آ ین حسین - اخبار روز

عالم همه قطره اند و دریاست حسین مردم همه بنده اند و مولا است حسین ترسم که شفاعت کند از قاتل خویش ازبس که کرم دارد و آقا است حسین حسین پاینده اتدی الصلاتی حسین دن اولدی ین نجاتی حسین غرق بلا سیماسی خندان حسین حیرتده قویدی کایناتی در طول عمر جز تو پناهی نداشتم مثل گذشته ها پدرم باش یا حسین هر روز مادرم سر سجاده گفته است خیلی مراقب پسرم باش یا حسین ای نام تو بهانه ی شیرین زندگی شور محرم و صفرم باش یا حسین پایین پات سر بگذارم تو هم بیا بالای جسم محتضرم باش یا حسین جان مرا بگیر حوالی قتلگاه این گونه ا ین خبرم .تاسوعا یعنی عباسِ علی.
عشقِ عباس به مولایش فقط حسی برادرانه نبود
عشقی خ بود.

تاسوعا! چه دیر می گذری!
یارانِ عاشق تاب ندارند، کمر خمیده ی حسین را
پس از عباس نظاره گر باشند و اشک و آه زینب را ببینند
و فغان ک ن و طفلان را بشنوند.

عباس عاشق ترینِ یاران، به حسین بود و عجب نیست
که نام تاسوعا با نام او عجین است.

امروز، از سوی دشمن برای یارانِ حسین امان نامه می آید
و امشب حسین به یارانش می فرماید
تا دیر نشده جان خود را برداشته
و به سلامت از این دشت بیرون روید.

اما یارانش بی صبرانه به انتظار شهادت،
لحظه شماری می کنند
و خنده ی شیرین حسین، نشانه ی رضایت اوست
که به چنین اصح می بالد.

یاران، چه مشتاق به فردا می نگرند
و اهل خود را به صبر و اطاعت خدا می خوانند

و دست نوازش بر سر طفلان خویش می کشند
چرا که خوب می دانند تاسوعا مقدمه ای است
برای عاشورا چنان که نبرد عباس مقدمه ای بود برای رزم حسین.

تاسوعا! می بینی بچه ها چقدر مضطربند؟!
شاید می دانند که امروز آ ین نگاه های پدران خویش را می بینند
و درگرمای آغوش آنان طعم محبت را می چشند.

سکینه، بارها و بارها به آغوش پدر پناه می برد
و رقیه از دامان حسین جدا نمی شود

و زینب چه حرف ها که از برادر نمی شنود
و می داند که باید صبور باشد،
چنان که مادر به او گفته بود و پدر به او س بود
و حسین بارها برایش همه چیز را تفسیر کرده بود.

آری! تاسوعا یعنی عشق
و عشق یعنی عباس علی.
ویژه نامه تاسوعای حسینی در سایت آیه های انتظار
صادق علیه السلام: زیارت حسین علیه السلام را ترک نکن و دوستان خود را به آن سفارش کن که در این صورت خداوند عمرت را طولانی، روزی ات را زیاد و زندگی ات را با سعادت همراه می کند و شهادت نصیبت می شود. از آن خوشم که شدم نوکر سرای حسین منم غلام ی که بود گدای حسین دو چشم داده خداوند تا که گریه کنم یکی برای حسن آن یکی برای حسین یقین که آتش دوزخ حرام گردیده به جسم آنکه بود یار آشنای حسین برای بخشش کوه گناه یک راه است بریز قطره ی اشکی تو در عزای حسین کبوتر دل عشاق هر شب نشسته است روی . چو در دل دارم تمنای کربلای حسین ای خدای من چو در دل دارم تمنای کربلای حسین ای خدای من
نصیبم کن بوسه بر حرم با صفای حسین ای خدای من
سرشتی چون مهر او در دل به دیدارش دل بود مایل
بهشتت باشد جهنم من بی لقای حسین ای خدای من
حسین جانم ای حسین جانم حسین جانم ای حسین جانم ادامه مطلب image result for ‫ حسین(ع‬‎ زیباترین ترانه ی روی لبم، حسین نامی که هست علّت تاب و تبم، حسین من در کلاس هیئت تو درس خوانده ام شاگرد پا رکاب همین مکتبم حسین من عهد کرده ام که به پایت بایستم سرباز لشکر حرم زینبم حسین ادامه مطلب منزلگه عشاق دل آگاه حسین است بیراهه نرو ساده ترین راه حسین است از مردم گمراه جهان راه مجویید نزدیکترین راه به الله حسین است . . . جهت دریافت و مشاهده صفحات روی آن ها کلیک نمائید .... لینک سایت جنگ و درنگ شهید حسین رجب نسب آقا محلی
شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی شهید حسین رجب نسب آقا محلی
راهنمایی بودیم ماه محرم یکی از بچه ها سر صف صبحگاه رفت که مداحی کنه شروع کرد به نوحه خوندن و همه میزدن رسید به قسمتی که همه باید تکرار کنن "قسمتی از نوحه که مردم هم تکرار میکنن" "قسمت آبی رنگ را کلا مداح پشت تریبون میگفت" مداح گفت : یا حسین یا حسین ... همه بگن ... یا حسین یا حسین همه بگ. راء، رفعت، راء، رحمت، راء، رضوانِ حسین راء، رازق، راء، رأفت، راء، ریحانِ حسین
قاف، قدر و قاف، قُدس و قاف، قُرب قلب ها قاف، قاهر، قاف، قبله، قاف، قرآن حسین
یاء، یاس و یاء، یوسف، یاء، یاقوت یقین یاء، یاسین، یاء، یکتا، یاء، یزدان حسین
هاء، هیبت، هاء، همت، هاء هستی، هاء، ه. حضرت آیت الله اهمیت اربعین اباعبدالله(علیه السلام) را در احیاگری فلسفه ی شهادت و استمرار نهضت ظلم ستیزانه ی حسین(علیه السلام) می دانند و درس بزرگ آن را زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی شهادت در مقابل تبلیغات دشمن معرفی می نمایند. آنچه در ادامه می آید گزیده ای از «روایت تاریخی واقعه . در کتاب کامل ا یارة ازف السّاجدین حضرت زین العابدین علیه السلام روایت شده است که خداوند سبحان و تعالی کرب بلا را حرم امن و با برکت قرار داده بیست و چهار هزار سال قبل از آن که کعبه را خلق نماید، و چون حقّ تعالی در ابتدای قیامت زمین را به ز له در می آورد، و زمین کربلا را با خاکش نور. که در مرثیه حسین (علیه السّلام) شعری بگوید و بگرید و بگریاند، حق تعالی او را بیامرزد و بهشت را برای او واجب می‎گرداند. همیشه زبان، مترجم عقل بوده ولی ترجمان عشق، چشم است. آنجا که اشکی از روی احساس و درد و سوز می ریزد، عشق حضور دارد ولی آنجا که زبان با گردش منظم خود جمله های منطقی . لطفی که کرده ای تو به من مادرم نکرد ای مهربان تراز پدرومادرم حسین من سالهاست دربه در روضه توام داغ تو را به جان ودلم می م حسین **** خالق عشق و محبت یا حسین ای قتیل دشت غربت یا حسین ای گل صحرا نبرد فاطمه ای صفای آل عصمت یا حسین ای که جانت سوخت از لب تشنگی ای فدای کام خشگت یا حسین آن قد. از قافله عشق مرا جا نگذارید در موج بلا یکه و تنها نگذارید ما را به شهیدان برسانید دوباره بر موج دلم حسرت دریا نگذارید ماه سحر و ذکر و ابوحمزه و توبه است در ماه خدا، دل سرِ دنیا نگذارید هنگامه توبه است، غنیمت شمریدش هی توبه از امروز به فردا نگذارید غیر از در این خانه کجا روی بیاری. حسین علیه السلام فرمود: پنج کار انجام بده و هر چه خواستى گناه کن: 1-روزى خدا را نخور. 2-از س رستى خدا بیرون برو. 3-در طلب جایى باش که خدا تو را نبیند. 4-هنگامی که فرشته ى مرگ آمد تا روح تو را بگیرد او را از خودت کنار بزن. 5-هنگامی که مالک تو را در آتش قرار مى دهد،تو داخل مشو و قرار نگیر. 1 1. آغازگر جنگ آیا حسین آغازگر جنگ بود ؟ لشکر عمر سعد در روز عاشورا گرداگرد لشکر و خیمه‏هاى حسین اى حسین!پیش از آنکه قیامت فرا رسد در رفتن به آتش دوزخ شتاب کردى! حضرت فرمود:گویا گوینده این سخن شمر است.گفتند:بلى یا بن رسول الله ! فرمود:اى پسر زن بز چران تو به آتش دوزخ سزاورترى. مسلم بن.
حسین زمان (عج)
حسینِ زمان، همان عصر (عج) است. او حرکت خود را از مکه به سمت کوفه آغاز کرده است. از صحرای عرفات گذشته و در مسیر کربلاست. هدف او اصلاح مردم و پُر دنیا از عد است.
صف­بندی­ها برای روز عاشورا و واقعه کربلا شروع شده است. هوشیار باشیم و از خود بپرسیم در کدام به سر می­بر. میرزا حسین کریمی 1310 جی ایلده ماراغانین مؤمین و دیندار بیر عائله ­سینده آنادان اولدو. ماراغا قدیم زامانلاردان یوزلرله بؤیوک سؤز و دوشونجه عالم­لرین آنا یوردو اولموش؛ اوحدی، عبدالقادر، اشرف، درویش، دخیل، شکوهی، ذاکر کیمی عالم لری اؤز قوینوندا بؤیوتموش و بوگون ده بویورد بئله. صادق علیه السلام: لا یذکرُهُ مُؤمِنٌ إلّا بَکی. مؤمن حسین علیه السلام را یاد نمی کند مگر اینکه برایش گریه می کند. یعنی اگر هنگام یاد حسین علیه السلام این قلب تأثری در خود احساس نمی کند یعنی مریض است و در سلامت ایمان باید شک کرد! و به فکر علاج بود! کوفیان ناسپاس مدتها بود که در کوفه باران نباریده بود مــردم دست به دامـــان امـــیر المومنین علی (علیه السلام) شدند تاحضرت برایشان دعا کند وبه برکـــت دعای حضرت خداوند رحمتش را نازل فرماید .حضرت به حسین (علیه السلام) فرمودند : پسرم حرکت کن وبرای این مردم از درگاه خدای متعال در. جان به عشق تو مبتلاست حسین دل بیاد تو کربلاست حسین آفرینش بهای خون تو نیست ذات حق بر تو خونبهاست حسین ادامه مطلب محرم رسید! یادمان باشد: اول حسین، بعد عزای حسین. اول شعور حسینی، بعد شور حسینی. محرم و صفر زمان بالیدن است نه فقط نالیدن، بساطش آموزه است نه موزه. تمرین خوب نگریستن است نه فقط خوب گریستن...!!! السلام علیک یا ابا عبدالله! تسلیت باد محرم اربعین آمدهمه دلها روان کوی حسین/می رود شیعه زهرجای جهان سوی حسین/عشق ثارالله دارد زمزم دلدادگی/پرنموده کل عالم تاابدبوی حسین/زمزم چشمان ز گریه رود جاری میکند/شیعه میگیرد زمولا خصلت وخوی حسین/کربلا مهمان نموده زائرانی بیشمار/آرزوی چشم عاشق دیدن روی حسین/حضرت مهدی عنایت دارد . هرسال درایام محرم دراکثرمساجدوحسینیه های مختلف جمعی ازعزاداران وشیقتگان راه حسین (ع) باسیاه پوش محل برگزاری مراسم ومسیرهای مربوط به این مراسم معنوی بانصب پلاکارد وبنزهای ویژه محرم وعاشورا به افرادمحل اعلام می کنند که ماه محرم رسید وهمه درمراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع). رفتی و هفت آسمان یک باره ویران شد حسین(ع)
دیده ها لبریز خون و سوزان شد، حسین(ع) زیر صدها نیزه و شمشیر جسمت ماند و بعد
راس تو بالای نیزه سنگ باران شد حسین(ع) بهر انگشتر برید آن ساربان انگشت تو
بعد انگشتر نصیب ساربانان شد حسین(ع) خیمه هایت سوخت چون در آتش خشم یزید
هر دلی بریا. متن وصیت نامه حسین (ع) « بسم الله الرحمن الرحیم ...؛ این وصیت حسین بی علی است به برادرش محمد حنفیه. حسین گواهی می دهد به توحید و یگانگی خداوند و این که برای خدا شریکی نیست و محمد (ص) بنده و فرستاده اوست و آئین حق ( ) را از سوی خدا ( برای جهانیان ) آورده است و شهادت می دهد که بهشت و دوزخ ح. 1- آنچه در حق حضرت حسین علیه السلام به وقوع پیوست درباره هیچکدام از ان و ان روی نداده است. کدامین یا را مانند حسین علیه السلام کشته اند؟! خود حسین، برادرانش، برادر زادگانش، خواهر زادگانش، پسرانش، خویشانش و همه یارانش را کشتند، خاندانش و خاندان یارانش را اسیر د و شهر به شهر گردا. شفای جان و جانانم حسین است طبیب و درد و درمانم حسین است از آن رو انس با قرآن گرفتم که دیدم روح قرآنم حسین است ادامه مطلب حسین(ع) سلطان عشق ، عباس(ع) ساقی عشق ، زینب(س) شاهد عشق و سجاد(ع) راوی عشق اند، اکنون کاروان عشق به کربلا رسیده است و خود عشق آقا حسین(ع) آمده است تا در کربلا بر تارکِ تاریخ، مُهر شجاعت و جوانمردی و جاودانگی بنوازد، و با عطشی کوتاه در یک نیم روز همه تاریخ را سیراب کند، تاریخی که در یک نیم روز وام دار ظهر عاشورا شد.
و چه کوتاه بود فاصله زمانی بالا رفتن دست علی (ع) در ظهر غدیر، و بالا رفتن صدای یا ابتای حضرت فاطمه ا هرا(سلام علیها) در پشت در سوخته، و بالا رفتن سر حسین(ع) بر نیزه در ظهر عاشورا.
ماه محرم است، ماهی که عشق و مردانگی و شرف، در عطش عشق به حسین (ع) معنا گرفت، حسین پرشکوه و ش ت ناپذیر روزگار، و قهرمان یارانی که در برابر ذلت و تحقیر سر فرود نیاورده بودند، به عصرها و نسلها درس جوانمردی و شرافت، و مرگ پر افتخار را در زیر سایه شمشیرها را داد.
حسین(ع) با شهادت خود و یاران و اصحاب و اولادش توانست خلق و خوی منفی ترس و یاس مسلملنان را کنار بزند و اخلاق منفیِ ذلت پذیرانه و ش ت ‏پذیرانه آنها را دگرگون سازد، و در ملت حماسه و غیرت و شجاعت و سلحشوری به وجود آورد .
 حسین در پیام به مریدانش یاد داد که می توان با قدرت حق باطل را تا ابد محکوم کرد
قیام حسین(ع) تجلی اخلاقِ عزت و سرافرازی، در برابر اخلاقِ ذلت و تسلیم ‏پذیری بود، نوعی اخلاق بلند نظرانه که دیدگاه انسان را به دنیا و زندگی و دلبستگی‏ های آن دگرگون می ‏سازد.
حسین ماندگارترین باور را بر پهنه زمانه نگاشت، و به همه آنهائی که جهاد را تنها در توانستن مى ‏فهمند و به آنهائی که پیروزى بر خصم را تنها در غلبه می دانند، آموخت که شهادت نه یک جان باختن که یک انتخاب است.
قیام عاشورا نشانی از زوال ظلم و بیداد بود، و حسین(ع) در ظهر عاشورا در مقابل طاغوت های زمان، به همه بشریت درس سازندگی و کوبندگی داد، و راه فنای ظالم و ش تن ستمکار را به ف دادن و ف شدن دانست.
ادامه مطلب... حسین بد حال شده و تو ایزوله شماره ده بستری ه. صبح که دیدمش اختیار از دستم رفت و اشک و اشک و اشکو سرشو بغل و بوسیدمش و بهش می گفتم حسین خوب نشی من تو اشکام غرق میشم. می گفتم حسین خوب شو با یه ت نشون میداد که حرفمو می شنوه و همه مون بی صدا اشک میریختیم. من حسین مو دوس دارم . دوست ... شهید حسین املاکی از فرماندهان دلاور جنگ تحمیلی و از جمله یی است که در عملیات والفجر 10 در سال 1367، ماسک شیمیایی خود را به یک داد و خود به مقام شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در ارتفاعات بانی بنوک عراق برای همیشه آسمانی شد و از جمله فرماندهان جاوید الاثر دفاع مقدس می باشد. حسین(ع) سلطان عشق ، عباس(ع) ساقی عشق ، زینب(س) شاهد عشق و سجاد(ع) راوی عشق اند، اکنون کاروان عشق به کربلا رسیده است و خود عشق آقا حسین(ع) آمده است تا در کربلا بر تارکِ تاریخ، مُهر شجاعت و جوانمردی و جاودانگی بنوازد، و با عطشی کوتاه در یک نیم روز همه تاریخ را سیراب کند، تاریخی که در یک نیم روز وام دار ظهر عاشورا شد.
و چه کوتاه بود فاصله زمانی بالا رفتن دست علی (ع) در ظهر غدیر، و بالا رفتن صدای یا ابتای حضرت فاطمه ا هرا(سلام علیها) در پشت در سوخته، و بالا رفتن سر حسین(ع) بر نیزه در ظهر عاشورا.
ماه محرم است، ماهی که عشق و مردانگی و شرف، در عطش عشق به حسین (ع) معنا گرفت، حسین پرشکوه و ش ت ناپذیر روزگار، و قهرمان یارانی که در برابر ذلت و تحقیر سر فرود نیاورده بودند، به عصرها و نسلها درس جوانمردی و شرافت، و مرگ پر افتخار را در زیر سایه شمشیرها را داد .
حسین(ع) با شهادت خود و یاران و اصحاب و اولادش توانست خلق و خوی منفی ترس و یاس مسلملنان را کنار بزند و اخلاق منفیِ ذلت پذیرانه و ش ت ‏پذیرانه آنها را دگرگون سازد، و در ملت حماسه و غیرت و شجاعت و سلحشوری به وجود آورد.
پیام کربلا الگوی پیروزی حسین در برابر ظالمان و ستمگران است
قیام حسین(ع) تجلی اخلاقِ عزت و سرافرازی، در برابر اخلاقِ ذلت و تسلیم ‏پذیری بود، نوعی اخلاق بلند نظرانه که دیدگاه انسان را به دنیا و زندگی و دلبستگی‏ های آن دگرگون می ‏سازد.
حسین ماندگارترین باور را بر پهنه زمانه نگاشت، و به همه آنهائی که جهاد را تنها در توانستن مى ‏فهمند و به آنهائی که پیروزى بر خصم را تنها در غلبه می دانند، آموخت که شهادت نه یک جان باختن که یک انتخاب است.

قیام عاشورا نشانی از زوال ظلم و بیداد بود، و حسین(ع) در ظهر عاشورا در مقابل طاغوت های زمان، به همه بشریت درس سازندگی و کوبندگی داد، و راه فنای ظالم و ش تن ستمکار را به ف دادن و ف شدن دانست.
ادامه مطلب... حسین(ع) سلطان عشق ، عباس(ع) ساقی عشق ، زینب(س) شاهد عشق و سجاد(ع) راوی عشق اند، اکنون کاروان عشق به کربلا رسیده است و خود عشق آقا حسین(ع) آمده است تا در کربلا بر تارکِ تاریخ، مُهر شجاعت و جوانمردی و جاودانگی بنوازد، و با عطشی کوتاه در یک نیم روز همه تاریخ را سیراب کند، تاریخی که در یک نیم روز وام دار ظهر عاشورا شد.
و چه کوتاه بود فاصله زمانی بالا رفتن دست علی (ع) در ظهر غدیر، و بالا رفتن صدای یا ابتای حضرت فاطمه ا هرا(سلام علیها) در پشت در سوخته، و بالا رفتن سر حسین(ع) بر نیزه در ظهر عاشورا.
ماه محرم است، ماهی که عشق و مردانگی و شرف، در عطش عشق به حسین (ع) معنا گرفت، حسین پرشکوه و ش ت ناپذیر روزگار، و قهرمان یارانی که در برابر ذلت و تحقیر سر فرود نیاورده بودند، به عصرها و نسلها درس جوانمردی و شرافت، و مرگ پر افتخار را در زیر سایه شمشیرها را داد.
حسین(ع) با شهادت خود و یاران و اصحاب و اولادش توانست خلق و خوی منفی ترس و یاس مسلملنان را کنار بزند و اخلاق منفیِ ذلت پذیرانه و ش ت ‏پذیرانه آنها را دگرگون سازد، و در ملت حماسه و غیرت و شجاعت و سلحشوری به وجود آورد.
پیام کربلا الگوی پیروزی حسین در برابر ظالمان و ستمگران است
قیام حسین(ع) تجلی اخلاقِ عزت و سرافرازی، در برابر اخلاقِ ذلت و تسلیم ‏پذیری بود، نوعی اخلاق بلند نظرانه که دیدگاه انسان را به دنیا و زندگی و دلبستگی‏ های آن دگرگون می ‏سازد.
حسین ماندگارترین باور را بر پهنه زمانه نگاشت، و به همه آنهائی که جهاد را تنها در توانستن مى ‏فهمند و به آنهائی که پیروزى بر خصم را تنها در غلبه می دانند، آموخت که شهادت نه یک جان باختن که یک انتخاب است.

قیام عاشورا نشانی از زوال ظلم و بیداد بود، و حسین(ع) در ظهر عاشورا در مقابل طاغوت های زمان، به همه بشریت درس سازندگی و کوبندگی داد، و راه فنای ظالم و ش تن ستمکار را به ف دادن و ف شدن دانست.
ادامه مطلب... ذکر حسین برلب مرام و منش حسین در عمل و رفتار انشاا... اونایی که موافقن بگن : لبیک یا حسین (ع) لبیک گویان حسین (ع) پرستاری 89 حسین بد حال شده و تو ایزوله شماره ده بستری ه. صبح که دیدمش اختیار از دستم رفت و اشک و اشک و اشکو سرشو بغل و بوسیدم و صداش می زدم و بهش می گفتم حسین خوب نشی من تو اشکام غرق میشم. می گفتم حسین خوب شو با یه ت نشون میداد که حرفمو می شنوه و همه مون بی صدا اشک میریختیم. من حسین مو دوس دارم . . دو چشم داده خداوند تا که گریه کنم یکی برای حسن آن یکی برای حسین یقین که آتش دوزخ حرام گردیده به جسم آنکه بود یار آشنای حسین برای بخشش کوه گناه یک راه است بریز قطره ی اشکی تو در عزای حسین کبوتر دل عشاق هر شب نشسته است روی گنبد طلای حسین خدا کند که شبی زائر حرم گردیم و جان دهیم همان . رفتن و همه پ ر شدن
برا اربابشون علی اکبر شدن
خاکی بودن ولی آسمونی شدن
به فدای حسین تو جوونی شدن

یه بغضی راه مو میبنده
دلم اسیر غربت ارونده
تموم دلخوشیِ من این روزا
همین پلاک و چفیه و سربنده

آرزوم اینه که آقام، یه روزی کربلایی شم
مثل تموم ، برا حسی.