقی هستند. یکی از جلادان معروف ملقب به «ابوسیاف» توسط عناصر ناشناس در غرب موصل به هلاکت رسید. تک تیراندازهای و عراق در موصل از دید یکدیگر مخفی شده و در انتظار اشتباه طرف مقابل کمین می کنند. سه هفته پس از آغاز آ ین فاز عملیات آزادسازی موصل، نیروهای عراقی پیشروی خود را به سمت مناطقی از این شهر که به شدت از سوی تروریست های حفاظت می شود، کلید زده اند. سازمان ملل از آواره شدن بیش از ۳۰۰ هزار نفر از نان شهر موصل از آغاز عملیات نظامی ائتلاف یی خبر داده است. گروه تروریستی بیش از 50 شهروند را در منطقه رأس الجاده و المشاهده در مرکز موصل کرده است. نیروهای عراقی در بخش غربی موصل از صبح امروز پیشروی هرچند آهسته خود را به سمت مناطق هدف در پیش گرفته اند. کشور عراق گفت به زودی کار در موصل ی ره خواهد شد. مذاکره کننده سازمان ملل خبر بازداشت البغدادی به دست نیروهای یی را تایید کرد. همزمان کرملین اعلام کرد که مسکو هیچ گونه اطلاعاتی درمورد اقدام در بازداشت ابوبکر بغدادی ندارد.به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، هیثم سعید، مذاکره کننده سازمان ملل اعلام کرد که البغدادی در پایگ. سخنگوی مقاومت نجباء با اشاره به حضور نظامیان در موصل عنوان کرد که امروز بخشی از نیروهای یی در موصل حضور دارند تا بتوانند پیروزی های ب شده توسط و بسیج مردمی عراق را به نفع خود مصادره کنند. شهر موصل یکی از مهمترین و بزرگترین شهر های عراق است که از سال 2014 به دست تکفیری های افتاده و باعث شده تا مردم این شهر از ترس جانشان از شهر بگریزند و به شهر های دیگر و مرز بروند، عراق با حمایت نیرو های مردمی و حمایت کشور های دیگر از جمله ایران سعی در ازاد سازی موصل را دارد. روز دوم ". عراق در بیانیه ای اعلام کرد، نیروهای عراقی در پیشروی استراتژیک بعد از طرد از یک روستا در روز دوشنبه به اطراف فرودگاه موصل رسیدند. آنها قصد دارند از این فرودگاه به عنوان پایگاه خود برای حملات در غرب موصل استفاده کنند. منابع رسمی و غیر رسمی عراق از احتمال آغاز عملیات آزادسازی موصل در چهل و هشت ساعت آینده خبر می دهند. در همین راستا «احمد اسدی» سخنگوی نیروهای بسیج مردمی نیز تصریح کرد: را در موصل سرکوب خواهیم کرد و همزمان با آغاز عملیات هرگز به اجازه فرار به سمت را نخواهیم داد. وی افزود : تمامی وج.
مردم عراق شب گذشته 19 تیرماه، با برگزاری در خیابان های بغداد و سایر ای عراق و برگزاری مراسم شادی و پایکوبی آزادسازی شهر موصل از را جشن گرفتند. حضور نخست عراق برای اعلام موصل در این شهر به گزارش عصرایران، "حیدر العبادی" نخست عراق و فرمانده نیروهای مسلح این کشور رسما آزادسازی موصل را اعلام کرد. موصل آ ین شهر تحت کنترل در عراق است. لینک اصلی http://www.asriran.com/fa/news/548338/%d8% برخی شیوه های جنایت کارانه علیه مردم پس از بخش هایی از غرب موصل عراق نمایان شد. به دنبال آزادسازی شرق موصل در عراق تعداد زیادی از نان این شهر به منازل خود بازگشته و مدارس نیز بازگشایی شدند. نیروهای عراقی ظهر امروز در بخش غربی موصل توانستند مناطق «ال ء» و «المنصور» را از تروریست های خارج سازند. نخست عراق در مصاحبه با شبکه فرانس ۲۴، از رصد و زیرنظر داشتن سرکرده توسط نهاد های امنیتی این کشور خبر داد. یک منبع آگاه اعلام کرد که گروهی از عناصر تونسی الاصل در شهر رقه علیه خلافت خودخوانده و ابوبکر… نیروهای عراقی توانستند کنترل جادۀ ارتباطی موصل به تلعفر را به دست بگیرند. سرکرده نظامی گروه تروریستی در عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی موصل به هلاکت رسید. آ ین درگیری های شدید برای کامل بخش شرقی موصل میان نیروهای عراقی و تروریست های در جریان است. درگیری های نیروهای عراقی در داخل و خارج شهر موصل با تروریست های ادامه دارد و در خارج از شهر موصل نیروهای الحشد الشعبی توانسته اند با دفع حمله 33 تن از آنها را کشته و زخمی کنند. شهر موصل یکی از مهمترین و بزرگترین شهر های عراق است که از سال 2014 به دست تکفیری های افتاده و باعث شده تا مردم این شهر از ترس جانشان از شهر بگریزند و به شهر های دیگر و مرز بروند، عراق با حمایت نیرو های مردمی و حمایت کشور های دیگر از جمله ایران سعی در ازاد سازی موصل را دارد. روز اول ".