آقابابا دشت - اخبار روز

اخبار روز با عنوان آقابابا دشت به صورت خودکار توسط سیستم خبرخوان جمع آوری شده است. ب اینقدر خسته بودم حد نداشت و نتونستم بازی رو ببینم. تا تلویزیون رو روشن خیابانی گفت: اینیستا دیگه سنی ازش گذشته و به پای جوونای تازه نفس ما نمیرسه که اینیستا با همون توپی که داشت با پاسکاری تبدیل به گل اسپانیا شد و منم تلویزیون رو خاموش تا بیشتر از این شادروان نشیم. اومدم بخوابم تا سرم رو گذاشتم رو بالش انگاری روحم از تنم جدا شده باشه به موقعیت اشراف داشتم اما خواب بودم، نمی دونم چطور توضیح بدم.حتمن براتون پیش اومده. این وسط مسط ها هم صدای شاهین پسر همسایه روبرویی مون هم توی خواب و بیداری به گوشم میرسید.صبح که خبر های بازی ب رو خوندم جالب بود واکنش ها. خیلیها به رغم باخت بازم رفتن خیابون و برای باخت خوشحالی . خیلیها برای این بازی سر درد گرفتن. خیلیها واکنش رسانه های اروپایی رو به اشتراک گذاشته بودن از بازی و مربی تیم ملی. خیلیها استقلالی پرسپولیسی ش اما خوشحال کننده ترین اتفاق میمون، حضور ن در ورزشگاه بود که تو قرن 21 و سال 2018 برای فوتبال این مملکت رقم خورد. یه نکته ی دیگه بخاطر یک بازی فوتبال دچار سر درد ملی و افسردگی ملی نشیم. جایی خونده بودم کشور های فقیر فوتبال رو بعنوان یک منبع شادی می دونن و من فکر می کنم فوتبال و انتخابات یک منبع از تخلیه ی انرژی برای جامعه ی هیجانی و احساسی ما محسوب میشه. اتفاقی که آدمها رو زیادی متعصب و قلدر و دور از تعقل و آگاهی کنه میتونه خشم زیادی رو به وجود بیاره.یه چیز جالب: من معمولن یا از فروشگاه بزرگ احمدی رشت ید می کنم یا از عباس آقا مارکتی محل مون. دیروز که رفته بودم احمدی می تونم بگم قیمت ی (لوازم بهداشتی)که معمولن ازونجا انجام می دم نسبت به یک ماه پیش هیچ تغییری ن و همون قیمتهای ثابت هستن فقط من نمی دونم چرا توی بعضی از مارکتها قیمتها دایمن در حال نوسان رو به بالاست. یه چیز جالب تر دیگه اینکه نمی دونم "خوب، بد، جلف" پیمان قاسمخانی رو دیدین یا نه، اونجایی که سام درخشانی میگه من یه دیدم رییس جهمور خودش جاسوس بود بعد پژمان میگه آخه بمب اتم که خود دست رییس جمهوره حالا حکایت اون سه نفره که میگن 650 هزار سکه رو یداری و اقتصاد رو دچار حباب . بله برای همینه فوتبال حتا با باختش میشه دلیل بیرون اومدن مون به خیابون .
کلام جان از علیرضا شیری[email protected]
فرماندهی که روی زمین حرف می زد نه کاغذ!
یکی از همرزمان شهید چمران در دوران دفاع مقدس با تاکید بر روحیه جهادی و شهات طلبی این شهید گرانقدر جنگ تحمیلی، در محورهای مختلف به تحلیل ابعاد معرفتی وی پرداخت. تصویر ماجرای دیدار ی و شهید چمران پس از مجروحیت/ فرماندهی که روی زمین حرف می زد نه کاغذ!
حسین کنعانی مقدم در گفت وگو با جام جم آنلاین شخصیت شهید چمران را در پنج بعد حایز اهمیت دانست و در تحلیل آن گفت: در بعد انسانی چمران متخلق به اخلاق و آداب انسانیت بود و این کردار در هر جای دنیا چه در و چه در لبنان و ایران که زندگی کرد دچار تغییر نشد و رفتاری کاملا انسانی با جامعه خود داشت.

وی سخت کوشی و همت بلند در هر اموری، بعد دوم شخصیتی شهید چمران بشمار آورد و افزود: او علاوه بر اینکه از لحاظ علمی به بالاترین مدارج در های معتبر دنیا نایل آمد در خستگی ناپذیری زبان زد خاص و عام بود و هر کاری را که به وی واگذار می د چه در مقام یک دفاع، چه در لباس رزم و یک رزمنده خط مقدم و خواه یک دانشمند هسته ای بدون وقفه با استقامتی مثال زدنی کار را پیش می برد.کنعانی مقدم با اشاره به وجه سوم شخصیتی این شهید به شاخص های عرفانی او پرداخت و خاطر نشان کرد: ایشان در مناجات ها و بیانات خود در چندین نوبت ملاقات هایی که در دوران جنگ با هم داشتیم احساس روحیه عرفانی و چمران بر جایگاه و مسئولیت ایشان برتری دارد و هرگز دچار خودشیفتگی پست ومقام نشد لذا با خلوص نیت و با کلام نافذ خود بر اطرافیان تاثیر گذار بود.عضو سابق شورای عالی در زمان جنگ روحیه جهاد و مبارزه با رژیم صهیونیستی ، استکبار و استبداد را چهارمین بعد معرفتی چمران برشمرد و اظهار کرد: در روزگاری که خیلی چهره ها و افراد تک بعدی در این سه محور حرکت می د و مثلا فقط با استبداد رژیم پهلوی مخالف بودند اما چمران تواما هر سه نقطه را مورد هدف مبارزاتی خود قرار داد و اولویت او برچیدن هر سه اصل نظام امپریالیست مورد پیگیری او قرار می گرفت.وی در تحلیل پنجمین بعد شناختی شهید مصطفی چمران ابراز داشت: ایشان در عین بهره مندی از پست تی و مسئولیتی در اوج بندگی و خلوص کردار سیر کرده و همواره فارغ از قدرت و پست سازمانی خود عمل می کرد. مثلا اگر فرمانده جنگ های نامنظم و یا در شورای عالی دفاع و یا حتی ت بود در عین سادگی و بی ادعایی آنچنان شهادت طلبی و ایثار را در خود پرورش داده بود که وقتی در خصوص یت های مختلف در جلسات سخن می گفت سخن او بعنوان یک حجت در دل همراهان و همرزمان وی می نشست.کنعانی مقدم در ادامه از روحیه نترس و بی باک بودن چمران سخن گفت وافزود: واقعا شهید چمران از عوامل موثر نجات کردستان از دست ضد انقلاب در غائله پاوه بشمار می آید و زمانی که بنده در کردستان مستقر بودم به عینه شاهد بودم وقتی منطقه پاوه در محاصره سنگین ضد انقلاب گرفتار شد و از همه طرف مورد هجوم عوامل استکبار قرار گرفت قطعا کردستان از دست رفته بود اما امروز ما مدیون امثال شهید چمران و شهید بروجردی، شهید فلاحی، شهید کشوری و ... هستیم که با پایداری خود کردستان را نجات دادند.

وی در پایان به ذکر خاطره ای از همراهی خود با فرمانده جنگ های نامنظم روزهای اول جنگ پرداخت و عنوان کرد: بنده در اوایل جنگ مسئولیت عملیاتی در منطقه گلف خوزستان داشتم که برای سازمان دهی و هماهنگی عملیات بین و ستاد جنگ های نامنظم خدمت چمران رفتم. در نهایت عملیات با حضور ایشان در خط مقدم زیر سخت ترین آتش بعث عراق صورت گرفت و منجر به سازی گرد و در عین حال مجروحیت چمران از ناحیه پا را در بر داشت.کنعانی مقدم در این رابطه افزود: بعد از اینکه شرایط عملیات تثبیت شد بنده به اتفاق ی( در ) و تنی چند از فرماندهان به عیادت چمران رفتیم. وقتی از احوالات ایشان جویا شدیم ایشان در خصوص عملیات بعدی از ما سئوال کرد و گفت عملیات بعدی کی و کجا؟ ما تعجب کردیم از این جمله، در حالی که ما یک عملیات بزرگ که منجر به آزاد سازی گرد شد را پشت سر گذاشتیم اما شهید چمران همچنان پیگیر شکل گرفتن یک عملیات دیگر بود که همان طور که عرض این روحیه نشات گرفته از شخصیت شهادت طلبی و مبارزاتی او بود.وی در تکمیل خاطره خود از این شهید گرانقدر خاطر نشان کرد: ما طرحی داشتیم برای آزادسازی ارتفاعات الله اکبر و عقب راندن دشمن به پشت مرزهای بین المللی، من این عملیات را برای ایشان تشریح و در همان وضعیتی که در بستر خو ده بود خطاب به من گفت بروم به سمت او و از خوشحالی یک بوسه از پیشانی بنده زد و گفت اتفاقا من هم به اتفاق بچه های جنگ های نامنظم به این مسئله فکر می کردیم. در آن زمان واقعا از ابراز محبت وی بشدت منقلب شدم چون در آن موقع من یک جوان 20 ساله بودم.کنعانی مقدم افزود: چمران از نوابغ دوران دفاع مقدس بود و بر جنگ چریکی و کلاسیک تواما تسلط داشت. به دلیل اینکه او در لبنان به همراه فلسطینیان با اسراییل درگیر جنگ های چریکی بود به خوبی درک می کرد مثلا طی 5 کیلومتر مسافت و حمله به مواضع دشمن یعنی چه؟ به تعبیر بهتر شهید چمران روی نقشه حرف نمی زد بلکه روی زمین و میدان نبرد حرف می زد. در کل شهادت ایشان ضایعه بزرگی برای کشور بویژه در حوزه مدیریت دفاعی و استراتژیکی ما در دوران دفاع مقدس حساب می آید. " جام جم " http://uupload.ir/files/kw7r_%d8%a7%d9%85%d8%b1%d9%88%d8%b2.jpg امروز سالروز وقوع ز له ۷/۳ ریشتری رودبار است. ز له ای که سی دقیقه بامداد پنج شنبه ۳۱ داد سال ۶۹ به وقوع است. لحظه ای که تلویزیون ، نخستین بار مسابقات جام جهانی فوتبال ایتالیا را بصورت زنده پخش می کرد و برزیل و اسکاتلند در آن لحظه بازی داشتند. ز له ای که در واپسین روز فصل بهار، دیار درختان همیشه سبز زیتون و رودخانه همیشه جاری و وشان سفیدرود را خزان کرد. حدود ۱۲ هزار نفر زیر وارها خاک و سنگ به کام مرگ رفتند و ۱۵۱ هزار واحد مس ی و ۷ هزار و ۲۰۰ واحد تجاری ت یب شد. ز له ی رودبار بزرگترین حادثه بعد از جنگ تحمیلی و بزرگترین ز له معاصر ایران است. معظم انقلاب با صدور پیام تسلیتی آن حادثه تلخ را امتحان الهی دانستند و با سفر به مناطق ز له زده رودبار بر ساختن بهتر از قبل رودبار تأکید د. پرچم رودبار در شب و روز سالگرد ز له نیمه افراشته می شود و مردم با برگزاری مراسم و حضور در مزار قربانیان یاد آنها را گرامی می دارند. iribnews_guilan