آ ین جنایت های عربستان سعودی با مشق خون ک ن یمن - اخبار روز

سایت عاجل عربستان در همسویی با رسانه های اماراتی نوشته است: انتظار می رود که کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور جدی مهدی رجب زاده بازیکن تیم ذوب آهن ایران را به خاطر حرکت پس از گ نی برابر الاهلی عربستان در… دست کم سه نفر دیگر از افرادی که در عربستان سعودی بازداشت شده اند، با مقامات این کشور درمورد راه حلی بین طرفین به توافق رسیده اند.مقام سعودی: سه نفر از مقامات بازداشت شده سعودی با ت توافق کرده اندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز؛ یک مقام سعودی گفت دست کم سه نفر دیگر از افرادی که در چارچوب (به اصطلاح) تحقیقات درباره فساد مالی در عربستان سعودی بازداشت شده اند، با مقامات این کشور درمورد راه حلی بین طرفین به توافق رسیده اند.پیش از این، منابع خبری اعلام کرده یودند که شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی با مقامات یازداشت شده بر سر واگذاری بخشی از ثروت آنها در ازای وارد مذاکره شده است.انتهای پیام/ آنیا کلار ون[1] برگردان: موسی کرمی[2] مقـدمه مسلمانانِ شیعه­ عربستان سعودی، در زندگی روزانه­ خود (آموزش، عمل به مذهب و زندگی )، به صورت مستمر مورد تبعیض قرار می گیرند و به حاشیه رانده می شوند. با وجود این، آثار اندکی در خصوص تبعیض علیه شیعیان عربستان در استخدام و محل کار، به رشته­ تحریر در آمده است. از این میان، شیعیان عربستان از تصدی برخی مشاغل منع شده اند، انتخاب های ایشان برای ارتقاء و ترفیع محدود است و از عمل آن ها به [شعائر] مذهب خویش ممانعت به عمل می ­آید. شیعیان در مناصب قدرتِ هر دو بخش خصوصی و تی، جایگاهی ندارند. تبعیض نهادین و هنجارین علیه شیعیان در عربستان سعودی، از رهگذر محرومیت ضمنی و عدم دسترسی به مجاری مؤثرِ نمایندگان کارگری و حمایتی، تسهیل و میسر گردیده است. ادامه مطلب
استقبال شاه عربستان از خارجه در جده shia muslim شاه سعودی از «ر تیلرسون» خارجه در کاخ جده استقبال به عمل آورد. به گزارش مصاف، «ر تیلرسون» خارجه برای دیدار با مقامات سعودی امروز وارد جده شد.

شبکه العربیه گزارش داد که «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی در کاخ جده از تیلرشون استقبال به عمل آورده است.

منابع سعودی گزارش دادند که ملک سلمان در دیدار با تیلرسون درباره راه‎های مبارزه با تروریسم و توقف حمایت مالی از آن رایزنی می‏ کند.

در همین حال، رو مه الشرق الاوسط گزارش داد که همزمان با ورود تیلرسون به عربستان، وزاری خارجه مصر، بحرین، امارات و کویت نیز وارد جده شدند.

منبع: فارس عربستان سعودی آرزوی حمله به ایران را با ساخت یک انیمیشین بی کیفیت به تصویر کشید. در این انیمیشن که با عنوان قدرت بازدارنده عربستان منتشر شده است نیروهای سعودی به فرماندهی محمد بن سلمان به ایران حمله می کنند و قاسم سلیمانی را دستگیر می کنند. در پاسخ به این رویاپردازی مقامات آل سعود، نماهنگی برگرفته از انیمیشن سینمایی نبرد خلیج فارس 2 را مشاهده می کنید که این انیمیشن علاوه بر پاسخ قاطع به رژیم سعودی بیانگر تفاوت توانایی ایران با عربستان سعودی در عرصه انیمیشن سازی است. انیمیشن را در اینجا مشاهده کنید. http://www.yjc.ir/fa/news/6363342/ پیروزی دیلی نوشت:تیم مذاکره کننده فدراسیون فوتبال ایران در مناقشه فوتبالی با سعودی ها، امروز مقابل نمایندگان عربستان قرار می گیرد. نیروهای و کمیته های مردمی یمن طی روزهای گذشته با منهدم کشتی جنگی عربستان و هدف قرار دادن شماری از مزدوران در جبهه های نبرد ضربه های دردناکی را به ائتلاف عربستان وارد د. دفاع: اگر عربستان با انتقال جنگ به ایران جه کند غیر از مکه و مدینه جایی را سالم نمی گذاریم دهقان در پاسخ به اظهارات اخیر دفاع عربستان درباره انتقال جنگ به ایران گفت: سعودی ها اگر جه کنند، جایی را غیر از مکه و مدینه سالم نمی گذاریم. به گزارش مشرق، حسین دهقان دفاع و پشتیبانی نیروه. ◀️ #خواندنی #رو مه #آرمان امروز ۲۲ # داد ۱۳۹۶ ↩️ صادق #زیباکلام - حسب ظاهر آنچه #سعودی ها و یی ها اعلام کرده اند، اختلاف با #قطر که تا مرز محاصره قطر پیش رفته است به این علت است که سعودی ها قطر را متهم می کنند به اینکه از #تروریست ها حمایت می کند. اما صرف نظر از اینکه اتهامات #عربستان و یی ها بر چه پایه و اساسی استوار است، به نظر می رسد ریشه اختلافات بین قطر و عربستان به تفاوت ماهیت # بین ان عربستان و قطر بازمی گردد. برخلاف ان عربستان و تا حدود زیادی ان #بحرین و #امارات که شیوه های #دیکتاتوری مطلق دارند، جدید قطر که جانشین پدر شده، دارای تمایلات تاحدودی متفاوت از سعودی هاست. ازجمله اینکه شیخ حمدبن خلیفه آل ثانی آشکارا از اخوان المسلمین جانبداری می کند. در دورانی که اخوان به ریاست محمد مرسی توانسته بود بر کرسی قدرت تکیه بزند، روابط #مصر و قطر صمیمی بود. جدای از حمایت از اخوان المسلمین، مساله دومی که موجب دلخوری سعودی ها از قطری ها شده، به حمایت ان قطر از مبارزان فلسطینی ازجمله #حماس بازمی گردد. همان طور که می دانیم... ادامه مطلب
مقتدی صدر: "حشدالشعبی" منحل شود/ حیدر العبادی: منحل نمی شود

صدر پس از بازگشت از سفر به عربستان سعودی این درخواست را مطرح کرده است. او خواسته نیروهای حشد الشعبی جذب بدنه شوند.
نخست عراق در پاسخ به درخواست مقتدی صدر شیعه پرنفوذ عراقی برای منحل نیروهای شبه نظامی شیعه موسوم به "حشد الشعبی"، با این درخواست مخالفت کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از الجزیره پس از اینکه مقتدی صدر در سخنان روز خود در جمع هزاران تن از حامیانش در بغداد درخواست منحل نیروهای حشد الشعبی را مطرح کرد، حیدر العبادی نخست عراق روز شنبه با این درخواست مخالفت کرد.

مقتدی صدر هفته گذشته به عربستان سعودی سفر کرده بود. این سفر پس از هشت سال انجام می شد و در جریان این سفر ، جریان صدر عراق با "محمد بن سلمان" ولیعهد پرنفوذ ت سعودی در شهر جده دیدار و ملاقات کرده بود.

درخواست انحلال حشد الشعبی بلافاصله پس از بازگشت مقتدی صدر از سفر به عربستان سعودی مطرح شده است.


دیدار مقتدی صدر و ولیعهد سعودی در جده عربستان


مقتدی صدر: حشدر الشعبی منحل شود/ حیدر العبادی: منحل نمی شود


حیدر العبادی روز شنبه در پاسخ به این درخواست گفت:" حشد الشعبی نیرویی عراقی است و هیچ گاه منحل نخواهد شد. او افزود: فاز بعدی پس از آزادسازی سرزمین ها از دست مبارزه برای ایجاد وحدت کلمه در عراق است.

مقتدی صدر در سخنرانی روز خود خواستار انحلال حشد الشعبی و جذب نیروهای آن در بدنه عراق شده است.

صدر در سال های گذشته از یک شخصیت ضد یی به یک ملی گرای ضد فساد در عراق تبدیل شده است.

سفر هفته گذشته او به عربستان سعودی در شرایط کنونی منطقه و در حالی که رابطه ایران و عربستان در یکی از پرتنش ترین دوران خود است، حساسیت ها و توجهات زیادی را به دنبال داشته است.

او پس از بازگشت از سفر به عربستان در فراخوانی از هوادارانش خواست برای ایجاد فشار به منظور اصلاحات ضد فساد در ساختار ت عراق، بار دیگر تظاهرات سراسری خود را از سر گیرند. شفقنا- وزارت امور خارجه کویت اعلام کرد که این کشور از سیاست عربستان سعودی در قبال بحران یمن انتقاد نکرده و اظهارات منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر اینکه خارجه کویت، عربستان را به تغییر موضع در قبال بحران یمن متهم کرده است، صحت ندارد. به گزارش شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی کو. گزارش های اخیر مبنی بر اینکه عمان برای مبارزه با گروه های تروریستی ازجمله به ائتلاف به ی عربستان سعودی پیوسته است، بسیاری را شگفت زده کرد. در منطقه به شدت قطبی شده خلیج فارس، روابط عمان و عربستان به دلیل تداوم اتحاد مسقط با تهران و خودداری از شرکت در ترتیبات و تلاش های امنیتی خ. نخ نمای غربی و یی این روزها، سکوتی ننگین را در قبال کشور مزدور و جانی عربستان سعودی در پیش گرفته اند. مقامات عربستان روز دوم ژانویه 2016 به طور همزمان 47 مرد را د که بزرگترین دسته جمعی از سال 1980 تاکنون محسوب می شود. این اقدام در حالی صورت گرفته است که این کشور سال گذشته 158 نفر را به م. در چه صورتی میان ایران و عربستان جنگ روی می دهد؟ مقامات و نظامی عربستان سعودی، در دیگری از مجموعه برنامه های تنش زای خود، از روز هفته جاری، مانور نظامی غیرمنتظره ای در آب های خلیج فارس و تنگه هرمز برگزار د... به این مطلب امتیاز دهید 100% 0% به گزارش سرویس جام نیـوز ، مقامات و نظامی . حمله وحشیانه مردان سعودی به ن راننده در عربستان در سال ۲۰۱۱ ن عربستان کمپینی در اعتراض به ممنوعیت رانندگی به راه انداختند و «منال شریف» نخستین زنی بود که در این جریان در ملا عام رانندگی کرد و پخش آن در اینترنت بازتاب گسترده ای داشت. وی به نشان اعتراض در ۱۷ ماه می ۲۰۱۱ به عنوان ا.
قدردانی ترامپ از ملک سلمان به سبب حمایت از نطق ضد ایرانی اش
گروه الف، 23 مهر 1396، 23:26 3960723330 0 نظر، 2 در صف انتشار و 0 تکراری یا غیرقابل انتشارقدردانی ترامپ از ملک سلمان به سبب حمایت از نطق ضد ایرانی اش
کاخ سفید امروز متن گفتگوی تلفنی رئیس جمهور با پادشاه عربستان سعودی را پس از نطق ضدایرانی ترامپ، منتشر کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاخ سفید امروز متن گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور ، با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، را پس از نطق ضدایرانی ترامپ منتشر کرد.
در این متن ضمن اشاره به قدردانی پادشاه عربستان از ترامپ به سبب راهبرد جدیدش ضد ایران آمده است که رئیس جمهور ترامپ نیز از ملک سلمان به دلیل حمایت عربستان از اظهارات خصمانه ترامپ علیه ایران تشکر کرد حضرت آیت الله در جلسه ی درس خارج فقه، جنایت بزرگ عربستان سعودی در به شهادت رساندن عالم مؤمن و مظلوم، شیخ نمر باقر النمر را به شدت محکوم د و فرمودند: «بدون تردید خون به ناحق ریخته ی این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت.» ۱۳. مجتهد مدعی شد؛ دیدار عادل الجبیر خارجه عربستان با سلیمانی "سلمان، شاه سعودی قصد داشت تا الجبیر را به تهران بفرستد ولی به خاطر تبعات این مسئله برای ریاض، به دیدار با "آقا" سلیمانی در بغداد بسنده کرد." به گزارش سرویس جام نیـوز ، "مجتهد" فعال سعودی در توییتر مدعی شد. تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ریشه تروریسم در منطقه شه های افراطی رشد یافته در عربستان سعودی است که امروز به شکل گروه های مختلف تروریستی ـ تکفیری بلای جان مردم منطقه و جهان شده است.


دیروز عربستان سعودی و چند کشور هم پیمانش در بیانیه هایی از قطع رابطه خود با قطر خبر دادند.سوال اینجاست که چرا این اتفاق افتاده است و پشت پردۀ آن چیست؟ ادامه مطلب
سعدالحریری یک رو مه سعودی گزارش داد که مقامات ریاض، از نزدیک شدن نخست لبنان، متحد خود در بیروت، به ترکیه نا سندند و او را تهدید به مجازات کرده اند. عربستان سعودی بتازگی متحد خود در بیروت را تهدید کرده است که نباید به ترکیه نزدیک شود. رو مه الکترونیکی «ایلاف» که از لندن بروزرسانی می شود و به طور غیرمستقیم، منتسب بهعربستان سعودی است، گزارش داد که افراد مطلع از تحولات لبنان و تحرکات سعد الحریری و سفرش به ترکیه می گویند که «سعد الحریری نخست لبنان از عربستان دور شده و به سوی ترکیه در حرکت است». این منابع گفته اند که سفر اخیر سعد به ترکیه نه صرفا برای هماهنگی و کمک به لبنان، بلکه در چارچوب موضعگیری اهل سنت لبنان در زمین بازی اخوانی ترکیه بود. عربستان با داشتن امکانات زیاد، نزدیک به دو سال است که خود را درگیر جنگ با کشوری فقیر همچون یمن کرده؛جنگی که طولانی شدن آن به هیچ وجه به مصلحت سعودی ها نیست. یک کارشناس مسائل بین المللی گفته سفر «عادل الجبیر»، خارجه عربستان سعودی به عراق، با هدف این بوده که بغداد را میانجی برقراری روابط با تهران قرار بدهد.
 اصابت موشک انصارالله به کاخ سعودی را لو داد shia muslim وزارت امور خارجه گفته است که موشک بالستیک انصارالله یمن به کاخ یمامه عربستان سعودی اصابت کرده است. در حالی که مقامات سعودی همواره از رهگیری حملات موشکی انصارالله به ریاض سخن می گویند، وزارت خارجه اعلام کرد که موشک بالستیک انصارالله یمن که به سمت کاخ پادشاهی «یمامه» در ریاض شلیک شده بود، با آن برخورد کرده است.
به گزارش برنا، وزارت امور خارجه در صفحه عربی توییتر خود نوشت: شلیک موشک بالستیک حوثی ها را [انصارالله یمن] که ۱۹ دسامبر ( 28 آذر ماه 1396)، به کاخ یمامه محل اقامت سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان، در ریاض اصابت کرد، به شدت محکوم می کنیم. در همین حال، "مجتهد" افشاگر اخبار محرمانه دربار عربستان سعودی که در شبکه اجتماعی توییت با این نام افشاگری می کند، با قرار دادن این توییت وزارت امور خارجه در صفحه خود فاش کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، به همین علت در مخمصه افتاده است. نیوزویک: کنار کشیدن محمد بن نایف از ولیعهدی عربستان نتیجه یک کودتا بود نشریه نیوزویک در مقاله ای نوشت: گزارش های جدید حاکی از آن است که «محمد بن نایف»، ولیعهد اسبق عربستان سعودی، از سوی مقامات دادگاه سلطنتی این کشور وادار شد جایگاه خود را به پسر جوان پادشاه عربستان واگذار کند. این موضوع نشان می دهد سیاست های داخلی کشورهایی مانند عربستان سعودی آنگونه که همیشه گزارش شده، ثبات ندارند.تحلیلگران باور دارند کناره گیری محمد بن نایف در واقع نتیجه یک کودتا بوده است و حالا «محمد بن سلمان»، پسر 31 ساله پادشاه عربستان، ولیعهد یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است؛ این در حالیست که انتظار می رفت محمد بن نایف پس از پادشاه کنونی عربستان، جای او را بگیرد. ولی عهد عربستان در گفتگو با تلویزیون عربستان مدعی شد ایران تلاش دارد «قبلۀ مسلمانان» را کند. کد خبر: ۶۹۰۴۵۶ تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۵ 03 may 2017 امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 5569 ولی عهد عربستان در گفتگو با تلویزیون عربستان مدعی شد ایران تلاش دارد «قبلۀ مسلمانان». محمد بن نایف ولیعهد عربستان از سوی عمویش ملک سلمان پادشاه عربستان از سمت هایش برکنار شد. ملک سلمان پسرش محمد بن سلمان که منشاء رفتارهای خصمانه و ماجراجویی های چند سال اخیر عربستان را به جای برادرش به ولیعهدی منصوب کرد. محمد بن سلمان پیش از این جانشینِ ولیعهد و در واقع جانشین پس. یت ستیزی عربستان با ا اج یان لبنانی از این کشور خبرساز شد عربستان سعودی به مانند در ایران تاکنون جایگاه نوکیشان ی را به رسمیت نشناخته است ، بشارت و ترویج یت در عربستان ممنوع است. به گزارش«محبت نیوز»سازمان های ی غربی، بارها نسبت به وضعیت اسفناک سایر اقلیت های مذهبی به حکام سعود. کاهش ذخایر ارزی عربستان
نتیجه تصویری برای کاهش کم سابقه ذخایر ارزی عربستان

آمار بانک مرکزی عربستان سعودی نشان داد دارایی های خارجی این بانک به میزان ۶.۹ میلیارد دلار در اوت نسبت به ژوییه کاهش یافت و به ۴۸۰ میلیارد دلار رسید. دارایی های خارجی بانک مرکزی عربستان در مقایسه با اوت سال ۲۰۱۶، به میزان ۱۳.۴ درصد کاهش داشت در حالی که در اوت سال ۲۰۱۴ به رکورد ۷۳۷ میلیارد دلار رسیده بود. ادامه مطلب ملک سلمان هفته آینده از پادشاهی کناره گیری خواهد کرد یک منبع به دیلی میل اعلام کرده است ملک سلمان، پادشاه عربستان، قصد دارد هفته آینده از سمت خود کناره گیری کند و محمد بن سلمان را به جای خود برگزیند.این اقدام، تازه ترین گام در به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به شمار می رود. پیش تر، بیش از 40 شاهزاده سعودی و ت در تحقیقات درباره فساد مالی در عربستان، بازداشت شده بودند.این منبع اعلام کرد ملک سلمان لقب «خادم حرمین شریفین» را حفظ و ریاست رسمی عربستان را به محمد بن سلمان واگزار خواهد کرد.این منبع گفت: «در صورتی که مسئله خاصی رخ ندهد، ملک سلمان هفته آینده جانشینی محمد بن سلمان به عنوان پادشاه عربستان سعودی را اعلام خواهد کرد».این منبع توضیح داد پادشاه عربستان نقشی مانند ملکه انگلیس ایفا خواهد کرد. در گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بخوانیدثروتمندترین چهره های در عربستان/ امتداد شبکه کاخ ها از دریای سرخ تا خلیج فارس + ع ولیعهد سعودی با استفاده از بیت المال برای همسر جدیدش کاخی به ارزش 300 میلیون ریال سعودی در شهرک النخیل یده است.به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد بن سلمان روز چهارشنبه به مقام ولایت عهدی پادشاه ۸۱ ساله عربستان سعودی برگزیده شد، وی دومین فرد از خاندان سلطنتی این کشور است که از زمان به قدرت رسیدن پدرش سلمان بن عبدالعزیز به این مقام منصوب می شود. پیش از او محمد بن نایف جایگزین مقرن بن عبدالعزیز معرفی شده بود.این تغییرات در شرایطی صورت می گیرد که عربستان سعودی در شرایط ریاضت اقتصادی به سر می برد و مردم این کشور از وضعیت معیشتی ناگواری برخوردار هستند و هر روز بر رنج و مهنتشان افزوده می شود در این میان در راس امور خاندان سعودی که از دیرباز با پترو دلار به تاراج اموال مردم عربستان مشغول بوده اند و با هدف حمایت گیری از غرب جیب غرب و را پر می کنند.فقر مردم عربستان بهای ول جی ها محمد بن سلمان و خاندانش ید اعتبار با پترو دلار!محمد بن سلمان ولیعهد جدید و دفاع عربستان سعودی هزینه های زیادی را برای موجه نشان دادن چهره خودش ج می کند. او مبالغ زیادی را به یک شرکت فرانسوی که مالک آن شخصی یهودی تندرو است، پرداخت می کند تا پیش از ورود او به فرانسه جهت دریافت نشان ملی فرانسه، چهره ای مثبت از وی ترسیم کند. ناگفته نماند که جنایت های عربستان در یمن و باعث بدبینی افراد زیادی به این خاندان م سعودی شده است.شاهزاده عرب به حساب وزارت دارای برای همسرش کاخ می د

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] عربستان میدان دار معرکه جدید منطقه ای! یک مقام ارشد اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در مصاحبه ای اعتراف کرد که در زمان حمله به لبنان و نبرد با حزب الله، عربستان سعودی، ما را مورد حمایت اطلاعاتی قرار می داد!حماقت تل آویو در انتظار ریاض/ عربستان میدان دار معرکه جدید منطقه ای!/ عربستان سعودی این روز ها به نیابت از رژیم صهیونیستی و یت به آشوب کشاندن منطقه را برعهده دارد. این یت پس از آن به قبیله سعودی محول شد که دست ساخته جبهه واحد ارتجاع و استکباریعنی در عراق و متحمل ش ت های پی د ی شد و از پیشبرد نقشه آن ها عاجز ماند.حال یی ها نسخه مقابله با حزب الله لبنان رامشترکاًبه سعودی ها و صهیونیست ها تفویض کرده اند. سعودی ها در نخستین گام از اجرای پروژه مزبور، سناریو بازداشت سعدحریری نخست لبنان را به مفتضحانه و مضحک ترین شکل ممکن پیاده د. اسامه بن محمد بن عوض بن لادن، تشکیلات القاعده، در سال 1957 در ریاض عربستان از یک پدر سعودی یمنی تبار و مادر سوری متولد شد.خانواده وی رابطه ای قوی با خاندان آل سعود در عربستان داشت. یک رو مه نگار سعودی از ارسال نامه محرمانه عربستان به مصر خبر داد که در آن ریاض، قاهره را تهدید کرده که اگر از محور ایران، روسیه و دور نشود، باید منتظر عواقب باشد. سعدالحریری یک رو مه سعودی گزارش داد که مقامات ریاض، از نزدیک شدن نخست لبنان، متحد خود در بیروت، به ترکیه نا سندند و او را تهدید به مجازات کرده اند. عربستان سعودی بتازگی متحد خود در بیروت را تهدید کرده است که نباید به ترکیه نزدیک شود. رو مه الکترونیکی «ایلاف» که از لندن بروزرسانی می شود و به طور غیرمستقیم، منتسب بهعربستان سعودی است، گزارش داد که افراد مطلع از تحولات لبنان و تحرکات سعد الحریری و سفرش به ترکیه می گویند که «سعد الحریری نخست لبنان از عربستان دور شده و به سوی ترکیه در حرکت است». این منابع گفته اند که سفر اخیر سعد به ترکیه نه صرفا برای هماهنگی و کمک به لبنان، بلکه در چارچوب موضعگیری اهل سنت لبنان در زمین بازی اخوانی ترکیه بود. http://javaninews.ir حاکمیت ریاض به مستمر و کشتار جمعی خود در یمن که از حدود دو سال پیش آغاز شده، اهمیتی نمی دهد چرا که دلارهای سعودی دهان محافل بین المللی و ت های غربی را بسته اند و آنها در قبال تمامی این جنایت ها سکوت کرده اند. در سفر اخیرِ ترامپ به عربستان، - که به قول خودش سعودی ها رو دوشید - « محمد بن سلمان» حس توانست نظر ترامپ را جلب کند.
او که در جنگ یمن توانست اطاعت پذیری خود را از ثابت کند میکوشد این بار در نقش ولیعهد عربستان – و به احتمال خیلی زیاد، به زودی در نقش پادشاه عربستان – خواسته های را در منطقه اجرا کند. به نظر میرسد احتمالاً سکوت درباره قضیه فلسطین و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، یِ ناتوی عربی، کشاندن جنگ به داخل ایران و ظهور گروه های جدید تروریستی مورد حمایت عربستان در دستور کار این رژیم قرار گرفته باشد. آیا «بن سلمان»، «صدام» دیگری خواهد بود؟ منابع خبری از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۳ نفر دیگر در پی نشت نفت در یک خط لوله متعلق به شرکت سعودی «آرامکو» در شرق عربستان خبر دادند. یمن در سخنرانی امروز خود اظهار داشت که عربستان سعودی با حمله به یمن نشان داد که مزدور درجه یک در منطقه است. عربستان سعودی در راستای محدودتر سفر اتباع خود به عراق شرط دیگری به شروط سفر به این کشور اضافه کرد.